Ldtfaicm Onaanzienlijke onderbeplanting zal eens tot prachtig bos zijn uitgegroeid De moeilijke keus Van prikkende naalden naar ruisend gebladerte Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg TUltuuucfj^k Jeugdrubriek Jaarverslag 1948 van Staatsbosbeheer bracht ons op het idee Boswachterij „Texel" te vragen hoe het dit seizoen met de Texelse Staatsbossen is gegaan. Achteraf bekeken was het bepaald geen schrandere vraag toen wij lanceer den: „En, meneer Schol, heeft er hele maal geen brand in uw bossen gewoed, ook geen begin van brand?" „Ach, daarvoor is 't veel te nat geweest", kwam het antwoord (door de lijn). Ja, zo zijn wij: toen we dit vroegen scheen de zon (even) en een mens is nu eenmaal geneigd om het minder aange name spoedig te vergeten. „Look for de silver lining!" Zoek de zon op! - Is er nieuw bos bijgeplant? - Nee, wij hebben ons bepaald tot het bijwerken van wat de Duitsers vernield hebben. Daarop ging het gesprek over de ont wikkeling van ons bos: U weet, dat wij destijds vertelden, dat het uiteindelijk in de bedoeling ligt om de Dennen om te toveren tot een loofhoutbos. Hier en daar b.v. langs de Rozendijk, treft u reeds dat prachtige loofhout aan. 't Zijn al weer hoge bomen ze vangen dus veel wind, maar. dat is minder erg, die bomen hebben voor heter vuren gestaan, want toen ze nog piepjong waren, liepen ze grote kans te worden vertrapt. Zeker, er staan overal borden, die vermelden, dat men zich in de Staatsbossen niet buiten de wegen mag begeven, maar.... niet iedereen houdt zich daaraan, zo mm als iedereen zijn pijp wegstopt als hij de bossen betreedt. Voorts grasduinen velen die vlak langs het bos kamperen vrij en blij tussen de bomen en daardoor wordt wel eens schade aangericht onder het pas geplante loofhout, vooral door kinderen. Onlangs waren personen aan het spe len op heuveltjes in het bos achter het Gerritsland. (Velen weten met, dat er zich onder die groene, met brem en an dere planten versierde heuveltjes beton nen bunkers bevinden, ze menen, dat dit eeuwenoude terpen zijn en onze VVV zal de gasten stellig in de waan laten.) Toen iemand, in functie bij de Boswachterij „Texel" de avertreders vriendelijk ver zocht op of in de berm van de wegen te blijven kreeg hij „een grote mond" op de koop toe. Dat is toch geen dank voor het aangenaam verpozen!! Tenslotte is het op Texel helemaal niet nodig om REINIGINGSDIENST DE KOOG. Ingaande 11 September a.s. zal de rei nigingsdienst te De Koog weer normaal fungeren. Voortaan zal slechts op Dins dag weer huisvuil worden opgehaald. Gelieve tijdig de vuilnisemmers ge reed te zetten. Dienst Gemeentewerken Texel. maar kris en kras door de bossen te zwalken, want wij hebben een onmete lijk gebied aan vrije duinen, waar men mag rennen en hollen zoveel als het hart toelaat. „Maar al met al mogen wij niet kla gen over het gedrag van de toeristen", aldus de heer Schol. Nu, dat nemen wij gaarne aan, en is er toch eens door de bossen gerend, welnu laten wij dan beseffen, dat zulks zeker niet als baldadigheid moet worden be schouwd, maar als uiting van de vreugde om zoveel vacantiegenot (op Texel). CURSUSSEN IN DE LANDBOUW SCHOOL. Er bestaat tot 20 Sept. gelegenheid zich aan te melden voor cursussen die in het komende winterseizoen in de Land bouwschool zullen gehouden worden bij voldoende deelname. a. De algemene tuinbouwcursus zal als practische vakken behandelen bloem bollenteelt en groenteteelt of fruittteelt. Van de laatste twee één naar keuze van de cursisten. Minimum leeftijd 15 jaar. Er wordt 3 avonden per week les gege ven en de cursus