Tweede blad van de Texelse Courant Rijmkroniek 1950 Lief en Leed uit het jaar 1950 van Zaterdag 30 December 1950 0 door Huib Fenijn 5 Zo zijn we dan weer aan het einde gekomen, Een jaar ginq voorbij met zijn lief en zijn leed. Het lijkt nog zo eindeloos als je er voorstaat, En 't lijkt reeds vertrokken éér dat je het weet. Wij willen nu weer, naar aloude traditie, In rijmvorm bezingen hetgeen is geschied, Voornamelijk wat er op Texel gebeurde, Aan tegen- en voorspoed, aan vreugd en verdriet. oude jaar gaf direct I eel reden om te juichen. \eel plannen werden er gemaakt, veel vielen er in duigen. [)e Benelux dat werd nog niets, Vei zie je luxe benen pie schijnen hier en overal pwars door de nylons henen. pe Fiscus is nog steeds in touw Dns Kikkers" kaal te plukken, Kef leger dat groeit bij de dag, Vij lopen straks op krukken poch laat ons niet wanhopig zijn, fc'aasf alle petberichten, Varen er, zeer tot onze vreugd, bok betere berichten, net Witte Kruis op Texel hield feen kleutercursus, vrienden fodat die straks de weg wel in foe luiers zullen vinden. Van zuigeling tot ouderdom, |/s maar een enk'/e schrede, De oudste Texelaar, Jan Trap, lis dit jaar overleden. iZijn nicht, F. Timmer-Bremer mag ■Zich thans de oudste noemen, IDocii op tien kruisjes kan zij zich ■Voorlopig niet beroemen. |De trots van Skil, de molen, mocht |Men dit jaar restaureren, IEen daad, die wij als Texelaars IFen zeerste ook waarderen. lOns eiland heeft aan tuinwal nog Vierhonderd kilometer, [Wanneer men die gcat slechten, wordt [Hei hier beslist niet beter. I 'k Hoop dan ook dat men zuinig is I Op dit zo Texels eigen, |£n wij door de verkaveling IGeen landschapschennis krijqen. I De T.B.C.-bestrijding is IHeel Texel door gaan lichten, I Ai wilde men niet dadelijk [Voor deze noodzaak zwichten. Maar negentig procent heett toch Het hempie uitgetrokken, Al scheidde men nauwkeurig dan I De schapen en de bokken Oost'rend kreeg van 't Prins Bernhard- fonds Vijfhonderd pietermannen Voor de muzieknis die er komt, I Daar zit muziek in, mannen. Den Hoorn, dat ook van blazen houdt, Kreeg duizend pequlanten, I Van de geméènte vooi een nis, I Dus vreugd aan alle kanten. I Behalve voor Klaas Boon, waar men Driehonderd gulden gapte Oud-Eurgcmeeslcr Kehorst werd Hoofd van Jutterstad. En men nog altijd maar niet weet Wie of 'm dat toch lapte. Piet Boom die mocht een halve eeuw Als koorzanger fungeren, Ging zingend door het leven dus. Wat kan men meer begeren! Het Esperantomonument Mocht men ook weer herbouwen, En zag men onze Willem Boon Maar daag'lijks stenen sjouwen. Laat ons van harte hopen, dat Het nooit meer v/ordt geschonden En Texel immer blijft gespaard Voor deigelijke wonden. Cocksdorp stond bijna op zijn kop Toen Kraak kwam met zijn leeuwen. Zelfs Besjes" stonden aan de lijn ,,Hup Kraak, hup Kraak" te schreeuwen Voor Herman Steigstra en zijn vrouw Was het voorwaar geen pretje, Toen zij, door stormweer overmand Ronddreven in een vletje. Gelukkig kwamen Pa en Ma Weer in behouden haven En Herman kon dit avontuur Heel trots ten boek gaan staven. De Oudeschilder oudjes zijn Een autotocht gaan maken, JUBILEA. 9 Jan. H de Ridder en G. de Ridder- Dob 60 jaar getrouwd. 5 Jan. Fanfarecorps D E K., te Den Hoorn, bestaat 25 jaar. Binnespijk en Zuidelijk Zuidhaf- fel 600 jaar geleden bedijkt. 29 Jan De heer P B. Koster, Haar- lem, eerder te De Cocksdorp, 25 jaar postbode. 