0$$ S.V.C. neemt Zondag haar nieuwe terrein in gebruik De moeilijke keus Revanche match Cocksdorp Veteranen Eierland Veteranen &eu ka t uc eeuw ueieèeu Jeugdrubriek Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg IN DE HUISHOUDING Zondag 27 Aug. wordt het nieuwe veld in gebruik genomen. Om deze dag een feestelijk karakter te geven, zal hij in het teken van de sport staan. Zo mo gelijk zal ieder onderdeel aan deze dag medewerken, o.a. wordt gespeeld de re vanchematch Cocksdorp Veteranen Eierland Veteranen. Deze wedstrijd werd de laatste keer door Eierland met 2-0 gewonnen. Dit nemen de Cocksdorpers natuurlijk niet, mede doordat zij toen met enige invallers uitkwamen! Hoe laat de wedstrijden aanvangen enz. vertelt de courant van Zaterdag. Wij hopen u dan het volledige programma voor te leggen. Tenslotte een verzoek aan de Ve teranen: een ieder zorge voor zijn eigen tenue. Op 't terrein is het veel te moei lijk om dat te bekomen, mede doordat het le elftal deze middag ook moet spe- OPENSTELLINGfcUREN DER PTT- KANTOREN OP TEXEL. VOOR HET PUBLIEK. Den Burg: Ma. t.m. Vrijd.: 8,30-12,30 en 14-19 voor post, telegraaf en telefoon. Zaterdags: 8,30-13 uur v. post, tele graaf en telefoon. Zaterd.: 14-19 al leen v. telegraaf en telefoon. De Cocksdorp: Ma. t.m. Vrijd.: 9-12, 14- 15 en 18-19 v. post en telegraaf. Za terd.: 9-13 v. post en telegraaf; 14-15 en 18-19 v. telegraaf. Telefoon Ma t.m. Zaterdag: 8-20 uur. Oosterend: Ma. t.m. Vrijd.: 9-12, 14-15 en 18-19 v. post, telegraaf en telefoon. Zaterd.: 9-13 v. post, telegraaf en tele foon. 14-15 en 18-19 v. telegraaf en te lefoon. Oudeschild: Ma t.m. Vrijd.: 9-12, 14-15 en 18-19 v. pos:, telegraaf en telefoon. Zaterd.: 9-13 v. post, telegraaf en tele foon. 14-15 en 18-19 v. telegr. en telef. Eierland: Ma t.m. Vrijd.: 15-16 v. post zaken. Zaterd.: 9-10 v. postzaken. Ma. t.m. Za. 8-20 v. telegraaf en telefoon. Den Hoorn: Ma. t.m. Vrijd.: 8-9, 14-15 en 18-18,30 v. postzaken. Za. 8-10,30 voor postzaken. Ma. t.m. Za 8-19 v. tele graaf en telefoon. De Koog: Ma. t.m. Vrijd.: 9-11, 13,30-15 en 19-20 v. postzaken. Za. 9-13 v. postzaken. Ma. t.m Za. 8-21 v. tele graaf en telefoon. De Waal: Ma. t.m. Vrijd.: 9-10 en 14-15 v. postzaken. Za. 9-11 v. postzaken. Ma. t.m. Za. 8,30-12,30, 14-16 en 17-19 voor telegraaf en telefoon. Op Zondag: Op Zondagen zijn de kantoren Den Burg, De Cocksdorp, Oosterend, Oude schild en De Koog van 8-9 geopend voor telegraaf en nelefoon. (Voor de Post dienst zijn de kantoren gesloten). De kantoren te Eierland, Den Hoorn en De Koog zijn des Zondags voor alle diensten gesloten. 55. Vervolgens zette meneer Kruize munt z'n hoed dwars op z'n hoofd, stak z'n hand tussen z'n vest en riep uit: ,,Van deze plaats af nep eens Napoleon: Soldaten, 20 eeuwen zien op u neder!" Dat vond Jantje prachtige woorden en hij vond z'n vader sprekend op Napoleon lijkend De piloot opperde nu het plan, de machine maar te laten staan en naar Kaïro te wandelen. Dat was echter min stens 30 km., dus geen peulschilletje. FEUILLETON 11.) Jill dronk haar thee op en was blij, dat zij weer aan haar werk kon gaan en Freda's nieuwsgierige ogen ver mijden. Er was een dame binnengeko men, die orchideeën wilde hebben om dien avond te dragen. Of neen wacht eens orchideeën waren wat opval lend, niet? Lelletjes waren beter. Maar die roken zo sterk. Ze staarde naar de kleine bouquetjes, die madame altijd in voorraad had voor zulke klanten. Orchi deeën, lelietjes, rozeknoppen, viooltjes. O, het is vreselijk lastig, mompel de ze. Mag ik deze rode rozeknopper-- voorstellen? zei Jill bescheiden Ze kleu ren bij u. En zo werden de