De grasgroei op Texel en vooral Uw drukwerk naar Drukkerij Texelse Courant_J Texelaars in den Vreemde „Je hoeft cle Nieuw-Zeelandse hoeren niets te leren Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg Er gaan weer stemmen op voor het drogen van gras C. van Groningen De moeilijke keus (Slot.) Wat het werken aangaat. Hier wordt flink gewerkt. Ik heb al eens horen be weren, dat je geen Engels moet kennen. Daar hadden de boeren een hekel aan, je kon ze dan te gauw vertellen wat ze verkeerd deden. Het mag hier wel eens anders gaan dan in Holland, ik geloof toch niet, dat we ze wat moeten leren. Ten eerste heeft iedere farmer een au to, mijn baas heeft een vrachtwagen. Op dit spulletje heeft hij een fraismachine en nog twee kleinere machines. Wat het huis betreft, warm en koud stromend water, bad en douche, electrische ka chel, radio, alles ultra-korte golf en een machine om borden te wassen. Ik geloof, dat er op Texel huizen zijn waar dat al les met is! Het is niet de bedoeling om te zeggen, dat het hier beter is dan op Texel, maar wat ik zie, kan ik toch mel den. De kerken zijn matig bezet. En dat terwijl vrijwel alle mensen in de kerk trouwen. Maar als dat gebeurd is hebben ze er bepaald geen boodschap meer. Mijn baas en de vrouw hebben er foto's, van dat ze getrouwd zijn, gemaakt, toen ze uit de kerk kwamen en over een paar jaar, dan gaan ze er misschien wel weer eens heen. Dan worden de kinde ren wat groter, enfin, dat is hun zaak. Mr. Emeny, dat is mijn baas, heeft in de oorlog langs de Hollandse kust ge vlogen. Over België en Frankrijk. Hij was piloot en heeft een hoop foto's van Amerika, waar hij zijn opleiding had en van Engeland. Tegen Japan is hij ge wond geraakt, maar is toch weer goed in orde. Een andere, met wie ik mee mocht rijden naar de stad, had 3% jaar krijgsgevangen gezeten in Duitsland. Dit land mag dan buiten de oorlog ge bleven zijn, de mensen niet allemaal. Ik heb in Melbourne oorlogsgraven gezien, met een monument, dat zeker 20 meter hoog was. Je kon daar ook binnenin kij ken, daar zag je de kentekens van alle regimenten en verder heel veel namen. Je kon er ook bovenop komen en het park, waar het middenin staat, overzien Een groot aantal bomen er omheen droeg namen van regimenten. In Auckland was er niet zoveel werk van gemaakt, maar ik zag ze toch weer, ook in de kerk stonden namen van gevallenen in deze oorlog. Mijn baas was een dag voor de inva sie in Nederland, in Engeland gearri veerd en weet heel wat te vertellen. Het is jammer dat ik hem met verstaan kan, tenminste niet, als het een heel verhaal wordt. Van Donker heb ik nog niet veel ge hoord, alleen toen ik nog in het kamp was. Ook daar heb ik een foto van, Hendrik en Cor op de bank. Voor hen, die er weinig van weten, mag dit wel vermeld worden: je moet geduld heb ben. Dat was in Australië en in Nieuw- Zeeland idem. Dan denk je wel eens, waarom sturen ze mij nou niet naar de plaats van bestemming, maar ze hebben de tijd. Het laatste nieuws is, er zijn 200 Hollanders in de provincie Hamelton. Gisteravond heb ik een Hollander op visite gehad en die zei, in Hamilton is een Hollands voetbalelftal. Er zijn er precies elf, dat is niet te veel. Ik sluit, of Hendrik een volgende keer schrijft weet ik niet, anders doe ik het wel weer. (Ingezonden mededeling). HOOFDPIJN? C 1 m Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 4-5 ct. Mijnharde Hoofdpijncablenen. Koker 75 ct. MER ZWALUWELFTALLEN GAAN OP REIS. Zondag 13 Aug. brengt onze vereniging een bezoek aan de S.V. Wiron te Den Oever. We gaan 's morgens om ongeveer 8,30 met de Voorwaarts naar Den Oever en spelen daar 4 wedstrijden. De elftallen zijn als