Schoenmakenj BÜTTERMAN TEXEL 2 S.R.C. 2 Tentoonstelling van 400 runderen Wisselbeker voor de beste groep, medaille voor kampioenskoe BUITENLANDS WEEKOVERZICHT Met Jan P. Strijbos ter walvisvaart ophaaldienstgaat gewoon door gedeelte van huis Bloemisten Wegens vacantie GESLOTEN Wie weei ATTENTIE! Wegens vacantie niet gewassen Aardappelrooiers gevraagd Rekeningen mijn fiets Schoenreparatie 1 S°|0 duurder mm mm mm mm mm mm imim mm mm mm mm ïimi mi HEERLIJKE ZUURKOOL M. S. LANGEVELD Zn. mi mm mm min mm mm iiiiimi mm mm mm mm mm hui VACANTIE De Texelse Slagerswinkels zijn Maandag 18, Dinsdag 19 en Woensdag 20 September Gesloten Naar het zich laat aanziein zal de door de Rundveefokvereniging „Texel" en de Coöp. Vereniging voor kunstmati ge inseminatie „Texel" te houden Fok- veedag en K. I. Jongveedag een voor de Texelse veehouders belangrijk gebeu ren worden. Die dag toch, Dinsdag 19 September, zullen bijna 400 dieren worden samen gebracht op het keuringsterrein aan de Hollewalsweg, welke dieren, verdeeld over een 20-tal rubrieken, door 4 keu ringscommissies, gevormd uit deskundi gen van de vaste wal, zullen worden be oordeeld. Aan de beste dieren zullen prijzen worden toegekend van 7%, 5 en 2M» gulden, terwijl aan de diverse eerste prijswinnaars een medaille zal worden toegekend. Bovendien is door het be stuur van de Coöp. Aankoop Vereniging „Texel" een wisselbeker beschikbaar ge steld voor de beste groep dieren, beho rende aan één eigenaar, terwijl voor de kampioenskoe een medaille is uitgeloofd door de Coöp. Boerenleenbank. Door de volgende firma's en vereni gingen zijn medailles beschikbaar ge steld voor de eerste prijswinnaars: Tbc- vereen. Texel; afd. Texel der H.M. v. L., afd. Deh Burg der LTB; afd. Eierland der H.M. v. L.; afd. Eierland der LTB; afd. Texel der C.B.T.B.; Coöp. Veeafzet vereen., afd. Texel; Fa. C. R. Keijser Co.; Fa. A. Langeveld Pzn.; Hotel Texel; Hotel Dc Lindeboom; C.Z. Eendracht en de Handelsraad der LTB. Wij mogen aannemen, dat niet alleen de eigenaars van het aangevoerde vee aanwezig zullen zijn, maar dat iedere Texelse veehouder op 19 September naar Den Burg zal trkken om van zijn belangsteling te doen blijken. O.i. zeer terecht, want de plaats die de rundvee houderij in het Texelse bedrijf is gaan innemen, is de laatste jaren van al gro ter betekenis geworden. Deze dag zal VERTROKKEN PERSONEN. Anton W. Slort v. Wilhelminalaan 22 n. Nijmegen, Ubbergseveldweg 117-121. Monna A. Bolt v. Peperstr. 69 n. A'dam. Vossiusstr. 56. Willem J. Spronk en gez., v. Suikerweg 1 n. Valburg, Herveld, Hoofdstraat 42. Dorothea E. v. Reijen- dam v. Warmoesstr. 22 n. Valburg, Zet ten. Willem M. Bakker, v. Den Hoorn 10 n. Beverwijk, Romerkerkweg 2. Jantje Ronner, v. Julianastr. 9 n. Emmen, Nw. A'damvaart NZ 22. Petrus W. Bosma, v. Gravenstr. 3 n. Bolsward, Schildwijk 1. Johannes G. van Gerven v. De Cocks- dorp 24 n. Leidsendam, Dr. v. Noortstr. 34. Watte Duizendstra en gez., v. Oude- schild 181 n. A'dam, Bickersgracht 82. Piet de Graaf, v. Weverstr. 95 n. Gro ningen, Herenweg 30. Frouwke N. Rab, v. Binnenburg 11 n. A'dam, v. Baerle- straat 62. Maria J. G. Uijtenhaak, v K 48b n. A'dam, Hectorstr. 