Tassen Ouderavond O.L.-school De Koog exploiteren van consumptietent doch ten eigen bate. Voerbieten te koop 2-pers. Ford BENOEMD. De heer D. M. Dapper, werkzaam bij de Gemeente Texel, werd benoemd tot klerk le kl. ter secretarie (afd. Onder wijs en Financiën) der gemeente Wage- ningen. „VOLKSONDERWIJS". Op uitnodiging van „Volksonderwijs" zal mej. Schaap, inspectrice bij het on derwijs in Rotterdam, Maandag 27 No vember een voordracht houden in Hotel Texel. Volksonderwijs zal een film ver tonen. SLOEP OPGEPIKT. Voor de haven van Oudeschild is door een Texels beurtschip (de heren H. Hoo- gerheide en S. Zijm) Maandagochtend een sloep opgepikt van de Scheveningse logger Geertruida Jacoba (Sch. 35), die op 7 Nov. na een aanvaring op de Noord zee was gezonken. 1 DECEMBER ARRIVEERT DE SINT PER BOOT TE OUDESCHILD.! Officiële ontvangst, tocht van Oudeschild naar Den Burg en kindervoorstelling. De glorieuze intocht van St. Nicolaas zal plaats hebben Vrijdagmiddag 1 De cember met de boot van 1 uur 20 uit Den Helder. Bij aankomst te Oudeschild wordt de Sint begroet door de besturen van de Middenstandsverenigingen. Bij goed weer gaat de Sint in een open landauer, bespannen met vier paarden, naar Den Burg, vanzelfsprekend met zijn (2) onaf scheidelijke Zwarte Pieten. Hier bege ven zij zich naar het Raadhuis, waar de hoge bezoeker officieel door B. en W. zal worden ontvangen. Na de officiële ontvangst vindt een rondgang door Den Burg plaats, zo mogelijk opgeluisterd door Texels Fanfax-ecorps. De inwoners worden verzocht de vlaggen uit te ste ken. Na de rondgang begint om 4 uur in ,,De Oranjeboom" een kindervoorstel ling (4-10 jaar). Wie 20 Sinterklaasjes heeft opgespaard, kan daarvoor een toe gangsbewijs krijgen. Dat is een van de attracties van de Winkelweek zie ook elders! Van de buitendorpen zullen Zaterdag 2 December om 9 uur gratis bussen rij den voor de ochtend-kindervoorstelling, de jeugd gaat ook weer gratis huistoe Zaterdagmiddag volgt de derde voor stelling. ALLES OM EEN FIETSKETTING. A. F. fietste op 3 Sept. van De Koog naar Den Burg, toen zijn rijwielketting brak. Een matrooos, die er toevallig langs kwam, nam hem op sleeptouw naar Oudeschild en toen toen was er een zonderlinge reeks van merkwaardi ge gebeurtenissen. A. F. beweerde bij hoog en bij laag dat hij er in geslaagd was in Oudeschdd zijn eigen ketting te repareren met behulp van een schakel- tje, dat hij toevallig in zijn zak had. Maar S. van der Slikke uit Oosterend, die iedere dag in Oudeschild gaat wer ken en de gewoone had zijn fiets daar dan zo lang neer te zetten onder een af dak, vond 's avonds zijn karretje terug zonder ketting, maar met een oude ge broken ketting daarop liggende. Het toeval wilde verder, dat de ket ting, die later gevonden werd om het rijwiel van A. F., een Union-ketting was, een ketting van hetzelfde merk als v d. Slikke had gehad. De officier, Mr Holstein, geloofde er niets van, dat iemand rondliep met een schakel van een fislsketting in zijn zak, maar A. F. hield bij hoog en bij laag vol dat dit bij hem nu eenmaal anders was geweest. A. Moree uit Den Helder, die hem zijn fiets had verkocht, zei, dat het mogelijk was, dat daaiom ook een Uni on-ketting had gezeten en A. F. kwam er herhaaldelijk aan te pas om aan te wijzen welk schakeltje door hem was gerepareerd. Mr