I 5 Lijst 5 V.V.D. Lijst 5 D. P. Bïaauboer D. Lijst 5 V.V.D. Lijst 5 Afgelopen weekend bracht 3 toneelstukken Stemt voor de Statenverkiezing allen op nummer één y van Lijst 5 BELANGRIJK BERICHT VAN COMITé TEXEL—ASSEN. Naar wjj uit Assen vernemen, zjjn daar nog verscheidene mensen, die destijds Texelaars in de kost geliad hebben, die geen introducties voor de l'exel-avond ontvangen hebben Diegenen op Texel, die nog kaarten in hun bezit hebben en de betreffende personen in Assen hier van nog niet in kennis gesteld hebben, worden verzocht, dit omgaand te doen. Zij, die te iaat of helemaal nog niet aangevraagd hebben, worden verzooht hun verzuim alsnog goed te maken door aan hun pleegouders in Assen omgaand (vandaag nog dus), te berichten, dat zij alsnog t.m- Vrijdag a.s. kaarten kunnen afhalen voor een te houden txtra ver toning van de Texel-film. Deze voor stelling heeft plaats a.s- Zaterdag om 5 uur nan. in het Ooncerthuis De toegang is gratis- De kaarten hiervoor kunnen door de pleegouders zelf worden afge haald bij het Bureau van de VVV. Markt 3- Door deze mogelijkheid te scheppen, heeft het Comité alles gedaan om te voorkomen, dat er iemand teleurgesteld moet worden. De rest Is aan U, Texelaars: Vergeet niet uw witte kaarten voor de hus en uw blauwe kaarten voor de Texeü- avond mee te nemen GEZINSVERZORGSTER. Mej. H. Kamminga werd te Boekelo benoemd als gezinsverzongster bij de Dr. Koeksfiehting- VAN ASSEN NAAR TEXEL- Verscheidene personen zullen gebruik maken van de bus, die Maandagochtend uit Assen vertrekt Er zijn nog enige plaatsen over- Men kan zidh dus nog aanmelden! NAAR AUSTRALIË. Naar de Directeur van het Arbeids bureau ons meedeelt is ook Je heer F- Kalsbeek van Santen. Hoekslraat Oos terend. Zaterdag met de .Sibajak" naar Australië vertrokken Er zijn vorige week dus 12 personen geëmigreerd: zes naar Australië en zes naar Nieuw-Zee- land BELANGSTELLING VOOR EMIGRATIE GROEIT! Naar de Directeur van liet Arbeidsbu reau, de hoer K. Stoepker, ons mede deelt, zijn van 1 Jan- jl. tot. heden 31 rap porten voor emigratie ingediend: 28 voor Australië. 1 voor Nieuw-Zeeland en 2 voor Canada. Vorig jaar werden in totaal 36 rapporten ingediend. Over '50 zal het aantal rapporten dus veel groter zijn! Van de genoemde 31 adspirant-ïmi- granten zijn reeds vier personen naar Australië vertrokken en 1 naar N'ienw- Zeeland- Er zijn thans 42 rapporten \an Texe laars in behandeling: 33 voor Australië. 1 voor Nieuw-Zeeland, 7 voor Canada en 1 voor Zuid-AIrika. NIEUWE D1ENSTGELEIDER BIJ DE BELASTINGEN Naar we vernemen is de heer T. Vis ser, dienstgeleider by de belastingen te 't Zand, overgeplaatst naar Texel, stand plaats Den Burg. GESLAAGD. Bij' de op 12 April te Amsterdam afge nomen examens van de Federatie ..Steno Groote", slaagde de heer W. Bulder te Eierland voor kantoorstenograaf. 