37 III. Adriaan H. Pijl en echtg., v. De Koog 34 naar Amersfoort, Spoorstraat 20. JUIST OP TIJD. De heer W. van Houten, werkzaam bij Gebroeders Slot Rotterdam", is Dins dag op de dijk bij het gemaal van Waal enburg aan een groot gevaar ontsnapt: hij bestuurde een tractor, welke een met vlas beladen wagen trok, toen hij ont dekte, dat de hoge stapel vlas in zijn richting begon te glijden. Van Houten bedacht zich geen ogenblik en sprong van de rijdende tractor. De tractor kan telde met wagen en al langs de dijk. Van Houten bleef ongedeerd. DRIE-GEMEENTEN-DAG. Aan de „Drie-Gemeenten-Dag", welke de Doopsgezinde Gemeenten van Den Helder, Texel en Wieringen Zondag op Texel hopen te houden, zullen ongeveer 170 personen 80 van het Vasteland deelnemen, 's Morgens om 10 uur is er een kerkdienst met medewerking van het Koor, 's middags komt men in de Dennen bijeen, waar Drs. D. C. L. van Dijk zal spreken over het onderwerp „Wat houdt de jeugd uit de kerk?" ONDERSCHEIDEN. Woensdag jl. had in een intieme bij eenkomst op het Secretariaat (Sonne- vanck) de uitreiking plaats van het Her- ïnneringskruis van het Nederlandse Rode Kruis aan de heer A. J. Eelman (aftredend voorzitter) en de heer Th. Tiessen (afgetreden penningmeester). Beide heren hebben zich zeer verdien stelijk gemaakt voor het Rode Kruis, in de periode direct na de bezetting. Tij dens hun zittingsperiode steeg het leden tal der plaatselijke afdeling van 36 tot 1200. Wegens drukke werkzaamheden moesten zij hun dagelijks bestuursfunctie neerleggen. Zij blijven echter op ver zoek van het hoofdbestuur als gewoon bestuurslid zitting houden. Dokter Van Loon, hiertoe aangezocht, werd bereid gevonden het Voorzitterschap op zich te nemen. UITSLAG AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Texel hebben gistermiddag aanbesteed „het aanbrengen van een klinkerbestrating, gedeelte trottoir en gedeelte riolering in uitbreidingsplan Den Burg-Zuid. Deze bestrating enz. zal van de War moesstraat (tegenover de bloemenwinkel van de heer H. J. Witte) met een hoek naar de nieuwe o.l. school lopen, een af stand van 235 meter. Er zijn rond hon derdduizend stenen voor nodig. De uitslag was: C. Nieuwenhuizen. Heiloo f20,835; fa. wed. I. Voigt f21,000; K. Vens, Zaandam f21,500; C. H. F. Duin f21,500; J. Drijver f22,778; Gebr. Meijer, Den Helder f 24,789. De begro ting was f 21,000, HOEVEEL VEE? Ingevolge het Landbouwinventarisatie- besluit moest de Texelaar J. v.d. B. op een registratie invullen hoeveel vee hij voor de handel in voorraad had. Omdat hij zulks verzuimde werd hij Woensdag te Alkmaar tot f 15 subs. 5 dagen ver oordeeld. stellig aantonen dat het werk van beide vereniging niet zonder succes is ge bleven al zal tevens uitkomen, dat zeer veel nog voor verdere verbetering vat baar zal zijn. De bedoeling van de organisatoren is dan ook om door deze dag te komen tot een oordeel over de stand van de rund veefokkerij op ons eiland en voorzo ver deze nog niet bij alle veehouders aanwezig is, belangstelling te wekken voor het werk van beide verenigingen. Tot slot vermelden we nog, dat op het terrein een consumptietent is geplaatst, die door Hotel Texel en De Lindeboom zal worden geëxploiteerd, terwijl van de verschillende dorpen bussen zullen rij den zoals op de gewone marktdagen. President Truman heeft vorige week Zaterdag bekend gemaakt, dat de Ame rikaanse strijdkrachten in W.