BUITENLANDS WEEKOVERZICHT BRANDMELDING. In verband met het te houden défilé op Zaterdag 7 Oct., (heden) is de Cen trale brandmelding voor heel Texel van 15 uur tot 17,30 uur op het Raadhuis te Den Burg, telefoon 21. De Commandant Brandweer Texel: J. VELDSTRA. GESLAAGD. Mej. N. M. Kikkert, dochter van onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. Kik kert, te Heemstede, slaagde voor arts. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. De zitting van het consultatiebureau is bepaald op Woensdag 11 October a.s. op de bekende uren. FIETS GESTOLEN. Woensdagavond heeft iemand een fiets weggenomen uit de steeg naast Hotel De Graaf. (Zie ook rubriek „Texelaar- tjes" en houd de dief!) APPELBOOM BLOEIT. In de tuin van de heer P. Zijm staat een bloeiende appelboom. „Ach, niks bijzonders", aldus de eigenaar, die ver volgde: ,,Dat komt bijna ieder jaar voor na een droge voorzomer". JACHTSEIZOEN. Voor het jachtseizoen 1950-1951 zijn door de gemeenie Texel 67 grote jacht akten afgegeven. De hazen en konijn tjes zullen dus op hun qui vive moeten zijn! ONTVANGER BELASTINGEN. De heer M. L. Kempenaar, uit Culem- borg, werd benoemd tot ontvanger van de belastingen te Den Burg, Texel. De waarnemend ontvanger, de heer Th. J. Witte, commies-titulair, is verplaatst naar Den Helder. WAT KOST DAT? Van de zijde der politie wordt ons verzocht de winkeliers er nog eens op te wijzen, dat de artikelen, welke zich in de étalages bevinden, geprijsd moe ten zijn. De verplichte prijsaanduiding is nl. nog steeds van kracht. HOEVEEL RADIO LUISTERAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg op 1 October 1,445,736, tegen 1,439,202 op 1 September. KEURIG RESULTAAT. Over heel Texel is gecollecteerd ten bate van het tbc-fonds „Draagt Elkan ders Lasten". Deze collecte heeft het prachtige bedrag van f 369,49 opgele verd. Den Burg f 69,95; Den Hoorn f34,67; Oudeschild f36,75; De Waal f 8,21; Oosterend f135,Eierland f23,41; De Cocksdorp f 14,86; De Koog f47,04. LIEP WONDERLIJK GOED AF. Donderdagmiddag is op de Schilder- weg een ongeluk gebeurd, dat wonder lijk goed afgelopen is. Toen een autobus komend van de haven, een stilstaande autobus bij Zuivelfabriek ..Eendracht" voorbijreed, vloog plotseling het 4-jarig zoontje van de heer Platte, kaasmaker bij de „Eendracht" voor de rijdende au tobus. De chauffeur, de heer J. Maat, remde ogenblikkelijk zeer krachtig en daardoor is het knaapje aan de dood ontsnapt. Het kwam weliswaar hard in aanraking met de bumber, maar het werd slechts licht gewond. RECENSIE. DURABLE BREIBOEK No. 9. Dezer dagen mochten wij inzage ne men van het door de Firma H. Blenken, Enschedé, uitgegeven nieuwe Durable Breiboek no. 9. We hebben het boekje met zeer veel genoegen doorgebladerd en menen wel te mogen voorspellen, dat ook alle Nederlandse dames, die graag een toertje breien, hiervoor veel belangstelling zullen tonen. De uitvoe ring is keurig verzorgd en de inhoud 80 moderne en smaakvolle modellen voor dames, heren, jongens, meisjes en babies biedt een keur van mogelijk heden. De beschrijvingen laten aan duidelijkheid niets te wensen over en zullen mét de aparte ontwerpen, de prachtige foto's en de vele handige wen ken het boekje ongetwijfeld tot een be geerd bezit maken. De prijs is zeer laag, nl. 80 ctdat is dus precies één cent per patroon! Bovendien kan het door het handig gekozen formaat het boekje ge makkelijk in elke damestas meegeno men worden. De Durable Brei'ooeken hebben ook al vóór 1940 steeds een voortreffelij ke reputatie genoten. Met deze traditie is niet gebroken: integendeel: wij zijn van mening, dat de fa. Blenken ook met dit nieuwe Durable Breiboek No. 