ambachtsman m De Vrouwe Maria De moeilijke keus Vt BAKKERS IJZERHANDEL Praatavond Gezellig Cabaretbal in Casino Zondag 22 October a.s. Jeugdrubriek &e n fia l vc ae- u w a e-tede n HUISHOUDSTER geëindigd. Rooiers gevraagd 2de Schouw NET MEISJE 15.000kg. stro Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg Leg een wu)e Uur. Het *ef- plicht U tot oieti. 'n Klein apparaat - 'n {rote spaarpot I Van buiten kunt U onmogelijk zien wat een wonder van be sparing de HOOVER ELECTRISCHE WASMACHINE is. Wü willen daarom de Hoover een was voor U laten doen. U ziet dan hoe weinig tijd en geld Uw gehele wekelijkse was kost en hoe gemakkelijk zij wordt gedaan. U draait aan de wringer - een nieuw wonder! Dan begrOpt U pas. dat dui zenden huisvrouwen wèg zün van de Hoover. Geef ons een telefoontje DEN BURG - TEXEL Vereniging van Oud-leerlingen Lagere Landbouwschool Texel. op DINSDAG, 17 OCTOBER 's avonds 8 uur precies In de Landbouwschool te Den Burg. Sprekers met als onderwerp: Dhr. C P. LAAN„Frankrijk" Dhr. J SCHRAMMEIJER: „Het vooronderzoek van de Ruilverkaveling" Dhr. JAC. KIKKERT: „Betere melkwinning en stalhygiêne". Belangstellenden zijn welkom! ZONDAGAVOND A.S. Aanvang 8 uur. Entree 75 cent. wordt opgevoerd door de R.K. Toneelvereniging „St. Jan" precies acht uur in „CASINO". Kaarten a f 1,25, belasting inbegrepen, aan de zaal. Vissersspel in drie bedrijven door Arie van der Lugt <l!lSlli> ff •MKT heek Wgvcrefcr. Wartfiocgtfcr# Telefoon 159 Profiteert nog van deze prijzen: Sterke Sajet Werksokken f 2.75 100 pet. wollen de kens 160x210 f 39,50 Reclame fantasie wol f2,95 100 pet. wollen de kens 150x200 f 36,50 Zwarte Sajet reclame prijs f2,25 Flanel lakens, geke perd 180x220 f 12,90 Jaeger wol grote knot f 2,65 Netnylons grote maten f 10,50 Wollen dames skisokken f 2,75 Nylonkousen extra lang f 9,75 Fantasie schorten flinke maat f3,75 Links geweven kou sen, iets goeds f 3,25 Gestreept Pyama- flanel f 1.75 Geminderde zijden dames kousen f 2,50 f2,65 Mans Overalls bl-keper f 18,25 Dames directoirs fill-de-cosse f 1,98 Blauwe jassen z.ware kwal. f 15,75 Marine truien f 20,95 Manchester Mouwvesten f 22,50 Kit aki werk- overhemden f 9,75 Manchester Jassen geheel gevoerd f 49,75 Flanel werk- overhemden f 7,50 DE ZAAK WAAR U SLAAGT! HERSCHOUW IN EIERLAND. De belanghebbende ingelanden van de polder Eierland herinneren wij nog even aan de mededeling van het College van Dagelijks Bestuur van hun polder, dat de herschouw zal plaatsvinden op Zaterdag 21 October. GIFTEN AFD. TEXEL VAN HET WITTE KRUIS" Fam. D., Oosterend f2,50; v. D., idem f2,50; v.d. V., idem f2,50; Wed. B., id. f 3,-; Wed. D„ idem f 2,50; C. V., idem f 1,25; K., idem f 1.Fam. M., Den Burg f 10,N. W., idem f 1,A. B idem f2,50; H. K., idem f2,50; Fam E., idem f 2,50; Fam. P., idem f 10,J. K., De Waal f2,50; C. E., Den Hoorn f2,50; J. S., Westergeest f 1,C. Z., nabij Den Burg f 1,Fam. Z., Oost f2,50; J. B., Den Hoorn f2.50; E. B., De Koog f2,50; Farn. V., nabij Den Burg f2,50; N. N., Spang f 0,50. NAAR AUSTRALIË. Dinsdag 17 October zullen weer enige Texelse families emigreren. De families A. Mantje, Suikerweg, H. J. Dijt en G Koolstra. Wilhelminalaan zullen Hol