De Vrouwenbond van Partij van de Arbeid hield zijn jaarlijkse Vrouwendag Landarbeiders vierden feest in „De Toekomst" De lachsalvo's waren niet van de lucht Gedurende de Winkelweek Vrijdag en Zaterdag a.s. Geopend Gezamenlijke Middenstands Ver. p (±>cn Wal ue eeu w yeleden Is het verantwoord op Texel een grasdrogerij te stichten? Bezoekt de avond v. Volksonderwijs Wij biedenUaan: Dokter Elias Donderdag geen spreekuur Onze St. Nicolaastafe is gereed Chocolade letters en figure: G. SNIK, machinist een Höhner Accordeon Afsluiting Oosterweg Voor de jaarlijkse Vrouwendag van de Vrouwenbond v.d Partij v.d. Arbeid bestond weer grote belangstelling. Er waren bezoekers uit De Cocksdorp, Oos terend en Den Burg. Er werd een prima programma geboden. De voorzitster, mevr. J. Koning-Bruin, heette de aanwezigen welkom. De leuze van dit jaar is voor Vrede, vrijheid, broederschap en gerechtigheid. De vrij heid, die we in de oorlog zo zeer hebben gemist waarderen we thans dubbel, maar zonder gerechtigheid heeft de vrij heid geen zin. Met het gedicht van G. Stuiveling „Tijd van dreiging" werd het openings woord besloten. De dames zongen daarop „Licht van de Morgen" en „Aan de Vrouw", ge volgd door declamatie van mevr. De Vries Der vrouwen moed' van Henriët- te Roland Holst. Een 5-tal dames voer den op „Groen en wit", een toneelstukje waarin propaganda werd gemaakt voor een Verenigd Europa Mevr. Craanen Hemelrijk, die zichzelf begeleidde op de accordeon, zong toen Vrede" en „Kind jes Brief". De spreekster, mevr. Stork-Luberti, uit Den Haag, zeide, dat de vrouwen het geweten van de partij zijn. Wanneer hun rechtsgevoel oeledjgd wordt komen ze in verzet. Dit is ook bij de mannen zo, doch deze moeten wel eens een com promis sluiten als de verlangens niet voor 100 pet. bereikt kunnen worden Marx en Engels .streden voor de eco nomische rechten der arbeiders, doch dat was niet voldoende, ook de politieke rechten moeten erbij. Daarom strijden wij tegen nationaal-socialisme en com munisme, die ons rechtsgevoel beledi gen en ons de vrijheid willen ontnemen. Wij strijden voor gerechtigheid, ieder zijn deel van de rijkdom, ook van de ar moede. Een juiste belastingheffing is daarvan een voorbeeld. De Partij v.d. Arbeid kwam dan ook direct in verzet toen de K. V. P. bij monde van Dr. Lu cas, de hogere mkomens van 15000 en hoger wilde bevoordelen. Vrede. Wij willen een werkelijke vre de. Niet die van mensen, die huichelen voor de vrede te strijden, maar concen tratiekamp en dictatuur voorstaan en met één lijst uitkomen bij da verkiezin gen, waar dan 98 pet. op mag stemmen, 101 of 102 pet. durven ze nog niet aan Socialisme betekent bewogenheid met het lot van de wereld, broederschap ook met andere volken Het is zeer moeilijk om bv. met Duitsland samen te gaan, maar wij zullen daar toch de gemeen schapszin moeten aankweken om Duits land m de rij der volkeren te kunnen opnemen. En Benelux, Atlantisch Pact en Verenigd Europa vragen ook onze bijzondere aandacht. Alleen begrip en waardering voor elkanders standpunt kunnen ons tot elkander brengen. Ook hier zijn belangrijke verschillen te over bruggen. Als we alleen maar denken aan de positie van Franco Spanje. Mis schien is de opname in het Atlantisch Pact nodig, maar de socialisten hebben ernstig geprotesteerd tegen deze part ner, waar 89000 politieke gevangenen in de kerker zuchten en volledige dictatuur heerst. Toch gaan wij steeds voorwaarts, denk bv. maar aan de verklaring over de rechten van de mens opgesteld door de Verenigde Naties. Hierin