Pk Uilenwijsheid in Vogelland Concert te Oosterend Een Texelse schoor steenveger in actie Sport op Texel Recepten DRIEMANTELCOSTUUMS Gaaienstad had 2000 inwoners. Tot voor kort vonden al de mannelijke vo gels werk in de verenfabriek, waar nieu we veren gemaakt werden voor de Vlaamse Gaaien als er nesten gebouwd moesten worden. Op zekere dag bemerkte het stadsbe stuur, dat er niet voldoende veren ge produceerd werden en daarom benoem den zij Peter Pelikaan tot gevolmachtig de voor de verenindustrie. „De verenproudctie is slecht georgani seerd", zei Pelikaan. „Ik kan betere re sultaten krijgen, door enige vogels uit de fabriek te halen en hen aan het werk te zetten in de productie-planning." Dus, nam hij 100 vogels om de voor schriften te schrijven. 100 vogels om de andere arbeiders in te wijden in de ge heimen van deze voorschriften en toen zocht hij 100 vogels uit met kantoor ervaring om de voorschriften te typen. Het duurde niet lang of hij had zoveel paperassen, dat hij opnieuw 100 vogels uit de fabriek moest halen om al die papieren te sorteren en op te bergen. Ook voor het magazijnwerk had hij nog 100 vogels nodig en toen kwamen er nog 100 opzichters, voorwerkers, chefs, pro ductieleiders e.d. Toen bleven er nog 300 arbeiders over en 700 vogels leidden de productie en toen het zover was had Pelikaan zoveel papier nodig, dat hieraan een tekort ontstond. „We kunnen de productie nog verder opvoeren, wanneer we voldoende papier hebben om verder te organiseren", zei Pelikaan. Dus bracht hij de resterende 300 arbeiders over naar een papierfa briek om voldoende papier te krijgen. De verenfabriek ligt stil en niemand weet wanneer die weer zal gaan draaien. Wanneer bureaucratie de overhand krijgt, gaat dit ten koste van de econo mische situatie. Het boekenuiltje. (Uit: Vakblad „Nefeka".) OPENBARE VERGADERING van de Raad der gemeente Texel op Vrijdag 2S Juli 1950, des namiddags 2,30 uur ten gemeentehuize. Texel, 21 Juli 1950. De loco-burgemeester van Texel, S. DE WAARD. I. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Verlening van eervol ontslag aan mej. F. N. Rab als onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oosterend. 4. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oos terend. 5. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oude- schild. 6. Benoemnig van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te De Koog. 7. Verlening van een voorschot aan de Woningbouwvereniging Texel voor de bouw van 2 duplexwoningen. 8 Beoordeling handhaving bezettings regelingen. 9. Verlening machtiging aan het be stuur van de Stichting Nijverheidson derwijs voor meisjes op Texel tot het aangaan van een rekening-courant-over eenkomst. 10. Toekenning van een gratificatie over 1950 aan het gemeentepersoneel. II. Verlening van uitkeringen in eens over het derde en hei vierde kwartaal van 1950 aan het gemeentepersoneel. 12. Vaststelling van de 21ste wijziging van de Alg. Politieverordening in ver band met het opnemen van een kapver- bod. 13. Aankoop van grond te Den Burg van C. P. Keijser C.Szn. Vrijdag 21 Juli gaven het Texels Eei- ste Mandoline Orkest TEMO en het Eer ste Texelse Accordeon Orkest ETACO, onder leiding van de heer Jn. Visser een concert op het Schoolplein v. d. School met de Bijbel te Oosterend. Zij mochten zich verheugen in een groot aantal be zoekers. Het mooie weer lokte ook de mensen van andere dorpen. Als eerste trad voor ons op het Mandoline Orkest. Dit liet ons een 7-tal liederen horen, w.o. ook het mooie lied ,.Ons Texel". Ook kregen wij een solo op accordeon te ho ren van de jonge mej. Guurtje van der Vis, die door het publiek met een dave rend applaus werd begroet. De solo werd door Guurtje mooi gespeeld. Na de pauze werd door het