Cjroen 'Twarts jexeh in het harL, Penalty!! Zal Kraak hem houden?? Priesterfeest te Oudeschild i&l* U stalt Uw iiets veilig bij Zegel Lang gewacht, maar toch gekregen Voorseizoen wordt door echt zomerweer begunstigd Grote Sportdag^nadert Ka Sf.» IJ»-. Ti 'tJfiX -rïji. rfiêv -u<. De Zeereerw. Heer Pastoor Th. A. Nijman 25 jaar priester WOENSDAG 7 JUNI 1950 TEXELSE 63s JAARGANG. No. 6438 COURANT Uitgave N.V. v.h. Fa. Langeveld De Rooy Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags Bankrek.: Rotterdamsche Bank en Coöp. Boerenleenbank Postgiro 652- Abonnementsprijs f2,75 per half jaar. goed en gezellig op ons strand Gedenken wij ook de (hijgende! scha pen die nog in de wol lopen- Bij dit ver rukkelijk zomerweer- Nat de aardbeien roden. de eerste aardbeien van de koude grond zijn al geplukt door een landbouwer te Wioringenverf! Nu de jonge vogels zulk een optimistische kijk ep deze wereld krijgen- Nu de Holland se Nieuw e ook voor ons op komst is (Ingezonden mededeling). DIENSTREGELING N V. T.ESO. Op werkdagen: Van Texel: 5.30; a6.25; 7,50, 11,60; 14-40; 17.55- Van Den Helder: 6,40; a8,15; 10,30; 13,20; 16,30; 19-30. Op Zon- en Alg- erkende Ghr- Feest dagen: Van Texel: 6,25; 9,20; 11,50; 17.55- Van Den Helder: 8.15; 10,30; 13,20; 19,30 a =alleen op Maandag- WAT EEN WEER WEER! Het is vol op zomer en al zo lang! De 31ste Mei be gon die (lang verbeide) zon te stralen, dat bet een lieve lust was. En sindsdien is bet weer verrukkelijk gebleven- Met vandaag meegerekend al acht dagen achtereen- En dat is voor Holland een mirakel! Wie vacantia hebben zijn goed af! En wie nog geen vacantie hebben, trekken de natuur in- zodra het werk er op zit! Zo was 't dlit weekeinde al aardig druk langs weg en strand- De badweg is keurig op tijd voltooid en bonderden, al dan met geschoeide voeten en voetjes bobben er ever heen gewandeld. Mensen die naar bet prachtige Noordzeestrand togen. Maar van deze tot op het (harde) strand uitlopende weg maakten niet al leen voetgangers gebruik: volbeladen ,lan PieaHM-Jiiet-vergunmng profiteer den ook van de verbeterde toegang tot ons strand- En waaremjpel gleden twee auto's, van elders, ook al langs deze weg in de richting van de (vlakke) zee. De auto's werden gelo3t en in een oogwenk stonden er ook twee tentjes en wat daar allemaal bjjlhoort- Even later kwam er zelfs een agent bij, niet om op de auto's te passen want auto's zijn 'hier nog nooit gegapt maar om te vertellen, dtft de auto's weg moesten. Terug naar de officiële parkeerplaats. Do (eerst even) protesterende bestuurder-eiigenaars ver klaarden met de hand op het (kloppend) hart. dat zij in geen velden of wegen 'n hord „Verboden inrit" hadden ontdekt, maar de plichtsgetrouwe burger-in-uni- form beloofde dat die vergeefs gezochte borden er ze .spoedig -mogelijk zouden worden geplaatst; het was een kwestie van dagen. De gasten waren zeer 'be leefd en zonder ernstig incident kon het misverstand uit de wereld worden ge holpen- Zondag zagen de (vele) baders en baadsters en seani-baders en semi-baad- sters en de (vele) zonnebaders en -baad sters enige motorfietsen (uit ons Motor dorp?) over bet (brede) strand knalpot- ten- Dat mocht blijkbaar wel! Het ging harder dan de Mosquito hoewel die er ook zo is! en grappig was te zien, hoe zij overal langs- en doorheen wisten te. komen. Langs ligstoelen en onbevreesd kris-kras voortrennende kleuters- En dwars door een voetbal-spelend (incom pleet) elftal. Op bet strand, maar ook achter de duinen werd sport beoefend; op het fraai gelegen sportterrein van S-V. De Koog speelden de dames van ons Ned- Iiandbalelftal- Enige honderden bezoe kers volgden dit (iwatervlugge) spel met grote belangstelling en bewondering. En een Koger dameslid zei dan ook; „Hè, meid, os wee ut eerst maar zo kennel" Ja. dan kunnen zij ook naar Frankrijk, zoals dit Ned. Elftal, dat Zondag 11 Juni a-s- tegen de Franse nationale ploeg uit komt- Wat een spc-1 was dat! Vlug, door dacht. meesterlijk raak. Wat een