Hoofd-Ingelanden Dertig Polders vergaderden in De Zwaan Onze Feestcommissie heeft daverend programma Bollenkwekers Meer gevarieerde vergaderden Kwekerij gewenst Het lied van de wol De Hoofd-lngeLanden van de Dertig Gemeenschappelijke Polders hebben Woensdag in De Zwaan vergaderd- Na het welkomstwoord door de voor zitter, de heer P- Bakker Azn., en lezing der notulen volgt ingekomen stukken: a. van God- Staten, houdende goedkeu ring tot het aangaan van een geldlening groot f 150,000 ten behoeve van de verbe tering van de Oosterendenveg- to- van Ged- Staten houdende goedkeu ring om het te heffen percentage van de gebouwde eigendommen ie mogen ver hogen tot 7 pet. van de belastbare op brengst. Bij het opmaken van de begroting zijn de lasten voor het ongebouwd ten behoe ve van de algemene dienst vastgesteld als volgt: voor de 28 polders, dus met uitzonde ring van .ie polders Koog en Everste- koog op f 19 per ha.; voor laatstgenoem de polders 110,93 per ha- De beanalir.g»lasten voor: polder het. Noorden op f 5 per ha-; Koog, Everstekoog en Gerritsland f 3 per ha.; dé 26 overige polders eveneens f 3 per ha- De omslag van de gebouwde eigen dommen 7 pet- van de belastbare op brengst verdeeld als volgt: voor de alge mene dienst 6 pet-, voor de diverse be malingen 1 pet, ■De achterstallige lasten geven een groter bedrag aan dan zulks in 1948 het geval was. Besloten wordt een laatste waarschu wing te verzenden, waarna bij niet vol doen aan de verplichtingen de restanten door middel van een deurwaarders dwangbevel de lasten te doen innen, waarvan io kosten geihee] komen voor rekening van de betrokken ingelanden- Zeewering en de begroting- De raming voor het onderhoud van de zeewering vereist dit jaar een uitgave van f 15060Door het College van Da gelijks Bestuur wordt medegedeeld, dat alle aanwezige zuilen plm- 550 ST. als reserve kunnen worden beschouwd- Wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd- Vergraven tochtsloten- Het college van Dag. Bestuur deelt mede, dat het de bedoeling is om dit jaar ten behoeve van een snellere en betere afwatering der landerijen drie grote tochtsloten te laten vergraven Hierbij zal van een dragline gebruik worden gemaakt- Hot object kost f .30,000 (Doze te vergraven tochten zijn: Aye- sloot, Dijksloot van Oudesdhild tot Ge maal Dijkmanshuizen en de Tochtsloot vanaf de Robbekoog tot de Hemmer- kcfoi. Red.) Bruggen. Mede ter verbetering van de afwate ring zal de brug bij de Schans worden vemieuwd, deze brug is tijdens de oorlog door het spoormateriaal wat hierover lag vsraak't en dus voor 't verkeer mede on betrouwbaar Wegen- Voor onderhoud wegen is een post. groot f38700 uitgetrokken terwijl de rente en aflossing voor wegenleningen een bedrag vergen van f 33306.75. verder GEMEENTERAAD VLIELAND „Scheet alle loslopende honden dood!" zegt Staatsbosbeheer. .,De fazanten vreten mfjn groenten op. maak dat tuig een kopje Aeiner!" aldus raadslid A- Boon- Bij de zitting van de Vlielandse ge meenteraad neemt men geen blad voor do mond. Na het (aangenomen) voorstel van B en W, dat honden in do bebouw de kom tussen 1 uur na zonsondergang en een uur voor zonsopgang niet los mo gen lopen zonder geleide of toezicht, en gevaarlijke konden gemuilkorfd moeten worden, kwam aan de orde een verzoek van hot Staatsbosbeheer om de politie verordening zodanig uit te breiden, dat honden, welke zonder geleide buiten de bebouwde kom door een ambtenaar van politie worden aangetroffen, door deze ter plaatse, waar zii zich bevinden, kun nen worden gedood. De heer P- A- Kroon Jwzn-: ..Sterk op tegen". Wethouder Brandsma stelde voor hel werzoek voorlopig aan te houden. Ook daar was