volgt: Handbal I: Mies Bakker Nel Bakker, Annie Bakker (Amalia) Nel Koopman Joop Bakker Fiena Bakker Gerda Bakker, Antje Roffel, Annie Bak ker (St. Anna) Ko Slegh D. Drijver Handbal II: Willy Duinker Aly de Jong Iet de Wit Willy Bloem, Nel Bakker, (St. Anna) Ida Kok Bep Dros, Tien Slegh, Hanna Huisman Gery de Leeuw, Aly de Bruin Res.: Annie Bakker, Nelly Koopman. Voetbal I: C. de Bruin C. Kok B. Wijngaarden T. Jonker, H. Troost, I. Kok C. Smit Jn. Huisman H. L. v. Karsbergen F Zwanenburg P Zijm Res.: W. Bakker (voorhoede): H. Slech- tenhorst (achterhoede); G. Slegh. Voetbal adsp. A: W. J Bakker A. Koopman W. Kikkert H. Boon, D. Drijver, D Schilling Kees Zegel, D. Smit, P. de Wit, C. Slech- tenhorst, D. Lap Wie niet mee kan geve dit zo spoedig mogelijk op bij het bestuur, zon der afbericht wordt op u allen gerekend. Supporters en andere leden die mee willen gelieven zich zo spoedig mogelijk op te geven bij het bestuur Kosten f 2,- retour, beneden 16 jaar f 1,-. Er is mu ziek aan boord. Handbal S.V. De Koog. Maandagavond om 8 uur spelen wij tegen Oudeschild. Hier is het elftal: L. Koningsveld-V. Gemert J Sandee J. Eelman-Vermeulen H. v.d. Star S. Pranger C Eelman K. Otte, J.v.Heerwaarden, Rita Burlage, B. Bugel, A. Brouwer-Kiewiet Terreindienst: Kinie Otte, Hanna v.d. Star, Bartje. Nadruk verboden. door G. Tih. ROTMAN- 45. Intussen had de piloot er voor ge zorgd, dat het vliegtuig gelicht werd, hetgeen natuurlijk ook al geen klein beetje geld kostte. Na een paar dagen was het droog en gerepareerd en ze be gaven zich 's ochtends heel in de vroeg te naar het vliegveld. Geen mens haast was nog op straat, toen ze triestig over het beroemde St. Marcusplein stapten. 46. Een uur later snorden ze al weer hoog in de lucht over de blauwe Adria; daarna over de Dinarische Alpen. Ze vlogen schuin zuidoostwaarts over Zuid- Slavië, tot ze, een uur of vijf later, Kon- stantinopel, of Stamboel, zoals het in het Turks heet, met de Zee van Marma ra beneden zich zagen. Zullen we hier een kijkje nemen?" vroeg de piloot. VERKOCHT. De heer W. Rijk heeft zijn pension, Waalderstraat 25, onderhands verkocht aan de heer N. J. van Dam, alhier. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 24 t.m. 29 Juli 1950: 11 kg bot; 4840 kg garnalen; 17 kg geep; 16 kg kabeljauw; 93 kg makreel; 69 kg schar; 5627 kg schol; 223 kg poon; 1178 kg tarbot; 3182 kg tong; 3029 kg wijting; 13 kg zalm; 3134 kg vispuf; 18 kg gul. GESLAAGDE TONEELUITVOERING Het „Casino" was geheel bezet toen de R.K. Toneelvereniging „St. Jan" daar Wonsdagavond een opvoering gaf van 't blijspel „Amor gaat een straatje om". Onze gasten ook deze avond stond on der auspiciën van de WV volgden Amor met grote spanning en hun harte lijke bijval bewees, dat zij het gebodene zeer waardeerden. Wij feliciteren „Sint Jan" met dit suc ces. UITSLAG AANBESTEDING. Voor de heer C. P. Keijser, Den Burg, werd Woensdag door architect N. Scher mer aanbesteed de bouw van een dubbel woonhuis, koe- en paardenstalling en machinebergplaats aan de Kogerweg na bij Den Burg. De uitslag van deze aan besteding (alles in massa) was: C. Keijzer f 30,100, Jn. Daalder f 29,900, Gebr. Bruin f 29,590, Fa. Wed. I. Voigt f 29,380, C. Duin f28,950 ZE SPRONGEN BEST! De Waddenruiters hebben Dinsdag avond een demonstratie gegeven in De Koog. Op het ruime veld aan de Kaap- weg waren verscheidene barrières opge steld, o.a. bezembak, muur en schutting. Er werd best gesprongen, vooral door „de blauwe" van de heer Kuiper. Een groot aantal badgasten had zich rondom het terrein geschaard. Men volgde de verrichtingen met grote belangstelling en applaudisseerde steeds spontaan. Naar we vernemen