duurt 2 winterhalfjaren b. De boekhoudcuisus zal behalve boekhouden ook economie behandelen. Minimum leeftijd 21 jaar of in het be zit zijn van een diploma van een land bouwschool of een landbouwcursus, Er wordt 2 avonden per week les gegeven en de cursus duurt 1 winterhalfjaar. c. De motorcursus zal naast motoren en tractoren ook de landbouwwerktui gen behandelen. Minimum leeftijd 18 jaar of in het bezit zijn van een diploma van een landbouwschool of een land bouwcursus, een tuinbouwschool of een tuinbouwcursus. Er wordt 1 avond per week les gegeven en de cursus duurt 1 winterhalfjaar. d. en e. De cursussen in de Engelse Taal zijn voor iedereen toegankelijk. Er wordt 1 avond per week les gegeven en de cursussen duren 1 winterhalfjaar. f. De cursus in veeverloskunde is toe gankelijk voor personen van 21 jaar en ouder en hen die in het bezit zijn van een diploma van een landbouwschool of een landbouwcursus. Aangezien de subsidie-aanvragen voor October in Den Haag moeten zijn dient men zich zo spoedig mogelijk op te ge ven bij de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21, Den Burg, telefon 126, die gaarne in lichtingen verstrekt. Voor de cursussen a. b en c worden di ploma's uitgereikt, voor de cursussen d, e en f niet. Het ligt in de bedoeling de cursussen bij genoegzame deelname begin October te laten aanvangen Nadruk verboden. door G. Tlh. ROTMAN. 65. Het vliegtuig, dat er wonder boven wonder goed afgekomen was, werd nu naar een geschikter start-terrein ver voerd, vanwaar ze de volgende morgen vroeg vertrokken. Met een korte tus senlanding kwamen ze in de middag van dc volgende dag te Delhi in Voor-Indië aan. Hier bewonderden ze de grote mos kee (mohammedaanse tempel); er vóór, op het grote plein, was een waterbassin, waarin de Mohammedanen hun voeten wassen, alvorens naar binnen te gaan. 66. Buiten de stad wandelend, zagen ze twee Hindoes, die er allerellendigst uitzagen. De een hing in een soort gor del, welke aan touwen aan een boom tak bevestigd was en bungelde half ver dwaasd heen en weer. De ander zat voortdurend met z'n armen omhoog; de armen waren uitgeteerd en half ver schrompel. „Wat is dat?" vroeg Jantje. „Dat zal ik je vertellen", antwoordde de piloot. INGEKOMEN PERSONEN. Adrianus M. Karsten v. Hoogkarspel, A 83 n. E 1. Everdina J. de Waal van Utrecht, Mariahoek 13 n. Waalderstraat 47 Andreas M. de Vries, v. Haarlem, Zocherstr. 67 n. Schildereind 81. Wilhel- mina J. Oosterlaak, v. Bussum, Meent- weg 69 n. Suikerweg 1. VIJFJARIG JONGETJE ZOU OVER HET MARSDIEP ZWEMMEN. De 5-jarige Jopie Verfaille in Den Hel der, heeft Zaterdag een poging gedaan mee te zwemmen in de 4-kilometer zwemwedstrijd op het Marsdiep, zij het met officieel als deelnemer. De hevige wind, die het water tot hoge golven op joeg, heeft het jongetje echter genoopt spoedig na de start óp te geven. Zijn va der begeleidde hem naar de kant en dook daarna weer in het water om de tocht uit te zwemmen. Een deelneemster aan deze tocht, Ti- nie Koomen, werd ongeveer 500 meter uit de kust onwel. Zij trachtte een volg boot te waarschuwen door een hand op te steken. Het teken werd echter niet opgemerkt. Pas na luid geschreeuw van toeschouwers schoot men haar te hulp. Juist op het ogenblik, dat het meisje be wusteloos werd en begon te zinken, kon men haar binnenboord halen. Voorts be klaagden enkele zwemmers zich er over, dat in de volgboten, te gering in aantal, geen dekens en handdoeken aanwezig waren. S.V. De Cocksdorp. SVC 1 en De Koog 1 winnen in voorronde om de SVC-cup. Zondag werd op het SVC-veld de voorronde gespeeld om de