Accordeon Orkest een aantal liederen ten gehore gebracht. No. 5 van het programma was een potpourri; deze werd heel goed ge speeld. Ook de zang, die door een 10-tal dames en heren ten gehore werd ge bracht, boeide. In de feestouverture van H. Langerak komt een pluim toe aan de heer D. Koorn, die hierin de tromsolo goed verzorgde. Ook kregen wij hier weer een accordeonsolo te horen van P. v.d. Vis, die evenals zijn zusje Guurtje, zijn instrument goed beheerste. Tot slot werd de Feestmars van J. R. van der Glas uitgevoerd. Deze werd behoorlijk gespeeld, behoudens enige fouten, die vooral waren te wijten aan het onvol doende letten op de dirigent. Daaraan maakten met alleen de jonge muzikan ten zich schuldig. Het was een geslaagde avond en wij hope», dat de heer Visser zicji nog eens met zijn gezelschap aan Oosterend wil laten horen! Tijdens het musiceren was het helaas nodig, dat de orde bewaard werd door de politie ter plaatse; het was bijzonder jammer, dat de jeugd veelal de nodige stilte verstoorde. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL. In de week van 17 lot 22 Juli werden aangevoerd 70,193 stuks eieren. De prijs aan de pluimveehouders bedroeg f 2,35 per kg. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 6,25; 7,50; 9,50; 11,50; 14,40; 15,50; 17,55. Van Den Helder: 6.40; 8,15; 10,30; 12,10; *13,20, 16,30; 17,40; 19,30. Op Zon- en Alg. erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 6,25; 9,20; 11,50; 15,40; 17,55 Van Den Helder: 8,15; 10,30; *13,20; 16,40 19,30. In de gids der Ned. Spoorwegen staat resp. vermeld 13,10 en 13,15. De boot vertrekt echter op alle dagen te 13,20 uur. DE COCKSDORP—VLIELAND V.V. Dagelijks van De Cocksdorp' 9,15; 14,30 Van Vlieland, de Hors: 10,30; 15,45. Op deze diensten rijden autobussen. MUZIEK EN ZANG. Zaterdagavond 29 Juli a.s. geven het Fanfarecorps Door Eigen Kracht, direc teur de heer U. Bouwsma en het Koor o.l.v. de heer J. Visser een uitvoering in het Park te Den Burg. Er ontstaan heel wat branden doordat de schoorsteen met op tijd gereinigd wordt. In de stoffen, die zich daarin nestelen vinden de vonken op zekere dag gretig voedsel en dan kan de Rode Haan victorie kraaien! Soms kan een schoorsteenbrand in de kiem worden ge smoord, maar het gebeurt ook dikwijls, dat een grote brand het gevolg is. Het ligt daarom voor de hand, dat in de Gemeentelijke Politieverordemng ook een bepaling voorkomt inzake de maat regelen die moeten worden genomen teneinde schoorsteenbrand te verhoe den. Het toezicht van Hogerhand da teert al sinds „het grijs verleden". Bij het verzamelen van gegevens voor onze rubriek „Een halve eeuw geleden" von den wij in de Tesselaar van Donderdag 7 Juli 1900 de volgende publicatie: BRANDGEVAAR. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Texel, Overwegende, dat hun gebleken is, dat de inrichting der schoorsteenen in som mige gevallen veel te wenschen overlaat en niet altijd de hand wordt gehouden aan het behoorlijk schoonhouden daar van; dat het, met 't oog op de algemee- ne veiligheid, ter voorkoming van brandgevaar wenschelijk wordt geacht, daarnaar een onderzoek in te stellen; Brengen ter algemeene kennis, dat in den loop dezes jaars zal worden onder zocht of aan de navolgende bepalingen, vervat in de algemeene politie-verorde- mng dezer Gemeente aan de nale ving waarvan met nadruk wordt herin nerd is voldaan: „Art. 89. Het is verboden in de schoor steenen binten, balken of ander hout werk te hebben, tenzij dit behoorlijk be- metseld of met ijzer of zink bekleed is. Art. 90. De deuren en kozijnen in de bestaande schoorsteenen moeten van ijzer of anders van binnen voldoende met ijzer of zink bekleed zijn De deuren en kozijnen in de nieuw te bouwen schoorsteenen moeten geheel van