zijn de Wadden- ruiters uitgenodigd om een door de Schager Middenstanösvereniging te or ganiseren feest op te luisteren. VOOR „IIET HOOGELAND". Woensdag 9 Augustus a.s. hoopt de bekende vereniging ,Het Hoogeland" 'n straat- en huis-aan-huis-collecte te hou den. Deze vereniging doet belangrijk werk: reclassering, opvoeding, verzor ging. Haar zorgen strekken zich uit tot personen van alle gezindten (Ned. Herv., R.K., Gerefenz. enz.). Aan het jaarver slag ontlenen wij: „Over 1949 bedroeg het aantal ver- pleegdagen 87076, verpleegden 493, nieuw opgenomenen 241. Na op onze aroeidskolonies opgeno men te zijn geweest vonden 67 personen, van welk aantal het grootste gedeelte door onze bemiddeling van onze vereni ging, werk in de maatschappij. Het reclasserings-bureau der Vereni ging heeft 194 gevallen in behandeling genomen. De afdelingen van .Ons 3-Cents-Fonds' hebben voor 11 personen opname in de kolonies en tehuizen gevraagd. Eind '49 stonden onder toezicht van de Vereni ging 201 personen" THEOLOGISCHE „KERMISKRANT" TE WIERINGEN. Ter gelegenheid van de kermis te Wie- ringen heeft het Convent van Kerkelijke Voorgangers ter plaatse een kermiscou rant samengesteld, die in de week voor kermis huis aan huis is bezorgd. De me dewerkers zijn ds. A. P. Goudsbloem (Doopsgezind), ds. A. Schouten (Ned. Herv.), H. de Weerd, voorganger van de Herv. Evangelisatie, ds. P Kruyswijk, (Geref.), ds. J. van Beek (Herv.) en G. de Visser, voorganger Chr. Geref. Kerk. Zij erkennen de noodzakelijkheid van het spel in het menselijk leven, maar pleiten voor een spel, dat werkelijk vreugde geeft: zij leggen daarom de lezers de vraag voor of de kermis inderdaad een feest is of slechts wat rumoer, waarmee men de eigen onrust wil .overstemmen. UIT ENGELAND. Vijftig leerlingen van de Godalming school (middelbaar onderwijs) bij Guild ford in Surrey (Engeland) zijn naar ons eiland gekomen om hier tien dagen va- cantie te genieten. Zij logeren in kamp huis De Pelikaan. Een der leraren ver telde ons, dat de meeste vaders van deze jongens en meisjes reeds eerder voet op de Hollandse bodem hebben gezet, niet als toerist, maar als.soldaat. Deze jeugd kan gelukkig onbezorgd rond trekken, op zoek naar de mooiste plek jes van Texel. Zij hebben grote belang stelling vooral voor de vogels en ze vin den het ook knal, dat je hier zo fijn kunt zwemmen. In Engeland is de zee 30 mijl van hun school verwijderd, zodat zij daar niet vaak aan zwemmen in de wij de zee kunnen toekomen .Bovendien heb je daar ook niet zo'n heerlijk strand als hier, verklaarden ze. „Bij ons allemaal ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 5 Aug. op om 5,09; onder om 8,21. Maan: 5 Aug. L.K. 13 Aug. NM. Hoog water ter rede van Texel: 5 Aug. 1,33 en 1,52. 6 Aug. 2,09 en 2,33. 7 Aug. 2,52 en 3,23. 8 Aug. 3,49 en 4,34. 9 Aug. 5,05 en 5,56. 10 Aug. 6,30 en 7,09. 11 Aug. 7,37 en 8,11. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. PREMIEREGELING KLEINE BOERENBEDRIJVEN. Zoals in de landbouwbladen reeds eni ge malen is medegedeeld kunnen bedrij ven met een oppervlakte cultuurgrond kleiner dan 10 ha. in aanmerking ko men voor subsidie bij de bouw van gier- kelders, mestplaten en groenvoedersilo's. De subsidie bij de bouw van een gier- kelder bedraagt f 12 per m3, waarbij als voorwaarde gesteld is, dat de kelder minstens 12 m3 groot moet zijn. Voor mestplaten bedraagt de subsidie f2 per vierkante meter. Bij het bouwen van 'n groenvoedersilo wordt een subsidie van f4,- per m3 verstrekt. Zij, die in aanmerking komen voor deze regeling en iets voelen voor het bouwen van één der bovengenoemde ob jecten dienen dit zo spoedig mogelijk (uiterlijk 9 