Lief en leed in Nieuw-Zeeland uiör De moeilijke keus Texelaars in den Vreemde Hendrik Donker heeft al een auto gekocht Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg FM® Jeugdrubriek 27 Augustus 1950. Ik zal de pen maar weer eens opne men en een verslag geven van mijn vrienden. Ik heb van allen bericht ge had. Het wordt dan nu „Texelaars in New-Zealand". No. 1 is Hendrik Donker. Ik heb hem driemaal geschreven voor ik het goede adres had, maar nu is het er toch. Het eerste wat hij schrijft is: „Ik heb het hier best naar 't zin". Een bedrijf van 80 ha. groot. 100 koeien melken als het vol le seizoen er is, vooits 30 varkens en 3 paarden. Wat er van het bouwland ge-, haald wordt is voor de koeien. Wat die 100 koeien aangaat, dat is hier algemeen. Sommigen even meer, anderen even minder. Het land is niet heuvelachtig, maar verschrikkelijk ongelijk. Alles kui len en gaten. Toen hij er kwam was de melkerij er niet druk en was de baas be zig een nieuw huis te bouwen voor hem zelf. Ik geloof niet, dat ze dat hier alle maal zelf doen. Schilderen wordt vaak zelf gedaan. En verder schrijft hij: „Er staat een groot huis voor mij met een woonkamer, een keuken waarin een for nuis, te stoken met hout, en een elec- trisch fornuis, twee grote en een kleine slaapkamer. En tot slot nog een badka mer." Dat was dus alles in orde. Dit be richt kreeg ik, toen ik nog in Auckland was. Maar nu een tweede brief van Hen drik. Om te beginnen: „Ik heb een auto gekocht! Je kunt er hier niet buiten! Het is wel geen nieuwe, maar toch een nieuwe motor er in. Nou, dat is niet gek als je hier nog maar een paar maan den bent. Verder de reis naar Wellington. Hendrik moest daar heen voor de papieren van zijn vrouw. En het is een heel stuk van Hamilton af. Hendrik ver trok 's middags om 5 uur en was de volgende dag om 7 uur 's morgens in Wellington. Als je dan na gaat, dat de treinen erg koud zijn, weet je wat het is. Toen hij op de plaats van bestemming was kon hij voor 't eerst weer Hol lands spreken. En dat was vreemd. Het is met mij hetzelfde, ik spreek iedere week Hollanders en toch zijn er enkele woorden die er vlot in het Engels uitlo pen. Toen hij er kwam waren de papie ren van zijn vrouw nog niet gearriveerd. Ze kregen ze daar eens in de 14 dagen. Dat is dus wel een speciale dienst. Want de post is hier niet slecht. Wellington is een mooie stad. Veel bergen en daar hebben ze de huizen tegenop gebouwd Hendrik hoopt dat zijn vrouw in Septem ber of October uit Holland kan vertrek ken. No. 2 is C. M. van Sijp. Die zit in New- Plymouth en heeft een slechte plaats ge vonden. Het eerste was even anders. Hij schreef,ik had zó wel weer terug gewild. De mensen meenden, dat er op gedron ken moest worden Er was daar nog een andere Hollander en Cor moest mee naar een café en om twee uur in de nacht waren ze goed geladen en gingen naar huis. Toen hij een volgende keer niet meer mee wou, was de aardigheid er meteen af. Na die tijd is er heel wat veranderd: die Hollander en de baas kregen ruzie en die Hollander js weggegaan, maar ge weldig is het nog niet. Hij moet zelf zijn kleren wassen en heel houden, zodat de Zondagmorgen daarmee heengaat. Er jjworden op dit moment 50 koeien ge- "molken, maar ze hebben hem toch be loofd, dat hij zomerdag om 4 uur op moet staan. Nu had ik hier door bemiddeling van mr. Davison een ander adres voor Cor, maar dat ging op het laatste mo ment niet door. Mr. Davison beloofde mij uit te zien naar een ander adres, terwijl mijn eigen baas, mr. Emeny, een advertentie in de