130 lettergrepen, iti.i werd opgeleid door nt-ej. W. J. Dijt- De heer Theo Hoogenbosth behaalde te Hoorn het diploma Melkeojitrtoleur, met daaraan verbonden administratie aan melkfabriek en melkinrichting DIRECTEUR POSTKANTOOR NA AR DIEREN De heer Abma, directeur van het post kantoor te Den Burg, is benoemd tot. di recteur van het postkantoor te Dieren (bij Arnhem)- Directeur te Dieren is de heer .1- de Jong. die voorjaar 1047 ons eiland verliet en toen opgevolgd werd door de heer Abma- De heer en mevrouw Abma blijven nog enige tijd op Texel wonen, want de heer A'bma zal omstreeks eind October zijn nieuwe functie aamaarden; de heer De Jong heeft dan de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. DAMCLUB ..TEXEL". De heer H- Steenhuis benoemd tot erc-voorzitter. Damclub „Texel" heeft Vrijdagavond afscheid genomen van haar voorzitter, de heer H Steenhuis- Onder grote in stemming van de leden werd „meester Steenhuis" tot ere-vooreitter benoemd- (Zie Zaterdag uitvoeriger). DIENSTREGELING N.V. TESO. Ingaande 1 April t.m- 13 Mei Op werkdagen: Van Texel: 5,20; a6.25; 7,45; 11.45; 14,50; 17.50 Van Den Helder: 0,30; a8,15; 10,20; 13,00 16,20; 19,30 a is alleen op Maandag Op Zon- en alg. erkende Ohr- Feestd- Van Texel: 7,45; 11,45; 17,50 Van Den Helder: 10.20; 13,10; 19,00. Si' „HET GELD DAT STOM IS". De uitvoering van de „Duinkanters" te De Koog is een doorslaand succes ge worden- Het blyspel „Het geld dat stom is' weid ten tonele gebracht met 'n vaart en gespeeld met zoveel overgave en ge noegen, dat liet eer; lieve lust was- De spelers hadden er plezier in. zodat zij de zaai wisten mee te slepen en er in span ning meegeleefd werd met de vrolijk ge kruide belevenissen van Ome Toon. Het stuk. De geschiedenis tan het stuk kouit hierop neer: de doodarme Van der Velde wint een prijsje in de loterij, maar de uiemvsgierige en kletsgrage postbode vertelt rond, dat Toun de 100,000 heeft gewonnen. Van alle kanten komen nu de leveranciers hun waren aanbieden met de verzekerig, dat liet geld wel 111 obde komt. Ook zijn hospita en bazin Mina heeft ineens wel zin in hem. Van de mo gelijkheid om crediet te krijgen maakt. Toon gebruik om te gaan handelen. Hij koopt een flinke partij koffie- Als korte lijd later uitkomt, dat hij de 100,000 niet heelt gewonnen, slaat de stemming om en wil Mina niets meer van hem weten en eisen de leveranciers hun geld- Toon 'heeft echter flink verdiend en zo komt alles toèh weir op zijn pootjes terecht. Het spel. De hoofdrol Toon v-d. Velde was bij de heer P. Vermeulen in guede handen. Zijn natuurlijk spel blies zijn rol leven in en maakte ook de komische situaties waarin hij nogal eens kwam te verkeren, aannemelijk. Tegelijk met hem moeten we zijn tegenspeelster row- J. Eelman Vermeulen noemen, die als de wed- Mi na Hartdbnl tiet zien, dat zij „in de huid tan een ander weet te kruipen", soms zelfs zo. dat liet spel werkelijkheid leek De verschillende mogelijkheden, die de rol iiaar bood, heeft zij goed weten te benutten. Zo heeft zjj hv- het versdhi! dat er was in de vrouw met ochtendhu meur in het eerste en de vrouw, die Toon probeert in te oalmen in het laat ste bedrijf, geestig getekend Hetizeifdi kan trouwens gezegd worden van Toon. die heel natuurlijk groeide van arme pakhuisknecht tot. zakenman-in-bones- Juffr Boontjes, die op ieder uur van de- dag even aanwipte 0111 door middel van ecu clandestien getapte borrel wat op te kikkeren, werd gespeeld door mw. B v- Hinthum-Smil- Haar type was wel goed. als ze probeert Toon te veroveien Roos je. Mina's dochter werd vlot en luchtig gespeeld door mw. Klaasen Bos-Ver- meuk-n. Aantrekkelijk was vooral de na tuurlijke wijze, waarop zij zich op het