£003333120. 1950 Paardensport - in de eeuw der techniek De moeilijke keus LIEF EN LEED IN 1950. NIEUWE VERENIGINGEN. 5 Mei. Bewoners van Schoonoordweg, Witte Kruislaan en Burgerhoutstraat richten buurtvereniging „Tonevido" op. Mei. Vereniging voor Volksfeesten en Texelse Folklore opgericht. Oct. Mej Marry Bremer richt te Oos terend een kinderzangklasse op. 3 Nov. Voorlopig bestuur gevormd voor op te richten Speeltuinvereniging te Den Burg. Nov. Speeltuin van Den Burg in oprichting krijgt de naam „Hollebol". 21 Nov. Texelse afdeling van de Bond voor Staatspensionnering gevormd. Dec. Te Den Burg Geref. Evangelisa- tiekoor opgericht. VERENIGINGSLEVEN. Maart. Cursus amateur-toneelspelers. Febr. De heer Jan Visser benoemd tot dirigent van Oosterend's N.H. kerk koor. Maart. Het Witte Kruis heeft 2400 leden. 14 April. De heer H. Steenhuis be noemd tot ere-voorzitter van Damclub „Texel". 29 April. De kinderzangklasse van mevr. Room-Wilkeshuis voert de ope rette „De Sneeuwmuts" op. Natuurmonumenten vergrootte haar bezit op Texel met 7,5 ha. 12 Mei. Ned. Ver. tot Bescherming v. Vogels vergadert op Texel, 13 Mei houdt zij excursie naar de broedplaatsen. 18 Mei. Texels Fanfare, le prijs op concours te Wijdenes, naar afd. Uit muntendheid. Juni. De Lofstem behaalt le prijs op concours te Alkmaar; Oosterend's Mannenkoor een 2de prijs. 28 Sept. ,,Zonnesiraal"-avond in „De Oranjeboom" Jan van Jutphen houdt boeiende causerie. 11 Nov. Damclub Texel bestaat 25 jaar 16 Nov. Dr. Van Ledden Hulsebosch spreekt in „Casino". LANDBOUW EN VEETEELT. Jan. Texel heeft nog 400 km. tuinwal, aldus de heer Schrammeijer in een cau serie over de ruilverkaveling. Maart. Ongeveer 40,000 kippen op Texel. Maart Vierling in de schapenwereld op „Marico". Maart. De wol is weer vrij. 31 Maart. Stierenkeuring te Den Burg. 15 Mei. Eerste lammerenmarkt, aan voer 500, prijzen f 40-f 46. 22 Mei. 2de Lammerenmarkt, aanvoer 2750, prijzen f 38-f 45. 30 Mei. 3de lammerenmarkt. Aanvoer 2500 stuks, prijzen f 38-f 47. 5 Juni. 4de Lammerenmarkt. 2285 stuks, prijzen f 37-f 44 12 Juni. 5de Lammerenmarkt. 1600 stuks, prijzen f 37,50-f 44. 26 Juni. 6de Lammerenmarkt. 850 stuks, prijzen f 37-f 44. Juni. De schapenexporteur H. J. Keij- ser verkoopt 34 stuks wolvee aan Peru. Juni „Koba", eig. de heer A. P. Dal- meijer, kampioen productiekoe van de Rundvee Fokvereniging Texel (in het laatste verenigingsjaar). 4 Sept. Schapenfokveedag 19 Sept. Rundvee Fokver. Texel en de Coop. Ver. voor K.I. organiserm runder keuring 400 inzendingen. Sept. Texels wolvee behaalt successen te Den Bosch 27 Sept. Een nieuwe herfst, een nieuw geluid: op boerderij mevr. de wed. Beumkes, Den Hoorn, worden drie lam meren geworpen. 29 Sept. De Edammertjes van Zuivel fabriek „Eendracht" behalen te Alk maar de le prijs. Oct. De Texelse kippenstapel op 40,000 geschat. Oct. Ram van de heer Jb. Lap Klzn Den Hoorn, wordt kampioen op de fok- óag te Alkmaar 28 Oct. 50 ooilammeien naar Peru 3 Dec Reactie op het bedrijf? Dan korting op het melkgeld, aldus het be sluit van zuivelfabriek „Eendracht". Nov Ned. Wolfedoratie maakt nabe taling van 30 pet. nekend voor scheer 18 Dec. Lenteboden op „Vredestein": twee kerngezonde lammeren De Texelse pluimveehouders leverden dit jaar voor meer Jan een half millioen gulden eieren aan de P.T.V. „Texel". ONDERWIJS. 11 en 12 Maart School Midden-Eier- land voert „Repelsteeltje" op. Maart. De heer N. Maat treedt af als bestuurslid van de Ver. v. Chr. Volks onderwijs. Hij had die functie 30 jaar lang vervuld. 