Dames! Vooral nu IILM MI EL WS GEMEENTE REINIGINGSDIENST. In verband net Nieuwjaar zal het huisvuil in Den 3urg op Dinsdagmorgen 2 Januari 1951, in plaats van Maandag 1 Januari 1951, worden opgehaald. Bureau Gemeentewerken, DE OPTIMIST. De secretaris van de voetbalclub Tex Boys, de heer W A., gelooft niet in „aan houdende vorst", hij zond ons gisteroch tend een volledig voetbalprogramma voor dit weekend. DE OOSTERVVEG. Wij herinneren hierbij even aan de adv. van de 30 Polders, waarin medege deeld werd, dat de Oosterweg in ver band met het herstel \an de weg voor alle verkeer gesloten is. HOUT WERD VERKOCHT. Voor de houtverkoping door Staats bosbeheer bestond behoorlijke belang stelling. Het ligt in de bedoeling om volgende maand wederom een aantal percelen hout („mooi spul", aldus de Boswachter!) ten verkoop aan te bieden VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van '10 lot 24 Dec. 1950: 319 kg bot; 3345 kg garnalen; 126 kg kabeljauw; 12 kg rog; 16 kg sardien; 553 kg. tarbot; 1458 kg schar; 5226 kg schol 4959 kg tong; 129 kg wulken; 1925 kg wijting; 564 kg kruikels: 1 kg haai; 10 kg lever; 7 kg fleet. RUIM 300 WERKLOZEN. Door vorstverlet zijn ongeveer 200 personen werkloos geworden; op het Ar beidsbureau staan ruim 100 personen vnl. als ,,seizoen"werklozen inge schreven. Texel heeft thans dus ruim 300 werklozen. Moge Koning Winter spoedig tot troonsafstand besluiten UITVOERING IN OOSTEREND. Nieuwjaarsdag 'geven Excelsior, De Lofstem en het Mannenkoor in het Ge bouw van Chr Belangen een uitvoering Dit belooft een mooie avond te worden. Kaarten verkrijgbaar bij de bekende adressen. Deze uitvoering wordt gege ven ten bate van het Gebouw van Chr. Belangen. MET ESCORTE. De Motorclub „Texel" gaf acte de pre- cense, toen hun iid, de heer J v.d. Vliet Donderdagmiddag met mej. N. Wuis in het huwelijk trad. Neger, motoren escor teerden de bruidstoet van hoeve „Pri- manum", het Noorden, naar het Stad huis en vandaar via de fotograaf naar „Op Duin", waar de bruiloft gevierd werd. LOTERIJ S.V. OOSTEREND. In Het Wapen van Amsterdam is 28 Dec. de trekking gehouden van de loterij van de sportvereniging Oosterend. Vijf mooie prijzen: no. 348 fiets; no 476 sche merlamp, 984 strijkbout; no. 271 knijp kat; no. 290 kleed. Deze trekking vond plaats ten overstaan van Notaris Mul der. De prijzen kunnen worden afge haald bij de heer C. Bruin, Peperstraat, Oosterend. BILJARTEN DE COCKSDORP. Dinsdag 19 Dec. jl. had een treffen plaats tussen biljartclubs De Koog en De Cocksdorp in Hotel De Hoop. Dit was de eerste ontmoeting om de uitgeloofde wisselbeker. De uitslag was: De Koog 511 caramb. in 9 partijen van 30 beurtön, De Cocksdorp 499 caramb in 9 partijen van 30 beurten. Het was als vanouds weer een prettige sportieve avond Nog driemaal moet deze winter wor den gespeeld. Dinsdag 16 Jan. gaat De Cocksdorp naar De Koog. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. De afdeling „Texel" heeft Donderdag avond in De Lindeboom een zeer geani meerde, goed bezochte vergadering ge houden, waarop de heer Beugel, direc teur van het Boekhoodbureau van de Mij. een inleiding hield en vervolgens vele vragen beantwoordde. De secretaris, de heei F. R. Keijser, werd herkozen, in plaats van de heren C. H. Roeper en Jurr. Beumkes, beiden met-herkiesbaar, werden resp. gekozen de heren KI Mantje, „Ruysdael" en Joh Bakker Jzn., Hogers.raat, Den Burg. WOLVEEM ARKTEN. Op Texel werd Woensdag geen markt gehouden. In vele andere plaatsen wèl Wij noemen hier alleen de handel in Wolvee: Amsterdam: 4 schapen f 130 f 140; Groningen: weideschapen f 85 f95, f 65-f 75vette schapen f 95-f 120; vette lammeren f 65-f 95; totaal 149 stuks wolvee aldaar. Purmercnd: 53 schapen en lammeren, schapen f 70-f 115, handel goed; lammeren f 75-f 110. handel vlug. Rotterdam: 379 scnapen of lammeren; schapen per stuk f 110-90-60; lammeren per stuk f 105-90-75. VERGADERING ALGEMENE NED. LANDAUBE1DERSBOND. De Cocksdorp. Woensdag 21 Dec. j 1. hield de Algemene Nederlandse Land- arbeidersbond een vergadering in Café Hooijberg. Nadat de \corzitter, de heer Barhorst, allen welkom had geheten, in het bijzonder de heer Roelofs hoofdbe stuurder, werd de agenda afgewerkt en werden verschillende punten door de heer Roelofs behandeld. De heer Kalf sprak over de idee Staatspensioen en wekte de leden op zich aan te sluiten bij de voor kort geleden opgerichte afde ling aan Den Burg. Wij kunnen er trots op zijn als we van onszelf kunnen zeg gen: Ik ga op voor hen wiens levenszon ondergaat zoals ook op het orgaan, dat wordt uitgegeven door de Bond van Staatspensionnering, wordt vermeld En kele vragen, die werden gesteld tot de heer Roelofs, werden tot volle tevreden heid beantwoord en besproken Om ongeveer 11 uur werd de vergade ring gesloten met dank aan allen en in het bijzonder aan de heer Roelofs voor diens aanwezigheid. OVERBRUGGINGSUITKERING VORSTVERLET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat de uit betalingen van de overbruggingsrege ling en die ter zake van vorstverlet voor de georganiseerde werknemers zal plaats hebben aan de navolgende adressen: De Cocksdorp, wijk C. en Midden- Eierland: bij P. Forrer, De Cocksdorp 15; Zuid-Eierland: bij P. Jansen, 's-Herto- genbosweg E 119 d. Oosterend en wijk O: bij D. v. Taten- hove, Hoekstraat 20, Oosterend. De Koog en wijk K: bij R. Henstra, „Bosrand", De Koog K 58. Den Hoorn en wijk H: bij W. Schuyl Den Hoorn 98. Den Burg, wijk B, De Waal en wijk W bij Joh. Gieles, Schoonoordweg 2, Den Burg. Voor ongeorganiseerden geschiedt de betaling ten gemeentehuize en wel op Donderdag 4 Januari 1951, des morgens van 10-11 uur. De uitkering aan georga- niseerden vindt plaats op Donderdag 4 Januari 1951, des namiddags van 2-3 uur aan bovenstaande adressen of zo er dan weer gelegenheid is het werk te hervat ten, des avonds van 8-9 uur, eveneens aan bovenstaande adi essen. De verte genwoordigers van de vakbonden kun nen de uitkeringen in de loop van Don derdag 4 Januari a.s. ten gemeentehuize afhalen. De wekelijkse inkomstenbriefjes kun nen voor de georganiseerde werknemers eveneens aan bovenstaande adressen worden ingeleverd. De inlevering dient te geschieden op Zaterdag 30 December (heden). De briefjes worden van de vertegen woordigers van de vakorganisaties in gewacht uiterlijk in de loop van Maan dag, volgende op vorengenoemde Zater dag. Texel. 