toneel bewoog- De heer D. Kuip zagen we ais de geaffecteerde deftige kleerma ker. die van Toon met alle geweld een gentlemen wilde maken en de heer D. P.onne als de schoenmaker, die schoenen naar maat kwam verkopen- De lieer R. Smit was de reiziger in koffiebonen- De ze drie rollen warden met de juiste ka rakterisering gespeeld. Putters, de postbode, die behalve van een praatje ook wel van een clandestiene borrel houdt, werd op een grappige manier ten tonele gebracht, door dhr II. Haisema. Een debutant was de heer Koningsveld- Jammer was net, dat toen hij in het 2e bedrijf ten tonale verscheen a!s Jan. de verloofde van Roosje, de plankenkoorts 'hem zo te pakken had- In het 3e bedrijf nam hij -gelukkig revanche en konden we de indruk krijgen, dat als hij zijn goede eigenschappen nog wat ontwikkelt, uit hem wol '11 bruikbare kracht zal groeien. F-en bijrol had K- Bonne als kok. maar toch was ziin verschijning te'kens weer een aanleiding tot vrolijkheid in de zaal. De regie was wederom in handen van de heer Ad Biok v-d. Velde, die ditmaal ook. en met succes, grimeerde. Gezien de betrekkelijk geringe moge lijkheden was van de tnneelaankleding veel werk gemaakt en de juiste sfeer ge schapen om dit vrolijke spel le verleven digen- Een gezellig hal met dansmuziek van de Texelse Band besloot (leze welge slaagde avond- R-K. TONEELVERENIGING ST. JAN HAD MEER BELANGSTELLING VERDIEND! Ja, de R-K. Toneelvereniging „St- Jan" had meer belangsteling verdiend dan haar Zondagavond in „Casino" ten deel viel: de zaal -,vas niet half bezet; dat is heel jammer, want er is goed gespeeld. De spelers en speelsters en de regisseur (de heer G J. Logman) moeten zich dan maar troosten met de wetenschap, dat zij a-s. seizoen nog driemaal voor de gasten zullen optreden en dan heelt men doorgaans heel wat meer publiek! Wij hadden in de foyer van Casino al vernomen, dat de toneelvereniging drie nieuwe léden voor het voetlidht, zou brengen en wel de dames Gerda Bakker, Gré Kievits en Jelly Zijlstra. Drie debu tanten. dat is veel en wij waren dan ook benieuwd hoe alles zou gaan! Welnu, wij kunnen hier dadelijk aan toevoegen, dat het uitstekend is gegaan! Alle drie waren zeer goed op dreef! Hun spel ver- w--a ia- ried geen spoor van plankenkoorts, hun uitspraak was goed verzorgd, hun mi miek was in orde- En daardoor konden zij zich uitstekend aanpassen bij spelers als Juul Timmer en G- v.d- Kolk, om er zo eens twee uit hei, geroutineerde pele- ton te halen. Nu moet- ook worden opgemerkt dat 't stuk niet al 'e zware eisen stelde. In „Amor gaat een straatje om" zaten vol strekt geen moeilijke episodes. Het was een luchtig verhaal, dat gemakkelijk speelde- Misschien 'heeft het bestuur bij de keuze van het, stok er rekening mee cehnuden. dat drie debutanten ingescha keld zouden worden na afloop van de vertolking heeft men dan meteen kunnen constateren, dat die debutanten niet dp gonïnfrste moeite met- hun diverse cre aties hadden. Hun snel was ongekun steld. vlot en boeiend Cver de inhoud van het vei'haal zul len wij kort zijn, tem-er omdat „Amor" nog vaker wordt gegeven en dan kun nen diie Texelaars die ditmaal verstek lieten gaan, van de partij' zijn. Het verhaal komt hierop neer; Oliver Black (de lieer Jb- v Heerwaarden) en zijn