Holstein was ei van overtuigd, dat A. F. de ketting had gestolen, maar het wettelijk bewijs kon hij niet leveren. Daarom was hij genoodzaakt om vrij spraak te eisen. Mr Alblas sloot zich daar aarzelend bij aan, zodat A. F. met een verheugd ge zicht de zaal kon verlaten. DE JEUGD VIERDE SINTE MAARTEN Ieder kind wilde voor de Burge meester zingen! Het feest van Sinte Maarten is weer met veel animo gevierd. Op alle dorpen En overal bleken vele „rijke mannen te wonen, die veel geven konden" och de kinderhand :s gauw gevuld. Intussen weet de betrokken kleuter dat laatste blijkbaar óók, want ze waren bijna alle maal gewapend met een „stikkezakje" en wie dat niet had, propte zijn zakken vol met lekkers, appels, peren, koekjes en zo voort. Overal zag je die leuke lichtjes, dikwijls zelfgemaakte lampi ons, waaronder heel wat uitgeholde sui kerbieten. In De Koog heeft een speci ale jury de lampions allemaal bekeken. Jenneke en Aagje Vennik, Tini Zwan, Ane Bonne en Henk Kiewiet hadden volgens haar de mooiste lampions. Wij zagen er een prachtige transparant van het VVV Verkeersbureau, een schapen- boet, een vuurtoren en zo voorts. Ie dere kleuter werd op een rolletje zuur tjes onthaald En 1oen het dorp inl Aan Den Burg scheen ieder kind zijn stem te willen laten weergalmen door de gang van de Burgemeesterswoning. Nau welijks was de ene groep (met beloning) vertrokken of een nieuwe maakte zijn entrée. Dat ging onafgebroken door. „Wij kwamen al spoedig snoep te kort en hebben toen onverwijld nieuwe voor raad ingeslagen", aldus mevrouw De Koning. „Bij emmërs vol hebben wij ze getracteerd". Dit feest was voor de heer en mevr. De Koning iets geheel nieuws. Ze von den het prachtig, maar ze vonden het niet leuk, dat zoveel grote kinderen die al heel lang geen kleuter meer zijn ook nog mee willen doen „Zij moeten wachten tot „Ouwe Sunder- klaas", aldus mevrouw De Koning. Zeer juist gezien! IJSCLUB OOST. IJsclub Oost heeft Maandagavond in Het Wapen van Amsterdam le Ooster end vergaderd. Het paar schaatsen werd gewonnen door de heer P. v.d. Vis. Zie ook volgend nr. VOOR TRAIÜINGSFONDS. Zondag 26 Nov. word in „Casino" een Texelse Boysavond gehouden. Opge voerd wordt „Boeng Toni" door „Sint Jan". Bal na. (Zie adv. in volgend nr.) LANDBOUWVOORLICHTINGSDAG Uitgaande van het district Texel van de Stichting van de Landbouw en de Bedrijfsvereniging wordt op 23 Nov. een Voorlichtingsdag gehouden. Iedereen is welkom. In de morgen vergadering, die om 10 uur begint, zal Ir. L. R. Dijkema, rijks- landbouwconsulent te Schagen, spreken over het onderwerp: „Het drogen van gras, klaver en lucerne". Een zeer be langrijk onderwerp, nu onze regering er blijkbaar naar streeft de krachtvoeder- import zoveel mogelijk te beperken en de veehouders daardoor gedwongen worden zoveel mogelijk naar zelfvoor ziening te streven. Deze morgenvergade ring eindigt te plm. 12 uur. Om half 2 zal de middagvergadering aanvangen en zal Ir. Iwema het onder werp „Het voederen van graslandpro ducten" inleiden. Het is ons de laatste jaren gebleken, dat er iedere winter nog grote fouten gemaakt worden bij de voe dering van het rundvee en daarom is ook dit onderwerp onze volle belang stelling waard. Er zal ruimschoots gele genheid zijn voor gedachtenwisseling. De vergadering wordt te plm. half 4 gesloten, zodat iedei