wordt ge zegd, dat ieder mens recht heeft op het leven, de veiligheid en de vrijheid van zijn persoon. Het is onze taak hier ieder van te doordringen. Versterk de Partij in de Vrouwen bond van de Partij van de Arbeid, draag uw gevoelens uit en bevorder de over winning van het Democratisch Socialis me. Mevr. Craanen zong het Texellied en Kindekes Droom, waarna de gehele club een zelfgemaakte sketch opvoerde, geti teld „Bornbelevenissen". De Born is een tehuis van de Vrouwenbond, waar iedere vrouw weer op haar verhaal kan komen na de huiselijke beslommeringen van allen dag. Met bonte avonden, lezingen, wande len en sport vliegen de dagen om. Mevr. De Vries besloot de avond met twee gedichten over Holland van Ade- ma v. Scheltema en Marsman. De voorzitster hoopte dat velen de rijen van het dem. socialisme zouden versterken, WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL. In de week van 13-18 Nov. werden aangevoerd 53287 stuks eieren. Onze le veranciers ontvangen hiervoor per kg. f 3,30. Vorig jaar bedroeg onze aanvoer over dezelfde periode 27,786 stuks. De prijs per kg. bedroeg toen ook f 3,30. Dit jaar zijn dus in dezelfde week 25501 meer eieren aangevoeld. CURSUS VOOR RUITERS. De Volkshogeschool te Bergen organi seert van Maandag 27 November tot Vrijdag 1 December op landhuis ,,'t Ou de Hof" een cursus voor landelijke rui ters. De kosten bedragen in totaal f 15. Liefhebbers gelieven zich omgaand aan te melden onder opgave van naam, adres, woonplaats, beroep en leeftijd. Delnemers wordt verzocht zelf lakens en sloop (of slaapzak) mee te nemen, be nevens handdoek, toiletgerei, schrijfge rei, alles voor de verzorging der paar den en eventueel een muziekinstrument en tenslotte een beetje koffie in natura. Bij de kleding rekene men op het prac- Het was van het bestuur van de Afd. De Koog van de Alg. Ned. Landarbei ders Bond een aardige gedachte om voor de kinderen Zaterdagmiddag 1.1. een filmvoorstelling te organiseren. Door de Nederlandse Schoolbioscoop werden Nederlands sprekende kinder films vertoond. De jeugd, die in groten getale de zaal van „De Toekomst" be volkte, volgde de gebeurtenissen op het witte doek met veel enthousiasme. Ver toond werden „Tafeltje dek je", „Het avontuur in het bos" en nog enkele an dere leuke films, waar volop van werd genoten. 's Avonds waren het de volwassenen, die „De Toekomst" voor het grootste deel vulden. Begonnen werd met een film over de Zuiderzeewerken, welke wordt uitge bracht door de Ned Schoolbioscoop en de Regermgs Voorlichtingsdienst. Deze film bevat veel gedeelten, die uitmun ten door de prachtige opnamen en een goed beeld geven van de enorme presta ties die met dit gigantische werk gele verd zijn. Vooral de gedeelten van de beroemde cineast Joris Ivens, waar de werkende mens de spil is waar alles om draait, waren van zeer hoge waarde. Ook de tegenstelling tussen de vreedza me opbouw in vredestijd en de zinloze vernietiging tijdens de oorlog was tref fend. Na de pauze waren het de leden van de Bond zelf, die een toneelstuk in twee bedrijven, „Wraak" getiteld, opvoerden. Het speelde zich af in een vissershuisje. In het eerste bedrijf zien we, hoe de beeldschone wees Reina (mevr. A. Brou- wer-Kiewiet) die werd opgevoed in het huis van de visser Willem (A Kiewiet) op het punt staat net hem te trouwen. Dan verschijnt op het toneel Baron Friedrich von Reinhofen (Fr. van Hin- them), die het meisje met mooie belof ten verleidt, met hem mee te gaan naar Oostenrijk. Hoewel de knecht van de baron (KI. Bonne) Willem waar