schot Lebben die names! En wat een keepster is ons Ned. Elftal rijk! Wat Kraak voor de Ned- Voetbalwereld is, is mej- A- Me- we voor de DameShandbal. Onhoudbare ballen werden door haar bemachtigd. Kwestie van training, feeling, interesse en talent natuurlijk! Teredht hebben de Texelse dames, hier veel kunnen leren en wie van eigen tekortkomingen bewust was zal hier zn ogen goed de kost heb ben gegeven! En verder? Alles was weer zoals vorig badseizoen en dus goed en gezellig en comfortabel- Voor de badhokjes lag weer een plankier en stro spriette alo-m van onder de hokjes uit- Regeren is vooruitzien: eens zal (kan) bet weer om slaan- Zelfs in de Hollandse zomer! Het kan (je) gebeuren, dat een zcwnenvlotd liet water tot de tentjes drijft en daarom heeft men miniatuurterpjes aange legd. De bekende badhokjes waren ook v/eer present en menigeen maakte daar van gebruik. Men kon van alles wser buren of kopen, van badpakken tot zon- nobruinflesjes toe- En er is heel veel gebruind enook wel anders gt- k! en cd, dit weekeinde- De badmeester stond weer achter zijn kijker en wie te ver ging bad zijn bij zondere aandacht De ijscoveliter had over gebrek aan belangstelling niet te klagen en hij was dan ook goed ge mutst, toen wij naar de stand van zaken vroegen. ..Zo moet het doorgaan!" zei hij enthousiast, „dit weer moeten wij zien te houden"- Dus allemaal maar duimelen en goed weer meenemen. En onderwijl tóch medelijden koesteren met hen die voor hun examen zitten- De periode, waarin het zweet ook zonder zon en zon der warmte uit de poriën dringen wil-... Gedenken wij hen en de mannen, die op bet. land werken, kruipend tussen de rijen akkergewassen, om het onkruid uit de weg te ruimen en letteen wij en pas sant even op de coloradokevers. BENOEMD. Onze vroegere plaatsgenote, mevr- H F- C. Koensiv.d- Nieuwenhuizen is be noemd tot conservatrice bij de Kliniek voor Inwendige Ziekten van de Vee- artsenijkundige faculteit aan de Rijks universiteit te Utrecht- ERETEKEN. De heer D. J. Bakker, Oosterend, werd onderscheiden met het Ereteken voor Orde en Vrede niet de gespen- Tevens ontving hij een lintje met een ster, ten teken, dat lijj in actie is geweest- Hij heeft bij de mariniers gediend. OOSTEREND HEEFT EIGEN STRAND! Ja. Oosterend heeft een eigen strand, vergeleken bij liet Noordzeestrand een miniatuur strandje, maar toch kan men er zich best amuseren- De, strand ligt bij Nieuweschild en het mooie weer beeft Zondag dan oök vele Oosterenders naai de Waddenzeekust getrokken. Velen zwommen er naar hartelust en de kinde ren hadden liet er ook reuze naar hun ■zin! Het was er druk en gezellig! UITSLAG AANBESTEDING. Door architect N. Schermer werd aan besteed de bouw van een boerderij voor de ge,bi'. Koorn (Driehuizen) aan de Mi nister Ruysnveg nabij De Koog- Bouw nr- Texei 25. Do uitslag (massa) was: Gebr. Bruin 123,590.—; W J. Boon f23849.— M- Koorn f23,695,J'b Drijver f22,690 en Duin f21.850 De Gebr- Timmer, Oosterend, waren de laagste inschrijvers bij de aanbeste ding inzake de verbouwing van de Ker- keka-mer der N.H- kerk te Oosterend. De fa- Jb Drijver. Oosterend, was de laagste inschrijfstor bij de aanbesteding inzake de verbouwing van de Boeren leenbank te Den Burg- Onderhands werd aanbesteed de bouw van 2 duplex woningen voor de Woning bouwvereniging. Deze woningen zullen te Den Burg worden gebouwd. Het werk werd opgedragen aan: D- Trap. metse laar; Bakker Koorn, timmerlieden; J- Oele, loodgieter; D. Roeper, schilder en A- de Wilt eiectra. Pastoor Th. A. Nijman, die Zondag a.s. te Oudeschild zijn 25-jarig priesterteest viertHij werd geboren in Rotterdam, 15 Augustus 1856. Na zijn studies op de se minarie Hageveld en Warmond, werd hij 6 Juni 1925 door mgr. Calier Ie Haar lem priester gewijd. Als kapelaan was hij werkzaam in Oudorp, Leidschendam, Dordrecht, Rotterdam en Den Haag. In Juni 134'r volgde zijn benoepiing tol pastoor te Oudeschild. Reeds 121 jaar bestaat de R.K- Paro- chie te Oudeschild, en reeds