-Europa aanzienlijk versterkt zullen worden. Over de omvang en de aankomst zal overleg worden gepleegd met de leden van het Atlantisch pact. Te verstaan wordt gegeven, dat van deze bondgeno ten ook het uiterste zal worden ge vraagd. Generaal Mark Clark, is voor een inspectietocht in Frankfort aange komen, waar hij mededeelde, dat de be loofde versterkingen niet lang op zich zullen laten wacht en dat zij vermoede lijk voor het voorjaar in Duitsland zul len staan. De gehele Amerikaanse buitenlandse politiek is nl. gebaseerd op de stelling, dat op Europa het zwaartepunt van Amerika's politiek moet liggen, terwijl de republikeinse oppositie van mening is, dat het Verre Oosten te zeer ver waarloosd wordt. Gezien het feit echter, dat het niet goed mogelijk was beide ge bieden de volle aandacht te schenken, was een keus noodzakelijk. Iedere staats man in de geschiedenis wordt voor der gelijke beslissende keuzen gesteld en men kan wel zeggen, dat de brede visie en een later gebleken juistheid van de keuze de historische grootheid van een staatsman bepalen. Voor de huidige keu ze tussen Europa en Azië heeft veel ge wicht in de schaal gelegd de visie van generaal Marshall, die deze week weer in de Amerikaanse legering is opgeno men als minister van defensie in opvol ging van Louis Johnson, die niet vol daan heeft. De ernst van de internatio nale toestand heeft Truman genood zaakt, deze militair, die zijn sporen op politiek gebied heeft, te benoemen. De keuze van Marshall wijst er op dat de volle nadruk op de defensie zal komen te liggen en dat Truman niet van plan is te zwichten voor de republikeinse aan vallen op Acheson, die Marshalls politiek consequent heeft doorgevoerd. Wanneer men nu de toestand in het Verre Oosten beziet, kan twijfel aan de juistheid van Marshalls keuze voor Eu- ïopa opkomen. Geheel China is in com munistische handen geraakt, de strijd in Korea is uitgebroken en Ruslands ambi ties in Azië dreigen met meer succes be kroond te worden dan de Russen, toen zij hun aandacht op dit gebied gingen concentreren, wellicht hadden durven hopen. In Azië is een onuitputtelijk men senmateriaal, dat bij een machtsstrijd de doorslag kan geven. Doch men vergete niet, dat voor Europa dit aanhangsel van het kolossale door de communisten overheerste Euraziatische vasteland sprak: de hoge technische ontwikkeling, de ideologische en culturele gelijkge richtheid, waardoor de Amerikanen van vriendschap overtuigd konden zijn, anders dan in het technisch achterlijke Azië, waar de als vreemde, dus vaak als vijand beschouwde blanke Amerikaan, opvolger van de vroegere koloniale heersers, niet zo zeker kan zijn van de welgezinde medewerking van de volke ren. Dinsdag zijn de ministers van buiten landse zaken van de Grote Drie te New York bijeengekomen. Wanneer wij ge zaghebbende bronnen mogen vertrou wen, zal Acheson zijn Franse en Engelse collega's voorstellen een collectieve At lantische strijdmacht te vormen, met een Amerikaan als opperbevelhebber. Deze strijdmacht zou behalve meer Ameri kaanse divisies ook meer Engelse divi sies op het Europese vasteland moeten omvatten en Acheson heeft gedacht aan de integratie van een Westduitse divisie in deze collectieve Atlantische strijd macht naast de versterking van de W.