„CORALIE" Vergadering T.E.S.O. De avonturen van Piet) Pluis en Jantje Joppe (Vervolg.) Na de vaststelling van de Balans en Verlies- en Winstrekening volgt verkie zing van een commissaris- Aftredend is de heer C- J. de Lugt. Hij wordt met 186 van de 220 stemmen herkozen. De Pres.-eomm. wenst de vergadering geluk met deze herbenoemming- De heer De Lugt zegt, dat hij de nieuwe periode met enige schroom ingaat- De verbin ding Texel-Den Helder schreeuwt om verbetering. Het bestuur heeft reeds z'n uiterste best gedaan om een betere ver binding te verkrijgen, maar tot dusverre is nog geen resultaat behaald- De zaak waar het om gaat is in de eerste plaats: kwestie verbinding met Vasteland via 't Horntje of Oudeschild- Wat. de urgentie van de verbetering betreft moet ik mijn teleurstelling uitspreken over het min der juiste inzicht bij Waterstaat Wij hebben thans niets aan een verbinding die over 10 jaar tot stand moet komen! De kosten voor de aanleg van 'n nieu we haven aan het Hoentje zullen enorm zijn en van de Texelse bevolking zal worden geëist, dat zij in die kosten bij draagt. Ook zal Texel moeten bijdragen in de kosten van de nieuw te projecteren verbindingsweg van het Horntje naar 't centrum van het eiland- Nuchter bekeken is het een utopie, dat in de naaste toe komst een nieuwe haven aan het Horntje zal worden gemaakt. Op korte termijn moeten maatregelen worden getroffen tot verbetering van de verbinding via Ou deschild. Waterstaat en Texel zullen daarvoor enige offers moeten brengen. De heer Do Lugt betoogt, dat de ver betering van de verbinding met de Vas- te-wal een algemeen Texels belang is en daarom moet, aldus spreker, de gehele Texelse Gemeenschap als één man ach ter het bestuur van de N V TESO staan (Applaus)- De Pres--comm- hoopt- dat de N.V- binnen afzienbare tijd een boot in de vaart heeft, die aan de eisen des tijds voldoet. Hierna wordt de aandeelhouders ge legenheid gegeven 0111 voorstellen te doen- Tal van sprekers voeren 't. woord- De heer J. de Wit vraagt of 'het waar was. d-at men t- a-v- de noodzakelijke uitbaggering van de vaargeul voor de haven van Oudesdhild tegenslaud onder vindt van Waterstaat, En zo ja: wordt 't dan geen tijd. dat TESO zelf een bagger molen laat komen? Antwoord: Wij zou den niet graag beweren, dat Waterstaat ons tegenwerikt, maar wij kunnen u ai- leen mededelen, dat de vaargeul in twee jaar niet is uitgediept- Bij ons bezoek aan de Minister van Waterstaat en de Hoofding. uit Hoorn hebben wij mede gedeeld, dat de boot dikwyls vastliep Ons werd toen toegezegd, dat er zo spoe dig mogelijk een baggermolen zou ko men- We hebben overigens meer het idee, dat hier van bezuiniging sprake is De heer De Wit verneemt voorts op een desbetreffende vraag, dat de N.V. is toegezegd, dat aan Den Helder in de naaste toekomst een nieuwe steiger zal komen, waardoor men eenvoudiger en door G. TH. ROTMAN to i 105. -Dat loopt mis!" dacht mevrouw Kiuydewinkel, „strakjes valt mijn arme man achterover, en we hebben dit jaar tóch al zoveel onkosten aan de dokter!" Ze greep daarom het mes, dat naast de taart lag en sloop voorzichtig, om haai man niet wakker te maken, naar de stoel, bukte, en sneed mei één haal het touw door- FEUILLETON 30.) Het zal wel niet zo lang meer du ren, veur ge koken moet veur oe eigen man, zei ma Ash, en er is geen boter ding veur 'n jonge vrouw as te weten hoe ze driemaal per dag ecu lekker maal bereiden moet- Eten van de kok, zoals ze dat- in de stad veul doen, heeft vol gens mij meer huwelijken