De Koog raakt zijn reddingboot kwijt Hoe staan onze kansen in Australië? <Seu lici t eeu w ae-feden Texels Fanfare en De Lof stem concerteerden in het Park te Den Burg Morgen ook groot feest in Oosterend Het Amsterdamse Politie Muziek Gezelschap zal er een concert geven - De reddingboot van De Koog gaat ons eiland verlaten! Dit seizoen zal zij nog eenmaal het ruime sop kiezen, het zal een oefentocht worden en dan ver dwijnt ze voor goed! Na 100 jaar. „Maar het vuurpijltoestel blyft en het gebouw tje ook", aldus deelde men ons van be voegde zijde mede. Schrale troost! Honderd jaar geleden kreeg De Koog zijn reddingboot- Een roeireddingboot uiteraard en tot vandaag de dag is het een roeireddingboot gebleven èn door dat de Noord-Zuid-Hollandse Redding- Maatschappij al zoveel uitgaven moet doen (vele roeireddingboten werden door motorreddingboten vervangen) èn doordat station De Koog lang niet zo vaak in actie hoefde te komen als bv. station Den Helder en De Cocksdorp. De Cocksdorp heeft bv. minstens tien maal zoveel reddingen verricht als De Koog. Het spreekt anderzijds vanzelf, dat De Koog al lang een motorredding boot rijk geweest was als de N.Z.H.R.M. het geld maar voor het grijpen had. Dan zou dit sta.tion ook thans niet zijn op- GYMNASTIEK IN HET PARK. Zaterdagavond zal gymnastiekvereni ging Texel optreden in het Park te Den Burg. (Zie adv.) Het Texels Fanfare corps verleent zijn medewerking bij de mars, welke aan de demonstratie in het Park voorafgaat. De route van de mars is als volgt: Groeneplaats, Binnenburg, Wever straat, Warmoesstraat, Gravenstraat, Hogerstraat, Binnenburg, Groeneplaats, Parkstraat. Park. Den Hoorn, 5 Juli 1900. Met ingang van 1 Juli is benoemd tot lichtwachter bij de kustverlichting op de Z W.-kust van Texel de heer H. Troost Kzn. Oosterend, 6 Juli 1900. Alhier worden ernstige pogingen aangewend om een cursus tot oefeningen in den wapenhan del te verkrijgen. 23 Jongelieden hebben zich daarvoor aangegeven, terwijl het lokaal van den heer Koppen, indien zulks daarvoor geschikt is, als oefe ningsplaats zal dienen Eenige jongelingen van hier hebben reeds eerder aan Den Burg de oefenin gen medegemaakt, doch met het oog op den grooten afstand zijn de opofferin gen dan nogal groot. Adv. WOL. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat de ondergeteeken- den de vette wol blijven doorkoopen voor 61 ct. en hooger en het wel niet noodig zal wezen dit telkens in de cou ranten mede te deelen. S. C. Keijser OPENING VAN DE JACHT. Krachtens een beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, gepubliceerd in de Nederlandse Staatscourant No. 128 van 5 Juli 1950 is de jacht op de volgende wildsoorten geopend gedurende de daar achter vermelde tijdvakken: Grof wild: reebokken: van 24 Juli t.m 11 Aug.: reegeiten: van 2 Jan. t.m. 5 Jan. Op Ameland en Schiermonnikoog wordt de jacht op reewild met geopend. (Maar op Texel moogt u zoveel reewild buit maken als u wilt! Red.) Klein wild: patrijzen', van 1 Sept. t.m. 31 Dec., fazanten-hanen; van 1 Oct. t.m. 31 Jan., fazanten-hennen: van 1 Oct. t.m. 31 Dec. In de Wieringermeer wordt de jacht op fazanten-hanen en -hennen een maand vroeger geopend, dus met in gang van 1 Sept. Houtsnippen: van 1 Oct t.m. 31 Jan., hazen: van 1 Oct. t.m. 31 Dec., korhanen; van 1 t.m. 31 Dec. Waterwild: Alle soorten ganzen, be halve brandganzen, rotganzen en Cana da-ganzen. van 7 Aug. t.m. 15 Febr. Alle soorten eenden, behalve berg eenden, eidereenden en krooneenden: van 24 Juli t.m. 31 Jan. 1951 (van 24 Juli t.m. 6 Aug. 1950 is deze jacht slechts geopend van een half uur vóór zonsopgang tot 8 uur en van 16 uur tot een half uur na zonsondergang). Watersnippen: van 7 Aug. t.m. 31 Jan. Goudplevieren: van 15 Oct. t.m. 15 Dec. Het vangen van alle soorten eenden, behalve bergeenden, eidereenden en krooneenden, door middel van eenden kooien is toegestaan van 7 Aug. t.m. 31 Januari. Het vangen van waterwild door mid del van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd is toegestaan van 7 Aug. t.m. 15 Febr in alle provincies ten aanzien van alle soorten ganzen, behalve brand ganzen, rotganzen en Canadaganzen en van 15 Oct. t.m. 15 Dec. in de provin cies Groningen, Friesland, Drente en Noordholland ten aanzien van goudple vieren. In die provincies, waar de zeehonden tot het wild zijn gerekend, is de jacht daarop geopend van 1 Sept. t.m. 30 April In geheel Nederland wordt de jacht niet geopend op eenden, (ongeacht de soort), die wegens hun onvolledige be- vedering niet in staat zijn tot vliegen, edelherten, damherten, reekalveren (geboren in 1950), dassen, steenmarters, boommarters, otters (waar zij tot wild zijn gerekend), korhennen, zwanen, brandganzen, rotganzen, Canadaganzen, eidereenden, bergeenden, kroon-eenden, duikers, kemphanen, wulpen, scholek sters, grutto's, tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes. geheven, dunkt ons. Maar goed, wij kunnen hier niet lang en breed over praten, het besluit is ge nomen: De Koog raakt zijn reddingboot kwijt. En dat is jammer. Geen oefenin gen meer dat evenement voor bad gast en Texelaar. En juist dachten wij: hoe snel kan nu deze boot hier te wa ter gelaten worden, nu de badweg tot aan het (harde) strand bestraat is. Hoe zwaar moesten voorheen de paarden trekken om de bootwagen door het mul le zand te scheuren! Geen oefentochten meer. Ja, nog een maal voor de „r" in de maand komt. Zeer velen zullen haar willen vergezel len op haar laatste tocht-bij-Texel. Ach, wellicht helemaal de laatste vaart, want de moderne tijd vraagt moderne mid delen. SUCCES VOOR TEXELSE TURNERS Bij de op Zondag 8 Juli gehouden kringkampioenschappen van de Turn kring Hollands Noorder Kwartier in Breezand, plaatsten zich 2 heren en 1 dame van de G.V. Texel in de keurcorp sen nl. P. Schoorl als nr. 2 met 98 pun ten, A. Keizer als nr. 9 met 79 p. en mej. T. Schrama als nr. 10 met 79,2 p. BOUWVERGUNNINGEN Behoudens hogere goedkeuring heb ben B. en W. de volgende bouwvergun ningen verleend: H. Hin, Hoornderweg B 109, herstel gedeeltelijk verwoeste boerderij. Jac. Drijver, Oosterend, bouw houtloods aan Schilderweg. Coop. Boerenleenbank, uitbreiding bankgebouw en kassierswo ning. J. Hooijberg, C 35, bouw berg plaats. Wed. L. de Naije, Den Burg, bouw woonhuis. J. Smit, Den Burg, ver bouw woonhuis Molenstraat 37. Het concert, dat Texels Fanfare, direc teur de heer A. J. Vonk, en De Lofstem, directeur de heer C. Bremer, Zaterdag avond in het Park te Den Burg hebben gegeven werd door prachtig zomerweer begunstigd. Een behoorlijk aantal per sonen heeft dit concert beluisterd en ge noten van goed muziek. Texels Fanfare opende met de pittige mars Koning Voetbal en vervolgens speelde dit corps de ouverture Mignonnette, het karak- terstuk.Een landelijke Bruiloftsstoet en als laatste nummer voor zijn pauze Folkloristische Paraphrases van Bou- dijn. Dit alles klonk goed en het gebode- ne versterkte dan ook de indruk, dat ons Texels Fanfarecorps na het concours niet op zijn lauweren is gaan rusten, maar trouw blijft repeteren. Waar blijft echter, dat onze muzieknis nog wel en kele stoelen meer kan bevatten en we derom wekken wij de jongelui op hun licht eens te gaan opsteken bij de heer Vonk, die jongens met ambitie voor de muziek gaarne opleidt Toen de laatste tonen van de Folkloris tische Paraphrases waren opgelost in de zoele avondhemel, ontruimden de leden van het fanfarecorps de muzieknis om plaats te maken voor de