rozeknoppen geko zen en Jill pakte ze in en de klant ging met een glimlach weg. Jill stond haar even na te kijken. Je zou menen, dat zulk een meisje alleen maar plezier moest hebben, met nog het vooruitzicht op een huwelijk met de man van haar keus en geluk en blijheid tot het einde. Zo ie mand had toch letterlijk alles wat haar hart begeerde. Het moeilijke is, dacht Jill, dat een mens nooit tevreden schijnt te zijn. Ik zelf zat in zak en as en wist niet meer wat ik moest beginnen En de redding komt zo maar. Alles is weer goed. Dick gered. Angst weg. En toch ben ik niet te vreden. Freda kwam naar haar toe. Sta je weer aan hem te denken? vroeg ze. len. Het bestuur rekent op de volle me dewerking van leden en donateurs. Om moeilijkheden te voorkomen wordt de aandacht er op gevestigd, dat men Ve teraan is als men de 4 kruisjes is gepas seerd. Wie er iets voor voelt geve zich op bij het bestuur dat de elftallen zal opstellen en zo mogelijk in de courant bekend maken. Geeft u daarom op vóór Donderdagavond. Eierland speelt in wit shirt en zwarte broek, Cocksdorp in de clubkleuren rood-wit. Bij goed weer een prachtdag, zullen we hopen. HET INMAKEN VAN SLABONEN De slabonen afhalen, breken en was sen Ze naar verkiezing 3 a 5 minuten voorkoken. Het inmaakmateriaal klaar zeten vol gens in vorig nummer gedane ümwijzin- gen De flessen vullen met de slabonen (de inhoud goed aandrukken) en gekookt warm water toevoegen tot 2 cm. onder de rand. De randen van de glazen met 'n vochtige, niet pluizerige doek afwrij ven. De gummiringen op de randen van de glazen leggen en het deksel er op zet ten. Zorgen, dat de rand van het deksel op het midden van de gummiring komt. De fles afsluiten met de klemmen, welke stevig op de glazen moeten drukken of bij gebruik van een ketel met een treef, de glazen op de treef plaatsen en de knippen van de middenstang op de dek sels schuiven. De glazen in de mmaak- ketel of wasketel of pan plaatsen op een treef, plank of doekje. Water bijvullen ter hoogte van de inhoud der glazen. De ketel of pan sluiten en het water aan de kook brengen. Als 't water kookt begint, de steriliseertijd. Deze bedraagt voor sla- boontjes 1 uur. Dan de glazen uit de ke tel of de pan nemen, op een houten plank of aanrecht zetten en met een doek be dekken (tegen het springen). Pas als de flessen koud zijn, de klemmen verwijde ren en controleren of de deksels goed vastzitten. Steriliseertijd (algemeen). De steriliseertijd van de verschillende groenten bedraagt ruim V« uur meer dan de kooktijd van iedere groente, dit is dus een steriliseertijd van 1 a l1/* uur. Heeft men grote flessen, bv. van lVs of 2 liter, dan moet men voor de sterili seertijd wel lVt uur rekenen. Groenten, die gemakkelijk bederven, zoals doperwten en spinazie, moeten na 2 dagen overgesteriliseerd worden, nl. 3A» uur. Blijken er na het steriliseren, als de flessen koud zijn en de klemmen verwij derd worden, nog deksels los te zitten, dan controleert men, of deksels en rin gen wel gaaf zijn. Is dit het geval, dan kunnen deze flessen nog Vs uur opnieuw gesteriliseerd worden, nadat men ze weer zorgvuldig gesloten heeft. Vanzelfspre kend moet men dit direct doen nadat men ontdekt heeft dat de deksels los zitten. door G. Th- ROTMAN- 56. Gelukkig, daar kwam piepend en knarsend een vreemdsoortig voertuig voorbij, gelijk de Egyptische boeren wel gebruiken, als ze met vrouw en kinderen naar de stad gaan „Hola, baas, kunnen we meerijden?" riep de piloot in een mengelmoes van Engels en Arabisch. De kar hield stil en onze vrienden traden naderbij. Twee kinderen waren, ter voorkoming van ongelukken, veilig