jtaUcmo Kantoorbediende Fa. Frans Zegel Kz. puike Eigenheimer É.rÏTi-q r i Kindje verkouden? Reisvereniging O'end Zaal-forum P. v. d. A. De winter nadert. Nu Inspectie der Belastingen IJsclub Oost Algemene Vergadering 6 Hooimanden te koop. Trainingsbroeken Trainingspakken Nieuws van ESKA ESKA aan de topl ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER VAN LOON. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. De eerstvolgende zitting is bepaald op Woensdag 15 November a.s. UITVOERING BOUWWERKEN. Burgemeester en Wethouders van Texel vestigen er de aandacht op dat bij de uitvoering van bouwwerken herhaalde lijk overtredingen worden geconstateerd Zowel het bouwen zonder vergunning als het bouwen in afwijking van de overgelegde tekening komt voor. Derge lijke handelwijzen kunnen niet getole reerd worden. Voor de uitvoering van elk bouwwerk dient een vergunning te worden verzocht, terwijl ten aanzien van iedere afwijking van een reeds goedge keurde tekening, ook een ogenschijnlijk onbelangrijke, een nadere goedkeuring vereist is. Mochten overtredingen worden ge constateerd, dan zullen de betreffende bouwwerken onverwijld worden stop gezet, tot schade van opdrachtgever en aannemer. Verdergaande maatregelen zullen in daartoe geëigende gevallen ze ker niet uitblijven. Belanghebbenden worden er daarom voor gewaarschuwd, zich niet door derden te laten beïnvloe den, indien dezen hen willen bewegen tot ongeoorloofde bouw. De opdracht gevers zijn mede verantwoordelijk voor gepleegde overtredingen. Texel, 9 November 1950. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. BOUWVERGUNNINGEN. Behoudens hogere goedkeuring heb ber* B. en W. de volgende bouwvergun ningen verleend: D. Boerhorst Jzn., Hoornderweg, bou wen van varkensloods met bergplaats. G. van Dusseldorp, R'dam, bouwen van een zomerwoning. Jac. Keijser Alb2n„ uitbreiden van een boerderij. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 30 Oct. t.m 5 Nov. 1950 391 kg bot; 4534 kg garnalen; 198 kg kabeljauw; 359 kg schar; 4289 kg schol; 19 kg paling; 121 kg poon; 393 kg tarbot, 7712 kg tong; 1773 kg wulken, 1726 kg wijting; 420 kg kruikels; 5 kg zalm; 17 kg haai; 3525 kg bliek; 1 kg hake. BLIEK EN SARDIEN. Het is thans weer de tijd van bliek en sardien. De sardien laat nog op zich wachten, maar bliek wordt er al wat gevangen. Er vissen hier ook schuiten uit Klundert en Lage Zwaluwe op bliek Deze wordt gezeefd voor het verkrijgen van de schubben, die naar de fabriek gaan om er knopen e.d. van te maken. De bliek heeft alleen waarde als puf. VERNIEUWDE KERKEKAMER INGEWIJD. De N.H. Gemeente van Oosterend heeft haar vernieuwde kerkekamer in gebruik genomen. De belangstelling voor de inwijding was groot. Er heer ste een blijde stemming, er werd ge sproken, gezongen en gemusiceerd. Zo is door deze verbouwing weer een mooi stuk werk tot stand gebracht, resultaat van veler medewerking TERAARDEBESTELLING ENGELSE ZEEVERKENNERS. Zoals bekend is deze zomer een sloep met Engelse Zeeverkenners in het Ka naal vergaan. Alle opvarenden kwamen om het leven. In September spoelden op het Texelse strand de stoffelijke over schotten aan van twee der opvarenden. Zij werden op de Algemene Begraaf plaats te Den Burg ter aarde besteld. Later zijn nog meerdere slachtoffers ge borgen, 1 op Terschelling en 3 in de Duitse bocht. Woensdag 15 November a.s. zal in de Doopsgezinde kerk te Den Burg een rouwdienst worden gehouden. Deze dienst, die om 12 uur begint en door fa milieleden zal worden bijgewoond, zal worden geleid door een Engelse predi