9 zeer veel eer inlegt. Dit boekje is ver krijgbaar in de boekhandel en wij kunnen het elke Hollandse brei ster met een warm hart aanbevelen! DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; §6,25; 7,50; 11,50; 14,50; 17,55. Van Den Helder: 6,30; §8,15; 10,30; 13,20 16,20; 19,30. Ingaande 2 April 1951 iedere Maan dag Op Zon- en Alg. erkende Chr. Feest dagen: tot en met 29 April 1951: Van Texel: 7,50; 11,50; 17,55; Van Den Helder: 10,30; 13,20; 19,30. Op Zon- en Alg. erkende Chr. Feest dagen: In gaande 3 Mei 1951: Van Texel: 6,25; 9,20; 11,50; 15.40; 17,55 Van Den Helder: 8,15; 10,30; 13,20; 16,40 19,30. PADDENSTOELEN. De leerlingen van de Ulo hebben een keurige paddenstoelententoonstelling gehouden. Er waren niet minder dan 86 inzendingen en u begrijpt, dat de jury, bestaande uit de dames C. E. de Lugt-de Vries, J. v.d. Vlies-Koopman en Jou- wersma-Koetzier voor een moeilijke taak stond. Bij een der inzendingen prijkte een kaartje met het opschrift „Het resultaat van geen huiswerk". Een ander had als moito gekozen „Herfst- gedachten". Ja, als de Herfst de bomen met gouden bladerpracht laat pronken, dan komen overal de paddenstoelen uit de grond om naar dat moois te kijken. En op hun beurt zullen ook de blade ren met open mond naar die padden stoelen gluren, want wat zijn ze mooi! Op het eerste gezicht denkt ge, dat al leen de vliegenzwam met zijn knalrood dak en sneeuwwitte korreltjes schoon is, maar eigenlijk zijn ze allemaal prach tig. Neem bv. de parelstuifzwam, de (knal) gele knolamaniet, de zwavelkop- jes, de cantarellen, vals of niet, mooi is-ie, de parasolzwammen, de aardster, de krulzoom ,de ridderzwam, de fran- jezwam, de zwarte kluifjeszwam. En zo kunnen wij nog een tijdje doorgaan! Want daar waren ook de koeienboleet, papagaaizwammetjes, berkenboleten, ametistzwammen, melkzwammen, rus- sula's in verschillende soorten en aard- bovisten. De ene inzending was groter dan de andere, maar allemaal mochten ze er zijn! Wij zagen o.a. een molen, die ge maakt was door Fred Brïicher en Kees de Waard. Omstreeks 12 uur kon de jury de uitslag bekend maken: le prijs Anna Maria Molenaar en Su- ze v.d. Kooi; 2e. Annie Bruin; 3e. Hans Kievits. Troostprijzen: Ina Boon; Fred Brücher, Kees de Waard. De prijzen bestonden uit boeken. DESERTEUR GEHOLPEN. „De marechaussee is er om je te arres teren, zie dat je weg komt!" aldus waarschuwde een jongeman uit Den Burg op 11 Aug. 1949 zijn vriend, die met hem in dezelfde zaak werkte. Deze vriend had nl. gedeserteerd. De ont vluchting had echter geen succes, want hij liep de politie aan de achterzijde van de zaak in de armen. Woensdag hoorde de tipgever de procureur-gene raal bij het Amsterdamse Gerechtshof een voorwaardelijke gevangenisstraf eisen met een proeftijd van 3 jaar en f 30 boete of 20 dagen hechtenis. In Alk maar was hij destijds to 14 dagen ge vangenis veroordeeld, maar in Amster dam wilde men de grootste clementie betrachten, ook al omdat beklaagde gunstig bekend staat. INGEKOMEN PERSONEN. Jacob Kok v. Wieringerwerf, Stern straat 19 n. H 75. Lolkje Gerlsma v. Den Haag, Ln. v. Nw. O.-Indië 223 n. Juli- anastraat 9. Willem C. Witte, v. St. Mi- chels-Gestel E 90 n. B 178. Maria C. Allan v. Westzaan, J. J. Allanstr. 369 n. Emmalaan 9. Ludwig M. A. Kellner, v. Bergen op Zoom, Penstr. 4a n. Wever straat 24. Cornells J. Bakker, v. Delft, Kloosterkade 6a n. Molenstr. 