e«lele wassoorten'. Uit „CORALIE" Tttoecfa/unoede? Bekendmaking en voor a! Uw drukwerk naar Drukkerij Texelse Coin an! j VIRGINIA SHAG staalmout Permanent Een cadeautje Klaver ruiters J. C. RAB CV. Nieuwe Motorrijwielen Woninginrichting ZUIDWEG Wij kunnen weer bestellin gen aannemen voor he maken van A. APPEL en Zonen f Fa. N. Schouten Zoon Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg o! Edele wassoortenl Last wan zenuwen T PUUR GOUDEN HANDBAL Zoals gemeld zal het Nederlands Da meselftal Zondag. 4 Juni een oefenwed strijd spuien te De Koog. Er wordt ge- gespeeld op het terrein aan de Houtves ter Boodtlaan- Aanvang 2-30 uur. De voorhoede van het Ned. XI speelt tegen de achterhoede. Deze linies wor den aangevuld met respectievelijk ach terhoede en voorhoede van het team der H A-V. uit Den Helder- De speelstere uit het Ned- team dragen oranje sokken. Na de rust speelt het. volledige team tegen het elftal der H.A .V Het elftal van H A. V. wordt dan versterkt met de 3 reserves van het Ned- XI. Het Ned- XI speelt dan in wit sthirt en witte broek, het H-A.V. in Wauw shirt en -witte broek De officiële opstelling van het Ned- XL zoals dit op 11 Juni ook tegen Frankrijk uit komt is: doel: Mej. A Mewe (Zeeburg. A'dam) K. achter: Mevr- F de Jong (Zeeburg L. achter: Mw. N- Deuze (PSV Eindho ven) R. midden: Mw. A. Kloos (Zeeb. A'dam) Spil: Mej- G- Broekhuizen (Udt Arnhem) L. midden: Mw. Steenhorst (Zeeb. A'dam) R. buiten: Mej- T. Ilandgraaf (Concor dia Haarlem) R. binnen: mej. v- Gennip (PSV Eindh.) Mid-voor: Mej. E- Dammers (Zeeb. A'dam L. binnen: Mej- II. Assink (Ilygiea Den Haag) L buiten: Mw v- Manen (Hygiea Den Haag) res keepster: Mevr- Van Veen (Vlugh. en Kracht Groningen) res- achterhoede: Mej. J. van Ham (PSV) res. voorhoede: Mej- N. de Jong (Turn- lust Den Haag). (Ingezonden mededeling). vernieuwt en verbetert uw bloed N.V. A J- TEN DOESSCHATE-ZWOLLE DOKTERSDIEN ST Dokter Van Loon. HUKGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 26 Mei tot en met 1 Juni 1950 Geboren: Trijntje W. dv Pieter Plas en Jacoba J- Walgemoet- Sylivia A. dv Pieter Kleve en Jannetje Hemelrijk- Ma rianne dv Gerard Rikkenberg en Pie- tertje N. Smart. Jannetje dv Gijsbertus C. Kikkert en Hendrika Werther- Arie J. zv Jelle Visser en Rienkje Kalis- Jo- i 'hannes I.T. zv Cornells Witte en Marga- retha van Heemvaarde. Ondertrouwd: Jacob de Graaf en Dieve- ra C- Zijm. Bauke Wijngaarden en Aag je Pool- Getrouwd, Overleden: Gene. Gevonden: 1 bi- kinderwamtje, 1 bh zakmes, 1 bah 1 portemonnaie, 1 pr. br. 'handschoenen, 1 br. alpino. HERINNERINGSKRUIS- Aan de heren F. G-G. Tromp, Koger- weg 16B ls het Ooi'logsherinnerings- kruis met de gesp Mei 1940 uitgereikt, aan de heer A- Troost, Den Hoorn 107. het ereteken voor Orde en Vrede met de gespen '47, '48, '49- AL GEZIEN? Heeft u de Assen-Revue al geziein? Hedenavond onherroepelijk de aller laatste \oorstelldng in ,,De Oranjeboom". Aanvang .8,30 uur- Entree flNa af loop is er gezellig bah Het batig saldo van deze en vorige avonden komt geheel ten goede aan Het Witte Kruis- NIEUWE KOFFIEBON BON 464 ALGEMEEN is aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie- Deze bon blijft geldig tot en met 17 Juni- Het rantsoen moet dienen voor zes we ken, zodat op 13 Juli 1950 de eerstvol gende bonaanwjjzing voor koffie zal plaatshebben. BESTRIJDING COLORADOKEVER. De Burgemeester van Texel maakt be kend. dat te Dijkiinandhuizon