CADEAU Albert Heijn VAL DA Bakkerij M. Witte WINKELSLUITING I I 1 MANTJE HOGERSTRAAT DEN BURG De moeilijke keus ,Wat stellen wij tegenover het communisme?' Appèlavond van de N.C.L.B. Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg Polly Perkins" in Loodsmanswelvaren Marsepain Figuren Chocolade Letters De winkels zijn op Vrijdag, 1 Dec., Zaterdag, 2 Dec. en Maandag, 4 Dec. tot 9 uur geopend. Nog juist op tijd ontvangen voor Sint Nicolaas Klaas Boon, Den Hoorn Voor St. Nicolaas Een geweldige collectie populaire geschenken in Gero Zilver en Zilmeta Een leuke verrassing voor de jeugd een mooie LUCHTBALLON maakt U het leven goedkoper De Ned. Chr. Landaibeidersbond hield Donderdagavond een grote appèlavond in Hotel Texel. Nadat de Oosterender muziekvereniging „Excelsior" o.l.v. de heer Cor Bremer de Promenademars ten gehore had gebracht en de aanwezigen met begeleiding van het corps gezongen hadden Ps. 75:1 werd de avond door de heer P. Riemens, voorzitter, geopend met het lezen van Efeze 6:5 t.m. 17. Na te zijn voorgegaan in gebed, heette spre ker de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de leden van het Hoofd bestuur, de heren D. Meijer en G. C v. d. Schelde. Men zegt wel eens, aldus spreker, wij hebben de Bond toch en de C.A.O. is er. wat moet er dan nog meer gebeuren? Wij moeten de Bond verster ken: hoeveel zijn er die er bij ons horen en toch niet bij ons zijn, daarom de hand aan de ploeg en alle krachten ingespan nen. Spreker hoopte, dat ook deze bij eenkomst er toe zou mogen medewer ken allen wakker te schudden en tot de overtuiging te brengen dat wij allen één taak hebben als Christenen ook onze medearbeiders te bewegen zich te scha ren onder ons vaandel van recht, maar ook van plicht tot heil van het Ned. volk. en tot eer van God- Spreker besloot met de wens, dat een goede leerzame avond zou volgen. De muziek speelde hierop „Als ge in ncod gezeten" en een paraphrase op „Grootvaders Klok". De heer Van der Schelde wilde boven zijn toespraak zetten: „Uw plaats is in de Chr. Vakbeweging Spreker zag de te genwoordige wereld als een bron van moeite en zorg en dreiging. Men is van God en Zijn gebod vervreemd, men beeft en siddert bij het woord van ie mand als Stalin of men voelt zich opge lucht nadat men een rede van Truman heeft beluisterd. Ach, vernieuwing van de samenleving is alleen mogelijk als wij leren te luisteren naar het Woord van God dat in den beginne was en tot in eeuwigheid stand zal houden. In zijn 40-jarige bestaan is de Bond van 519 tot 28,000 leden gegroeid met 860 afdelingen. Spreker ging terug naar het verleden, belandde bij de in stelling van het Burgerlijk Wetboek en merkte op, dat slechts drie van de meer dan 2000 artikelen in het W.B. spreken over arbeidsrecht. Moeilijkheden ondervonden de op richters van onze Bond, maar de Bijbel gaf hun kracht. Laten wij hun voorbeeld volgen, niet volstaan met net storten van onze contributie, naast principiëel belijden is practische kennis nodig. Wij moeten ons bewust worden wat ons ge zien onze Chr. beginselen te doen staat. Als een prachtig voorbeeld van doorzet tingsvermogen noemde spreker het werk van Paulus. In Gods kracht kun nen wij verder gaan, voerend een strijd voor vrijheid en recht „Het leven is geen vrede alhier, geen wapenstilstand vragen, het leven is de kruisbanier tot in Gods handen dragen". Hierna volgde een korte pauze. Nadat „Excelsior" verschillende lie deren had gespeeld, was het woord aan de heer D. Meijer, die als onderwerp van zijn rede had gekozen „In 't oude spoor vooruit!" Spreker noemde de talrijke moeilijk heden, waarin ons land, de