in de war ge stuurd dan de meeste mensen denken. Coralie lachte zo'n beetje. Ze was niet van plan te trouwen niet een man, die geen keuken- en tweede meisje betalen kon, dat was tenminste een feit- Niette min was liet. prettig om naar ma Ash te luisteren, terwijl ze beschreef hoe je op de beste manier een kip kon braden en hoe je witte bonen moest koken en snij bonen- Het bleek, dat zij huishouden een kunst vond, die met oplettendheid en liefde geleerd moes! worden- De mannen mooten de wereld in. zei ze, en werken 0111 het ruwe materiaal binnen te krijgen, maar het is 't werk van de vrouwen om dat te verwerken en .er goede dingen en lekker eten van te maken- Ze lachte goedig. Ik heb altijd meelij met ongetrouwde manlui, zei ze. Kijk nou es naar die jonge James- Hij heb een machtig best nieuw huis ge bouwd, verderop au de grindweg en daar geet ie nou boeren. Hij werkt van 's morgens vroeg tot 's avonds iaat op het veld. Altijd bij zijn koeien en peerden- gemakkelijker zal kunnen Iaden en los sen. De heer De Wit acht het gewenst, dat de Dokter Wagemaker wordt omge bouwd tot motorschip. Hij noemt de verschillende voordelen (meer ruimte, minder moeilijkheden bij ijsgang)- Ant woord: Dan zou dit sdhip geruime tijd uit de vaart moeten worden genomen- Hoe moeten die moeilijkheden worden opgevangen? Het ombouwen zou buiten gewoon veel geld kosten (zeker drie toni- Bovendien zijn wij voornemens om een nieuwe boot (motorboot) te kopen. De heer Gerritsma zegt, dat Den Haag attent gemaakt moet worden op de noodzaak lot verbetering van de ver binding. Laten allo politieke partijen kaar kamerfracties op de hoogte brengen! Antwoord: Het bestuur heeft reeds aan een gemeenschappelijke actie gedacht. Hierbij moeten betrokken zijn: in de eerste plaats de gemeente, de Water schappen en de Werkgenootschappen- Wat de kosten van een nieuwe haven aan het Horntje betreft: wij zouden sub sidie moeten ontvangen van de Provin cie. maar de subsidie die de Provincie geeft is over het algemeen met groot en geeft de Provincie subsidie, dan wil zij medezeggenschap hebben t-a.v. da boot en dan worden wij op de duur een semi- officiële instelling cn dat zou niet wen selijk zijn. De heer Gerritsma stelt voor om uit deze vergadering een comité van actie te vormen ten eindd de aangelegenheid on verwijld aan te pakken, maar de voorzit ter zegt: „Laten we niet Ti'! hard van stapel lopen". De heer W- H- Lap verklaar!, dat een verbinding via het Horntje een verlies zal betekenen van f 90,000 per jaar- De voorzitter merkt nog op, dat ais niemand de kosten van de aanleg van de verbin dingsweg naar het Horntje voor zijn re kening wil nemen er ook geen haven aan het Horntje zal komen! In antwoord op een desbetreffende vraag van de lieer C. J- v.d. Kooi wordt medegedeeld, dat het onderliouds- en ïe- paratiewerk zoveel mogelijk op Texel zelf geschiedt. De lieer 1'. Kaan vraagt of de Voor waarts niet vaker kan varen Hoe meer goederen daarmee worden vervoerd hoe meer ruimte men op de Dokter Wage- maker krijgt. De passagiers zullen er dankbaar voor zijn als zij gemakkelijker en vlugger van boord kunnen gaan. De héér Schermer verklaart, uit welin gelichte kringen te hebben vernomen, dat na de a-s verkiezingen gigantische 'bezuinigingsplannen op komst zijn- Hij gelooft daarom niet, dat er in de naaste toekomst een haven aan het Horntje zal worden gemaakt- De heer J- Agter vraagt of iedereen er wel van doordrongen is. welk een gevaar liet pontverkeer met zich zal brengen. Texel zal worden overstroomd met auto's eu bussen. Men zal zijn na tuurschoon moeten beschermen met prik keldraad en bordjes „Verboden Toe gang". Wat acht TESO voor Texel van belang: een pont of een 'boottocht over de Waddenzee? Antwoord: In de eerste plaats wenst TESO goede verbin- Nadruk verboden. 