Augustus) op te geven bij de assistenten van de Rijkslandbouwvoor lichtingsdienst. Tenslotte kan nog vermeld worden, dat voor dezelfde bedrijven ook subsidie wordt gegeven op de kosten van grond onderzoek. Deze subsidie bedraagt 40 pet. van het bedrag, dat het Bedrijf slabora torium voor Grondonderzoek voor het onderzoek in rekening brengt. C.v.G. DE COCKSDORP—VLIELAND V.V. Dagelijks van De Cocksdorp: 9,15; 14,30 Van Vlieland, de Hors: 10,30; 15,45. Op deze diensten rijden autobussen. Het valt mij op, dat het zelfs hun, die niet direct met de boerderij te ma ken hebben opgevallen is, dat de gras- groei dit jaar wel buitengewoon goed is geweest. De meeste Texelaars kunnen zich de kale en geheel verdroogde gras landen van de maanden Juni en Juli van vorige jaren te goed herinneren om daar geen oog voor te hebben. En hieruit blijkt wel overduidelijk, dat de kwestie van een onvoldoende grasgroei in deze maanden wel voor een groot gedeelte moet worden toegeschreven aan een tekort aan water. Het gebeurt maar heel zelden, dat en dit geldt wel zeer speciaal voor Texel wij in de periode van 15 Juni tot 15 Juli een hoeveelheid regenwater krijgen als dit jaar het ge- val is geweest. En we mogen wel zeggen dat dit de Texelse boer veel zorgen be spaard heeft. Aan de andere kant heeft deze natte periode dezelfde boer ook veel zorgen gegeven. Het feit, dat de hooitijd op Texel later valt dan aan de vaste wal heeft dit jaar tot gevolg, dat de Texelse boer veel minder te spreken is over het weer tijdens de hooibouw dan zijn collega in het Zuiden en Oosten van ons land. In het landelijk overzicht betreffende de stand der gewassen, dat begin Juli werd gepubliceerd, werd gewaagd van de zeer gunstige omstandigheden, waar onder dit jaar het hooi kon worden ge wonnen. De Texelse boer zal het hier zeker niet mee eens zijn en dit is te wij ten aan het feit, dat de hooioogst aan de vaste wal voor een groot gedeelte achter de rug is wanneer de Texelse boer er mee begint. Nog maar zelden te voren gaf de hooioogst onze Texelse boeren zoveel zorgen als dit jaar. En het resultaat is 'n hoeveelheid hooi, die weliswaar groot genoeg is, maar waarvan do kwaliteit beslist onvoldoende is. Andere methoden van conser vering? Het voorgaande laat ons nog weer eens heel duidelijk zien, dat onze me thoden van grasconservering tamelijk kwetsbaar zijn en dat het een geweldige toer is een overvloedige grasgroei volle dig te benutten. Wij zitten op Texel wel wat te veel vast aan één methode van grasconservering: het hooien.. Als alles meeloopt krijgen we op deze wijze met weinig kosten een kostbaar product, maar het risico blijft vrij groot. Wanneer we bv. een vergelijking maken met het Friese weidegebied blijkt, dat het risico daar meer verdeeld wordt. De Friese boer begint reeds vroeg in het seizoen met het kuilen van gras en sinds een aantal jaren ook met het kunstmatig drogen. Op deze wijze wordt één grote risicofactor, het weer, uitgeschakeld. Wij hebben er oog voor, dat ook het risico bij het inkuilen van gras nog vrij groot is en dat vooral de zuivelfa brieken niet gebrand zijn op deze me thode van conservering. Maar bij on gunstig weer en toepassing van de nieu we inzichten - en wij denken hierbij aan het bouwen van silo's en toevoeging van conserveringsmiddelen kunnen wij bij het inkuilen van gras heel vaak een be ter product verkrijgen dan met hooien mogelijk is. Gras drogen. Verder is het geen wonder, dat in een jaar als 1950 weer stemmen opgaan voor het drogen van gras. Naast de moeilijkheden van de hooiwinning geeft daar de overvloedige grasgroei aanlei ding toe. En zeer begrijpelijk. Boven dien is daar de kwestie van de