m Voor 2 kwartjes (kinderen half geld) naar Indonesië, Suriname en de Nederlandse Antillen Dat gaat naar Den Bosch toei :r.' Tentoonstelling in de U.L.O. Concert in het park Paardensportfeest &en 11a l oc ec-uw yciedcn EEN HONDERD JAAR GELEDEN hadden de zeilschepen zestien weken nodig om van Holland naar Indië te varen. De motor- en stoomschepen brachten In- dië een heel stuk dichter bij Holland en de vliegtuigen speelden het klaar om ons in ruim twee dagen naar de Oost te brengen. De T.I.S.N.A. (tentoonstelling Indonesië, Suriname, Ned. Antillen) ziet echter kans om ons in enkele minuten resp. enkele kwartiertjes, midden in Indone sië te plaatsen. Tussen de palmbomen, tussen de sawahs, tussen de typische In donesische huizen, tussen de mensen, die dat mooie, rijke land bewonen. En ook brengt de TISNA ons in contact met Suriname, en de Ned. Antillen (Curacao, Aruba, Bonaire, Saba, St. Eustatius, St. Maarten). Duur is de reis niet: voor twee kwartjes zijt ge er al! In de loop der jaren hebben wij op Texel al verscheidene tentoonstellingen gezien Deze tentoonstelling kan tot de meest geslaagde gerekend worden. Kos ten noch moeiten zijn gespaard om ons een duidelijk beeld te geven van wat er in genoemde gebieden te koop is. ,,Het gaat er om", aldus de heer W. Luteyn, tentoonstellingsleider, „om een beter inzicht en grotere belangstelling voor deze landen te wekken. Voor vele Hollanders is er nog plaats in Indonesië, zij het in andere verhouding dan vroe ger". Donderdagavond werd de tentoonstel ling geopend. Onder de aanwezigen merkten wij op de heer Th. R. Hin, loco burgemeester, de heer J. Tiessen, direc teur Gemeentewerken en de heer Laan, hoofd van de landbouwschool. De heer Hin zei, dat de gemeente Texel de Ulo school gaarne welwillend ter beschik king had gesteld voor de inrichting van de tentoonstelling. Spr. wees er op, dat Indonesië, door eeuwenoude banden met Holland is verbonden, maar dat de ken nis omtrent dit gebied bij de gemiddel de Nederlander gering is. Hier kan men echter een uitstekende indruk van Indo nesië verkrijgen. Spreker juichte het toe, dat de TISNA daartoe thans ruimschoots gelegenheid biedt. Voor vele Texelaars valt hier veel nieuws te zien en ook de toeristen zullen er goed aan doen hier een paar uur van hun tijd te besteden, ze zullen goed besteed zijn. Met de hoop, dat de TISNA door velen zou worden bezocht opende de heer Hin de tentoon stelling. Keurig ingericht. Hierop leidde de heer Luteyn het ge zelschap rond De tentoonstelling strekt zich uit over de 4 lokalen der school. Al le zijn keurig ingericht. Vooral de grote, verlichte vitrines trekken de aandacht. Het opmerkelijke van de tentoonstelling is, dat men er in geslaagd is zo veel bij een te brengen: kunstnijverheid, kleding en opschik zoals hoofddoek van boom bast landbouw en veeteelt ploeg, eg, wiedijzer, enz. enz. visserij fui ken, steekkorf, werpnet weefkunst, muziek en toneel o.a. een model van de bekende gamelan wapens, enz. enz. Te veel om op te noemen. En dan de stands, welke ons een beeld geven van de gewassen, die deze verre landen voortbrengen. Ge ziet hier de padie de rijst, zoals ze op de sawahs groeit en het eindproduct, gereed voor de consumptie. Ge ziet hier de sagopalmen en het