de lieer P- A. Kroon Jwzn. op tegen- De voorzitter voelde er ook voor om het verzoek voorlopig aan te homien; zodoende zou er nog een mogeiyCTTeid weaen er nog eens op terug te konten als het Staatsbosbeheer eens een wat soepeler houding zou aannemen en ook eens rekening ging houden met plaatse lijke toestanden- De heer I*- A. Kroon Jwzn-: Op welks concessie ook, ik ben altijd tegen!" De heer A. Boon vond dat er maar eens een regeling moest, kamen om de fazanten, die alle groente in aijn tuin todden opgevreten, ter plaatse te kun nen doodschieten, Do heer P- A. Kroon Jwzn., vroeg zich af hoe het Staatsbosbeheer met zo'n voorstel durfde te komen. Zelf is het hier de gehele bewolking tot last- Onlangs hadden we hier een bos wachter, die een 20-tal kalkoenen op de mensheid hier losliet- De aangerichte schade betaalde hij met konijntjes. De ■houtvester Zeep er,s doet niets anders dan tegenwerken! Ondertussen merkte de heer P A Kroon Szti- op. dat de redactie der oude verordening zodanig is dat houders van honden (die kwaad gedaan hebben enz.) kunnen word doodgeschoten. (Dus ei landers: opgepast- Verslaggever)- Het verzoek van Staatsbosbeheer wordt voorlopig aangehouden; de heren A- Boon. C- P. Bakker, en P. A Kroon jtaton- stemden tegen; ze wilden afwij zing van het verzoek. zal aan verbetering wegen nog worden besteed f 125036-65- Voor laatstgenoemde verbetering waarvan in 1949 reeds een gedeelte is uitgevoerd zal nog een geld lening groot f 150,000 worden aangegaan Het College tan Dagel- Bestuur meent dat voor verbetering van wegen geen geldleningen meer kunnen worden afge sloten, de vaste lasten op deze post druk ken reeds zo zwaar dat voor het onder houd geen gelden meer zouden overblij ven. Het bestuur is er ten volle van over tuigd. dat meerdere negen nog om ver betering vragen w.o. ook de Oosterweg- Doch voor deze weg is een begroting op gemaakt welke een bedrag aangeeft van f45771,Hoe gaarne het bestuur alle wegen, vnl- buurtwegen, ook spoedig zou willen verbeteren. zal men toch ge noodzaakt zijn in een langzamer tempo te moeten werken- De kosten voor verbe tering zullen uit de gewone middelen moeten worden bestreden- De ontvangsten van de omslag blijven gelijk aan 1049, uitgezonderd de post voor gebouwde eigendommen- In de verheteringskosten van de Oos- teremdeiiweg wordt door de gemeente Texel 50 pet van de rente en aflossing van de geldlening tot eon bedrag van max- f6000 bijgedragen. Voorts wordt nog besloten ter uitvoe ring van genoemde werken een kasgeld lening aan te gaan groot f 100,000, De begroting wordt verder zonder wijziging met alg. stemmen aangenomen. De rondvraag levert geen bijzonderhe den op. Ieder, die de bioscoop bezoekt, zal steeds getroffen worden door de aardi ge filmpjes van het Bio-Vacantieoord. welke Stidhtm'g tweemaal per jaar in de bioscooptheaters ten behoeve van het zwakke Nederlandse kind collecteert- Ook het bioscoopbezoekend publiek in onze gemeente is steeds bereid voor het goede doel een steentje bij te dragen- De Sti thting „Bio-Vacantieoord", waarvan de 'bestuursleden geheel belan geloos lninne functies waarnemen, zendt zwakke behoeftige kinderen uit geheel Nederland in de leeftijd van 6-14 jaar naar liet Bio-Vacautieoord „Russenduin' te Bergen a- Zee. ongeacht de religieuze of politieke gezindheid der ouders of verzorgers- Het enige doel. hetwelk door het be stuur der Stichting Bio-Vacantieoord wordt nagestreefd is, dat deze kinderen aldaar nieuwe krachten en nieuwe le vensvreugde zullen opdoen Op Vrijdag 2 Juni jl. vertrokken uit onze gemecute drie kinderen voor een verblijf van 5 weken naar dit ideale va- cantleoord en wij twijflcn er