nnnm: De moeilijke keus Rundveefokvereniging Texel op de goede weg Haar voorzitter geeft het goede voorbeeld Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg FILM NIEUWS Fortuinlijke kraam In ons vorig nummer hebben wij reeds medegedeeld, dat twee koeien van de heer C. de Wit resp. het kampioenschap en het reserve-kampioenschap verwier ven op de grote Fok vee- en K.I. Jongvee dag, welke Dinsdag j.l. te Den Burg werd gehouden. Ook hebben wij al het succes gemeld, dat de heer De Wit geoogst heeft in rubriek 18 „Eigenaarsgroepen". Hij werd nummer 1, sleepte daardoor te vens de wisselbeker m de wacht. Tot de ze groep behoorden dertien koeien, waarvan er twaalf luisterden naar de zeer vertrouwde naam "Kee" en 1 naar de naam „Rika". Zo'n wisselbeker zijn naam zegt het reeds moet zo veel mogelijk van eige naar wisselen en wij hopen, dat zulks inderdaad zal gebeuren, want dan gaat de wens van de heer De Wit in vervul ling! Zo op het eerste gezicht zal menig een zulks vreemd vinden,»maar wie de heer De Wit kent, weet, dat hij met hart en ziel werkt voor de belangen van de .Texelse Rundveestapel". Van de oprich ting van de Rundveefokver. „Texel" af •bekleedt de heer De Wit reeds de functie van voorzitter. Gezien de resultaten, die hij Dinsdag te Den Burg heeft behaald, is hij in het bezit van een uitstekende stal koeien Wij wensen de Rundveefok vereniging Texel van harte geluk met zulk een voorzitter, die naar bewezen is de juiste man op de juiste plaats is. Deze fokvee- en K.I. Jongveedag kan met gulden letteren in de analen worden vermeld. De organiserende verenigingen hopen echter, dat er nog veel meer gul den letteren zullen volgen, want het doel is nog niet bereikt. Dat heeft de heer de Wit dan ook met klem betoogd, toen hij de veehouders Dinsdag toesprak. „Deze dag, zo zei hij, zal ons een goed inzicht geven omtrent de Rundveefokkerij en de uitslag van de keuring kan ons zeker tot lering strekken. Vooral de vereniging voor K.I. kan hier nog veel goed werk verrichten, waardoor in korte tijd onze veestapel nog belangrijk kan worden verbeterd. Dus aan ons, Texelse boeren, de taak om met vereende kracht deze zo belang rijke tak van ons bedrijf ter hand te ne men. Als wij er goed van doordrongen zijn, dat het hier een nuttige zaak be treft, zullen wij zeker slagen." Wij geloven, dat de fokkerij inderdaad een goede kans van slagen heeft, want er bestaat een uitstekende samenwerking tussen het bestuur van de „Eendracht", onze grote zuivelfabriek, en de vereni ging voor K.I. „Zij gaan als het ware hand in hand", aldus de heer De Wit. Waar de belangen van de Rundveefok vereniging „Texel" parallel gaan met die van de ver. voor K.I., en de K.I. op haar beurt „gul en hartelijk samen- menwerkt met zuivelfabriek de „Een dracht" is het duidelijk, dat wij hier drie verenigingen noemen, welke allen een en het zelfde doel nastreven en dat is een rundveestapel te verkrijgen, welke ons het meeste profijt oplevert. De heer C- de Wit, voorzitter van de Rundveefokvereniging „Texel", welke zich in een steeds groeiende belangstelling mag verheugen. De heer De Wit heette allen hartelijk welkom, vooral hen, die er voor gezorgd hadden, dat er zoveel vee was aange voerd. Spreker verwelkomde in het bij zonder het