kant. De stoffelijke resten van de 4 el ders aangespoelde slachtoffers, welke in de Doopsgezinde kerk zullen worden opgebaard, zullen eveneens op de Alg. Begraafplaats te Den Burg aan de schoot der aarde worden toevertrouwd. De be grafenis word verzorgd door de Ned. Padvinderij. Dan rug, keel en borstje inwrijven met S.V. Texel. Morgen: Texel 3-De Koog 2, terrein Texel, aanvang half drie. Texel A-Succes A, terrein Texel, aan vang 12 uur. S.V. De Cocksdorp. Vanmiddag om 3 uur Boys A-SVC A. De Boys hebben nog geen enkele wed strijd verloren, dat wordt dus aanpak ken. Wij vertrekken om half 2. Het 2e speelt morgen om 2,30 thuis tegen Boys 3. Terreindienst W. v. Heerwaarden, H. de Waard en Br. Vlaming. Het le gaat naar het Zand om Geel-Zwart te be kampen. De boot vertrekt om 11.45. Wij moeten dus om 11 uur van De Cocksdorp. S. V. Oosterend. Morgen gaat het le naar W.Waard, vertrek 11 uur. De twee thuiswedstrij den leverden voor ons de volle winst op Brengen jullie cok nu de puntjes mee? Zoals jullie allen wel zult weten, wordt de reis vanaf Den Helder ver goed. Vanmiddag: Oosterend A-Boys A. Adsp.: contributie betalen, kaart mee nemen. Oosterend 1: S. Keijzer P. Roozendaal Jb. Boon P. Timmer C. Timmer W. J v.d. Slikke J. Brouwer, K. Burger, A. Kalis, P. v.d. Slikke, B. Plaatsman Res.: Joop v. Leeuwen. De heer Kleinestraman, propagandist van de Ned. Reisvereniging, zou Woens dagavond te Oosterend films draaien en wel op uitnodiging van de Reisvereni ging aldaar. De zaal van Het Wapen van Amsterdam was stampvol: behalve de eigen leden, waren ook de vereniging van De Waal, Den Hoorn en Eierland uitgenodigd, mitsgaders de Ontwikke lingsclub van Oosterend. De propagan dist had echter reuze pech: hij miste de boot van 4,15 uur en was toen genood zaakt (en bereid trouwens ook) om de laatste boot te nemen. De voorzitter, de heer Jb. Visman, deelde in zijn openingswoord mede, dat de spreker en filmoperateur een poosje iater zou komen. Gelukkig was de heer Fielmich bereid gevonden de aanwezi gen zolang aangenaam bezig te houden. Hij las een alleraardigste, humoristische schets, geschreven door Anne de Vries Een koddig verhaal, waarin een heks die er in feite helemaal niet wasl een belangrijke rol speelde. Maar gelukkig kwam alles op z'n pootjes terecht. Ook arriveerde toen de auto, die de propa gandist naar Oosterend had gebracht. Na een korte inleiding, waarbij spreker doel en wezen van de Ned. Reisvereni ging uiteenzette, kon de filmvertoning beginnen. De eerste rolprent droeg de titel „Tiroler Symphcnie". Een prachti ge kleurenfilm, die u naar de mooiste plekjes van Zwitserland voerde. Na de pauze werd een Nederlandse film gedraaid. De buitenlanders, voor wie deze film bestemd is, krijgen een goede indruk van ons land. We zagen de Hollandse molens in al hun glorie, de bedrijvigheid in de prachtige havens van Rotterdam. Wij maakten een bootreis naar de A'damse havens, Urk, Marken, Volendam, Enk huizen, Alkmaarse Kaasmarkt, Wierin- germeer en nog meer plaatsen. Zo'n trip verzorgt de Ned. Reisver. en die komt u op slechts f 5,75. Ook dit wïis een prachtige kleurenfilm. Het wasvoor de eerste keer, dat de Ned. Reisver. een film op Texel vertoonde. De voorzitter hoopte, dat men een genoeglijke avond had gehad. Hij richtte zich m hartelijke bewoordingen tot de heer Kleinestare- man. De heer Fielmich bedankte na mens de Ontwikkelingsclub voor de uit nodiging. Het was reeds ver na twaalf toen men uiteenging. Allen hadden vol op genoten HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. In zijn