schuwt, vertrekt het meisje en blijft hij met zijn oude vader (W Stam) eenzaam achter. In het 2e bedrijf komt Reina te leurgesteld bij Willem terug, door scha de en schande wijs geworden. Als de slechte baron „zijn" kind komt opeisen, belooft de brave visser het meisje te huwen, waardoor haar zoontje dan het kind van de visser wordt. Zijn oude va der, verheugd op het geluid van de stem van Reina afkomend, valt ter plaatse „Herleving" voerde blijspel op Toneelvereniging „Herleving" te De Cocksdorp, gaf een Zaterdag jl. een uit voering in Hotel De Hoop. Wegens het meespelen van de voorzit ter, de heer Schaatsenberg, werd deze avond door de heer R. Hooijberg ge opend. De zaal was toen behoorlijk ge vuld. Opgevoerd werd het blijspel in 3 bedrijven „Sproetie neemt de leiding", van W. Dumont. Een alleraardigst blij spel waarvan de aanwezigen ten volle hebben genoten. De heer C. P. Schaat senberg moest de rol van Mac. Brown door omstandigheden in één week leren, desniettemin werd die goed gebracht. Edward Green (de heer W. v. 't Noord- ende) was, zoals we dat van Wim ge wend zijn, weer prima in orde, evenals papa Green (de heer A. J. van Beek). Nicky oftewel Sproetie, een weesmeisje, zagen we gebracht door Trudi Verberg en haar spel was volmaakt te noemen. Het was haar eerste optreden doch gaar ne zien we haar nog eens terug op de planken. Mooi, vrij en ongedwongen spel heeft ze ons te zien gegeven Ook haar samenspel was uitstekend. Verder vielen door goed gegeven spel op Myra Crips (mej. D. Reuvers) en Mevr. Brown BRIDGECLUB „GROOT SLEM" Dinsdag 7 Nov. werd de vierde com petitiewedstrijd gespeeld. De uitslag is als volgt: A-Lijn: I1/*. Dhr en mw. Wilkens lVf. Koningsveld-Ten Cate 3. Joh. D. Bakke --B. Stolk 4. Van Zante-v. Lente 5. Dhr en mw. Beemsterboe 6. Dhr en mw. Slort 40% pt. 40% pt. 34V2 pt. 33% pt. 33 pt. 28% pt. 7. Schermer-v. Ingen Schenau 24 pt. 8. D v.d Werf-P. Roeper 171/* pt. B-Lijn: 1. K. Mantje-H Venema 39V2pt. 2%. Koorn-Kok 37Vs pt. 2Va. Dhr en mw. Vlas 37% pt. 4. M. Bos-J. Ran 37 pt. 5. Dhr én mw. J. C. Bruin 36pt. 6. Wessels-Oosternaven 32Vs pt. 7. Dhr en mw. Kiljan 31 pt. De volgende avond is op 21 Nov. a.s. (mej. M. v. Egmond). Ook de andere speelsters en spelers hebben goed vol daan, zodat we zeer zeker kunnen spre ken van een goed geslaagde uitvoering. De lachsalvo's waren niet van de lucht, iets wat voor een blijspel het beste be wijs is dat van het gebódens wordt ge noten. Aan het einde werd door de voorzitter dank gebracht aan de aanwe zigen voor hun belangstelling en aan de familie Kikkert voor de hulp en steun. Het kapwerk, verricht door de heer Kos Firma Karsten, was af. dood neer, wat dan meteen het einde van het stuk is. De spelers hebben erg hun best gedaan. Jammer was, dat het stuk zo ouderwets was. Een goede 50 jaar geleden vond men de gezwollen taal en de tegenstelling goed-kwaad heel gewoon, nu doet dit alles wel een beetje vreemd aan De heer R. Smit heeft het stuk geregiseerd. De voorzitter der Afd. de heer R. Kie wiet, opende de avond en sloot deze met de opwekking aan de vrouwen der le den, hun mannen er met van te weer houden, de vergaderingen te bezoeken, daar het resulaat van de strijd van de Bond een menswaardig bestaan toch vooral ook de vrouwen ten goede komt. Een geanimeerd bal met muziek o.l.v. de heer H. Craanen besloot deze ge slaagde feestavond. zijn de winkels tot 9 uur n.m. 1, 2 en 4 December geopend tot 9 uur n.m. Dinsdag S Dec. tot 6 uur n.m. Tot postbode te De Waal werd met ingang van 1 December 1900 benoemd de heer C. Eelman. DE COCKSDORP, 16 November 1900. Dit jaar is in Eierland en wel op het land, behoorende bij de hofstede „Pa- dang", vlas verbouwd en met gunstige uitkomsten. De eigenaar heeft het zoo naar den vasten wal gezonden om het te laten bewerken. 