SVC-beker. De wmnaar van het vorig jaar, Tex. Boys 1, was verhinderd, Texel 2 even eens. Wanneer deze wedstrijd nu ge speeld wordt is nog met bekend, daar Zondag a.s. de competitie gaat beginnen. Uitslagen van de 2 anaeren waren: SVC 1-OVV 1 4-0; ZDH 1-De Koog 1 0-2. Om even over half 3 werd begonnen met SVC 1 tegen OW 1 onder leiding van de heer G. Troost. De eerste aanval len zijn voor S. maar de backs van O. ruimen goed op mede door 't windvoor- deel. De voorhoede van O. strandt ech ter op de S-backs. Duidelijk is de meer derheid van S. na enige tijd te constate ren. Uit een aanval van S. over rechts geeft M. P. Reuvers door naar de vrij staande Ale die keeper Keijzer kansloos slaat: 1-0. Nog voor de rust maakt de zelfde speler er 2-0 van. Na de rust weer zware druk op het O- doel. Er worden nog 2 doelpunten bijge voegd en zo komt het einde met een 4-0 overwinning voor SVC. Direct hierop komen ZDH en De Koog het veld op onder leiding van de heer A. Kalis. Er ontwikkelt zich direct een vlotte wedstrijd en beide doelen komen beurtelings in gevaar. K. neemt de lei ding via een voorzet van links. Na de rust domineert Z., maar vele aanvallen worden niet goed afgewerkt. Beter gaat dat met de K-voorwaartsen en vooral de handige l.-buiten weet nogal eens ver warring in de Z-verdediging te stichten. Bij een hiervan duikt hij plotseling al leen voor het doel op en listig passeert hij de Z-doelman voor de 2e maal 2-0. Met deze stand komt het einde. De lei ding was zowel bij de heer Troost als bij de heer Kalis in goede handen. Door hun medewerking en de sportieve geest van alle elftallen is deze voorronde naar wens verlopen. Mogen de andere wed strijden in dezelfde geest gespeeld wor den. Programma a.s Zondag: SVC 1 OVV 1; OVV 2-SVC 2; SVC A-OVV A. Morgen begint de competitie. Vanmid dag SVC A-OVV A. Aanvang 4 uur. Het 2e speelt morgen om 2 uur uit tegen O. V.V. 2. Het le speelt om 2,30 uur tegen OVV 1. Terreindienst: D. Buys, W. van Heerwaarden en E. v. Beek Dringend verzoek bij verhindering tijdig af bericht bij de secretaris. Een goed begin is het halve werk. Elftallen in 't kastje. (fnge^ondon mededeling) Wol VEILIG Nr. 22. TINEKE TOOLENS. Tineke heeft Donderdag 7 Sep tember jl. haar 8ste verjaardag gevierd. Ze woont Kogerstr. 43 te Den Burg. Tineke is dol op lezen, ze leest het ene boek na het andere uit. Op school maakt ze het ook best. Zij gaat nu ook om pianoles, ze heeft er veel zin in, dus dat houdt goede beloften in! Tij dens de zomerva- cantie heeft ze 3 weken in Zeist gelo geerd. Bij paleis Soestdijk heeft ze Prins Bernhard en Prinses Irene gezien. Bofte ze even! Ze had nog best wat langer in Zeist willen blijven, maar ja. aan al les komt een eind, begrijpt ze en met frisse moed is ze weer naar school ge gaan. Nr. 23. GERDA DEN BRAVEN. ALKALIVRIJ Gerda is gisteren 3 jaar geworden. Ze woont Kogerstraat nr. 10 te Den Burg. Poesen en poppen zijn haar beste vrien dinnetjes en daar speelt ze dan ook heer lijk mee. Natuurlijk heeft ze voor haar verjaardag een pop gevraagd of een boek met dierenplaten, want eigenlijk is ze op alle dieren dol. Ook helpt ze moeder graag in de huishouding! Zit daar even perspectief in! OVERGEPLAATST Bij beschikking van de minister van financiën is de schrijver J. van Laar van Den Helder (inspectie) naar Texel (kan toor) verplaatst. CORRESPONDENTIE. Inderdaad geachte trouwe lezer, daar klopte iets niet. Er stond 7 zwemmers bereikten hun doel, maar dat moest zijn 17. Het zetduiveltje had die (onontbeer lijke) „1" laten wegvallen. S.V.O.