SS en voor a' Uw clrul twer i naar 1 Drukkerij 1 exelse Courant J „CORALIE" Jaarlijkse Boysavond trok veel bezoekers De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe Smidsleerling Veiling landbouw machines e.d. Hebt U binnenkort huishoudzeep nodig? Woninginrichting ZUIHWEG Adverteren doet Verkopen ■.De Jaarlijkse Boysavond" genoot we-jes: Vat jou goed en trek, De trouwdag derom grote belangstelling: toen de lieer\an Geitje, Sanniebrand, Ri.| maar an Idema, voorzitter van de R.K- Voetbal- 1 vereniging „Texelse Boys" de avond opende, was de grote zaal van „Casino" goed bezet. Dit hadden wij trouwens ver nacht, want de Boys genieten op ons el- land een grote populariteit- Dat verdie nen zij. want ze zijn zeer actief en als ze eens een nederlaag te incasseren krij gen (dat overkomt ieder elftal oo zijn tijd!) Is het parool: ,.WIj, Boys, gaan door!" I Als wij ons niet vergissen was deze leuze ook de titel van het openingslied, dat door een aantal dames, heren en ad- spiranten werd gezongen- Het was een vlot begin en de voorzitter meende de zaak dan ook niet te moeten remmen door een lange speech. Kort en krachtig, niet „pingelen", meteen doorgeven dat hoor -je langs de lijn en zo moet het overal en in alles zijn- Ook in openings woorden- De voorzitter dacht er dan ook niet aan 0111 liet wel en wee van net voorbije jaar te gaan memoreren, maar wei -moest hij stilstaan hij het verlies, dat de ver. heeft getroffen door het overlijden van Gijs Keijizer. Gijs was een voorbeeldig lid, hij hield van aanpakken en natuur lijk zou ook hij weer van d„ party zijn op de Jaarlijkse Boysavond- Het heeft r.iet zo mogen zijn- God heeft het anders gewild. Het programma moest enigszins worden gewijzigd, omdat sohetsen moes ten uitvallen waarin Gijs zou zijn opge treden. Onder de aanwezigen merkten wij op Pastoor Persoon en Kapelaan Auwens, die bijzonder werden verwelkomd. Hier na was het woord aan André Kievits, de conferencier van de avond- Alle lof! Hij heeft er slag van 0111 de zaal bezig te houden, terwijl achter het (sloffen) gor dijn koortsachtig wordt gewerkt aan de toneelveranderingen. En daar het een bonte avond was moest er telkens een nieuw fond worden gemaakt- André werd dapper bijgestaan door Harry Hnu- dijk als Half Watt, die niet voor hem onderdeed- Een orkestje (mandolines, guitaars accordeon) speelde allerlei gezellige me lodietjes. Imke Visser zong solo (zuivere stem), terwijl allen, ook de zaal, uit volle borst meezongen: „De Boys. .ja, die vinden veel voetibal- vertier. Zij blijven sportief, want zij doen 't voor hun plezier, Komt, jongens, treedt aan en ga op naar het terrein. Je staalt daar je body, sportief moet je zijn!" Het, orkestje speelde „Kampvuur in de prairie" (met vuur!) en Afrikaanse lied- ossewa en een Indisch Vissersliedje. Vervolgens verscheen Koning Voet- I hal (Piet van Sambeek) op het appèl- Hjj werd begeleid door een hofnar' (Piet Ide ma) en door ial van afgevaardigden uit de voetbalwereld begroet. Toen de Ko ning verdwenen was kwamen André en Harry als minstrelen terug, nu door Kees Jas op de guitaar begeleid. Veel succes had André ook met het gedicht over het vliegtuig- Goed. het was ,,maar een droom", maar lieve mensen, wat werden er een personen bij de neus ge nomen! Wat een onhebbelijke nacht- merrielyder, die heel stoute dingen we reldkundig maakte- Gelukkig was het maar schijn, want anders zouden veis harten zijn gebrokenGrietje uit de Polder" en „Op de sluizen van IJmui- den" en nog enige liedjes werden weer heel aardig door liet orkestje naar vo ren gebracht- André en Harry