krant wil zetten. Ik hoop Cor hier dan gauw in de buurt te zien. No 3 is Gerard Leber. Die is Cor al voor, hij heeft zijn tweede baas al. De eerste was een schapcnboer, maar het werk stond hem niet zc bar aan. Het was een schapenboerderij en hij mocht vele dagen te veld om he+ land schoon te ma ken. Er zijn verscheidehe farms hier, wanneer je tenminste wat achteraf komt, waar de brem, bramen en sporten het :&9 C. M. van Sijp en Hendrik Donker in het barakkendorp na hun aankomst. hoofdgewas vormen. Moet je die rommel opruimen, dan is dat een slecht werk. Nu zit Gerard 8 mijl hier vandaan bij een koeboer. Ik ben vorige week Zondag naar hem toe geweest met de fiets. Hij zit in de heuvels. Is er met een andere Hollander en melkt 90 koeien. Hij is bij die mensen in de kost en heeft het goed naar zijn zin. De buren van hem hebben een schapenboerderij, groot 3000 stuks. Het is een mooi gezicht die schapen te gen de heuvels. Volgende week ga ik nog eens heen en zal mijn fototoestel meene men. Dan hoop ik een groot koppel scha pen op de foto te zetten. Nadruk verboden. door G. Til- ROTMAN. 69. Plotseling schrok meneer Kruize munt namelijk als bij ingeving weer wakker en ontdekte vlak naast zich een dikke slang, die hem geniepig loerend naderdeGlip, glip, ging het gesple ten tongetje. Doodsbleek sprong meneer Kruizemunt overeind en bleef het beest half verbijsterd aanstaren. Totdat hij ge lukkig z'n bezinning weer terugkreeg. 70. Hij zette het op een lopen; holde eerst in een kringetje rond en ontdekte toen een klein mohammedaans tempel tje, dat op enige afstand stond. Het was er binnen pikdonker. Zonder zich te be denken, vloog hij hup, twee, drie de trappen van het bordes op en rende par does het gebouwtje binnen. Op hetzelfde ogenblik klonk daarbinnen een verward en woedend geschreeuw En nu no. 4, bij velen wel bekend: Piet Keesom. Piet kan altijd een brief schrij ven die de moeite waard is om hem te lezen. Ik zal er enkele zinnen uit over- pennen. „Wel Dirk, hoe staat je het le ven? Het stond mij hier maar matig of eigenlijk helemaal niet aan. Ik heb eerst naar mijn vrouw geschreven, dat ik zo gauw mogelijk terugkwam, maar daar begin ik nu toch anders over te denken. Dat kwam zo: de chef bracht ons naar een boardingshouse, daar zaten we met 14 man in, 2 Hollanders en de rest was een soepie. Nou, over het eten behoef ik zeker niet uit te wijden, ik kon het niet door mijn keel krijgen! We hebben daar 2 weken geweest, toen een week bij een stel, waar de vrouw de baas was en de man een waardeloos ap paraat. Daar kregen we haast helemaal niet te eten! Nou, ik zeg tegen mijn maat, daar blijf ik niet langer, ik zoek wat anders". En nu hebben ze een goed kosthuis. Daar kookt men wat de heren lusten. Ook wat het loon aangaat, had Piet nog wel enige aanmerkingen. Hij schrijft „ze hadden mij in Holland wijs gemaakt een automonteur verdient 10 per week. Maar dat is een fabeltje. Ik verdien met een 40-urige werkweek £7-13-11. Wan neer je kost en roken daarvan aftrekt, hou je 5 over. Alleen een chef in een grote garage zal wel 10 pond verdienen". Maar het laatste is tcch: „Het staat me hier wel aan". Zijn vrouw komt vermoe delijk in October over en dan is de zaak gezond. Nou, geluk maar Piet, ik mocht je altijd graag horen. (Wordt vervolgd Groetend, D. de Vries, c.o. C. S. Emeny FLINKE WORP! Een zeug van de veehouder W. de Haas te Oosterend wierp 25 biggen. Nog meer van zulke worpendan wordt de car- bonade misschien wat goedkoper. HERSENSCHUDDING. Toen de veehouder A. Koopman, Oos