De Sportvereniging van Oosterend organiseerde grasbaanraces en andere aantrekkelijke wedstrijden Maandag gingen van 10 tot 11 uur bijna duizend personen door de Binnenburg De 26e Augustus is een geslaagde sport dag geworden voor de Texelse motorlief hebbers. Het weer liet zich eerst niet van z'n mooiste kant zien: tot 's middags twee uur was het zo slecht, dat velen dachten: „Het feest gaat niet door!" Het leek er inderdaad veel op, dat zij gelijk zouden krijgen, want de ené stortbui volgde de andere, ja er kwamen kanjers van hagelstenen neer, die het sportveld in een wit tapijt herschiepen. Maar spoe dig knapte het weer op. Daarom werd besloten om de wedstrijden toch door te laten gaan. Om drie uur werd gestart. Het sport terrein was omgebouwd tot een race baan, waarom een muur van pakken stro was geplaatst: safety first. Men had tweehonderd en dertig pakken nodig om deze muur te bouwen. In elke hoek stond een brandblusappa- raat. Er hadden zich 32 motorrijders laten inschrijven voor de behendigheidsrit, een groot aantal, dat aller verwachting over trof. De geluidsinstallatie van de heer B. Kuiper, De Waal, was prima, men kon haar over het hele veld verstaan, ten minste. als de motoren niet draaiden. De heer Fielmich fungeerde als omroe per. Eerst werd een demonstratie gegeven door de heren W.~Koopman en J. Trap. Als nummer 1 verscheen de heer W. Koopman met mej. J. Verseput als duo- passagier aan de start. Vervolgens ronk ten alle deelnemers cp hun beurt weg. De een nam de diverse hindernissen mooier dan de ander, maar over het al gemeen werd er keurig gereden. Over de wipplank maakten de duo-engelen nogal eens een rare beweging, maar toch bleven ze stevig zitten. Dokter Renout was aanwezig om bij eventuele ongeluk ken hulp te verlenen, maar hij was er ook als filmer. Toen Kees Vlaming ver eeuwigd werd moest de opnemer hard lopen om uit het schootsveld van de mo torrijder te komen. Ja, Kees, dat was 'n fraaie sprong! In deze rit moest in de vaart o.a. een paraplu worden opgezet! De prijswin naars waren: 1. C. Zegel, 2 strafpunten, in 1 min. 33 sec, duo-engel mej. N. v. d. Vis. 2. N. Dros, 2 strafp., in 1 min. 34 sec., duo-engel mej. N. Weijdt. 3. B. van Oers, Wieringen, 3 strafp., 1 min. 33 sec. Wie was de duo-engel? Waarheen kan fraaie prijs worden gezonden? Hierna stond de sensatierit op het pro gramma. 17 Rijders meldden zich bij de heren J. Trap en C. Timmer om zich te laten inschrijven. De eerste hinderms be stond weer uit een wipplank, nu versierd met een emmer water. Ging de plank naar beneden dan kiepte de emmer om.... Wie met flinke vaart over de plank schoot, bleef echter droog. De tweede hindernis eiste opnieuw een formidabele sprong vanaf de plank en tevens moest men door een met papier geblindeerde weg rijden. 1. O. Agter, geen strafpunten, 55 sec. 2. W. Koopman, 1 strafp., 55 sec. 3. A. v. d. Vis, 1 strafp., 58 sec. Inmiddels was de zon doorgebroken en het aantal toeschouwers tot ongeveer duizend gestegen. Grasbaanrace. De heren C. Zegel, O. Agter, W. Koop man, Th. v.d. Vis, A v. Lieren, C. en J. Drijver en A. Brans schreven in voor de grasbaanrace, lichte klasse. De baan werd gemiddeld in 30 sec. rond gereden, het ging dus behoorlijk hard! 1. W. Koopman, op Wijko, door hem zelf opgevoerd! 