-Nieuws. De handbalclub van Oudeschild is er Zondag in geslaagd om die van SVO (Oosterend) met 2-0 te kloppen. Het was een faire wedstrijd S.V. De Koog. Voor a.s. Zaterdag Adsp. A en B te gen resp. Texel B en C. B aanvang 3 u. A. Eelman M. v. Heerw. S. v. Heerw. A. Bonne Mzn. J. Daalder A. Eelman Pz. C. Kooiman, H. Koopman, A. Mast, W. Pranger, L. Schelfhout Res.: L. Daalder Adsp. A, 4,15 uur: K. Veltman C. Bonne Dzn., G. Boogaard G. Eelman Azn. G. Barhorst B. Kiewiet K. Bonne I. Daalder J. Burger G. Eel man Jzn. Tj. Douma Res.: Joh. Knol. De Koog 2 uit tegen Tex. Boys 2, aan vang half 3: F. Bügel H. List J. Spigt F. Otten J.v.Heerw. H.v.Heerw. A. Middendoro W. Stam L. Daalder W.v. Heerwaarden J. Kuneman Res.: A. Douma, G Douma, C. Jannes. De Koog 1 is vrij. Veel succes en denk om de puntjes. Morgen handbalt De Koog tegen SVC om 3 uur Elftal van De Koog: L. Koningsveld J. Sandee J. Eelman H.v.d.Star S. Pranger N.v.Heerw. K. Otte R v.Heerw. R. Burlage J.v. Heer waarden A. Brouwer Res.: B. Michels, M. Daalder. Terreindienst: J. Sandee, L. Koningsveld Texelse Boys-Nieuws. Zondag jl. trokken we met 2 elftallen naar WGW, nl. 1 en 2 om tegen comb. W G.W. 1 en 2 en comb. WGW 2 en 3 te spelen. Het le ging roemloos ten onder tegen zijn sterke tegenstander. Tot de rust bleef de stand 2-0 voor W. Na de rust leek het er eerst op of B. zich zou herstellen, maar door opvoeren van het tempo overspeelde W. de Boys. Einde 8-0! Het 2e daarentegen wist een 3-2 zegen in de wacht te slepen. Tegen wind in scoorde het 3 maal. Na de rust scoorde W. 2 maal. Het samenspel was keurig. Het 3e speelde tegen Texel 3 en ver loor eervol met 3-0. Programma Zondag a.s.: Tex. Boys 2-De Koog 2, 2,30 uur Tex. Boys A-WGW A, 1 uur. Tex. Boys B-WGW C, 12 uur. Elftallen voor a.s. Zondag: Tex. Boys 2-De Koog 2 J. Rijk G. Bakker H. Zijm Hzn. R.v.Heerw. H. Hooyschuur Th. Hoogen- bosch P.v.Sambeek Ratelband Jb.v.Heerw. P. Keijzer H. v. Tongelen Res.: Ben Boogaard, A. Barhorst. Tex. Boys A-WGW A: C. de Grave C. Kuip B. Witte A. Smit P. Hopman S. Rijk M. Witte T. Reij A. Boogaard H. Zijm J. de Jong Res.: H. Bakker. Tex. Boys B-WGW C H. Spigt P. Bakker J. Kager G. Kuip P. Idema S. Hopman J. Gieles Th Schraag C. Ran C. Veeger H. Smit Res.: P. Boom, D. v. Sambeek. Voor a.s. Zondag assistentie gevraagd van alle Boys-leden om vanaf 2 uur het veld klaar te maken. Aller opkomst drin gend gewenst. André. S.V. Texel. Zo zijn we dus weer startklaar, de competitie gaat weer beginnen en geluk kig, want dit is toch het hoogtepunt van elke voetballer en van iedere club. Texel 1 heeft een grote afdeling (12 verenigin gen), dus 22 wedstrijden, die ons in span ning kunnen houden. Er moet in de eer ste plaats door onze elftallen gestreden worden voor het kampioenschap en mocht het anders lopen dan vechten om tenminste niet achteruit te gaan, want verloren terrein te herwinnen, vraagt bovenmenselijke inspanning. We starten met 5 elftallen, nl. Texel 1- Vrone 1; Oudesluis 2-Texel 2; Texel adsp A-Helder adsp. A en voor Zaterdagmid dag De Koog A-Texel B; De Koog B Texel C, en rekenen er op dat alle spe lers van hoog tot laag het zich een eer zullen rekenen de kleuren van onze SV Texel zo hoog mogelijk te houden. Daar om, Texel, pak aan met een zeer snelle start en beste kameraadschap. Succes allemaal. Zondag a.s: Texel-Vrone, terrein Texel, aanvang half drie B. Heerschap G. Wilner W. Langeveld H. Neijens H. Boon D. v.d. Slikke H. Witte, H. du Porto, C. Schermer, N. Veldstra, P. Stam Reserve: P. Stoepker. Oudesluis 2-Texel 2, terrein Oudesluis, aanvang half 3, vertrek bus 11,15 u. van Hotel De Graaf: B.Beumkes W. Westdorp