vrouw (mw. Rijk-Koster; gaan een grote vacantiereis maken, maar hun dochter -Joan (mej- Jelly Zijlstra) blijl'l heimelijk achter, stort zich in een lief desavontuur en schept daarbij allerlei gecompliceerde situaties, waarbij haar vriendin Mary (mej. Gré Kievits), Ed ward Stevens (de heer C. Witte Dzn). George Men-iman (de heer G v-d. Kolk) Kitty Prissons (mej. Gerda Bakker) en Stanley Ellis (de heer H- Schrama) ba trokken raken cn zijdelings worden in de scènes gemengd de butler Barnes (tij heer C. Witte Dzn-. Schiklereimd), Flossy de dienstbode (mw- D- v- Sambeek-Schra ma). Dobs, de concierge (de heer J. Tim mer) en een politie-agent (de heer W. Rijk). Het geselschap had veel succes- Oliver Black, was de rustige echtgenoot, tvien het evenwel niet mee gevallen zal zijn, om het lief en leed met zijn hoogst- nerveuze vrouw te delen.... Joan was het lieftallige maar vaak wat lichtzinnig* meisje, dat wij overigens wel sympatliiiek vonden omdat zij door dik en dun ging; Mary was haar vriendin die ook best wist wat zij wilde; Edward was tereoht de in een geheel andere, verhevener sfeer levende schrijver, die nochtans om laag tuimelde, loen Amor hem te pakken nam; George Merriman was het echte type van een zelfverzekerd musicus, jammer, dat wij geen gelegenheid kregen om zijn muzikale prestaties te beoorde len! Barnes was de plichtsgetrouwe but ler; Kitt.v heit jonge nichtje, dat zich steetis dapper door de moeilijke situaties heensloeg!; Stanley was een op en top sportman, een beetje frivole en daarom goed in gekke verwikkelingen; Döbs oogstte ook veel succes: hij- was een hoogst consciëntieus mannetje, dat zich door niemand de les het lezen en ten slotte zagen we een flinke dienstbode (Flossy) en een politieagent, die de naam van Hermandad hoog hield. Een geslaagde opvoering- „NAJAARSSTORMEN". De grote zaal van „De Oranjeboom" was Zaterdagavond geheel uitverkocht, toen „Het Masker" daar de comedie in 3 bedrijven door Ghristien van Boonmel- Kouw en Henk Bakker, „Najaarsstor men" ten tonele bracht. De hoofdrol werd vertolkt door mw- v-d- Struys-Jur- ï'iaans, die reeds zoveel succes op het eiland heeft geoogst en ook nu weer goed op dreef was. In '11 stuk, welks in houd op aanmerkelijk .hoger peil stond dan dat van de zgn. vlotte toneelstukken, die gewoonlijk door amateur-toneelver enigingen v onden opgevoerd In een stuk. waarin hoogst vermakelijke en meer dramatische tonelen elkaar afwis selden- De intrigue van „Najaarsstormen" is heel eenvoudig: Robbedoes (mw- v. d. Struys-Jurriaans) is drie jaar getrouwd met Louis (de heer G. Witvliet) die haar nog steeds als een onmondig kind vrouwtje behandelt maar in werkelijkheid is zij uitgegroeid tot vrouiw. Victor van Nievsrden (de heer H. C. Prins) die zich op het dorp komt vestigen, ontpopt zich jegens haar als een charmeur en weet Bob te bekoren Het is maar goed. dat Bob in haar hart opredht van haar man blijft houden en wanneer Victor bemerkt dat niet hij, maar Louis haar grote liefde heeft, gaat hij heen Maar hij vertrekt niet, dan nadat hij Louis ervan overtuigd heeft welk een grote sdhat die in Bob bezit- Vertrekt niet, dan nadat hij Bob het geluk heeft weergegeven- Een verhaal als dit moet met zuiver gevoel woFden uitgewerkt, opdat wij 111 de mensen die