23 Febi De heer J. Veldstra werd 25 jaar geleden benoemd tot gemeente-op zichter (thans technisch ambtenaar 1ste klasse). 15 Febr. Mevr. de Wed. T. Weverink- Beumkes viert haar 90ste verjaardag. 21 Maart. De heer C. Keijzer 40 jaar aannemer 22 Maart. Echtpaar J. Wetsteen-Peper 50 jaar getrouwd. 23 Maart. J. v.d. Vis en G. v.d. Vis- Ellen 50 jaar getrouwd 25 Maart. De Geief. Knapenver. „Ti- motheus", te Oosrerend, viert haar 30- jarig bestaan. 10 April. De heer P. Boom, 50 jaar koorzanger, 40 jaar organist en 25 jaar organist-directeur van het parochiale zangkoor te Oudesehild, door de Paus onderscheiden met het Gouden Kruis „pro Ecclesia et Pontifice". 25 April. Echtpaar J. Roeper Jnzn. en D. Roeper-Bakker, Den Burg, 55 jaar getrouwd 28 April. De heer H. Boogaard 25 jaar kerkmeester van de R.K. Bijkerk te Oosterend. 10 Mei. De echtparen Dogger-Tho massen, Bruin-Hogerheide en Van der Vis-Eelman 55 jaar getrouwd. 18 Mei. Echtpaar J Vlas-Den Braven, Oudesehild, 50 jaar getrouwd. 1 Mei. Piet v.d. Krogt 50 jaar koop man van Texelse lammeren. 5 Juni. Echtpaar Dijker-Dekker, Het Noorden, 60 jaar getrouwd. 31 Mei Echtpaar Lap-Bruin, Den Hoorn. 50 jaar getrouwd. 16 Juni. De heer A. Broekman 25 jaar gemeente-ontvanger 29 Juni. Gouden huwelijksfeest van echtpaar Dijker-Daalder, te Zevenhui zen. 15 Aug. J. Stolk en S. Stolk-Stark 50 jaar getrouwd. 5 Sept. De heren J. Tiessen en H. K. Remmers geïnstalleerd als leden van de Welstandscommissie Noordhollands Noorderkwartier. 8 Sept. De heer Th. Witte, commies-ti- tulair bij de belastingen, 25 jaar in dienst van de Fiscus. 27 Oct „Vriendenkring", Den Burg, bestaat 50 jaar. 30 Oct. Dros' Bakkerij, Oudesehild, be staat 50 jaar. 16 Nov. Het echtpaar L. Kikkert en W Kikkert-Schellinger te Oudesehild 50 jaar getrouwd. 29 Nov. De heer J. Drijver 40 jaar aannemer. PERSONALIA. 15 Febr. De heer C. Kuip benoemd tot ere-lid van C.Z. „Eendracht'.'. Febr. Dokter Boswijk van 1919 af arts te Den Burg, neemt afscheid van Texel. 15 Maart Zuster C P. de Jongh, te Goes, benoemd tol wijkverpleegster- huisbezoekster te Oosterend. 18 Maart. De heer J. Westdorp be noemd tot ere-voorzitter van de afd. Eierland-De C ocksdorp van de Ned. Landarbeidersbond. April. Mr. G. D Rehorst, hoofd van de gemeente Texel, benoemd tot burge meester van Den Helder. 27 Febr. De heer en mevr Bakker- Zuidewind nemen afscheid van de Jeugdherberg Panorama. Sinds de ope ning (1931) ontvingen zij 62,000 gasten. April. De heer A. J. W Lap W.Hzn. slaagt te Delft voor scheepsbouwkundig ingenieur. April. De heer T. Visser, dienstgelei- der bij de belastingen te 't Zand, over geplaatst naar Texel. 19 April. De heex- L. van Hoorn, secr.- penmngmeester-opzichter van de pol der Eierland, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Juli. De heer J. Visman, Oudesehild, benoemd tot monteur le klasse. 24 Juli. De Eerw. Zuster Maria Catha- rina (in de wereld Neeltje Hin) viert haar zilveren professie-feest in het St. Franciscus Ziekenhuis le R'dam. 20 Juli Prinses Wilhelmina, aan boord van de Piet Hein, tekent in de haven van Oudesehild Texelse botters. 