eindproduct, o.a. sagobroodjes. lichtbruin als waren het vreemdsoortige croquetjes. En wat denkt u van de co- cosnoten? Rap klimt een (dorstig) Indo nesisch jongetje zo'n hoge klapper in om een cocosnoot te plukken. Zeer interes sant is ook de afdeling koffie. Men toont u een imitatie koffietak in zijn verschillende stadia van vruchtvorming: hier nog de geurige bloemen, verder op de tak plukrijpe vruchten met heerlijke koffiebonen. Rappe vrouwenhanden oogsten met verbazingwekkende snel heid en behendigheid de theeblaadjes. Eén stap verder ziet ge de ïubberplan- tages en enige eindproducten tot het materiaal voor uw „spekzolen" toe. Hoort ook wat verteld wordt van de specerijen! En bekijkt u vooral de ka pok, zoals ze aan de boom groeit en be luistert u hetgeen verteld wordt van haar bijzondere kwaliteiten! Ja, hier is bijeengebracht wat u sterk zal interesse ren. Het spreekt vanzelf, dat om een voorbeeld te noemen de heer Laan, hoofd van onze landbouwschool, bijzon dere belangstelling san de dag legde voor hetgeen verteld wordt over de Balinese danseresjes. landbouw in Suriname. Men is voorne mens om daar heel wat terrein in cul tuur te brengen. Over de polders, die daar zullen worden aangelegd wordt de bezoeker veel wetenswaardigs medege deeld. Wij zouden zo door kunnen gaan, maar, als gezegd, de gehele show van A tot Z te beschrijven, ree, dat lukt niet in een krantenartikel! O.i. is dat ook niet nodig: wij zijn ervan overtuigd, dat zeer velen na het lezen van deze regels ge reed zijn voor de start naar het Schil- dereind! Indonesië, Suriname en de Ned. An tillen zien voor twee kwartjes, dat is te geef! En de kinderen betalen slechts één kwartje. Ouders, geeft hun die vijf-en- twintig cent, ze steken er voor vijf-en- twintig tientjes op! ENGELS BALLONNETJE. J. de Waal vond in De Slufter een ballonnetje, dat in Engeland, Royston, Herts, Cambridge, was opgelaten t.g.v. een kinderfeest. Als dit het verstgevlo- gen ballonnetje blijkt te zijn, wordt de vinder met 10/(f 5,beloond! BEHENDIGHEIDSRIT. Dinsdagavond, aanvang 8 uur, wordt een behendigheidsrit voor motorrijwie len georganiseerd op het olieveld aan de Kaapweg te De Koog. Ook de badgasten met-motoren zijn hartelijk welkom. Om dat dit festijn vnl. voor de badgasten op touw wordt gezet zullen uitsluitend Overkantse meiskes als duo-engel mo gen meerijden. HET AANHOUDEN VAN STIEREN Hogere kwaliteitseisen voorbereid. Binnenkort is de afkondiging te ver wachten van de Rundveeverordening 1950, welke gewijzigde bepalingen zal bevatten voor het aanhouden van stie ren. Deze wijzigingen zullen hoofdzake lijk betrekking hebben op het aanleggen van zwaardere maatstaven ten aanzien van productie en afstamming, uit de aard der zaak met het doel de kwaliteitsver betering van de Ned. rundveestapel te bevorderen. Het ligt in de bedoeling, ho gere productieeisen, die in overleg met de Rundveestamboeken en de Centrale Melkcontrolediensc zijn vastgesteld, te doen gelden voor stierkalveren, die op of na 1 September 1950 worden geboren. Voor stieren, die vóór deze datum zijn of worden geboren, blijven de thans gelden de eisen gehandhaafd. Bescheiden. Wanneer de Verordening van kracht is, zullen met ingang van 1 Sept. a.s. slechts stieren mogen worden