Ondanks de regen toch Vrif en Blij De Texelse landbouwers moeten meer kalk gebruiken Pseudo vogelpest?? Levenskunst (£>cu (ia f vc ecu to cje (cd i en Droogleggingen in de Waddenzee Waddenzee-commissie en -raad o.m. nodig voor kustverdediging en landaanwinning ONDERWIJS De heer F. Nijland te Oudeschild komt voor op de voordracht van B. en W. van Velsen voor de benoeming van een on derwijzer aan de nieuwe o.l. school te Santpoort. die thans in tentjes moeten bivakkeren TERWIJL Henk Dorel ons verrukte met zijn prachtige stem en vol overgave zong van „musik, musik, musik", dreven donkere wolken tussen hemel en aarde en uit die waterreservoirs kwam alsmaar regen, regen, regen. Regen en muziek. Muziek en zang ondanks de regen. Ja, wij zijn een optimistisch geslacht en toen het heel even werkelijk droog was Pluvius moest kennelijk nieuwe krachten verzamelen toen kondigde Gerrit Vonk met luider stemme aan: „Het is weer droog!" Ach, kort daarop was het al weer mis en na afloop van het con cert, dat „Vrij en Blij" Donderdagavond o.l.v. Wessel Dekker in het Park te Den Burg gaf, regende 't niet normaal meer, het stroomde en te beklagen waren zij, die op hun fiets huistoe moesten Heeft u ooit zo'n regenrijke zomer be leefd? Het is bar: ziet de zon een ogen blik kans om contact met de aarde te maken, prompt daarop moeten de opti misten hun uitbundig ,,De zon!" bekopen met een fikse plas water. En dat gaat zo dagenlang door. Wij hielden dan ook (met de directeur van onze VVV), ons hart stevig vast, toen de dag van Vrij en Blij was aangebroken: het weer was dreigend, nadat er 's morgens enige op klaring waargenomen was. Het was dan ook geen wonder, dat velen zich afvroe gen of dit concert wel doorgang zou vin den. De WV-bureaux kregen vele tele foontjes om inlichtingen. Wij gaan ge woon door, had Wessel gezegd en daarop vertrouwend toog toch nog een grote schare naar het Park, waar het concert inderdaad enkele minuten voor half ne gen begon. Ze waren allemaal present, evenals vorig jaar. Henk Dorel in stem mig zwart, althans donker costuum, als was hij gekomen om de begrafenis van de regenkoning bij te wonen. Maar die regenkoning vierde integendeel zijn grootste triomf! Klokslag half negen schakelde de be kende radio-omroeper Vrij en Blij op Hilversum in en wie geen moed bezat om naar het hartje van Den Burg te ko men kon Vrij en Blij via de radio (N.C. R.V.) beluisteren. Tot negen uur duurde deze uitzending, „In de zomer naar buiten" was het mot to.Een alleraardigst programma was het. Het optreden van het volledig ensemble werd afgewisseld door de so list Henk Dorel met allerlei grappige liedjes of het virtuoze spel van het ac cordeon-duo. „Vrij en Blij" met Wessel op Tessel. Wéér op Tessel. Dat bewijst, dat Texel iets voor hen is gaan betekenen, dat er vriendschap is ontstaan. Deze vriend schap openbaarde zich plotseling wel zeer sterk, toen Gerrit Vonk aankondig de, dat „Vrij en Blij" het strandfeest,, dat gisteren te De Koog zou worden gehou den, 's avonds om half negen zou komen opluisteren. Vonk c.s. voelen met ons mee: ze begrijpen, dat deze zomer ons bitter teleurgesteld heeft, dat het haast niet meer goed te maken is, veel te kort zon, veel te veel regen. Daarom die ver rassing van dat extra optreden. Strandfeest te De Koog. Hoe zal het vanmiddag daar zijn? Zullen de zandfi- guren niet weggespoeld worden? Zal dit feest niet letterlijk in het water vallen? En hoe zal net nu, deze (Vrijdag-)och- tend aan De Koog zijn, nu de kinderspe len worden gehouden? Toch gaat men door, weer of geen weer, wij trekken er ons niets meer van aan. Dan maar hard tegen hard! Vorig jaar was er gebrek aan water. Toen maakte de commandant van de brandweer zich, blijkens een interview, dat ons blad op 11 September met hem mocht hebben, grote zorgen over het uit blijven