gaven ons hierna een beeld van liet lief en leed op de lagere school, d.w-z- van liet onder wijs in de goeie ouwe tijd, toen de meester de plak hjj de hand had en deze dikwijls ter hand nam ook; toen de meester na schooltijd de geil ging mel ken of de klok liet luiden 0111 er wat bij te verdienen. Van zo'11 meester kon je natuurlijk niet al te veel verwachten. ef werd meer geslagen en gemopperd (op de leerlingen) dan zorg besteed aan de geestelijke ontwikkeling! André gaf een uitstekende creatie van zo'11 ouwervvetse schoolmeester en Harry was heel goed als leergierig knaapje, ofschoon iijj er iels uitflapte, dat minder mooi vvas(!) De reportage van de wedstrijd „Texel se BoysHuppeldehup Boys" in het Amsterdamse Stadion was hjj André in goede handen. Hij werd geassisteerd door Harry. Dut was werkelijk af- Het was aanvankeljjk een stille pantomi me', maar toen de bal aan 'het rollen was gebracht, kreeg André's tong het erg druk! Met de uitbeelding van spelmo menten hadden de Boys het. aardig voor elkaar: als Vndré meldde- „De bal scheert de paal", dan ging he1 doek van een en zag men iemand de paal met een vervaarlijk mes scheren, nadat deze ter dege was ingezeept: „Gaat er met de hal vandoor", dan zag ,ie een speler stille tjes met de hal wegslippen. En zo waren er nog taferelen als: ..ingewikkelde situ aties". „De bal gaat uit". „De spil is een lieer" (Jan Wilte met hoge luiert!), „Kee per moet vissen". U ziet, het was een avond, die in het teken van de voedbal stond Na dit bonte programma betrad kape laan Auwens het podium 0111 111 een gees tige toespraak de taak van de geestelijke door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden 103. Hoep! Daar kwam hij al. Maar. o jongens, dat viel hem niet mie. want hij bleef halverwege hangen en kon niet verder Blijkbaar was liet touw, waaraan by vastzat, niet lang genoeg. Jantje en Pietje, die allebei hele helden waren, zo lang er geen gevaar dreigde, bleven staan en gingen het arme, machteloze grommende dier staan plagen. 1(14- Nu zat Hektor vastgebonden aan de schommelstoel van zijn baas. meneer Kruydewinkel, die a(dlter de struiken 'n dutje deert. Zijn vrouw zat tegenover .hem en '11 heerlijke taart stond tussen hen in- Door de ruk, (lie Hektor aan het touw gaf by het springen over het hek. 'helde meneer Kruydevvinkels stoel ge vaarlijk achterover. adviseur uiteen te zetten- Uit de manier waarop hij zijn ondeiwerp besprak, be merkte je dadelijk, dat de Boys aan hem een goede adviseur hebben. De avond werd besloten met een ta bleau: „Hulde aan het Vorstenhuis". Besloten? Nee, nog niet, want men bleef nog lange tijd gezellig bijeen: im mers er was „bal 11a" en Oraanen's Band was weer goed op dreef- KATHOLIEKE KERKLIJST ''arochlc van St. Joannes de Doper, met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Heden Beloken Pasen- De H- Missen in Den Burg en Oosterend om 7,30 en de gez. MiS 0111 10 uur en in Den Hoorn al leen 0111 10 uur gezongen. Communieuit- reiken in Den Burg om 7 en 0 u- en ver der alleen onder al de Missen. Biechtge legenheid in Den Burg en in Oosterend van 7-7.30 en in Den Hoorn en Ooster end van 9,30-10 u- en verder in de bijker ken na de Missen. Coninmr.ieuitreiken begint 111 Den Burg achteraan. Om 7 uur Lof t-e v St. Jozef met rozenkrans en ge bed van St. Jozef voor '11 zalig sterfuur- Daarna congregatie voor de mannen. Collecte vli. Studiefonds, le zakje Frö belschool, 2de zakje voor de armen. Deze week de Missen 0111 7 uur (uitge zonderd Woensdag en Donderdag en om 8 11. in Dpii Burg. Communieuitrei- keu 5 min. v d Missen