openingswoord verheugde de voorzitter, de heer Jb. Roeper Johzn, zich over de belangstelling voor deze vergadering: een opkomst van dertig le den mag behoorlijk genoemd worden! Wij kunnen tevreden zijn over de situ atie van het afgelopen jaar, zo vervolg de spreker, met de wolveehouderij mar cheerde het best en wat de grasgroei betreft, die was zo gunstig, dat er wel licht boeren zullen zijn, die eens de ver zuchting geslaakt hebben: „Hè, ik wou, dat 't maar eens wat minder hard groeide!" Over de hoge prijzen van de wol sprekende, betreurde de voorzitter het, dat die hoge prijzen aan een som ber, bitter beeld doen denken: oorlogs dreiging Vol verwachting klopt ons hart, niet vanwege Sunderklaas, maar met het oog op de prijs die voor de melk vastgesteld zal worden. Als die prijs la ger zou komen te liggen zou zulks on getwijfeld heftig protest uitlokken! Onder de ingexomen stukken bevond zich o.m. de agenda van de algemene vergadering te Amsterdam. De bespre king daarvan ging vlot. Over de begro ting 1951 moet even worden gesproken, aldus de voorzitter, die de vergadering hierop duidelijk maakte, waarom de contributie van f 1,10 op f 1,60 moest worden gebracht. De bestaande afdracht van 15 pet aan de afdelingen wordt dan verhoogd tot 20 pet. De P.B.O. zal een heffing opleggen van f 3,leden van de standsorganisaties krijgen echter re ductie: bij de aanslag voor de P.B.O. zal hun het bedrag, dat zij als contribu tie aan hun standsorganisaties betalen, in mindering worden gebracht. In dit geval zal de reductie dus ongeveer 50 pet. bedragen! De heer J. Roeper, Spang, wil ageren tegen de verplichte graanlevering, wel ke, naar hij vreest, in de lucht hangt. De heer Olivier zegt, dat de vergade ring de Holl. Mij. een goede dienst zou bewijzen als zij een dringend protest laat horen tegen de huidige veevoeder distributie. Die moet immers verhoogd worden! Er is zeker 300,000 ton veevoe der tekort en daarvoor zijn geen dol lars beschikbaar. Andere uitgaven die nen dus te worden beperkt. Vanuit het Westen moeten wij voer zien te krij gen, aldus de heer Olivier, anders moe ten wij onze veestapels inkrimpen en men verwacht juist het tegenoverge stelde van ons: nl. vergroting der vee stapels. Krijgen wij die 300,000 ton niet, dan moet Nederland vlees invoeren met al zijn nadelige gevolgen. Hierna werden verschillende klach ten geuit t.a.v. de houding van een C.C. D.-ambtenaar. Benoeming afgevaardigde. De heren Jb. Roeper Johzn. en F. Keijser Wzn. worden benoemd tot afgevaardigden naar de vergadering te Amsterdam. Hierop was het woord aan de heer Olivier, die een praatje wilde houden over de internationale landbouwpoli tiek. (Zie volgend nummer). SPREKEN IN HET OPENBAAR. Dinsdagavond wordt de slotmeeting gehouden van hen, die deelgenomen hebben aan de cursus „Spreken in het openbaar". Wie de leden van de Rhe- torclub wil horen speechen, zorge er voor vroegtijdig een plaats te hebben veroverd: het zal stampvol worden in De Zwaan! Rhetoristen, een koel hoofd en een rappe tong toegewenst! P.S. Vrije onderwerpen uit de zaal. De Federatie Texel van de Partij van de Arbeid heeft Donderdagavond in „De Oranjeboom" een zgn. Zaal-forum ge organiseerd. De bijeenkomst werd ge opend door de voorzitter, de heer N. de Jong, die een groter aantal belangstel lenden had verwacht. Het forum werd gevormd door mevr. De Vries-Steutel en de heren P. v.d. Vaart, wethouder van Publieke Werken te Den Helder en lid van de Prov. Staten, Smit en Van der Mast, leden van de Helderse gemeente raad, J. Westdorp, S. de Waard