in 'n soort bak geplaatst. Achterop zaten twee vrouwen. De winkel sloot om zes uur. Jill maak te haast met de bloemen, die in grote bakken fris water moesten worden gezet voor de nacht. Je schijnt barre haast te hebben, zei Freda, haar over een arm vol serin gen aankijkend. Ik moet nog een boodschap doen voor de winkels sluiten, zei Jill. Nou weet je wat? zei Freda goe dig, ga dan maar. Ik zal wel verder zor gen. Het gaat jou vandaag toch niet al te best af. Lief van je, Fre, zei Jill hartelijk ze greep haar hoed van de kapstok. Toen liep ze naar de irissen voor mrs ''Clare, die, in vloeipapier gepakt, klaar lagen Die zal ik wel even brengen, zei ze. Ik moet toch die kant uit, en ze hoopte, dat het niet te gek klonk. Ze zag niei, hoe Freda tersluiks naar haar keek, met een bedenkelijke blik in haar ogen. Na een groet liep ze de winkel uit en de straat op met de irissen in haar arm. Bij de winkel van madame Viola bleef ze even staan. Het was een kleine win kel, onopvallend, maar zeer chique In de etalage was maar één japon te zien, maar die was van de bovenste plank. Dan nog een klein, chique hoedje op een standaard en wat witte lelies in een vaas. Met een zekere schroom deed Jill de deur open en ging binnen. Een jonge vrouw in 't zwart kwam naar haar toe. Dag miss! Jill wist eerst niet goed, wat ze zeg- DE COCKSDORP—VLIELAND V.V. Dagelijks van De Cocksdorp: 9,15; 14,30 Van Vlieland, de Hors: 10,30; 15,45. Op deze diensten rijden autobussen naar de Noordoostkust van Texel en bij de aanlegsteiger aan de Vliehors staan een Jan Plezier en een vrachtauto en/of jeep gereed. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 14 t.m. 19 Augustus: 5460 kg garnalen; 3 kg kaan, 47 kg kabeljauw, 19 kg makreel; 4 kg rog; 46 kg schar; 4 kg leng; 6438 kg schol; 64 kg poon; 465 kg tarbot; 5657 kg tong; 2936 kg wijting; 660 kg vispuf; 1 kg zalm. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag 27 Aug. 13e Zondag na Pink steren. H. Missen in Den Burg om 7,30, 8,45 en om 10 uur. In Oosterend om 7,30 en gez. om 10 uur. In Den Hoorn alleen om 10 uur gezongen. Communieuitreiken begint achteraan. Biechtgel. in Den Burg van 7-7,30 en in de bijkerken voor en na de H. Missen. De 2e collecte met schaal met bijz. aanbeveling v.d. sieraden, le zakje studiefonds en 2e zakje kerk. Het lof om 7 uur t.e.v. St Joannes de Doper met de Litanie v.d. Zoete Naam tot in tentie v.d. overledene v.d. parochie. De ze week zijn de H. Missen om 7 en 8 u. en de 3e H. Mis Maandag vanwege de markt om 9 uur. Dinsdag 6,30 u. vanwege de Bedevaart naar Heiloo. Woensdag om 7,30 in Den Hoorn. Lof om 7,30 t.e.v. St. Joseph met rozenhoedje en litanie van St. Joseph v.d. op de schaal neergelegde intenties. Donderdag om 7,30 u. in Den Burg en geen Mis in Oosterend. Biecht gelegenheid van 7-8 u. v.d. le Vrijdag en Zaterdag. Vrijdag om 7,45 u. gez. H. Mis in Oosterend. Communieuitreiken om 6,30. Gez. H. Mis om 8 u. t.e.v.h. H. Hart met vooraf de toewijding. Lof t.e.v.h.H. Hart om 7,30 in Den Burg en in Den Hoorn. Zaterdag om 8 u. in de kapel. Communieuitreiken om 6,30. Vanwege de le Zaterdag lof om 7,30. Biechtgel. v. 5-9 u. op de hele uren. Zondag a.s. Uni versiteitszondag. DE COCKSDORP, 24 Aug. 1900. Gisterennamiddag ongeveer half vier, kon men in Eierland eene geweldige hoos aanschouwen. Ze bewoog zich in de richting van het Westen naar het Noor den, rukte 4 a 5 honderd pannen van het dak der boerenhofstede „Bouwlust", richtte ook eemge schade aan op het dak der hofstede „Weltevreden" en trok ver volgens over den zeedijk naeerst nog eenige korenschooven van het land, be- hoorende bij de hofstede „Buitenzorg", over dien dijk te hebben geslingerd. Ouden van dagen herinneren zich niet een dergelijk natuurverschijnsel zoo grootsch en majestueus te hebben waar genomen. 