ijzer zijn. Art. 91. Het is verboden zonder ver gunning van Burgemeester en Wethou ders kachelpijpen of rookbuizen door rieten daken, vensters, muren of heinin gen te steken. Art. 93. De schoorsteenen, die gedu rende het geheele jaar gebruikt worden, moeten tenminste tweemaal, nl. in de maanden Mei of Juni, worden geveegd. Bakkers, smeden en allen, die vuur ge bruiken, anders dan voor huishoudelijk gebruik, moeten de schoorsteenen, die voor hun bedrijf dienen, minstens elke 3 maanden doen vegen. Jaarlijks of zoo dikwijls Burgemeester en Wethouders dit noodig achten, zullen Brandmeesters een onderzoek doen instellen of aan bo vengenoemde bepaling is voldaan". Overtreding van elk dezer artikelen wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste vijf-en-twmtig gulden. Texel, 27 April 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. W. de Joncheere, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. INGEZONDEN. Mijnheer de redacteur, vergun mij en kele regels in uw veelgelezen blad, waar voor ik dankbaar zal zijn. Wij leven nl. in 'n eeuw van hygiëne op elk gebied, hetgeen wij, die in de melk handel zitten, dagelijks ondervinden door controle op de bussen, op spoellokaal en meerdere dingen. Maar bij onze melkle- verancier is die controle zeker ver zoek, daar wij de laatste maanden iedere week minstens tweemaal zulke melk ontvan gen, dat de katten ze niet eens lusten en de mensen 's morgens, als we aan de deur komen vragen: „Stinkt ze weer zo, dan moet ik geen melk meer!" Mijn vraag is nu deze: zou er nu geen vereniging van huisvrouwen zijn, die hier eens hun klachten bij honderden aan „De Eendracht" zouden willen stu ren of bezorgen?! „De Melkboer". ONFORTUINLIJKE DOELVERDEDIGER. In de wedstrijd SVO-De Zwaluw heeft de doelverdediger van Den Hoorn, de heer L. Goënga, een arm gebroken. WERELDCONGRES DIERENBESCHERMING. Van 28-31 Augustus a.s. zal in het Kurhaus-Hotel te Scheveningen, o.l.v. Dr. Mr. W. Hugenholtz, voorzitter van het Voorbereidend Comité en vice-voor- zitter der Ned. Vereniging tot Bescher ming van Dieren, een Wereldcongres voor Dierenbescherming worden gehou den, welk congres zijn gelijke in de Internationale Dierenbescherming nog niet heeft gekend. 109 Verenigingen op dit gebied, verte genwoordigende ca. 15 landen, zullen uit vijf werelddelen in Nederland samenko men, om de internationale vraagstuk ken ten aanzien van de dieren en dieren bescherming te behandelen. H.M. de Ko ningin, Beschermvrouwe van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, zal de opening van dit Congres bijwonen, waardoor een bijzondere luister aan deze bijeenkomst zal worden bijgezet. Dierenbescherming in Nederland moet uitgroeien tot een volksbeweging, heeft destijds de Minister-President gezegd. En Dierenbescherming zit met stil om het daartoe te laten komen. De tekenen wijzen er op, dat allerwege de belang stelling groeit voor dit bij uitstek scho ne Vredeswerk in het belang van mens en dier. MUSEA, TENTOONSTELLINGEN Het Texels Museum is dagelijks ge opend van half negen tot half zes. Zon dags gesloten. Dit museum ligt in de Westermient tussen Den Hoorn en De Koog. In de N.H. kerk te Oudeschild kunt u een tentoonstelling van oudheden be zichtigen. (Nagenoeg alles heeft betrek king op de geschiedenis van Oudeschild en de N.H. Gemeente van dit dorp, wel ke thans 300 jaar bestaat). Dagelijks ge opend van 2-6 uur. OPENSTELLINGSUREN DER PTT- KANTOREN OP TEXEL. VOOR HET PUBLIEK. Den Burg: Ma. t.m. Vnjd.: 8,30-12,30 en 14-19 voor post, telegraaf en telefoon. Zaterdags: 8,30-13 uur v. post, tele graaf en telefoon. Zaterd.: 14-19 al leen v. telegraaf en telefoon. De Cocksdorp: Ma. t.m. Vrijd.: 9-12, 14- 15 en 18-19 v. post en telegraaf. Za terd.: 9-13 v. post en telegraaf; 14-15 en 18-19 v. telegraaf. Telefoon Ma. t.m. Zaterdag: 8-20 uur. Oosterend: Ma. t.m. Vrijd.: 9-12, 14-15 en 18-19 v. post, telegraaf en telefoon. Zaterd.: 9-13 v. post, telegraaf en tele foon. 14-15 en 18-19 v. telegraaf en te lefoon. Oudeschild: Ma. t.m. Vrijd.: 9-12, 14-15 en 18-19 v. pos:, telegraaf en telefoon. Zaterd 9-13 v. post, telegraaf en tele foon. 14-15 en 18-19 v. telegr. en telef. Eierland: Ma t.m. Vrijd.: 15-16 v. post zaken. Zaterd.: 9-10 v. postzaken. Ma. t.m. Za. 8-20 v. telegraaf en telefoon. Den Hoorn: Ma. t.m. Vrijd.' 