steeds verminderde krachtvoederimport, waar door de Hollandse boer steeds meer aangewezen is op zelfvoorziening. En we mogen wel zeggen, dat het drogen van gras in het streven naar zelfvoorzie ning een zeer belangrijke schakel kan zijn. Het gaat dan nl. niet in de eerste plaats om een grote massa luwvoeder, maar hoogwaardig voeder, dat in staat is krachtvoeder te vervangen. Een moeilijkheid in de kwestie van 't grasdrogen blijft de vrijwel jaarlijks te rugkerende droogteperiode van Juni en Juli. Het zal daarom zeer moeilijk zijn een grasdrogerij op ons eiland een vol doend aantal draaiuren te laten maken. En hiervan hangt de rendabiliteit van een grasdroger in zeer belangrijke mate af. Mogelijk zou dit ondervangen kunnen worden door een uitbreiding van de ver bouw van lucerne, waardoor in de peri ode van onvoldoende grasgroei kon wor den overgegaan tot het drogen van lu cerne Het wil er bij ons niet erg in, dat onze Texelse koeien in de winter ge voerd moeten worden met grasmeel en lucernemeel, dat gemaakt is van een pro duct, dat in een ander deel van ons land gegroeid is, terwijl aan de andere kant hooi van ons eiland naar de vaste wal vervoerd wordt. Wij hopen, dat onze Texelse boeren hier eens over willen denken. FEUILLETON 6.) Hugh zei: Daarin moet je op mij steunen en mij vertrouwen, ik wil, dat je mij vertrouwt, Jill. Dat weet ik, antwoordde ze en bij die woorden keek ze hem aan, als een dankbaar en angstig kind. En ze dacht: Het zal niet gemakkelijk zijn, als zijn verloofde op treden, het zal een moeilijke rol zijn, vooral tegenover zijn zieke moeder. Maar ik zal doen wat ik kan, Hij heeft mij geholpen en hij vertrouwt op me. Ik zal al mijn best doen, al zal het niet zo eenvoudig zijn. Hij zei Niemand behalve jij en ik en mijn moeder mag hiervan weten. Ja, zei ze gretig Dat is voor mij ook het prettigst. Ik zal mijn moeder zeggen, dat we het voorlopig geheim willen houden en er wel een goede reden voor bedenken. Ze knikte. Je weet niet, hoe gelukkig zij er mee zal zijn. Ze heeft al jaren bij mij aan gedrongen, dat ikzou trouwen Zij wil mij zo graag gelukkig zien, zoals ze het noemt, vóór ze weg gaat. En ze zal het niet lang meer maken. Ze heeft al zoveel geleden Ellendig! Hij vervolgde: Je doet nog heel wat méér dan je broer helpen, begrijp je? Je helpt een zwaar zieke vrouw aan een beetje geluk en zoiets geeft recht op een grote beloning. Wat ik je betaal is bij verre niet genoeg. Ik zal méér voor je doen. Ik verlang niet meer. Hij bleef haar een ogenblik zwijgend aanstaren en ze moest zich afvragen wat er in het leven van deze man gebeurd was, dat zijn ogen zo hard en somber gemaakt had. Eindelijk zei hij: Ik zal je vanavond het geld geven. Je hebt het natuurlijk onmiddellijk no dig. Ja, antwoordde ze eenvoudig. On middellijk. Goed, zei hij En ik zal opschrijven wat wij overeengekomen zijn, zodat wij daar later nooit verschil van mening over kunnen krijgen. Ik zal het in duplo opschrijven en ieder houdt één papier. Het is een eerlijke overeenkomst en wij vertrouwen elkaar en hebben geen en kel recht op elkaar. Niemand zal hier ooit iets van te weten komen. En laten we dan maar niet tot vanavond wachten. Laten we dadelijk naar de bank gaan. Een warme blos overtoog haar ge zicht. Zij voelde weer hoop. Wat zou Dick gelukkig zijn! Zij had hem gered. Een gevoel van trots kwam op in haar hart. Ze zei: Maar wanneer zal ik dan naar uw moeder gaan. Naar je moeder, Jill. Wij zyn ver loofd, niet? Naar je je moeder. Ik wil mijn deel in het contract houden. Ik wil ver dienen wat je mij geeft. O ik zal eerst alleen naar haar toegaan en haar zeggen, dat ik eindelijk iemand gevonden