terend, in Eierland bezig was met het laden van een wagen hooi, maakte hij zo'n ernstige val, dat hij met een her senschudding naar huis gebracht moest worden. REMMEN DEUGDEN NIET. De Texelaar J. R. moest voor de Hel- aerse Kantonrechter verschijnen in ver band met een verkeersongeluk. Doordat de remmen van zijn vrachtauto niet deugden was hij onlangs bij een weg- kruising tegen een andere auto gereden. Daardoor was schade ontstaan. J. R. was echter niet voor de Kantonrechter ko men opdagen en de zaak werd nog even aangehouden. POKKEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat gele genheid wordt gegeven tot kosteloze in enting en ner-inenting tegen pokken voor kinderen in de navolgende plaat sen: De Koog, Dinsdag 19 September a.s., te 14 uur in de o.l. school; De Waal, Vrijdag 22 September a.s., te 9 uur in de o.l. school; Den Hoorn, Donderdag 21 September a.s. te 14 uur in de o.l. school; Oudeschild, Woensdag 20 September a.s. te 9 uur in de o.l. school; Den Burg, Zaterdag 23 September a.s. te 9 uur in de o.l. school; Zuid-Eierland Donderdag 21 Sep tember a.s. te 14 uur in de o.l. school; Midden-Eicrland, Donderdag 21 Sep tember a.s. te 14.30 uur in de o.l. school; De Cocksdorp, Donderdag 21 Septem ber a.s. te 15 uur in de o.l. school; Oosterend, Vrijdag 22 September a.s. te 9,30 uur in de dokterswoning. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, dienen trouwboekjes, waarin de namen van de betreffende kinderen zijn opge nomen, te worden medegebracht. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen voor hel bereiken van de leeftijd van één jaar ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echter ook ge legenheid beslaan om kinderen, hoewel reeds ouder dan één jaar, die tot op he den nog niet werden ingeënt, te laten in enten. Texel, 14 September 1950. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Loco-burgemeester, S. DE WAARD. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. Nr. 26. COR BEUKEMA. Cor wordt 19 September, dus volgen de week Dinsdag, 7 jaar. Hij woont in de Zwaanstraat nr. 10, te Den Burg. Hij zit in de 2e klas. Jammer, dat het briefje, waarin wij aliijd heel veel hopen te le zen, zo klein was. Heb je een fijne va- cantie gehad, Cor? Nog van het eiland geweest? En ga je giaag naar school? Wat zijn je liefhebberijen? WERK GEGUND. De bouw van een boerderij met dubbele arbeiderswoning aan de Ko- gerweg voor de heer C. P. Keijser, te Den Burg, is gegund aan de laagste inschrijver, de heer C. Duin te Den Burg. Architect was de heer N. Schermer. MOTORKAMPIOENSCHAPPEN. Er zijn nu zes rirten gereden in de strijd om het motorkampioenschap voor Noordholland-Noord. In de lichte klasse staat de heer C. P. Moojen no. 3 met 34 punten, de heer C. v.d. Werf 4 met 30 punten. 8 October wordt te Alkmaar de laatste wedstrijd gehouden. Men geve zich op bij het bestuur. BUITENLANDSE OPDRACHT VOOR EEN TEXELAAR. De heer N. Schermer, architect te Den Burg, kreeg een eervolle opdracht om in Ostende (België) een landhuis te bou wen voor de Belgische familie Bajeu (oud-Texelse badgasten). Dezelfde architect kreeg van B. en W. te Alkmaar vergunning voor de bouw van 13 Middenstandswoningen aan de Jan van Scoorlkade aldaar. Tevens ont ving hij nog een eervolle opdracht van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeen te te Alkmaar, voor de bouw van twee Wijkgebouwen, bouwkosten f 170,000, waarvan de tekeningen onlangs in de Grote Kerk te Alkmaar tentoongesteld zijn. S.v. Texel. Zondag: ZAP-Texei; Texel' 2-SRC 2: De