11 Aug. Mevr de wed. F. Bremer- Timmer. Nieuwstraai, Oosterend, Texel's oudste ingezetene, 94 jaar. Sept. De heer G. Troost, De Cocks dorp, benoemd tot kantoorhouder bij de P.T.T. in vaste dienst. Sept. De schrijver J. van Laar overge plaatst van Den Helder (inspectie dei- belasting) naar Texel (kantoor). En konden over deze trip Niet uitgebabbeld raken. Hetzelfde deden ook nog de Verpleegden uit „Irene", Een week daarna toen hadden ze t Zowaar nog in de benen. De nieuwe ziekenauto mag Met recht een aanwinst heten, Want die daarvóór de dienst moest doen Was tot de as versleten. Dat is dus weer een stap vooruit Al is het dan te hopen Dat u en ik en iedereen Haar maar zullen ontlopen. Over een droge zomer had Men waarlijk niet te klagen, -Want hoe ook anders werd gehoopt, 't Was regen, alle dQgen. Doch als het droog is klaagt men ook, Dat weet ik al zo'n beetje. Dus deden onze boeren toch Hun koppies en hun theetje. De Eendrachtkreeg de eerste prijs Voor zijn Edammer kazen, Mijn vrouw en ik qlommen van trots Toen wij dat nieuwtje lazen. Zèlt heb ik ze wel niet gekeurd, Maar dat mag 'm met hind'ren, Dat wil ik heus alsnog wel doen, Zo ook mijn vrouw en kind'ren Het Opperhoofd van onze stam. Oud Burgemeester Rehorst, Werd hoofd van Jutterstad, alwaar Hij nu de zorgen meetorst. Wij kregen daarvoor in de plaats Een resident en Koning, Plus zijn gevolg, men gaf althans Een weeshuis hem tot woning. De veerpont heeft weer heel veel stof Op Texel op doen waaien, Maar 't resultaat is, dat men in Een kring wat rond blijft draaien. Tientallen mensen hebben reeds Hun kijk daaroo gegeven. En met elkander hebben zij Al kranten vol geschreven. Naar mijn idee zal het vooreerst Nog wel een poosje duren Eer dat wij dichter zijn beland Bij onze Jutterburen. Natuurlijk hadden wij dit jaar Weer brandjes en wat branden, Maar Veldstra met zijn blussersvolk Die roerde best de handen. Dan waren er, begrijpelijk: Veel jubilea, vrinden, Die u hier elders in ons blad Van A tot Z kunt vinden. De Texel-Afrikaner Siem Sprak hier voor volle zalen En liep weer trouvop klompen rond Instede van sandalen. Voorts waren er veel bruiloften, Te veel om te bezingen, En verder waren er vanzelf Nog vele and're dinqen Die ik hier niet berijmen kan. Daar dan de krant te vol wordt. En, wat wel te begiijpen is, De redacteur dan dol wordt. Ik wil besluiten met de wens Dat 't jaar dat staat te komen, Wat meer geschrijf qeeft over vrêe En minder over atomen. Dat het afschuw'lijk duurtespook Ons niet nóg meer komt plagen. En iederen zijn steentje tot De welvaart bij mag dragen. 'k Wens B en W. en heel de raad Op al hun werk God's zegen. En alle mede-Te sseloars Veel voorspoed op hun wegen. EINDE Sept Zuster A. L Meijer onderschei den uit erkentelijkheid jegens haar trouw en toewijding gedurende 29 jaar (1920-1949) in dienst van het W:tte Kruis aan de gemeenschap bewezen 7 Oct. Installatie burgemeester C de Koning. Oct. Mevr. De Waal-Daams benoemd tot hoofd-leidster van de Nutsbewaar- school, als opvolgster van mej Th. Room, thans mevr. Th. Vlas-Room. Oct. De heer M. L. Kempenaar, Cu- lemborg, benoemd lot ontvanger der be lastingen te Den Burg, de wnd. ontvan ger, de heer Th. J. Witte, verplaatst naar Den Helder. 17 Dec Texels oudste tweeling, de heer J. Mantje en inej. C Mantje (Oos terend), 80 jaar POLDERS EN WATERSHAPPEN. Jan. De P. H. Polder heeft bijna negen km. hoofdafwateringen verbeterd. Sept. Polder Eierland maakt ontwate- lingsplan bekend. Zal f375,000 kosten. 15 Dec. De gerestaureerde molen van Het Noorden weer in gebruik gesteld ZIJ DIE HEENGINGEN. 