gehele we reld verkeert. Hebben wij nog moed om vooruit te gaan? Wat stellen wij tegen over het communisme, dat zich op het standpunt stelt „Het doel heiligt de mid delen?" Zolang wij ons bewust zijn van onze taak om in deze doodzieke samen leving de evangelische beginselen bij de bevolking in te dragen en daarnaar te handelen dan hoeven wij niet te vrezen, dan is er geen reden om ons aan een wanhoopsstemming prijs te geven. De strijd moet allereerst met geestelijke wapens gevoerd worden. Wat zoudt u zeggen als Moskou door atoombommen werd vernietigd? Zoudt u dan zeggen: „Wij kunnen nu weer op timist zijn"? Dan zoudt u onjuist reage ren. Spreker wees hierbij op hetgeen in het boek Jona geschreven staat i.v.m. de verwoesting van Nineveh. Jona was bedroefd om de verwoesting. De kinde ren van die stad wisten niet het ver schil tussen de rechter- en de linker hand. Wij hebben niet tot plicht of ver langen dat Moskou verdelgd wordt. Dat zou de weg van de minste weerstand zijn, niet de weg van de Christenen. Ook Moskou is een stad Gods. Wij moeten de beginselen, die ons leven verrijken, uit dragen. Niet ieder op zijn eigen houtje, maar in harmonie. Laten wij onze kracht niet zoeken in de vernietiging van de tegenstander, maar in de opbouw van de wereld. Er is alleen perspectief voor de wereld als zij zich buigen wil voor haar schepper. De kracht waarmede wij naar buiten treden zal niet ongeze gend blijven. De heer Riemens dankte de Hoofdbe stuursleden voor hun rede en „Excel sior" voor haar muzikale medewerking. Hij deelde mede, dat men op Dinsdag 19 Dec. een districtsvergadering zal houden. Nadat men allen de Avondzang had gezongen werd de bijeenkomst door de heer Van der Schelde met gebed ge sloten. S.V. Texel. Uitslagen 4e kl. Vrone-Oudesluis 1-5; Texel-W.Waard 6-1; St. George-Water- We hadden stellig niet verwacht, dat na het uitermate slechte weer der vori ge week gespeeld zou kunnen worden. Maar het ging door, het weer was prach tig, de belangstelling groot. De wedstrijden tegen W.Waard zijn altijd lastig voor ons geweest en ook de ze keer waren we er niet gerust op. Dit is dan ook wel de eerste maal dat T. een zo overtuigende overwinning op de mannen van Klaas Schenk heeft be haald. T. trapt af met de zon in de rug en meteen volgt er een pittige aanval, die juist naast gaat. Maar dat schudt de W- verdediging wakker en er volgt een strijd waarin T. het meest aanvallend is Nadruk verboden. door G. Th- ROTMAN- 105. Een poosje later werd meneer Kruizemunt uit de kooi gehaald. Hij was blijkbaar niet dik genoeg en moest wat bijgemest worden. Het goedje, dat ze hem te eten wilden geven, smaakte echter zo akelig, dat hij er geen brok van door z'n keel kon krijgen. De pa- poea's wisten echter raad. Terwijl de ene onverlaat hem stevig vasthield, duw de de ander het voedsel met een stokje eenvoudig naar binnen. 106. Dat ging zo twee dagen voort; de arme man moest slikken, of hij wou of niet, elk uur een halve liter. Maar het opperhoofd scheen zo'n trek in het malse boutje te hebben, dat hij cnmogelijk langer wachten kon, en de derde mor gen werden onze twee arme stakkers gebonden naar buiten geleid. Blijkbaar wilde men hen op een afgelegen plaats bakken en stoven of zoiets. maar waar voldoende activiteit voorals nog ontbreekt. Toch neemt T. spoedig de leiding als Piet Stam van dichtbij de hoekvlag op de achterlijn een zuivere inswinger plaatst die meteen doeltreft. Spoedig blijkt dat T. rekening heeft te houden met een prima doelman. Menig maal wist hij te redden en zo kwam de rust met deze nagere voorsprong. Piet Stam was uitgevallen, Dick v.d. Slikke