28 December 1950. Burgemeester en Wethouders van Texel De Burgemeester, C. DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. OUDERAVOND O. L. SCHOOL. WAS HOTEL TEXEL Vrijdagavond 22 December zo prachtig versierd in ver band met het Kerstbal of was dat ter gelegenheid van de Ouderavond van de o.l. school Den Burg? Immers, droeg die Ouderavond een feestelijk karakter we gens de opening van de nieuwe school welk feit enkele uren te voren had plaats gehad! De voorzitter van de Oudercommissie, de heer C. J. de Lugt, gewaagde terecht van een hoogtijdag. Hij richtte woorden van erkentelijkheid aan het adres van oud-burgemeester Rehorst. Hij hoopte, dat het onderwijzend personeel plezie rig in de nieuwe school zou werken. Nadat de secretaris, de heer A. J. Eelman, de notulen had gelezen, was het woord aan de heer Van der Kolk, het hoofd van de school, die ervan overtuigd was, dat de actie en druk van de zijde der ouders goede invloed heeft, gehad op de totstandkoming van de nieuwe school. De school heeft dit najaar een aantal van 200 lee lingen bereikt, als wij boven de 210 komen krijgen we er een zesde leerkracht bij en behoren de gecombineerde klassen tot het verleden Volgend jaar, zo vertelde spreker, woon ik 10 jaar op Texel, toen ik hier kwam, telde de school 116 leerlingen. Naast de schoolarts is thans ook een schooltandarts aan de school verbonden. Over 4 jaar zijn alle kinderen onder diens behandeling geweest. Hun gebit wordt tweemaal per jaar onderzocht. Spreker gaf de ouders in overweging ook volgend jaar weer hun steun te ge ven aan de Beroepskeuze Het kost slechts fl,per Kind. Een particulier instituut berekent f 60-f 80. Om de jeugd spaarzin bij te brengen de bedragen behoeven met groot te zijn, maar wel regelmatig gestort te wor den spaart de school via de Rijks postspaarbank en de Boerenleenbank. Spreker noemde voorts het trekken (schoolreisjes) langs de Jeugdherbergen van grote waarde voor de vorming van de kinderen Schoolzwemmen. De heer Van der Kolk merkte vervol gens op, dat op Texel betrekkelijk wei nig kinderen zijn, die kunnen zwemmen. De jeugd uit het vasteland van N.-Hol- land verstaat de kunst van de edele zwemsport doorgaans eerder dan die van Texel In zee kun je het moeilijk leren. Wij moesten hier net schoolzwemmen kunnen invoeren. In de Wieringermeer hebben de ouders zelf een klem bad ge maakt, het is 25 bij 10 meter en voor zien van een plankier en hengelinrich- ting In samenwerking met de gemeente of met de ouders willen wij een oplos sing zoeken. Burgemeester De Koning zei, dat het gemeentebestuur blij en trots is, dat de school er gekomen is. B. en W. hopen, dat de uitvoering van het andere plan (bouw tweede vleugel, gymnastieklo kaal en aula) spoedig verwezenlijkt kan worden (applaus). Hierna werd de rondvraag gehouden, een bijzondere ixmdvraag, de vragen werden ditmaal "Hl. niet op een en de zelfde persoon de voorzitter afge vuurd. doch men vormde een soort „Ra dio Olympus" (mevr. Duinker-Keijser, de heren A. J Eelman C J. v.d. Kooi en W. Wassenaar als vertegenwoordigers van de Oudercommissie, en de heer Van der Kolk mej. Hazenwinkel en de heer Van Moort). Dit gezelschao mocht heel wat vragen beantwoorden: „Mogen wij de kinderen slaan?" „Kan men de kinderen die links zijn niet beter links leren schrijven?" „Hoe moeten wij aan met een kind, dat jokt?" „Is bijwerken voor de tweede klas van kinderen die „te laat" op school komen aan te bevelen?" (Algemene opi nie: „Niet bijwerken"). „Krijgen de kin deren tegenwoordig niet te veel snoep?" En zo voorts. Na de pauze werd de nieuwe school bezichtigd. BIJKANTOOR. Aan het artikel, dat men ons deed toe komen in