een nog weer tijdig thuis kan zijn. Wij ickenen op een volle zaal. Zie verder adv. in volgend nummer C. v. Gr Vrijdagavond kwamen vele ouders van de leerplichtige kinderen bijeen in „Op Duin", welks salon als gewoonlijk belan geloos door de fam. Wuis was afgestaan. Uit het finantieel verslag van de pen ningmeester der oudercommissie, mevr. v.d. Vis-Kikkert, bleek, dat er een batig saldo van f 69,42 was. Twee leden der oudercommissie, nl. mevr. v.d. Vis-Kikkert (herkiesbaar) en de heer Kuneman, waren aan de beurt van aftreden. De heer Kuneman, secre taris, was niet herkiesbaar, daar hij geen schoolgaande kinderen meer heeft. Herkozen werd mevr. v.d Vis-Kikkert, als nieuw lid werd gekozen de heer M. Boogaard. Door de heren Akkerman en C. M. Bakker werd dank gebracht voor aJles wat de heer Kuneman gedurende de 15 jaren, dat hij lid der oudercommissie was, voor de kinderen gedaan heeft. Bij acclamtie werd hij tot erelid benoemd. Het hoofd der school, de heer Akker man, gaf een overzicht van het wel en wee der school in het afgelopen jaar. Door het vertrek van mej. Compen- hout was de school zonder leerkracht voor de laagste klassen, wat nogal wat strubbelingen gaf. Mevr. De Vries gaf tijdelijk les, tot de Paasvacantie. Daar na was men weer zonder, tot mej. v. d. Schaaf tijdelijk onderwijs gaf, gelukkig is nu door de aanstelling van mej. Prins aan de moeilijkheden een einde geko men Het is duidelijk, dat de vele wisse lingen het onderwijs niet ten goede zijn gekomen Er werden 17 schoolkinderen getest, jammer genoeg pas in Mei, waardoor de adviezen wat laat kwamen. Achter af bleek, dat alle cuders, op één na, over het verdere onderwijs besluiten hadden genomen, Jie met de adviezen in overeenstemming waren. Afgewezen. Een aanvrage om langere en vroegere herfstvacantie is door het gemeentebe stuur afgewezen. Do 5-daagse school week, dus met vrije Zaterdag, wordt aangehouden. Vermoedelijk zal volgend jaar in de zomer een vrije Woensdag middag gegeven worden, waardoor Za terdagsmorgens school zal zijn. Ten behoeve van het St.-Nicolaasfeest zal binnenkort weer met een lijst voor bijdragen worden rondgegaan. De schoolradio is leerrijk Jammer, dat er nog geen neutrale uitzendingen zijn, maar misschien komt men binnen kort tot overeenstemming. Voor het be luisteren der uitzendingen stelde de J. Zwan een radiotoestel beschikbaar. Jammer, dat het apparaat van de heer Zwan zo kraakt. Uit het onderzoek door de schoolarts bleek, dat de gezondheid der school jeugd goed is. T\vee kinderen kwamen voor uitzending in aanmerking. De schooltandarts heeft de kinderen goed aan de tand gevoeld. Eén kind was zó bang voor de glimmende instru menten, dat het niet onderzocht kon worden. De mogelijkheid bestaat, dat De Koog volgend jaar een nieuwe school krijgt. De school zal op een terrein achter de kerk worden gebouwd Bij de rondvraag kwam het jaarlijkse schoolreisje ter sprake. Er waren be zwaren tegen een reisje van de kleinen naar de overkant. Toch zijn er veel kinderen, die een rondrit over Texel met een Jan Plezier ook niet zo'n attrac tie vinden. De beste oplossing zal zijn, de wat oudere Kindei en met de hogere klassen mee te laten gaan. Dit wordt in de oudercommissie nader overlegd, me de met het oog op de kosten. In de pauze was er gelegenheid, het werk der jeugd te bekijken en zich over de vorderingen door de onderwijzers te laten inlichten. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. Na het nuttigen van een heerlijk kopje thee-met-een-koekje, werden tot slot en besluit enkele interes sante schoolfilms gedraaid, o.a. één over de velduil. Deze film werd op Texel op genomen. DE HEER A. C. RAB OVERLEDEN. Op zijn 81ste verjaardag is de heer A. C. Rab, Weverstraat, Den Burg, Dins dagochtend overleden. De heer Rab is medeoprichter geweest (14 Mei 1912) van de S.V Texel. Later werd hij tot ere-lid van deze vereniging benoemd. De overledene is voorts 25 jaar pennnig- meester geweest van Sociëteit „Harmo nie", welke hem t.g.v. zijn 80ste ver jaardag tot ere-lid benoemde. VROUWENDAG. Vanavond houdt de Vrouwenbond van de Partij v.d. Arbeid een „Vrouwendag" in het „Eigen Gebouw" te Oudeschild. 45 JAAR GETROUWD. Het echtpaar R. S. Smit en Joh. Smit- Verberne, Oudeschild, heeft gisteren zijn 45-jarig huwelijksfeest gevierd. Nog ve le jaren in goede gezondheid toegewenst. DE GROTE NOVEMBER-PROPAGAN- DA-AVOND. Donderdag hield het Christelijk Nati onaal Vakverbond in Hotel Texel een Appèl-avond. De voorzitter, de heer P. Bakker Jzn., opende met het lezen van Efeze 5:6-17, waarna hij voorging in ge bed. Hierna heette hij alle aanwezigen (er waren ook damesj van harte wel kom. Er is onder de Christenen veelal een lauwheid te bespeuren die in strijd is met de eis, welke het Woord van God ons voor het Dersoonlijk en gemeen schapsleven stelt, aldus spreker. Deze geestesgesteldheid openbaart zich op kerkelijk, staatkundig en maatschappe lijk terrein. Overal valt verslapping te bespeuren. Men kan niet ontkennen, dat zich vooral in de na-oorlogse jaren bij vele ouderen en jongeren een geest ge openbaard heeft, die ons doet vrezen voor de toekomst. Wanneer immers de Christusbelijders zo onverschillig tegen over de grote vraagstukken van het le ven staan dat zij daarvoor met geen mo gelijkheid tot geestelijke ontwaking en tot activiteit zijn te biengen, dan rijst de vraag of het Christenvolk nog wel het zout der aarde is. Spreker vervolgde: De zomermaanden zijn voorbij en .in alle afdelingen moeten voorbereidingen wor den getroffen voor de arbeid. Onze Chr. sociale actie mag niet systeemloos ge voerd worden. Daarom zullen bestuur ders en leden zich in de komende weken ernstig moeten beraden over hetgeen in de afdelingen moet gebeuren. Zij moe ten zich met hun gehele persoonlijkheid inzetten. Ook in dit opzicht spreekt de Bijbel duidelijke taal De Apostel Pau- lus zegt in Efeze 5:15-16: „Ziet dan, hoe gij voorzichtiglijk wandelt, niet als on- wijzen maar als wijzen de tijd uitkopen de, dewijl de dagen boos zijn". Dit woord geldt nog steeds. De Chr. Vakbe weging heeft hierin zijn heilige roeping te vervullen. Wanneer wij dit woord nl. dat wij als Christenen de tijd moeten uitkopen, realiseren in de tijd waarin wij leven, dan zal ook bij onze leden wel de overtuiging leven, dat de dagen boos zijn, met andere woorden, dat de ver schijnselen, die zich voordoen, het ster ke kenmerk dragen van de toenemende machtsconcentraties tegen allen die God willen dienen naar Zijn Woord. Wij moeten een dam opwerpen tegen de wassende vloed van het ongeloof. Wie niet daadwerkelijk deelneemt aan de Chr. sociale actie, laat de vloedgolf van ongeloof rustig over