en W. Wassenaar. De heer Van der Vaart, voorzitter van het Forum, merkte op, dat dit niet al leen een experiment voor het Texelse publiek was, maar ook een experiment voor het Forum zelf! Nu, dan mogen wij dit Forum gelukwensen, want het heeft een zeer stabiele indruk gemaakt. „Eén gek kan meer vragen dan 10 wijzen kun nen antwoorden". „Gekke vragen" wer den er echter niet gesteld. Wat gevraagd werd en veler tongen kwamen los was over het algemeen zeer serieus en rijp voor discussie De bijeenkomst droeg, zoals wij berichtten, geen politiek karakter, maar dat wilde niet zeggen, dat er geen „politieke vragen" gesteld mochten worden! Men ging alle kan ten uit: de politieke, de economische, de maatschappelijke, sport, spel, kinderop voeding, ja zelfs de make up van de vrouw (o.i. een pleonasme!) kwam ter sprake. Wat dat laatste betreft: de scho nen mogen zich nog schoner maken dan ze reeds van nature zijn alles bij voorkeur echter in overleg met hun dierbare wederhelft, of daaromtrent, aldus het Forum. Een avond van ernst, maar ook ogenblikken van gezonde hu mor. Natuurlijk werd het forum ook ge vraagd wat het van de pontkwestie dacht. De heer Smit (Den Helder) wilde hierover het eerst van wal steken na mens de Vastelanders. Hij heeft in Vlis- singen gewoond, daar voeren voorheen oude boten, die niet voldeden. Alle ver keersproblemen werden daar opgelost door enkele grote ponten in de vaart te brengen ze kunnen 60-70 auto's ver voeren en bieden accomodatie aan enige honderden passagiers. De passagiers gaan 2e klas gratis over Het lijkt mij van groot belang, dat Texel ook spoedig een betere verbinding krijgt, want nu worden de mensen bij zomerdag met recht „vervoerd", tussen auto's en fiet sen. Dat is meer dan erg, aldus spreker. De heer De Waard merkte o.m. op:„De motorisering van het verkeer neemt zo danige vormen aan, dat het voor de ont wikkeling van Texel een dwingende eis is, dat er zo gauw mogelijk een pontver- keer tot stand gebracht wordt". In zijn slotwoord zeide de heer v. d. Vaart: „Het met alkander van gedach ten wisselen op een avond -als deze moet tot ontwikkeling worden gebracht. Spre ken over alle zaken die ons gezamenlijk leven raken, maatschappelijk, econo misch, sociaal, geestelijk en zo voort. Als wij dat doen op een wijze zoals vanavond kan daaruit enkel iets goeds en prettigs geboren worden". NIWINLOTERIJ. 9 November heeft de trekking plaats gehad van de in April en Mei verkochte Niwinloten. Bezitters van de volgende nummers kunnen on derstaande prijzen afhalen bij mevr. Vrijdag-Keijser, Sonnevanck: 121 keukenuitzet; 125 knijpkat; 876 id. 926 id.; 810 id.; 850 id.; 1093 id. 414 fiets band (buiten); 462 fietslantaarn; 78 een worst. PREDIKBEURTEN. Zondag 12 Novcmbe.r 1950. N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Eben Haëzer. half 8 Ds. van Reijendam in Eben Haëzer Oosterend 10 uur Ds. Klijnsm.i De Koog 10 uur Ds. Janse De Waal 7,30 uur Ds Janse De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Zendingscollecte Maandag 13 November a.s. 8 uur Film avond in het Wijkgebouw te De Cocks dorp. Den Hoorn 10 uur Ds. J. A. v. Boven Zendingscollecte Oudeschild n.m. half 8 Bediening H Avondmaal GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 en 3 uur Ds. K. Vegter uit Noord-Scharwoude. Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Burg half 8 Leesdienst Maandag 13 November Ouderavond te Den Burg met „Radio Olympus", aan vang 8 uur. Donderdag 16 November Doopsgezin de Zusterkring VERTROKKEN PERSONEN. Jacob van Kooten, v. B 205 n. Pur- merend, Westdijk 1. Augustina El. Bak ker, v. Wilhelminalaan 112 n. Baarn, Adelheidlaan 8. Hendrik van Rumpt en echtg. v. De Cocksdorp 48 n. Kampen, Schokkerstr. 