106 106- Floep! do schommelstoe! sloeg nel zo ver vóórover, als hij ernst achterover had gehangen Tengevolge van dit na tuurkundig verschijnsel, waarop me vrouw Ki uyd winkel niet gerekend had, schoot haar man met zijn neus precies in de roomtaart, die nu natuurlijk glad be dorven was. Tegelijk weerklonken ang- sitige kreten van Jantje en Pietje. En dan komt ie 's avonds thuis en moet zelf zijn potje koken veur die na bed geet. Zo'n best. jong! Hij most een vrouw hébben, die de kamer in orde had en het vuur en de lamp an en de tafel gedekt, as tie thuis kwam. Coralie zette liet lege schoteltje op de tafel- Haar wangen waren rood- Bedoelt u Duke James? vroeg ze- Ma Ash knikte. Ik heb 'm gekend van dat ie geboren was en zijn vader en moe der nog as kinder- 't Is een beste jongen. Een pracht van een jong Maar d'r zit 'n kop op! Wat ie in die kop het. krijg je 'r met geen hamer meer uit. Coralie's blauwe ogen flitsten- Woont hij hier dichtbij aan de grindweg? Krek veurbij 't kruispunt. Ik had het kunnen weten, dacht Cora lie. En hij is na de grote stad gegaan. Is ter een jaar of drie gebleven- Ma Ash grinnikte. Ik had altijd gedoch. dal hij met een vrouw zou terugkomen. Maar nee heurl En t' is nie goed dat de mens alleen zij. En 'n man, die een farm drijft heeft zéker een vrouw nodig om 'm te helpen. Maar Duke James lacht me uit a'k 'r met hem over begin- Hij zeit, dat ie in de hele stad geen deern het kunnen vinden, die hij bij zich in huus zou wil len hébben- Weer lachte de onde vrouw. Hij zeit, dat ze betei haar gezicht kun nen verven as 't eenvoudigste huiswrk doen- Hij had nog nooit, in zijn leven zo veel dom vrouwvolk hij mekaar gezien as in de grote stad zeet-ie- Een man mag dingsmiddeien. Als er aan het Horntje een haven komt zal het bootreisje minder attractief worden- De heer Brinkeiihof stelt voor om de scholieren, die het gratis vervoer niet zo zeer schijnen te waarderen, een klei ne bijdrage te laten betalen. De door hen aangerichte schade zou dan door die kleine bedragen kunnen worden her steld. De heer Schermer krijgt plotseling een origineel idee om de Overheid attent te doen maken op de verzanding voor de ha ven van Oudeschild. ..Nodigt u een groot gezelschap journalisten uit om 'n bezoek aan Texel te brengen en laat de boot dan voor de liaven stranden Dan staat dat de volgende dag in de gehele Nederlandse Pers". Antwoord: In de laatst gehouden bestuursvergadering heb ik voorgesteld om een telegram aan de minister te zen den naar aanleiding van de verzanding voor de haven Gaat de vergadering daarmee acooord? (Algemene bijval 11 Nadat de heer J. G- Rab nog had aan gedrongen om op de kortst mogelijke termijn naar een oplossing van het ver voersprobleem te zoeken. (Antwoord: 'Daar zijn wij dag en naoht mee bezig.) sloot, de voorzitter omstreeks kwart voor 12 deze geanimeerde, in goede sfeer ge houden vergadering. Afscheid Burgemeester (Vervolg). wees op de vooruitgang van de openbare veiligheid, gerepresenteerd in een mo derne brandweer, instelling veterinair- hygiënische dienst, ine, destructor, schooltandartsendienst, stichting geeste lijke volksgezondheid, doorlichting van de gehele bevolking, stichting woning bouwvereniging op initiatief van de