aangehou den, indien de stierenhouder in het be zit is van een geldig aankondigingsbe- wijs. Voor Stamboekstieren zullen als zodanig dienst doen: een bewijs van in schrijving in het register voor jongvee van het Ned. Rundvee Stamboek of een bewijs van voorlopige inschrijving of van definitieve opneming in het stam boek van het Ned. Rundvee Stamboek. Hetzelfde geldt voor een vanwege het Fries Rundvee Stamboek uitgereikt identiteitsbewijs. Voor fokverenigings- stieren zal een uittreksel uit het register voor jongvee vereist zijn. De afgifte van deze bescheiden zal uitsluitend betrekking hebben op stieren die een leeftijd van 8 maanden of een levend gewicht van 250 kg hebben be reikt. Men schrijft ons: V.I.O.S. van Oost en het Oosterender Mannenkoor waren vanavond aan de beurt om het concert te verzorgen in de reeks zomerconcerten die onder auspi ciën van VVV Texel in de muzieknis worden gegeven. Door een misverstand werd het VIOS te elfder ure bekend dat het mannen koor had laten weten niet aan dit con cert te kunnen deelnemen. VIOS zal dus vanavond alleen moeten optreden en al was er nu geen tijd meer om het pro gramma uit te breiden, zij zal de zaak niet in de steek laten en haar eigen pro gramma uitvoeren. De aanvang is be paald op half negen en de toegang is vrij VAN DE BOEKENPLANK „OPNAME NOODZAKELIJK". Éen nieuw boekje voor een zieke vriend of vriendin. Als we ziek zijn, voe len wij ons heel anders dan anders. De zekerheden van ons gewone leven ont vallen ons ineens. Ds. Van der Mast is ziekenhuispredi kant te Amsterdam Hij heeft door zijn stukjes in ,,De open deur" een groot aan tal vrienden gekregen In dit zojuist ver schenen boekje geeft hij iets mee aan al len die ontvankelijk zijn voor een harte lijk en soms humoristisch, woord van sympathie. Mooi wit papier, in bandje f 1,25. Op Vrijdag 15 September zal te 's-Hertogenbosch een Nationale Kieinveeten- toonstelling worden gehou den. Onze Provincie mag 80 fokschapen inzenden. Van dit aantal zullen er 29 van Texel komen!» Deze zijn uitgezocht bij de navolgende fokkers: Oudere rammen: 4687 van P. C. Hin, Spang 5070 van Gebr. Koorn Drie huizen. 2-jarige rammen: 5169 van Jb. Lap Kzn. en Zonen, Den Hoorn. 5266 van P. C. Hin, Spang 1-jarige rammen: 3429/5507 van G. C. Kik kert, de Westen Schapen met 2 ramlammeren: 42514 van P. C Hin, Spang 43106 van S. W. Koning Lzn., Oosterend Schapen met 1 ooilam en 1 ramlam: 40198 van Jb. Eelman Gzn., Oosterend 44335 en 45498 van P. C. Hin, Spang 3 tallen 1-j. ooien van 1 vaderdier: van Jb. Eelman Gzn., Oosterend van P. C. Hin, Spang van G. J. Veeger, Westermient Als reserve staan geboekt (indien een andere groep uitvalt) een 3-tal van M J. Kikkert, Den Hoorn. 4-tallen ooilammeren: DE LAATSTE DAG! Vanmiddag om 3 uur wordt de fancy- fair van SVC heropend en zij zal voort duren tot laat in de avond. De laatste dag. Moge het een groot succes worden! Kunt u nog schieten, gooien, raden, sjoelen, enz. enz. doet het dan nu om prijzen en. plezier! HELPT DE SLACHTOFFERS VAN STOOKOLIE. „Dierenbescherming schryft ons: „OLIEVOGELS", (dat zijn de slachtof fers van olie en teer, die de schepen bui ten boord werpen) treft men soms zeer talrijk op het strand aan. Dierenbescher ming ontving onlangs een ontstellende