dames en he ren van De Lofstem, de Chr. Zangver eniging van Oosterend. Nadat wij van 't mooie succes hadden gehoord, dat deze zangers en zangeressen op het con cours hadden behaald, waren onze ver wachtingen, zoals van zelf spreekt, hoog gespannen en wij mogen hier dan met een aan toevoegen, dat dit koor ons zeer heeft voldaan. Zuiver klonken de stemmen en de diverse nummers wer den goed vertolkt. ,.De Lofstem". „Ge loofd zij God met diep ontzag"! ,,A1 wat adem heeft, love den Heer"! „Verblijd u te allen tijde"! Velen zullen aan deze regels hebben gedacht, toen De Lofstem zong. God ter eer. God die de muziek gaf en het talent om de muziek tot zijn recht te brengen. God, die de schoon heid wil en de vreugde, welke ook zo zeer te vinden is in de muziek. Gezon gen werden: Zij mij, o Heer! Landschap Er sterft een dag. (Deze beide stukken werden gezongen op het concours '49, 't Morgent, 't Noent, 't Avondt. God heb ik lief (concoursnummers 1950). Kerk klokken De Rots der Eeuwen. Water land. De Zilvervloot. Hierna trad het Fanfarecorps weer op met: Heil Europa, mars. Versmade Liefde, wals. Alcestis, fantaisie. Colonel Bogey, mars. De directeur liet na het voorlaatste stuk onmiddellijk het slotnummer inzet ten. Dat gaf een uitstekend effect. VOOR BOUWFONDS WITTE KRUIS De twee opvoeringen van de Asser- revue ten bate van het Bouwfonds van het Witte Kruis hebben in totaal h^t mooie bedrag van f 218,15 opgebracht. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL. In de week van 3-8 Juli werden aan gevoerd 76,623 stuks. De kg-prijs aan de pluimveehouders bedroeg f 2,28. Door de verhoogde prijzen neemt de vraag voor het binnenland af. OPTOCHT DOOR DEN BURG. Op de voorpagina hebben wij al en kele regels gewijd aan het concert, dat het Amsterdamse Politie Muziek Gezel schap vanavond in het Park te Den Burg hoopt te geven. Thans vernemen wij nog, dat het in de bedoeling ligt om eerst een rondgang te maken door Den Burg. Om kwart voor acht wordt op de Groeneplaats gestart en de route, die dan zal worden genomen is als volgt: Groeneplaats, Vismarkt, Binnenburg, Hogerstraat, Gravenstraat, Warmoes straat, Weverstraat, Binnenburg, Groe neplaats, Parkstraat. Vol verwachting ziet Oosterend uit naar de Amsterdamse Politie-agenten, die a.s. Donderdag, (dus morgen) in ons dorp een concert met taptoe hopen te geven. Oosterend is gereed om zijn gas ten te ontvangen. Met plezier hebben wij-in-Oosterend een plaatsje voor hen ingeruimd: voor alle 84 politie-muzikan- ten met eventueel hun vrouwen en sup porters. Woensdagavond na afloop van het concert aan Den Burg (dus het zal vrij laat worden), komen onze gasten aan Oosterend en worden zij, voor zover zij niet worden afgehaald, door de leden van Excelsior thuisgebracht. Donderdag zullen onze gasten zich bij gunstig weer wel over heel Texel ver spreiden. Bij minder goed weer hopen wij het onze gasten „thuis" zo aange naam mogelijk te maken. Als tegen prestatie krijgen we dan een concert dat klinkt als een klok. TEGEN DE T.B.C. De collecte voor de tbc-bestrijding van het NVV heeft op Texel f410,75 opge bracht. OUD EN NIEUW. Op de hoek van de Badweg is een nieuw bord geplaatst met het opschrift „Naar het strand, to the beach, a la pla ge". Zo'n (nieuw) bord valt dadelijk op. Later „zie" je het niet meer. Zo is het feitelijk ook met de borden, waarop te lezen staat: „In het bos moogt ge niet roken". En omdat de oude borden niet meer voldoende in de gaten lopen meen den wij er goed aan te doen in ons blad even op te wekken tot de grootste voor zichtigheid met vuur. Vooral nu! HOLWERD-AMELAND KRIJGT VEERDIENST. De motorveerboot, bestemd voor de dienst Holwerd-Ameland, die in op dracht van de Rijkswaterstaat in Zee land op