het leven gaan. Hij koopt de tijd niet uit en is niet be reid het offer van zelfovergave te bren gen. De Christenen hebben ook in de christelijke actie te tonen dat zij geen verzameling zijn van slappe meelopers, maar stoottroepen in het leger van Je zus Christus. Met grote nadruk zullen wij er daarom in onze bondsarbeid op moeten wijzen dat de Chr. sociale strijd een beginselstrijd is en dat het de taak der Chr. Vakvereniging is de oplossing van alle maatschappelijke vragen te zoeken in het licht der Schriftuurlijke beginselen. Hierna was het woord aan de eerste spreker, de heer Groenedijk. Er zijn in ons land nog tienduizenden ongeorgani seerden. Op hen gaat de Chr. Vakver eniging de komende weken weer een beroep doen. Een grootscheepse actie is daarvoor op touw gezet. Niet minder dan 300 vergaderingen zijn in het ganse land geprojecteerd en met hernieuwde kracht zal de roep weerklinken: „Sluit u aan bij de Chr. Vakbeweging!" Die roep mag niet vergeefs zijn. Wij zijn de 160,000 leden gepasseerd, maar dat geeft niemand het recht te denken, dat de zaak wel rolt. Wij konden minstens de helft meer leden hebben, velen blijken zich nog niet bewust van hun persoon lijke verantwoordelijkheid. De heer Statema gehuldigd. De heer Statema, 25 jaar lid van het C.N.V., werd namens het hoofdbestuur een gouden CNV-insigne op de borst ge speld. De jubilaris bedankte voor dit gouden onderscheidingsteken en hij hoopte dat de jonge mensen, die nog geen lid zijn, besluiten om lid te wor den. Hierna was het woord aan de voor drachtkunstenaar de heer N. J. Vriend, die enige mooie voordrachten deed in ernst en luim en wat dat laatste betreft, kwamen de lachspieren goed los. De tweede sprekei, de heer Niemans- verdriet zei: „U is lid van de Chr. Vak beweging. Dat is goed. Maar wat doet u voor het behoud van uw buurman, uw collega, uw mede-arbeider? Duizen den wankelen in deze tijd ten dode, ook en vooral op sociaal gebied. Zij kennen onze Heiland, hun Redder en de Redder der wereld niet. Spieker noemde een plaats waar van de 90 gezinnen er slechts 54 georganiseerd waren. Hier ligt een taak om te gaan werken. De Chr. Vakbeweging moet zich opmaken tot de strijd: le. wees in deze wereld een goede getuige van de Heiland; 2e. overtuig uw mede-arbeider, uw collega, uw buurman, dat wij God moeten die nen ook in het vakverenigingswerk. De heer Groenedijk besloot de avond met dankgebed. KOFFIEBONNEN AANGEWEZEN. De bonnen 486 Algemeen en 494 Alge meen zijn aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Zij blijven geldig t.e.m. 2 December 1950. Om distributie-technische redenen zijn ditmaal twee bonnummers aangewezen. Bon 486 Algemeen komt voor op de A- en B-kaarten, bon 494 Algemeen op de D-kaart. Met het oog op de feestdagen zal de eerstvolgende bon-aanwijzing op 21 Dec. plaats hebben. Daarna volgt weer een bonaanwijzing na zes weken. Overigens is het rantsoen per persoon onveranderd. DE ELEMERT 1 DECEMBER GEREED. B. en W. hebben de Feestcommissie vergunning verleend om de ijsbaan „De Elemert" te vergroten. De werkzaamhe den zullen spoedig beginnen, opdat de baan 1 December gereed zal zijn. PAARDENSPORT ORGANISEERT FEESTAVOND. Binnen afzienbare tijd wordt te Den Burg een knalavond georganiseerd voor liefhebbers van de paardensport en alle andere belangstellenden. Op dien