100 gulden loon, 26 gulden waschgeld, 5 gulden Nieuvvejaar, 5 gulden kermis. Zoo spoedig mogelijk een flinke fat soenlijke Dienstbode gevraagd, door Mevrouw de Wed. S. C. Pieterse, Schoonderloostraat 36, Rotterdam. DE COCKSDORP 21 Augustus 1900. Tengevolge van de veelvuldige re gens treft men in Eierland onder de vroege aardappelen, voornamelijk de „roodspruiten" reeds ziekte aan. Op de laagst gelegen akkers is zij het hevigst Ook onder de „eigenheimers", die met zeer vatbaar zijn, doen zich enkele ge vallen voor. De kwaliteit dezer vroege soorten munt ook niet uit. Door de ge weldige regens zijn de korrels van het graan geschoten, voornamelijk van dat, hetwelk reeds in den band zit. Ook de erwten hebben zeer geleden, 't Is te wenschen, dat het nu eenige tijd droog moge blijven, dan kan er nog wat van terecht komen Buitenland. De kolenwerkers te Berlijn, ten getale van 20,000 man, heb ben den arbeid gestaakt. Men verzekert, dat de werkgevers wel zijn geneigd de gevraagde loonsverhoging toe te staan als zij hun eisch, om op 1 Mei vrijaf te we zen, laten vallen. gen moest, maar ze vermande zich en begon: Ik kom van mr. Clare. Hij heeft me gezegd O, ja. Jiiist. Gaat u zitten. Ik zal madame roepen. Jill ging op een vergitfd stoeltje zitten en de jongedame verdween in de achter kamer. Ze voelde zich verlegen en ang stig. Ze bedacht, dat ze Dick een stads- telegram moest zenden om hem te zeg gen, dat ze met een vriendin naar de bioscoop was (het liegen moest ze nu maar goed leren). En ze moest kalm blijven! De gordijnen achtei de winkel gingen vaneen en madame kwam naar haar toe. Het was ^een oude vrouw, met zilver wit haar en zachtblauwe, vriendelijke ogen. Zodra Jill haar zag, voelde ze al haar vrees en verlegenheid verdwijnen. Het is een plezier voor me, eens te zien, hoe we u modieus mogen kleden, zei ze. U zult zien, dat het een succes wordt. De helpster verscheen met een hele vracht japonnen, maar madame deed niet lang over haar keus. U moet een lawendelkleurig japon netje hebben, zei ze. Dat is uw kleur. Ik leg mij helemaal neer bij uw keus, zei Jill. Madame nam haar mee naar de paska mer en een kwartier later kwam daaruit een gemetamorphoseerde Jill te voor schijn. Kleur en stof harmonieerden zeldzaam met Jill's gezicht en figuur en hoewel de japon eigenlijk een eenvoudi ge indruk maakte, had ze iets onmisken baar voornaams in lijn en val. Nr. 17. RITA EN TINIE VAN LEERSUM Vrijdag, 25 Augustus a.s. is het dub bel feest op Schildereind no. 62, want dan zijn Rita en Tinie beiden jarig! Rita wordt dan 2 jaar en haar zusje Tinie wordt dan 13. Dertien jaar, het grootste meisje in een groot gezin (negen kinde ren), u begrijpt, dat zij moeder flink moet helpen, nu dat doet ze dan ook! Jullie en je broertjes en zusjes en va der en moeder veel plezier op de 25ste Augustus toegewenst. „PRACHTIGE DAGEN". In de Kinderkoerier van de Schagerx Crt. schreef Cor Kooij uit Anna Paulow- na het volgende verhaal over zijn trip naar Texel: In Texel aangekomen gingen we met^. een naar de Jeugdherberg om daar onze spullen hóen te brengen. Daar vandaan zijn we naar de bossen gegaan, daar hebben we gegeten en toen met zijn al len standbal gespeeld. Toen wij weggin gen, onze fietsen gingen halen, pakten Paud de Dreu en ik van die sparappels en wij gingen elkaar bekogelen. Weldra gingen de andere ook gooien De een probeerde de andere raak te gooien. Maar en tijdje later gingen