Het verbinden van de Waddeneilanden onderling door dijken is een oud plan en voor al Uw drukwerk naar Drukkerij Texelse Courant De moeilijke keus Carbovit beschermt leven en gezondheid Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg FILM NIEUWS VOOR DE WANDELING. door Dr. G. C. Soeters, Het verbinden van de waddeneilanden onderling door dijken is een oud plan, dat uiteraard grote belangstelling heeft van de bewoners der eilanden in bet al gemeen en van de WV's in het bijzon der, Ik wil voorbijgaan aan de voordelen die de dan ontstane situatie zou hebben voor de boeren, die daardoor gemiakke- lijfcer contact kunnen hebben met be- drijfsgenoten in Friesland en Gronin gen; die goedkoper zullen kunnen wer ken omdat de vradht nog altijd een aan zienlijk deel uitmaakt van hun bedrijfs- orikosten, die in de gelegenheid zullen zijn hun kinderen een goede opleiding te doen geven, wat zij nu alleen kunnen doen ten koste van zeer zware financi ële offers. Ik wil odk voorbijgaan aan de mogelijkheid die een dergelijk plan biedt voor de vestiging van industrieën, die nu practisdh onmogelijk is door de veer slechte verbinding met, de vaste wal. Ik ga aan deize dingen ïdet voor bij omdat zij niet belangrijk zullen zijn, maar omdat naar mijn mening op de duur de eilanden economisch zullen moeten drijven op de inkomsten die de vacantiieganger oplevert. Nu de prijzen van de zuivelproducten nog hoog zijn, wordt dit over het algemeen niet inge zien, maar naar mijn mening is het on waarschijnlijk, dat dat op de duur zo blijft en dan zullen de kleine bedrijfjes op zandgrond, die alleen een voldoende opbrengst kunnen opleveren indien er zeer zwaar gemest wordt, niet of nauwe lijks rendabel ziin en de eigenaars van deze bedrijven zulten voor hun kinde ren naar andere bestaansmogelijkheden moeten uitzien. Deze bestaansmogelijk heid is er en wanneer wij er in kunnen slagen de toevloed van vreemdelingen te vergroten moet het mogelijk zijn om aan practisdh iedere eilandbewoner een re delijk bestaan te verschaffen. De moei lijkheid bij de exploitatie van seizoenbe- drijven op de eilanden ligt eohter in het probleem van de slechte bereikbaarheid en dit geldt in hoge mate voor Ame land en Schiermonnikoog, die alleen bij boog water te bereiken zijn. Het ver schil met andere badplaatsen springt, di rect in het oog wanneer men zioh de ge zellige diukte op een mooie voorjaars dag op de boulevards voor ogen haalt. Al deze losse mooie voorjaarsdagen vormen een aanzienlijke bron van inkomsten voor de daar gevestigde seizoenbedrij- ven. Op die mooie dagen stroomt het aohterlana leeg met treinen, autobussen en auto's tegelijk. Velen in de grote ste den beslissen op een Zaterdag met mooi weer om het week-end in een badplaats door te brengen. Dit is nu voor de eilanden onmoge lijk. Het komt hoogst zelden voor, dat Groningers en Friezen plotseling beslui ten een paar dagen op één der wadden eilanden van zee, duin, bos en strand te gaan genieten. De moeilijkheden, die zij daarbij ondervinden zijn te groot. Men beschikt niet over een dienstregeling van de boot en het kan best zijn, dat de ze op een zo ongelukkig uur vaart, dat óf de Zaterdagmiddag verloren gaat, óf men er de Zaterdagmorgen bij moet ne men. Van mensen, die zich gedurende een paar uur aan zee in de zon willen koes teren, is natuurlijk helemaal geen spra ke. Het seizoenbedrijf op de eilanden moet het dus uitsluitend hebben van de logeergasten en dat dat de exploitatie bemoeilijkt, spreekt vanzelf. De slechte verbinding is er bovendien de ooi-zaak van, dat het