bur gemeester. bemoeiingen t. a- v. de (on juiste) 'bevolkingsprognose in verband met de bouwvolume daardoor meer woningen! De wederopbouw werd met eigen organen uitgevoerd- Bij verdeling van woonruimte kwamen wij steeds tot dezelfde conclusie. Openbare werken on derging een radicale verandering- Zij was in het verleden meestal het sluit stuk van de begroting, maar die metho de heeft burgemeester Re'horst niet ge volgd, grote achterstand aan wegen, straten -en fietspaden werd ingehaald, de gemeente is van behoorlijk materiaal voorzien, het ondenvijs had uw volle aandacht, er kwam een landbouwhuis- h'oudschool en begonnen werd aan de bouw van een nieuwe o.l school, het Armbestuur maakte plaats voor de Soci ale Dienst, u werkte stimulerend to. v. de Gezinszorg, door uw stuwkracht ver keert het plan tot ruilverkaveling thans in een. vergevorderd rladium, er werd '11 ijsfabriek gesticht, de VVV had uw gro te belangstelling, de verbinding Texel Den Helder schreeuwt om een oplos sing. Plannen zijn er genoeg, maar het vraagstuk der middelen spreekt een woordje mee Het vliegveld is ge reed, de salarissen van het gemeente- personeel werden aangepast aan de tijds omstandigheden, cn liet. georganiseerd overleg werd ingesteld- Texel is nog niet geheel van electrici- teit voorzien,, maar dat kwam omdat de omstandigheden zulks nog onmogelijk maakten de grondslag is in ieder ge val gelegd! Waterleiding hebben wij nog niet maar bij Ged. Staten heeft u willig oor gevonden en van de Minister van Sociale Zaken reeds gunstig bericht ont vangen. Het gaat de goéde kant op! De debetezij'de van de balans, dus de v eriieszijde: veel staat daar niet op- Be langrijk is deze post: bij inv komst had den wij erop gerekend, dat u liier min stens 8 jaar of langer zoudl blijven aan die verwachting heeft u niet be antwoord! Wij zijn intussen trots, da! wij als kleine gemeente 'n burgemeester mogen afleveren aan een grotere. Bij de beoordeling van de balans moet ik ook denken aan wat er niet op staat: dat zijn de stille, reserves. Die zijn aanmerkelijk aanwezig: stille reserves zijn een gemak kelijke omgang niet gemeentenaren, van hoog tot laag, uw algemene belangstel ling. rustige en gemoedelijke mander om de vergaderingen te leiden, uw houding in liet algemeen van mens tot mens. De balans geeft dus een onweerleg baar gunstig resultaat. Namens de ge hele bevolking dank ik u voor het door li gevoerde beleid en wij hopen voort te waa ra oh ties toch wel wat aars van zijn vrouw verwachten as dat ze geld uit geeft en de mensen overrijdt met 'r auto. Ooralic keek scherp naar ma Ash, maar de oude vrouw had haar hand werkje opgenomen en haakte vlijtig, ter- nijl de laatste plaal koekjes in de oven gaar werd. Zij toonde in geen enkel op zicht, zich er van bewust te zijn. dat ze haar bezoekst-r op de teentjes getrapt had- Coralie stond plotseling op- Ik zal weer moeten gaan. zei ze- Kom maar es gauw terug, kindje. Ge zijt altijd welkom! Buiten, in de stralende Maart-zonne- schijn, liep Coralie naar de kam van de heuvel en keek naar de grindweg. Een eind verder stond Duke James' nieuwe huis- Ze kon net het dak zien, boven de bomen. Nu bad ze weer het pad door het korenveld kunnen nemen naar huis te rug. maar er was een nijdige nieuws gierigheid in haar ogen- Ze nam Suzette stevig in haar ami en liep het pad naar de grindweg op De wind had ai een he leboel plassen modder opgedroogd. Duke James' huis was nog niet hele maal klaar. Eén gevel moest nog ge schilderd worden en een andere