Koog 1-Texel 3. Adsp. B-SVC A; Texel C-ZDH A he denmiddag om 3 en 4 uur. Texel 1 zal tegen ZAP heel wat meer in de mars moeten hebben dan vo rige Zondag tegen Vrone. We nemen aan dat onze spelers dit wel zullen hebben begrepen en vertrouwen dan ook, dat sneller en doortastender en ook met meer overtuiging vooral in de voorhoede zal worden gespeeld. We hopen, dat Texel 2 er ernstig naar streeft niet verder achterop te geraken. Adsp. B en C, voetballen en volhou den! Zondag a.s.: ZAP-Texel, terrein ZAP, om half 3, vertrek bus 11,45 van Hotel De Graaf. B. Heerschap G. Wilner W. Langeveld H J. Neijens H. Boon D. v.d. Slikke C. Schermer, H. du Porto, H. Witte. N Veldstra, P. Stam Res.: J. v.d. Sterre. Texel 2-SRC 2, terrein Texel, om 2,30: B. Beumkes W. Westdorp P. Vlaming J. Zijm J. Kikkert M. Bruijn Jn Dekker, P. Stoepker, J. v. Boven, N. Eelman, G. Vlas Res.: Ben Rab. De Koog 1-Texel 3, terrein De Koog, om 2,30; vertrek per fiets 1,30 van Hotel De Graaf. H. Bruin H. Bakker A. de Ruijter R. de Vries Jac. Vlaming (aanv Jan Bruyn H. C. Ran, J. v.d. Meei, B. Kiewiet, T. Dekker, J. v.d. Kerkhof Res.: F. v.d. Star. Zaterdag a.s.: Texel B-SVC A, terrein Texel, om 4 uur. J. Berkenbosch C. Schot A. de Wolf J. Mosk R. Witte D. Bakker D. Roeper, W. v.d. Vis, L. Heerschap, A. Wonder, M. Eelman Texel C-ZDH A, terrein Texel, om 3 u. W. Schuyl D. Westdorp J. Zuidewind C. de Wolf D. Haker H. Agter P. Keijser J. Zegel W. Lap C. v. Lenten W. Keijser Programma 4e klas B: Westfriezen- Bergen; Waterv.-Koedijk; W.Waard-RK AFC; OudesluisSchagen; VroneSt. George; ZAPTexel. S.V. De Cocksdorp. Vanmiddag SVC adsp. uit tegen Texel B. Aanvang 4 uur. Vertrek 2,30 bij goed weer per fiets. Morgenmiddag om 2,30 SVC 2-De Koog 2. Terreindienst Br. Vlaming, A. Vlaming, H. de Waard. SVC 2: P. Kikkert (aanv.) Joh. Nota M. Boon Jzn. Jb. v.d. Berg M. de Waard B Vlaming G. Buijs, A. Dijker, A J. Witte, A. Vla ming, H. de Waard Res.: C. Nota. SVC A: J. P. Stolk Fr. v. Tongelen (aanv.) R. Kok Jb. Boer J. Reus C. Tollenaar Jn. Beerling, L. v.d. Veen, Jn. de Waard Lzn., Fr. v. Tongelen, L. Garritsen Res.: B. Waldus, P. Zoetelief. S.V.O.-Nieuws. Vanmiddag om 4 uur SVO ADe Koog A. Een zware wedstrijd. Het le speelt tegen ZDH om 2,30 uur. Jongens, laten we ons best doen en niet lopen schelden, daar win je niets mee. Men moet niet vergeten, dat voetbal nog steeds plezierwerk is en dan wenst men niet alles te nemen! Afbericht niet bij S Keijzer maar bij de secr. van de elftalcommissie C. Bruin. Terreindienst: A. Brans, C. Daalder en S. Keijzer. Het handbalelftal speelt tegen De Koog, aanvang 4,30 uur' SVO A: A. Schaap P. Kuiter A. Zwart R. Bos R Mantje S. Dros Jb. Mosk, Jb. Smit, W.v.d. Slikke, C. Bruin, L. Griek SVO 1: S. Keijzer K. Burger P. Rozendaal P. Timmer P. v.d. Vis J. Boon Jzn. M Mosk, Joop v. Leeuwen, K. v. Leeu wen, P. v.d. Slikke, B. Plaatsman Res.: B. Vonk, J. Schaap. Handbal: C. Mosk A. Bos N. v.d. Vis R. Timmer T. v.d. Berg Tj. de Zwart M. Daalder, H. Boon, Jannie Boon, J. Boon, N. Plaatsman (Wegens plaatsgebrek kunnen we niet alle elftallen in de krant plaatsen. Wij moeten ons voortaan helaas beperken tot publicatie van het le en 2e elftal. Red.) Texelse Boys-Nieuws. Programma voor Zaterdag en Zondag' Zeemacht-Tex. Boys 1, om 2,30 u., ver trek 11,15 uur. C. Hoogenbosch P. Zevenhoven T. Witte N. v. Heerw. D. Witte P. Reij C. Riteco J. Nooy H. v. Tongelen G. Boogaard S. J. Zijm Res.: J. Riteco. Boys 3-Boys 2: aanvang 2,30 uur: J. Rijk G Bakker H. Zijm R. v. Heerw. Jn. Kopman J. Kievits Sambeek