van regen. „De tochten staan (Ingezonden). AAN DE SKUMERS VAN OOSTEREND EN OMGEVING. Enige dagen geleden hebben wij een echtelijk feest mogen verzorgen, waar bij gebruik gemaakt werd van grote platte schalen, voor het opmaken van slaatjes. Het feit, dat deze schalen met slaatjes in een onbewaakt ogenblik door skumers in de wacht werden gesleept is een succes voor ons, maar het feit, dat de schalen de ochtend na het feest stuk gesmeten teruggevonden werden is er gerlijk en getuigt niet van dankbaar heid! De financiële strop is minstens f 30,Skumers, weest ridderlijk en zet de schalen weer netjes afgewassen op de stoep. Ik weet, dat jullie ouders zulks ook prettig zullen vinden. DE SNACKBAR. (Dit is geen skumerij meer, dit is bal dadigheid. Wij zijn er dan ook zeker van, dat de politie de daders geducht aan de tand zal voelen. Red.) droog!" verklaarde hij. Thans is er te veel water. Na zo'n hardnekkige bui liggen vele landerijen er half verzopen bij. Er gens op Texel lag een kampeer-cantine als een veilige burcht achter een zee van water en de moedige kampeerders, weg- geregend uit hun tentjes?, waadden als eenden door al die nattigheid. Toch zon gen ze van „Ik houd van de zomer, die prachtige tijd". Ja, een rasechte kam peerder wordt niet sikkeneurig. Intussen beklagen wij hen, die thans in tentjes moeten bivakkeren. En tegelijkertijd be wonderen wij die knapen, die ondanks de stromende regen de guitaar omgorden in de gevoelige snaren grijpen en vro lijke, levenslustige zonnige liedjes ont lokken als ware dit een toonbeeld van sarcasme! Intussen beklagen wij ook de boeren, die nu niet kunnen oogsten. El ke dag wordt de schade aan 't rijpe graan groter, dunkt ons en wij geloven niet, dat de landbouwdeskundige Van Gronin gen, ons hier moet tegenspreken. Helaas niet. Regen, alsmaar legen. Slecht weer voor boer en badgast. Slecht weer voor de exploitanten van de Jan Pleziers. Slecht weer voor Café Van der Werf bij De Slufter, om zo eens iemand te noemen! Misschien góéd weer voor de exposerende kunstschilders? Tijdens de bijeenkomst van de Texel se Gemeenteraad op Zaterdag 21 Juli 1900 kwam o.m. aan de orde „Vaststelling verordening inrichting brandweer". Bedoelde verordening, aldus de ver slaggever, wordt artikelsgewijze behan deld. Wij stippen er alleen uit aan, dat behalve brandmeesters, onder-brand meesters, commandeurs, spuitgasten enz. er ook zullen zijn opzichters over de ge redde goederen en opper-porders en porders, personen die zorgen, dat iedere spuitgast enz. in zijn wijk wordt ge waarschuwd, waardoor niet meer zal kunnen worden beweerd dat men niet wist dat er brand was. Verder zullen de voor den brandweer aangewezen personen, die buiten de kom der dorpen wonen, verplicht zijn hulp te verlenen indien de brand binnen een kwartier afstand van hun woning ver wijderd is. Ten opzichte van Oost wordt dit hierbij eene uitzondering gemaakt, wordt gerekend niet verder dan een kwartier van Oosterend te liggen. Voor den aanjager zullen aan Den Burg zooveel mogelijk vrijwilligers wor den genomen. De belooning daarbij zal zijn voor brandmeester 35 cepts, com mandeurs 30 cents en de spuitgasten 25 cents per uur. Op de andere dorpen zullen de gewo ne spuitgasten zoo noodig aan die spuit dienst moeten doen zonder belooning. Zoo dikwijls B W dit noodig oor dellen, doch minstens 1 maal 's jaars, zullen de spuiten met de manschappen worden beproefd. In geval van nood kun nen ook niet-aangestelden tusschen 18 en 60 jaar oud bij de brandweer worden aangewezen om in geval van brand te helpen. Langer dan 10 uur behoeven spuitgasten geen dienst te doen zonder minstens 1 uur rust, bovendien zullen pompers, slangendragers, enz. elkaar in die bezigheid des noodig aflossen. Als onderscheidingsteekenen zullen dienen stokken en banden. Met algemeene stemmen