had nog geen ramen. Coralie vond, dat he.t er af schuwelijk uitzag- Er stond een enorme schuur achter 't huis en. het weiland daaromheen w as af gerasterd voor het vee- De heiningpa- len waren nog nieuw. Alles zag er min of meer onbehouwen uit. Coralie keek bouwen op de grondslag, die gedurende uw ambtsperiode is gelegd. Wij verheu gen ons er over, dat u in de buurt blijft, een goede buur is beter dan een verre vriend, maar u zult een goede buur én goede vriend zijn! De stille reserves bij deze buitengewone balans zijn verdwe nen, maar wij hopen, dat uw opvolger ze zal terugbrengen! Spreker dankte mevr. Reihorst voor de wjjze. waarop zij met de Texelaars mee leefde. Ten slotte sprak de heer De Waard nog de hoop uit. dat burgemeester Re- horst erin zou slagen om Den Helder tot grote bloei te brengen- 'De heer H- Zijni sprak hierop als oud ste raadslid: Hij schetste de burgemees ter als iemand met durf en doorzettings vermogen, wions handelen zich ken merkte door grote voorzichtigheid, accu ratesse en een zeer democratische in slag- Daarvan getuigt ook het Georgani seerd Overleg, dat. gedurende uw ambts periode tot stand is gekomen. Wij heb ben u leren waarderen als een tactvol leider van vergaderingen. Men ontmoet te u en uw echtgenote op elk terrein. Er is zoveel op Texel op cultureel gebied tot stand gebracht. Spreker bood de 'burge meester hierop een schilderij van het Raadhuis aan (het was gemaakt door de kunstschilder Jan van Ham) Wethouder Th- R Hin wees er in zijn toesipraak op, dat do toewijzing voor nieuwe woningen zeüfs niet voldoende was voor de bevolkingsaanwas, maar de burgemeester heeft alles gedaan om de nood te verlichten, niets was hem te veel In de afgelopen vier jaar zijn vele. hoogtepunten geweest, bv. het bezoek van het Prinselijk Paar en een der laatste officiële daden op Texel was.de ontsteking van de vuurtoren als een be langrijke slap op do weg van de weder opbouw. Spreker gewaagde van de grote werk lust van de burgemeester: hij was een der beste klanten van de vroegboot (5,20). Spr. noemde ook de onpartijdig heid waarmee de burgemeester met alle takken en alle lagen der bevolking om ging. Hij wenste hem Gods kracht toe bij zijn nieuwe ambtsbezigheden en ver zekerde hem. dat het Texel steeds een grote eer zal zijn hem op het eiland te mogen ontvangen. Burgemeester Iiehorst, hierop het woord nemende, betoogde, dat wat tot stand is gekomen te danken is aan de goede samenwerking tussen Raad, B en W en de burgemeester. Bij mijn instal latie, aldus s,pr., heb ik gezegd, voor stander te zijn van de zellstandigheid der gemeente. Naar mijn bescheiden krachten en met steun van de Raad en B. en W. heb ik getracht voor die zelf standigheid op de bres te staan- Eilan den Zijn voor het Rijk een duur bezit, zij hébben steun nodig van Rij'k en Pro vincie- Men zal ons in Haarlem en Den Haag wel eens lastig gevonden hebben omdat wij alsmaar op hetzelfde aam beeld gehamerd hebben- Welnu, ik hoop dat -mijn opvolger daar in dit verband eveneens als „lastig" zal worden ge kenschetst.. De burgemeester zei o a. nog: „Texel heeft een goede gemeente-secretaris met hem werkte ik even prettig als met die van Callantsoog Ik héb zoveel goeds en zoveel vriendschap op Texel mogen ondervinden, dat het eiland nooit meer uit mijn gedachten zal gaan. Hij verzekerde de Texelse Courant, trouw te blijven lezen! De hees .geiler sprak hjerop namens de oud-raadslxUn. De heer adjudant van Breukelen sprak als vertegenwoordiger van de Districts commandant van de Rijkspolitie, kapi tein lan der Sleur. 