en er onder- Maandag 17 April Mis 0111 9 uur. Om 8 11 vrouweneongr. Dinsdag 18 April. Geen Mis 0111 7-30- Om 8 11. de gez- Re- quein v.d. ingeschrevenen np de Dood- ceel- Woensdag 19 April- Geen Mis 0111 7 11. WpI 0111 7.30 in Den Hoorn. Om 7 11. alleen conimunieui'reiken. O111 7,30 Jn- zeflof met rozenkrans en litanie t e.v- St. Jozef voor de op de schaal neerge legde intenties- Daarna jongenscongr- Donderdag 20 April. Geen Mis 0111 7 uur maar alleen communieuitreiken. Wel 0111 8 uur een Mis in Oosterend. O111 8 uur meis.jesccmgr. Vrijdag 21 April. Om 3.30 biechthoren v'i. schoolkinderen. Zater dag 22 April. Ge»n Mis in de kapel, 's middags van 4-8 uur np de hele uren bieehtgel Practisch de laatste gelegen heid om een noodzakelijke PaasbieCht te spreken. Zondag 23 April. 2e Zondag na Pasen en sluiting v.d- Paastijd en collecte v d militaire .hui,zen. VEE-INVOER. De Directeur van de Veterinair Hygi ënische Dienst deelt b tanghebbenden mede dat vanal heden door Burgemees ter en Wethouders vergunning wordt verleend voor de invoer van nuchtere kalveren en biggen. Ten aanzien van de invoer van gras- kalveren en rundvee ouder dan 10 maan den gelden de volgende voorwaarden: a- blijkens r'cn bij de invoer overge legde verklaring van een dierenarts moet dit rundvee minstens één week vóór de datum van invoer zijn geënt te gen mond- en klauwzeer; 'b- rundvee ouder dan 10 maanden, moet bovendien bij de invoer ged<*t zijn door een wit certificaat, r.iet ouder dan 10 dagen. Wanneer niet voldaan wordt aan de onder a en vermelde voorwaarden, wordt het v?e op kostep van de eige naars in de Gemeen ie schuur aan de ha ven opgestald; het moet per eerste gele genheid van Texel worden afgevoerd. Invoervergunningen zijn ten raadhui- ze verkrijgbaar. S.v. De Koog. Het ws Zondag geen prettige sport dag! Het weer werkte niet mee. Het le toog naar BKC 3 en moest al reeds voor de rust eten 5-0 achterstend incasseren (De wedstrijd werd wegens de regen ge staakt)- Dit moet weggewerkt worden, heren 1 Het 2e speelci thuis en wist de stand tot een 1-0 achterstand te houden, waarna ook dece w edstrijd werd gestaakt Voor a s. Zo ïdag geten wedstrijden. De liandbai-serie wed strijden zijn 14 dagen uitgesteld in verband met Relgië- Holland en de tocht naar Assen. EMIGREREN? Dan Engels leren Schrift, opleiding in 6 mnd a f3.- p mnd Vraagt gra tis proefles „THE ENGLISH INSTITUTE" Parklaan 37T, Bussum Gevraagd Smederij KILJAN Den Burg Deurwaarder Prins zal op Vrijdag 21 April a.s„ des morgens 10 uur op het terrein van dc heer N- Kaan a.d. Indus trieweg te Mlddenmeer, publiek en a contant verkopen: dorsmachine 111. tractor (compleet); diverse trac toren; graanmaaiers; zelfbinders; maaimachi- nes; zaaimaehines; culti vators; wiedmadhines; 2 toolbars m- toebeii.; vlas- plukniadhine; kunst meststrooiers; landbouw- wagens: diverse ploegen en eggen; div. electr- mo toren; benzinemotor .Lis- ter'; enz. enz. Bezichtiging: Donder dag '20 April van 2-5 uur. Zij die wensen in te brengen kunnen dit op geven aan Deurwaarder Prins, LoodsgT. 2, Den Helder. per dubbel iluk Onthou dan beslist, dat goede huis houdzeep altijd. 