de werf van de N.V. Terneu- zense Scheepsbouwmij. werd gebouwd, is Zaterdag van stapel gelopen. De boot kan 700 passagiers en zes auto's vervoe ren, is 35 m. lang en 9 m. breed en heeft in verband met de geringe diepte van de Waddenzee slechts een diepgang van 60 cm. Op 17 Juli zal de boot in dienst worden gesteld. MAGAZIJN WITTE KRUIS Blijkens adv. is de openstelling van 't Magazijn van het Witte Kruis te Den Burg wegens vacantie beperkt tot één uur per dag en wel van 1-2 uur. MUSEA, TENTOONSTELLINGEN Het Texels Museum is dagelijks ge opend van 9-6 uur. Dit museum ligt in de Westermient, tussen Den Hoorn en De Koog. In de N.K. kerk te Oudeschild kunt u een tentoonstelling van oudheden be zichtigen. (Nagenoeg alles heeft betrek king op de geschiedenis van Oudeschild en de N.H. Gemeente van dit dorp, wel ke thans 300 jaar bestaat). Dagelijks ge opend van 2-6 uur. De collectie is uitgebreid met een model van een loodsschoener, 50 jaar geleden gemaakt door de thans 80-jarige heer G. Bakker. Ook aan d'e afdeling koper- en zilver werk zijn enige voorwerpen toegevoegd en tenslotte noemen wij als nieuwste aanwinst een Egyptische waterkruik (met ronde bodem) welke door een vis ser voor de Texelse kust is opgehaald. Deze tentoonstelling is in de week van 17 tot 22 Juli ook 's avonds geopend en wel van 8-10 uur. De heer Van Luyk, Hoofdambtenaar afdeling Emigratie van het Rijksadvies bureau is onlangs teruggekeerd van een reis door Australië. Op uitnodiging van het Gewestelijk Arbeidsbureau heeft hij te Den Helder een causerie ge houden over de Nieuwste Wereld. Spre ker bleek, aldus de Wieringer Courant, een ter zake zeer deskundig iemand, die op zijn reis door Australië ogen en oren goed de kost had gegeven. De uitver kochte zaal van het (Helderse) Casino heeft op deze voorlichtingsavond dan ook veel wetenswaardigs kunnen opste ken. Aan zijn causerie ontlenen wij het volgende: Intensieve mechanisatie. De intensieve mechanisatie in de Au stralische akkerbouw verplicht de emi grant om machineminded te zijn, d.w.z. alle reparaties zelf te kunnen uitvoeren. Men kent in Australië niet de smeden en andere vaklieden zoals hier. Men is daar meer op zichzelf aangewezen. Daarom zal een selfmade man zich er het best thuis gevoelen. Hoe ver de me chanisatie daar soms doorgevoerd wordt is af te leiden uit het door de heer Van Luyk geconstateerde feit, dat 2 school jongens 's morgens en 's avonds met z'n tweeën 70 koeien met de machine mol ken. Waarom zoveel emigranten? Waarom Australië zoveel emigranten vraagt is eenvoudig te beantwoorden. Tot nu toe was Australië eenzijdig ont wikkeld en was vnl. landbouw en vee teelt de hoofdbron van bestaan. De cri sis voor de oorlog bewees dat deze basis niet solide was. Daarom ging men zich meer toeleggen op de industrie. De rijkdom van de Australische bodem wettigde dit. Men vindt er grote hoe veelheden kolen in nog open mijnen, dus maar voor het afhouwen. Verder al le ertsen, uranium, koper, nikkel, enz. Werkgelegenheid. De doorgevoerde industrialisatie vroeg meer arbeidskrachten. Alleen te Sydney werden vorig jaar plm. 100,000 arbeiders gevraagd. Een aldaar verschijnend dag blad verscheen des Zaterdags met 40 pagina's advertenties waarin vraag naar werkkrachten. De totale behoefte naar arbeiders schat men momenteel in Au stralië op plm. 250,000. Handbalnieuws S.V.C. Zaterdagavond speelden we aan De Koog en verloren met 4-3. Annie en Bieuwk namen de doelpunten voor haar rekening. De Koog speelde beter. We konden vooral leren van hun over spelen. Trainen, dames, komt zo veel mogelijk Maandagavonds om half 8. In de vacantie van Oosterhof traint Dirk. Zondag gaan we naar Oosterend voor de seriemiddag. We vertrekken om half twee van Garage Barends. Sjaan, je wordt van ons allen nog gelukgewenst met Wim zijn behouden thuiskomst. S.V.O.