'De heer Vesseur sprak namens de Ned- Bond van Gemeente-ambtenaren en de Vereniging van Ned Gemeenten- De burgemeester zei in zijn antwoord om-: ,,De verhouding met de Rijkspoli tie wasaltijd zeer goed" Hij gewaagde \an de goede samen werking met opper wachtmeester Smit en kapitein Van der Steur. Hel afscheid tan de organisaties. etc. Bij het in Hotel Texel gehouden af scheid van de Texelse organisaties, in stellingen. verenigingen en. hebben tal rijke personen het woord gevoerd- De 'heer De Waard gat allereerst liet woord aan 'de heer I'. Bakker Azn.. die namens naar de kale voortuin met een nünaek- tende blik. Er waren nog geen luiken aan de ramen en op een houten bank in de voorportiek lagen een zadel en hoofd stel. Coralie liep er voorbij met haar neus in de wind- Op dat ogenblik kwam Duke James de hoek om van 'het huis en zag haar- Hij had een plank en een zaag in zijn han den; zijn mouwen waren opgestroopt tot de ellebogen en zijn hemd was open aan de hals. De gele hond kwam achter hem aan. Hij liep naar de bank. legde het za del er af en de plank er op. Suzette begon woest te keffen. Hoe gaat 't, buurvrouw? zei Duke, terwij'] hij de zaag opnam- Coralie wierp hem een vernietigende blik toe- Ze bleef slaan, maar gaf geen antwoord. Suzette spartelde in haar ar men en kefte als een dolle- De gele hond ging bij zijn baas op de grond liggen cn keek met schaapachtige blik naar 't kef fende gedierte. Het lijkt wel alsof ze Slip als een persoonlijke belediging beschouwt, zei James glimlachend. Coralie sdhudde Suzette- Koest toch! Hou je stil! zei ze kwaad. Er is niets om je over op te winden- Andersom kon het wol zo zijn. zei Duke James grinnikend Tk bedoel, dat een behoorlijke hond zoals Slip best kwaad zou kunnen worden op zo'n luid ruchtig mormeltje- Ze doet zijn honden- dom geen eer aan- Coralie rammelde Suzette door elkaar. Wil je stil zijn! riep ze. de Texelse Polders en Waterschappen zijn dank betuigde voor de goede samen werking; de heor C- A- Kaczor sprak als wnd- voorzitter van de Sociale Dienst: „Het is in de historie van Texel nog nooit gebeurd, dat de functie van voor zitter van een Sociale Dienst door het Hoofd van de Gemeente werd vervuld. IJ aanvaardde die functie- Zodoende kwam u goed op de hoogte van de noden der bevolking. Namens de Sociale Dienst bood de heer Kaczor de heer eu mevr- Köiiorst een souvenir aan- (Mevrouw Kehoist ontving 2 gouden spelden van een Texelse Kap). De heer Gebiiaixl sprak ais technisch commissaris van do T-E.M. ,,U heelt de belangen van Texel en de T E-M. steeds weten te combineren". De heer Van Alten sprak als voorzit ter van de Oommissie Steun Wettig Gezag; de heer J- A. Schol sprak na mens de Bosemvacluerij Texel- De goede samenwerking wilde ky gaarne geaccen tueerd zien ui het feit, dat een Texelse weg „Houtvester Buodlaan", werd ge doopt; Ds. Van lieijendam voerde na mens de Texelse predikanten het woord; üeheerC. j-de Lugt als vertegenwoordi ger van aile agrarische verenigingen, mitsgaders de N.V- TESO; de heer W- H- Lap, voorzitter van de VVV, waarvan de burgervader ere-voorzitter was. (Jok sprak dlhr Lap uamens de Plaatselijke Commissie van de N.Z.R.H.M., waarvan de burgemeester lid was; de heer J. vd- Vis spiak namens do Visserijvereni- g'ing: „Het gemak en de voordelen van u« Texelse IJslabriek treden iedere dag naar voren"; do heer C- J. v.d. Kooi na mens de Texelse Middenstandsver.; „De besprekingen, wel'ke wij met u mochten i oeren, wierpen steeds behoorlijke resul taten af"; de neer J. Veldstra sprak na mens de Vrijwillige Brandweer hij bood een foto aan van het corps; mevr- F- de Wijn-Jonker sprak namens de Stichting vakonderwijs voor meisjes op Texel: „Door uw bemoeiingen is het ge lukt du schooii' zo spoedig tot stand te brengen'do lieer P. Smit, voorzitter van ae Woningbouwvereniging hoopte, dat burgemeester Réhorst aau Texel zou denken als hij een toewijzing over had! 