67 Corne- lis de Koning en gez., v. Noordwijk, Duinweg 14 n. Weverstraat 101. VERTROKKEN PERSONEN. Gerard Gieles en gez. v. Witte Kruis weg 32 n. Den Helder, Burg. Houwing- singel 84. MOND- EN KLAUWZEER. De Burgemeester van Texel brengt in herinnering, dat, volgens artikel 17 der Veewet, indien vee verschijnselen van een besmettelijke ziekte vertoont, de ei genaar, houder of hoeder hiervan ter stond kennis moet geven aan de burge meester der gemeente, waar het vee zich bevindt. Bij Koninklijk besluit van 23 Febru ari 1922 (Staatsblad nr. 80) is bepaald, dat de burgemeester, ter voorkoming van verspreiding van smetstof, indien hij verneemt, dat in zijn gemeente vee verschijnselen van een besmettelijke veeziekte vertoont, bij mond- en klauw zeer de volgende voorlopige maatrege len neemt: lo. het de eigenaar, houder of hoeder gelasten, het verdachte vee af te zon deren, totdat daaromtrent door de bur gemeester een nadere beslissing is ge nomen; 2o. het door het plaatsen van kente kenen van besmetting verdacht verkla ren van het gebouw of terrein, waar het verdachte vee zich bevindt of bevonden heeft. Het is verboden ziek of verdacht vee te vervoeren, behoudens ontheffing door de burgemeester. Texel, 5 October 1950. De loco-burgemeester, S. DE WAARD. WAS UITVERKOCHT. De zaal van „De Oranjeboom" was uitverkocht toen de Kilima Hawaiians, Willy Vervoort, Johnny Meyer, Tonny Boucher en Bill Kilima en zijn zingende cowboys daar Woensdag een denderend programma gaven. Allen oogstten veel succes. Wij hadden trouwens niet an ders verwacht! Wij menen te weten, dat Willy Vervoort hier voor het eerst op trad, ongetwijfeld willen allen hem graag nog dikwijls in levende lijve aan schouwen, veel intiemer dan voor de radio. Z'n snuit doet zoveel, nietwaar! Over mimiek gesproken: nog nooit heb ben wij een vrouw gezien, die zulke foei-lelijke gezichten kon trekken (ook niet buiten het toneel om) als Tonny Boucher, de vrouw, die vele mannen als bakvisjes liet blozen, toen zij, kris-kras door de zaal kruisend, alsmaar kleine kusjes uitdeelde! De Kilima's waren weer uitstekend op dreef, vooral in het land van de prairies! Zij mochten zich niet insche pen eer zij een gloedvolle toegift had den geboden. Heel goed was het accor- deonspel van Johnny Meyer, die een buitengewoon repertoire had. Ver- voort's moppen deden de lach door de zaal golven en dit veelzijdig ontwikkel de talent boeide ook zeer met zijn ern stige liedjes. Minder goed was zijn pa- iodie „de slag bij Waterlo". Dat was kruid- en zoutloos. Het programma vermeldde „een da verend slot". Dat slot zagen wij met grote belangstelling tegemoet, nadat Willy Vervoort achter het doek was verdween. Het slot was.... een stem door de microfoon, die ons vertelde, „dat deze avond thans was afgelopen". Wij zijn ervan overtuigd, dat de me dewerkenden aan zulk een avond een enthousiaster „Vaarwel!" kunnen bren gen! INGEZONDEN ,,'t Molenbosch", 4 Oct. 1950. Aan de redactie van de Texelse Cou rant te Den Burg. Geachte redactie! Op veelvuldig verzoek vraag ik be leefd plaatsing van onderstaande, nl. betreffende het stuk totaal verwaar loosde weg tussen Oosterend en Oost. Lang heb ik het uitgesteld, hopende dat de personen, die wat hebben te ver tellen. in deze zelf zo verstandig zouden wezen de ongekend diepe gaten alvast enigszins dicht te maken met puin, grint of dergelijke, wat toch immers een werk van niets is. Maar niks hoor, rus tig laat men dit stuk vol gaten zoals het is; elke dag worden deze gaten nóg gro ter na al de regen. Nu is het echter zo hopeloos geworden, dat het niet langer verantwoord is dat er autobussen met passagiers over dit traject blijven rij den en stel ik voor dat wij voortaan Oost maar zullen vergeten totdat er weer een behoorlijke weg is aangelegd. Bevolking van Oost qn omgeving, aan u is het_woord, van u zal het afhangen of u wordt geïsoleerd van de gemeen schap met het overige deel van Texel. Gooit