VA L DA „Nynke" boeide een uitverkochte zaal De moeilijke keus Het N.V.V. huldigde zijn werkers Zaterdag opnieuw „Con Amore" had groter belangstelling verdiend Kan niet vaker een operette worden gebracht? Hoofdbestuurder hield feestrede In een kort bericht meldden wij Woensdag, dat de opvoering van „Nyn- ke", een ernstig spel in 4 bedrijven, ten bate van het Gebouw voor Chr. Belan gen te Oosterend, een groot succes is ge worden. Maar er is niet alleen een prach tig stuk voor het /oetlicht gebracht, er is ook voortreffelijke gezongen en wel door het Chr. Mannenkoor, dirigent de heer Cor Bremer. De avond werd geopend door de voor zitter van het Gebouw, de heer Joh. Daalder, die liet zingen Ps. 103:1, waar na hij voorging in gebed. Hierna las hij Ps. 100 onberijmd. Spreker verheugde zich in zijn openingswoord over de grote opkomst. Het financiële succes was dus reeds verzekerd en daar was hij erg blij om, want het bestuur van het Gebouw zit met een tekort en dat hoopt men door deze uitvoering te kunnen wegwer ken Hierna zong het Mannenkoor 3 num mers: Ferme Jongens, Nederland, Lief lijk Ouderhuis. Ieder nummer werd met een zeer verdiend applaus beloond. Ja, dit koor heeft goede prestaties geleverd, de zang was zuiver en de liederen wer den prachtig vertolkt. Vervolgens wer den enige liederen gezamenlijk gezon gen. Hierna werd „Nynke" opgevoerd. De rollen waren als volgt verdeeld. Dijk stra, boer van Ruimzicht, de heer C. Trap, vrouw Dijkstra, mw. Bremer-Vla- ming, Hendrik, hun zoon, de heer B Steltman, Van Buren, arbeider van Dijkstra, de heer D. Medema, vrouw v. Buren, mej. N. Vlaming, Nynke, hun dochter, mej. St. Eelman, De Boer, koopman in veevoeder, de heer Jn. Daal der, Mina, koopvrouw, mej. M. Daalder, Derkje, dienstmeisje, mej. G. Vlaming de Dokter, de heer S. Dros. Dit stuk werd op lofwaardige wijze ge speeld. De zaal leefde van begin tot eind mee, ja, de spelers wisten allen zeer te boeien. De inhoud zullen we niet be schrijven, le omdat men het Zaterdag 13 Januari a s. wederom hoopt te brengen en 2e omdat dit stuk destijds in Eierland is gebracht. Wie dit spel gezien heeft zal een ieder aanraden de tweede uitvoe ring bij te wonen. U geniet voor een riks, in plaats van voor een gulden! Wij hopen dan ook, dat de zaal wederom uit verkocht zal zijn! Na de opvoering betrad het Mannen koor het podium weer. De drie liederen die zij als slot van deze zo zeer geslaag de avond zongen, klonken weer prachtig TEXELSE MARKT. Den Burg, 8 Jan. 1951 4 koeien f 600-f 750. 7 r f70. 21 biggen f 30-f 60. Aangevoerd kalveren f 45- SLUITING VAN DE JACHT OP WATERWILD. De jacht op waterwildsoorten, voorzo ver deze nog is geopend, zal met ingang van 16 Januari a.s worden gesloten. BIJENFILM. Op Vrijdag 16 Februari zal de beken de Bijenfilm worden gedraaid; 's mid dags voor leerlingen van de Landbouw school, Ulo en Huishoudschool, 's avonds voor leden van de Vereniging van Bijen houders en andere belangstellenden. S.V. De Cocksdorp. Alle twee wedstrijden werden weer afgelast. Te elfder uie speelde het le een oefenwedstrijd aan De Koog tegen De Koog 1. Dit werd een grote 10-2 overwinning voor SVC. Programma De Koog A-SVC A; SVC 1-HRC of Wierin- gerwaard. Zaterdag 13 Jan. wordt de eerste Jeugduitvoering 'n Hotel De Hoop ge geven, aanvang 7,30 uur. Deze avond is uitsluitend toegankelijk voor de ouders der meespelende kindei en. Het afhalen der kaarten a f 0,75 kan geschieden Don derdag na de repetities in Hotel De Hoop plm. 6,30 uur. Hier kan ieder, die deze jeugduitvoering wil zien zich op geven voor een 2de opvoering Bij vol doende belangstelling wordt die dan ge geven op Zaterdag- of Maandagavond. Op deze laatste avond heeft een ieder toegang. Zie voor verder bericht de Tex. Courant van Zaterdag. FEUILLETON en gaven ons de indruk, dat het koor goede vorderingen maakt. De heer P. Riemens sloot de avond door te laten zingen De Avondzang. Daarna ging hij voor in gebed. Men deelt ons nog mede: Toen „Nyn ke" in de woonplaats van de schrijver haar première beleefde, was het succes zo groot, dat het door vier opvoeringen moest worden gevolgd. Het spel is ge baseerd op historische feiten. „HIJ MANKEERT WAT!" Teun Brouwer heeft ons op de vingers getikt naar aanleiding van ons bericht dat de eerste lepelaar al weer uit Egypte teruggekeerd was. „Die is niet wegge weest", zei Teun, „ik zie er geregeld een stuk of drie op de Schorren, die overwinteren hier. Het zijn vogels, die niet helemaal in orde zijn, ze kunnen de lange reis