'De heer J- Schraina sprak als voorzit ter van Texels Fanfare veel dank loor de medewerking op cultureel ge bied. De ilieer J. Vlaming sprak namens de Stichting '-10-'45 (zie ook elders); de heer Jurr. Beum'kes namens de Stichting Landbouwschool (hoop op bouw nieuwe school blijft bestaan). Pastoor Van Dijk,' De Cocksdorp, sprak namens de R- K. Geestelijkheid; de heer A- Dros Bzn-, voerde liet woord als voorzitter van de (zeer populaire) Woningcommissie. De lieer J- C. Rab. voorzitter van het Witte Kruis, sloot de rij van sprekers. De Burgemeester dankte een ieder voor de hartelijke woorden. Hierop sloot de heer De Waard de bijeenkomst. Via de serre begaf men zich naar de uitgang van Hotel Texel in die serre lag nl. een receptie-album, waarin allen h m handtekening plaatsten Serenade- Texels Fanfarecorps bracht Zaterdag avond een serenade. Onder het spelen van de pittige mars „Avanti" bereikten de muzikanten het Raadhuis, waar eerst gespeeld werd „Lang zul hij (de ere voorzitter van liet corps!) leven" en daarna speelden ze de mars „Gon Brio" Do Burgemeester werd hartelijk toege sproken door de voorzitter van Texels Fanfare, de lieer Jb- SChrama. In een 'hartelijk woord bedankte de burgemees ter voor de. hulde, waarop hii de mu zikanten verzocht een glas te komen le digen! Na'dat aan deze uitnodiging was voldaan werd onder de pittige ..Wilhel- mina-Tiiars" afgemarcheerd- Naar Den Helder. Gistermiddag is de familie Rehorst naar Den Helder vertrokken. Per speci aal vaartuig en wel.... de Dorus Rij kers. reddingboot van Den Helder! Moge het de familie Re-horst daar good gaan! Behalve de raadsleden (de heer Jac- Bruin was wegens ziekte verhinderd) en enige oud-raadsleden waien o m. aan wezig: Mr Bolhuis, gemeente-secretaris van Den Helder, de lieer Sternlage, wethou der van Den Heider. Mr Breebaart. bur gemeester van De Zijpe. cn de gemeente secretaris van de Wieringermeer, de ■heer Nap. Gedraag je toch fatsoenlijk. Suzie! riep James- Ze beet geen Suzie, zei Coralie ver ontwaardigd. Maar u heet Coralie, niet? Ja, als u daar helang in stelt. O. dat niet. Coralie's mond ging open van boos heid- Ze had nog nooit zo'n verschrikke lijke vent ontmoet cn ze zocht, naar woor den 0111 henn eens flink op zijn nummer te zetten. Ma Ash heeft me juist verteld, wat u alzo denkt over stadsmeisjes, zei ze nijdig. Hij floot zachtjes- Zó! Daarom bent u vanmorgen zeker zo heet gebakerd? Wat een onzin! 't Iraat mij volko men koud of ii 't. land hébt aan rouge en poeder- Dat zijn van die ouderwetse ideeën.... - Hij lachte- Ik wed, dat u geen panné- koek kunt bakken al hing mv leven er van af. Wat zou dat? O, niets, wat mij betreft. Ze was nu vuurrood- Ik geef toe dat ik een van die nietsnutten ben. die alleen maar geld kunnen uitgeven cn mensen overrijden met hun auto, Daar schijn je zelf trots op te zijn. Dat bén ik. Ze keek hem met woedende ogen aan en hii keek terug met een kalme, ietwat spottende Mik in zijn grijze ogen, die. haar een vreemd gevoel in haar hart gaf- (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4