3 Jan Jan Trap, Texels oudste ingeze tene, geboren 16 Maart 1849, overleden 5 Febr. De heer T. Dogger Czn. over leden Hij was de pionier van het Zie kenfondswezen, een der oprichters van de afd. Texel der SDAP en oud-raads lid. 11 Mei De heer P Dros Albzn., van 1907-1947 commissaris der N.V. TESO. op 73-j. leeftijd overleden. 29 Aug. De heer P. Bossen, van 1914 tot 1924 directeur van de Zeevartschool te Den Burg, te Alkmaar op 91-j. leef tijd overleden. 19 Sept Mevrouw E. C. Keijser-Bo- lier, voorzitster van de Bond van Platte landsvrouwen op 59-j. leeftijd overle den. 4 Oct. De heer W. Eelman Klzn., Oos terend, bestuurslid van vele verenigin gen, op 49-j leeftijd overleden. 14 Nov. De heer A. C. Rab, ere-voor zitter van S.V. Texel, waarvan hij me de-oprichter was, en ere-voorzitter van sociëteit „Harmonie", op zijn 81ste ver jaardag overleden 13 Dec Oud-schipper Jan Kooger op 76-j leeftijd overleden. 16 Dec. wordt hij door zijn vrienden van „Moed, Vertrou wen en Zelfopoffering" naar zijn laatste lustplaats gedragen. ALLERLEI. Overblijfselen van bomen in de bodem van de P H. Polder gevonden, dicht bij het gemaal Jan Het Witte Kruis organiseert te Den Hoorn, De Koog en Oudesehild een moeder- en kleutercursus. Jan. De Slufter binnen 10 jaar ander halve km. zuidwaarts opgedrongen. 15 Jan. De heer M. Spigt vindt bij paal 22 een diepzeevis, een braam Jan. Op het weiland van „Welte vreden" bloeien reeds madeliefjes. Jan. Rupsenbestrijding bij De Koog in actie. 29 Jan. Balmasqué in Hotel Texel. 27 Jan. 337 Werklozen, hoofdzakelijk landarbeiders (wegens vorstverlet). Jan. Bij Callantsoog gestorven zil vermeeuw gevonden, in 1928 op Texel geringd Febr. De heer B H. Boks wint 2 eerste prijzen op de grote nationale bak kerijtentoonstelling te Beverwijk. Febr. Zuivelfabriek „Eendracht" telt 362 leden. Febr. Witte Kruis koopt voormali ge pastorie van de Geief. Kerk v.h. H. V. te Oosterend ten behoeve van haar Wijkverpleging 24 Febr. De nieuwe telefooncentrale te Den Burg in gebruik gesteld. Febr Orkest zonder Naam in „Ca sino". 4 Maart. De eerste lepelaars gearri veerd. Maart. Markt wordt voor pluimvee gesloten in verband met de elders heer sende pseudo-vogelpest. Maart De korenmolen te Oudesehild wordt gerestaureerd. 21 Maart Truus Hogenbosch, Zuid- haffel, vindt het eerste kievitsei. Burge meester Rehorst mag het proeven. 24 Maart De vuui toren weer in ge bruik genomen. 30 Maart De 40 deelnemers electrisch lassen ontvangen getuigschrift 23 Febr. De Burgemeester-Strandvon der verkoopt voor f 6000 aan aange brachte goederen. 25 Febr. Tuimelaar aangespoeld. Febr. 90,1 pet. van de Texelse be volking doorgelicht ter bestrijding van de t.b.c. Maart. Het Prins Bernhard Fonds schenkt f 500 voor, de muzieknis te Oos terend 6 April. Cor Visman vindt in Waalen- Burg reeds een nest met 3 grutto-eieren April. Er zijn meer kieviten dan vo rig jaar. 15 April. 12 Texelaars naar Australië en Nieuw-Zeeland. April. Het echtpaar Veldwisch, Delft, benoemd tot Jeugdherbergouders. April. De toren van de N H. kerk te Den Hoorn is weer een haan rijk. 22 April. 235 Texelaars, ex-gedepor- teerden, bieden Assen een monumentale bank aan. Vries oen lraaie kroon 30 April. Op Texel worden 30 Meier- blissen gesignaleerd. 