wordt de verordening bij stemming goedgekeurd. Eén van de dingen, die ons deze zo mer wel heel duidelijk is geworden, is, dat onze Texelse cultuurgrond vrij ern stig aan 't ontkalken is. Wij achten dit verschijnsel zeer bedenkelijk, want we hebben hier te maken met een soort „roofbouw". Het kan u bekend zijn, dat er op 't moment landbouwkundigen zijn, die er op wijzen, dat wij in Nederland bezig zijn onze cultuurgrond uit te bou wen. De naam van Ir. Cleveringa zegt in dit opzicht voldoende. Wanneer deze over roofbouw spreekt, denkt hij aan het toenemend tekort aan organische stoffen in onze cultuurgrond. De meeste landbouwers op Texel zijn overtuigd van het grote belang van een goede voorziening van onze bouwgrond met organische stoffen en het kan be kend zijn, dat ondergetekende dat niet minder is. We mogen evenwel niet ver geten, dat er meer factoren van belang zijn voor een goede groei van onze ge wassen en een wel zeer belangrijke groeifactor is de pH of zuurgraad van de grond. Iedere boer, die zijn ogen open heeft kan daarvan meespreken. De afge lopen zomer was het aantal percelen zo- mergerst met afwijkende plekken wel buitengewoon groot. En ook in vele per celen bieten zag men gedeelten, waar de bieten het. niet deden en de strijd met 't onkruid was dientengevolge lang niet gemakkelijk. En telkens weer konden we aan de afwijkingen, die de gewassen vertoonden vaststellen, dat we te maken hadden met zure ziekte. Om zeker te zijn, dat we werkelijk met kalkgebrek te doen hadden, werd van bedoelde plaatsen ook steeds een grondmonster onderzocht en bij dit on derzoek bleek steeds, dat de pH vrij ver, soms zelfs zeer ver beneden de voor de genoemde gewassen gewenste pH lag. Wat ook niet te verwonderen viel, want in meerdere gevallen was het gewas zo- mergerst totaal verdwenen en vonden we niets anders dan een haag van on kruid, hoofdzakelijk „roodschinkel" en spurrie. Ook dit jaar is weer gebleken, dat er geen geneesmiddel op korte termijn is voor zure ziekte. Op enkele bedrijven namen we proeven met toediening van schuimaarde en andere kalkmeststoffen, maar het blijkt niet mogelijk te zijn om een goed resultaat te krijgen in het jaar van aanwending. Ook Eierland kalkarm. De meeste lezers zullen, wanneer we spreken over zure ziekte, direct aan het „oude Texel" denken. En zo was het tot voor een jaar of tien ook. Thans moet echter ook de Eierlandse boer zich de inhoud van dit artikel aantrekken. Er zijn ook in de Eierlandse polder al heel wat bedrijven, waar ernstige verschijn selen van zure ziekte optreden en het zou dom zijn hier de ogen voor te slui ten en geen maatregelen te nemen. Het mag een groot geluk genoemd worden, dat het middel om zure ziekte in volgende jaren te voorkomen bekend is en in ruime mate voorhanden. De kalkmeststoffen kunnen weer in diverse soorten geleverd worden en met elk van deze meststoffen kan men na korter of langer tijd het beoogde doel bereiken. Voorzover ons bekend is zijn op ons ei land momenteel de volgende kalkmest stoffen aanwezig: 1. Schuimaarde. We mogen wel zeg gen, dat dit de ideale kalkmeststof is. De werking van schuimaarde wordt nog door geen der andere kalkmeststoffen geëvenaard. Mogelijk is dit een gevolg van 't feit, dat schuimaarde, een meng sel van kalk en organische stoffen is. Naast kalk bevat deze meststof nog veel andere waardevolle voedingsstoffen als stikstof, fosforzuur, kali, enz. De ge dachte, dat de prijs van schuimaarde te hoog ligt, is beslist onjuist. Wanneer we de prijs van de werkzame kalk in schuimaarde vergelijken met die in de andere kalkmeststoffen, dan mogen we zeggen, dat schuimaarde naast een goe de ook een voordelige kalkmeststof is. Helaas is schuimaarde slechts zeer be perkt leverbaar. 