alhier, in de afgelopen dagen een coloradokever is gevonden Van het vinden van coloradokevers verzoekt te Burgemeester zo spoedig mo gelijk aangifte te doen ter secretarie. De plaats, waar de kevers werden aange troffen dient daarbij nauwkeurig te -worden aangeduid, terwij) tevens mede gedeeld behoort te worden, wie de ge bruiker van het betreffende perceel grond is In plaats van ter gemeente-secretarie kan de aangifte ook rechtstreeks worden gedaan bij de heer J- Meahielsen, West- straat 1. Óosterend, die terzake als con troleur optreedt. Texel, 1 Juni I960- Voor een betere slaagt U xeker in Óosterend 1 KAPPER BAKKER. Telef. 37 voor groot of klein? Dan moet u Immers b|] J. P. STAM ztjn! De Burgemeester voornoemd, S. DE WAARD, Loco-Burgemeester KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St Joannes de Doper, met dc bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Heden liet Feest v-d. H- Drievuldig heid. De H- Missen in Den Burg en in Oosterend om 7,30 en 10 uur en in Den Hoorn alleen 0111 10 uur. Communie uit reiken in Den Burg om 7 en 9 uur en verder onder de Missen. B'ie-Chtgel. in Den Burg en in Oosteernd v.d. Mis van 7,30 en in Oosterend en Den Hoorn vd- Mis van 10 uur en in de bijkerken even tueel ook na de Missen. Communie uit reiken begint achteraan- Na de Hoogmis 'liet gebed v-d. H. Franciscus Xaverius v. d. bekering der ongelovigen- O111 7 u- lof he-vjh- H. Sacrament met rozenhoedje en liet gebed v)h. H- Jaar v-d- bekering der zondaren in de parochie. Hierna confe rentie v.d- mannen. De collecte is voor de eigen kerk, le zakje v-d- arimen, 2e zakje v-'h- studiefonds- Maandag: om 8 u. vrouwencongregatie. Dinsdag: Als an ders. Woensdag: 0111 7,30 Josephlof met rozenkrans en litanie v.d- op de sdhaal neergelegde intenties- Daarna jongens- congregatie- Donderdag: communie uit reiken om 6-30 vanwege Sacramentsdag- Om 8 uur gez. Mis- O111 7,30 lof t-e-v.h. H- Sacrament. Daarna meisjescongrega tie. Vrijdag lof te-vJh. H Hart 0111 7.30- Om 3,30 biechthoren v-d. schoolkinderen. Zaterdag: om 6 u- rozenhoedje en van 5- 9 uur bieihtgel op de hole uren- Zon dag a.s. Zondag onder het octaaf van Sa cramentsdag- 3 en 4 pts prima zware dennen klaverruiiers kun ren wij U leveren tegen lage prijs. Tevens voorradig eiken kloppalen 5 f0,40 per stuk, franco thuis Aanbevelend Te koop aangeboden Maico 125 c.c. vanaf f995,-. Prospectus ol demonstratie op aanvraag Fa. MANSHANDEN. Den Helder, Telef. 2953 Uw Matrassen te dun of versleten? Laat het ONS even welen! Bijvuhen en vernieuwen met JAVAKAPOK In één dag retour SLUISDIJKSTR 46, TEL 3303, DEN H'Ll'ER (BIERKELDERS. MESTPLATEN, GROENVOEDFRSILO's, RUWVOEDERSILO' Geheel vrijblijvend verstrekken wij U op aanvrag schriftelijk of mondeling alle gewende inlichtingei AANBEVELEND. Silobouw, Spanbroek B 6, Telefoon 345. Wij zijn voornemens onze geachte Clientèle weer te bezoeken, ongeveer 12 Juni 1950 Wij hebben een grote keuze in Goud, Zilver, Juwelen, Verlovingsringen, Pols- en Zakhorloges, Pendules, Wekkers, Optiek en Naaimachines. Alle Uurwerken met volle garantie. Erkend Opticiën Rijks gediplomeerd Horlogemaker en Graveur Beleefd aanbevelend, ^Wervetshoof, Raadhuisplci, A 24. Telef. 