land met de Volendam verlaten, be stemming Australië Met hetzelfde schip emigreert de familie Donker, die van Australië nog weer verder reist en wel naar Nieuw-Zeeland, waar de heer H Donker reeds werkzaam is. Op Vrijdag 20 October zullen opnieuw enige Texel se families naar Australië gaan: met de Sibajak vertrekken dan de familie J. Vendel, Warmoesstraat, de familie L. v. d. Veen, Minister Ruysweg, De Koog, P Jannes en met hetzelfde schip zal de familie De Lange waarschijnlijk even eens emigreren. Er zijn nog meer gega digden, maar aangezien de scheeps- iuimte beperkt is, zullen die nog even geduld moeten koesteren, wel is zo goed als zeker, dat ook zij nog dit jaar kun nen emigreren. Twee zoons van de familie V.d. Berg, Westermient, zijn eind September naar Canada vertrokken. DE REISCLUB „EIERLAND". Vrijdagavond hield de Reisclub Eier land een ledenvergadering. Aanwezig waren 20 leden. De voorzitter, de heer H. v.d. Hoort, bracht een voorstel van de Reisclub Oosterend ter sprake om 8 No vember naar Oosterend te komen, waar de Ned. Reisvereniging dan enige films zal draaien. Alle aanwezigen gaven zich op om mee te gaan. Daarna kwam het voorstel om het volgende jaar, in plaats van één dag, 2 dagen op reis te gaan, bv. naar de Avi fauna in Alphen. De moeilijkheid is na tuurlijk de kosten. Het bestuur zou in lichtingen trachten te krijgen over de mogelijkheden. Voorlopig aangenomen, zal de contributie al vast verhoogd worden. Verder kwam ter sprake de vaststel ling der „statuten" van de Reisclub. Er werd afgesproken, dat dit zo gauw mo gelijk zal geschieden. Er blijken op het ogenblik 40 leden te zijn, zodat er in ie der geval een bus voor 40 personen no dig zal zijn. De TESO vervalt hiermee, daar geen der aanwezigen iets voelde voor 2 bussen Bij busmaatschappijen aan de overkant zal om prijsopgave ge vraagd worden. 83. De bank viel terug en bleef tegen de deur hangen; meneer Kruizemunt viel er, bewusteloos door de slag met de waterkruik, bovenop en daar lag hij nu, uren lang, achterover en buiten be wustzijn, terwijl hij alle gelegenheid had te ontvluchten.... De zon ging onder, en daar het in Indië slechts zeer kort schemert, begoot weldra de maan met haar zilveren licht dit droevig tafereel. FEUILLETON 26.) Kent u Hugh al lang? vroeg het meisje. Nog niet lang. Lieve hemel niemand schijnt me iets te willen vertellen Waarom mag ik er niets van weten? Toe, zeg rfie is dit een roman of niet? Als het niet zo is moet ik zeggen, dat het een aardige imitatie is. Wil je een sigaret? zei Hugh. Ze nam een sigaret en stak die op. Bessie verscheen weer in de deur met een ietwat verschrikt gezicht. Er is een vreemde man, die u wil spreken, mr. Hugh, zei ze. Het is over miss Terrence, geloof ik. HOOFDSTUK VIII. Voor Bessie nog uitgesproken was, verscheen Montie naast haar en kwam de kamer m. Zijn gezicht was al een donderwolk. Jill sprong van haar stoel op. Ze durf de Hugh niet aankijken. Gedurende eni ge ogenblikken sprak niemand een woord. Toen zei lady Honor: Zo, zo! Montie, hoe durf je hier te komen? Hoe ben je aan het adres gekomen? Jill was zó ontdaan, dat ze nauwelijks wist wat ze zei. Montie negeerde haar. Hij