- Duitsche politie. Bij deze punten komt nog de kwestie Azië: Korea, Formosa, de toelating van Mao's China tot de Ver enigde Naties, de bedreiging van Frans Indo-China. Over verschillende kwesties is de opvat ting van de Engelsen en de Fransen zeer verschillend van die der Amerikanen. Zo is Engeland van oordeel, dat een herbewapening van Duitsland in de eerste plaats ten koste van de uitrusting van de andere W.-Europese landen zal gaan en dat men er in de tweede plaats goed aan zal doen alles te vermijden wat Rusland als provocatie zal kunnen be schouwen in die periode, dat een mini mum aan Europese defensie opgebouwd zal worden, een minimum, dat volgens deskundige kringen in Amerika om en bij de 36 divisies zal liggen, een aantal dus, waar men nog lang niet aan toe is. Dat Engeland ten opzichte van com munistisch China een veel tegemoetko mender houding wil innemen dan de V.S., is bekend, een houding, die ook door India wordt gedeeld: volgens Nehroe is het communistische China ge heel afhankelijk van Moskou, een me ning, die zelfs de Engelsen wel niet zul len onderschrijven. STICHTING NOORDHOLLANDSE WELSTANDSCOMMISSIE. Dezer dagen heefl de voorzitter van de Stichting Noordhollandse Welstands commissie ten Raadhuize van Den Hel der geïnstalleerd de Commissie voor de Kring Noordholland's Noorderkwartier. (Voor Texel de heren H. C. Remmers en J. Tiessen).) Voortaan zal deze regionale commis sie de gemeentebesturen van Anna Pau- lowna, Callantsoog, St. Maarten, Scha- gen, Texel, Wieringen, Wieringermeer, Wieringerwaard en Zijpe, adviseren over ontwerpen van bouwwerken. Zij zal ten raadhuize van Den Helder ver gaderen op de tweede en vierde Don derdag van elke maand. Na oproeping is er op die dagen vooi belanghebbenden gelegenheid tot be spreking van plannen, die tevoren door de gemeentebesturen zijn ingediend. Voor de Commissie De Secretaris Prof. Wieger Bruin. Woensdagmiddag omstreeks 4 uur is in het strand aan het Zuid-Westelijk deel van Ameland een gat van zestig meter in het vierkant en twaalf meter diep geslagen. Dit deel van het eiland brokkelt nog steeds af, reden waarom men bezig is met een hechte zeewering. De mannen, die op de 27ste October van het jaar 1946 met de Willem Ba- rendsz ter walvisvangst gingen, waren onverschrokken, doorgewinterde zeelui, een internationaal gezelschap Mannen die van aanpakken wisten, staalharde kerels, die nergens voor stonden. En dat moest ook, want hun wachtte een zwaar karwei: walvissen vangen en verwer ken. Ja, daar is heel wat gebeurd eer zo'n enorme walvis, althans een heel klein stukje ervan, als Blue Band, vers gekarnd, voor ons op tafel staat. De heer Jan P. Strijbos heeft daarover verteld, over die walvisvangst, ja hij heeft die tocht meegemaakt, naar die verre, grote zee, tussen Kaapstad en de Zuidpool. Toen ze zich in Amsterdam inscheepten lag een acht maanden lange 1ocht voor de boeg. Hij nam ons mee aan boord en wist van meet af aan de juiste sfeer te scheppen, het lief en leed van die tocht werd ons glashelder ge schetst. Wij passeerden die leuke ei landjes voor het Europese vasteland, toen langs Afrika en daarna naar het terrein van de vangst, naar de walvis sen. Wij weten, dat het een geslaagde expeditie is geworden, vele walvissen werden aan de haak (harpoen) geslagen en die vangst op walvissen gaat nog altijd door De heer Strijbos hoopte, dat de wereld weer spoedig voldoende plantaardige