1720 door G. Th- ROTMAN- Nad rule verboden 11 Nu was het niet erg mooi, wat mijnheer Kiniizemunt deed; maar, in plaats van te vertellen, zoals het behoor de, dat Jantje de schuldige was, stapte hy in de stad gauw uit en rende er met Jantrje aan z'n hand vandoor- Niet uit oneerlijküieid. maar uit angst voor de woede van die dikke meneer, die wie weet wat voor een madhtige sinjeur was- „Ilierrr blijven! Staan, zeg ik je!" brul de de dikkerd, die hijgend adhter hen aankwam. 12- En waarljjik» doordat Jantje en z'n pa hun kaaltjes moesten laten controle ren. haalde de dikzak hen bijna in. Maar o wee, nu moest hij zeil met z'n kaartje voor de dag komen en hij kón het niet vinden, hoe hij ook al z'n zakken na- zodht- Drift is nooit een middel, om iets gauw te vinden, en eer hij het kaartje eindelijk te pakken had, waren Jantje en z'n vader al lang niet meer te zien. Dim Telefoon 153 Den Burg Dank zij een zorgvuldige combi natie der in Erdal verwerkte edele wassoorten wordt 't leer „gevoed", dat hierdoor soepel blijft en barst- vrij. Uw schoenen blijven hierdoor als nieuw, zij gaan dus langer mee. Prij's 24 ct. Verkrijgbaar in de kleuren: zwart, brum, wit en oxblood. FEUILLETON 41.) Duke wilile liever niet met haar dansen, dat voelde ze duidelijk en toen ze op dansvloer waren en de muziek in zette, zei ze: Je 'had je geruft kunnen ex cuseren- O, ja. antwoordde liij, en jij had kunnen zeggen, dat je pijn in je ekster ogen had- Ik begrijp niet, waarom Irene Fa kes liet nodig vindt, mij van danseurs te voorzien. Neen jij kunt niet begrijpen dat iemand iets doet om liet een ander aan genaam te maken- Maar ik begrijp wel, dat jij haar volmaakt vindt- Ze kun gebreken hebben, maar die heb ik niet ontdekt, tot nog toe. Als je met de bankiersdochter ge trouwd bent, zul je geen zorg meer heb ben over het laten verven van je huis! Zijn anmen sloten zich een ogenblik zó vast om haar 'heen, da; Coralie bijna geen adem kon halen. Je bent onuit staanbaar, zei hij woedend- Toe maar, zei Coralie- Scheld me maar uit. Dat doe je altijd als we elkaar ontmoeten. Ik zou niet weten wat 1110 overkwam als ik niet weer mijn hele lijst teikortkomingen en minderwaardig heden moest aanhoren- Hij keek op haar neer met woedende ogen. Ik weet nooit of ik je slaan moet of kussen, ze; hij. Mij kussen? Haar ogen gingen wijd open. Stel .ie voor, dat je zoiets durfde te doen. Pas :>p, meisje, tart me niet, alsje blieft! Weer sloten zich zijn armen vast om haar heen. Zü voelde 'het bloed in haar oren kloppen als een hamer en alle ver langen om nog iets hatelijks te zeggen 'verdwenen uit haar ziel - maakte plaats voor een bijna onweerstaanbare drang om haar gezicht voor zijn kus op te hef fen- Maar ze wendde haar ogen af en maakte zich los uit zijn armen Iaat melaat me.... stamelde ze. Hij ging een stap aChteruit- Vergeef me, zei hij- Ze stonden elkaar aan te kijken als twee jongens, die samen ge-voöhten had den en ziöii gereed mankten voor een nieuwe aanval Ik plaagde je natuurlijk maar een beetje, zei hij opeens- Wees maar niet Iwing. Ik dénk er niet aan je te kussen- O natuurlijk niét. Wij schieten even goed met elkaar op als buskruit en lucifers. Daar lieh je gelijk in- Ik geloof, dat we nog geen goede vnenden zouden worden al zaten we sa- ïr.en op een onbewoond eiland, zei Duke grinnikend- O, neon- zeker niet. 