keek strak naar Hugh. Ik wil u graag een ogenblik spreken, zei hij. Spreek niet met hem, Hugh! zei Nr. 31. KEES EN ANTON HARTOG. w .y mxr Kees en Anton zijn beiden op 16 Octo ber 1946 geboren en zij worden Maan dag dus vier jaar. Zij wonen bij het Loodsmansduin, u weet wel in een van die gepleisterde bunkers, die ge reeds van verre ziet blinken. Hoog en droog liggen ze daar en dat kleine dorpje le vert zowaar een Marokkaans aspect. Cor en Anton wonen daar graag, want ze spelen met groot plezier in de uitge strekte duinen. Is hel rond huis hoog en droog, in de Moksloot kun je bij zomer dag heerlijk pootje baden! Wij wensen hun een fijne verjaardag. DE WAAL, 27 Sept. 1900. Door een twintigtal jonge*ieden werd Zaterdag avond jl. eene nieuwe zangvereeniging opgericht, onder de naam van „Zang en Vriendschap". De leiding is opgedragen aan het Hoofd der School, de oefenin gen zullen, ter wille der zeevarenden, gehouden worden des Zaterdagsavonds in de „Rijzende Maan". OOSTEREND, 27 Sept. 1900. Ooster end is een net straatje rijker geworden. Het vroegere „Verloren Kost" is thans bijna geheel bebouwd met nieuwe en nette huizen, terwijl aan het besluit van de Gemeenteraad lot gedeeltelijke be strating reeds uitvoering is gegeven en eene uiterst nette straat is aangelegd op de plaats, waar men nog voor korten tijd bij regenachtig weer laarzen be hoefde. Het algemeen verlangen van de bewoners is thans, dat de naam „Ver loren Kost" worde vervangen door „Nieuwstraat", waartegen zeker wel geene bezwaren zullen bestaan. Adv A.s. Donderdagavond verdee ling der Stuiversvereeniging in hotel „De Oranjeboom", aanvang 7 uur. W. Rijk. Adv. Transvaalavond op Paul Kru- ger's 75e Jaardag a.s. Woensdag 10 Oc tober 1900, 's avonds te 7 ure. Samen komst in de kerk van de Ned. Herv. Gemeente te Den Burg; wederom met welwillende medewerking van het Texelsche Fanfarecorps. 84. Maar toen net geheel donker was, op het maanlicht na, werd meneer Kruizemunt wakker. Hij schudde zijn hoofd eens flink heen en weer, en toen viel zijn oog op net raamgat, dat nu geen enkele belemmering meer ople verde. Binnen enkele tellen had hij er zijn hofd door, toen z'n schouders, en toen.... ho! Hij -con niet verder, en te rug evenmin! Jill. Hij had het recht niet, hier te ko men Ik wil u spreken, zei Montie. Recht of geen recht! Na de scène in de winkel v/as Montie naar huis gegaan en had het telefoon boek genomen. Hij voelde zich door Jill bedrogen. Hij had zo volkomen op haar gerekend en ze had hem in de steek ge laten. Hij was blijkbaar een dwaas geweest een blinde dwaas, want een zó mooi meisje als Jill moest ook wel indruk maken op andere mannen. Maar daar had hij geen seconde aan gedacht. Wat moest hij beginnen? Hij zou gek worden als hij hier bleef zitten en niets deed. En zo was hij op de gedachte ge komen van het telefoonboek en had het adres opgezocht en besloten daarheen te gaan. Eerst was hij naar kantoor ge gaan om die middag vrij te vragen en vervolgens was nij naar de winkel ge gaan. Jill was daar niet en Freda had hem gezegd, dat zij met mr. Clare mee was naar diens huis om daar te gaan lun chen. En zo had hij zijn besluit genomen en was