oliën en vetten ter be schikking zou staan, anders bestaat er, volgens hem, grote kans, dat de walvis sen totaal uitgeroeid worden, want er worden jaarlijks zo'n 30,000 walvissen gedood. Hoeveel van die vissen er zijn, is moeilijk te schatten, de meningen lo pen van 300,000 tot 1 millioen. Spreker vertelde tal van bijzonderhe den over de walvis: hij kan wel 30 me ter lang worden, weegt dan honderd ton. Een op de hielen gezeten walvis kan zijn snelheid opvoeren tot 40 km. per uur en dat kan hij de hele dag volhou den! Maar heeft een harpoenier hem in het vizier, dan is het dier practisch red deloos verloren, die harpoenier is een eerste klas vakman, hij mist nooit, zou hij wél missen en de walvis verspelen, dan is voor een waarde van f 15,000 naar de maan. Zo'n harpoenier (gunner) wordt dan ook dik betaald, er zijn er die in die 8 maanden, waarvan 4 maanden actief, 50-70,000 gulden verdienen, maar ze kunnen de rijkdom niet verdragen en niet lang nadat ze voet aan wal hebben gezet zijn ze weer schoon op! De harpoen bevindt zich niet op de walvisvaarder zelf i.e. de Willem Barendsz, maar op de zgn. jagers, kleine, snelle vaartuigen, die een wijd terrein, soms tot 150 mijl van het moederschip, afgrazen. Raakt men door het onklaar raken van de radio het moederschip kwijt, dan is men verloren. Niet lang geleden is zo'n jager met man en muis vergaan. De enorme hoeveel heid traan, welke zo'n walvis onder zijn huid verborgen heeft, wordt niet opge spoord terwille van de Blue Band, aldus spreker,: die traan is de reserve voor de vis ten tijde van £ijn verblijfplaats in noordelijker wateren, van April tot October waar minder voedsel te vin den is. Wij kunnen ons dus voorstellen, dat de walvis blij is, als de trek naar het Zuiden weer kan beginnen zodra de zomer daar inzet en het water er dus minder koud wordt. De heer Strijbos vertelde ook zeer in teressante dingen over het familieleven van deze zoogdieren. Hoe de jongen aan de kost komen, hoe groot ze bij de ge boorte zijn en hoe flink ze groeien 5 cm. per dag oftewel 100 kg. Die „kleine" walvisjes hoeven ce harpoen nog niet te vrezen, want een walvis mag niet bene den een bepaalde maat worden gescho ten en de harpoenier kan hun grootte uitstekend schatten. Wij hebben u nog niets verteld van het verwerken van de walvis. Dat gaat ook moeilijk: U had hiervoor de film moeten bijwonen! Die gaf daarvan een uitste kend beeld: de mannen liepen als dwergjes rond de carbonades van een everzwijn. Het verwonderde ons werke lijk, dat men geen gasmaskers droeg, want volgens de heer Strijbos was de stank van een onder het mes liggende vis ondragelijk. „Je kon tegen de lucht aanleunen". En dan te bedenken, dat het eindproduct onze tong in hoge mate streelt. Ja, wij kunnen waarempel meer dan atoombommen maken! Na de pauze vertoonde de heer Strij bos nog enkele filmpjes over het vogel leven op Texel. Jammer, dat het uur te ver gevorderd was om een afgerond ge heel aan te bieden, maar misschien heeft hij nog eens gelegenheid om een avond speciaal aan onze gevederde vrienden te wijden? OP WEG NAAR HOLLAND. Ds. J. A. van Boven bevindt zich aan boord van de „Ranchi", die 1 Sept. uit Indonesië is vertrokken en Maandag 25 September in Amsterdam wordt ver wacht; de heer H. M. Moonen, Weges- waal, hoopt op diezelfde dag