Gemeentebestuur, de heren Juryleden, die bereid waren een onmis bare taak te vervullen; de heer Ir van Oijen, assistent Rijksveeteeltconsulent, die hier tevens als jury-lid aanwezig was; de heer Laan, Directeur van de Landbouwschool; de heren terreincom missarissen. Spr. betuigde de heer Wie- ringa, directeur van zuivelfabriek de „Eendracht" zijn dank voor de grote be langstelling die hij steeds heeft betoond voor alles wat de rundveefokkerij be treft. Spr. bedankte alle verenigingen en particulieren die de organisatie in de ge legenheid hadden gesteld om in iedere rubriek naast de eerste prijzen een be ker, een lauwertak of een medaille te kunnen aanbieden, en tenslotte dankte hij allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van deze dag. „De belangstelling van de zijde der veehouders is groter dan ooit te voren; bijna 400. dieren zijn hier aangevoerd om te worden beoordeeld. Hieruit blijkt dui delijk, zo vervolgde spr. welk een voor name plaats de melkveehouderij op ons eiland begint in te nemen. Hierop was het woord aan de heer C. Roeper Mzn. voorzitter van de Coop. Ver voor K.I. „Texel". Hij pleitte voor een doelbewuste fokkerij. „Een doelbewuste fokkerij is op Texel nog nieuw. Moge de ze dag tot lering strekken en ons het juiste type dieren leren kennen." Wij schreven reeds in ons vorig num mer, dat de jury het zeer druk had, steeds weer verschenen nieuwe koeien, kalveren, vaarzen enz. in de ring en groot was de belangstelling, welke de veehouders van Texel voor de show aan de dag legden. Door deze dag krijgen de betrokken verenigingen een goed oordeel over de stand van de rundveefokkerij op ons eiland. Dat oordeel zal mede de rich ting bepalen, die in de toekomst zal moe ten worden gevolgd. Een groeiend aan tal veehouders voelt reeds de noodzake lijkheid om hun runaveestapel door mid del van de Fokveevereniging en de K.I. op peil te brengen en te houden. Men is dus op de goede weg! Nadruk verboden. door G. Th- ROTMAN- 73. Het gevolg begrijp je al: meneer Kruizemunts costuum kromp alweer, toen hij er mee in de hete zon wandel de. Vol wanhoop liep hij regelrecht naar de stad, met de bedoeling, dadelijk een nieuw costuum te kopen. Iedereen keek hem verbaasd^na. Ja, hij had verstandi ger gedaan, met op de afgesproken plaats of daar in de buurt te wachten.... 74. Plotseling werd hij met een ruk op de grond geworpen. Een gauwdief, die ergens een tasje gestolen had en daarmede in volle vaart de vlucht ge nomen had, had hem omvergelopen. „Kijk uit!" riep meneer Kruizemunt nijdig Maar hij had er geen vaag ver moeden van, wat een narigheid hij aan die man nog te danken zou hebben. S.V. Texel. Zondag a.s.: St. George-Texel, aan vang half 3, vertrek per bus 11,20 van Hotel De Graaf. B. Heerschap G. Wilner W. Langeveld H. Neijens H. Boon N. Veldstra P. Stoepker D. v.d. Slikke H. Witte H. du Porto P. Stam. Reserve: G. Vlas. Texel A-Watervogels A, terrein Texel, aanvang 9,45 uur. Achter: C. Moojen, K. Plantinga, C. Schot. Midden: R. Witte, A. Bakker, L. v.d. Wulp. Voor: J. v.d. Kerkhof, Bob Bakker, A. Kooger, P. v.d. Slikke, M. Veldstra. Reserve G. Zoetelief. Zaterdag a.s.: Texel B-Texel C, aan vang 3 uur: Texel B (wit): Achter: J. Berkenbosch, C. Schot, A. de Wolf. Mid den: J. Mosk, G. Zoetelief, D. Bakker. Voor: D. Roeper, W. v.d. Vis, L. Heer schap, A. Wonder, M. Eelman. Texel C (groen-zwart). Achter: W. Schuijl, D. Westdorp, J. Zuidewind. Midden: C. de Wolf, D. Haker, H. Agter. Voor: P. Keijser, J. Zegel, W Lap, C. v. Lenten, W. Keijser. S.V.O.