14 I. Franciscus A. J. van Beers en echtg., v. Weststr. 4 n. Enk huizen, Begijnstr. 3. Harmen J. Abma en echtg., v. Parkstraat 3 n. Dieren, Wil- helminaplein 5. Adrianus P. de Zwart, v Binnenburg 17 n. Den Helder, v. Ga- lenstr. 52. Frederik Steigstra, v. O 88 n. Wormerveer, Wattstr. 14. Frits van Zeijlen en gez. v. Emmalaan 15 n. Rot terdam, Fr. Ruijsstr. 36d. Marijke van der Heide, v. Kogerstr. 52 n. Dantuma- deel, Zwaagwesteinde 554a. Henricus P. v. Lierop, v. E 61 n. Someren Kraaiendijk INGEKOMEN PERSONEN. Nelly Kiljan v. Laren, Leemzeulde 35, n. Oudeschild 389. Sjoerd Meeste en gez., v. Rauwerderhem, Deersum 1 n. H 34. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL 3 tot en met 9 November 1950. Geboren: Irene E. dv Cornelis va: Groeningen en Aafje Vlaming. Theodo rus zv Thomas van der Wulp en Ymki H. M. Smidt. Ondertrouwd: Gene. Getrouwd: Jan C. Vlas en Tetje Rooit Johannes Witte en Margaretha A. Bak ker. Overleden: Maria Zwartepoorte, 8 jaar, echtg. v. A. v.d Slikke. Gevonden: 1 houten wagentje, 1 zih armbandje, 1 pr. herenhandschoenen. ITALIANO het lekkerste middel tegen hoest en verkoudheid. 30 cent per 100 gram. TO N NEMA - SNEEK TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. inBoekh.) onder nr. f 0,10 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn, Tel. 10. Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Gevonden polshorloge op de Hoornderweg. Tegen adv. kosten terug te bek. bij C. v. Heerwaarden, Zd. Haffel Te k. z.g.a.n zwart le ren vest, m. bont ge voerd. Wilhelm.laan 10. Aan komen lopen: jonge, oranje m. witte kat. Te bevr. Weverstr. 85 Tijdens uitvoering feestavond Het Masker is mijn waaier (herinne ring), spoorloos verdwe nen. Gaarne terug aan mev. Swart, Waalder- straat 20. Goed te huis gez. v. jonge hond Adres te bevr. bur. v.d. blad. Aanbieding ge vraagd van goede, niet- gereg ooilammeren. H. J. Keijser, Waalderstr. 1 Te k. gevr. 1 heel kleine jongensfiets, 2- of 3-wielig of auto, zgn. zeepkist. Br. onder no. 932 bur. v.d. blad. Te k. compl. 2-p. crème m. .groen gelakte slaapkar mor ameublement Adres bur. v.d. blad. Te k. 1 paar zwarte dames schoenen m. 41, z.g.a.n. f 10. Adres bur. v. d. blad. B.z.a. net meis je, v. halve of hele da gen. Jannie Blom, De Cocksdorp 95 Verl. brumgeblokte want bij de Badweg De Koog. Gaarne terug. A. Blok v.d. Velde. Wegens plaatsgebrek te k. vier clubfauteuils. Schilder end 79, Den Burg. Met blijdschap geven we kennis van geboorte van ons Zoontje en Broertje THEODORUS. Wij noemen hem Theo. Th. v. d. WULP E. v. d. WULP-Smidt RU DIE Waalderstraat 30, Den Burg, Texel. 9 November 1950. Tijdelijk adres: War moesstraat 43, Den Burg Lammert v.d. Schans Frouwke de Boer geven kennis van hun voor genomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op Zaterdag. 25 November, 12 uur te Den Burg. Oudeschild Den Burg Receptie op de trouwdag in het „Eigen Gebouw" te Oudeschild van 4,30 tot 6 uur. Dinsdag 14 Nov. a.s. hopen onze geliefde Ou ders en Grootouders R. S. SMIT en JOII. SMIT-Verberne de dag te herdenken, waarop zij 15 jaar gele den in de echt werden verbonden. Dat zijn nog lang ge spaard mogen blijven, wensen hun dankbare kinderen en kleinkinde ren P. Smit. Joh. Smit-Witte C. H. J. Smit A. W. Smit-Timmer Hans, Door, Rita, Nelly en Rein. De H. Mis uit dank baarheid wordt opge dragen om 9 uur. Ge legenheid tot felicite ren in het parochiehuis te