we toch weg want het was al aardig laat geworden en we moesten ook nog een eind fietsen. De volgende morgen, Zaterdag, zijn wij naar de meeuwenkolonie geweest, dat was ook mooi! En als je met uitkeek, pikten ze zo tegen je hoofd aan. Ik liep tussen een groepje, zodat ze weinig kans hadden om me te pikken. Tenminste zo'n meeuw vloog tegen Kees Blauwboer zijn hoofd aan De volgende dag, de laatste dan, gingen we naar de bossen en het stVand. Wij mochten pootje baden en wij waren meteen kletsnat Maar wij hebben nog veel meer gezien. Wij heb ben een paar prachtige dagen doorge bracht. Jill bekeek zich nog eens in de grote spiegel in de winkel. Zij herkende zich zelf nauwelijks en stond maar stil naar haar beeld te kijken. Madame zette haar een klein strooien hoedje op; lichtgrijs met een bouquetje van lavendelkleurige viooltjes onder de rand Zo, kindlief, zei ze. Nu zie je er op je allerbest uit, dat wil zeggen: gedistin geerd en onopvallend. Ben je tevreden? En ze klopte Jill zacht op haar schou der. Jill keek haar alleen maar aan. Een antwoord was niet nodig. Haar blos en stralende ogen waren antwoord genoeg. Het volgende ogenblik gebeurden er allerlei dingen tegelijk. Haar werkja- ponnetje werd in een doos gepakt. Een tweede assistente bracht allerlei bijbe horende dingen, handschoenen en hand tasje van dezelfde kleur als de japon, ook ragfijne Kousen en zelfs schoentjes. Al het afgelegde werd bij het werkja- ponnetje gepakt. Wat zou je nu nog zeggen van een sjaal? vroeg madame Die is niet nodig, antwoordde Jill. Ik blijf niet laat uit. Ze begon al gewetensbezwaren te krij gen over de kosten. En wat ze reeds had, was meer dan genoeg. Die nieuwe ge distingeerde kleren gaven haar een ge voel van zelfvertrouwen, dat haar al geheel bevredigde Het bezoek bij Hugh's moeder zou nu veel minder pijn lijk zijn. Zij ging de paskamer weer uit en vond Hugh wachten in de winkel. SVC-Handbalnieuws. Vorige week Woensdag speelden we tegen SVO thuis. In een leuke wedstrijd deelden we samen de punten 2-2. Zater dagavond ontvingen we GDS 1. Na een spannende strijd, waarin de partijen aar dig tegen elkaar opwogen, won GDS met 2-0. Donderdagavond spelen we vermoe delijk tegen GDS 2. Denken jullie nog eens om de training dames? Maandags avonds om half acht. Handbalnieuws G.D.S. Donderdag werd aan De Koog een wedstrijd gespeeld tussen Oudeschild en GD£^ 1. Oudeschild ging uit met de bal, er werd door beide clubs vlug overge speeld. GDS wist het eerste puntje te scoren. Hierna kwam O. meer in de aan val en maakte de stand gelijk. Nu nam G. weer de leiding: 2-1. Rust. Na de rust ging het weer met volle moed voort en G. wist al gauw de stand nog meer te verhogen. De keepster van O. had het zwaar te verduren maar hield zich uitstekend. Einde 6-1 voor G. Zaterdag ging het le naar SVC. Er werd op het oude veld gespeeld, wat er niet al te best uitzag voor beide clubs. Voor de rust werd er maar matig ge speeld en GDS wist slechts eenmaal te scoren. Na de rust kwam er meer span ning in. SVC waagde verscheidene aan vallen maar Iet hield het doel schoon. Nog eenmaal werd door de voorhoede goed geplaatst en met een 2-0 overwin ning gingen we weer naar huis. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 6,25; 7,50; 9,50; 11,50; 14,40; 15,50; 17,55. Van Den Helder: 6.40; 8,15; 10,30; 12,10; *13,20; 16,30; 17,40; 19,30. Op Zon- en Alg. erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 6,25; 9,20; 11,50; 15,40; 17,55 Van Den Helder: 8,15; 10,30; *13,20; 16,40 19,30. In de gids der Ned. Spoorwegen staat resp. vermeld 13,10 en 13,15. De boot vertrekt echter op alle dagen te 13,20 uur. MUSEA, TENTOONSTELLINGEN Het Texels Museum is dagelijks ge opend van half negen tot half zes. Zon dags gesloten. Dit museum ligt in de Westermient tussen Den Hoorn en De Koog. In de N.H. kerk te Oudeschild kunt u een tentoonstelling van oudheden be zichtigen. (Nagenoeg alles heeft betrek king op de geschiedenis van Oudeschild en de N.H. Gemeente van dit dorp, wel ke thans 300 jaar bestaat). Dagelijks ge opend van 2-6 uur. In de ULO-school wordt tot 26 Aug een tentoonstelling gehouden door de TISNA (Tentoonstelling Indonesië, Suri name, Ned. Antillen). Zij is geopend van 2-6 en van 7-10 uur. Lieve hemel! Dat is een gedaante verwisseling! riep hij. Vind je, dat het goed staat? De onmiskenbare bewondering in zijn ogen gaf haar een ongekend' gevoel van blijheid, van trots bijna Ik zou je niet herkend hebben, als ik je op straat was tegengekomen, zei hij. Dus de kleren maken de vrouw? Je ziet er keurig uit, in elk opzicht. Ze zei: Kan ik mijn broer nog een te legram sturen? Hij verwacht mij thuis. Natuurlijk. Schrijf het maar even op, dan geef ik het aan de chauffeur. Hij gaf haar zijn zakboekje en ze schreef het op. Zij vond het afschuwe lijk, bovenal dat de chauffeur zou be grijpen, dat ze loog in dat telegram, dat ze als het ware konkelde met zijn mees ter. Maar wat kon ze anders doen? Zij gingen samen de winkel uit. Stap in, zei Hugh. Zij voelde, dat zij nu haar schepen achter zich had verbrand. Terugkeer was nu niet meer mogelijk. (Wordt vervolgd.) ESPERANTO BIJ DE OPVOEDING. Mej. Montanus, lid der Arbeiders Es peranto Vereniging te Leiden, vertrok naar Denemarken om gedurende zes maanden in een doktersgezin te Kopen hagen zich met de opvoeding der kinde ren te bemoeien. Zij spreekt geen woord Deens, zodat zowel de ouders als de kin deren geheel op het Esperanto zijn aan gewezen om zich met haar te kunnen on derhouden. Nadruik vsrboden. tpJOO/08 Gelukkig zijn cr tegenwoordig van die echt gezellige schorten, die onze dagelijkse, huishoudelijke plichten lichter maken. Het is immers niet prettig, om in zo'n onflatteus schort in huis rond te lopen en dan zeker niet tegen de tijd, dat echtgenoot en kinderen thuis komen. Nog min der aangenaam is het, onze gewone kleding te bederven, zodat een schort toch onmisbaar is. Daarom wordt een leuke schort alleszins ge waardeerd. Een eerste vereiste voor een schort is, dat het gemakkelijk en gauw kan worden uit- of afgedaan. De meeste modellen sluiten daarom met een ceintuur rond het middel, die gemakkelijk los gaat. Is het model in japonvorm, dan zal een knoopsluiting middenvoor heel practisch zijn. Natuurlijk kunnen we voor schorten allerlei goed wasbare stoffen nemen. We zoeken daarbij vanzelfsprekend naar degelijke stof, die een stootje kan heb ben. Er zijn speciaal voor schorten geschikte stoffen in de handel, zowel effen als bedrukt. We geven hierbij twee practische schortmodellen. K 3790/5. Een vrolijk, jeugdig schortje met volantachtige schouder stukken. Benodigd voor 94 cm. bovenwijdte circa 5 m. stof van 90 cm. breedte. K 3788/5. Een practisch japonschort met ruime overslag en een van achteren sluitende ceintuur. De grote zakken zijn schuin op de rok aangebracht. Benodigd voor 100 cm bovenwijdte circa 5.75 m. stof van 90 cm. breedte. De knippatronen zijn f 0.95 bij „Bella" Patronen Service, Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht, te bestellen. K 3790/5 is verkrijgbaar voor 88, 94 en 102 cm. bovenwijdte. K 3788/5 voor 92, 100 en 108 cm. bovenwijdte. He modellen zijn overgenomen uit „Bella" Het Nieuwe Modeblad.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4