-nieuws. Oosterend A-De Koog A: 2-1. De adsp. speelden tegen Koog A een goede wed strijd, zo maar doorgaan jongens, niet te veel alleen en als er een kans is, meteen schieten. Vanmiddag gaan jullie naar Z. D.H. Het 2e speelde thuis tegen Tex. Boys 2 J. Brouwer B. Vonk J. Klipepl Jb. Boon Mzn. A. Brans C. Witte Joop v. Leeuwen, A. Heerschap, K. van Leeuwen, J. Schaap, C Koning Res.: C. v. Leeuwen, P. Heerschap Afbericht bij C. Bruin. Terreindienst: Zondagmorgen A. Brans, C. Daalder, J. Brouwer. S.V. De Cocksdorp. Hedenmiddag 4 uur adsp. B-Koog B. Het 2e speelt morgen om 2,30 uur tegen Tex. Boys 3. Een zware wedstrijd. Het le gaat naar Texel 3. Bizonderheden over deze wedstrijden vanavond, daar deze hoogstwaarschijnlijk wel door de KNVB zal worden afgelast. Vanavond jaarvergadering in De Hoop. Belangrij ke punten maken aller opkomst gewenst. De elftalcommissie moet aangevuld worden. De heer de Boer is candidaat gesteld voor de elftalcommissie. Aftre dend zijn de dames J. Barhorst en B. Waldus en de heer W. Verseput. Ze zijn herkiesbaar. Candidaten kunnen opgege ven worden tot het begin van de ver gadering of schriftelijk bij de secr. De penningmeester zal een financieel ver slag geven van de Sportdag en de fancy fair. Ook de dames zijn vanavond harte lijk welkom. SVC 2.: P. Kikkert M. Boon Jzn. Joh. Nota J. v.d. Berg M. de Waard A. J. Winter G. Buijs A. Dijker B. Kikkert Br. Vla ming H. de Waard Res.: C. Nota, A. Vlaming, SVC A: J. P. Stolk F. v. Tongelen R. Kok H. Boer J. Reus Fr. v. Tongelen P. Zoetelief J. Beerling Jn. de Waard B. Waldus L. Gerritsen Res.: L. v. Veen, C. Tollenaar. S.V. De Koog. Morgen OVV 1-De Koog 1. Het 2e en adsp. A zijn vrij, adsp. B gaat per auto naar SVC. Elftallen zie kastje. Verzame len voortaan bij de school. Hier worden alle spelers verwacht en we vertrekken allemaal tegelijk. De nieuwe elftalcom missie is als volgt samengesteld: R. Smit J. Eelman, M. Koopman. Handbalelftal commissie: W. Bakker, N. Eelman, J. Klaasenbos. Morgen speelt De Kooger Handbalclub thuis tegen GDS om 4,30 uur. L. Koningsveld J. Sandé H. v.d. Star M. Daalder S. Pranger N. v. Heerw. K. Otte, R. v. Heerw., A. Brouwer, J. v. Heerwaarden, B. Michels Texelse Boys-Nieuws. Morgen Tex. Boys 1-Dirkshorn. Er zal op z'n minst nel zo gevoetbald moe ten worden als verleden week, wil er iets bereikt worden .aanvang 2,30 uur. Hoogenbosch Zevenhoven Hooij schuur N. v. Heerw D. Witte P. Reij C. Riteco Nooy J. Riteco Boogaard Ton- Res.: Th. Hoogenbosch. gelen Boys 2 gaat naar SVO 2. Vooral niet te licht opnemen, jongens. Succes. J. Rijk H. Zijm G. Bakker R. v. Heerw. Th. Rijk A. Barhorst P. v. Sambeek, B. Boogaard, C. Witte, J. v. Heerw., P. Keijzer Res.: Aat Boogaard. Boys 3 gaat met de bus naar SVC. Elf tal in het kastje. Voor alle elftallen veel succes. André. TAFELTENNIS. De 14e September heeft de T.T.C. Rea dy haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter sprak er zijn voldoening over uit, dat de pessimistische verwachtingen