meer dan 190 jaar daarvóór was er een bijkerk j van Den Burg, maar nog nooit in deze lange geschiedenis was er gelegenheid om eens een feestelijk licht te doen schijnen op de taak en de levensroeping I ,r- -•X, KRAAK REDT WONDERBAARLIJK! Hierboven ziet u onze nationale doel- verdediger Piet Kraak in actie tijdens de wedstrijd Engeland-Nederland. De Daily Mail schreet: „Kraak behoort tot de bes te doelverdedigers van het continent, die men in Engeland zag". DEZE, ON7.E, PIET KRAAK, komt 24 Juni naar Texel om hier op Zondag 25 Juni met zijn ljmuidense Stormvogels 'n wedstrijd te spelen tegen de le klasser (KNVB) R.C.H. uit Haarlemledereen op Texel weet al waar: er wordt te De Cocksdorp gespeeld ter gelegenheid van de opening van Cocksdorp's gloed nieuwe terrein. Reeds maandenlang wordt in het Noordelijke deel van Texel ijverig gewerkt om dit grootse sport- teest te doen slagen. Het programma- ZATERDAGMIDDAG 24 JUNI wor den seriewedstrijden gespeeld tussen de Texelse Handbalelftallen. Zaterdagavond zal onze loco-burgemeester S. de Waard het terrein officieel openen. Daarna speelt het beste dameselftal van Texel- Zuid tegen 'het beste van Texel-Noord. Vervolgens wordt een openluchtspel op gevoerd. genaamd „Texel's Trouw". Daaraan zullen 120 personen meewer ken! Fanfarecorps VIOS zal voor de muzikale omlijsting zorgen- En de ge luidsinstallatie van de fa- de Wilt zal ook ingeschakeld worden- De heer de Wilt heeft voor dit doe] een speciale in stallatie gebouwd Na afloop van het openluchtspel kunnen de danslustiigen zich volop amuseren in ue reusachtige tent van de heer B- Kikkert- Deze tent beeft in do oorlog gediend als onderdak c oor zes vliegende forten en zal nu plaats bieden aan duizend feestvieren den. ZONDAG 25 JUNI wordt begonnen met een optocht van gymnastiekvereni ging Texel en SVC. mar,herend achter het Fanfarecorps van Den Burg. Deze optocht gaai- naar het nieuwe terrein, vaar het Fanfare actief blijft, zoals het Amsterdamse PolitienniEiekconps dat in het Stadion pleegt te doen- Pittige mar sen dus, in afwachting van het optreden van Kraait c.s- Dan volgt de eerste helft van de wedstrijd R-C-H.-Stormvogels- In de pauze wordt een massale oefe ning gehouden door de Gymver. Texel en SVC. Hierna 2de gedeelte voetbal wedstrijd. Tot slot demonstratie van bei de gymnastiekverenigingen- Des avonds wordt voor de 2e maal het openluchtspel opgevoerd, na afloop een sporthal tot Maandagmorgen- TESO zal die dagen extra diensten op De Coeks- van hem, wiens persoon allernauwst met deze kei4k is verbonden: van de pastoor- Die andere levensroeping, het huwelijk ligt vanzelfsprekend meer in de lijn van de alledaagse gebeurtenissen, want brni- loften en 25-jarige huwelijksfeesten ves tigen gemakkelijk de aandacht op de in houd en zin van deze staat; een priester feest echter behoort in Oudeschild niet tut de dagelijkse gebeurtenissen. Van daar de vreugde in de gehele parochie, dat het haai gegeven is het zilveren priesterfeest van haar zo beminde her der, pastoor Th- A Nijman, Zaterdag avond en Zondag a.s- met gepaste luister ti kunnen vieren. Enerzijds omdat het bier iemand betreft, die in de jaren, dat hij in Oudeschild werkzaam is, zich l>jj jong en oud bemind heeft gemaakt, maar andeizjjds niet minder, omdat er nu ein delijk eens een gerede aanleiding is om de dank en de hulde van de parochie te- gun over de priesterschap in het alge meen op feestelijke wijze le uiten- Voor al dit laatste is de bedoeling van de fees teling zelf. die liefst zijn gehele persoon zou wegcijferen en het feest vooral wil zien als eeri gebeurtenis in het belang van de parochie zelf. umdat het inzicht mde hoogheid en de heiligheid van het priesterschap het zielenheil ten goede komt, onverschillig de persoon en 't ka rakter van hem, die met deze waardig heid is begiftigd- Dat dit eohter voor de Hidesohildeis geen beletsel is om ook zijn sympathieke persoon zelf eens in 't zonnetje te zetten, spreekt vanzelf. Zaterdagavond