2. C. Zegel, op B.S.A. 3. J Drijver; op C. Z. A. van Liere was door een binnen- bocht gereden, anders had hij de 3e prijs veroverd. O. Agter had tweemaal ket- tingpech en moest ook een keer stoppen wegens een vette bougie. Door de natte baan ging men in de bochten nogal eens een slag in de rondte. Ongelukken kwa men echter niet voor. Vervolgens werd de zware klasse in het strijdperk gevoerd (dus boven de 125 cc.). Hieraan namen deel: W. Koopman, B. Vlaming, P. v.d. Vis, A. v. Liere en N. Dros. De gemiddelde tijd was 27 sec W. Koopman en N. Dros op Norton, 350 cc. zij klepper, moesten het onderspit delven Drie kopkleppers bleven over. Winnaar werd A. v. Liere op B.S.A. 500 cc kopklepper; 2. B v.d. Vis op Ariel 350 cc kopklepper; 3. B Vlaming op B.S.A. 250 cc kopklepper. Wie de meeste kracht had werd dus winnaar en toch moeten wij zeggen, dat B Vlaming in deze rit als 3e prachtig heeft gereden Hij kon Piet in de bocht niet voorbijkomen, was het veld niet zo nat geweest, dan had Biem het zeker wel gered. Dit was wel de spannendste rit van alle. De le prijs winnaar van de lichte klas en de le van dc zware klas maakten een ereronde, on der gejuich van het publiek. 's Avonds. Om 8 uur begon de behendigheidsrit op fietsen. De lucht stond naar regen 60 personen werden geboekt voor de be hendigheidsrit op de fiets. Toen begon nen werd verscheen Pluvius ten tonele, het publiek naakte aanstalte om naar huis te gaan. 't Zag er droevig uit, de ge luidsinstallatie raakte ook nog defect. Toch hield de regen op en het feest ging dus door. 1. KI. Burger; 2. B. Boogaart; 3. F. van Tatenhoven. Doordat de muziek niet krachtig ge noeg was, moest de strijd om de man en de vrouw vervallen. Prijsuitreiking. In Hotel „Het Wapen van Amsterdam", dir. de heer J. Dijt, werden de prijzen uitgereikt. De voorzitter van SVO, de heer P. Roozendaal, dankte allen, die hadden medegewerkt aan de organisatie van deze dag. De grasbaanrace was iets nieuws voor Texel. Spreker verheugde zich over de grote opkomst. Het deed hem vooral een groot genoegen, dat er zoveel gasten aanwezig waren er waren er uit de Wieringermeer en andere plaatsen van Noordholland.! De voorzitter feliciteer de de winnaars van harte. De heer J Trap, een der organisato ren, maakte nog bekend, dat de A.W.Z. Fabrieken 2 bussen olie van 5 liter had uitgeloofd. De commissie had besloten, deze te doen toekomen aan nr. 1 van de grasbaanrace, lichte en zware klasse, de heren W. Koopman en A. van Liere. Een extra prijs voor de beste presta tie van de gehele middag een mooie beker, aangeboden dc.or J. M. Warmer dam, het Medaillehuis te Hillegom, werd toegekend aan de heei W. Koopman, die aan 4 wedstrijden had deelgenomen en daarbij uitstekende prestaties had gele verd. S.V.O. kan terugzien op een prettige dag, een feest dat naar meer smaakt. Men heeft besloten om volgend jaar we derom zo'n feest te organiseren, dan in het drukst van het seizoen! SOCIALE DIENST. Het Kantoor van de Sociale Dienst is wegens vacantie van 31 Aug. t.m. 6 Sep tember gesloten. HERKOZEN. De heer M. Smit Tzn. werd bij enkele candidaatstelling herkozen als Hoofdin geland van de polder EierVmd. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag 3 September. 14e Zondag na Pinksteren. H. Misser in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en de hoogmis om 10 uur en in Oosterend alleen om 10 uur. Communieuitreiken in Den Burg om 7 en 9 uur. De uitreiking begint vooraan. Biechtgel. in Den Buig van 7-7,30 en in de bijkerken voor en na de H. Missen. 