33 cent per dubbel stuk kost. Lagere prijs betekent; minder kwaliteit of geringer gewicht. En wat schiet U er dan mee op? Het beste is KLOKzeep te vragen. Dat is op het ogenblik de beste zeep. Schuimt vlugger, slinkt langzamer en... „leeft" dus langer! Uw Matrassen te dun ot versleten? Laat het ONS even weten Bijvullen en vernieuwen met JAVAKAPOK In één da^ retour SLUISDIJKSTK 46, TEL 33"3, DEN H Ll'ER FEUILLETON 29.) Coralie goot warm water 111 de af- wasbak en begon met een zuur gezicht de vaat te wassen. Suzette kwam haar mandje uit, ging op een bankje bij het raam staan en keek naar buiten. Ze piepte zachtjes- Rutli kwam naar liet raam toe en tikte er op- Maak voort, kind. riep ze, en kom naar buiten- Het is veel te heerlijk 0111 in huis te blijven- Vader gaat de grond bij het portiekje omspitten cn morgen plant ik er madeliefjes. Help je me dan? Coralie knikte Ze hadden allemaal de lente in hun bol, dacht ze- Nou. toe maar als ze er plezier van hadden. Doch toen ze klaar was 111 de keuken en ook dc bedden had opgemaakt, kwam ze tooli naar beneden en slenterde ook naar buiten- De grond 0111 liet portiekje was al omgespit en haar vader had een begin gemaakt met 't kippenhok. Haar moeder lag op haar knieën op de grond- ik plant maar vast hyacintlien, zei ze- Morgen komen de madeliefjes er tus sen. De bollen zijn al flink uitgelopen. Ik hoop maar, dat ze het, houden- Ik ga eens kijken, hoe Allan op schiet, zei Coralie afwezig- Ze moest maken, dat ze_ wegkwam, an ders zouden er weer tranen komen. Haar moeder had een van de nieuwe werksöliort aan- Het ding sloot bijna helemaal 0111 haar heen liet was van blauwe kaluen en zag er ordinair uit- En ze had 'n veeg modder op haar wang en beur haar zat totaal in de war door de wind- Dallas kwam naar de pomp lopen um te drinken- Hij had zijn jas en vest uitgetrokken en zijn hemd was nat van liet. zweet. Zijn seliornen zaten onder d? modder. Het is verschrikkelijk, dacht Coralie mi ze nam Suzette op en liep naar het pad door liet Korenveld- Haar ouders cn broer degenereerden voor haar ogen wei-den boeren en grondwerkers waar ze by stond en ze kon er niets aan ver anderen- Suzette piepte in haar armen en ze drukte liet hondje tegen zich aan. Hel leek wel. of zij en Suzette de enigen waren, die nog gevoel hadden voor het hoge geestelijke goed der beschaving, de enigen, die probeerden haar geestelijke slniul op te houden We moeten standvastig blijven, zei zo tegen de kleine poedel We moeten ons hoofd niet verliezen, Suzette gaapte. He! zei Allan- Hij was bezig met '11 bezem en een lhark Hjj had niet alleen de blokhut opgeruimd, maar ook 't stuk weg. dat van de autobaan er heen liep. schoongemaakt. Kom je een baantje zoeken? vroeg hij aan Coralit O, nee. zei Coralie en ze ging op '11 lege kist zitten in de hall. Allan kwam in de voordeur staan- In vroeger tijd konden ze huizen bouwen, zei liij- Kijk eens. hoe dik die muren zijn. Coralie keek, maar zei niets. Allan schopte tegen een losse plank in de vloer cn zei: Ik zal een paar gebroken ruiten moeten vervangen- Het dak moet nage keken en de vloeren. En dan een emmer witkalk voor de muren en het is weer in orde. Coralie nam hem nauwlettend op Je bent al helemaal ingepalmd door dit ou de ding. hè? Allan keek een andere kant uit- Ik kan me naarder dingen voorstellen dan de zaak 'hier met mijn twee handen aan te pakken en te proberen, er iets van te maken. Coralie stond weer op en zuchtte Och, jongen, zei ze. ik hoop voor jou. dat je er troost in vindt. Maar ik betwijfel het. dacht ze er bij. Ze voelde zich ellendig en verlaten. Ze had in de verste verte niet. gedacht dat bankroet gaan zó akelig zou zijn Zs slikte nu cn dan, maar kon het stuk in haar keel niet wegkrygen. Ze liep het pad door liet korenveld weer op, nu en dan met een gevoel van wanhoop kijkend naar de schoenen met brede punten cn lage hakken, die ze droeg en die Ruth de vorige dag voor haar in Blytheville gekookt had De lentezon scheen warm op haar ge zicht en dat vond zi niet erg prettig- Ze