Oudeschild. Met vreugde geven wij U kennis van de geboorte van een Zoontje en Broertje Willem Simon (WIM) A. KEIJZER-Kikkert J. KEIJZER WILLY en ANDRÉ De Waal 74, Texel, 9 November 1950. Inplaats van kaarten. Zondag, 12 November a.s. verloven zich Lies Bakker en Jan Schot De Koog, Texel. Cornells J. Barhorst en Theodora Bakker hebben de eer u kennis te geven van hun voor genomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 30 November a.s. in de parochiekerk "an de H. Joannes de Doper te Den Burg, v.m. 9,30 uur, waarna de ge zongen H. Mis te hun ner intentie zal worden opgedragen. Den Burg, Zwaanstr. 12 Duinweg B 148, Texel, 9 Nov. 1950. Gelegenheid tot felicite ren op de trouwdag in „Casino". Toekomstig adres: Schilderweg B 29. J. VLAS en T. VLAS-Room zeggen, mede namens wederzijdse ouders har telijk dank voor de gro te belangstelling voor en bij hun huwelijk on dervonden. Oudeschild 235, Texel. November 1950. Enige kennisgeving Zondag, 5 November werden wij verblijd met de geboorte van onze Zoon SIMON Hij werd ons weer op 8 November door God ont nomen Jac. v. Heerwaarden G. M v. Heerwaarden- van Zijl Eierland E 95, De Waal, Texel, November 1950. Heden is van ons heengegaan, onze lie ve, zorgzame Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder Maria Zwartepoorte echtgenote van A. v.d. Slikke. in de ouderdom van 37 jaar. Den Burg: A. v.d. Slikke A. v.d. Slikke Azn. A. v.d. Slikke- Lemstra Oostei end: P. Burger- v.d. Slikke P. Burger Den Burg: P. v.d. Slikke J. v.d. Slikke- Bakker Joh. v.d. Slikke Tr. v.d. Slikke- Burger Kalmpthout (België) Aug. v.d. Slikke L. v.d. Slikke- Verdonck Zaandam: Jn. v.d. Slikke Alkmaar: C v.d. Slikke M. N. v.d. Slikke- Blom Den Burg: M. v.d. Slikke S. Stam-v.d. Slikke J. P. Stam klein- en achter kleinkinderen. Den Burg, Texel, 9 November 1950 Weverstraat 26. Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben heden, Zaterdag 11 Nov., des n.m. 2 uur te Den Burg, Texel. V "V I Zondag 12 Nov. 1950 hopen onze lieve Ou ders C. GROENHOF en K. GROENHOF- Bakelaar de dag te herdenken dat zij voor 25 jaar ii het huwelijk traden. J. ALBERS- Groenhof KEES PAULA en KRISTIN Receptie: Maandag vai 7-8 uur in „Het Witti Huis" te De Koog. TE KOOP klein partijtji met enige pok. Afgehaald 8 ct. per kg SAAL, De Hoek te Den Helder De Inspecteur van boven, genoemde Inspectie maal bekend, dat voor het aan vragen van loonbelasting boekjes voor losse arbe ders, jaar 1951,gelegenheid bestaat op Vrijdag, 17 Novembei a.s. van 19 tot 21 uur en op Zaterdag, November a.s. van 1! tot 18 uur ten huize van de Hee Assistent Dienstgeleidei Kogerstraat 36, Den Burj Belanghebbenden diener bij de aanvraag het in 195! uitgereikte boekje te over leggen. Gehuwden tevens hui trouwboekje. De Inspecteur, M. C. SCHAKEL Alg. Mij Ziekenfonds „Texel" Wilhelminalaan II, Den Burg, Texel. Voor SPOEDIGE indienst treding gevraagd, manl. o vrouwl. Salaris volgens C.A.O Eigenhandig geschreven sollicitaties moeten uiter lijk Dinsdag, 14 November op het kantoor ingediend zijn. op Maandag, 13 Novembei 's avonds 8 uur in „Hel Wapen van Amsterdam" te Oosterend. Onder de aanwezige Ieder, wordt een paar schaatser verloot. HET BESTUUR Wegens plaatsgebrek opruiming. ALEX KONING, Zadelmakerij, Den Burg en Ook in de kleine maten. Zoekt U Japonstoffen enz., goed en goedkoop! Geeft even bericht en onze vertegenwoordiger komt U zonder enige verplichting met onze gehele collectie bezoeken. in prijs, keus en kwaliteit Spoorstr. 103, Den Heidei Telef. 2655.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2