30 Maart. De heer H Steenhuis neemt afscheid als hoofd van de Ulo werd te Meppel benoemd. 28 Maart. De heer Jn. Daalder geko zen tot voorzitter van de School met de Bijbel te Oosterend. 1 Maart. De heer P. B. Riteco I2V2 jaar hoofd van de R. K. School te Den Burg. 1 Maart. Zuster Maris Stella I2V2 jaar hoofd van de R.K. Fröbelschool te Den Burg. 24 Febr. De heer Flokstra, onderwij zer aan de o.l. school te Oosterend, neemt afscheid. 3 Maart. De heer J. B. van Zon, Waal wijk, benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school te Oosterand. 3 Maart. De heer W. J. Jouwersma be noemd tot Hoofd van de Ulo-school. I April. School te Oudeschild voert op de operette „De kleren maken de man". 15 April. Mevr. K. de Vries-Meinsma wordt eervol ontslag verleend als tijde lijk onderwijzeres aan de o.l. school te De Koog. April. De heer J. Buisman met ingang van 24 Aug. benoemd tot onderwijzer aan de Landbouwschool te Den Burg. 8 Mei. Mevr. J. v.d. Vlies-Koopman eervol ontslag verleend als tijdelijk on derwijzeres aan Je o.l. school te Oude schild. Mevr. C. Vriesman-Ter Brugge, Pet ten, met ingang van 8 Mei benoemd tot onderwijzeres te Oudeschild. Mei. Mej. J. v.d. Schaaf, benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. school te De Koog. II Mei. 113 scholieren behalen het verkeersdiploma. Mei Leerlingen van o.l school Den Burg en De Koog door beroepskeuze- adviseurs getest. 26 Mei Mej. A. van Hasselt benoemd tot onderwijzeres te De Cocksdorp. Juni. Mej. Riet Bremer neemt af scheid als hoofdleidster van de Ooster- ender Kleuterschool. 22 Juni. Uitreiking diploma's koken en knippen en naaien (avondcursussen) Landbouwhuishoudschool. 26 Juni. Mej. G. E. Dros, Den Hoorn, benoemd tot onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de o.l. school te Oudeschild. Juli. Leerlingen R K. Lyceum te Hil versum rooien bollen op Texel. Juli. De heer A M. de Vries, Haar lem, benoemd tot onderwijzer aan de R. K. School te Dea Burg; de heer Spronk benoemd tot onderwijzer te Herreveld. Juli. Mej A. N. Buitink, Den Helder, wegens vertrek van mej. Verhoeff be noemd tot onderwijzeres aan de school met de Bijbel te Oosterend. 28 Juli. Mej. F. N. Rab wordt eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de o.l. school te Oosterend In haar plaats wordt benoemd mej. A. G. Potje- wijd uit Den Helder. Mej. A. G. Dros. Den Hoorn, benoemd tot onderwijzeret aan de o.l. school te Oudeschild; tot on derwijzeres aan de o.l. school te De Koog mej. IJ. P. Prins, uit Den Helder. Aug. 50 Engelse scholieren met (tien dagen) vacantie op Texel. 10 Aug. TISNA-tentoonstelling in de ULO. Aug. Mej. W. Verhoeff, onderwijzeres aan de School met de Bijbel te Ooster end, te Weesp benoemd. 1 Sept. De heer A. v.d. Hulst, Hilver sum, benoemd tot onderwijzer aan de R. K. School te Den Burg. 5 Sept. ULO hervat lessen met 50 nieuwe leerlingen. Sept. De heer W. J. Jouwersma be noemd tot directeur van de Avond-nij verheidsschool Texel (,De Tekenschool'). Sept. Zoveel gegadigden voor nieuwe cursus landbouwhuishoudschool, dat ook les gegeven moet worden in het Glazen Paleis en Eben Haëzer. Sept. Cursus „Spreken in het open baar". Oct. De R.K. Fröbelschool weer in het Sint Janshuis. 27 Oct. De heer H. L. van Karsbergen, hoofd der school te Den Hoorn, benoemd aan de school van Kees Boeke te Bilt- hoven. 