2e collecte met schaal met zeer bijz. aan beveling voor kerk en pastorie, le zakje v.d. armen, 2e zakje studiefonds. Lof om 7 uur t.e.v.h. H. Hart met rozenhoedje en het gebed van het H Jaar met de inten tie voor zegen over het vaderland. Deze Zondag universiteitszondag met het ge bed v.d universiteit na de Missen. Na 't Lof conferentie v.d. mannen mits er een voldoend aantal aanwezig is. Voor het gebed v.d. Koningin wordt gebeden v.d. bekering der ongelovigen, (gebed v. d. H. Franciscus Xaverius). Deze week de H. Missen om 7 en 8 u. en communieuitrei- ken 5 min. v. d. Missen en er onder. Maandag Vanwege de markt nog een H. Mis om 9 u. Vrouwencongr. om 8 uur. Mogen vele vrouwen deze eigen bijeen komst medemaken. Dinsdag. Nog 'n Mis om 7,30 u. Woensdag. Nog 'n Mis om 7,30 in Den Hoorn. Jongenscongr na het St. Josephlof van half 8, w.o rozenhoedje en litanie van St. Joseph v.d. op de schaal neergelegde intenties Donderdag. Nog 'r. Mis om 8 u. in Oosterend. Als voorbe reiding v.h. Aanbiddingsfeest leest de Weleerw. Pater om 7,30 een H. Mis in Den Hoorn, waarna predikatie en biecht gelegenheid alleen bij de Pater tot 11 u. (op de hele uren). Voor de 2e, 3e en 4e klas om 3 uur conferentie en daarna biechthoren uitsluitend voor deze klas sen Eerste voorbereidingslof met predi katie door de weleerw. Pater om 7,30 in Den Burg. Des avonds in Den Hoorn van 7-9 biechtgel. uitsluitend door de kape laan. Deze avond vervalt de meisjescon gregatie Vrijdag. Nog 'n Mis om 7,30. Heden Feest van Mariageboorte. Meer dan anders verwachten we de parochi anen op deze dag in de Mis. Als voorbe reiding v h. Aanbiddingsfeest leest de weleerw. Pater om 7,30 een Mis in Oos terend, waarna predikatie en biechtgel. alleen bij de Pater tot 11 uur (op de he le uren). Voor de 5e en volgende klassen om 3 uur conferentie en daarna biecht horen uitsluitend voor deze klassen. 2e voorbereid'.ngslof met predikatie door de weleerw. Pater om 7,30 in Den Burg. 's Av. m Oosterend van 7-9 u, biechtgel. uitsluitend door de kapelaan. Zaterdag. Nog 'n Mis om 8 u. in de kapel. Biechtge legenheid des morgens na de Missen om 9, 10 en 11 uur. (dus op de hele uren). Verder des namiddags van 4-6,30 en van 7,30 tot 9 u. achtereenvolgens. Ro zenhoedje om 6 uur. De Pater hoort biecht in de biechtstoel van de pastoor. Zondag 10 September. Hoogfeest van Aanbidding. Geen Missen in de bijker ken vanwege de Aanbidding. De H. Mis sen in Den Burg zijn cm 7,30, 8,45 en 10 uur de plechtige Hoogmis. Uitstelling v. h. Allerheiligste om 7 uur en daarvoor eerst uitreiking v. d. H. Communie. Biechtgel. van 7-7,30. Collecte t.e.v.h. H. Sacrament v.d. luistervolle viering v.h. Feest van Aanbidding GEEN FEEST IN DEN BURG. Woensdag 5 en Donderdag 6 Septem ber zouden te Den Burg grote kinder en volksfeesten worden gehouden, maar alle feesten zijn afgelast. Ook de etalage wedstrijd gaat niet door. Zie nadere bij zonderheden in volgend nummer. 