van sommigen omtrent de levensduur van de vereniging duidelijk gelogen straft zijn: In het afgelopen seizoen nam slechts één team aan de competitie deel. (dat overigens voor een aangename ver rassing zorgde, door het kampioenschap te behalen), thans gaan drie teams (2 he ren- en 1 dames-) de strijd aanbinden. Het aantal beoefenaren wordt door het hele land steeds groter. Ook in Noord- Holland zijn er enige verenigingen bij gekomen en in de bestaande clubs ko men steeds meer teams in het krijt. Daaronder zijn opvallend veel jeugdi ge spelers. Het is ook voor „Ready" zaak meer jeugdleden te krijgen, immers zij moeten straks de vereniging verder voorwaarts stuwen. Helaas is een trainer voor ons (op Texel) nog steeds een scho ne droom, de kost^i zijn te hoog, maar de „cracks" van de club zullen voortaan iedere Dinsdag avond van 8 tot 9 uur de training ter hand nemen.. Nadat wegens vertrek van enkele le den, een nieuwe penningmeesteresse (mej. R. Visman) en een nieuwe secr. (de heer J. Tromp) waren gekozen, nam de vergadering verscheidene kwesties onder de loupe, die alle tot grote tevredenheid werden opgelost. De bijeenkomst ken merkte zich, evenals de trainingsavond door een gezellige en sportieve sfeer. Belangstellenden zijn op de trainings avonden hartelijk welkom, Dinsdags avond vanaf 8 uur in het Gymnastiek lokaal, Molenstraat. J. Tromp, Secr. „VIER JAAR LATER" Hier volgen enige recensies over de film, die dit weekeinde in Texels Bio scooptheater draait. (Zie ook adv.) Dat de Deense filmindustrie het aan- gedurft heeft, deze zaak niet alleen aan te snijden, doch ook op een oprechte en eerlijke manier naar voren te brengen, kan niet anders dan een verheugend ver schijnsel genoemd worden. Het Vrije Volk, Utrecht Technisch resultaat van een klem land. waarop wij hartgrondig jaloers kunnen zijn. Een sympathiek gegeven, gevoelig, gematigd en realistisch behandeld. De Maasbode Treffend is de eerlijkheid en zuiver heid, waarmede deze problemen aan de orde zijn gesteld en de regisseur heeft zijn typen met grote zorg gekozen, zodat een zeer boeiende film is ontstaan. Kon in Nederland zoiets maar eens gemaakt worden! Haagse Courant Ook de uitwerking van het probleem echter zowel als de filmische uitbeelding dragen ertoe bij dat de film zich gunstig onderscheidt van het gewone bioscoop amusement, zodat men met klem ieder zou willen aanraden dit werk te gaan zien. De film getuigt van zedelijke moed, is eerlijk in haar opvattingen en belang rijk om haar inhoud. De Nieuwe Courant De Denen schiepen met „Vier jaar la ter" een film van het soort waarop wij in Nederland afgunstig kunnen zijn. Algemeen Dagblad Necrlands Nieuws. O.a. 750 jaar Zuidlaarder Paarden markt. De Internationale Ballonrace te Amsterdam. Amerikaanse studenten te rug naar de Ver Staten. Van Meegerens nalatenschap onder de hamer. Buitenlands Nieuws. O.a. De zwaarste luchtaanval op Ko rea. Intern, congres van het Leger des Heils. De nieuwe Britse race-wagen. On bloedige stierengevechten in Spanje. Au torace om de grote prijs van Duitsland. De Europese athletiek kampioenschap pen. INGEKOMEN PERSONEN. Catharina H. A. Luberti v. Den Haag, Bentinckstraat 129 n. De Koog 109. Ul- be Terpstra en gez. v. Indonesië n. Em- malaan 2. Cornelis C. van de Luur en gez., v. Indonesië n. idem. Poenkie C. Loa en gez. v. Indonesië n. idem. Gijs- berti J Huijer en gez. v. Indonesië naar idem. Hendrik Peet en gez. v. Indonesië n. idem. Hanna Smelik v. A'dam, v. Eeghenstraat 193bv n. Waalderstraat 47. Theodora L. Dijks v. Schiedam, Da Cos- tastraat 10a n. Burgerhoutstr. 