er in voorkomen kunnen geloven en zij voor ons gaan leven. Het stuk met zijn groeiend conflict en de ge voelige, allerminst- banale onfknoping is ■zeer knap en logisch gebouwvj en het ge heel is geschreven met een consciënti euze, rake dialoog, waarin geen woord te veel of te weinig is. We schreven het reeds: Bob (Robbe does) was goed op dreef, de verschillen de gemoedstoestanden van em onbegre pen vrouw in een jong huwelijk wist zij op treffende wijze naar voren te bren gen. Het was geen gemakkelijke rol, in tegendeel, waar hier een specifiek ka- rakterstuk weid opgevoerd; daarbij loopt de geringste deraillering immers ogen blikkelijk in het oog! Maar Bob had zich zo goed in haar rol ingeleefd, dat zij geen „fouten" maakte- Louis had even min een gemakkelijke taak, maar hij speelde verdienstelijk- Hii had wel eens heftiger kunnen ziin, iets minder even wichtig, maar wij doelen hier slechts op een niet belangrijks bijkomstigheid. Vic tor speelde weer zoals wij 'hem in ziin „beste seizoenen" hebben gezien en de overige rollen weiden eveneens goed vertolkt. Nieuwe medewerkenden waren mw- G- Agter-v-d. Lee en mej. R Toren. En naast hen zagen wij hier (fade 'be kenden: C. Koetsier. M- Moojéri, mej- N. Boon, mej- N. Westdorp en C-- Mantje COLLECTANTEN GEVRAAGD- Zoals bekend wordt deze week op Texel de jaarlijkse Emmabloem-collecte gehouden. Het doel is u allen bekend- Voor Den Burg zijn nog 6 collectanten nodig. Wie dit werk op zich willen ne men gelieven zich le wenden tot de secretaris van Het Witte Kruis, de heer H C- Remmers, Wilhelminalaan 19. Den Burg. PREDIKBEURTEN- NED. HERV. GEMEENTE. Oostercnid. hedenavond half acht Doop- zitting aan de Pastorie RIJKSLANDBOUWWINTERSCKOOL TE SCHAGEN. ■Bij de op 12 April jl. gehouden open bare eindles van de Rijkslandbouwwin- teraehool te Schagen. ontvingen de vol gende Texelse leerlingen he' einddiplo ma: If- It re en; C. W- Kok; H- de Lugt. Van de le naai- de 2e klasse werden bevorderd: A- Brans; P. Druif; N. van Egimond; M- v Exel en J. Kikkert, TEXELSE MARKT Den Burg, 17 April 1950. Aangevoerd: 21 koeien f650-fS00; 14 schapen f75 f 90; 68 biggen f 45-f 70; 70 n- kalveren f 35-f50 S-V- De Cocksdorp. Het 2e speelde tegen OVV 2 1-1 Jam mer, dat er spelers verstek lieten gaan en dan zonder afberiefht- Dit klopt niet, heren- Morgenavond trainen 0111 half S of vroeger, daar de avonden nog kort zijn. De laatste weken wordt weer op het veld getraind, dit is zeker nog niet tot de leden die aan en om De Cocksdorp wonen, doorgedrongen. Want de jongens uit Eierland zijn allemaal present maar de andere spelers schijnen uit niet no dig te hebben. De meeste spe.ers van het le elftal wonen buiten De Cocksdorp. Hieruit blijkt .dat men door training wel wat bereikt! Ik hoop dan ook dat die le den hiervan goede nota nemen en mor genavond ook present zijn. Getracht zal worden om voor Zondag e>n wedstrijd vastgesteld te krijgen voor liet le elftal- Men zie hiervoor de krant van a-s. Za terdag. Tex. Bovs. Voor de aanvang van de wedstrijd te gen SV'W, werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van or.ze overleden sportvriend Gijs. Boys 1 SVW was een gelijk opgaand - .