klacht, dat strandbezoekers met deze uitgeputte dieren voetbalden! Laat men, wanneer er geen andere hulp kan worden geboden, de dieren op een plekje brengen, waar ze dan althans rustig kunnen sterven. Wanneer men er voor in de gelegenheid is kunnen ze met droog poetskatoen flink worden af gewreven en daarna met de botte kant van een mes (de veren met de vleug mee) zoveel mogelijk van olie worden ontdaan. De kop wordt naar beneden gehouden, terwijl dan fijn zaagsel, ver mengd met talk (hiermede niet zuinig zijn) tussen de veren wordt verwerkt. De dieren moeten dan verder niet met water in aanraking komen; vanzelfspre kend moeten ze wel gelegenheid hebben om te drinken. Wanneer men ze dan gedurende ongeveer 3 weken in een hok kan houden, bestrooid met 'n dikke laag zaagsel, zodat ze voor kou en tocht be hoed zijn, kan men goede resultaten ver wachten Hun voedsel bestaat uit vis. Bovenstaande behandeling kan men 't beste gedurende de eerste drie dagen el ke dag éénmaal herhalen. Texelse schapen naar Den Bosch Als reserve staan geboekt een 4-tal van M. C. Bakker, Spyk, Den Hoorn. Verwacht wordt dat de Texelse scha penfokkers een paar TESO-bussen zul len charteren om naar Den Bosch te rei zen om de collecties schapen van de ove rige provinciën eveneens te bewonderen. De leverancier hiervan is in grote lij nen toch het eiland Texel. OOK VISSERS EMIGREREN NAAR AUSTRALIË. Wij lazen in „De Haagse Post". In het ruim van de „Sibajak" te Rot terdam zit Dirk Plug, visser en victu alie-handelaar op de rand van zijn ma- trasraam. Hij vertelt: 38 volwassen Plug's heb ben familieraad gehouden en besloten naar Australië te gaan, moeder, die 70 is, incluis Zij zijn afkomstig uit Katwijk, maar in IJmuiden terechtgekomen, zes broers met hun gezinnen. Het ging wel met de victualiën, maar de jongens wil den liever vissen en daarvoor wordt het op de Noordzee toch te benauwd. Henk Plug is met een zuster, als de twee jongste volwassenen, vooruitgestuurd naar Australië om de kust te verkennen. Hun berichten waren gunstig, zodat thans de beurt aan Dirk met vrouw en 8 kinderen was en aan Jan, met vrouw en 7 kinderen. Landverhuizers in het volle bewustzijn van hun potentiëel overigens. Ze nemen met de volledige inboedel ook de vrachtauto's mee uit IJmuiden naar Albany, in Australië's Westhoek. Daar zit volop sar dijn en daar gaat het om. Want de Plug's gaan weei met hun allen vissen, ook de broers die nu vol gen. Op een vrachtboot volgen over enkele dagen twee complete vissersschuiten, de vroegere Sch. 139 en de Urk 125, die ei gendom van de Plug's zijn. Het vistuig en een vlet zijn op de „Si bajak" ingescheept, en alles wat hen nog van de nieuwe gronden scheidt, is de reis, via Treemantle, Melbourne en Sydny. Behalve sardientjes, gaan de Plug's ook haaien vangen en verder werken zij in de wateren bij Albany samen met de Zeevoedings Maatschappij, een gouver- nements-instelling, die hun reeds bij de voorbereiding van hun overtocht ter zijde heeft gestaan. Deze instelling houdt zich bezig met het practisch onderzoek naar wat de zee rond Australië bevat en daarom zijn IJmuidense vissers, wier wieg in Katwijk heeft gestaan er zo wel kom als Hollanders er maar kunnen zijn. Op Zaterdag 9 September alle