verband met de stichting van een Bijkantoor op Texel van de Nuts- spaarbank te Den Helder, ontlenen wij het volgende: De Nutsspaarbank te Den Helder zal met ingang van 2 Jan. 1951 een Bijkan toor openen op ons eiland, en wel te Den Burg, Kogerstraat 34, ten huize van de heer W. N. de Wijn, die als beheerder van het Bijkantoor zal optreden. Van de 34000 inwoners van Den Hel der hebben 22000 personen een spaar bankboekje bij deze spaarbank. Wan neer men nagaat, dat in vele gezinnen slechts één gezinsspaarbankboekje is, kan men zeggen, dat practiseh elke in gezetene van Den Helder van deze nut tige Instelling gebruik maakt. Het totale tegoed van de spaarders bij de Helderse Nutsspaarbank bedraagt thans ca. f 9 millioen, terwijl de reserve tot ruim f 1 millioen is gestegen. De Nutsspaarbank, die is opgericht door de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen, is een zuiver sociale Instelling. Het maken van winst is geen hoofd doel; slechts de bevordering van het sparen in alle lagen der bevolking wordt beoogd. Aandeelhouders heeft de Spaar bank niet. Alle gemaakte winst blijft ten gunste van de Spaarbank, en dus tot meerdere zekerheid voor de spaarders. De Nutsspaarbank verleent vele kos teloze diensten aan de spaarders. Zo kan men door tussenkomst van de Spaar bank belasting betalen. Gepensionneer- den kunnen hun pensioen door de Spaarbank laten incasseren, ter plaat sing op hun spaarrekening, waarover zij dan naar behoefte kunnen beschikker^ Zeevarenden kunnen door tussenkomst van de Spaarbank delegaties op dezelfde wijze laten behandelen. Ook kan men gebruik maken van de postrekening der Spaarbank, ter bij- of afschrijving der spaargelden. Voorts verstrekt de Spaar bank hypotheken tegen gemakkelijke en voordelige voorwaarden. Ook voor de pensiongasten is deze Instelling van be lang, omdat men van meer dan 400 spaarbanken, verspreid over het gehele land, met een tegced van meer dan f 1000 millioen en ruim 2 mill, spaarders bij het Bijkantoor te Texel gelden kan opnemen. Al deze diensten en nog ande re verricht de Spaarbank geheel koste loos. Stipte geheimhouding van hande lingen en spaartegoeden wordt bewaard. Hamea-Gelei voor Uw handen VALRAAM VIEL WERKELIJK. Tijdens het Kerstbal in „Casino" wer den enige bezoekers door een valraam getroffen. Er moest geneeskundige hulp worden verleend. KLEUTERSCHOOL OOSTEREND. De kleuterschool Oosterend ziet reik halzend uit naar een nieuwe hulp. Mej. Nijhuis vertrok naar elders en haar plaats werd ingenomen door mej. Gr. v. d Slikke. Gelukkig heeft het tijdelijke hoofd er een hulp bij (mevr. Slikker- Smit), maar die kracht is slechts tijde lijk beschikbaar. Daarom roept het be stuur van de school sollicitanten op voor de ontstane vacature (zie adv.) OPDOOI VAN WEGEN. De Burgemeester van Texel maakt na mens alle wegbeheerders op Texel be kend, dat zodra de dooi intreedt, het in gevolge art. 40 van het Wegenreglement Noord-Holland, verboden is tot nader order op de wegen van het eiland te rij den, te doen of te iaten rijden, met een motorrijtuig of een aanhangwagen, waarvan de wielbelasting groter is dan. 600 kg. indien de wielbandbreedte 10 cm. of meer bedraagt; 300 kg indien de wielbandbreedte minder dan 10 cm. bedraagt. Een ernstig beroep wordt gedaan op het gemeenschapsgevoel van alle be langhebbenden dit verbod nauwlettend in