-strijd met aan beide zijlden enige mooie scoringskansen. Bij eeu van de snelle B- aanvalïen schoot een van onze spelers langs de uitgelopen keeper in doel, de bal was de doellijn gepasseerd, maar een •hack van S trapte hem het veld weer in- Dit ging allemaal razend snel, zodat de sahéidsiedhter het doelpunt niet kon constateren en door liet spelen, waarvan S- gretig gebruik maakte, want in de aanval die daarop volgde was een van enze spelers zo ongelukkig de bal in ei gen doel te sahifl/tten; 1-0 voor S. Na de thee waren de Boys liet meest in dp aanval. Diverse malen ginig de bal rakelings langs de paal! Bij een van de S-doorbraken 'belandde de bal via de binnenkant van de paal in het net- De Bovs gingen nu met 10 man tot de aan- val over, S. werd in de verdediging te ruggedrongen. maar het bleef 2-0- Bovs 3 ging voor het Gouden Kruis r.aar ZDH 1- Uitslag 2-0 voor ZDH. Adsn. A wonnen met 3-1 van Texel B. De Adsp- B soeplden Zondag tegen Z-A P. D en ook onze jongens sleepten hier een overwinning uit het veld 1-0 De adsn. bobben dus uitstekend werk gele verd- Trekking loterij Vrijdagavond 8 uur zal ten overstaan van Notaris Mulder de trekking van onze loterij gehouden wor den in de eetzaal van De Zwaan- H.S. 9. V Texel Texel 2 bemachtigde door een gelijk 9pe! 2-2 tegen Alkmaar 2 weer een punt- We mogen dus tevreden zijn- Ook adsp- A. op bezoek bij Succes A. speelden gelijk, we hadden eigenlijk ge hoopt op een kleine,overwinning. Texel B speelde tegen Tex. Boys A en verloor met 3-1 Todli hebben onze jon gens zich goed gehouden, dikwijls was het. spel van onze adsp. beter dan dat van de Bovs, die 'hoofdzakelijk steunden ou de oudere spelers- Door deze over winning zijn Tf x. Boys A kampioen van deze afd., waarmede we hen hartelijk gelukwensen- 'Deze week is ons terrein en ook de kleedkamers on'der handen genomen en we ho-pen, binnenkort onze accommodatie weer prima in 01'de te hebben- S. V. De Zwaluw De adsp. wonnen 'hun laatste outmp- wedstrijd met 4-3 van OW adsp. Jam mer, dat jullie het de eerste helft van de romp- zo slecht igddaan hebben, volgende comp. beter. Het le ontving Tex- Boys '2 voor het Gouden Kruis, met een 2-0 overwinning bereikten we de volgende londe, De claims speelden legen G-DS- I11 een spannende strij'l v. end met 4-3 verlo ren- Dames, waar blijven jullie met het op geven van voordrachten en liedjes voor de kampioensavond? Onze spil van het le. Kees Kok, be haalde op do Landbouwschool te Seha- gen zijn diploma, Kees', ge-feliciteerd. TEXELAARTJES. Contant f 6,60- Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of onder nr. f0,10 meer. Gevraagd flinke hulp in de huishouding p.g, advies. Adres bur. v.d. blad Fruittelers, attentie, bijenvolken te huur of te k. Te bevr. P. Zijm, Hollewalsweg 18 - De boek jes van Australië en Nieuw- Zeel r,d zijn gearriveerd. Pas sagebureau Velthuys Te k. biggen en een partijtje Eigenheimer poters, eerste nabouw A. P. Boersen, Wil- lemshneve, 't Noorden Te k.'n vers afgekalfde 3-jariee koe P. Rakker. Molenstr 67 Te k. jurkjes, manteltjes, truitjes, blouses en vesten, Ift 10-12 jaar. spoiprijzen A. Wuis, Schilder, iud 44. Den Burg Te k een bakwagen met hekken Dresseerkar z g an N. Roeper, Oost Enige kennisgeving voor Texel Heden werden wij verblijd met de geboorte van ons Dochtertje, die bij het H. Doopsel de namen ontving van Catharina