27 Oct. Bouwkosten nieuw lokaal School voor Chr. Volksonderwijs be groot op f 22,500, 27 Oct. De Koog krijgt in 1951 mis schien een nieuwe o.l. school, aldus wordt de Vroedschap medegedeeld. Oct. De Oosterender Kleuterschool heeft een tekort van f 280, 22 Dec. Nieuwe o 1. school te Den Burg in gebruik genomen. GEMEENTEWEZEN. Jan. De heer K Beumkes benoemd tot raadslid (P. v.d. A.) als opvolger van de heer J. Westdorp Sr. 3 Maart. Op voorstel van de heer W. Wassenaar besluit de raad met 9-3 stem men tot afschaffing van de kermis. 3 Maart. De neer K. Beumkes tot raadslid (P. v.d. A.) geïnstalleerd. 3 Maart. De raad besluit tot instelling van een tbc-vrije markt. 3 Maart. De raad besluit H M. de Ko ningin te verzoeken het maximum aan tal verloven A vast te stellen op 15. 3 Maart. Dokter Boswijk wordt eer vol ontslag verleend als gemeente-arts. 3 Maart. Het echtpaar P. den Braven- Jorna wordt eervol ontslag verleend als directeur en directrice van huize „Ire ne". In hun plaats wordt benoemd het echtpaar P. Bults-van Almkerk te Zaandam. 14 April. Door B. en W. wordt verbe tering van verscheidene straten aanbe steed. April. De heer C. A. Kaczor, Oude schild, benoemd tot vice-voorzitter van de Sociale Dienst. B. en W. gaven 57 vergunningen af voor het exploiteren van een kampeer terrein of kampschuur. 26 Mei. De heer G. Martens benoemd tot stratenmaker m vaste dienst. 25 Mei. Gemeenie Texel geeft Den Hoorn f 1000 subsidie voor de te bou wen muzieknis. 26 Mei Gemeente trekt f2500 uit voor sociografisch 'apport. 26 Mei. Gemeente besluit f 497,21 bij te dragen aan kosten instandhouding 27 Oct. De Raad besluit tot aankoop van nieuwe veebascule. Weeglonen ver hoogd, minimumtarief voor marktkra men. 27 Oct. De Raad besluit vermakelijk heidsbelasting te heffen op het beklim men van de vuurtoren. Oct. De gemeente Texel treedt toe tot de Stichting Interlocale Woningruil-cen- Irale, gevestigd te Utrecht. 29 Nov. De Raad verzoekt B. en W. met 7-6 stemmen ncgmaals met de be trokken instanties overleg te plegen in zake het verkeersvraagstuk. 8 van de 13 raadsleden hadden voor de stem ming reeds medegedeeld, voorstander van het plan ,,'t Horntje" te zijn. (Het Rijk wil het Horntje. de Provincie wil alleen gelden beschikbaar stellen voor Oudeschild. SPORT. 7 Jan. Zeven Texelaars slagen vooi scheidsrechter. 25 Jan. Het vriest 9 graden, alom wordt geschaatst. 28 Jan. hardrijderij op „De Geul", 29 Jan. op de Rogsloot. 19 Febr Jan Dekker biljartkampioen van Texel. 20 Febr. De heer P. Mejndertsma ge kozen tot voorzitter van sportclub S.V. C., als opvolger van de heer J. West dorp Sr. 2 Maart. De heer R. Berkenbosch naar Sumatra vertrokken. Febr. De heer M P. Reuvers biljart kampioen 1950. klasse B. 28 April. Voetbalclub De Zwaluwen viert afd. kampioenschap. 30 April. G.D.S. wint seriewedstrijden te De Koog. 6 Mei. 17 Meisjesleden van de gym behalen te Barsingerhorn het bonds- vaardigheidsdiploma, 21 Mei behalen 16 dames en 3 heren eveneens dit diploma. 19 Mei. Districts Politie Sportver. Alk maar organiseert veldloop op Texel Wachtmeester Dingemanse winnaar in de B-klasse. 20 Mei. O.l. school Den Burg wint kampioenschap schnolvoetbal. 4 Juni. Het Ned. Dameshandbalelftal speelt te De Koog. 11 Juni. C. Dijker Jr. behaalt dam kampioenschap N.H Noorderkwartier. 25 Juni. Groot Sportfeest te De Cocks dorp. Stormvogels (met Kraak!) speelt tegen HCR Opvoering openluchtspel „Texel's Trouw". 8 Juli. Mej. T Schrma en de heren P. Schoorl en A. Keizer, leden van onze gym., plaatsen zich in de keurcorpsen. Juli. Oudeschild heeft weer een sport veld. Juli. KI. du Porto nr. 1 bij de districts- dressuurwedstrijden 1e Twisk. 