30 a 40 jaren geleden werd dit product in Eierland veelvul dig aangetroffen. OOSTEREND, November 1900. —Tot Directeur van de zangvereniging „De Lofstem" is benoemd de heer Schoone- veld, Hoofd der Bijzondere School, (Ingezonden). Mijnheer de Hoofdop steller. Telkens wordt tot mij, door ver schillende personen, de vraag gericht,, hoe staat het met de tram? Ik antwoord daarop, dat ik van geen ongelukken ge hoord heb en ook, dat de Nieuwsbladen er niets over hebben geschreven, maar dat ik geloof, dat de tram op een ver keerd spoor is geraakt, nl. dat hij op de lange baan is geschoven. Mijne vriende lijke groeten en mijn dank voor de plaatsing D. W. C. W. Texel, 20 Novem ber 1900. Dit is één van de vragen, die aan de orde zal komen op de Landbouwvoor- lichtingsdag, welke morgen in Ho tel Texel zal worden gehoduen. Een zeer actuele vraag. Onze regering streeft welbewust naar een zo groot mogelijke mate van zelfvoorziening van onze vee houderijbedrijven en het is verstandig hiermede zoveel mogelijk rekening te houden. Dat het de regering ernst is met dit streven blijkt o.m. uit het feit, dat een groot bedrag van de Marshall-dollars wordt beschikbaar gesteld voor het stichten van grasdrogerijen. Zal ons ei land hiervan ook profiteren? Ir. L. R. Dijkema, rijkslandbouwconsulent te Schagen, zal hierover het een en ander mededelen. Persoonlijk zijn we van me ning, dat omstandigheden voor het stichten van een grasareger in zeker op zicht gunstig zijn op ons eiland. Naast een flinke oppervlakte grasland beschik ken wij over bouwland, dat voor een groot gedeelte geschikt is, of geschikt gemaakt kan worden voor de verbouw van klaver en lucerne. En juist deze producten hebben we nodig om de moei lijke periode van half Juni tot half Au gustus te overbruggen. Bovendien le vert het drogen van klaver en lucerne een flink financieel voordeel, zoals de afgelopen jaren duidelijk gebleken is in de provincie Zeeland. Ook het tweede onderwerp: „Het voe deren van graslandproducten" verdient de volle belangstelling van iedere vee houder. Het is niet alleen voldoende goed voer te winnen, maar het is ook van belang dit zo goed mogelijk te ver delen over de aanwezige veestapel. Ir. S. Iwema zal hierover zijn mening zeg gen. Wij zijn van meniRg, dat iedere be langstellende veehouder deze vergade ring moet bezoeken. C. v. Gr. VEERTIG JAAR AANNEMER. De heer J. Drijve~ Czn., Oosterend, viert Donderdag 30 Nov. zijn 40-ja- rig jubileum als aannemer. BERICHT WINKELWEEK. De Sinterklaasjes kunnen ingeleverd worden op de in de Winkelweekcourant vermelde dagen en wel in vellen van 20 of 40 stuks. Losse Sinterklaasjes moeten op een stuk papier worden geplakt. HINDERWETSVERGUNNING. Aan de Caltex Petroleum Mij. N.V. te 's-Gravenhage is vergunning verleend tot vervanging van een benzine-hand- pomp door een electnsch gedreven ben zinepomp (deze benzinepomp is te Ou- deschild, Garage Wed. van Boven). S.V. Texel. Het slechte weer der laatste tijden was oorzaak dat slechts één wedstrijd in ons programma kon doorgaan, n.l. Watervogels-Texel. Vooral de eerste helft was T. beter en gaf de toon aan. Na de rust wogen de partijen meer tegen elkaar op. Uit een listig overstapje van Harry kreeg Piet Eelman een kans, welke hij prompt be nutte. Tegen het einde zette W. een he vig offensief in maar slaagde er niet in gelijk te maken. RKAFC-Koedijk werd een overwin ning der Alkmaarders (3-0); de rest werd afgelast. Texel 3 en Adsp. gingen door terrein- afkeuring niet door. Zondag komt W.