nam zijn plaats in. Na de rust zet T. meteen een fel offen sief in, de bal gaat van voet tot voet, een mooie pass tussen de backs door, waarop Kees doorloopt en de uitgelopen keeper verrast 2-0; een nieuwe aanval volgt, Harry trekt zijn bal voor de voet van Piet Eelman, die keurig ineens in schiet. Als dan backs en keeper elkaar niet verstaan, werkt D. v.d. Slikke no. 4 in het net, terwijl even later Piet Eel man een misverstand tussen back en keeper met no. 5 afstraft. Intussen zet W. alles op de aanval en het ziet er naar uit dat ze ook succes zullen krijgen. Een snelle doorbraak wordt met een prachtig schot besloten en de eer is gered. W. wordt nog even gevaarlijk, maar achter hebben ze het door. Henk, Gerrit en Wim zijn in pri ma vorm en ook Bertus zit er best in, terwijl Herman en Niek ook geen kans geven, zodat het offensief der Rood- Witten zonder succes blijft. Uit een goe de aanval over rechts komt de bal bij Piet Stoepker, die deze keurig onder controle brengt en met een zuiver schot no. 6 scoort, met welke stand het einde komt. W.-Waard bleef tot het einde doorvechten wat nun zeker tot eer strekt De leiding was in goede handen bij de heer Dekker. Donderdag en Vrijdag gaf de sport vereniging „De Zwaluw" in Loodsmans welvaren weer haar bekende gezellige avonden met het doel de kas der vereni ging weer van de nodige contanten te voorzien. Zij is hierin aardig geslaagd. Mocht de eerste .wond de zaal aardig bezet zijn, de tweede avond was zij tot het uiterste gevuld. Na afloop werd bei de avonden een verloting gehouden, die ook geslaagd mag beten. Opgevoerd werd het blijspel „Polly Perkins". Over de inhoud het volgende. Mevr. Colthorpe (Willy Duinker) een aardige jonge weduwe, heeft op een bootreis kennis gemaakt met een heer op meergevorderde leeftijd. Deze laat na zijn dood zijn vermogen na aan zijn neef Fergus Wimbresk (Piet Zijm) en diens zuster Ruth (Willy Bloem) en Ada (Joop Bakker) op voorwaarde, dat Fergus trouwt met mevr. Colthorpe. Door be middeling van haar oom (Jaap Boon) verneemt het weeuwtje de bedoeling van het testament en de komst van Fer gus om kennis met haar te maken. Zij wil hem leren kennen zonder dat hij weet wie zij is. Zij laat mevr. Colthorpe verdwijnen en verandert zichzelf in de kamenier Polly Perkins. Zij neemt haar neef Robert Gilmour (Guus Slegh) en haar dienstbode (Jet de Wit) in ver trouwen. Als Fergus cp het toneel ver schijnt en mevr. Colthorpe aanwezig is, vraagt hij Polly of zij geen portret heeft van haar mevrouw en dan geeft Polly hem een foto van een oude stuurse da me mevr. Hutard (Janny Huisman), die met haar dochter Minnie (Netty Koop man) tot de vrienden van de familie be hoort. Fergus schrikt terug van het portret en schept meer behagen in Polly Perkins zonder als in mevr Colthorpe mèt de erfenis. Het happy end brengt ons twee gelukkige paartjes. Polly en Fergus, Ada en Robert, die allen het wijde romantische Canada prefereren boven het nuchtere koude Engeland. Over het spel kunnen we kort zijn. Mochten de eerste avond de zenuwen in het laatste bedrijf de rolkennis een beetje aantasten, de tweede avond liep alles vlot van stapel en dus kunnen wij zeggen dat deze jonge Zwaluw-leden ons Hoornders een paar genoeglijke avonden hebben bezorgd. Neem een doos echte PASTILLES VOOR UW HOEST Weverstraat 20 - Den Burg - Telef. 