niet aan of ook deze kinderen zullen t.z.t. gesterkt en vol nieuwe energie terugkeren- KERKBOUW BEGINT. Deze week wordt begonnen met de houw van de nieuwe N. H. kerk te De Waal. SPEELGOEDEBEN EN SOUVENIRS- Door de Mm. van Econ- Zaken is aan J. D. Troost, Den Hoorn 107b, vergun ning verleend tot het vestigen van een inrichting, waarin een kleinhandel in speelgoederen en souvenirs zal worden uitgeoefend AFSCHEID. Mej- Riet Bremer, die ruim een .jaar lang hool'dleidster van do Oosterender Kleuterschool is geweest, moest dezer dagen door familieomstandigheden af scheid nemen. Elk der (60) leerlingen heeft de juffrouw 'n aardige attentie be wezen, van bloemenhulden tot leipeltjes toe. Namens de moeders werden mej. Bre mer drie mooie cadeaux aangeboden, w-o. een fraaie schemerlamp van Delfts blauw. Mej- Bremer dankte allen harte lijk voor deze blijken van waardering- „Ik ben er stil van", zei ze met ontroe ring, „want dit alles was voor mij een grote verrassing". Namens liet bestuur werd mej. Bremer hartelijk bedankt voor de wijze, waarop zij haar taak had vervuld. Dat was prima in orde geweest- De kleuters vonden het ook erg jammer, dat deze juf afscheid nam, want ze waren allemaal zeer met haar ingenomen- Omgekeerd hadden de kinderen een ruime plaats in het hart van tnej. Bremer. Het bestuur bood mej- Bremer een foto aan. waarop alle leerlingen en het personeel waren vereeuwigd- De leiding berust nu weer in handen van mej. Nei- huis. Het Volk van Holland kwam omhoog Toen 't wol ging En wollen lijfgoed, warmte en kou En vocht gelijk kon weren. Ons lage, kille kikkerland, Bedreigd door Spaanse Zag hoe de onzen zich met wol, En nog eens wol, omgordden. Hier hielp de Spanjaard geen kuras. De Zeeuwse koorts bleef De wol was onze bondgenoot, Meer dan men kon bevroeden. De Vree van Munster bracht ons volk Een ongekende weelde, Omdat het wollen ondergoed Zijn rol nog altijd De barre zon van tropenland, De kou der Poolgebieden Doordrong het wollen pantser niet Van onze varens Had Barentsz 't gruw'lijk pleit doorstaan In Nova Zembla's koude, Als hij geen borstrok had gehad Die kou kon Aanziet de wol, dat kost'lijk goed Gewonnen van de Opdat wij leven zonder vrees En rustig kunnen slapen Onze nieuwe feestcommissie heeft dc naam gekregen „Vereniging voor Volks feesten en Texelse Folklore". Onze Feestcommissie heeft een dave rend programma opgesteld en wij hopen dan ook. dat de autoriteiten daaraan hun goedkeuring willen hechten. Hier volgt een overzicht van wat ons aan festiviteiten wacht: Van 26 Juni t m. 1 Juli koant er een draaiorgel op Texel, teneinde aan de no dige geldmiddelen te komen- (oude ker- misweek). Op de verjaardag van ZK.H Prins Bernhard, Donderdag 29 Juni, worden 's middags kinderspelen gehou den, 's avonds enige spelen voor oude ren, daarna volksdansen onder leiding van F. F. Gerritsma. Finale bal op draai orgel™ uzi ek- De eerste lauwertak. Wie volgt? Zaterdag i Juli 's middags 2 uur, zeep kistenrace voor sdhooljongens van de lagere scholen van geheel Texel- vanaf de Hogeberg. Om geldprijzen. De eerste lauwertak voor deze wedstrijd is be schikbaar gesteld door de fa- j. AgW. Overwogen wordt alle prijswinnaars be halve een geldprijs een medaille te ge ven. Deze wedstrijd wordt opgeluisterd door draaiorgelmuziek. De geluidsinstal latie van de fa- de Wilt. zal de aanwezi gen op de hoogte houden- De toegang tot deze wedstrijd zal vrij zijn- Voor bestrij ding van do kosten zal gecollecteerd wor den tijdens de wedstrijd. (Op Zaterdag 10 Juni zullen door de commissie met enige a.s. deelnemers proeven worden geno men, op de baan. Deelnemers die hun wagentje reeds klaar hebben worden