Jb.v.Heerw. Raatelband Keij zer, Hoogenbosch Boys 3: C. Witte C. Barhorst H. Zijm K. Graaf Jn. Hopman J Kievits De Laat B. Boogaard Kievits Jn Boo gaard H. v. Heerw. Alg. res.: D. v. Hec-rw S. v. Swinde- ren W. Gieles. Adsp A-WGW B: Zaterdagmiddag 4.15 Adsp. A: C. de Grave C. Kuip B. Witte T. Smit H. Zijm S. Rijk T. Schraag T Reij A. Boogaard A. Hop man J. de Jong Adsp. B-WGW D, Zaterdagmiddag 3 u. Adsp. B: H. Spigt R. Bakker P. Boom G. Kuip P Idema S. Hopman J. Gieles J. Kager D. v. Sambeek C. Veeger H. Smit Res.: C. Ran. Boys 1 en 3 beginnen hun comp. Voor de andere is de première al voorbij. Veel succes! Denken de leden om Za terdagmiddag? André. FEUILLETON 18.) Madame was in een slechte bui. Ze nep vanuit haar kantoortje: Toe meisjes! Er is iemand in de winkel. En daar Jill bleef zitten, ging Freda en ze keek om naai Jill en stak haar tong uit. Hugh stuurde haar terug. Waar was Jill? O, waarom was hij zo moeilijk, dacht Jill. Begreep hij niet dat ze schrok telkens als ze hem zag? Begreep hij niet, dat hij met zijn krankzinnige plan haar hele leven onderstboven had gegooid? Dat ze er niet meer wijs uit kon worden? Kon hij haar niet één dag met rust laten? Bloemen voor moeder, zei hij, toen ze de winkel inkwam. Zij nam een bos riddersporen uit een vaas, lichtblauwe en rose. Zou ze deze mooi vinden? Ze is dol op riddersporen. Pak die maar in. Ik schrijf er even een groet bij. Hij ging naar de kleine lessenaar, waar madame pen en inkt en kaartjes en enveloppen voor haar klanten gereed had liggen. Gisteren hadden ze samen aan 't bed van zijn moeder gezeten nu was hij eenvoudig een klant die bloemen bestel de. Onpersoonlijk. Onverschillig. Waar om was deze man op zo zonderlinge wijze in haar leven gekomen? Terwijl ze de bloemen rangschikte en inpakte zag ze Freda uit de achterkamer kijken. Freda had een „roman" ontdekt en geen macht ter wereld zou die ge dachte weer uit haar hoofd kunnen ha len. Hugh bracht het kaartje, dat bij de bloemen moest. Moeder is erg gelukkig, zei hij zacht Daar ben ik blij om. Zou je morgen weer naar haar toe kunnen gaan? En vóór zij antwoord kon geven, had hij zich al omgekeerd en ging de winkel uit. Waarom wachtte hij niet op ant woord? Sprak het vanzelf, dat ze komen zou? Was het geen vraag doch een bevel geweest? Hij had het toch zo vriendelijk gezegd. Ze bleef even staan peinzen met een vreemde pijn in haar hart. En? vroeg Freda plotseling naast haar. En? Wat? Waarom heb je tranen in je ogen? Jill keek haar smekend aan, maar zei niets. Wat kon ze nog zeggen of duide lijk maken? Hij begint nu al af te koelen, ver volgde Freda. Och, kind, dat is altijd zo, als je te goed en toeschietelijk bent. Je moet met mannen op je tellen passen. Als je ze niet naar je hand kunt zetten, omdat je daar te kinderlijk en te on ervaren voor bent, bemoei je dan niet met ze. Als je hun alles geeft wat ze vragen, keren ze je al gauw hun rug toe. Och Fré toe! Ik spreek uit ervaring, zei Freda met haar neus in de lucht. Ik vind je afschuwelijk. Hoe kun je zo cynisch spreken! Zie je niet in, dat dit iets anders is. Iets totaal anders? Madame kwam plotseling naar kan toortje uit. Ze wilde niet, dat de meisjes te veel praatten onder het werk. Heb ben jullie het aan de stok? riep ze. Spreek alsjeblieft .vat kalmer. Wat is er eigenlijk waarover jullie zo ratelt? Freda haalde haar schouders op en Jill keek een andere kant uit. Zij wilde voor geen geld van de wereld, dat madame er óók nog haar neus in kwam steken. Maar madame was ook niet van gisteren. Ze begreep