8-9, 14-15 en 18-18,30 v. postzaken. Za. 8-10,30 voor postzaken. Ma. t.m. Za 8-19 v. tele graaf en telefoon. De Koog: Ma. t.m. Vrijd.: 9-11, 13,30-15 en 19-20 v. postzaken. Za. 9-13 v. postzaken. Ma. t.m. Za. 8-21 v. tele graaf en telefoon. De Waal: Ma. t.m. Vrijd.: 9-10 en 14-15 v. postzaken. Za. 9-11 v. postzaken. Ma. t.m. Za. 8,30-12,30, 14-16 en 17-19 voor telegraaf en telefoon. Op Zondag: Op Zondagen zijn de kantoren Den Burg, De Cocksdorp, Oosterend, Oude schild en De Koog van 8-9 geopend voor telegraaf en telefoon. (Voor de Post dienst zijn de kantoren gesloten). De kantoren te Eierland, Den Hoorn en De Koog zijn des Zondags voor alle diensten gesloten. GROEIENDE BELANGSTELLING VOOR ESPERANTO IN ENGELAND Tijdens het in de vorige zomer te Bournemouth (Engeland) gehouden in ternationale Esperanto-congres, waaraan vertegenwoordigers uit 30 landen deel namen, wijdden vele bladen in Enge land lange artikelen aan dit congres; de B.B.C. verzorgde een televisie-uitzen ding en de regering zond er twee In specteurs van het onderwijs heen. Daar na, op 1 Oct. 1949, werd aan het Mini sterie van Buitenl. Zaken te Londen, een Esperanto-congres georganiseerd, waar aan ambtenaren, diplomaten en officie ren van het Engelse leger deelnamen. Thans is in het bekende en veel gelezen weekblad „The Socialist Leader" een geregelde Esperanto-rubriek verschenen De redactie zegt in een inleidend artikel dat de vele in het Esperanto gestelde brieven, die zij ontvangt, haar de over tuiging hebben geschonken, dat reeds zeer veel socialisten het nut van Espe ranto als internationale taal hebben be grepen en deze taal als zodanig gebrui ken. Zij doet voorts een beroep op bui tenlandse Esperantisten om haar in het Esperanto te schrijven en zij verklaart gaarne alle vragen, haar gesteld over Engelse politiek, in het Esperanto te beantwoorden. S.V. De Koog. Donderdag beginnen wij met de Zo mercompetitie handballen. De Koog OVV, aanvang 8 uur. Zet alle zeilen bij! S.V.O.-Nieuws. Zondag hebben we de seriewedstrij den voor handbal gehad. De eerste wed strijd gaat tussen ZDH en SVC, welke door ZDH met 2-0 wordt gewonnen. Hierna krijgen we SVCGDS 2, wel ke eindigt in een 0-0 gelijk spel, zodat hier strafworpen de beslissing moeten brengen, en waarin SVO zich de sterk ste toont. In de verliezersronde komt SVC tegen GDS 2 in het veld, SVC wint met 4-0. Nu krijgen we de finale tussen SVO-ZDH. Beide efltallen wegen goed tegen elkander op met SVO voor de rust iets in de meerderheid, welke met een mooi doelpunt van Truus wordt uitge drukt. Na de rust moet SVO tegen de sterke wind op. Nu is het ZDH dat enig overwicht uitoefent, maar door goed verdedigen van de achterhoede en door dat Coba ook uitstekend haar doel ver dedigt, ziet ZDH geen kans om gelijk te maken. Als er nog enige minuten zijn te spelen krijgt Trijn op de linksbuiten plaats de bal en gooit hem juist onder de lat door in het doel; einde 2-0 voor SVO. Vrijdagavond a.s. is er ledenvergade ring, ook donateurs worden verwacht. Willen alle leden nu eens aanwezig zijn? Ook de dames worden verwacht! S.V.C.