avond worden ook de prijzen uitgereikt, welke op het concours gewonnen wer den. Voorts vernemen wij, dat de Paar- •densportvereniging een verloting op touw zal zetten. B. en W. hebben er hun goedkeuring aan verleend. De le prijs is een Solexrijwiel, de 2de een heren- of damesrijwiel en voorts een groot aantal fraaie prijzen Trekking zodra de loten verkocht zijn en uiterlijk op 1 October 1951. DS. D. VAN BOVEN NAAR TRICHT. De heer D. van Boven, thsol. candi- daat, zal Zondag 3 December door zijn broer Ds. J. A van Boven, van Den Hoorn, bevestigd worden als predikant van de Ned. Herv. Gem. te Tricht (Gld.) en dezelfde dag in de middagdienst 2ijn intrede doen bij deze gemeente. De heer D. van Boven zal Donderdag 23 Nov. in het huwelijk treden. SINTERKLAASJESWEEK VAN DE TEXELSE MIDDENSTAND. Hoofdprijzen f 250, f 100 en f 50. Verder 4 prijzen van f25; 10 van f 10 20 van f 5 en 40 van f 2,50. Gedurende de winkelweek van 20 t.m. 25 Nov. a.s. komen alle meerderjarige bezoekers aan de winkels van de deelne mende winkeliers in aanmerking voor een Sinterklaasje. Bovendien ontvangt u voor iedere f 0,50 die u besteedt een Sinterklaasje. 40 van deze Sinterklaas jes geven recht op één gratis nummer voor de hoofdprijs of de andere prijzen, terwijl 20 Sinterklaasjes recht geven op een gratis toegangsbewijs voor de kin dervoorstellingen. De uitloting van de prijzen vindt plaats op Woensdagavond 29 November in „Ca sino", 's avonds om 8 uur, ten overstaan van de Weledelgestienge Heer Notaris G. J. B. Mulder, alhier. Inwoners van Texel, de Texelse win- keniers bieden u voor de St. Nicolaas een ruime sortering tegen billijke prij zen. Daarnaast nog een aardige attrac tie, daarom advieseren wij u: Koopt op Texel vraagt Sinterklaasjes TEXELAARTJES. Te k. 35 jonge witte leghorns. Ook bij ged. J. Boersen, 't Noorden. Wie heeft donker bl. trainingsbroek v. Janne- ke Kikkert gevonden? Gaarne terug: Doolhof S 9B. Te k. stro v. bloembollendek. A. Dros Tienhoven, De Waal. Te k. 1 prima spekkuip m. deksel. P. Boon, De Waai 67. Te k. puik beste aardappelen, vrij v. ziekte, 10 ct. p. kg. M. Koorn, Waalenburg. Te k. 1 z.g.a.n. gidsen- jurk. Riet Smit, Noord- haffel B 98. Te koop gevr. 1 pr. ijzeren strijk bouten. F. Barhorst, Gerritsland. Te k. 1 pr. voetbalschoenen, m. 8. Den Hoorn 9. Te k. 1-j. kippen. J. Bakker, Waalderstr. Te k. beste aardappelen f 2,50 p. zak afgehaald. Jb. Bakker, Hoornderweg 111, Den Burg Vooral uw gestorven dieren een hoge prijs. Worden af gehaald. Jb. Rijk, Waal derstr. 25. Tel. 303. Gev. zakhorloge in Den nen, tegen adv. kosten terug te bek. Rauwerda, .Redoute". Verloren 10 Nov groen oliepak, tussen Den Burg en Z.- Haffel. Gaarne terug bij Th. Witte, Z.-Haffel. Te k. 1 opklapbed 1-per- soons en een kinderwa gen J. v. Lente, Wilhel- minalaan 94. Enige kennisgeving voor Texel. J. C. EELMAN en H. BLOM geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Vrijdag 24 November 1950 n.m. 3 uur te Den Burg. Oudeschild, Singel 348. Gelegenheid tot ge lukwensen op de trouw dag van 4,30-6 uur. Enige kennisgeving voor Texel. GERARD JAN IJSKA Cand. Econ. en ADRIENNE BOLAND EEKHOFF geven u kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op a.s. Vrijdag 17 Novem ber om 12,15 uur te Den Burg. Kerkelijke bevesti ging om 13,30 uur in de Ned. Herv. kerk te Dc Waal door de