al half, dat er iets gaande was en dat Jill daarbij was betrokken. Zeker iets met jou en mr. Clare? zei ze. Met mij en mr. Clare? Ja, je hoeft niet te doen of je niet begrijpt wat ik meen, terwijl je het heel goed weet. Daar vang je mij niet mee. Ik heb al lang gezien hoe verliefd je hem nakijkt als hij de winkel uitgaat. O, madame! En luister naar mij, kindje. Kijk niet naar een getrouwde man. Daar komt nooit iets goeds van. Nooit! En pak nu deze dozen nog uit en zet de bloemen in het water, anders verwelken ze nog onder onze neus. En weg was ze weer in haar kantoortje. Er heerste stilte in de winkel, terwijl de meisjes de dozen uitpakten en de bloemen in het water zetten. Eindelijk begon Freda: Dit kan niet zo voortgaan, als wij nog als vriendinnen willen samenwerken. Madame heeft ge lijk het is krankzinnig, avonturen te beleven met getrouwde mannen. Het is zijn moeder. Och, loop rond. Dat geloof ik pas als ik haar zie, wat nooit gebeuren zal. Nou ik heb haar gezien! Wat zeg je? Freda liet een bos violen vallen en staarde Jill met grote ogen aan. Wil je me vertellen, dat je bij hem aan huis geweest bent? Ja, dat wil ik je vertellen. Ik ben daar geweest alleen cm zakelijke rede nen. Moet ik je nog meer vertellen? Ken je geen bescheidenheid? Ik mag er niet over spreken. Maar ik ben in haar huis geweest en heb haar gezien en zij is zijn moeder. Wil je mij nu met rust la ten? Maar Jill kende Freda niet. Een tikje was ze stil en scharrelde met de bloe men en vazen en schalen. Toen zei ze opeens: Hoe zag dat huis er uit? Of was het een flat? Hoe leven ze? Mag ik dat ook niet weten? Ik zeg niets meer. Flauw van je. Ik kan best mijn mond houden als je het mij vraagt Als je me niets zegt, heb ik nog het gevoel, dat je me voor de mal houdt. Maar Jill schudde haar hoofd. Zij werkten de verdere morgen zonder te spreken en met de middag slipte Jill de winkel uit om te gaan eten. Vergelij kingen waren niet aangenaam en zij deed haar best, die niet te maken. Maar dat kleine eethuis ieek haar letterlijk in niets op Hugh's woning en de restau rants, waar hij Jill mee naar toe nam. Ze trachtte die gedachten van zich af te schudden. Ik lijk wel zot, zei ze tot zichzelf. Ik heb die overeenkomst aangegaan en moet mijn verplichting nakomen. Maar voor het overige moest ik er geen ge dachte aan geven en mijn eigen leven xeven. Ze had mooi praten. Een kostbare saf fier, een mooie japon met bijbehoren. Een grote som gelds voor Dick. Dat alles kon ze zo maar niet uit haar gedachten zetten. En dan die verplichting! Doen of ze verloofd met hem was. Lief tegen hem zijn. En aldoor een leeg verlangen in haar hart! En die uitdrukking op het gezicht van zijn moeder! Het was meer dan men van een gewoon sterve ling kon verlangen. Ze at zo gauw mogelijk haar karige maaltijd en ging vervolgens terug naar de winkel. Freda was daar gebleven en had zich eten laten brengen. Dat deed ze vaak. Ze was net klaar, toen Jill binnen kwam. Zeg, jij bent niet erg opgeknapt van je lunch. Neen dat ben ik niet. Het restau rant was zo heet als een oven. Het was afschuwelijk! Maar Freda zei: Je bent verliefd, kind, dat is het en dat maakt de dingen moei lijk voor je. Jill negeerde dat. We moeten die rid dersporen helemaal in het water leggen, anders gaan ze dood. De kwekers hebben ons vandaag slecht bediend. Freda, die bezig was een appel te schillen, wierp een blik naar de ridder sporen en antwoordde: Doe wat asperine in het water. Er is nog in de hoekkast. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4