acht te nemen. Texel, 29 December 1950. De Burgemeester, C. DE KONING. „IT HAD TO BE YOU". Liefde is een heel raar ding. „Geen geld, geen liefde" zeggen ze wel eens, maar Victoria, een meisje, dat driemaal op het punt stond met een millionair te trouwen, ziet telkens cp het allerlaatste moment van de grote stap af en geeft de bruigom dan zo maar de bons. Ook de vierde wordt door haar uitgeschakeld voor hij haar zijn vrouwtje kan noemen. En toch weet Cupido te zegevieren als een zekere George haar pad kruist. Een amusant verhaal, soms zeer gees tig en sprankelend gespeeld door Ginger Rogers, die nog niets van haar jeugdige charme heeft verloren en die met gemak de guitigheid op kan brengen, welke hier vereist wordt. Haar partner is Cor nel Wilde in de dubbele rol van .George' en Johnnie Veel plezier zult u ook beleven als u de film „The Jolson Story" volgt. Dit is de levensgeschiedenis van de Amerikaanse zanger Al Jolson, die voordat hij in de heie wereld beroemd werd als de eerste ster van de sprekende film een uiterst populair acteur van het revue-toneel was, waar hij zijn lied jes jarenlang zong. Jolson was de eerste, die de jazz op Broadway bracht. Het filmverhaal van zijn opkomst, zijn strijd, zijn succes en zijn liefde berust vrijwel geheel op authentieke gegevens. Neerlands Nieuws. O.a. De 100,000ste koe op de Veemarkt in Den Bosch. De aankomst van Bertha Hertogh. De voetbalwedstrijd Frankrijk -Nederland te Parijs (5-2). Buitenlands Nieuws. O.a. Winston Churchill 76 jaar. Uno- troepen op Korea trekken terug. Het wintersportseizoen in Zwitserland ge opend. Nr. 59. EMMY STIEKEMA. Emmy wordt 31 December 6 jaar; zij speelt graag met poppen en heeft ook een mooie pop van Sinterklaas gehad Cor is de 17de Dec. 2 jaar geworden. Cor speelt graag met auto's, geen won der, want zijn vader is chauffeur. Emmy vindt het fijn dat ze in de krant komt, want die foto stuurt ze naar opa en opoe en ze stuurt ook een foto naar oom en tante in Amerika. Veel plezier morgen, Emmy! DE KERSTUITVOERING TE OOSTEREND. Het gebouw van de Geref. Kerk te Oosterend was tot in alle hoeken gevuld, toen Excelsior, De Lofstem en het Chr. Mannenkoor daar op 2de Kerstdag een uitvoering gaven. De avond werd door Ds. Klijnsma, Hervormd predikant, ge opend door te laten zingen Ps. 98:2 Daarna gmg zijn Eerw. voor in gebed. In zijn openingswoord zei spreker, dat hij het woord „Kersiuitvoering" bo ven het programma gedrukt te vlak vond, deze avond is een schoon besluit op de Kerstdagen. Ps. 150 eindigt met een jubel en zo villen wij deze Dagen besluiten met een Kerstjubel. Hierop brachten genoemde drie en sembles Judex uit het "oratorium Mors et Vita van Ch. Gounod, arr. A. C. van Leeuwen. De Lofstem zong vervolgens vijf kerstliederen, welke prachtig ver tolkt werden. Mej. M. Bremer speelde op het orgel een koraalfantasie over Ps. 150. Excelsior en het Mannenkoor gaven daarna beide drie nummers ten beste Ten slotte brachten de drie ensembles nog Gloria van Th. van Zutphen. Het programma werd afgewisseld door sa menzang. De organist, de heer Jn. Bak ker, speelde voortreffelijk. Ds. De Wolf bedankte in zijn slot woord alle medewerkers. Nadat men nog gezamenlijk Gezang 1 uit de Her vormde Zangbundel had gezongen, ging Ds. De Wolf voor in dankgebed. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag 31 Dec. De H. Missen, biecht gelegenheid en comrnunieuitreiken als op andere Zondagen De uitreiking v.d communie begint heden vooraan. Heden ook 2 Missen in Den Hoorn. Om 7 u. lof w.o. preek en Te Deum om God te be danken v.d. geestelijke en tijdelijke gun sten v.h. afgelopen jaar. Maandag 1 Jan. Het feest v.d. Besnijdenis des Heren en le dag v.h. burgerlijk jaar. Geen Missen in de bijkerken, n Den Burg om 7,30, 8,45 en 10 uur. Voor de Missen van 7,30 en 8,45 biechtgel 'oar die ver weg wo nen. Comrnunieuitreiken alleen onder de H. Missen. Uitreiking begint achteraan. Lof om 7 u. in verband met het feest. Na de hoogmis geeft de pastoor gelegenheid aan de pastorie aan parochianen en vooral de besturen van verenigingen om Nieuwjaar te wensen. Dinsdag 2 Jan. om 8 u vrouwencongregatie. Mis om 7, 7,30 en 8 uur. Woensdag 3 Jan. Mis om 7 en 8 u. en in Den Hoorn om 7,30. Gm 7 u. Jo- sephlof met rozenhoedje en litanie van St. Joseph v.d. op de schaal neergelegde intenties. Donderdag 4 Jan. Mis om 7 7,30 en 8 u. Biechtgel van 7-3 u Vrijdag 5 Jan. Vigilie van Driekoningen en ie Vrijdag v.d. maand Mis om 7 en om 8 u. gezongen. Ook in Oosterend gez. Mis 1 om 7,45. Comrnunieuitreiken om 6,30. Voor de Mis van 3 j. de toewijding a h. Heilig Hart van Jezus. Om 7,30 lof, w.o. een tientje en litanie v.h. H. Hart. Za terdag 6 Jan. le Zalerdag v.d. maand, toegewijd a.h. Onbevlekt Hart van Ma ria en Priesterzaterdag. Comrnunieuit reiken om 6,30. Vanwege het feest om 8 u. gez. Mis. Mis Dm 7 en 8 u. en in de ka pel om 8 uur Biechthoren van 4-8 op de hele uren en om 7,30 Marialof ter ere v.d. le Zaterdag met rozenhoedje en daarna het gebed v.d priesters. Zondag 7 Jan. Feest v.d. H Familie. PREDIKBEURTEN. Zondag 31 December (Oudejaarsdag) N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Boven, van Den Hoorn, in Eben Haëzer. half 8 Ds. van Reijendam, in Eben Haëzer. Jaarsluiting. In beide diensten nocdcollecte Synode De Koog 7 uur Ds. Janse Synodale Oudejaarsavond collecte De Waal half 9 Ds. Janse Synodale Oudejaarsavond collecte Oudeschild 7,30 de heer Termaat, Extra collecte v.d. kerkvoogdij De Cocksdorp 7,30 Ds. Soesan. Extra bus Extra collecte v.d. kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds. van Reijendam 8 uur Oudejaarsavonddienst Ds. van Boven Extra collecte ten bate v.h. restaura tiefonds. Er rijden gratis bussen door de P.H. Polder. Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Maandcollecte kerkvoogdij 19,30 uur Ds. Klijnsma Oudejaars avonddienst. Maandcoll. kerkvoogdij GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg Oosterend 10 uur Ds. Goedendorp 19,30 uur Ds. de Wolf. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Hoorn 10 uur Ds. van Veen Oosterend 18,30 uur Ds. van Veen Den Burg 19,45 uur Ds van Veen Maandag 1 Januari 1951. N. H. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. van Reijendam in Eben Haëzer De Waal geen dienst De Koog geen dienst. Oudeschild 10,30 Morgenwijding en ge meenteontmoeting De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma GEREF. KERK Den Burg Oosterend 10 uur Ds de Wolf DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Geen dienst. ZONDAGSDIENST DEN BURG. en NIEUWJAARSDAG: DOKTER SCHALKWIJK. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 22 tot en met 28 December 1950. Geboren: Jacoba dv Jan Spaans en Cornelia Zomerdijk. Ariena dv Simon Lap en Cornelia Hoogvorst. Johannes C. zv Waltherus van Beek en Barbera Wit te. Cornells zv Comclis Schuijl en Eli zabeth Koorn. Ondertrouwd: Gere. Getrouwd: Theodorus Koning en Di- vera Aker. Marinus Bakker en Maria L. Hartloper Gefrit Slaman en Jannetje M. Logman. Job van dei Vliet en Rei- nette Wuis. Overleden- Helena S. Vinken, 74 jaar. Helena C Reuvers, 59 jaar, echtg. van Pieter Roeper Jakob Hopman, 82 jaar, echtg. van Petronella Bakker Gevonden: 1 oreiweikje, 2 kinderwan- en, 1 stuk touw. TEXELAARTJES. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. een partij graszaad Engels en Italiaans f 1,- per k.g. hij 1Haarsma. Grietjeshoeve Te k 1 paar nikkelen schaatsen A Kalis Peperstraat 37 O'cnd Texel - Te k. een vers afgekalfde vaars P. Bakker Kogerweg n.b. Flora Te k. 12 pak prima hooi f 3,50 per pak en een klein email- Ie kacheltje Waalderst. 25 Verloren dekzeil gaarne en tegen beloning terug bij A L. Zijp Warmoestraat 75 Den Burg Weggelopen cypers met witte poes, met wond aan linker voorpoot. Gaarne terug bij W.de Jong Nieuwstraat 3 Best^ ci troenbonen te k. J Kool Padangweg 4 Eierland - Te k. 1 paar kunstschaatsen met hoge bruine schoenen maat 38 en 1 paar Friese schaatsen z.g.a.n. Warmoes straat 55 Te k, z.g.a.n. bruine damesschoenen met schaatsen maat 39 ook ge nepen te ruilen voor maat 40 Oudeschild 384 - Te k. prima kunstschaatsen N. Huysman Rzn Schoonoord- weg 5, Den Burg, Texel Mede namens wederzijd se Ouders betuigen wij hiermede oprechte dank voor degrote belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden C. DRIJVER P. M. DRIJVER- Stoepker Oosterend, Texel. December 1950 Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen. Den Hoorn, Tel. 10. Op 1ste Kerstdag wer den wc door Gods goed heid verblijd met de ge boorde van ons Zoontje en Broertje JAN iJohannes Cornelis) B. v. BEEK-Witte W. v. BEEK ANTOON. Zuid-Eierland E 56 De Heer en Mevrouw LAP-REHORST geven met vreugde en dank baarheid kennis van de geboorte van hun Dochters Willy Helena en Gerda Petronella Delft, 24 December 1950. Mijnbouwstraat 1 Tijdelijk „Bethel", Kamer 11 Op de Tweede Kerst dag overleed plotse ling, onze beminde Zuster, Behuwdzus ter en Tante Helena Sophia VINKEN in dc ouderdom van 74 jaar. Namens de familie: G M. VINKEN. Den Burg, Texel, Molenstraat 36. De begrafenis heeft Vriidag 29 Dec. plaats gehad. Op 22 December 1950 overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, - Behuwd-, Groot- en Overgroot vader CHRISTIAAN VISMAN, in de ouderdom van 97 jaar Uit aller naam: P VISMAN Sr. IJmuiden Bloemstr. 99 27 December 1950. De teraardebestelling heeft inmiddels plaats gevonden op 26 Dec. op de Westerbegraaf- pïaats te IJmuiden. Hartelijke dank aan allen voor de hulp bij het ongeluk, mij overkomen en voor de grote belangstel ling en medeleven bij mijn genezing en thuiskomst ondervonden COR VISMAN Enige en algemene kennisgeving voor Texel Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Cornelis E SCHUIIL-Koorn C SCHUIJL WIM en PIET Westergeest B 69, Texel, 27 December 1950. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de deelneming bij de ziekte en 't over lijden van onze lieve Mem. Met name Ds. de Wolf Dokter Feikema, Zuster, dragers en kleedopleg- sters. Familie DE ZWART.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2