-Nieuws. Het le speelde Vrijdagavond jl. tegen een elftal van de Robbenjagers. Dit was een nuttige oefenwedstrijd. Zaterdagavond vond onder grote be langstelling de veteranen-wedstrijd „MET GUNSTIG GEVOLG". De lijst van gelukkigen van de R.H.B S. vermeldt de volgende Texelse namen: Eindexamens: Elisabeth F. Slort, Den Burg; L. J. Roeper, n.b. De Waal; G. Vis ser, Oudeschild voor B; J. Bakker, Spang voor A. Lyceum: Nelly Agter, Den Burg, ging over naar de 4e klasse. Wat maken we van rode bessen? Natuurlijk eten we in de rode bessen- tijd ook bessen! We rissen ze, bestrooien ze met suiker en laten die suiker er eni ge uren in trekken, of we maken er heerlijke nagerechten van, zoals brood schoteltje met bessen, vla, pudding of yoghurt met bessen, vruchtensla, vruch- tengruel, Haagse bluf of schuimige bes- senpudding, Limburgse bessenvlaai, turfjes met bessensap En dan voor de winter het voorraadje bessengelei en bessensap. De rode bes biedt werkelijk veel mo gelijkheden in het keukendomein. Daarbij is zij een gezonde vruchtensoort door haar vrij hoog gehalte aan vitami ne C. Voor de huisvrouwen die willen inmaken, geven wij hieronder de recep ten voor bessensap en bessengelei en bo vendien een zeer smakelijk bessennage- lecht, en een recept voor bessenbowl. Bessensap, (voor 1 liter sap lte kg. bessen nemen). De bessen wassen, met een weinig wa ter opzetten, bijna aan de kook brengen en warm houden totdat er voldoende sap uitgetreden is. De massa op een vergiet laten uitlekken of door een doek zeven en het sap in een pan opvangen. Onder tussen de flessen en kurken in sodawa ter schoonmaken of uitkoken of uitzwa- velen. Voor net uitzwavelen een stukje brandend zwavellint in de gewassen flessen brengen en dit met een kurk er in vastklemmen. Wanneer de flessen vol zijn met zwaveldamp, het lint er uit ha len en in een kommetje water dompelen. De flessen met een kurk sluiten en om gekeerd gedurende 10 minuten laten staan om ook de kurk te desinfecteren. De zwaveldamp uit de flessen laten ont snappen en deze niet meer omspoelen. Het vruchtensap even doorkoken, zo no dig afschuimen, de flessen er mee vul len en deze (luiten met de kurken. De kurken bijsnijden en de flessen tot en met de bovenste rand in gesmolten lak of kaarsvet of paraffine dompelen, zodat de kurk luchtdicht afgesloten is. plaats welke met 2-0 door Eierland werd gewonnen. In het veld wogen beide par tijen goed tegen elkaar op. Na plm. 20 minuten spelen, nam Eierland de lei ding door de heer Kleve 1-0. Rust. Mevr. van Heerwaarde-Aris zorgde dat de oudjes een warme kop thee kon den nuttigen en met frisse moed werd aan de 2e helft begonnen. De Cocksdorp probeerde de stand gelijk te maken, fel le schoten van Saai c.s. werden op het doel afgevuurd, maar Lagerveld in het doel was nog in prima vorm en liet zich niet verschalken. Even voor het einde maakte de heer B. Dros Czn. aan alle Cocksdorpillusies een einde door van Vooren voor de 2e maal te laten vissen: 2-0. Badend in het zweet verlieten kort hierop de spelers het veld. De leiding was in goede handen bij de heer Mein- dertsma. In 't laatst van Augustus de revanche match. Vrijdagavond 7,30 uur speelt het le tegen een elftal van de Mijnenoprui- mingsdienst. (Zie adv.) Handbalnieuws S.V.C. Zondag zijn we naar Oosterend ge weest voor de seriemiddag. We vertrok ken met 10 dames, omdat er van Fennie geen afbericht kwam. De eerste wed strijd speelden we tegen ZDH. We verlo ren in een slecht partijtje met 2-0. De volgende wedstrijd herstelde SVC zich weer, ook omdat we toen met elf dames speelden, wonnen we van GDS met 4-0. Zodat we de 3e prijs behaalden en daarmee de bronzen medaille. Donderdag spelen we om half 8 thuis onze eerste competitiewedstrijd tegen Z. D.H. Vrijdag speelt ons 2e tegen de gas ten uit de Robbenjager. Woensdag speel den we ook tegen de Robben en