u gezamenlijk de gaten in de weg dicht of maakt u gezamenlijk, dat er iets gebeurt, want zo kan het niet lan ger, noch voor auto's, noch voor andere vervoermiddelen. Bijna 40 jaar rijd ik met auto's (ge lukkig zonder ongelukken) en ik mag dus gerust zeggen, dat ik enige ervaring heb opgedaan. Niet alleen dat al het busmateriaal in de soep wordt gereden, maar op dit traject schuilt een niet denkbeeldig gevaar van asbreuk of een defecte stuurinrichtig, waardoor de grootste ongelukken ontstaan en wie zal dat betalen? De Rijksverkeersin spectie, welke zo dikwijls op Texel komt en alle chauffeurs tot vervelens toe na rijdt om te kijken of ze geen vijf minuten te veel hebben gereden vol gens hun werkboekje, zou een zeer nut tig werk hebben gedaan door deze on gelukkige weg af le kéuren voor het busverkeer. Hoogachtend, TH. REUVERS. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER VAN LOON. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 29 Sept. tot en met 5 Oct. 1950. Geboren: Cornells J. zv Matthijs J. Witte en Gertruda M. Graaf. Ondertrouwd: Gerard v.d. Star en Trijntje Kalis. Johannes, A. Middelhof en Brigitta A. E. de Wit. Marinus Mosk en Tjitske de Zwart. Hendricus J. de Jong en Margaretha F. Schaap. Gerard J. IJska en Adnenne B. Eekhoff. Getrouwd: Dirk Buijs en Bieuwkje Waldus. Overleden: Willem Eelman, 49 jaar, echtg. v. Johanna C. van Kan. Gevonden: 1 rijwiel, 1 rubber voet steun. PREDIKBEURTEN. Zondag 8 October 1950. N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Eben Haèzer. Maandcoll. kerkvoogdij Oudeschild 10 uur de Heer Termaat Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Bediening H. Doop 19,30 uur Ds. Klijnsma, Bijbellezing Den Hoorn 10 uur Cand. D. van Boven Maandcollecte De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Extra collecte v.d. kerkeraadskas Zuid-Eierland 19,30 uur Ds. Soesan Extra collecte v.d. kerkeraadskas De Waal 10 uur Ds. Janse Bediening H. Avondmaal De Koog drie uur Ds. Janse Bediening H. Avondmaal GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur leesdienst n.m. 5 uur Ds. de Wolf Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen Extra collecte. Oosterend 19,30 uur Ds. van Veen. Extra collecte. Militair gesproken, is de campagne in Zuid-Korea ten einde. Maar wat nu? De oude toestand is hersteld, doch kunnen de Ver. Naties het toelaten dat het bewind in Noord- Korea in staat zal zijn zich met Chine se en Russische hulp opnieuw te wape nen en zo een voortdurende bedreiging van het Zuiden te vormen? Hiervoor voelen de Ver. Staten heel weinig, doch zij zouden zich bij een optreden tegen N.-Korea liefst volkomen gedekt zien door de Ver. Naties. Dan kan men er toe overgaan de eenheid van het land te herstellen. Want de scheiding in Noord en Zuid met de 38ste breedtegraad als grens is in 1945 in Potsdam slechts ge zien als een tijdelijke afbakening van de Russische en Amerikaanse bezet tingszones. Het was geenszins de bedoe ling leze splitsing voor het land zelf te laten gelden, evenmin als dat in Duit land met Oost en West het geval was. Noord- en Zuid-Korea horen bij el kaar, vullen elkaar aan, het Noorden met zijn industrie, het Zuiden met zijn landbouw, maar het politieke spel heeft beide delen uit elkaar gedreven. Is nu het ogenblik dus niet gekomen om deze ongezonde splitsing ongedaan te maken? Dit houdt in een voortzetten van de mi litaire operaties in N.-Korea tot de grenzen met Rusland en China, tenzij de N.-Koreanen het hoofd in de schoot leggen, wat niet is aan te nemen. Op Mac Arthurs oproep om de strijd te sta ken, is geen reactie gekomen. De voorstanders van verder oprukken hebben nu deze week ten dele hun zin 1^.