2. Landbouwpoederkalk. De werking is waarschijnlijk iets sneller dan van de hierna te noemen kalkmeststoffen. Een voordeel is verder de fijnheid van deze kalk. Dit laatste zou een nadeel zijn wanneer met de hand gestrooid moest worden, maar bij het strooien met de machine is dit een voordeel. Deze mest stof bevat geen andere voedingsstoffen dan kalk. 3. Kalickiezelkalk „Kencica". Deze meststof wordt op ons eiland vrij veel gebruikt. En geen wonder! Het is een naar verhouding vrij goedkope kalk meststof. Een bezwaar kan zijn de wat langzame werking, waardoor het resul taat het volgende jaar nog niet geheel duidelijk is. Op de duur bereikt men evenwel met „Kencica" zeker het ge wenste resultaat. Als voordeel wordt ge noemd dat deze meststof de kalk bevat als kiezelzure kalk De aanwezigheid van kiezelzuur zou op ijzerrijke gronden en zure grond is meestal ijzerrijk de vastlegging van fosfaat door ijzer tegen gaan. „Kencica" bevat naast kalk nog plm. 4 pet. kali en wanneer we deze kali op waarde schatten is „Kencica" een wel zeer goedkope kalkmeststof. 4. Dolomietmcrgel. Deze kalkmeststof zal dit jaar weer voor het eerst op ons eiland verkrijgbaar zijn. Als voordeel wordt genoemd, dat naast kalk ook mag nesium aanwezig is. Wanneer we weten, dat zure ziekte in veel gevallen ge paard gaat met magnesiumgebrek ligt 't voor de hand te denken, dat met Dolo- mietmergel mogelijk ook een wat sneller resultaat kan worden verkregen. Wij zijn hier evenwel niet zeker van. In ie der geval mogen we wel zeggen, dat ook met deze kalkmeststof het doel zal wor den bereikt. 5. Magnesiakiezelkalk „Silicakalk". Ook deze meststof bevat naast kalk mag nesium. Het mogelijke voordeel hiervan vindt u beschreven bij de hiervoor ge noemde Dolomietmergel. Van alle kalk meststoffen werkt „Silicakalk" wel het langzaamst. Evenals „Kencica" hebben we bij deze meststof het voordeel van 't aanwezige kiezelzuur, waardoor fos faatvastlegging kan worden voorkomen. Wij menen dat de prijs in vergelijking met kalikiezelkalk iets aan de hoge kant ligt. Ten slotte moete* we nog opmerken, dat de beste tijd om kalkmeststoffen te strooien de nazomer is. Kalkmeststoffen Hier volgt het slot van het artikel en een dijk van Texel naar de Af sluitdijk en Vlielanddat een Post- abonné ons toezond en welks eerste deel wij in vorig nummer plaatsten: Vruchtbaar wording. Deze voltrekt zich voor de nvierklei ten zuiden van de Afsluitdijk vanzelf. Voor de zeeklei ten noorden van de Af sluitdijk weet ik het niet, ma^r we heb ben deskundigen genoeg om dat aan te geven. We vertrouwen op de Spaarzin der Regering, spaarzin, die ze ons Ne derlanders, waar nog nodig, tracht bij te brengen. Nu vragen wij de Regering: 1. het zand van alle zandbanken voor de duinenrij in de Noordzee (Vliehors, enz. inbegrepen) voor duinvorming te benutten (de duinen zijn dan de spaar pot); 2. de zeeklei, die door de zeegaten binnenkomt, van buiten de grenzen dus, te laten bezinken, op te vangen. Hier zijn de Wadden dus een deviezen- spaarpot. Zeer ontmoedigend is dan het antwoord van de regering aan Natuur monumenten over de Griend (zie boven): „We kunnen hier weinig of niets aan doen". (De rivierklei ten zuiden van de Af sluitdijk komt vanzelf al in de spaar pot). In de Tex. Crt. van 12 Juli 1950 lezen we o.a. het volgende: „Het rijk neemt bovendien het standpunt in zeggenschap te hebben over het gehele Waddenge bied, zodat zonder zijn toestemming zelfs niets zou kunnen woiden ondernomen" Het is verder niet aan mij om te cri- tiseren, te meer niet daar Ged. Staten van Friesland, Groningen en N.-H. be sloten hebben een ontwerp te maken voor een gemeenschappelijk adres van de drie colleges van Ged. Staten aan de Regering. Naar aanleiding hiervan mag ik komen tot een enigszins uitgebreide Slotbeschouwing over bestuursaangele genheden. Ie. Geschiedenis. In 1920 verschenen bij de N.V. v.h. Ipenbuur en Seldam, Nieuwe Looyersstr. 