dacht aan de sproeten, die ze er van zou krijgen. Maar wat deed dat er eigenlijk toe! Ze slofte op haar zware schoenen langs het pad en girg bij het kruispunt rechtsaf, want ze wilde liever niet naar huis terug. Ze was bang, dat ze in tranen zou uitbarsten als ze haar ouders weer als hoeren zag zwoegen en zweten. Nergens ioov nodig om te laten zien dat ik kapot- ben. zei ze tegen Suzette- Een oud houten hek scheidde liet land van de Ree-farm van het Asli-grond'be- zit, even over de kam van de heuvel. Pa Asli en zijn keneht waren aan liet werk op het land met een kleine eg- De oude man wuifde haar toe met zijn hoed. toen hij baar gewaar werd. Ga de 's naar ma kijken? riep hij. Daar zal ze blij mee wezen! Coralie had helemaal het plan niet. ma Asili op te zoeken integendeel. Onder de vrienden, thuis, was het juist de ge woonte geweest, ouderen zoveel mogelijk te vermijden. Zo kon zich niets vervelen dere indenken dan een gesprek te moe ten voeren met iemand van tachtig. Maar 1111 leek het wel of het Lot het wilde. Ma Ash had pa's roepen gehoord. Zij kwam de hoek van het huis om en wuifde tegen Coralie- Dus zou het on menselijk zijn geweest, weer om te keren Het Ash-huis was oud en verweerd, net als zijn bewoners- Er, zelfs Coralie kon een gevoel van blijheid niet onderdruk ken, toen ze de grote, zonnige keuken in kwam. Dit was ontegenzeglijk een heer lijk plekje- Een dikke grijze kat zat zich te was sen naast de grote houtkachel. Suzette wierp zenuwachtige blikken naar haar, maar zij lette hoegenaamd met op het poedelt-je en bleef kalm aan haar toilet- Ma Ash nam Ooralie's arm en bracht haar naar een brede, lage schommel stoel bij het raam. Op de vensterbank stonden potten met rose begonia's. Ma Ash was weer beeig aan het fornuis en toen ze de ovendeur opendeed, kwam daar een heerlijke geur van gember koek,jes uit. Ge komt net op tijd. 0111 de eerste te proeven, zei de oude vrouw. O, maar ik kom niet om uw koek jes op te eten! zei Coraie- ■Ma Asli klopte haar op de schouder. Onzin, kindje Jonge mensen hebben al tijd honger Probeer ze eens. Ze legde drie warme, geurige koekjes op een schoteltje en zette dat op de ven sterbank naast Coraiie- Daarna slofte ze naar de bijkeuken en kwam terug met 'n beker verse melk- Ma Asli sciioof een nieuwe plaat met koekjes In de oven. Suzette lag in de zon te knipogen. De kat rolde zich op naast de kachel en sliep in. Buiten kakelden de kippen. Een vreemd gevoel van vrede kwam over Coralie. Ze kon zich niet herinne ren, dat ze ooit rustig in een stoel had kunnen zitten, tevreden met het luiste ren naar onbestemde geluiden- Ma Asli bego-n haar uit te leggen hoe ze gemberkoekjes moest maken. Haar recept was daar in de streek al sedert vijftig jaar beroemd- Coralie luisterde met ïialf dichtgeknepen ogen Ze be loofde vaag, eens over te komen in Juni om van 111a ASh te leren „waar 'm de knoop zat" met 't maken van aardbei jam. (Wordt vervolgd.) v»tdd*<Mng Hier ls het „sportcostuum van de arbeid"... de prachtige, oersterke Jumbo overall, prima van snit en soepel van pasvorm. Degelijke Jumbo kwaliteit doet U lang en veel plezier hebben van deze overall, die bovendien extra versterkt ls op de plaatsen die gauw slijten! Driedubbel gestikte naden voorkomen ontijdig inscheuren. Grote, stevige zakken! Het is de overall voor zwaar werk, die toch licht zit en een correcte indruk maakt. Leverbaar in blauw, wit en khaki. Er zjjn ook JUMBO manchester broeken, kantoorjassen, werkpakken in alle kleuren, alsmede stofjassen en colberts.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4