naar Hugh's huis gegaan. De bus was vol geweest en de warmte ondraag lijk. Hij was woedend en niets ter we reld kon hem iets schelen. Hugh zei: Er kan niets zijn, dat wij niet beter onder vier ogen bespreken. We zullen dus naar een andere kamer gaan Dat zullen we niet, zei Montie. Ik S.V. Texel. Texel had in Alkmaar tegen RKAFC een lastige opdracht, jammer dat we over te weinig bekwame krachten be schikken voor een sterke aanvalslinie. Daar moeten wij het uitsluitend van de linkervleugel hebben, waar Stam de sterkste man is. De rest blijft voorals nog onder de maat. Uitslagen 4e kl. B.: Watervogels-ZAP 2-2, Westfriezen-W.Waard 3-0, Bergen- Oudesluis 2-2, RKAFC-Texel 2-1, Scha- gen-St. George 2-0, Koedijk-Vrone 2-3. Afd. N.-H.: Texel 2-HRC 5 0-1. Texel 2 begon maar heel matig en spoedig waren de HRC-ers in de aanval en stonden onze halflmie en verdedigers soms raar te schutteren. Uit een ver schot nam H. de leiding. Langzamer hand ondernam T. meerdere aanvallen, maar door onbedachtzaam spel en slecht schieten bleef succes uit. Rust 1-0. Na de hervatting werd H. in de ver dediging gedrongen, maar het juiste wa pen, schieten, werd niet gebruikt, wél ontactisch sjouwen en daardoor de bal uit positie brengen en nog meerdere domme dingen in de aanval! De schoten van J. v.d. Sterre en Bob hadden beter lot verdiend. Met een serie corners op het H-doel eindigde deze wedstrijd. Morgen: St. George-Texel, terrein St. George, vertrek per bus 11,20 van Hotel De Graaf. Het Texelse elftal is ongewij zigd. Texel 2-ZAP 2: terrein Texel, aan vang half drie. Texel 3-OVV 2, terrein Texel, 10 uur. BKC A-Texel A, terrein BKC, 10 uur, vertrek per bus 7,20 van de Groene- plaats. Zaterdag 14 October: Texel B-ZDH A, terrein Texel, 3 uur. Texel C-SVC A, terrein Texel, 4,15 u. (Zie elftallen in het kastje). Texelse Boys-Nieuws. LSVV ging Zondag met een verdien de 2-0 overwinning naar huis. Boys 3 verloor met 3-2 van De Koog. Zondag a.s.: Tex. Boys 1- Hugo Boys 1, om 2.30 uur. De Koog 2-Tex. Boys 2 om 12 uur. Tex. Boys 3-De "Koog 1, om 12 uur. Zaterdag: De Koog A-Tex. Boys A om 4,15 uur. De Koog B-Tex. Boys B, 3 uur. Voor het le is het een zware opgaaf. Boys 2 vertrekt om 11,45 per fiets van Hotel De Zwaan. Het 3e krijgt een zwa re tegenstander in De Koog 2. Boys B vertrekt om 2,15 uur en Boys A om 3,30 uur, allen per fiets. (Zie elftallen in het kastje). Deze week zijn er weer 2 leden uit Indonesië teruggekeerd, nl. M. Bakker en M. Boogaard. Hartelijk welkom! S.V. De Cocksdorp. Zondag werd een oefenpartijtje ge speeld. Hel le is ingedeeld in 3 H. Hier in komen ook Winkel en Oosterend. De ze afd. bestaat nu uit 11 verenigingen. Zo mogelijk spelen we Zondag a.s. Het 2e is voor een jaar naar de 3e klasse. Vanmiddag spelen adsp. A uit tegen Texel C. Vertrek 2,30 u. Het 2e speelt om 2,30 thuis tegen ZDH 1. Het le speelt uit tegen WGW. Vertrek 11,15. Denken de spelers van het le er om dat we van avond bij onze getrouwde midvoor op visite gaan? Niemand ontbreke! (Zie elftallen in het kastje). S.V,0.