P. Vlaming J. Zijm J. Kikkert M. Bruyn J. v.d. Sterre N. Eelman J. v. Boven J. Dekker G. Vlas Reserve: Ben Rab. Texel A-Helder A, terrein Texel, aan vang 9,45 uur.: C. Moojen K. Plantinga C. Schot R. Witte A Bakker L. v.d. Wulp G. Zoetelief Bob Bakker (aanv.) A. Koo- ger P. v.d. Slikke M. Veldstra Reserve: J. Mosk. Zaterdag a.s.: De Koog A-Texel B, terrein De Koog, aanvang 4,15 u., ver trek per fiets 2 u. van Hotel De Graaf. J. Berkenbosch (aanv.) Dick Bakker A. de Wolf J. Mosk R. Witte A. Wonder D Roeper, Jac Dijt, L. Heerschap, W. v. d. Vis M. Eelman Reserve: D Haker, D. Westdorp. De Koog B-Texel C, terrein De Koog, aanvang 3 u., vertrek per fiets 2 u. van Hotel De Graaf: W. Schuyl D. Westdorp J. Zuidewind C. de Wolf D. Haker H. Agter P. Keijser J. Zegel W. Lap C. v. Lenten W. Keijser Reserve: Joh. Dros. FEUILLETON 16.) Jill knikte en legde haar hand op de broche. Als er zoiets bestaat, zal de slechte invloed mij wel eeen kwaad doen dacht ze, want ik doe mijn best om haar gelukkig te maken, al zal ik dan zelf wel nooit Clare heten. Eindelijk kwam Hugh terug. Zijn oog viel dadelijk op de broche. Zo, zei hij, heeft moeder het je gegeven? Jill sloeg haar ogen neer. Ze wist, dat moeder en zoon naar haar keken; ze moest iets zeggen, maar kon geen woor den vinden, want de angst wilde niet weggaan. Zulk een bijgelovige vrees is iets vreemds. Je kunt het niet grijpen en er niet aan ontkomen als ze je in haar macht heeft. Jill moest vechten tegen 'n opwelling om de broche los te maken en aan mrs. Clare terug te geven; doch dat was natuurlijk een onmogelijkheid. Je moet nog even met mij meeko men naar de zitkamer, zei Hugh opeens. Ze voelde dat hij begreep, wat er in haar omgmg. Is daar iemand? vroeg mrs. Clare. Harcourt. Och, laat hem toch weggaan Ik vind het niet prettig als hij hier is. Hij zei, dat hij wegging. Ik ben niet erg vriendelijk tegen hem geweest. Hij ging met Jill de kamer uit. Zij wa ren nu in de schemerige hal waar, de magnolia's geurden. Jill legde zenuw achtig haar hand op zijn arm. Ik ik ben bang voor die broche. Dat begrijp ik. Geef ze mij maar. Zij maakte de broche los en legde ze in zijn hand. Ik kan die niet dragen, Hugh. O, je had me niet in zoiets moei lijks moeten brengen! Ik heb geen flauw vermoeden ge had, dat ze je dat ding zou geven. Wer kelijk niet! Het was een van de eerste gedach ten, die bij haar opkwamen. Hij bewoog het juweel in zijn hand en zelfs hier in het halfdonker flonkerde 't rood der robijnen wonderlijk helder. Ik kan 't niet dragen. Ik heb veel gehoord van edelstenen, die verdriet brengen. Zij zegt, dat het ongeluk brengt aan vrouwen, die niet tot de familie be horen. Ik zal er wel iels op bedenken. Je zult het ding niet weerzien. Haar gezicht glansde bleek in 't sche merige licht. Hij legde zijn hand op haar arm en zei vriendelijk: 't Is niets hoor. Maak je toch niet ongerust over niets, 't Is niets anders dan een mal oud bijgeloof. Hij glim lachte. En die glimlach gaf haar plotseling een wonderlijke ontroering. In de stilte, die op zijn woorden volg de, hoorde ze stemmen in de zitkamer. Goeie genade! zei Hugh. Harcourt is er nog! De deur ging open doch niet verder dan een handbreed. Blijkbaar hield ie mand zijn hand op de deurknop. Die ie mand was Bessie. O, nee, mr. Harcourt, zei ze, dat is Wat doet ze dan bij Hugh? Bessie lachte zacht en vergenoegd, zoals een oude, niet heel snuggere vrouw lacht, die een gewichtig geheim te bewa ren heeft. Ze zei grinnikend: Nou wat zou een mooie, lieve, goeie jongedame hier wel doen bij mr. Hugh? Je wil me toch niet vertellen, dat