180 POND. Op de Purmerender markt werd een schaap verkocht van 180 pond. NAAR DE JAARBEURS. Voor drie riksen met TESO uit en thuis. (Zie adv.) RONDRIT. Van de rondrit met een der touring cars van de N.V. TESO, wordt flink ge bruik gemaakt. Nadat Woensdag de eer ste tocht (naar de mooiste plekjes van Texel) werd gehouden, werd Maandag opnieuw een trip gemaakt en vandaag en Vrijdag hoopt de N.V. TESO eveneens een rondrit te organiseren. WOLPRIJZEN TE SYDNEY STERK OPGELOPEN. Bij de opening van de nieuwe serie wol veilingen te Sydney stegen de prijzen voor de beste kwaliteiten vlieswol ten opzichte van noteringen in Juni met 50 pet., terwijl midden kwaliteiten en min der goede stukken ca. 40 pet. hoger no teerden. Er bestond een levendige koop lust, vnl. van Europa en het Ver. Ko ninkrijk. Ook Rusland was koper in de markt. (Bij de wipplank op het sportterrein van Oosterend): Kiek die ers een sprong make, straks breekt er ïen nag een voorvork. Nou, je ken dut aars beter doen dan op de motor van Oosterend naar Oost reee. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL. Voor de 62505 stuks aangevoerde eie ren in de week van 21-26 Aug. wordt aan de pluimveehouders uitgekeerd f 2,75 per kg. Vorig jaar werden in de zelfde week aangevoerd 45,729 stuks. De kg-prijs bedroeg toen f 2,30. NIEUWE LEERKRACHT. Mej. N. Schotanus werd benoemd tot tweede leerkracht aan de Kleuterschool in de Waaldei straat te Den Burg. 't Was Maandag weer druk in Den Burg: Marktdag en mooi weer! Wij had den een onzer medewerksters verzocht te noteren hoeveel personen er van 10 tot 11 uur door de Binnenburg zouden gaan, in beide richtingen, dus van en naar dc markt. Zij is prompt op tijd aan het turven geslagen en verstrekte ons de volgende gegevens: er passeerden in to taal 970 personen. 239 Hunner waren mannelijke wandelaars, 265 vrouwelijke wandelaars, 298 wielrijders, 149 wiel- rijdsters, 9 personen zaten als bestuur der of duo-engel op een motorfiets, 1 voerman op een wagen, 9 personen in- drie-luxe auto's. U ziet, het was behoorlijk druk. Vele veehouders, handelaars enz. gingen naar het hartje van Den Burg om er zaken te doen, vele toeristen gingen er naar „de schaapjes" kijken. Ja, er zijn nog zeer veel badgasten op nns eiland. Zaterdag hebben vele toeristen weliswaar het ei land moeten verlaten, maar in hun plaats kwamen ook weer veie gasten terug, niet zo veel minder dan er vertrokken zijn. Vele scholen hebben haar deuren heropend met het gevolg, dat vooral veel jongelui afscheid genomen hebben van Texel. De gemiddelde leeftijd van hen, die dit weekeinde naar het Gou den Boltje zijn gekomen, ligt dan ook aanmerkelijk hoger dan die der zojuist vertrokken vrienden van Texel. (Zaterdag publiceerden wij de TESO- cijfers. Wij konden melden, dat TESO in Juni en Juli meer passagiers had ver voerd dan vorig jaar in dezelfde maan- ORANJEBAL. Zowel in het Casino te Den Burg als het Badhotel te De Koog wordt Donder dagavond een Oranjebal gegeven. Men verzoekt ons mede te delen, dat in het Casino Zondagavond niet wordt gedanst. TOT EN MET 31 AUGUSTUS. De tentoonstelling in de N.H. kerk te Oudeschild wordt morgenavond gesloten, blijft dus niet de gehele week meer open, zoals op de voorpagina wordt be richt. STEM DES VOLKS. Door het niet beschikbaar zijn van een lokaal, kan deze week niet gerepeteerd worden. Volgende week worden de re petities weer in de Ulo-school gehouden. Nieuwe leden hartelijk welkom. (Zie advertentie.) KRAAMCENTRUM. Kraamcentrum Den HeiderTexel hoopt iedere eerste Donderdag van de maand spreekuur te houden in 't Wijk- gebouw van het Witte Kruis te Den Burg en wel van 10-11 uur. Aldus be richt ons Zuster Cornelisse. Dit Kraam centrum verstrekt gratis alle inlichtin gen. Het eerste spreekuur is