28 Juli. P. Roozenbuig, wereldkampi oen dammen, speelt simultaan en een blinde partij op Texel. 4 en 5 Aug. Fancy-fair voor SVO te Oosterend. 11 Aug Opening tancy-fair SVC. 27 Aug SVC neemt haar nieuwe ter rein in gebruik. 26 Aug. Grasbaanraces te Oosterend en sensatierit. 16 Sept Paardensportfeest te Den Burg. 14 Oct. Aat van Liere motorkampioen zware klasse, Jan Brouwer winnaar lichte klasse. KERKELIJK LEVEN. 12 Jan. De heer A. Kalf neemt af scheid als president-kerkvoogd van <je N.H. kerk te Den Burg. 15 Maart. Ds. Kroese, vroeger predi- kant te Den Burg, thans te Oosterhout, 40 jaar predikant. Maart. Geref. Kerk in H.V. te Texel opgeheven. April. De bazar voor de nieuwe Ge ref. Kerk te Den Burg bracht f 1500 op 28 April. Pastoor G. ,V. W. van Dijk, De Cocksdorp, benoemd lot pastoor té Waddinxveen. Kapelaan A. C. J. van Rooyen, Amsterdam, volgt hem op. 29 en 30 April. Ring Den Helder houdt Geref. Jeugdconfercntie te Oosterend 13 en 14 Mei. Viering 300-j. bestaan N.H. gemeente en N. H. kerkgebouw te Oudeschild. 18 Mei.-250 Hervoimde jongeren ne men deel aan streekdag op Texel. 11 Juni. Pastoor Th. A. Nijman, Ou deschild. 25 jaar priester. Aug. Kapelaan M. P. de Groot, Den Burg, te Spierdijk benoemd. De neomist W. F. M. van de Kooij volgt hem op. Aug. Candidaat D. van Boven, tijde lijk voorganger bij de N. H. gemeente te Den Hoorn, neemt toezegging van be roep te Tricht (Betuwe) aan. Sept. Candidaat A. F. Goedendorp neemt beroep naar de Geref. Kerk te Den Burg aan. 22 Sept. De heer A. S. Kikkert legt eerste steen voor de Waalder N. H. kerk. 27 Sept. Ds. G. Hartdorff, van 1945— 1948 predikant te De Waal en De Koog, promoveert te Utrecht tot doctor in de theologie. 25 Sept. Ds J. A van Boven, terug uit Indonesië, door de N.H. gemeente te Den Hoorn hartelijk begroet. 1 Oct De heer Jan Visser 25 jaar or ganist bij de Ned. Kerv. Gemeente te Den Burg 22 Oct. Ds. C. Met, emeritus-predi kant van de N.H. Gemeente te Zaan dam, aanvaardde vóór 45 jaar het pre dikambt te OudeschiM. Oct. Aan renteloze voorschotten en giften ruim f 6000 bijeen voor de restau ratie van de N.H. kerk te Den Burg. Oct. De heer Terrnaat, voorganger bij de N H. Gemeente te Oudeschild, treedt met ingang van 1 Jan. 1951 in dienst van de Ver. van Vrijz. Hervormden te Beverwijk. 10 en 11 Nov. N.H Gemeente Ooster end houdt bazar. Brengt f 2200.op 3 Dec. Ds. D. van Boven, die te Den Hoorn voorganger wés tijdens het ver blijf van diens broer, Ds. J. A. van Bo ven, in Indonesië, te Tricht bevestigd. 26 Nov Eerw. Heer A. F. Goedendorp doet intree bij de Geref. Kerk te Den Burg. V. V. V. 29 Mei. Nationale vogeltocht. 17 Juni. VVV Texel opent in de Park straat nieuw kantoor. 27 Juni. Vancouver Boys' Band speelt in het Park te Den Burg. 5 Juli. Rotterdams Politie Amuse mentsorkest „Hermandad" treedt op in het Park te Den Burg. 15 Juli. Café-restaurant van het her bouwde Badhotel geopend, 1 Aug. hotel- exploitatie hervat. 12 Juli. Amsterdams Politie Muziek Gezelschap speelt in het Park te Den Burg; 13 Juli in Ooslerend. 19 Juli. Strandfeest en lampionoptocht te De Koog. 22 Juli speelt Leeuwarder accordeon orkest te Den Burg; 23 Juli te De Koog. 3 Aug. Vrij en Blij in het Park. 4 Aug. Strandfeest te De Knog. 26 Aug. Texeis Museum ontvangt zijn 10,000ste bezoeker. 28 Aug. Op Marktdag van 10 tot 11 bijna 1000 personen door de Binnenburg 9 Sept. Laatste „VVV-concert". 