-Ko/eaarist' troepen zijTi langs de Oostelijke kust de 38ste breed tegraad gepasseerd en staan op het ogenblik dat wij dit schrijven 75 km. ten noorden van de grens, doch deze troepePt maken, hoewel zij onder bevel van Mac Arthur staan, geen deel uit van de troepenmacht der Ver. Naties. Voor de Ver. Naties blijft het probleem dus nog bestaan, een probleem, dat nie mand nog verwaent had en waarover niemand nog dieper heeft nagedacht. De millitaire ontwikkeling heeft iedereen verrast. Verder militair optreden brengt ook gevaren mee, vooral daar men in het duister tast, wanneer men Ruslands politieke overwegingen wil leren ken nen. Volgens de tegenstanders van ver der oprukken zou dit door Rusland en China als een provocatie kunnen wor den beschouwd, daar deze landen een leger van de Ver. Naties aan hun gren zen wel niet op prijs zullen stellen. Er zijn diverse plannen bij de Ver. Naties ingediend, waarvan een Ameri kaans en een Engels uitgaan van een Verenigd Korea. De Amerikanen ver klaren uitdrukkelijk geen militaire ba ses in Korea te wensen. Zij stellen de instelling voor van een commissie van de Ver. Naties, die de vereniging van het land en ook de economische steun, die Amerika bereid is te geven, zal re gelen. Het Engelse plan gaat in dezelf de geest. Over de 38ste breedtegraad wordt niet gerept, omdat men van oor deel is, dat de resoluties van de Veilig heidsraad van Juni overschrijding daar van reeds sanctionneerden. Het princi pe staat dus wel vast, slechts met de uitwerking aarzelt men. India heeft bezwaren tegen deze plannen, omdat het gekant is tegen de overschrijding van de 38ste breedte graad. Men neemt aan dat India, dat een onafhankelijke positie tussen Oost en West wil innemen, speciaal bevreesd is voor Chinese reacties. China heeft zich deze week nl. nogal met de mond ge weerd: het verklaarde zich niet afzijdig te zullen houden wanneer „de imperia listen naburig gebied zouden binnen vallen". In een artikel in de Russische Prawda schreef de Chinese minister van buitenl. zaken, dat Rusland vast besloten is Ti bet te bevrijden en Formosa aan de heerschappij van de Amerikaanse agres sors te ontrukken. Het doel van dit al les lijkt ons in ie eerste plaats de leden van de Ver. Naties schrik aan te jagen en verdeeldheid te zsaien in de gelede ren der vrije Naties, hetgeen ook de be doeling is van de vredelievende proef ballonnetjes, die er voortdurend worden Opgelaten, Ook de Russen zijn met een plan ge komen, waar de nereniging van Korea on vrije verkiezingen op prijken. Daar naast willen zij het terugtrekken van al lo buitenlandse troepen uit het land, oen voorwaarde, waarmee verder nie mand zal kunnen instemmen. Rusland heeft met deze voorstellen een tweele dig doel: In de eerste plaats om door langdurige discussies politieke beslis- siigen tegen te houden (Amerika wil jvist snelle beslissingen om een vacuum tussen overwinning en politieke acties te vermijden) en in de tweede plaats om door schijnbaar redelijke voorstel len de steun van de Aziatische wereld te winnen. Ds. C. MET JBILEERT. Ds. C. Met, emeritus-predikant van de N.H. gemeente Te Zaandam, thans wo nende te Hilversum, hoopt Zondag 22 October de dag te herdenken, waarop hij vóór 45 jaar te Oudeschild het pre dikambt aanvaardde. Zoals bekend heeft de jubilaris in het voorjaar zijn eerste gemeente nog eens opgezocht ter gelegenheid van de herdenking van het 300-jarig bestaan van kerk en gemeen te aldaar, waarbij hij de herdenkings rede uitsprak. Mei grote blijdschap ge ven we kennis van de geboorte van onze Doch ter JANKE W. BOOMSTRA T. BOOMSTRA- Zijlstra Westermient B 158, Texel, 6 Oct. 1950. Tijdelijk Ziekenhuis „Parkzicht", Den Hel der. TEXELAARTJES. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn, Tel. 10. Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Jonge hanen en oude kip pen te k. gevr. A.N. Plaatsman Poelier, Kogerweg 36, Tel. 139 Te k. gevi. oude kippen en hanen. P. Keijser, Schil- derweg Gevr. enige nette kostgangers bij J. Bugel, Min. Ruysweg, De Koog, Texel Te k. een mooie nw. zw. dameswintermantel, 48-50 f60,-. Oudeschild 210 Te k. Philips luidspreker z.g.a n. Witvliet, Kogerstr. 70 Aardappelrooiers gevr. H. J. v.d. Geest, P H Polder Te k. aangeb. 1 p. zga.n. voetbalschoenen m. 38, prijs f 8,50. Van Beem, Binnenburg 5 Wie heeft Woensdag avond mijn fiets meegeno men uit de steeg bij Hotel „De Graaf"? Piet Vlaming, Kogerweg 7, Den Burg Te koop 700 voet z.g.a.n. geploegde en geschaafde delen 1x7, 11 m. houten goot 1 hengelstok van 572 m. J. Pool, Schilderweg S 18, Ou deschild Te k. 1 p. br. damesschoenen maat 38 1 dameswintermantel zw 1 meisjeswintermantcl donker blauw Ift. plm. 17 j. 1 dames gabardine regenjas, beige Schoonoord weg 31 - Wegens plaatsgebrek een haard aan geboden tegen billijke prijs Adres te bevr. bur. v.d blad Algemene en enige ken nisgeving voor Texel Gé Boverhof en Lo Gieles geven kennis van hun voor genomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Zaterdag 21 Oc tober a.s., namiddags 2 u. te Oosterwolde Friesland. Oldeberkoop 197, Friesland Den Burg, Texel, Witte- kruislaan 32, October 1950. Receptie op de trouwdag 's avonds van 7,30-10 uur in hotel Tjalkma, te Olde berkoop. Toekomstig adres: Witte- kruislaan 32, Den Burg Hiermede vervullen wij de voor ons zo droevige plicht, U kennis te ge ven, dat plotseling door God is opgeroepen, onze geliefde Man en Vader Willem Eelman in de leeftijd van 49 jaar. J.C. EELMAN-v. Kan KLAAS, EVF.RT, KEES, WIM CORINA Hoekstr. 12, Oosferend Texel, 4 October 195'L De begrafenis zal D V plaats hebben Zaterdag n.m 3 uur op de Algem Begraafplaats te Ooster end, Texel. Woensdag, 4 October nam de Heere plotse ling tot zich onze mede ambtsdrager, Broeder W. Eelman bijna 50 jaar oud De kerkeraad van de (ieref Kerk van Oosterend, Texel. De Heere heeft plotse ling van ons weggeno men, onze geliefde Broeder, Zwager en Oom Willem Eelman in de leeftijd van 49 jaar. C. A. EELMAN M. EELMAN-Vlaming G DAALDER- Eelman JOH. DAALDER T. EELMAN Kinderen en verdere Familie. Oosterend, Texel, 4 October 1950. Geheel onverwachts, werd door God wegge nomen, onze Secretaris, de heer W. Eelman Gedurende een aantal jaren heeft hij aan onze Vereniging zijn beste krachten mogen geven Namens Bestuur en Personeel van de School met de Bijbel te Oosterend J. KUIPER. Voorzitter H. MULDER, Penningmeester Oosterend, 4 Oct. 1950 Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van onze actieve Penningmeester, de heer W. Eelman Kz. Zijn liefde en ijver voor de school zal ons lang in herinnering blijven. Het Bestuur en Per soneel van Chr. Kleuterschool te Oosterend. S v. HEERINGEN Voorzitter C BREMER Secretaris Plotseling werd tot hoger heerlijkheid opge roepen, ons lid en oud bestuurslid W. Eelman Trouw en accuraat was hij in zijn arbeid voor onze Vereniging. Hij laat een ledige plaats achter Namens de Geref Mannen Vereniging H. P. BOLT, Voorzitter H. MULDER. Secretaris Oosterend, Texel, 4 October 1950. Met diep leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van ons trouw en werk zaam bestuurslid Willem Eelman Kz. God schenke hun die achterblijven, kracht om dit groot verlies te dragen. Namens de C.B.T B. afd. „Texel". N. EELMAN, Pres. 4 October 1950.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2