heb, die ik.die. Ze keek naar de zaal en knikte. Als ik haar dat zeg, vervolgde hij na een zwijgen, zal ze je dadelijk willen zien. Dan zal ik komen. Ik zal haar zeggen, dat je geen fa milie hebt, behalve je broer. Dat heft dadelijk de moeilijkheid op, dat ze zou willen kennismaken met je ouders. Je zult morgen wel moeten komen, ver wacht ik. Misschien kom ik je vanavond al halen. Wat zou je broer dan zeggen? Ik zal het hem vertellen, zei Jill. Hij schudde zijn hoofd. We hebben toch afgesproken, dat we het niemand zullen vertellen? Het is beter, dat het onder ons drieën blijft, werkelijk! Ze schaamde zich en sloeg haar ogen neer. Ze was een domkop! Zoals je wilt, zei ze. Hij riep de kellner en betaalde en gaf een fooi, waarvan ze schrok. Je moest wel erg rijk zijn, als je maar vijf shilling kon weggeven of het niets was en niet hoefde te rekenen en te overleggen of je de volgende dag nog rond kon komen. Het leek werkelijk cp een sprookje. Hij zei: Nu naar de bank en wij zullen nog iets moeten kopen ook. Moeder zal na tuurlijk verwachten, dat je een ring draagt. Een ring? Wéér schrok ze. Het kon dan wel een zakelijke overeenkomst zijn, heel gewoon en duidelijk, maar dat nam niet weg, dat ze aan haar verlovings ring altijd gedacht had als aan iets bij zonders en zeker niet als de bezegeling van een overeenkomst. Maar hij zei- Moeder moet dit gelóven. Ik houd veel van haar en zij heeft een ongelukkig le ven gehad. Ik wil alles doen wat in mijn macht is om haar laatste dagen geluk kig te maken. Zij moet nu tenminste vrede hebben. Zij heeft me gesmeekt om een vrouw te zoeken en nu wil ik, dat zij de overtuiging krijgt, dat er iemand is die om me geeft en die met mij gaat trouwen. Wij moeten een rol spelen. Het is een bedrog uit liefde. En we hoeven er niet eens mee te beginnen als we het niet góéd willen doen. Daarom zul je 'n ring moeten hebben. Ja, natuurlijk. Maar Jill voelde al meer en meer, dat dit spel van schijn haar moeilijk zou vallen en pijnlijker zou zijn dan ze vermoed had. Zij namen een taxi en reden naar de bank. Zij bleef in de taxi wachten toen hij naar binnen ging. Na enige tijd kwam hij terug en legde een pakje bankoiljet- ten in haar schoot. Het was de verlos sing! Het betekende, dat Dick geen angst meer behoefde te hebben, niet behoefde te vluchten of iets wanhopigs te doen. O dank je dank je! zei ze. Ze kon geen andere woorden vinden. Hij had een kwitantie bij zich en gaf haar zijn vulpen. Teken hier maar, zei hij. Zij tekende. Daarna reden zij naar Bond Street en stopten voor een juwelierswinkel. Mag ik in de taxi blijven? vroeg ze. Als je dat wilt. Ik dacht, dat je het prettig zou vinden, zelf een ring uit te zoeken Daar je hem zult dragen, is het met meer dan billijk, dat je er een hebt, die je mooi vindt. Zij dacht aan de ring van Montie een eenvoudig ringetje in een zwart étuitje. Twee ringen in twee dagen de ene alleen belangrijk voor de gever, de andere voor niemand belangrijk. Het zou nu moeilijk worden, Montie de toe stand nog duidelijk te maken Het Lot was een wonderlijk spel met haar be gonnen. Het leek wel of zij dit alles droomde. Kom je mee? vroeg hij eindelijk. O goed. Zij moest nu eindelijk moed vatten zich er doorheen slaan, doen wat van haar verlangd werd en waarvoor hij betaald had. Ze volgde hem in de win kel. Verlovingsringen, zei Hugh, zó ge woon alsof hij om handschoenen vroeg. Zij ging op een stoel zitten en tracht te onverschillig te kijken. De bediende bracht een lade met ringen. Heeft u voorkeur? vroeg hij. Neen. Zoek er een uit, zei Hugh. Houd je van diamanten of saffieren of smarag den? (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4