bijzonder moeilijk is aan de gasten afleiding te bieden; toneelgezel schappen, orkesten en al die andere din gen, die een goed gastheer zijn gasten van tijd tot tijd zal voorzetten, moeten, doordat zp beslist niet naar hun woon plaats terug kunnen keren en veelal ge dwongen zijn twee volle dagen te verrei zen gages vragen, die niet gedekt kun nen worden door de opbrengst, der voor stellingen. En zo zou ik kunnen vervelen met de talloze moeilijkheden, die hen, die zich met 'het vreemdelingenverkeer op de ei landen bezig houden, bezwaren. Al deze problemen zouden door het verbinden van de eilanden met de vaste wal in één slag opgelost zijn en, en dat is heel belangrijk, Groningen en Fr es- land zouden in hun onmiddellijke na bijheid een enorm strand, dat boven dien nog van een ongekende schoonheid is, hebber,, ter recreatie van de bevol king uit deze provincies, die zover van de badplaatsen aan de Westkust af woont, dat vele inwoners nog nooit de zee zagen. Op mooie dagen en geduren de de week-ends zou een onafzienbare stroom mensen naar de vroegere eilan den trekken om er eens even helemaal uit te zijn en frisse moed te verzamelen voor het werk. Ziin er dan aan de uitvoering van dit project geen nadelen verbonden? Naar bfl voedselvergiftiging en allerlei maag- en ingewandbezwaren, alsmede diarrhee, misselijkheid, opgeblazen gevoel enz. Carbovit is volkomen onschadelijke absorbtie- kool in dragée-vorm, zodat de mond bij het innemen ervan niet zwart wordt. Veilig altijd Carbovit in huis te hebben. Safety first. Flacon 1 gld. Doos 40 ct. Nadruk verboden. door G. Th- ROTMAN- Y9-SV 4950. O wee, o wee! Daar kwam, met vreselijk lawaai, het vliegtuig aange snord, zomaar midden over de straat, juist op het punt om te landen. De pilaf- verkoper rende een, twee, drie de bre de trappen van de moskee op en vlucht te het grote gebouw in; hij dacht daar zeker een bomvrije schuilkelder te vin den. Zijn heerlijk geurende en dampen de pilaf liet hij zo maar in de steek. De hoedenkoopman vond het ook maar het beste, het hazenpad te kiezen. Luid schreeuwend rende hij voor het vliegtuig uit; van zijn karretje met hoe den en „fez" 1) trok hij zich niets meer aan. 1) fez bloempotvormig hoofddeksel, thans in Turkije niet meer gebruikt. mijn mening niet van zodanige omvang, dat zij gewicht in de sdhaai leggen. Men kan. wanneer men de geweldige voordelen ziet, het argument, dat er dan ook bedelaars op de eilanden zull'en ope reren nauwelijks au serieux nemen. Als belangrijkste argument wordt altijd ge hanteerd, dat de eilanden hmn eigen ka rakter zullen verliezen en, voorzover er sprake is van een eigen karakter, zal dat zeker het geval zijn, maar wij dienen ons tooh af te vragen hoe het dan staat met dat eigene. Eigen klederdracht en folklore is er praktisch niet meer, met uitzondering van de mid-winterfeesten, die zover van het seizoen verwijderd lig gen, dat hun viering er geien nadeel van zal ondervinden. De rust zal verdwij nen, werpt men ons tegen en natuurlijk zal op sommige plaatsen meer vertier komen dan nu het geval is, maar wat wil men; dat vertier betekent juist de be staansmogelijkheid voor de bevolking en als de indeling van deze paar honderd kilometer strand goed gepland wordt, dan zullen er plaatsen genoeg overblij ven, zoals die tenslotte aan de Westkust ook nog genoeg te vinden zijn, waar de natuurliefhebber de rust en stilte vindt die hij behoeft Naar mijn mening moeten wij als ver eniging voor de bevorderig van het vreemdelingenverkeer een ieder, die kan helpen bij de verwezenlijking van dit plan