Weleerw. Heer Ds. C. J. J. Janse, Ned. Herv. Predikant te Dc Waal. Gelegenheid tot felici teren van 3-5 uur te De Waal 29. De Waal, 10 Nov. 1950. Toekomstig adres: Colli na Terrace 3, Welling ton, N Z. Zondag 19 November hopen onze geliefde Ou ders en Grootouders M. J. BOS en H. H. BOS-Halsema hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Dat ze nog lang voor ons gespaard mogen blij ven, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Dijkmanshuizen, Texel. Met blijdschap geven we kennis van de ge boorte van ons Zoontje ARIS. J. W. ELLEN- v. d. Berg A. ELLEN. Nieuweweg 410a, Oudeschild 11 Nov. 1950 F ZWANENBURG en A. ZWANENBURG- Troost zeggen, mede namens wederzijdse ouders, har telijk dank voor de gro te belangstelling voor en bij hun huwelijk on dervonden. Molwerk H 58, Texel. Algemene kennis geving. Heden ging van ons heen op zijn 81e ver jaardag, onze innig geliefde Man, Vader en Grootvader ARIE CORNELIS RAB echtgenoot van Hendrika Akkerman, Den Burg: H. RAB-Akkerman J. P. STAM S. STAM- v.d. Slikke Castricum: N. TEN CAMP-Rab H TEN CAMP Utrecht: M. M. S. v. MIN- NEN-Rab S. v. MINNEN Den Haag: T. FONTEIN-Rab H. A. FONTEIN en kleinkinderen Den Burg, Texel 14 November 1950. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 17 Nov. a. s. n.m. 2 uur op de Al gemene Begraafplaats Heden overleed zacht en kalm na een lang durig, geduldig lijden mijn innig geliefde Man STEVEN VAN HARN in de ouderdom van 59 jaar en 9 maanden Zijn diepbedroefde echtgenote P. VAN HARN- van Hoorn. P.H. Polder, Texel, 13 November 1950. De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 16 No vember a.s. te Den Burg. Vertrek van het sterfhuis 's middags 2 uur. Heden is tot ons groot leedwezen van ons heengegaan, onze geliefde Broeder, Zwager en Oom STEVEN VAN HARN echtgenote van Pouwlina van Hoorn in de ouderdom van 69 jaar en 9 maanden Dat hij rusten mag in vrede. Fam. H. v. HARN. Den Burg, Texel, 13 November 1950 Met groot leedwe zen geven wij ken nis van het overlijden van onze beste Vriend de heer STEVEN VAN HARN Fam. J. C. RAB. Den Burg, Texel. Hiermede vervullen wij de droeve plicht, kennis te geven van het overlijden van onze zeer gewaar deerde medewerker de heer STEVEN VAN HARN Bedrijfsleider van onze boerderij. Zijn ijver en trou we plichtsbetrachting zullen lang in onze herinnering blijven voortleven. Directie en Perso neel Com. Ven. J. C Rob Den Burg, Texel. Heden ging kalm en rustig van ons heen op zijn 81e verjaar dag, onze geliefde Broer ARIE CORNELIS RAB echtgenoot van Hendrika Akkerman. Bussum S. BEUKERS-Rab Den Burg: H. RAB Soestdijk: P. RAB H. RAB-Tijleman 14 Nov. 1950. Hiermede geven wij kennis van het over lijden van onze zeer geachte Zwager en Oom, de heer STEVEN VAN HARN in de ouderdom van 89 jaar en 9 maanden De fam. VAN HOORN Texel, 13 Nov. 1950 ONTVANGEN: Mooie collectie zowel lederen als plastic Etalage boven DROS' MAGAZIJN Te koop aangeboden een lange marinejekker en zo goed als nieuwe damesmantel Weverstraat 28, Den Burg Inschrijving voor het op de ijsbaan „De Elemert" Voorwaarden verneembaar bij G MICHELS, Wilhelminalaan tl, Den Burg Wegens omstandigheden speelt „Herleving" NIET voor S.V.C., HET BESTUUR „HERLEVING" bij H. G. TIMMER, P.H. Polder H 27 TE KOOP H. KOOGER, Oudeschild

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2