bepaald op Donderdag 7 September. „DE DOORSLAG". Morgenavond brengt de toneelclub van Oudeschild „Het Klein Toneel" in „De Oranjeboom" 'net blijspel „De Doorslag". Dit stuk werd destijds met veel succes op gevoerd, het was toen hartje winter. De Oudeschilders zullen vanavond echter 't doorslaand bewijs leveren, dat zij zo merdag ook voor een genoeglijke avond kunnen zorgen. Daarom wensen wij hun een volle zaal. KOE GEDOOD. Tijdens het hevige onweer, dat zich Zaterdagmiddag boven ons eiland ont lastte, werd een koe gedood van de heer N. Eelman, Nieuw Leven", de Veen. De bliksem deed eveneens een aanval op de Jeugdherberg, maar de schade bleef gelukkig beperkt tot een zestal stukgesprongen stoppen van het elec- trisch net. Daardoor was „Panorama" enige tijd verstoken van electrisch licht en stromend water. DE COCKSDORP—VLIELAND V.V. Dagelijks van De Cocksdorp- 9,15; 14,30 Van Vlieland, de Hors: 10,30; 15,45. den. Gaarne voegen wij hier aan toe, dat vele bouw vakarbeiders dit jaar in Juli met vacantie zijn gegaan, vorig jaar be gon de vacantie van alle bouwvakarbei ders echter pas in Augustus). RUZIE (IN LAREN) OVER PENSION- PRIJS. Tussen een pensionhouder te Laren (N.-H.) en een buitenlandse gast kwam het tot een hooglopend verschil van me ning over de rekening, die de gast bij zijn vertrek kreeg gepresenteerd. De pensionhouder wilde de buitenlander nl. voor heel Augustus laten betalen, omdat deze steeds per maand had betaald. De ander repliceerde, dat per maand beta len nog niet per maand opzeggen bete kende. Toen het meningsverschil zich niet voor minnelijke schikking bleek te lenen, ging de pensionhouder tot drasti sche maatregelen over. Met een stevige, van een hangslot voorziene ketting blok keerde hij de oprit, zodat de auto van zijn gast niet kon wegrijden. De laatste zal de kwesue nu in. kort geding voor het gerecht brengen TWEE TEXELAARS LID VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE N.H. NOORDERKWARTIER Thans is een welsl andscommissie voor Noordhollands Noorderkwartier samen gesteld, die de taak, voorheen uitgeoe fend door de Noordhollandse Welstands commissie, zal overnemen, aldus bericht Het Vrije Volk. De commissie zal, evenals de reeds eerder ingestelde commissie voor West- Friesland, over het aesthetiseh gedeelte van bouwplannen advies uitbrengen aan de gemeentebesturen in haar rayon. Het werk, dat eerst werd verricht door de provinciale commissie, wordt daarmee gedecentraliseerd. De samenstelling van de commissie voor Noordhollands Noor derkwartier is: Mr. D. Breebaart, bur gemeester van Zijpe, voorzitter; J. Spruit architect te Amsterdam, secretaris; W. Postema, directeur Gemeentewerken te Wieringermeer; J. Tiessen, directeur Gemeentewerken te Texel on H. K. Remmers te Texel, leden. De installatie der commissie geschiedt op Dinsdag 5 September op het gemeen tehuis te Den Helder. Waarschijnlijk zal burgemeester Haspels uit Bussem, de voorzitter van de Noordhollandse Wel standscommissie, de installatie verrichten S.V. Texel. Uitslagen van Zondag jl.: Texel 1 Helder 2 1-3; Texel 2-Helder 4? 