helpen, zoveel als dat in ons vermogen ligt en wij wachten op de Le- l.v, die, met zoveel genialiteit, doorzet tingsvermogen en daadkracht als de schepper van het plan tot droogmaking van de Zuiderzee, ons uit het isolement verlost. Hoe men er In Vlieland over denkt. De Burgemeester van Vlieiand deelde ons mede, dat hij op de hoogte was van het plan tot inpoldering van de Wadden zee. Eohter, aldus de burgemeester, was hierbij de grote moeilijkheid gelegen in een behoorlijke exploitatie van de pol ders, aangezien de kleilaag voor het me rendeel met een zandlaag is bedekt. Dit project was dan ook zeer kostbaar en men was te Friesland van mening, dat uitvoering eerst aan de orde kwam, na dat de IJsselmeerpolders gereed waren. Ook is het mij bekend, dat de verzou ting van de polders in Z.-Holland ern stige afmetingen aanneemt. Indertijd is daar reeds een plan over gepubliceerd, nl. afdamming van de Hollandse IJssel en de eilanden Rozenburg. Voome-Put- ten, TJsselmonde en Oud Beijrland on derling te verbinden, zodat zij één ge heel vormen. Persoonlijk ben ik dan ook van me ning, dat de Inpoldering van de Wad denzee niet in de eerste plaats zal ge schieden, behoudens misschien inciden teel een dijkaanleg van de vaste wal naar Ameland en eventueel Schiermon nikoog in verband met de slecht uit te voeren bootverbinding; evenals de ver binding Texel-Vlieland door cle zware duinafslag aan de noordkant van Texel. Ongetwijfeld zal dit plan schade doen aan het specifieke recreatieoord, dat de eilanden, zowel de Wadden als de Z.- Iiollands j en Zeeuwse, thans bieden. Het gevolg wordt, dat. de duinstrook van Hoek van Holland tot Den Helder, zoals deze thans bestaat, wordt doorgetrokken naar het Zuiden tot de Belgische grens en in hat Noorden tot het eiland Bor- kum. Verandering zal wel optreden in het bezoek, maar in hoeverre is moei lijk te voorspellen. Het dagjesbezoek zal door de betere verbinding ongetwijfeld stijgen. Tenslotte zal de regering het al gemeen belang wel boven het sppcifieke eilandbelang als recreatieoord laten gel den. MUSEA, TENTOONSTELLINGEN Het Texels Museum is dagelijks ge opend van half negen tot half zes. Zon dags gesloten. Dit museum ligt in de Westermient tussen Den Hoorn en De Koog. In de N.H. kerk te Oudeschild kunt u een tentoonstelling van oudheden be zichtigen. (Nagenoeg alles heeft betrek king op de geschiedenis van Oudeschild en de N.H. Gemeente van dit dorp, wel ke thans 300 jaar bestaat). Dagelijks ge opend van 2-6 uur. DE COCKSDORP—VLIELAND V.V, Dagelijks van De Cocksdorp: 9,15; 14,30 Van Vlieland, de Hors: 10,30; 15,45. Op deze diensten rijden autobussen naar de Noordoostkust van Texel en bij de aanlegsteiger aan de Vliehors staan een Jan Plezier en een vrachtauto en/of jeep gereed. BRIDGEDRIVE. Dinsdag 8 Aug. werd onder auspiciën van de VVV Texel weer een bridgedrive georganiseerd, nu in het Badhotel. Deze drive is weer een succes geweest, er waren 68 deelnemers, o.w. 37 gasten. Er werd in 3 groepen gespeeld, door bijzondere omstandigheden werd er wat laat begonnen maar ondanks dat heerste er een prettige stemming en werd er met veel animo gespeeld. De leiding berustte bij de heren Idema en Wessels. Daar de heer Oskamp verhinderd was, werd de avond door de wedstrijdleider met een kort word geopend. Hieronder volgt de uitslag: Groep A. 6 Tafels: 1. Dhr en mw. Riemstra 74Vi pt. 2. Ten CateKoningsveld 66 pt. 3. Dhr en mw. Steenhuis 64Vz pt. 4. Dhr en mw. Davidson 6lVspt. 