wonnen met 8-1. Bieuwk speelde mee voor de Robbenjagers en scoorde het tegenpunt. Handbalnieuws G.D.S. In de seriewedstrijden te Oosterend kwam het 2e elftal van GDS uit tegen OSV. In een pittige wedstrijd, waar de OSV meer in de aanval was, kwam geen beslissing. Einde 0-0. De drie toe gewezen penalties bracht OSV de over winning. Direct daarop moest GDS 2 het opnemen tegen SVC. Tegen deze sterkere club was het zwaar spelen. Voor de rust speelden we tegen wind. SVC wist de wind te benutten en scoor de viermaal. Na de rust kwam er geen verandering meer. Wel wist GDS ver scheidene keren door te breken. Maar de doelpunten bleven uit. SVC won met 4-0. Texelse Boys-Nieuws. Morgenavond trainen om 6 uur de adsp., om 7,30 uur A- en B-groep. Allen worden verzocht te komen, daar er na afloop van de training een bijeenkomst is in „Casino", waar even gesproken moet worden. Wie mist er een paar voetbalschoenen? Terug te bekomen bij Theo Rijk. Dus nogmaals, denk om Donderdag, als je te laat bent voor de training, kom dan in ieder geval naar „Casino". André. DE PRIJZEN STIJGEN Op de internationale markt stijgen de prijzen. In de V.S. is de productie van staal, automobielen, hout en electrische stroom nog nimmer in de geschiedenis zo hoog geweest, 't Bekende Amerikaan se blad Fortune acht het noodzakelijk, dat Amerika gereed is voor een totale oorlog. Ook al is het mogelijk dat die he lemaal niet komt. En de huisvrouwen? Velen doen alsof er een catastrophe voor de deur staat. Het gevolg is nu al dat er, vooral bv in Amsterdam, verscheidene zaken zijn waar men geen stukje zeep meer kan krijgen! Van de zijde der koffie-industrie is reeds op de schadelijke gevolgen voor de verbruikers gewezen van het hamste ren, daar de koffieprijzen er volkomen door zullen worden ontwricht. Hoe is het met de wol? De prijzen be reiken recordhoogten. We behoeven niet ver te zoeken. Op Texel werd door de Goederenhandel Vlessing wol (met nop pen!) ingekocht tegen f 5,per kilo. Hamsteren heeft kunstmatige tekor ten tot gevolg, prijsstijging en.oor logsvrees in de brede massa. En dat ter wijl er op het ogenblik een overvloed van goederen aanwezig is! Vooral in dit sei zoen is het heel nuttig, naast de japonnen in on ze garderobe ook een mantelcos- tuum te bezitten We zoeken na tuurlijk naar een model, dat ons staat, en dat bo vendien neutraal is, d. w. z. zich weinig aan de verschillende mo de van elk seizoen stoort. Een man- telcostuum kan immers een paar jaar mee? De afgebeelde costuums voldoen aan al deze eisen. Ze hebben een gladde rok, een getailleerd jasje met een glad schootje, en een klein kraagje. K 3807/6. Zeer chic is dit mantelcostuum met zijn aparte vorm van het jasje. De twee rijen knopen lopen aan de onderkant iets dichter naar elkaar toe. Benodigd voor 98 cm. bovenwijdte circa 3 m. stof van 140 cm. breedte. K 3808/6. Een zeer eenvoudige tailleur, die voor ieder figuur heel geschikt is. Ook voor grote maten zal dit een zeer chic pakje zijn. Benodigd voor 110 cm bovenwijdte circa 3 m. stof van 140 cm breedte. K 3809/6. Erg mooi zijn de ronde lijnen van dit mantelpakje. Voor een zwaarder figuur is het echter niet aan te bevelen, juist door deze ronde lijnen. Het schootje van het jasje heeft middenachter eer split. Ben. voor 92 cm bovenwijdte circa 3 m stof van 140 cm breedte De patronen zijn t 0.95 bij „Bella" Patronen Service, Kromme Nieuwe Gracht 66. Utrecht, te bestellen K 3807/6 is verkrijgbaar voor 92 98 en 106 cm oovenwijdte K 3808/6 voor 102, 110 en 118 cm bovenwijdte, en K 3809/6 voor 88. 92 en 98 cm bovenwijdte De modellen zijn overgenomen uit ..Bella" Het Nieuwe Modeblad waarop U zich kunt abonneren bij de administratie van deze krant.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2