15 Sept. Laatste vertoning van de Texelfilm, welke dit seizoen meer dan 7000 bezoekers trok De vuurtoren werd door ongeveer 10,000 personen beklommen Blijkens enquête 99 pet. van de toe risten voor handhaving van de bestaan de verbinding met net Vasteland. 6 Nov. De VVV Texel bestaat 12% jaar KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de pijn stillende Thermogène; de weldadi ge warmte verjaagt verkoudheid. FEUILLETON 47.) Dc dag kroop om en toen eindelijk het sluitingsuur kwam, voelde Jill plot seling een sterke tegenzin om naar huis te gaan. Dick zou er niet zijn. Ze zou er een akelige stilte vinden of, misschien weer de politie, aio haar vragen wilde doen of haar vertellen kwam. dat Dick gevonden was dat zou het ergst van alles zijn Nu hij eenmaal weg was, leek het haar maar bete;, dat hij wegbleef. Als hij gevonden werd en naar Engeland teruggebracht en gearresteerd wat zou ze dan moeten beginnen? Zij bad in haar hart, dat hij er aan ontkomen mocht.. De winkel was gesloten en de meis jes namen hoed jn mantel. Freda zei Wat zou je er van zeggen, met. mij mee te komen? Wij kunnen ergens gaan eten en dan naar een film of zoiets. Dat zou een grote afleiding vcor je zijn. Het was lief van Freda. Ze zei het omdat ze wist hoe ellendig Jill zich voelde. Freda was in haar hart liever dan Jill ooit gedacht had. Zou ze haar het ooit kunnen vergelden? Je bent een schat, zei ze. Freda stak haar arm door de hare en zij verlieten samen de winkel. Buiten was het koel. Het mooie weer was door het onweer verjaagd. De hemel was be wolkt en er woei een frisse wind. Mrs. Clare !al het niet zo prettig hebben buiten, als het weer verandert, zei Jill. En Hugh nog minder. Zijn ver diende loon! Ik hoop, dat het elke dag regent en daarbij in huis moet zitten en zich vervelen. Dan zal hij misschien tot nadenken komen en zich gaan schamen over de manier waarop hij jou behan deld heeft. Hij heeft mij niet zo slecht behan deld Het optreden van Dick was ook wel heel erg. Hij kon er licht door op de gedachte komen, dat ik er bij betrokken was en dan had hij alle reden om boos te zijn. Hij had je voldoende moeten ken nen om te weten dat zoiets onmogelijk voor je was. Neen dat hij kwaad werd bewijst alleen maar, d^t hij dom en hard was. Jij bent bevooroordeeld, Fré. Jij houdt van me en vindt, dat iedereen me moet zien, zoals jij doet. En dat doen ze niet, weet je? Dan hebben ze geen gevoel. Zij liepen maar verder en verder, met de blauwe toren van St. Stephens in de verte en toen ze die naderden, begon het weer te regenen. Freda ging een hoek om en even later daalden ze de trap af naar een souterrain-restaurant, dat ze kende en waar ze soms, bij speci ale gelegenheden, ging eten. Het was niet groot. De tafeltjes en stoelen waren van hout. Op de tafeltjes stonden kaar sen in houten kandelaars. Het hele ver trek had iets genoeglijks een sfeer van vroeger tijd hing er, een sfeer van warmte en gezelligheid. Wat heerlijk prettig is het hier, zei Jill. Ik dacht wel dat je het aardig zou vinden. Ik heb het al een tijd geleden ontdekt en kom hier alleen bij bijzonde re gelegenheden. En dit is een bijzon dere gelegenheid. Jij denkt, dat de zaak is afgelopen en ik denk, dat ze eigenlijk pas goed begint Och jij kent Hugh niet. Zijn moeder heeft me gezegd, dat hij al als kleine jongen koppig was als een muil ezel en ik verzeker je, dat hij dat is. Dat wil ik graag geloven. Maar dit is iets, waarover hij niet koppig zal zijn. Ik voor mij ben er zeker van, dat hij van je houdt. Dan is hij een meester in het ver bergen van zijn gevoelens. En jij