-Waard op bezoek. Dit wordt weer een lastige opdracht. Het spel van W. ligt ons nu eenmaal ZAP 8 5 3 0 27— 7 13 Texel 9 4 3 2 17—10 11 RKAFC 9 4 3 2 18—14 11 Oudesluis 8 3 3 2 14—15 9 St. George 7 2 4 1 11— 9 8 S.V. De Zwaluw. De adsp. wonnen met 4-1 van Tex. Boys B. Ons le speelde aan De Koog. De uitslag viel tegen: met slechts 1-2 wisten we De Koog 2 er onder te hou den; rust 0-2. Vlak voor het einde ver kleinde De Koog de achterstand. De Koog 2 kwam versterkt uit, Kees in de goal deed schitterend werk. Zondag naar Oostcrend 2. De handbaltraining is verschoven en begint 1 Dec.; Donderdag- en Vrijdag avond hebben we onze jaarlijkse uitvoe ringen. Laten alle leden even hun con tributie betalen en hun nieuwe leden kaart halen, voor de aanvang van d uitvoering worden er geen leaenkaarte uitgereikt, dus loop even eerder b Willem Duinker aan, want wie gee kaart heeft moet beslist f 1,25 entré betalen. De dames-leden kunnen zie! vervoegen bij Jannie Huisman. We zul len hopen, dat beide avonden goed sle gen en de band in de vereniging ver stevigd wordt. De uitvoeringen worde gehouden in „Loodsmanswelvaren. S.V. De Koog. Zondag jl. was het weer raak. De Koo 2 liet zowaar Den Hoorn met een mage re 2-1 overwinning naar huis gaai Jammer dat de wedstrijd te hard wa Dit is geen sportiviteit van onze burei De Koog was na de rust niet erg geluk kig met zijn schoten, enkele malen moest de paal redden. De Koog 1 speelc een aardige wedstrijd tegen Oosterend uitslag 7-1 zegt genoeg. De jonge spe lers waren zeer goed en pasten zich goe aan. Ga zo door, dan is de toekoms verzekerd. Voor a.s. Zondag is alleen De Koog aan de beurt en wel tegen Tex. Boys aanvang half drie. De rest is vrij, oo de adsp. De Koog, denk om de puntjes! S.V. De Cocksdorp. Zondag gaat het le uit naar W.Waard het 2de en adsp. zijn vrij. Texelse Boys-Nieuws. Alle wedstrijden waren afgelast be halve de wedstrijd ZDH-Tex. Boys E Tijdens een onderhoud met een onze adsp. viel het mij op dat er in De Hoorn nogal gezwendeld wordt met he invallen van een oudere speler in ee adsp.-elftal. Er waren maar 7 speler van Den Hoorn toen de wedstrijd ee; aanvang nam. Er was een speler van 1 jaar op het veld aanwezig. De Hoorn dacht: „Ons elftal is te zwak, w zullen die van 18 er maar inzetten". Da was onsportief. Later kwamen er nog spelers bij, ZDH speelde toen dus me 10 adsp. en een speler van 18 jaar, verklaarden onze adsp. Het was dan oo geen wonder, dat de Tex. Boys met 4— verloren. Ondergetekende hoopt, da zulke dwaasheden niet meer zulle voorkomen. Dan wil ik de leden er op wijzen, da er Zondag in „Casino" een toneeluitvoe ring is ten bate voor het trainingsfonds Houdt deze Zondagavond vrij en kom allen. Je steunt hiermede een prachtij doel. De toegangsprijs is f 1,25, bel. begrepen. W. Raateland TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. in Boekh.) onder nr. f 0,10 meer. Te k. 4-j. mak Olden- burger werkpaard. H. Kuip, De Koog. Te k. 1 gr. ronde tafel. Gast- huisstr 6. Verloren: zwarte lederen hand schoen in de Vianen- Weg. Gaarne terug bij K. Roeper, Eierland 41. Te k. handwasmachi ne m. wringer en goed onderh. kinderwagen. Adres. bur. v.d. blad Te k. 1 wandelwagentje zgan., 1 rolbezem, 1 ko zijn m. deur, 1 kelder kozijn, 2 rijige harmoni- ka. W. Barhorst, Den nen. Te k. gevrhang- harige Duitse