10. Ber tha R. Roelans v. Graauw ca, Melop B 118 n. Oudeschild 244 VERTROKKEN PERSONEN. Hendrikus J. M. Schoo, v. K 99a naar Hengelo, Cronjéstraat 34. Klaas Bakker, v. Oudeschild 285 n. Velsen, Meervliet- straat 6. Lutske van der Ploeg, v. Peper straat 52 n. Rottevalle, Bildtweg 62. Trijntje Koorn v. Schildereind 113 naar Zeist, Kruikelingenweg 10. Maria J. Thies, v. Schildereind 54 n. Zeist, Krui kelingenweg 10. Leendert J. Roeper, v. W 18 n. Wageningen, Lawickse Allee 20. Nicolaas B. Blom v. Groeneplaats 11 n. Alkmaar, Forestusstr. 15. Arie P. C. Koopman v. Weststr. 45 n. Middenmeer, Poststraat 15. Jacobus F. Witte, v. B 178 n. Voorhout, Leidsevaart 2. Johannes N. Baltus v. De Waal 75 n. Hilversum, Pr. Bernhardstraat 27. Hendrik A. de Mul. v. Weverstr. 10 n. Hilversum, Bussumer- grindweg 8. Coinelis J. Witte v. E 120 n. Leusden, Dom Bosschool. ZONNESTRAAL-AVOND. De bekende pionier Jan van Zutphen is door het Zonnestraalcomité uitgeno digd om op Donderdagavond 28 Septem ber, dus volgende week, een causerie te houden. Dien avond zullerf tevens enige films worden verloond en voorts zal er worden gedeclameerd en gemusiceerd. De toegang is v r ij en men hoopt dan ook, dat de zaal (van De Oranjeboom") tot in alle hoeken gevuld zal zijn. Waar de kaarten verkrijgbaar zijn wordt in de adv. vermeld. Tientallen kranten hebben hun lezers verteld van de machtige worp, welke een zeug van de heer De Haas te Oos terend onlangs presteerde. Hieronder laten wij een der bladen aan het woord: Je moet maar boffen! Of., mis schien moet je bepaald in Ooster end op het weelderige Texel wo nen, om een goede verrassing te beleven. Hoe het zij, de veehouder W. de Haas woont inderdaad in Ooster end op Texel en hij heeft geboft ook. Zijn zeug had haar kot be vorderd tot kraamkamer en er heerste dus enige spanning ron dom. Boer de Haas achtte de tijd gekomen, eens te gaan kijken naar de jonge moeder en.dat kijken was de moeite waard. Eerst meende de boer, dat hij dubbel keek, maar zorgvuldige telling bewees, dat de zeug niet minder dan 25 springlevende ro se biggetjes ter wereld had ge bracht. Als een Haas gaat varkens houden, Zie maar eens naar Oosterend! Dan bereikt men resultaten, Slechts bij weinigen bekend! Dan aanschouwt men bijkans wond'ren. Dan bereikt men grote faam. Ja, dan is 't nog eens de moeite, Zulk een zo bijzond're kraam. Vijf en twintig rose beestjes, Sprongen rond in 't varkenshok. Gaven daar een demonstratie, Want ze gingen dra, en bloc Aan 't genieten van datgene. Wat mama de kleintjes gaf. En zij kreeg ook wederkerig. Extra portie varkensdraf. Boer de Haas is dus wel over Zulk een varkens-kraam tevree, Want de biggetjes zijn prijzig. En het zijn er meer dan twee! Moeder knor is zeer tevreden. Want haar naam staat in de krant. Reuze fijn vindt zij het om daar Nu te wonen, da's haai stand. Dus ze zegt wel honderd malen: „Neen hoor, 't is nog niet zo dwaas! k Krijg een flinke