-Nieuws. Zaterdagavond om 7 uur speelde Z.D. H. tegen Tex. Boys 1 voor de seriewed strijden; door Tex. Boys werd met 10 gewonnen. Wel was ZDH geregeld in de aanval maar door het zeer slechte spel van de vleugelspelers gingen verscheide ne kansen om zeep. Om 8 uur speelde SVO tegen SVC. Na aftrap probeert SVC een aanval op te zetten, welke strandt op de spil. Toch is net Ale die na 10 min. met een onhoud baar schot zijn club de leiding geeft. Maar SVO komt nu wat meer in de aanval waaruit een corner ontstaat. De ze wordt goed voor doel geplaatst en het is Bert die hem onhoudbaar inschiet. Even later is het Rienus die doorbreekt, maar zijn schot komt tegen de onder kant van de lat, waardoor de bal het veld weer inspringt, juist voor de voeten van Piet, die goed doorgelopen is en ons gemakkelijk de leiding geven kan. Vooral na de rust is het SVO die nu in de aanval is. Het is een back van SVC die niet beter weet te doen dan in ei gen doel te schieten. Einde 3-1. voor SVO. In de rust kregen wij van SVC een mooie bloemenmand. Vrijdagavond spelen de adspiranten om 7,30 uur tegen Texel. Texelse Boys-Nieuws. Reeds in de eerste minuten van deze wedstrijd wordt over het lot van ZDH beslist. Nadat Z. afgetrapt heeft, neemt Boys het initiatief en is direct al voor het doel van de tegenstander. Voorna melijk komt dit, omdat onze buitenspe lers te veel vrij spel hebben. Als Piet Reij de bal van rechts voor het doel plaatst, loopt Piet van Sambeek goed door en passeert keeper Goënga: 1-0 in de tweede minuut. Het tempo bij de Boys zakt en Z. gaat iets vinniger spe len, waardoor beide partijen meer tegen elkaar opwegen. De B-achterhoede, met Nico weer in de gelederen, sluit nog niet helemaal en we zien dan ook zowel voor als na de rust nogal eens een gevaarlijk momentje voor ons doel, doch „Kraak" is niet te passeren. Daarentegen pro beert Piet Reij of hij keeper Goënga om kan schieten, maar 't waster niet bij. Einde 1-0 voor de Boys. 't Was een forse en zelden een mooie wedstrijd. Als we tegen SVO aantreden, zal er vlugger gespeeld en afgegeven moeten wórden. Over de training: De opkomst van de B-ploeg laat nog te wensen over. Don derdag 7 uur hè? A-ploeg 8 uur; adspi ranten 6 uur. André. De taalkennis. Zij, die emigreren zonder behoorlijke kennis van de Engelse taal te bezitten, noemde de heer Van Luyk geen emi granten, doch avonturiers. Taalkennis is niet alleen nuttig, maar onontbeerlijk. Vooral de uitdrukkingen in zijn vak dient de emigrant zich eigen te maken. De lonen. Een lager loon dan door de Rijksbe middelaars in overleg met de patroons organisaties is vastgesteld, mag niet uit gekeerd worden. Iedere drie maanden wordt er opnieuw een minimum-basis- loon vastgesteld. In de practijk ontvangt 95 pet. der werknemers evenwel hoge re lonen. De werkuren zijn in de land bouw 56 en in de industrie 40. Des Za terdags en des Zondags wordt er niet gewerkt, voorzover de bedrijfsvoering dit toelaat. Overwerk 150 pet. Zondag uren 200 pet. en bij werkuren in de va- cantietijd 300 pet. Men kan het normaal loon op f 85, stellen, waarbij de verhouding naar Ne derlandse waarde 110:100 is. Dus een artikel van f 1,10 in Australië, is in Ne derland 10 cent goedkoper. Woningproblemen. Het woningprobleem is ook in Austra lië een der moeilijkst oplosbare. Er is 'n tekort aan plm. 400.000 woningen. Per jaar wordön er 90,000 bijgebouwd, doch dit omvat weinig meer dan de jaar lijkse behoefte. De huishuur bedraagt 'n zesde gedeelte van het inkomen, dus is veelal vrijwel gelijk met Nederland. ZOMER-PERIKELEN VOOR DE DIEREN. Een lafhartige manier om zich van dieren te