bent niet bepaald een mees teres in het lezen van zijn gedachten. Je bent niet anders dan een onwetend, on schuldig lammetje. Ik wist niet, dat er nog zulke mensen bestonden. Freda lachte. Maar laten we daar nu niet wéér over beginnen. Jij hebt je mening en ik heb de mijne. Vertel nu maar eens wat je wilt eten. Zij bestudeerden de kaart en namen een eenvoudige, maar lekkere maaltijd en ieder een kop koffie na. Het had tij dens die maaltijd voortdurend geregend maar nu klaarde het weer op. Door de vensters onder het trottoir konden ze de benen zien der voorbijgangers, die nu weer in groter getale op straat kwamen Het leek wel of de wereld onderstboven aan deze kelder voorbijging. 't Is raar, zei Freda, maar soms denk ik, dat er een heleboel mensen op hun hoofd door het leven wandelen, bij wijze van spreken, zonder dat ze 't zelf begrijpen. O je bedoelt. Jou bijvoorbeeld. Wat jij hebt doorgemaakt de laatste tijd was min of meer een leven op z'n kop. Jill schudde haar hoofd. Kom, laten we nu niet meer over mij spreken. Ik wil er liever niet meer aan denken. Zij betaalden de itellner en verlieten het restaurant. Ze zochten een bioscoop op en gingen daa'' binnen. Ze keken niet eens, wat voor film er gegeven werd. Het kon haar niet veel schelen. In de zaal was het warm. Er waren niet veel mensen. Zij gmgen op een half lege rij zitten. Een paar rijen voor hen zaten een man en een meisje. En verder was dat gedeelte van het balcon geheel onbezet. Toen ze een tijdje zaten en hun cgen aan het zwakke licht gewend wa ren, keek Freda naar het paartje vóór hen. Die zitten daar knus hé? zei ze te gen Jill. Jill volgde haar blik. Het hoofd van het meisje rustte op de schouder van de man. Ja, zei ze, maar het is een beetje béte, vind je niet? Och, laat ze maar pleziei hebben De voorfilm was uit en de lichten gin gen aan. Beide meisjes keken onwille keurig weer naar net paar vóór hen. En Jill erkende de man. Het was Montie De reis naar Hampshire was niet zo prettig geweest voor mrs. Clare als zij verwacht had Al vóór het vertrek had zij de indruk gekregen, dat er iets niet goed was met Hugh. Doordat zij jaren lang aan haar bed gekluisterd was ge weest en eindeloze uren alleen met haar gedachten en gevoelens had doorge bracht, was zij zeer fijngevoelig gewor den voor 't zieleleven van anderen. En dat gold bovenal voor haar zoon, wiens gedachten' en gevoelens ze maar al te vaak verstond, /.onder dat hij ze uit sprak. Wat is er gebeurd, Hugh? vroeg ze. Hij ging er niet op in. Er was mets ge beurd, zei hij. Hij voelde zich alleen een beetje gedrukt. Zeker de omslag van het weer. Ze was een wijze vrouw en dus liet ze het daarbij, want ze wist, dat ze rnet vragen niet verder zou komen. Als de mensen behoefte hadden hun nart uit te storten, werden ze vanzelf vertrouwelij ker; maar als je ze tot vertrouwelijk heid trachtte te dwingen, sloten ze zich doorgaans des te meer. Je won er niets mee, noch voor jezelf, noch voor hen. Ze vroeg dus me:s meer. Ze had gehoopt, dat Jill pu ze niet kon meegaan ten minste atscheid zou komen nemen. Dat zou ze heerlijk ge vonden hebben. Maar Jill was niet ver schenen. Er was zelfs geen brief van haar gekomen. Ik had zo gehoopt, Jill nog te zien Jill heeft het erg druk, geloof ik, zei Hugh. Vergeten kan ze het niet hebben. Ze is altijd zo vol zorg en gedachten voor anderen. Als ze niet komen kon begrijp ik niet, waarom ze mij niet ge schreven heeft. Hugh zei niets. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4