4 Mei. Texel herdenkt de gevallenen 5 Mei De eerste twee kisten kap- meeuw.eieren vervoerd. Mei. De Koog viert bevrijdingsfeest. Henk Veldman wint de ronde van De Koog. 14 Mei strijkt flam.ngo op De Schor ren neer en blijft daar vele maanden lang. Mei. Badweg dooi getrokken tot het strand. 29 Mei. Het herbouwde Esperanto monument onthuld door Willv en Wim Duinker, kinderen van wijlen de heer Joh M. Duinker, aan wiens geestdrift de oprichting van het oorspronkelijk monument te danken was. 3 Juni meldt de Tesselaar dal op de Schorren reeds 21000 kapmeeuweieren geraapt zijn. 15 Juni Opening oudheidkundige ten toonstelling in de N.H. kerk te Oude sehild. 19 Juni. De Koog heeft een eigen brandspuit. 29 Juni. Volksfeesten te Den Burg. Collecten bij orgelmuziek. 29 en 30 Juni. Volksfeesten te Oude sehild I Juli. Eerste zeepkistenrace op Texel Op de Hogeberg. Juli. Hond van familie K Wetsteen, Weverstraat, zoogt jonge poesjes. 28 Juni Het bestuur van de te vor men Stichting-Protestants Rusthuis ge ïnstalleerd. Het Rusthuis zal 2 ton kos ten en plaats bieden aan 50 personen 15 Juli. Baggermolen gaat te Oude sehild zijn werk beginnen 13 Juli. Klassiek? muziek in de N. H kerk te Oudesehild door het Heldcrse Strijkkwartet. Juli-Aug. Philips Wonderluin voor de Stichting "40-'45 op Texel. Juli. De heer Daan Bonne Klzn De Koog, wint f 2500 als deelnemer aan Blue Band prijsvraag. 30 Juli. Fata morgana Vanaf het cen trum van Texel ziet men Den Helder en Wieringen in de lucht! 5 Aug Feestcommissie bereidt 1000 kinderen denderend feest in het Park te Den Burg Aug. „Fijn en Grof", nieuwe Texelse roman door D L. Daaider. 27 Aug. Jacht op Geheime Zender" in de Weslermient 6 en 7 Sept feest te Den Burg. 7 Sept. groots vuurwerk 30 Aug. Verpleegden uit Huize Irene' maken autotocht. 5 Sept. Er vertrekt weer een groepje Texelaars naar Australië. 10 Sept. Oudeschild's Ouden van Da gen maken autotocht II Sept. Mevr. A van Heerwaarden- De Porto wint de hoofdprijs van de eta lagewedstrijd. 12 Sept. Lou Bandy in „De Oranje boom" Sept. Spook "in het Molenbos gesigna leerd 23 Sept. „Sinfonia" concerteert in het „Casino". Sept De Minister van Verkeer en Waterstaat brengt de aanleg van een nieuwe veerhaven aan het Horntje op de begroting. Eind Sept. Er valt zoveel water, dat vele landerijen blank staan. Sommige boeren zetten hun koeien reeds op stal. Sept. Mevrouw Boswijk-Ritmeester wint de door ons blad georganiseerde prijsvraag „Wanneer wordt onze nieuwe burgemeester geïnstalleerd?" 1 Nov. Postkantoor Den Burg is voor laan hulppostkantoo! (De heer Abma, directeur, te Dieren benoemd). Oct. Jur Noordijk toont redactie al bum met 2773 sigarenbandjes. 17 Oct. Weer enige families naar Au stralië. 15 Oct. Het Nationaal Muziekcorps van het Leger des Heils concerteert in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. 26 Oct. Jonge eendjes op hoeve Spyk. 9 Nov. Partij v.d. Arbeid houdt Zaal forum. Nov. Mazelen in De Koog Nov. De heer W. Griek, Oudesehild, wint de «hoofdprijs v. verloting, wel ke door do Middenstandsverenigingen georganiseerd werd 1 Dec. De Sint kwam met de „Dokter Wagemaker" naar Texel Hij was uitge nodigd door de Texelse Middenstands verenigingen, die drie knalfuiven orga niseerden in „De Oranjeboom" Dec. De vuurtoren nog 140 van het strand. 5 Dec. 115 Nieuwe Sunderklazen dank zij actie van „Folklore". 12 Dcc Honderden „Ouwe Sunderkla zen" op Texel, Boerenbruiloft uit 1370 wint wisselbeker Texelse Courant. 