verzocht tussen 3 cn 4 uur aanlwezig te zijn, er worden dan bijzonderheden be kend gemaakt-) Feest in het Park. Zaterdag 5 Augustus, verjaardag van HK H. Prinses Irene. In het Park des middags voor do kinderen Poppenkast, Goochelaar. Buikspreker. Lunapark. Woensdag 6 Sept. (Kroningsdag). Gro te. kindei- en volksfeesten- Ouderwets programma, van 's morgens 8 tot 's av. laat. Lunapark met vrije attracties voor de kinderen, 's Avonds vuurwerk. Concours tüppiquc. Indien overeenstemming kan worden verkregen Donderdag 7 Sept- groot con cours hippique, gezamenlijk met. dc Paardensporüvereniging. Zondag 10 Sept. autorit voor ouden van dagen- SCHILDERSBEDRIJF. Aan de firma van Engelen Co. is vergunning verleend tot iftoefening van een schildersbedrijf in hot perceel Ko- gerstraat 8 te Der, Burg onder helleer van: W- van Engelen en H- B. J- Hou- diik- De sportman heeft zijn wollen trui De zeeman heeft zijn jekker, En de soldaat zijn wollen sok Die luchtig zit en Geen bar en boos klimaat zal hen. Die wijs zijn, kunnen deren. Als zij zich steken in 't kuras Van goede, wollen Hoe men het ook bekijken wil En hoe men 't wil verlangen Er is en blijft één waarheid maar: WOL is niet te GOED RESULTAAT. Ook voor de 2e opvoering op Texel van de bekende Assen—revue bestond grote belangstelling: de zaal was weer uitstekend bezet- Het batig saldo komt ten goede aan 't Witte Kruis- TEXELSE LAMMEREN IN DE STRIJD TEGEN DE LEVERBOTZIEKTE- De markt was Maandag jl tamelijk stug- De aanvoer bedroeg 2285 stuks en de prijzen hepen van de 37-44 gulden- Zeker een gulden minder dan vorige week. De heer D. Keijser, De Westen, veiikodht een hokje voor f 48,Er was moer vraag paar ooien (door Friese han delaars) dan naar rammen- Door de heer C- Roeper Jzn-werden 80 lammeren gekocht, voor de Oommissie tot Bestrijding van de Leverboteiekte in N.-Holland- Deze lammeren, die worden beschouwd als vrij te zijn van de lever- botziekte. zullen worden geweid op be handeld en onbehandeld land, gelegen in de SChermer, waar 30 veehouders met totaal 1000 bunder land aan deze bestrij ding deelnemen- B;j de slacht zullen dus de resultaten blijken van het weiden op behandeld en onbehandeld land. Deze lammeren moeten in Aug. worden gele verd en daarom werden ze voor f 10 bo ven de maVkt aangekocht, vnl. ramlam- meren- MAKREEL. Langs do Noordzeekust zwommen af gelopen weekeind grote scholen horsnia- kreel achter de zgn. bliek aan. De klei ne bliek probeerde zich veelal in zeer on diep water het vege lijf te rodden cn vele achtervolgers werden daarbij door amateurvissers gegrepen- Tien jongens uit De Koog vingen samen 1000 horsma krelen. DE TEXELSE CULTUURGROND. Op ons 18000 ha. grote eiland was op 31 Mei 1947 ruim 1U.U0O ha- (10,314) als cultuurgrond in gebruik- Landbouw en veeteelt eisen hiervan bijna ailes op: de landbouw 5507 of 53,39 pet* en de vee teelt. 4694 of 45,61 pet- Samen dus 10,201 ha- of 98,9 pet- De hollenteelt nam 94 ha. of 0,91 pot- in beslag, de groenten- en fruitteelt 18 ha- of 0.18 pet- en de boom kwekerij 1 ha. of 0,01 pet. De bevolkings dichtheid van Texel bedroeg op 31 Mei 1947 60.4 personen per vierkante kun- DE BOYS EN DE HITTE. LSVV—Tex. Boys: 2-1- Warm weer gaf geen mooie strijd te zien. Het was met trage pas dat we Zondag jl naar het voetbalveld gingen (wat een warmte). Maar ja, er moest gestreden worden om het Gouden Kruis, dus ging 'het ge-woon door- Wat moeten we nu van deze wedstrijd denkon, iets moois viel er niet te bewonderen- Hoe lang de strijd aan -Je gang was weet ik niet, mijn polshorloge had ik vanwege de warmte niet om, en om naar do kerk toe te lopen was mij te warm, maar LSW bracht de stand op 1-0 