3-4. Zowel het le als het 2e elftal speelde een zeer nuttige oefenwedstrijd, vooral omdat onze tekortkomingen duidelijk aan het licht kwamen. Texel 2 leed ove rigens een eervolle nederlaag tegen een technisch sterker Helder elftal, hier bleek, dat er met hard werken heel wat te bereiken is. De wedstrijd begon echter erg hoop vol, want binnen zeer korte tijd stond het reeds 2-0 voor ons. Beide doelpun ten kwamen van de voet (met likdoorns) van Jan v.d. Sterre, de eerste na een ■fenelle ren met een hard diagonaal schot, de tweede op handige wijze uit een in directe vrije schop, binnen het straf schopgebied, gescoord Hierna ging H. steeds beter spelen en kwamen dan ook sterk in de aanval, doelpunten konden niet uitblijven en bij de rust hadden de gasten de 2-0 achterstand dan ook ver anderd in een 3-2 voorsprong. Geduren de de 2e helft ging de strijd meer gelijk op en beide partijen doelpuntten nog éénmaal. Zowel Joop Kikkert als Piet Vlaming kunnen op een uitstekende wedstrijd terugzien, ook André Bakker die Jan v.d. Sterre verving, cleed het op de voor hem vreemde r.-binnenplaats lang niet onverdienstelijk. Texel 1 moet er blijkbaar nog aan wennen dat een wedstrijd tweemaal drie kwartier duurt. Voor de rust werd er tenminste behoorlijk partij gegeven en namen we de leiding doordat Herman een vrije schop op de rand van het straf schopgebied hard via de paal inkogelde. De medewerking van H. die het gehele doel onbeschermd liet, blijkbaar om de keeper het uitzicht niet te belemmeren, werd zeer gewaardeerd. Tot de thee kwam er in de stand geen verandering meer, maar hierna begon H. uit een an der vaatje te tappen en waren wij eigen lijk nergens meer. Het uitvallen van Piet Stam, waardoor de voorhoede danig ver zwakt werd, deed aan een en ander ook geen goed. Dat het tenslotte maar 3-1 werd viel lang niet tegen. Helder speel de, zowel wat techniek als uithoudings vermogen betreft, een klas beter. Zondag a.s. komt KFC 2 op bezoek, dit elftal speelt in dc reserve le klas en er zal dan ook van de spelers wel het uiterste gevergd worden om behoorlijk partij te geven. We hebben echter meer voor hete vuren gestaan en vooral de verdediging is in dergelijke gevallen steeds op zijn best, dus hopen wij ook nu daar maar op. S.V. De Cocksdorp. Ter gelegenheid van de opening van 't nieuwe sportterrein werd Zondagmiddag een sportmiddag gehouden. Jammer ge noeg viel een van de vier te spelen wed strijden uit: Tex. Boys adsp lieten te elfder ure verstek gaan. Dit was een teleurstelling voor onze adsp. Maar en fin, jongens, volgende keer beter. Om ruim 2 uur 's middags kwamen de Veteranen het veld op o.l.v. de heer Van Boven. Cocksdorp zit er direct goed op en Lagerveld moet spoedig zijn talen ten tonen, hetgeen hem goed afgaat. Toch neemt C. na 10 min. spelen de lei ding door de neer A. BoonJz.: 1-0. Eier- land zet alles op de aanval en J. Stam mes c.s. weten grote verwarring in de C-achterhoede te stichten. Een doelpunt hangt in de lucht. Maar de heer Boer a la Kraak, weet moedig stand ie houden. Lange tijd wordt om de gelijkmaker ge streden en tenslotte is 't de heer B. Dros Czn. die doelpunt: 1-1. Kort hierop is 't de heer C. Verseput die Eierland de lei ding geeft 2-1. Hoe C ook zwoegt, in de stand komt geen verandering meer. Hier mede heeft Eierland bewezen de sterk ste te zijn. Door de 2 wedstrijden te winnen. Bravo Eierland. Maar ook een eresaluut voor Cockrdorp's Veteranen, voor hun sportieve wedstrijden en hun dapper volhouden. Direct hierop komen de dames hand- balsters de strijd aanbinden tegen de O. V.V.