5. Mw. Poemadhr Gorel 59 pt. 6 v. TwiskP. Eelman 54V2 pt. 7*4. Dhr en mw. de Wolff 53 pt. 7Vs. Mw. v.d.mw. Heijter 53 pt. 9. Dhr en mw. v.d. Giesen 50 pt. 10. Mw. N Graafdhr P. Graaf 42 *4 pt. 11. Mej. TorenA v. Sambeek 42 pt. 12. Dhr en mw. D. Vlas 35V2 pt. Groep A. B. 6 Tafels: 1. Mw. Elbergdhr Frautig 68*4 pt. 2. Dhr Muiselingv.d. Meer 64 pt. 3 Dhr ten HooiB. Mulder 63V2 pt. 4. Joh. D. BakkerB. Stolk 54 pt. 5. Dhr en mw. Lansdaal 53 Vz pt. 6V2. Dhr VermeulenVennik 52*4 pt. 6V2. Mw. Abmadhr Koopman 52 Vz pt. 8V2. Dhr v. ZantenJ. v. Lente 52 pt. 814. Dhr HofmanBos 52 pt. 10. Dhr en mw. v. Ommeren 51 pt. 11. Dhr Koorn Kok 49V2 pt. 12. Dhr en mw. Brasem 45 pt. Groep B. 5 Tafels: 1. Dhr en mw. Bneks 761/spt. 2. Dhr PetneDankonen 5814 pt. 3. Dhr en mw. J.C. Bruin 58 pt. 4 Dhr Hartgering- Lohman 53V2pt. 5. Mw. Keijzermw. IJpma 52Vz pt. 6. Mw. Petriemw. Dan- komen 52 pt. 7. Mw. Lansdaaimw. Bos 51 pt. 8. Dhr v.d. ValkK. Mantje 49 pt. 9. Mej. F. RabA. A. Mantje 48 pt. 10. Gebr. v.d. Werf 42 pt. VERKEERSTELLING SCHILDER- WEG. Dinsdag is op verzoek van de Rijkswa terstaat een verkeerstelling gehouden op de Schilderweg ter hoogte van De Lugt's Selectiebedrijf. De controleur heeft van 's middags drie tot 's avonds acht het verkeer in beide richtingen genoteerd. Er passeerden: 62 personenauto's, 13 bussen, 8 bestelauto's, 87 vrachtauto's, 6 trekkers met opleggers, 32 motorrijwie len, 4 motorbakfietsen, 15 rijwielen met hulpmotor, 674 fietsen, 2 bakfietsen, 6 bespannen voertuigen en 23 voetgangers. Het drukste uur was van 5 tot 6 (Texel se boot). Het was die dag „zonnig, warm .TOCH SCHIJNT DE ZON. „....Toch schijnt de zon". Dat zegt Marilyn Miller. Zij danst al de zorgen weg en zet ieder aan tot een vrolijk lied, echt gezellige ouderwetse liedjes en mo derne, pittige songs in een hartverove- rende amusementsfilm. Ook de film: De avonturen van Don Juan met o.a. Errol Flynn en Viveca Lindefors zal het zeker doen! Een historische triller met een komi sche inslag, zo zou men dit dwaze ver haal over de befaamde vrouwenjager en de schone gemalin van Philips II wel licht kunnen noemen. De liefhebbers van spannende degengevechten en wilde achtervolgingen te paard, komen volko men aan hun trek. Evenals de minnaars van kleur en praal in technicolor. Neerlands Nieuws. De Vierdaagse te Nijmegen. Autoraces in Zandvoort om de Grote Prijs van Ne derland. De Eindhovenaar Moons kam pioen Marathonloop 1950. Prinses Irene verricht haar eerste officiële daad. (1ste steenlegging van de nieuwe Nederlands Hervormde kerk in Londen). Buitenlands Nieuws. Anti Westerse demonstraties in Peking. De aardigste luchtstewardess. Parijs viert „Quatorze Juillet". De Tour de France. Bevrijding van Korea ESPERANTO BIJ HET ONDERWIJS. In Reykjaerk (IJsland) leidt de heer S. Sigurdsson een Esperanto-cursus, speci aal voor onderwijzend personeel der openbare scholen. Het is qu add zomer, en be1 liefst zoudeD we dan ook al door zo in ons lurkje op straa' gaan. Maar dat is in bei spreekwoordelijke Nederland se klimaai niet mogelijk. Voor al als we pas laat in de avona naar huis terugkeren. Is bei meenemen van eeD vest 01 kort jasje maar ai te dikwijls noodzakelijk We nemen dan natuurlijk een jasje mee, dai niet of weinig kreukt, eo dai niet te zwaar is Het voordeto van zon jasje is, dat we een lekker luchtige japon met een zeer korte of een aangeknipte mouw zonder bezwaar ook op een minder warme of weinig zonnige dag kunnen dragen Wordt het te fris, dan trekken we immers ons jasje aan? 4091/13. Deze topper is zeej geschikt om op de bovenbe schreven japon te worden ge dragen. Het model heeft een klokkende rug en een glad voorpand, dai met twee