47, A'dam, afleve- lingen van het maandblad Flevo, met 'n redactie van 40 Nederlanders, wier na men alleen reeds voldoende zijn om vast te stellen, dat hier standaardgegevens verstrekt worden. De geschiedenis van het werk van de Zuiderzee-Commissies, die geleid hebben tot het „Plan Lely", kunt u daarin prachtig beschreven vin den. (Voorhanden in het Gemeente-Ar chief van Alkmaar, dus ook wel in de archieven van Leeuwarden, Groningen en andere grote steden). Jaren, voordat de eerste dijk, die van Ewijcksluis naar Wieringen gaat, werd aangelegd, kon iedere Nederlander weten, wat er ge beuren ging in het hele gebied, dat nu ligt ten zuiden van de Afsluitdijk. 2. Heden. Wij weten nu niets. De cor respondent van het Handelsblad (zie Tex. Crt. van 12 Juli 1950) geeft als be richt uit Leeuwarden, dat de Colleges van Ged. Staten zich per adres tot de Regering zullen wenden. Hadden de vragen van leden van Eerste en Twee de Kamer, van tijd tot tijd in de loop der jaren in de vergaderingen op het Binnenhof gesteld, uitwerking? En van andere overheidspersonen? De Toekomst, Wensen. a. De hiervoor aangewezen Minister geve nauwkeurig de grenzen aan van de Waddenzee. Hiervoor het bestaande K. B. zo wijzigen, dat onder dit begrip ook vallen het Friese, Groninger en Uit- huiz£r Wad. b. Er worde geïnstalleerd 'n Waddenzee-Commissie waarin zitting hebben de voltallige Colleges van Ged. Staten van Friesland, Groningen en N.- Holland, de Commissie van Landaanwin ning Friesland, vooraanstaande personen op het gebied van de Waterstaat, zowel afgestudeerden van Delft als eenvoudige bewoners van de kusten der Waddenzee, die in de termen vallen en geschikte personen tussen deze twee groepen in, ook afgestudeerden van Wageningen. c. Er worde ook geïnstalleerd een Wadden zee-Raad, gekozen door de Waddenzee- Commissie uit haar midden of aangewe zen door een officiële instantie uit deze commissie. Prachtig vind ik, dat 3 Colleges van Ged. Staten samenwerken (geen onder linge naijver dus). De samenstelling van de Commissie onder b en van de Raad onder c is een waarborg, dat we verze kerd zijn van een zo goed mogelijke af doening van alles wat betreft: 1. kust verdediging, 2. landaanwinning, 3. land- verbetering (bodemonderzoek, waterlo zing, ontzilting), 4. scheepvaart, 5. visse rij, 6. waterleiding, 7. natuurschoon, 8. vreemdelingenverkeer (jachthavens) met daarbij nog, wat ik mocht hebben ver geten. Moge ik eindigen met te gedenken wijlen oud-mmister Lely, wiens werk plan langzamerhand af is, volledig uit gevoerd, maar op wiens werk we nog voortbouwen. (Wat zitten die sluizen bij moeten uitgestrooid worden bij droog weer op een zo droog mogelijke grond. Het inwerken van kalkmeststoffen is zeer aan te bevelen. Ook bij een goede toepassing van kalkmeststoffen in de na zomer verdient het o.i. geen aanbeveling om op een flink zure grond reeds het volgende jaar een gewas te verbouwen, dat een betrekkelijk hoge pH verlangt. Als allerlaatste opmerking deze. Het is onjuist om op percelen, die regelmatig een kalkbemesting nodig hebben en ik bedoel dan percelen met een pH van 5,7 of lager als fosfaatmeststof super fosfaat te gebruiken. Op dergelijke gron den verdient, ook bij het huidige prijs verschil tussen superfosfaat en slakken- meel, de laatstgenoemde meststof zeer beslist de voorkeur. C.v.Gr. Op de weg voor het (afgebrande) Eierlandse Huis staat bij storm en hoog water meermalen een halve meter wa terWil de wandelaar de vuurtoren met droge voeten bereiken, dan moet hij de ten zuidwesten van deze weg gelegen duinen gaan. Kornwerder Zand en Den Oever prach tig bv. om hier een nieuw plan bij aan te sluiten). Laat ik ook gedenken het 100-jarig ge staan van de Provinciale Wet van een ander groot Nederlander nl. Thorbecke. Hulde aan de Colleges van Ged. Staten van Fneland, Groningen en N.