ontdoen. Het komt herhaaldelijk voor, dat jon ge honden en katten door eigenaren van auto's midden op drukke verkeerswegen uit de auto worden gezet, teneinde zich op deze wijze van de dieren te ontdoen en wellicht met de wens, dat het snel verkeer ze zal verbrijzelen. In zulke ge vallen gelieve men, wanneer- er geen kans bestaat om de onverlaten aan te spreken (ze doen deze misdaad uiter aard bliksemsnel), indien dit enigszins mogelijk is, het autonummer op te ne men, waarop onmiddellijk aangifte bij politie kan geschieden. Men houde daar bij in het oog, dat het onderhavige dier in de eerste plaats moet worden gehol pen door het van de straat op te nemen en hier of daar tijdelijk onder te bren gen. Men kan bij de politie informeren naar het naastbijzijnde adres van Die renbescherming. Wanneer wij dit schrijven komt er weer een telefoon, dat deze lafhartige daad op de drukke Rijswijkseweg heeft plaats gevonden. Gelukkig heeft Die renbescherming, in samenwerking met de plaatselijke politie, het dier kunnen redden Gckwel van vliegen bij paarden. Vliegen hebben een hekel aan lau rierbladen en dus een aftreksel van deze bladen in water of vet kan helpen om vliegen weg te houden. Een ander goed middel is vooral in de bosrijke streken, waar allerlei stekende vliegen en an dere insecten de paarden kwellèn, een aftreksel van de bladeren der walnoot. Met dit waterige extract wordt de huid bevochtigd en de plaaggeesten laten de paarden dan met rust. Deze beide midde len zijn wat men noemt huismiddeltjes, die effect kunnen hebben, maar het na deel er van is dat de werking slechts kort duurt. Dierenbescherming noemt daarnaast het alom bekende D.D.T., dat voor de oorlog bij ons bekend was onder de naam van Gesarol, dat door een Zwit serse firma werd gemaakt en vooral ge bruikt werd om de stallen vliegenvrij te houden. Het is een uitstekend middel. Het wordt verdund met water, met een fijne spray tegen muren en ramen van de stal gespoten De vliegen, die daarop gaan zitten gaan onherroepelijk dood en de werking houdt wel 6 weken aan. Als men dus bv. half Juli en begin Sep tember de stallen op deze manier be handelt, vinden de vliegen, die binnen komen, onherroepelijk de dood. In som mige woningen kunnen we gebruik ma ken van een doorschijnend soort vernis, dat 6 pet DDT bevat. Strijkt men hier van wat op de vensterbanken en kozij nen etc. (hetgeen onzichtbaar is), dan liggen de volgende dag de vliegen dood voor de ramen. Er zijn uiteraard nog andere middelen. Het meest effectieve is wel het Hexachloorcyclohexaan, dat onder zeer veel verschillende namen uitgebreide toepassing heeft gevonden, zowel in de geneeskunde van de mens (schurft o.a.), als in de diergeneeskunde (tegen schurft, luizen en vliegen), als in de landbouw (o.a. ter bestrijding van ritnaalden in de grond). Tenslotte kunnen wij de strijd tegen de vliegen aanbinden door hun broed plaatsen (mesthopen vooral) te besto ken. Men kan dit doen door zorgvuldige afdekking, door te zorgen dat er vol doende broei ontstaat, zodat de larven door de hoge temperatuur doodgaan. Wil men de dieren zelf voor enige tijd beschermen tegen vliegen, dan is de flitspuit daartoe zeer geschikt. Wij schrijven voor enige tijd, omdat de wer king maar kort duurt en teveel mag men niet op de huid brengen, want de petroleumhoudende vloeistof zou anders schadelijk kunnen werken. Voor hon den en katten is DDT niet onschuldig, als ze door aflikken er teveel van bin nenkrijgen. Nadere inlichtingen worden door Die renbescherming, Prinses Manestraat 40, te 's-Gravenhage, gaarne verstrekt. G. NIEUWENHUIJSEN, Secretaris Perscommissie der Ned. Vereniging tot Bescherming v. Dieren.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2