-Handbalnieuws. Zondag spelen we vermoedelijk thuis tegen GDS 2. Kijken jullie dan Zaterdag even in de krant, daar staat dan het elf tal in. Komen jullie Donderdagavond om 7 uur allemaal trainen, dames? en Zaterdagavond allemaal bij de secreta resse thuis voor een gezellige club avond? S.V.O.-Nieuws. Het le, voor de derde keer ingedeeld, speelt nu in 3e klasse H en wel met de volgende clubs: BKC 3, Gr. Zwart 2, Kaagvogels 3, Schagen 3, Helder 4, W - Waard 2, WGW 2, Winkel 3. HRC 6 en SVC 1. We zullen hopen, dat de Helder- se clubs nu wel naar Texel willen. De Koog A-OVV A werd door De Koog afgelast. Het handbalelftal verloor met 52 van Oudeschild, dat sterker was, hun veldspel was goed en voor het doel wa ren zij beter dan de onze. De voorhoede van O speelde niet zo slecht, maar vond altijd de weg versperd door de keepster, die in prima vorm was. C.D. ben hier om deze kwestie uit te spreken en die gaat Jill evenveel aan als mij. Welk recht heb je, je tussen ons te drin gen, fijne meneer, en haar van mij af te halen? Die ring! En die japon, die ze aan heeft? Alles! Jill was van mij, voordat jij op de proppen kwam. Dat is niet waar! riep Jill. Wij zijn nooit verloofd geweest! Niet officieel, doch dat was nog maar een kwestie van dagen. Je weet evengoed als ik, dat wij alleen maar ge wacht hebben op een verbetering van mijn salaris. En die is nu gekomen. Ik ben prachtig vooruitgegaan. En toen ik thuiskwam verleden Woensdag, wat ge beurt er toen? Jill is van mening ver anderd. Ze had een kostbare ring aan van meneer hier en ze wou mij niet meer hebben. Wij zullen dat verder onder vier ogen bespreken, zei Hugh. Waarom? riep Montie. Jill is er evenzeer in betrokken als u en ik. Ik houd van haar. U kunt zo niet van haar houden als ik. U bent rijk en kunt haar het hoofd op hol brengen. Maar ik kan haar gelukkig maken Montie, ga alsjeblieft weg! riep Jill. Toe ga weg. Dit heeft mets te maken met jou. Natuurlijk neeft het met mij te maken. Jij zei dat je alles zou uitleggen, je zei, dat het niet was wat het leek. Maar wat kan het anders zijn? Jullie bent verloofd, nietwaar? Hugh was in drie stappen bij Montie en hij greep hem bij de schouders. Zijn gezicht was bleek en strak. Kom mee! GEVRAAGD v d.e.n. in gezin met 2 kleine kin deren. Zelfst kunnende werken en koken. Leeftijd NIET beneden 35 jaar Mevrouw Harkman, Paul Krugerlaan 62, Den Haag Door het verbindend wor den der enige uitdelings- lijst is het faillissement van Th. Kooy, bloembollenkweker. ge woond hebbende te Den Burg op Texel, thans zon der bekende woon- of verblijfplaats, Alkmaar 11 October 1950 Kennemerstraatweg 25 Mr A. V. M. Leesberg Curator voor 1,40 ha. aardappe len en 2 ha. bieten. A. DROS, Tienhoven. Het Bestuur van de Polder „Waal en Burg" maakt bekend, dat in gevolge art. 16 der Keur de 2e Schouw over de Tochtsloten en de Kil len is bepaald op Zaterdag» 21 October 1950 Op gemelde datum dienen alle eigenaren, belendende aan boven genoemde sloten aan hun verplichtingen te hebben voldaan, op ver beurte ener boete van f3,-. Namens het bestuur: K. W. ROEPER, Voorzitter. E. L. J. LAP, Secretaris. Gevraagd per 1 Novem ber a.s. in Hotelbedrijf. Zal tevens als huis knecht dienst moeten doen. Eventueel intern Jaarbetrekking. Hotel De Lindeboom. Biedt zich aan- voor hele dagen. Adres bureau v.d. blad. Burgemeester en wet houders van Texel vra gen prijsopgave voor de levering van ten behoeve van de markt Inschrijfbiljetten die nen uiterlijk Dinsdag 17 October 1950 op het Bu reau Gemeentewerken te worden ingediend. De levering moet ge schieden over een weeg brug en wel franco in gemeenteschuur aan de Kogerweg nabij Den Burg. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. Texel, 12 October 1950. zei hij bars. Het was eenvoudig een kwestie van kracht. Jill had niet gedacht, dat Hugh zó sterk was; Montie had niet de minste kans. De twee mannen waren in een paar seconden buiten de kamer. Zij bleef alleen met lady Honor. Wat moest ze nu zeggen? Niets natuurlijk. Maar lady Honor nam het woord. Ze zei weer: Zo! zo! Het spijt me, dat dit gebeurd is, zei Jill. Voor mij hoeft u dat niet te spijten, hoor. Ik ben geweldig geïnteresseerd. Waarom vertelt u me er niet alles van? Ik heb de eerste hoofdstuken niet gele zen, bij wijze vant spreken en daarom begrijp ik de loop van het verhaal niet al te goed. Er is niets te vertellen. Nou ik zou zeggen, dat de ge beurtenissen elkaar met grote snelheid opvolgen. Denkt u, dat Hugh op het ogenblik bezig is uw vriend een pak slaag te geven? Dat is wel een kolfje naar zijn hand voor zover ik hem ken. Ze stak een sigaret op. Ik denk niets. Ik heb niets te ver tellen. Jill voelde zich slap en machteloos. Ze ging bij de tafel zitten en staarde naar het zilver en kristal zonder er iets van te zien. Het was weer een nieuwe verschrikking. Hoe had Montie zoiets kunnen doen? Lady Honor zei: Ik ken Hugh al ja ren. Zijn jullie werkelijk geengageerd? Jill haalde haar schouders op. Ze was zo in de war, dat ze zelf niet had kun nen zeggen of ze verloofd was of niet. I Het liefst was ze de kamer uitgegaan I om aan de blik van die groene ogen te I ontkomen. In al de beslommeringen, die dit on- I mogelijke geval naai gebracht had, was I ze tot het besluit gekomen om met Mon- tie te trouwen, zodra dit alles achter de I rug was. Het zou wel niet haar ideaal- I huwelijk zijn, maar ze voelde zich zó I onhandig en machteloos in het leven, I dat ze zeker wist bij Montie de steun te I zullen vinden, die ze zo broodnodig had. Ze was geen mens om te hopen op de vervulling van idealen. In dit wonder lijke avontuur met Hugh was haar weerloosheid tegenover de omstandig heden duidelijker gebleken dan ooit. Ze mocht de hemel danken als ze een vei lige en vredige eigen haard vond. Maar nu? Nu was Montie hier geko men als een dolleman, een ruziezoeker. Het zwakke verlangen naar zijn liefde ën bescherming voelde ze door deze ge beurtenis wegsmelten als sneeuw voor de zon. Iemand, die zó deed, kon niet veel égards voor haar gevoelens hebben. Lady Honor blies een rookwolkje naar het plafond en zei: Ze zeggen, dat vrou wen vreemde wezens zijn, maar ik vind I mannen nog vreemder. Ik vraag me af, I wat Hugh in zijn schild voert. Er zit iets I raars achter. Dat heb ik dadelijk ge voeld. Laten we er maar niet verder over spreken. O, als u echt ging trouwen, zou u er wat graag over spreken. (Wordt vervolgd.) Nadruk verboden. door G. Tib. ROTMAJN.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4