259 ruime sortering, vanaf 10 cent p. stuk van A - Z, uitsluitend eigen werk. Uw adres voor 'n prima Banketletter Gaarne vroegtijdige bestelling. DE PLAATSELIJKE MIDDENSTANDS VER. Een pracht collectie HERENSOKKEN, DASSEN, OVERHEMDEN enz. enz. Handschoenen Shawls Overhemden Zelfbinders Zakdoeken Pochets Manchetknopen Dasspelden HtREN-EN JONGENSKLEONt MOOIS SPOOCSTR50 DEN HElDEB TÉIEE0ONK2230-3102 jjliiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiioiiiiuiiiiiiiiinuiniunuiii Cassettes en vele andere cadeaux ^■HiiuiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiuiHiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiMiiiiiuiuiuiiiiiiiiimuiHiiiiiiiiiiiiiimianmHiniriiinniiDinuuimiuuinuuiiiiiiuiut^ Van Donderdag 30 Nov. t.m. Zaterdag 2 Dec. a.s. bij aankoop van minstens f2 50 boodschappen Albert Heijn's BOFFIE-KOFFIE onveranderde samenstelling en toch veel lager dan de officiële maximumprijs van f 1.92 per 250 gram. ORANJEMERK 250 gram 174 ct. GROENMERK 250 gram 166 ct. ROODMERK 250 gram 158 ct. BRUINMERK 250 gram 150 ct. Den Burg Binnenburg 8 Telefoon 38 _y FEUILLETON 39.) Hugh bleef zwijgen. Toen ging hij naar de deur en zei, bij het weggaan: Wij zullen er nog wel over spreken. Het overvalt je misschien een beetje. Een hij ging de winkel uit. Jill was woedend. Ze voelde tranen in haar ogen komen. En madame zat door haar raampje naar haar te kijken en Freda wierp ook zijdelingse blikken naar haar. Het is zo vreselijk moeilijk! zei Jill. Ze had het gevoel, dat er iets als een crisis ging komen en de schrik voor wat er komen ging, sloeg haar om het hart. Zij wilde mrs. Clare helpen. Zij wilde haar en Hugh niet verliezen. En toch zou het ogenblik van schei ding zeker komen. Het zou haar even veel verdriet als bevrijding brengen. Ferda kwam bij haar staan. Hij heeft je aan het schrikken gemaakt, niet? Of je verdriet gedaan? zei ze zacht. Waar om ben je niet eens openhartig tegen me, voor de verandering. O, het was niets. Er zijn wel eens kleinighedenEn ze ging een klant tegemoet, die de winkel inkwam. Geluk kig was dat een oude dame, die een hele tijd nodig zou hebben om haar keus te doen. Maar na die hele tijd besloot ze maar om niets te kiezen en stapte weer weg. Ziezo dat is afgedaan, dacht Jill. Vanavond zou ze Montie vragen, haar mee uit te nemen. Dan zou ze kunnen proberen Hugh en zijn moeder en zijn contract te vergeten. Misschien wist Montie wel een mooie film. De middag was niet veel beter dan de morgen. Er brak een onweer los over de stad en dat was maar wenig erger dan het onweer dat tussen Freda en mada me woedde; wel is waar bleven bij dat laatste de donderslagen uit, maar de bliksemflitsen die gewisseld werden, waren niet mals. Als Harcourt niet wilde bijten, mompelde Freda tegen Jill, wat ging dat dan zo een oude bemoeial als madame aan! Jill slaakte een zucht van verlichting toen het sluitingsuur kwam en ze naar huis kon gaan. Dick was er niet. Dat was vreemd. Hij had allang thuis moeten zijn. Ze ging de trap ctf en juist toen ze aan Montie's deur wilde kloppen, kwam die er uit, in zijn beste pak en netjes ge schoren. Zo? Waar ga jij naar toe? O, uit, zei hij luchtig. Zo'n antwoord op een eenvoudige vraag kan een mens kwaad maken. Zij zag wel aan zijn uiterlijk, dat hij zou uitgaan. Zijn antwoord was dus niet erg verduidelijkend. Ze zei: O, Montie, Dick is er niet. Ik voel me eenzaam en ellendig; daarom kwam ik je vragen of je geen zin hebt mee te gaan naar een film. Er kwam een wonderlijke trek op zijn gezicht en hij antwoordde: Dat spijt me, kindlief, maar ik heb een afspraak. Het is het einde van alle romantiek, als een aanbidder „kindlief" tegen je zegt. Het betekent, dat je niet meer zijn Julia bent. En dus kreeg Jill het minder prettige gevoel, dat men „op zijn neus" kijken noemt. En, nu ze de indruk had, dat er ie mand anders in Montie's leven was ge komen, kreeg ze plotseling