va- cantiespreidende badgasten kunnen dit festijn dus meemaken hoopt men een paardensportfeest te organiseren. Uit de adv. blijkt, dat het een kostelijke mid dag zal worden: wedstrijden voor 1- en 2-span landbouwtuigpaarden, voor 1- en 2-span fokmerries voor driewielde kar, resp. oogstwagen. De Waddenruiters zullen ongetwijfeld ook medewerken en wij mogen aannemen, dat de heer N. Kikkert, hoeve „Vredestein", wel weer acte de présence zal geven door een spannend duel met een (wild gemaakte) ram. Namens het bestuur van de aloude Paardensport wekken wij de eigenaars van paarden op om zich tijdig dus tot Maandag a.s. 12 uur in Hotel Texel op te geven. Als een ieder medewerkt, zal het een genoeglijke dag worden. SERENADE. Gisteravond heeft Excelsior een sere nade gebracht aan het echtpaar D. Me- dema en J. Medema-Trap, Oosterend, dat dien dag zijn 35-jarig huwelijks feest vierde. STRATEN VERBETERD. De Kerkstraat, het Kerkplein, en een gedeelte van de Peperstraat te Ooster end hebben een nieuwe bestrating ge kregen. IN DE SCHIJNWERPER „PLUK DE GAST". (Ingezonden). Een gemoedelijke buschauffeur zette ons in Den Burg af. Verreisd en hongerig. De eerste indruk: straatjes, pleintjes, dammetjes en scha pen. En gasten, massa's gasten! Gasten met kreunende koffers van overbelas ting, gasten met kreunende magen en kreunende portemonraies van ondervoe ding. Niet ieder, ook niet iedere gast op Texel, is kapitalist. Zo'n eerste dag kan er ook niet direct aan koken gedacht worden. Onopvallend en schijnbaar ter loops worden de hotelmenu's bestudeerd. Nogal prijzig! Ergens lezen we: „Diner, soep, aardappels, groenten en dessert f 1,65". Blijkbaar een gunstige uitzonde ring. Een kort dronkemansgebed en het viertal treedt binnen. Tegen zessen. Het diner zal nog niet begonnen zijn. De ma gen knarsen nu in majeur. De gedekte tafeltjes blijken voor de vaste gasten te zijn. Maar na kort beraad worden er naast het biljart twee tafeltjes tegen el kaar geschoven, vier stoelen er omheen, en het uitnodigende linnen-f papier er over gespreid. Een gedienstige kellner verzoekt om „een ogenblik geduld", blijkbaar zijn „soep, aardappels, groen te en dessert" nog niet helemaal gaar. Dan komt de bestelling. Vier diners van éénvijfenzestig. Het is of er plotseling 'n wolk voor de zon langs trekt. Het gezicht van de kellner verliest een paar graden van z'n welwillendheid. „Ik zal even voor u horen" Hij verdwijnt en komt even later te rug met de boodschap: „Diner f 1,65 is er niet meer", (er was nog niet gegeten) „maar we kunnen u wel iets aanbieden voor 2 gulden". Een korte aarzeling, een reële blik in het achterbroekzakje. „in vrede", kreunt „de portemonnaie, „oké", juicht de maag; „geeft u dat dan maar", is de be-- slissing. Intussen wordt bij de vaste gasten, in het „heilige der heiligen" de soep rond gediend. Dat ruikt niet slecht! Ha, daar komt de opperschenker. „Ja, ik heb ook hier wel voor soep gedekt, maar dat kost dan 50 ct. extra". Hevig gekreun in de achterzak. Viermaal 35 cent en viermaal 50 ct..