door Ditmeler- Deze stand bleef zo tot aan de rust. Na een lekker ■bakje tihee wtrd de strijd weer aangevan gen, en de thee had de Texelse Boys goed gedaan, want zij braahten de stand ondanks de warmte op 1-1- Dat modht L. er niet bij laten zitten en voor de scheidsrechter het einde floot deze had ook zichtbaar last van do 'hitte w$s de stand door een ren van K. Bek- kér tot 2-1 opgevoerd- Verder ben ik r.iet in staat om meer over deze wedstrijd te schrijven Wat een warmte wat een warmte! T- v- Z- S. V. De Zwaluw Zondag kreeg ons le bezoek van K-S- V. 1 uit H-Hugovvaard voor de neder laagwedstrijden. 0-m 2,30 uur brachten we de bal aan 't rollen- De wedstrijd was nauwelijks aan de gang of K. nam de leiding, gevolgd door een 2e goal- Toen kwam ons le er beter in en werd het K-doel onder vuur genomen, maar het duurde geruime tijd eer we er in slaagden de achterstand te verkleinen: 2-1 en Meester zorgde met een enorme kogel dat de rust inging met 2-2. Na de rust waren wé steeds in de aanval, maar slaagde er niet in de lei ding te nemen. Einde 2-2- KSV werd dus uitgeschakeld voor de beker- Zondag komt WGW uit Den Helder. Handbal. Het le speelt Zaterdagavond thuis om 8 uur en hot 2e gaat Vrijdag avond naar GDS 2. aanvang 8 uur. Den ken de dames aan het trainen vanavond- Zaterdag 24 Juni gaat er een comb, can de dames naar liet handbaltournooi in De Cooksdorp. Wie mei kunnen spe len gelieven zich Woensdagavond bij G. Wilner op te geven- S-V. Dc Koog, afd. Handbal- Zaterdagavond hebben de combinatie SVC en OVV en De Koog een oefenwed strijd gespoeld in Den Burg. Voor ons speelde het vreemd, daar we niet op el kaar waren ingespeeld- G-DS wist dan ook nog voor de rust er 3-0 van te ma- keil. Maar met een andere keepster in het doel gingen we weer vrolijk begin nen om alles op alles te zetten- Die in spanning leverde ons 2 puntjes op. Ein de 3-2 voor G'DS- Zondagmiddag hebben we kunnen ge nieten van oen echt Handhalspel. Het was prachtig weer en er was vrij- veel publiek. Alhoewel we meer hadden ver wacht voor zoiets aparts- Het Neder lands Elftal heeft gewonnen met 8-2 van Den Held :r- We zullen hopen, dat de da mes handhalsters er van geleerd hebben dat. we vooral niet op een bosje moeten staan, open spel en overgaven, stuiten is er bijna niet bp Onze trainer heeft, me nig keer bij En-klaar staan praten en zal zodoende wel wat hébben opgestoken! Ook zagen we Spronk van GDS nog op het void- Het was jammer, dat het zo gaunv afgelopen was, maar we 'hopen dat ze het nog eens overdoen- Zaterdagavond vermoedelijk een wed strijd tegen uw. Dinsdag 30 Mei hield Bloembollencul tuur een praatavond, waar de 'heren Koppes en Onderwater, can de Tuin- bouiwvoorliohtinigsdienst, afd- bloembol len, uit Hoorn, iets vertellen zouden over bet doel en dc werkwijze van genoemde Dienst- Na een kort openingswoord door de voorzitter, kreeg de heer Koppes het woord, die de vragen beantwoordde: Wat doet ons consulentschap en Wat kan het doen?" Onder het Tuinbomvconsulentsehap Hoorn, horen o.a. de Middelbare Tuin bouwschool te Hoorn, de Lagere Tuin bouwscholen, verder de 2-jarige Tuin- bouevc-ursussen en de Thiinbomvvak- séholen- Voor de bloembollenteelt is deze vak school gevestigd te Breezand, hier wordt een dag per week onderwijs gegeven, minimum leeftijd is 18 jaar- Toelatings eisen zijn 2-jarig tuiithou.eecursus of la gere Tuinbouwschool- Verder le-gt de Tuinbouwvoorlicht'ingsdienst proefvel den aan, op hel ogenblik lopen bv. h.va- cinlhen proeven. onkruidbesti'ijdings- proeven in bloombollen met groeistoffen, irissen en tulpen, plantdi'kte proeven, tulpen kop proeven, en vuuitbostrijdings- proeven, lie] ieproeven