kindertoeslag! Ik bof, net als boer de Haas!" TIJMEN. FEUILLETON 20.) Zij keken Montie verbaasd aan en Freda kreeg een kleur. Montie kwam naar hen toe. Jill is verloofd9 zei hij. Vraag het mij maar niet, zei Fre da. Ik hoor het zelf net en ik geloof het gewoonweg niet. Montie keek Harcourt aan en her haalde zijn vraag Harcourt voelde zich niet erg op zijn gemak Hij stak zijn handen diep in zijn zakken en zei: U bent zeker een vriend van haar? Dat was ik. Nou dat spijt me, maar ze is blijkbaar verloofd met mijn neef. Ik heb haar gisteren bij hem thuis ontmoet. Montie stond Harcourt met lede ogen aan te kijken. De man beviel hem niet. Hij vond zijn keurige kleren en zijn bru tale gezicht onuitstaanbaar en daarbij nog de manier, waarop Harcourt hem opnam, net of hij een soort ongedierte was. Hij dacht: Jilly was van mij, totdat dit soort kerel haar hoofd op hol ge bracht heeft. Het is niet fair. Waar woont uw neef? vroeg hij. Ik zou niet weten, waarom ik u dat zou zeggen, antwoordde Harcourt koel. Ik ken u niet. Waar woont hij? Ik neem er beslist geen genoegen mee. Jilly was mijn meisje en hij heeft haar van mij gesto len. Ik wil hem vinden en de zaak met hem uitmaken. Freda keek angstig van de een naar de ander. Op dit ogenblik kwam Jill zelf de achterkamer uit. Ze was daar gebleven omdat ze niet wist wat ze doen of zeg gen moest ze had alles, woord voor woord, gehoord. Ze keken elkaar aan en J ill zag, dat Montie buiten zichzelf was. Hoe was het mogelijk, dat hij zo dwaas deed9 Hoe durfde hij hier op die ma nier binnen te komen en dan een vreem de vragen stellen over Hugh! Je lijkt wel gek, Montie, zei ze. Je bent verloofd met een ander en je wilt er mij niets van zeggen, zei hij verbeten. Wat jij doet, meisje, is dubbel spel spelen. Daar zul je geen plezier van hebben, dat verzeker ik je. Wie is het? Harcourt deed of hij geen belang stel de in dit gesprek. Hij liep verder de win kel in en bekeek de bloemen. O, dacht Jill dat die man zijn neus in de zaak moest steken! Nu was de ontwikkeling der om standigheden totaal aan haar en Hugh ontglipt. Het was vreselijk! Wat moest ze beginnen? Als mr. Clare de waarheid te weten kwam, zou het haar dood zijn. Ga alsjeblieft naar huis, Montie. Wat denk je wel te bereiken, door hier een scène te komen maken? En wat bereik ik met thuis te blij ven zitten? Ik ben in elk geval de ver liezer, maar ik wil tenminste de voldoe ning hebben van te zeggen wat ik op mijn hart heb. Je gedraagt je treurig! En jij niet minder. Ik wil alles van deze zaak afweten, dat heb ik je ge zegd. Alles ging goed tot die vreemde op de proppen kwam. We zouden getrouwd en gelukkig geweest zijn Wié is het? Freda kwam te hulp. Ze had met ge spitste oren staan luisteren ^n alles ge hoord en nog veel meer begrepen. Freda was ouder dan Jill en had veel en veel meer van het leven gezien. Zij had haar eigen bittere ervaringen met mannen opgedaan en had een vrij cynische kijk op het leven gekregen Er waren ogen blikken, dat ze naar haar kleine, harde gezicht in de spiegel keek en zichzelf haatte, omdat ze geen man meer ver trouwde en wel zou willen, dat ze er nooit meer een zag. Maar ze waren er en ze moest ze wel zien en hen zelfs in de winkel bedienen en beleefd behandelen. Andere