„Ja, geeft u dat dan maar". Eindelijk de aanval. Tevreden magen. Een kreunende portemonnaie. Dan ko men de aardappelen, de groente. Het smaakt uitstekend. Zelfs de achterzak zwijgt. Bij de vaste gasten wordt 't des sert rondgediend. Dan verschijnt de die nende geest weer. Neemt borden, messen en vorken weg. Dessertlepel blijft lig gen Glinsterende ogen, magen, die wijd open staan van verwachting. Daar komt het:.... „Ja, ik heb nu wel voor dessert gedekt, maar dat is er eigenlijk niet bij inbegrepen"Heftige bewe ging in de achterzak... Een korte aar zeling.... „Dan moesten we nu maar afrekenen". En zo geschiedde. Buiten, onder het genot van een kilo pruimen hebben we gelachen, gelachen, om de eerste kennismaking met Texel, gelachen, dat de tianen ons over de portemonnaie liepen. W.A.S. De Cocksdorp, 2 Aug. 1900. Dat er veel „harmelingen" in de Eierlandse duinen worden aangetroffen en dat deze dieren zich soms dicht bij de woningen der mensen ophouden is reeds bekend. Doch dat een stoel in een woonkamer als slaapplaats door een dezer viervoe ters werd gekozen, zal zeker wel tot de zeldzaamheden behoren. Dit toch viel dezer dagen voor in de woning van de logementshoudster, de Wed. K. T. Toen men het dier op minder aange name wijze te kennen gaf, dat het zich te veel vrijheid vèroorloofd had, vloog het in zijn angst in eene bedstede, waar zich eene zieke vrouw bevond, en zich op de dekens niet veilig gevoelende, sprong het op het bedbordje, waar men het ook niet duldde. Waarschijnlijk is het toen de woning ontvlucht, althans men kan het nu nergens meer vinden. 4 Augustus 1900 strandde de blazer H.D. 60 bij paal 16. De opvarenden, schipper F. Plaatsman, wonende te Den Helder, eerder te Oosterend, zijn 14-jari- ge enige zoon Piet, de knecht Jn. de Boer, van Urk, gehuwd en vader van vijf kinderen en de 21-jarige ongehuw de S. Gooijer, van Schagerbrug, ver dronken. (Ingezonden). Geachte redactie, gaarne plaatsing voor het volgende, bij voorbaat dank. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de heer „O P. Merker", wil on dergetekende het volgende „opmerken' le. Als een vreemdeling hier op Texel rust enz. zoekt, lijkt mij een ter ras op de Groeneplaats en op Zondag avond, nu met direct ideaal. Men be vindt zich daar nl. in het centrum van Den Burg, dus in 't centrum van Texel, Men zoekt in Amsterdam op de Nieuwe Dijk ook niet de sfeer van het Rijksmu seum. Dat mijnheer O. P. Merker zich door verschillende voorvallen op de Groene plaats Zondagavond gekrenkt gevoelde, is zijn zaak. Maar de kwestie, welke on dergetekende Zondagavond met iemand had, was ondergetekende zijn zaak. Mis schien wil mijnheer O.P. Merker een volgende keer wat meer zijn licht opste ken, voordat hij ingezonden stukken plaatst. Vermoedelijk zal hij de zaak wat meer van twee kanten leren bezien. Hopende, dat de betreffende persoon dit tegenberichtje persoonlijk leest, wil ik het hierbij laten. Eventueel tot een persoonlijk onderhoud bereid. „HET mensje". (Ook het centrum van Texel moet zich kenmerken door 'n sfeer van orde en rust. Wij prijzen ons gelukkig geen Texelse Nieuwe Dijk te hebben en hopen dat de Overheid iedere glimp van een soort Nieuwe Dijk-sfeer tijdig wegvaagt. Redactie) S-V. Dc Koog» afd. Handbal- Maandagavond hebben wij de 2e com petitiewedstrijd tegen O.S. gespeeld. Het ging beter dan de eerste keer daar de voorhoede was versterkt met onze mid- voor en er wat meer verband in zat. We wisten er dan ook voor de