't Is gek, ik ben nooit zo beet geba kerd bij andere mensen- Je zou het- mis schien niet geloven, maar de mensen vinden me een goede sul- Alleen ik maak je razend? Hij knikte. Als ik niet bij je ben, denk i'k al tijd dat het bij de volgende ontmoeting beter zal gaan. Maar dat doet het nooit. Ik wou dat ik geen last -meer van je had. Coralie staarde liemi aan- Ze kon geen w-oorden vinden- Er moest- een middel zijn om je le beletten mijn rust te ver storen, vervolgde hij Maar maar Ik wou dat je ophield mijn nacht rust te bederven en mijn zelfrespect te ondermijnen- Coralie stampte niet haar voet- 't Is schandelijk! zei ze. Is t' niet? Ik heb mijn weg zo'n 'beetje uitgestippeld- Ik heb altijd ge meend. dat ik ruggegraat had en dat niets mij er toe kon brengen, me bela chelijk te maken of van mijn weg af te wijken- Coralie iiield haar adem in. Ze be greep wel nat hij meende. Hij wou met Irne Fakes trouwen. Die zou zijn zelf respect en zijn levensweg niet in gevaar brengen en ze zou nog een bank en een warenhuis erven! Maar nu brachten de wrijvingen tussen hem en Coralie, de wonderlijke gevoe-lsuitbarstingen, hem van de wijs. Ik hefo niet het minste verlangen, je plannen in de war te sturen, zei ze- Tk gun je van harte je uitgestippelde weg- Dank je. En je hankiei'-sdodh-ter, voegde ze er ziedend bij- Zijn ogen werden hard- Je denkt, dat ik met. haar wil trou wen om haar geld? Het was Coralie of hij haar een slag gaf Je ontkent dus niet, dat je met haar trouwen wil? zei ze schor- Hij haalde zijn schouders op- Zullen we 'het hierbij maar laten? Ja, zei Coralie en keerde zich om en liep van hem weg. Maar de pijn in haar hart, bleef. Ze begreep zelf niet, wat haar sdhee'de. Wat ging het haar aan wat Duke James met zijn leven wilde doen? Ze haatte hem! Maar desondanks was ze doodon gelukkig als ze aan Irene dacht- Je zou waarachtig kunnen denken, dat ik verliefd op de vent was! mompelde ze Maar in haar ogen was een vreemde uitdrukking van angst. Duke James danste weer met Irene en het was haar onmogelijk daarbij le staan toekijken- Ze had het wanhopige gevoel, dat ze in tra nen zou uitbarsten of iets anders dom, waardoor ze ziCli belachelijk maakte, als ze niet dad-'.lijk weg ging- Ik ga Allan zoeken, zei ze tegen haar moeder en maakte dat ze wegkwam. Ze had enige moeite de tent van d? fo tograaf te vinden. De oude Lucas stond voor de ingang en moedigde de ker- niisgangrs aan om hun portret te laten maken voor de som van tien Amerikaan se centen. Het meisje zat op een keukenstoel bi het gordijn, dat de ingang vormde. Z droeg een oude rose zijden japon en <>l haar hoofd een tulband van liohtgroel satijn, versierd met flonkerende namaakl diamanten. Haar kleine voeten stake: in goudleren schoentjes, waarvan he verguldsel op vele plaatsen was afgesle ten. Ze zag er uit als 'n opgedirkt, school kind, dat hang is zijn les niet te zulle: kennen- Allan, die tegen oen paal van de ver lichting stond te leunen, niet ver van d kraan, zei togen Coralie: lie sta hier i bijna een half uur en ze hebben no niet één klant gehad. Ze zijn vreselijk zielig, hè? Hij knikte- Ze staan in 't krijt bij d (Ingezonden mededeling). Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen vent, die eigenaar van de kramen is e: die maakt het hun niet gemakkelijk. Tci minste, als hij zich vertoont, zie je dade lijk. dat ze doodsbang voor hem zijn- We 'aten ons fotograferen, zei Co ralie. Dan verdienen ze weer wat en - misschien heeft ons voorbeeld navolging Ze liepen raar de tent- Mijn zuster ei ik willen ons laten fotograferen, zei Ai lan. En kunnen we twaalf afdrulkksi krijgen? (Wordt vrvolgd I

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4