ie veliefd is geworden? Jill en Hugh staarden elkaar ver schrikt aan Het was of ze nu wel goed voelden, dat ze geen van beiden voor samenzweerders in de wieg gelegd wa ren. Bessie grinnikte weer De deur ging verder en ze kwam de hal in met het koffieblad in haar hand. In het duister zag ze da andere twee niet, terwijl ze glimlachend de gang in liep. HOOFDSTUK VI. Zij begrepen, dat het nu niet gemak kelijk meer zou zijn. Toen Jill die avond thuiskwam, vond ze een boze Dick, die zichzelf verwaar loosd voelde. Hij had aan mets zo het land als zelf zijn eten te moeten klaar maken en hij bewearde, dat hij de din gen niet goed gaar had kunnen krijgen en nu last van zijn maag had. Waar was Jill toch zo lang geweest? Zij was met iemand uit geweest. Dick dacht niet anders dan dat het 'n vriendin was geweest en vond het niets minder dan onhartelijk, hem maar aan zijn lot over te laten als hij moe thuis kwam. Het was niet voor de eerste keer, dat Jill de indruk kreeg, dat Dick eigenlijk een egoïst was, maar die indruk was nog nooit zo sterk geweest als nu. Het was eigenlijk de eerste maal, dat ze werke lijk laat thuiskwam en nu maakte hij daar een scène over. Kon het hem ei genlijk iets schelen, hoe zij leefde, wat er met haar gebeurde, zolang hij maar verzorgd werd en zijn natje en droogje had? Met de narigheid, waaruit ze hem gered had, was het,net zo geweest. Toen hij begreep, dat ze hem geen bijzonder heden vertellen wilde, had hij zich daar al gauw bij neergelegd. Zodra hij het gevoel gekregen had, weer veilig te zijn, was het hem al lang goed geweest. Dat het voor Jill geen kinderspel geweest kon zijn, dat geld te krijgen, dat zij er moeite om gehad had en waarschijnlijk nóg had dat kwam klaarblijkelijk bij hem niet op. En Montie is er ook geweest, zei Dick. Hij vond het ook niet erg net jes, dat je mij hier in mijn eentje liet tobben. Zo. Hebben jullie elkaar zitten op warmen? Helemaal niet. Het is eenvoudig egoïstisch, zo maar aan de zwier te gaan en mij op het allerlaatste ogenblik een telegram te sturen. En het is zeker niet egoïstisch, van mij te eisen, dat ik dag in dag uit thuis blijf om voor jou klaar te staan? Zeg ik er iets van als jij eens uit wilt gaan? Prachtig! zei Dick smalend. Ze had natuurlijk niet zo tegen hem moeten uitvallen, maar ze was moe en angstig en overspannen. En, om de maat vol te maken, kwam op dit ogenblik Montie binnen om te zien of ze al thuis was. Waar ben jij in 's hemelsnaam ge weest? vroeg hij. Jill zei tot zichzelf, dat ze, zodra ze weer de macht over haar eigen leven had, nooit meer zou dulden, dat anderen haar „voor kennisgeving aannamen". Deze twee jongens bedilden haar op de zotste manier. Ze meenden blijkbaar het recht te hebben, haar allerlei vragen te doen over dingen, die hun niets aangin gen. Ik ben uit geweest. Hij deed de deur dicht en kwam de kamer in en keek haar strak aan. Met die vent, zeker? Montie, ik hoef jou toch zeker geen rekenschap te geven van mijn doen en laten? Dus je wilt mij niet verantwoor den? Neen, zeker niet, als je zo'n hou- dign aanneemt. Ik heb je gezegd, dat ik niet zou rusten voor ik weet, wie het is. Je denkt mischien, dat mij dit niet zal lukken, maar dat zal je tegenvallen. Ik zal naar de winkel gaan en het aan Freda vra gen. Die zal wel meer weten. Dat was een schot op goed geluk af maar hij wist niet hoe raak het trof. Ze stond daar een ogenbhk machteloos met bonzende slapen, in doodsangst, dat hij zou zien, dat ze bleek werd. Neen! Dat mocht hij niet zien. Hij mocht niets mer ken! (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4