meisjes schenen nog echte ro mantiek te vinden en echte liefde. Zij kón het niet. En nu stond ze hier bij een scène in de winkel en Montie verweet Jill, dat ze karakterloos was en Jill was rood en bleek geworden als iemand die zich schuldig voelde. Freda had haar hersens ingespannen om achter de kern van de affaire met Hugh te komen, want zij kónden met verloofd zijn, zei ze tot zich zelf. Haar gevoel ging uit naar Jill, niet omdat Jill een vrouw was en.... dus zeer waarschijnlijk het slachtoffer.... Zeg es, Montie, zei ze streng. Ga alsjeblieft weg. Als je nog één woord zegt, roep ik madame. Je kunt roepen wie je wilt! Ga weg! Ik wil weten v^aar ik die vent kan vinden. Ik wil met hem afrekenen. Wees niet dwaas. Je zou alleen maar de politie op je dak krijgen en je baantje kwijtraken. Je kunt met veel om Jill geven, als je zo optreedt. Zij kan niet veel om mij geven als zij zo optreedt. Zij waren nu vrijwel vastgelopen. Het was duidelijk, dat Montie niet naar rede wilde luisteren. Freda kwam met een woedend gezicht naar hem toe, greep hem bij een arm en trok hem mee naar de deur en voor hij het goed wist, stond hij op straat en deed Freda de deur ach ter hem dicht. Hij had niet tegengestrib beld en ging nu ook maar weg. Hij be greep wel, dat wanneei madame er bij kwam en misschien de politie opbelde, zijn moeilijkheden niet te overzien zou den zijn. Ziezo! zei Freda met een diepe zucht. Jill keek Harcourt wanhopig aan. Ik weet niet, wat u wel van mij denken moet, zei ze. Zoiets als dit had ik nooit verwacht. Als iemand eens een en ander uit legde, zei Freda. Ik begrijp er niets van. Met wie is Jill geengageerd? Dat was koren op Harcourt's molen. Jill begreep maar al te goed, waarom hij in de winkel was gekomen. Jill is verloofd met mijn neef Hugh, zei hij. Wat moest ze zeggen9 Vlakweg ont kennen kon ze niet, met het oog op mrs. Clare. Harcourt zou niet rusten voor die het te weten kwam. Ze kon niets doen, letterlijk niets. Ze stond hulpeloos Fre da aan te staren en Freda bleef er niets van begrijpen. Hier was Hugh's eigen neef, die het ronduit verklaarde en hier was Jill, die geen woord zei en die ze gisteren met Hugh in diens auto had gezien. Ze zei: Ik vind, dat je het mij wel had kunnen zeggen! Jill kon niets verklaren, zeker niet in het bijzijn van Harcourt. Ze antwoordde: Het was een geheim, Freda, en dat is het nog. Maar iedereen schijnt het te weten. Ja, dat lijkt wel zo. (Ingezonden mededeling) oor huidverzorging tetncvi rbcietingj Maar dan moeten we toch blij zijn en je gelukwensen en een feestje heb ben! En in plaats daarvan staan we hier te kijken of we ons laatste oortje ver snoept hebben! Jill greep haar arm. Neen, Freda o neen, alsjeblieft! Waarom niet? Ik vind, dat miss Freda gelijk heeft, riep Harcourt. Ik verwed er mijn hoofd onder dat mijn neef Hugh achter al deze geheimzinnigheid zit. Hij heeft altijd zo opgeschept, dat hij van vrouwen niets moest hebben, dat hij nu bang is dat het uitlekt. Ik weet wat hij in zijn schild voert: hij wil alles kant en klaar heb ben en getrouwd zijn, vóór iemand er iets van weet! O, het is met waar! mompelde Jill wanhopig. Ze durfde niet meer te zeg gen, ze zou zich belachelijk maken. (Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4