knopen aan de hals sluit De zakken zijn schuin opgezet. Be nodigd voor 102 cm. bovenwijdte 2.50 m stol van l 40 m. breedte. K 4092/13. Dit japonnetje van een donkere, effen stol heeft korte, aan geknipte mouwen en een kraagje, dat eventueel rechtop kan staan. Hei lijfje is middenvoor gesloten met knopen, terwijl de rok twee zakken bevat, die rok met knopen zyn gegarneerd. Benodigd voor 96 cm. bovenwijdte, 2 m stof van 140 cm oreedte. K 4091/13 is verkrijgbaar voor 94 102 en 10U cm Dovenwljdte. K 4092/13 is verkrijgbaar voor de bovenwijdten 88, 96 en 104 cm. De knippatronen van deze modellen zijn a f 0 95 uitsluitend per post wissel) te bestellen by Bella Patronen Service Kromme Nieuwe Gracbi 66, Utrecht. De modellen zijn overgenomen un „bella Hel Nieuwe Modeblad, waarop U zich kunt abonneren bij de administratie van deze krant. FEUILLETON 8.) Montie zei: Ik heb grondig over al les nagedacht. Ik ben overtuigd, dat jij en ik samen een gelukkig leven kunnen hebben. Ik heb liefde genoeg voor twee. Heus! Och, toe, Montie. Je wilt er toch wel over spreken met me? Er over spreken helpt niet. Daar winnen we niets mee Jeje moet me met rust laten. Ze was nog steeds bezig met de ring en hij zag het en kwam naar toe en nam haar hand. Wat is dat? vroeg hij met schrik. O die heb ik gevonden. Gevonden?! Ze had maar het eerste gezegd, wat in haar opkwam en ze voelde dadelijk, dat hij het geen ogenblik geloofde. Ze werd rood en dat zag hij. Er is een ander, zei hij. Och, Montie, alsjeblieft! Is dat het enige wat je zeggen kunt? Gisteren gaf je mij de bons en vandaag wil je er niet eens meer over spreken. En nu heb je opeens een ring aan, die een hoop geld waard is. En je wilt mij wijsmaken, dat je die gevonden hebt! Ze werd plotseling kwaad. Neen, zei* ze kalm. Ik heb hem niet gevonden. Iemand heeft hem mij gege ven. Wie? Dat kan ik niet zeggen. Hij was bleek geworden. Hij liet haar hand los zonder meer te zeggen en zij had dadelijk medelijden met hem. Ze had haar rol goed moeten spelen. O, waarom was ze zo'n ezelachtig schepsel! Niemand had het recht, een ander mens zo'n pijn te doen. Montie, het is niet zoals je denkt, riep ze Ik kan het je niet uitleggen, maar je móét me vertrouwen. Je vertrouwen, nadat je mij zo bitter teleurstelt en daarna verschijnt met een kostbare ring aan je vinger? Je beweert, dat je om mij geeft. Dan kan je mij op z'n minst vertrouwen, nietwaar? Hij maakte een woedend gebaar. On zin, zei hij. Dat is een phrase. Ik zeg je, dat er een ander is. En ik betwijfel of hij eerlijke bedoelingen heeft. Iemand, die zo'n ring kan geven, heeft geld. En lui met geld zijn meestal niet te ver trouwen. Ik ik weet wel, wat ik doe. Montie het is niet fair, wat je daar zegt. Jij bent ook niet fair. Gisteren zeg je tegen mij dat er niemand anders is. En nu krijg ik het bewijs ,dat het wel zo is. Ik ben maar een gewone jongen, en ik hou veel van je, Jill. Ik wil met je trouwen. Ik had er mijn hart op gezet, 't baantje van de oude Hodson te krijgen en dat heb ik nu. En..nu maak jij het onmogelijk. Het is ik vind het ellendig! Dat doe je niet. Ik geloof, dat je het best vindt, dat die vent verliefd op je is. Hij is rijk. Heel wat meer dan ik. Maar ik zal je niet opgeven zonder strijd. Ik zal niet rusten voor ik weet wie het is. De angst sloeg haar om het hart. Maar ze troostte zich onmiddellijk met de ge dachte, dat hij er nooit achter zou kun nen komen. Hij had nooit van Hugh Cla re gehoord en zou ook nooit van hem ho ren. Daar zou ze voor zorgen. Praat niet als een dwaas, zei ze zo ernstig als ze maar