-dames. SVC, dat deze wedstrijd met enige invallers uitkwam, wordt direct in de verdediging gedrongen. Nel en An nie moeten werken voor wat ze waard zijn om de O-aanva) te weerstaan. Ook Ann in doel weert zich uitstekend. Dui delijk is het te zien dal S. de handen vol zal krijgen. Wel probeert de voorhoede zich los te maken maar Foeck heeft deze middag geen geluk. Beter gaat het bij de O-voorwaarts, bij een snelle aanval over links wordt Ann kansloos gepas seerd 0-1. S. beantwoordt dit doelpunt met een felle aanval maar de O-backs weten van geen wijken. Kort voor het einde komt O. aan een gelukkig doel punt. Hoog wordt de bal op doel gescho len en gehinderd door de zon valt deze in het net 2-0. In deze stand komt geen verandering meer. Hierop komen de spelers van het le en M.O D. het terrein op. Onder leiding van de heer Troost wordt getost. S. verliest deze en Ale brengt om even voor vieren de bal aan het rollen. Het veld is zwaar te bespelen hetgeen voor beide elftallen een handicap is. Na enige verkenningen wederzijds stelt Ale de M.-keeper op de proef hetgeen met een corner ge paard gaat. Deze levert echter niets op Maar ook M. gaat het eens proberen, doch Peter en beide backs geven niet thuis. Een fel schot van de M-midvoor wordt met enige moeite door de keeper gestopt Na 20 min. spelen geeft Ale ons de leiding met een uitstekend schot 1-0. Even hierna herhaalt zich dit, Ale ver groot de voorsprong tot 2-0. Maar nog voor de rust scoort M. tegen: 2-1. Met de rust wordt Peter vervangen door Rom- mert Direct onderneemt M. enige aan vallen doch doelpunten worden niet ge maakt. Het is weer Ale die door goed werk van M. P. Reuvers de stand op 3-1 brengt. Met de regelmaat van de klok weet Ale de stand op te voeren tot 6-1. Dan is het Eduard die er 7-1 van maakt, met welke stand het einde komt. De heer Troost, leidde de wedstrijd, hoewel geen moeilijke, uistekend. Weer heeft M.O.D. laten zien wat voetbalspel is. Ook al staat men ver achter. Hulde voor deze Jantjes. Deze middag is uitstekend ge slaagd, mede door dc medewerking van de heer B. Buys, die het muzikale ge deelte verzorgde. Het was echt gezellig zo'n middag moet herhaald worden als het kan. Voor de aanvang van de com petitie de bekerwedstrijden nog. Na loting spelen Zaterdag en Zondag de volgende clubs tegen elkaar: Texel 2 Tex. Boys 1; ZDH 1De Koog 1 en S. V.C. 1OVV 1. Hierover Zaterdag na der nieuws. (De hieronder volgende publicatie ont vingen wij juist nadat de le en 4e pagi na van ons blad worden afgedrukt. Op de le pagina komt eer. officieel bericht voor, waarin wordt medegedeeld, dat voor marktkramen en -stallen, ijswagens e.d. geen standplaatsen zullen worden verleend. Blijkens onderstaand bericht zullen de standplaatsen echter WEL worden verleend, waar, zal nog nader bekend worden gemaakt. Redactie). MARKT. Burgemeester en Wethouders brengen in afwijking van de bekendmaking in de Texelse Courant van Zaterdag 26 Au gustus jl. ter openbare kennis, dat in verband met de te houden Schapenfok- dag op Maandag 4 September a.s. de VEEmarkt geen doorgang zal vinden. Standplaatsen voor marktkramen en -stallen, ijswagens e.d. zullen WEL wor den toegelaten op nader aan te wijzen plaatsen. Het zal veehouders verboden zijn op de Schapenfokdag zelf stro op 't markt terrein aan te voeren. Texel, 29 Augustus 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd De loco-burgemeester S. DE WAARD. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2