beginnen de feestelijk heden. De pastoor, die wegens de voor bereidingen het eiland heeft moeten verlaten, arriveert omstreeks 5,15 uur uit Den Helder- en wordt bij ce ingang van de kerk verwelkomd door de parochi anen, bij welke gelegenheid de kinderen hem liet welkom zullen toezingen- Daar na is er oen plechtig lof- Zondagochtend om 9 uur draagt de pastoor een plechtig H. Misoffer ep uit dankbaarheid, waarna hij met zijn pa- ïochianen aanzit aan een feestontlbljt in liet parochiehuis, tijdens hetwelk heon "■ik het cadeau van de parochie: een nieuwe en moderne verlichting in de kerk zal worden aangeboden. 's Namiddags van 2 tot 3 uur is er re ceptie in de pastorie- Daarna een kinder- leest en s avonds een feestavond voor de ouderen- Als het weer, zoals zich wel laat aanzien, blijft meewerken, belooft een en ander een feest te worden, dat niet gouden letters in de annalen va« Oudeschild zal blijven geboekstaafd. IETS VOOR DE TEXELSE WANDELAARS?? Ter gelegenheid van het 35-jarlg be slaan van de „Amsterdamse Politie Gymnastiek en Sportvereniging APGS, en .het 15-jarig bestaan van haar Wan- delafdeliiig worden op Zaterdag en Zon dag reap. 10 en 11 Juni a.s- Jubileum Wandeltochten gehouden over afstan den 15 en 25 km. (bovendien des Zon dags 36 en 50 km Deze tochten worden peil ouden onder bepalingen van de Ne derlandse Wandelsport Bond, afdeling N.HW.B. Start: Politie-Opleidingsschool. ïd3 Oosterparkstraat 197 (e Amsterdam- Inschrijvingen en inlichtingen aan J VV. I, Bugs. Ferguutstraat 9-11. Amster dam (W) OPENING VAN HET MAGAZIJN VAN HET WITTE KRUIS TE OOSTEREND. Ten behoeve van onze leden te Gos- tcrend en omgeving werd in het Wijk- geboulw van 't Witte Kruis, Peperstraat 60, een magazijn ingericht voor verple- gingsartikelen- Dit magazijn is officieel geopend op werkdagen (behahe Woensdags) v«n 12,30 tot 14 uur. Het magazijn te Den Burg is geopend op werkdagen van 12-14 uur. Wit bi enigen nog eens 'beleefd onder de aandacht, dat bij het afhalen van ver- plegingsartikelan een statiegeld van I 2,50 verschuldigd is- Hei bewijs van lidmaatschap (contributie-kwitantie van liet laatste half jaar) dien; hierbij ge toond te worden- Ten einde teleurstellingen te voorko men wordt men beleefd verzocht zicih r.an deze voorschriften te 'houden. Hot komt helaas nog veel te vaak voor dat onze verplegingsarlikelen langer dan noodzakelijk worden vastgehouden. Het bestuur dott een beroep op uw aller medewverking hieraan een einde te ma ken- Zendt deze artikelen zodra men ze niet meer nodig heeft, onverwijld terug naar het magazijn- Llglcnten ten bate van de tbc-bestrijding moeten eveneens zo spoedig mogelijk na gebruik weer in geleverd worden bij de heer G- Zoetelief le Den Burg. In verband met de zeer lioge onderhoudskosten dringen wij er bij de gebruikers met de meeste klem op aan deze ligtenten met de meeste zorg te behandelc-n en ze uitsluitend te gebrui ken voor het doel waarvoor ze ter be schikking worden gesteld. dorp onderhouden. Zowel 's middags al» 's avonds. (Ingezonden mededeling). Geen Texelaar, groot of klein, zal dit sporifeest willen missen. Door het aanbrengen van zitplaatsen rond 'het speelveld is er gelegenheid een beperkt aantal kaarten in de voorverkoop te doen- Deze zijn Zondagmiddag geldig, zowel voor de gym als voor de wedstrij den. Prijzen dei zitplaatsen zijn f2en f 1,75. Staanplaatsen fl,Ze zijn vanaf lieden verkrijgbaar bij: Jb. Boon, seer- ZDH, Den IToorn; J Westdorp Sr.. Zwaanstr 8, Den Burg; M. Idema, voorz- Boys. Schoonoordweg 41, Den Burg- C- Mets. Sigarenmag- Sport, Den Burg Firma F. Zegel, Oudegchild; K- Burger, Groentenhandel Ooslerend; Sigarenmag. C- Mets. De Koog; P- Meindertsma, Bierland; W. Verseput, Eierland; O- de Kindt- De Cocksdorp- Dat liet aan De 'Coc.ksdorp een drukte van belang zal worden, daaraan twijfelt wel niemand. Nimimer was men op Texel in de gelegenheid zulk een gebeurtenis op sportgebied bij te wonen.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 1