16 Dec Rode Kruis Colonne uit Den Helder demonstreert te Den Burg als inleiding tot de E H B O.-cursus, welke in Januari begint. Dec. Reddingboothuisje van De Knm wordt gesloopt 19 Dec. Bouw postkantoor Den Burg aanbesteed Laagste inschrijfster fa Duin, Den Burg voor f 99,500, 14 Dec. VPRO-Bin'hngsavond te Den Burg ONGEVALLEN, BRANDEN, ENZ. 4 Jan Boerderij „De Eierkoogschuur" door brand verwoest. 15 Jan Bij Horntje spoelt lijk van de Helderse apotheker E. W. Beth aan, slachtoffer van op 23 Oct. 1949 bij Ou desehild omgeslagen jol. 28 Maart. De 19-jange Gijs Keijzer op de Schilderweg loor auto aangeredenen gedood. 3 April. Schuur van de heer A. Buis te De Cocksdorp verbrand. 12 Juni. De 18-j P. A. Hooykaas, uit Den Haag, gehuwd en vader van 6 kin deren, in De Mok verdronken. 16 Juni. Postbode C. Troost redt 2-j. zoontje van familie Koolstra, Het Noor den, uit diepe tochtsloot. 23 Juni. Bij De Cocksdorp lijk van le stuurman* van het Zweedse schip „Nor- damvik" opgepikt 2 Juli. De 21-j. Annie Kroese, uit Friesland, door badmeester L. v. Heer- waarden en diens assistent, Geb. Boo gaard, met een vlet gered. 16 Juli. Windhoos over Oosterend. 14 Aug. Hooibroei op Huis Frans en op de boerderij van de heer D. Kuiper, Molenbuurt 19 Aug. hooibroei op Ro zenburg en De Hoogte 25 Aug. Reparacie-inrichting van de fa. gebr M. en A. J. Vonk, Hogerstraat, uitgebrand. 26 Aug. Koe van de heer N Eelman, Nieuw Leven", door de bliksem gedood Sept. Zware granaat gevonden achter de woning van de fam Jb van Heer warden, Molenstraat 28, Den Burg 4 Sept. De 49-j. B. Zijlstra, uit Hilver sum overlijdt op het strand na het ne men van een bad. 12 en 13 Sept. Twee lijken aange spoeld, behorende tot de groep Engelse zeeverkenners, welker boot in het Ka naal verging. 3 October. Bij het Westerslag spoelt een lijk aan. 30 Sept. Hooibroei op de boerderij van de familie Sweers, Kerkeplaats. 11 Oct De 8-j Miep Spigt, Eierland, van stro-pers gevallen en gedood. 30 Oct. Cor Visman ernstig gewond bij motorongeval bij „Ora et Labora". 15 Nov. Zes Engelse Zeeverkenners, die op 25 Aug. jl. met hun scheepje in het Kanaal verongelukten, te Den Burg begraven 18 Dec. Luxe auto van garagebedrijf Goënga, Den Hoorn, bij „de Atlas" ver brand Geen persoonlijke ongelukken. POLITIEZAKEN. Febr. Steenkoiondiefstal in De Waal 11 Mei F 300 ontvreemd uit de win kellade van de nanufacturier K Boon ,te Den Hoorn 28 Juli. Na 's nvonas half 12 mogen geen rijwielen meer onbeheerd langs de openbare weg staan, aldus gewijzigde politie-verordening. SCHEEPVAART EN VISSERIJ. Honderd jaar geleden werd te De Koog een reddingboot gestationneerd. 12 Febr Fins schip op de Haaks ver gaan; 11 van de 29 opvarenden verdron ken. April. Toren van N H. kerk te Den Hoorn geen officieel zeemerk meer. April. Wéér een botter verkocht; Ou desehild heeft nu nog slechts 4 kust- vaartuigjes 7 April. De vissers Gielis en Leijen vangen een zalm van 23 pond 12 April. De TX 25 wordt op het Mars diep door de TX 80 gekraakt. Juni. Makreel langs de kust. Koger jongens vangen er 1000. 3 Juli. Storm slaat motorboot De Zee meeuw van haar ankers, schipper Steig stra en echtgenote met ijzeren vlet „De Onrust op anderhalve km van de ha ven Vlieland gestrand. 9 Sept. De Koger reddingboot ver- Irekt. Sept Schipper B. Vlaming vangt een haai van ruim 2 meter lang en 80 kilo zwaar.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 3