staande Drentse Patrijs of Rel- riever hond. Adres bur. v.d. blad. Herplaatsing wegens misstelling Met dankbaarheid en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje Agnes Willemina op 16 November 1950. F.W R F, BRINKERHOF H. J. BRINKERHOF- Memelink FR1TSJE Den Burg, Texel. Tijdelijk: Diaconnessenhuis Haarlem. Het zij ons vergund, langs deze weg, zeer hartelijk dank te zeggen aan allen die bij het 50-jarig bestaan van onze zaak, zulke mooie en hartelijke bewijzen van belangstelling en mede leven hebben gezonden Met eerbied en dankbaar heid gedenken wij hen, die onder zeer moeilijke omstandigheden en on danks grote tegenslagen, de zaak hebben opgebouwd Zij zijn helaas te vroeg van ons heengegaan, om dit jubileum van hun zaak mee te maken- Fam. DROS, Oudeschild, November '50 1910 1950 30 November a s zal het 40 jaar geleden zijn, dat onze geachte Patroon, de Heer J. Drijver Czn. een aannemersbedrijf te Oosterend, Texel overnam Wij spreken de wens uit, dat onder zijn bekwame leiding nog vele bouw en timmerwerken zullen worden uitgevoerd. Het gezamenlijke Personeel. JO KONING en K. KONING-v. Strien zeggen, mede namens wederzijdse ouders, har telijk dank voor de gro te belangstelling voor en bij hun huwelijk on dervonden. Peperstraat 19, Oosterend, Texel. Johannes Witte en Margaretha Witte- Bakker zeggen mede namens wederzijdse ouders har telijk dank voor de gro te belangstelling voor en bij hun huwelijk on dervonden. „De Bemes", 't Noorden November 1950. In het St. Elisabeth- ziekenhuis overleed mijn innig geliefde zeer zorgzame Moe der JANNETJE LEEN Weduwe van J. C. Dogger, in de ouderdom van ruim 65 jaar. God haalde haar thuis. Ps. 68-6. Ik treur niet als degenen die geen hope hebben. Haar diepbedroefde NELIE. Conaoleantieadres St. Elisabeth Ziekenhuis. St. Anna afdeling, Aikmaar. Enige en algemene kennisgeving v. Texel De begrafenis vindt plaats Donderdag middag 2 uur vanaf Peperstraat 16, Oos terend, Texel. die op Maandag 27 No vember a.s. in Hotel „Texel" wordt gehou den. Aanvang 8 uur. Bij voldoende deelname rijden er bussen tegen gereduceerde prijs. Opgaven hiervoor aan de heer A. J. EELMAN Sc'nildeiend 32, Den Burg, Tel. 108. Prima 1 spel orgel, 5 re gisters f 150, Prima 2 spel orgel 10 registers f 195, Modern eiken 4 spel or gel met doorl. harp, 16 registers f 495, Goede Duitse studie piano f 325,en andere instrumenten. M. H. J. Rijneveld, Kcnnemer str. 500, Heiloo. Ruime sortering Amandel mar sepain, grote en kleine specu laas, harde- en zacht taai, boter- en banket letters. Gaarne bestellingen vroegtijdig, opdat uw orders goed kunnen uitvoeren. Ook bij ons ontvangt U Sinterklaasjes. Bovendien is er vooi ieder die tot en met Dec. voor f 1,besteed; een aardige attractie aan verbonden. Brood- en Bankei- bakkerij, Molenstr. 32. Te koop gevraagd igst.z poppenwagen J. PRANGER, Dennen K 96, Texel. d< de Het Bestuur van DERTIG GEMEENSCH, POLDERS vraagt voor DRAGLINE een Aanstelling geschiedt voorlopig op arbeidscon tract. Bij gebleken schiktheid kan vaste aanstelling volgen. Sollicitaties met op gaaf van referenties vóór 2 December aan de Dijkgraaf Bakker Azn., Koger- straat te Den Burg. Inlichtingen te beko men bij de Techn. Amb tenaar J. van der Pijl, te Den Burg. TE KOOP: 12 bassen, zeer geschikt voor beginners, prijs zeer geschikt. Adres: P. KALIS, Zuidstr. 11, Den Helder Met ingang van HEDEN is de OOSTERWEG tus sen de tweede Dwars weg en Oost voor alle verkeer met rij- en voertuigen AFGESLO TEN.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2