Margaretha C. A DE VF.IJ-Koopman I DE VEI J ARIE Molenstraat 60, Den Rurg, 16 April 1950. Andries Leistra en Pietje Stoepker geven U hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. op Vrijdag, 28 April 1950. Kerkelijke inzegening in de Geref. Kerk, Parkstraat tc Den Burg door de Weleerw Heer Ds M N. de Wolf, des namiddags 2,30 uur. 15 April 1950. Middenmeer, Hoornseweg G 69 Texel, Laagte, Oudeschild De 23ste April a.s. hopen D.V onze lieve Ouders S. J. v. Leeuwen en A. v. Leeuwen-Boon hun 25 jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinderen M A. v.d BRINK- v. Leeuwen H. v.d. BRINK en ARIE Gelegenheid tot feliciteren 's middags na 3 uur „Zand vliet", ZuiJ-Eierland. Op 23 April as. hopen Joh. Hopman en C. Hopman-Hin hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang voor mij gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare SIMON Receptie van 4,30-6 uur in „Casino", Oen Burg. De Westen, Texel, Aprd 1950 -0/ Vrijdag 21 April hopen onze gehelde Ouders J. Plaatsman en J. Plaatsman-Voigt hun 12'/2-jarige echtvere- ning te vieren Siemie, Ig, Henk, Lida üc Waal, Texel, April 1950 Op Zondag 30 April as hopen onze geliefde Ouders D. Pool en G. Pooi-Dekker hun 25-jaiig huwelijksfeest te vieren Dat zij nog lang gespaard mogen blij en, is de wens van hun dankbare Kinderen Aagje en Bauke. Janny en Kees Den Hoorn, Texel, April 1950 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons 12'/2- jarig huwelijk ontvangen. W. v. 't Nonrdende L. v. 't Noordende- Louwman Wij groeten alle fami lieleden, vrienden en be kenden bfi ons vertrek naar Nieuav-Zeeland. H. S. DONKER D. DE VRIES C. M. v. SIJP G- LEBER C- J. ADMIRAAL April 1950. a.b. Sibajak Mede namens mijn Ouders, hartelijk dank aan allen, die bij mijn (huiskomst uit Indonesië blijken van hun belangstelling gaven. DAALDER De Cocksdorp 83, Texel. Heden overleed nog onverwachts, onze ge liefde Vader en Groot vader |AN KOK Jzn Wedn. van Trijntje Vermeulen in de ouderdom van 77 jaar. R HOOGELAND-Kok D KOK eu Kleinkinderen Den Burg, Texel, 15 April 1950 De teraardebestelling zal plaats vinden op Woensdag, 19 April n.111 2 uur op de Alge mene Begraafplaats te Den Burg. Heden overleed zeer onverwachts in het St Lidwina Ziekenhuis te Den Helder, onze beste Vriend cn Huisgenoot, de He', r JAN KOK Dat hij in vrede mag rusten Namens de Familie Schade Texel, 15 April, Warmoesstraat 3n. Hiermede beluigen we, mede namens Familie en Vrienden, onze hartelijke dank voor de vele blijken van innige deelneming en hulp ons betoond bij de ziekte en het heengaan van onze lieve RIA Aan Dragers en Kleed- oplegsters mede onze har telijke dank Uit aller naam B. LUBFRTI-v Bergen Aan allen, die de 30ste Maait voor ons zo gezellig en vol verrassingen hebben gemaakt, onze hartelijke dank. Fam B BLOM Molenstraat 57, Den Burg Directie en Commis sarissen van de N.V. Texel'sEigen Stoomboot Onderneming te Den Burg, Texel, berichten hiermede, dat in de Alg Verg. van Aandeel houders d.d. !4/4/'50 het dividend over het boekjaar 1949 werd yastgesteid op 6 pCt. Div. bewijs no. 5 is vanaf 24/4/'5U betaalbaar met resp f 1,50 en f 0,30, onder aftrek van div.belasting bij de Rotterdamsche Bank N.V., kantoor Den Burg.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2