rust 3-0 van te maken. Maar O. S kwam goed op zetten en wij zakten af door vermoeid heid. Toch wist Rita nog eenmaal te sco ren 4-0. En ja- vlak voor het einde wist O. S door de verdediging heen te schie ten en het tegenpunt was gemaakt. Dus de stand was 4-1 voor De Koog. Vol gende wedstrijd wordt nader bekend ge maakt. Dinsdag, 15 Aug. a.s. speelt de hand balclub van De Koog tegen ZDH uit Den Hoorn. Aanvang acht uur. Handbalnieuws G.D.S. De competitiewedstrijd tegen SVK ging weer niet door. Vanavond spelen we een vriendschappelijke wedstrijd te gen Oosterend. Aanvang 7,30 uur. Ver trek 7 uur. Elftal als volgt: I. Ran C. Timmer W. Vendel M. Kuip D. v. Heerw. A. Reij E.v. Heerw., N. Witte, A. de Grave R. Keijzer, A. Schraag Res.: T. Reij. Geen trainen vanavond. INGEKOMEN PERSONEN. Johanna Nooij, v. Wormerveer, Krom- memeerweg 265 n. H 117. Maria Verburg v. Vlaardingen, Leliestr. 34 n. De Waal 68. Harko Boomker, v. 't Zandt, A 122a, n. W 76. Frans L. van Ingen Schenau, v. Indonesië n. Kogerweg 25. Maarten W. Roeper, v Deventer, J. P. Sweelinckstr. 18 n. B 126. IJbelina P .Prins, v. Den Helder, Gravonstr. 67 n. De Koog. Ma ria J. G. Wisman, v Zeist, Krullelaan 9 n. Waalderstraat 20. VERTROKKEN PERSONEN. Simon J. Hemelrijk, v. Oudeschild 205 n. Amsterdam, Azaleastraat 44. Jannetje Vlaming v. O 122 n. Amsterdam, Over toom 283. Jacob Kok, v. H 75 n. Wierin- gerwerf, Sternstraat 19. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER VAN LOON. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 4 tot en met 10 Augustus 1950 Geboren: Henderikus N zv Cornelis A. Witte en Anna E. Huisman. Dirk N. zv Nicolaas J. Witte en Cathanna W. Haakman. Ondertrouwd: Gene. Getrouwd: Cornelis Ossen en Cathari- na Weber Hendrik J. C. Buis en Elisa beth de Smit. Adrian us A. M. Brekel- mans en Fenje Jullens. Gerrit van Boste- len en Cornelia de Bruijn. Overleden: Cornelis Lemstra, 64 jaar, wedn. v. Emma Jellinghaus. Gevonden: 1 zonnebril, 1 bruine bal, 1 koplamp, 1 bl. kinderportemonnaie, 1 gabar, jongensregenjas, 1 pr. br. kinder schoenen en 1 pr. grijze kniekousen, 1 rammelaar, 1 br. damesportemonnaie, 1 zijden shawl, 1 kinderzonnebnl, 1 br. he renportefeuille, 1 bos sleutels. PREDIKBEURTEN. Zondag 13 Augustus 1950. N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. P. Klijnsma, van Oosterend in het gymnastieklokaal in de Molenstraat De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Zuid-Eierland half acht Ds. Soesan Oosterend 10 uur Ds v. Reijendam van Den Burg. Doopzitting Dinsdag 15 Aug. acht uur aan de pastorie. Den Hoorn 10 uur Ds. F. L. van Duike- ren, van A'dam. Extra collecte Her vormde Jeugdraad. De Koog 9,30 uur Ds. Janse 8 uur n.m. Ds. F. L. van Duikeren, van A'dam. Jeugddienst. De Waal 11 uur Ds. Janse Oudeschild 10 uur Ds. de Hoest van Den Helder GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg v.m. 8,30, 10,30 en n.m. 7,30 Ds. P. Robbers v. Rotterdam Oosterend Oosterend 10 en 3 uur Ds. Vo gel van Geleen (L.) GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 9,30 en 3 uur Ds. H. Strating van 's-Gravenhage in de D.G. kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. S. M. A. Daalder Oosterend 11,15 dezelfde t

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2