-Holland, dat zij door samengaan de betekenis van deze wet nog gaan vergroten. Als eerste stap is het bovengenoemde adres goed, maar Den Haag zal dit wel zo waarde ren, dat zij een andere bestuursvorm zullen laten groeien, zodat bovenge noemde Waddenzee-Raad wetgevende, d.w.z. verordenende bevoegdheid krijgt, althans een zodanige macht, dat adres seren overbodig wordt. Deze decentrali satie zal nuttig werken, misschien ook doorwerken, want hoe vaak komen de leden van Ged. Staten niet 'met ge meentebesturen en Waterschappen in aanraking. Met veel dank voor de plaatsing, t.t. Uw Postabonné. Naar verluidt zou er een geval van de ze ziekte geconstateerd zijn op een be drijf in het Noorden. Van deskundige zijde wordt ons echter medegedeeld, dat hierover nog niets definitiefs bekend is en dat het verloop van de ziekte tot nu toe zodanig is, dat er zeer waarschijn lijk van deze ziekte GEEN SPRAKE zal zijn. MUSEA, TENTOONSTELLINGEN Het Texels Museum is dagelijks ge opend van half negen tot half zes. Zon dags gesloten. Dit museum ligt in de Westermient tussen Den Hoorn en De Koog. In de N.H. kerk te Oudeschild kunt u een tentoonstelling van oudheden be zichtigen. (Nagenoeg alles heeft betrek king op de geschiedenis van Oudeschild en de N.H. Gemeente van dit dorp, wel ke thans 300 jaar bestaat). Dagelijks ge opend van 2-6 uur. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 6,25; 7,50; 9,50; 11,50, 14,40; 15,50; 17,55. Van Den Helder: 6.40; 8,15, 10,30; 12,10; *13,20. 16,30; 17,40; 19,30. Op Zon- en Alg. erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 6,25; 9,20; 11,50; 15,40; 17,55 Van Den Helder: 8,15; 10,30; *13,20; 16,40 19,30. In de gids der Ned. Spoorwegen staat resp. vermeld 13,10 en 13,15. De boot vertrekt echter op alle dagen te 13,20 uur. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het Consultatiebureau voor Zuigelin gen houdt Woensdag 9 Aug. a.s. zitting op de bekende uren. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER ELIAS. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 28 Juli tot en met 3 Augustus 1950 Geboren: Dirk Jacobus Willem zv Wil lem D. Bakker en Maria E. Trampe. Ger rit zv Jacob Vlaming en Martha van Dijk. Elisabeth Anna dv Jan Blom en Geertruida de Graaf. Elisabeth Agatha dv Frans Witte en Agatha E. M. Veeger. Jansje Aaltje dv Reinier Kooiman en Simonetta Boon. Heloise Marguerite dv Pierre A. Vervoort en Martha T. Mooijen. Jacobus zv Dirk Mechielsen en Roelofje Kamphof. Ondertrouwd, Getrouwd: Gene. Overleden: Maarten Laan, 84 jaar,, wedn. v. Trijntje Wielinga, thans echtg. v. Jacomina v.d. Vliet. Sietze Ploeg, 78 jaar, wedn. v. E. Vellinga, eerder van A. Schellinger. Gevonden: 1 groene sok, 1 pr. witte gymschoenen, 1 kinderjasje, 1 muntbil jet, 1 kwartiermuts, 1 groene ball-point pen, 1 vulpen, 1 wit kettinkje 1 lichte ceintuur, 1 damestasje. 1 bal, 1 dames- portemonnaie, 1 herenbadpak, 1 alpino muts. PREDIKBEURTEN. Zondag 6 Augustus 1950. N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds Jansen in het gym. lokaal in de Molenstraat. Maandcollecte kerkvoogdij Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Den Hoorn 10 uur Cand. D. van Boven Maandcollecte kerkrestauratie Oudeschild half 8 de Heer Termaat De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan De Koog 9,30 uur Ds. Janse 's av. 8 uur Ds. Klijnsma, Jeugddienst De Waal 11 uur Ds. Janse GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 8,30 en 10,30 u. Ds. D. A. Vogel van Geleen (L.) 's av. half 8 Ds. P. Robbers, van R'dam Oosterend 10 en 3 uur Ds. Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 10 en 3 uur kerkdienst in de Doopsgezinde kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. K. T. Gorter Den Hoorn 19,30 dezelfde.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2