met de „Fairsea" te Rotterdam aan te komen en de heer P. Mechielsen op Zaterdag 23 September met de „Goya" te Amster dam. DAAR SPOOKT HET! Het spookt in het Molenbos, bij De Cocksdorp: toen een wielrijder dezer da gen tegen negenen langs het Molenbos reed, sprong er plotseling een spook te voorschijn, het zag er angstaanjagend uit en de wielrijder sloeg de schrik om het hart. De arme man maakte dat hij weg kwam en trilde nog, toen hij zijn relaas in de Sociëteit van de Vrienden kring deed. Wel deksels,, zeiden ze daar, dat spook zullen v/e mores leren! Zij trokken er met knuppels gewapend op uit, maar het spook was in geen velden of wegen meer te ontdekken. (Spoken houden niet van massale klopjachten. Red.) De volgende avond doorkruiste iedereen, voorzien van een knuppel, het bos, dat het spook tot zijn domein had verklaard, maar niemand wist het spook te vinden. „Meisjes en vrouwen durven niet meer alleen die kant uit, als het donker is", vertelde ons een Cocksdorper. Wij kun nen ons dat best voorstellen! PASSAGIERS VERGETEN. „Je auto ken niet meer mee". Aldus verklaarde een der mannen-van-TESO Vrijdagavond aan de ITeér C. Zegel, die met een klein autootje op het haven pleintje te Den Helder was verschenen. „Je ken die auto in de garage achter de dijk stallen", zo werd de heer Z. mede gedeeld. „Goed, ik kum meteen terug!" zei de heer Z., maar.toen hij enkele ogenblikken daarna over de dijk naar de haven stapte voer de boot al weg. De heer Z. (en diens knecht) waren nu gedwongen in Den Helder te overnach ten. INGEKOMEN PERSONEN. Willem Tromp v. CBR n. B 41. Walra ven H. Kissing, v. Den Haag, Obrecht- straat 402 n. K 84a. WEER CONSULTATIEBUREAU. Doordat dokter Van Wijk, Woensdag jl. verhinderd was, kon het Consultatie bureau voor zuigelingen toen geen zit ting houden. De eerstvolgende zitting is nu bepaald op Woensdag 20 September a.s. Voor buiten Den Burg van half 2 tot half 3, voor Den Burg van 3 tot 4 uur. ERETEKEN. Aan de heren J. F. W. Veldwisch (De Jeugdherbergvader) en W. de Win ter, De Cocksdorp C 113, is het ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt. GAUW VERDIEND! J. de Waal vond op 9 Augustus in De Slufter een ballonnetje, dat in Engeland was opgelaten ter gelegenheid van een feest. Als dit het verstgevlogen ballon netje is, zo stond op de label, krijgt de vinder ervan 10 shilling. Blijkbaar is deze ballon de kampioen geworden, want de vinder kreeg giste ren het bedrag uitgekeerd. PREDIKBEURTEN. Zondag 17 September 1950. N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Reijendam, in Eben Haëzer. 7,30 n.m. Ds. v. Reijendam in Eben Haëzer Den Hoorn 10 u. Cand. D. van Boven, Extra collecte v.h. Prot. Interkerke lijke Thuisfront Maandagavond repetitie Kerkkoor Oosterend 10 uur Ds Klijnsma De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Bediening Heilig Avondmaal 19,30 Ds. Soesan, Jeugddienst Ook 's avonds extra bus Oudeschild 10 u. Eerw. Heer Termaat De Koog 10 uur Ds. Janse De Waal 7.30 uur Ds. Janse GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur Leesdienst n.m. 5 uur Ds. de Wolf Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 10 en 3 uur Ds. F. Tollenaar, uit Den Helder. Bediening H. Avond maal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen, m.m.v. Kerkkoor. (Gemeentedag, samen met de gemeen ten Den Helder en Wieringen). TEXELAARTJES. Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn, Tel. 10. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. gevr oude kippen en hanen. P. Keijser, Schilder- weg Te k. gevr. oude kip pen en jonge hanen. A. N. Plaatsman, Kogerweg36, Tel. 139, n.b. bunker Texla Wij zijn met vacantie, maar de ophaaldienst gaat gewoon door. Wild kan aan huis gebracht worden J.Zwan.De Koog Te koop puikbeste aardappelen (ziekvrij) J. Wit vliet, Kogerstr. 70 Te k. kamerkachel. Schildereinde 28, Den Burg Te k. gevr. 1-pers ledikant, zonder spi raal. J. Medema, Kerkplein 6, Oosterend Te k. 5 paar i.g.st.z. damesschoenen, m. 41 Te bevr. Secretaris Jonker- str. 9, Den Burg Te koop een beste jongensfiets en een meisjesfiets. Kamerweg 25, De Koog 't Is een feit dat men aan Den Hoorn, zelfs an Schil aardappelen van Hannes Witte wil H. Witte, De Westen H 90 Wie heeft een autoped met lucht banden te koop voor Eddie Stiekema, Molenstraat 59 B.z.a. jongeman als winkel bediende of dergelijke. Br. onder no 900 aan bur. v d. blad Verl een br. dames- vest met rood en maisgeel ingewerkt, tussen het V.V.V. gebouw aan De Koog en Helsloot, gaande langs het fietspad door de Dennen Tegen bel. terug te bez. bij R. Witte Schildereinde 35, Den Burg Aangeb. voor a.s. herfstlevering alle soorten vruchtbomen, bessen enz Prima kwal. P. v d Slikke Westerweg, Den Burg Texel Vermist Cyperse poes, gaarne terug. Stenenplaats 5 Aardappelrooiers gevr. H. J. v d. reest, P.H Polder Te k. wegens vertrek electr. wasmachine, dressoir, haard kachel, dames-, heren- pn kinderfiets enz. H. J. Dijt, Wilhelminalaan 10 God verblijdde ons met de geboorte van een Doch ter, we noemen haar Pietje M. VLAMING M. VLAMING-Drijver Texel, 13 September 1950 Oost, O 97b. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Marcel die bij het H. Doopsel de namen ontving Marcellinus Johannes Adrianus C. BAKKER-SIot |OH. A BAKKER Den Hoorn 28, Texel, 14 September 1950. Wij zijn met vacantie maar de Wild kan aan huis gebracht worden. J. ZWAN, De Koog Te huur gevraagd te Den Burg voor jong gezin met 2 kinderen gemeubileerd, met gebruik van keuken, voor tijd van 2 hoogstens 3 maanden. Desnoods met pension. Brieven met prijs onder no. 899 aan bur Tex Crl Gelieve de bloembollet] voor I October ter behandeling te brengen Daarna wordt niet nteer behandeld Bloembollenkokerij Den Burg J HOOGLWONING van 18 tot en met 24 September a.s. Fa. Jb Bakker Zn. Bakkerij Binnenburg waar de fiets van JAN |ACOBBROMMERSMAis? Wordt sinds Zaterdag j.l. vermist. Gaarne terug Mo lenstraat 2 wordt in de week van 25-30 September Stoomwasserij „Texel" P KIKKERT, Zuid-Haffel ten laste van de Feest commissie Den Hoorn worden ingewacht voor Woensdag 20 Sept a.s bij de Penningmeester D. Beumkes, Den Hoorn Wie Donderdag na het vuurwerk uit de Parkstraat heeft meegenomen, wórdt aan geraden deze terug te brengen. S. ELLEN, O 31 Listenplaats n.b. Oosterend ZONDAGMIDDAG 2,20 UUR dat is weer ren aanslag op Uw porte- monnaie. Neem daarom een goeie raad van Uw schoenmaker aan Laat Uw schoenen tijdig repareren Lonp ze niet te ver, want dat geeft extra werk, dus extra kosten. En Eist waar voor Uw geld. Brengt Uw schoenen op tijd bij VERKRIJGBAAR BIJ

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2