in Andjjk en Akersloot. U kunt. zo besloot spreker, ons niet vergelijken met de Landb Voorlich tingsdienst. die hier doorlopend kan werken, dat kunnen evij niet. De heer Onderwater, die in Anna-Paulowna ge- slat ionnee.'d is kan hier echter komen indien er om gevraagd wordt Wij zullen u gaarne van dienst zijn Hierna werd nog enige tijd gepraat over verschillende zaken. Besloten werd om. onder controle van de Voorlich tingsdienst. enige proewen aan te leggen- Een onkru idb estrijd'ingsprocf met groei stoffen in irissen gaf een slecht resul taat- Aan het irissengeiwas evas op bet oog niets le zien- Het onbehandelde ge deelte gaf 168 stuks, het bespoten 123 stuks leverbaar. Gevraagd everd naar het stoken van narcissen. Hierover zijn nog geen be- trouevhare gegevens beschikbaar- In één der vakbladen is hierover iets gepubli ceerd door een ambtenaar der Rijkstum- bomvschoni te Lisse Dit steunt echter in het geheel nie» op feiten, en wordt dan ook door de beer directeur van die school een onverantwoord advies ge noemd. Er lopen momenteel wel proeven maar de resultaten zijn pas na 4-5 jaar 'békend. Men is nb bang voor verfijnen der partyen. Gewezen wordt op liet feit, dat wij op Texel, met onze speciale teelten, ook zeer kwetsbaar zijn ten opzichte van marktinvlooden, en de vraag everd ge steld. of hot geen overweging zou ver- DRIE TEXELSE KINDEREN NAAR HET BIO-VACANTIEOORD dienen het op een meer gevarieerde kwekerij aan te houden- Ev. grove nar cissen, groeien hier ook goed, en vaak op gronden eeaar Sions het minder goed doen. Men kan zyn grond hiervoor te al len tyden laten onderzoeken, ook door profiel onderzoek tot bv- 1 meter diep. Dit geschiedt echter alleen op speciale aanvraag. Er werd nog gewezen op het nut van selectie en doorlopende selectie, het eni ge middel waardoor we onze voorsiprong op liet buitenland kunnen behouden- Kijkt, u maar eens naar do aardappelen, zei spreker, wat zou er van onze aardap- peloultuur terecht gekomen zijn zonder selectie. En zo is het ook met onze bloembollen. Besloten verd om do volgende dag enige bedrijven te bezoeken, o-a- aan Den Hoorn, P. II- Polder en De Koog. Hierna sloot d» voorzitter met een woord van dank aan allen, deze, jammer genoeg, maar matig bezochte vergade ring De thuisblijvers hadden ditmaal on geluk- In het weekblad ,.De Prinsestad", be heerd en geredigeerd door ex apolitieke gevangenen en oud-illegale werkers uit de bezettingstijd, troffen wij een interes sante wol prijsvraag Onder de 75 prijzen bevinden zidh: een damestailleur of he- rencosfcuum (natuurlijk van wol), ?en 2- persoons wollen deken, een 1-persoons •wollen deken. 20 wollen dassen, 20 paar wollen sokken, 12 pullovers en truien (voor jongens en meisjes). „Komt. door de wol geverfde puzze laars, aan het werk!*', zo moedigt de prijsxraagredacteoir aan. Wat is de puzzle? Op de laatste pagina van het blad is een LIED VAN DE WOL afgedrukt- Dat lied is een gedicht, waarin verschil lend? woorden zijn weggelaten- Het is nu aan de lezers van ..Prinsestad" om dit lied van de wol te reconstrueren. (Abon nementsprijs f 10 per jaar. f5,50 per half jaar, f2,75 per kwartaal- Weekabonne menten en losse mummers f 0,25. Hier is het lied met de nog niet inge vulde woorden: Een schaap mag vet of mager zijn. Nooit wordt het dier verkouden Indien het slechts, zo lang het leeft, Zijn wollen vacht mag Maar ziet, de mens, steeds vindingrijk En staag bereid te leren, Wist al van oudsher van het nut Om schapen kaal te scheren Reeds in de oudheid was de wol De trots van de Romeinen. Toen men zich and're stoffen koos. Begon het rijk te

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2