een heftig verlangen om hem zelf te hebben Het leek wel of alles en iedereen haar in de steek liet. Zij beet haar tanden op elkaar van verdriet. Ik zou zo graag eens alles met je uitspreken, Montie, zei ze. Dat kan nu niet, het spijt me. Jij bent niet de einige, die met een ander op stap gaat. Ik heb een afspraak met een meisje en die kan ik nu niet afzeg gen. Neen, natuurlijk niet. En maak je nu geen zorgen over Dick, omdat die niet op tijd thuis is. Die komt wel opdagen, hoor. Nou, ik moet weg. Hou je goed en tot ziens. Hij had zijn deur afgesloten en de sleutel in zijn zak gestopt. Zij had wel kunnen huilen. Eigenlijk schaamde zij zich over d^t gevoel, want zo op net oog had ze zich niet erg gunstig gedragen tegenover Montie en kreeg ze feitelijk haar ver diende loon. Ze bleef staan luisteren, terwijl hij fluitend de trap afliep. Zijn voetstappen werden minder hoorbaar naarmate hij in lagere legionen afdaal de, waar lopers op de trap lagen. Toen hoorde ze hem de vooideur uitgaan en daar stond ze, moederziel alleen. Ze ging weer naar boven en maakte wat eten klaar. Eindelijk kwam Dick. Zijn gezicht be viel haar niet. Waar ben je geweest? vroeg ze. Bij vrienden. Ik kon niet eerder ko men. Heb je je ongerust gemaakt? On zin, meid. Ik ben geen kind meer, dat kans loopt door bussen of taxi's te wor den overreden. Maar zijn kwasi opgewekte toon be viel haar niet Hij keek haar niet recht aan. Het eten smaakte hem blijkbaar niet, want hij schoof al gauw zijn bord opzij. Het is hier erg benauwd, zei hij. Wat een hitte. We krijgen vast nog meer onweer. Ik ga uit. Weer uit? Ja, daar heb je toch zeker niet op tegen? Er was iets niet* goed en ze kon niet begrijpen, wat het zijn kon. Zij vroeg maar niets meer en liet hem weggaan zonder nog iets te zeggen Het was al laat ze lag nog wakker in bed toen ze Montie hoorde terug komen. Hij floot vrolijk, terwijl hij de trap opkwam. Blijkbaar had hij zich best geamuseerd en was volkomen in zijn schik. Ze keerde zich om en probeerde in te slapen. Als de dingen verkeerd liepen dan gingen ze ook totaal verkeerd, dacht ze. En de volgende morgen gaven de „dingen" haar gelijk in haar mening. Dick zag er slecht en ongelukkig uit aan het ontbijt. Hij zei, dat hij hoofdpijn had en raakte zijn eten niet aan. Net zoals hij als kleine jongen gedaan had, als hij een ziekte onder de leden had. Ze maakte zich met een bezwaard hart gereed om naar de winkel te gaan en vóór ze het huis verliet, ging ze even bij Montie aan. Hij kwam juist zijn kamer uit om naar kantoor te gaan. Dick ziet er vreselijk slecht uit vanmorgen, zei ze. Ik ben bang, dat hij ziek wordt en ik vind het naar, dat ik hem alleen moet laten. Kom jij thuis koffiedrinken. Neen, zei Montie, zijn hoed opzet tend, ik kom niet thuis koffiedrinken. Zou je het niet zo kunnen schik ken, dat je het wel kan doen? Ik kan zelf onmogelijk, want we hebben het vandaag vreselijk druk met de bloe men voor een trouwpartij en ik maak me zo ongerust. Montie had zijn hoed weer afgeno men en streek die op met 2ijn mouw. Hoor es, Jill, je maakt je ongerust over je broer. Als er iemand is, die op zich zelf kan passen, dan Ls dat Dick. Je doet of hij een klein kind is. Ik ben eenvoudig ongerust over hem, omdat hij er uitziet of hij ziek is. Dat is toch niet meer dan natuurlijk? Montie klopte haar vertrouwelijk op de schouder. Weet je wat het is, Jill, zei hij. Dick is weer ondeugend geweest Wanneer zul je eens leren begrijpen, dat hij geen onschuldig kind is, dat be schermd moet worden. Hij is net zo min ziek als jij en ik. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4