kon. Ik heb je gewaarschuwd, zei hij, zijn hoed afnemend. Een ogenblik zat ze hem met kloppend hart aan te staren. Ze was gok geweest om die ring aan te doen! De grootste voorzichtigheid was geboden! Ze zei: O, Montie, waarom wil je mij niet vertrouwen? Waarom wil je niet begrij pen, dat ik je alles zou vertellen als ik het kon? Ik kan het niet, zie je? Zeg me of je in de loop van tijd met me trouwen wilt of niet, zei hij. Wilde ze dat? Hij was goed, eerlijk, trouw, vlijtig. Het soort man, dat tot zijn dood voor je zou werken, levenEn zij was in omstandigheden geraakt, die boven en buiten haar macht gingen, die haar alle houvast op het leven schenen te zullen doen verliezen Misschien zal er nog een dag ko men, dat ik werkelijk met je trouw, Montie, zei ze en terwijl ze dit zei, be kroop haar een gevoel van schaamte, want haar hart zei duidelijk: die dag zal niet komen. Zijn gezicht klaarde op. Hij kwam naar haar toe, legde zijn arm om haar schouders en kuste haar. Ik geloof, dat je een flirt bent in je hart, zei hij. Dat je waarachtig een beet je met mij speelt. Ik zal moeten afreke nen met dien ander. Neen, Montie. Praat geen onzin. Ik zal doen, wat ik niet laten kan. Ik laat met met me spelen. Of je met me trouwt of niet, ik wil hier het mijne van hebben. Ze haalde met een wanhopig gebaar haar schouders op Toen hij weg was, bleef ze zitten den ken. Het was wel gemakkelijk voor Montie, met dreigementen aan te komen het zou met gemakkelijk zijn, die dreigementen waar te maken Hij en Clare leefden in totaal verschillende mi lieu's. Montie had druk werk op kantoor en maar weinig vrij. Daarvoor dankte zij de hemel. En er was geen enkele aan wijzing, die hem op het spoor van Hugh kon brengen. Zo praatte ze de vrees weg. die bij haar wilde opkomen. Even later kwam Dick terug. Zijn ogen stonden weer helder en op zijn ge zicht was niets meer te zien van zorg of angst. Hij had een fles port meegebracht en een blikje foie gras. We moeten deze gelegenheid vieren, meid, zei hij. En ze maakten sandwiches en koffie en dronken port, terwijl de duiven koerden op het warme dak. Het was een heerlij ke gedachte, dat- wat er ook mocht ge beuren deze klip omzeild was. Het was een doodsgevaarlijke klip geweest maar die lag nu achter hen Dick was weer zijn oude zelf Zij had haar vader en moeder beloofd,- altijd bij Dick te blijven en voor hem te zorgen, zolang hij nog alleen stond in de wereld. Zij moest nu terugdenken aan dat gesprek bij het ziekbed van haar moeder. Jullie horen bij elkaar, had haar vader gezegd. Hij staat 'n beetje vreemd in de wereld. Blijf bij hem, Jill, zolang hij je nodig heeft. Blijf bij hem. En ze was bij hem gebleven. Arme Dick! Hij was vrolijk en onbedachtzaam van aard het soort jongen, dat in moeilijkheden komt eer hij het weet en zij was het soort meisje, dat zorg heeft, dat alles zou doen, om zulke moeilijkhe den te voorkomen en als ze er waren de lust om ze weer uit de wereld te helpen, op zich zou nemen. Ze had trouw haar plicht gedaan. En nu had in het uiterste gevaar die plicht haar in ongekende omstandighe den gebracht. Ergens in Londen had ze een verloofde zij wist met eens waar hij woonde. Zij wist waar zijn moeder woonde, en hoe hij heette, dat was alles. Neen, er was nog meer. Ze wist, dat hij een verbitterd gezicht had en dat hij van andere vrouwen niets moest heb ben. Alleen haar, Jill, had hij nu zijn vertrouwen gegevenOmdat hij haar geobserveerd had en tot de conclusie gekomen was, dat ze een eerlijk karak ter had. (Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4