niet (meer) maken. Als het open weer blijft houden ze het wel vol, maar krijgen we aanhoudende, strenge vorst, dan zullen ze het voorjaar wel niet halen". VERHURING VAN TUINGRONDEN. In verband met inhuren van tuingron den voor 1951 worden belanghebbenden er op attent gemaakt, dat deze inhuring moet plaats vinden veór 31 Januari 1951. Na genoemde datum wordt aangenomen, dat geen prijs op inhuring wordt ge steld. Het bureau is hiervoor uitsluitend geopend iedere Maandag in Januari van 9-12,30 uur De huurders dienen hiervan persoonlijk aangifte te doen. Bureau van Gemeentewerken VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 27 t.m. 31 Dec. 1950: 128 kg bot; 552 kg garnalen; 58 kg ka beljauw; 47 kg schar; 264 kg schol; 55 kg tarbot; 439 kg tong; 127 kg wijting; 178 kg kruikels, .3 kg lever. Aangevoerd van 1 t.m. 7 Jan. 1950: 650 kg bot; 1444 kg garnalen; 234 kg kabeljauw; 6 kg rog; 1188 kg schar; 476 kg. tarbot; 10358 kg schol; 5937 kg tong: 189 kg wijting; 618 kg kruikels; Vz kg zalm; 1 kg heek; 4 kg kommeraal, 20 kg lever. „Tannhaüser had Zondagavond wel zeer sterke concurrentie van „Maria Goretti": de zaal van „Casino" was maar zeer matig bezet, toen het R.K. Ge mengd Koor „Con Amore" daar optrad. Dat was jammer, '.vant het programma was zeer aantrekkelijk: voor de pauze 11 liederen en daarna „Operette Tannhaü ser in het Vagevuur", van Löwenthal, muziek van Thiele. Het koor zong na het „Con Amore" presenteert zich", Het Russisch Vesper koor (D Bortmanski), Sneeuwklokje (S. Sanders); Wiegelied (F Schubert); Mijn Moeders lied (G. F. de Pauw); Zwaluwen (J Nauta); Lenteavond (J. Nauta); Het Kerkje (V. E. Becker), Oratorium (E. Wettig-Wiessenborn); Jansen-Cantate (Arthur Claessens); Ons lied v. d. Zee (P Hartog). Alle nummers hebben wij met genoe gen beluisterd en .vij constateerden, dat de uitspraak belangrijk verbeterd was. Intussen is het jammer, dat dit koor zo'n groot tekort aan mannelijke krach ten heeft! Als wij goed geteld hebben werkten aan het programma slechts twee tenoren mede, gelukkig waren het 2 te noren, die over een prima stem be schikten. Het was dan ook geen wonder, dat de dirigent, de heer R. J. Boom, na afloop aanspoorde ot versterking van de mannelijke par-ijen. Na de pauze werd „Tannhaüser in het Vagevuur" ten tonele gebracht. Als het doek opgaat zien wij een landheer (de heer C. Smit) en Wolfram (de heer J. Schrama Hzn.) lusteloos aan een tafel tje hangen zij willen graag een kaartje leggen, maar daarvoor is een derde rnan nodig. Eindelijk komt iemand op bezoek, Hendrik Tanhaüser (de heer Jb. Schra ma Hzn.). Natuurlijk, Hendrik doet mee en ze amuseren zich opperbest. Maar Hendrik bleek uil de hemel weggeslopen te zijn, en al spoedig komt de verbolgen Venus (mw. Kievits-Ran) het drietal met een bezoek vereren. Hendrik moet ZEG MIJ WIE UW VRIENDEN ZIJN Destijds, om precies te zijn op 13 Dec., heeft in dit blad oen verslag gestaan van een zitting van de Alkmaarse Politie rechter Mr Alblas, voor wien een Texe laar zich had te verantwoorden omdat men hem ervan verdacht, dat hij zich te Den Helder een portefeuille onrecht matig had toegeëigend. De politierech ter bleek niet bereid onmiddellijk een oordeel te vellen en verwees de zaak naar de meervoudige kamer de porte feuille zou, aldus verdachte, bij vergis sing in diens jas zijn beland. Die moge lijkheid was inderdaad aanwezig, want in het kleedlokaal werden de jassen wel eens verhangen. De verdachte heeft geen aanmerking gemaakt op ons verslag, maar de heer B. L.. die eveneens aan Den Helder werkte. ei zoekt ons be leefd mede te delen, dat hij enkel als getuige werd opgeroepen, hij acht zich volstrekt geen „vriend" van verdachte. In ons blad stond tot zijn verwondering .zijn vriend L De heer B. L bericht ons dat hij het woord „vriend" gaarne geschrapt ziet 50.) Heeft Harcourt je niet opgebeld, Hugh? vroeg lady Honor. Ja, hij heeft vanmorgen opgebeld. En heeft hij je verteld van de praat jes, die in Londen gaan? Onzin natuur lijk, maar erg vervelend Ik ben ook maar hierheen gekomen om je le vragen, welke houding wij daartegenover moe ten aannemen. Praatjes? Ja je hebt zeker de geïllustreer de bladen van dezeAveck nog niet ge zien? Hij schudde van neen. Zijn moeder keek van de een naar de ander Lady Honor haalde een „Tatler" uit de zak van haar witte mantel Zij sloeg het blad open en gaf het aan Hugh Hij nam het, keek er even naar en gaf het terug. Onzin, zei hij. Het is de komkom mertijd. Ze vertellen maar praatjes. De krant moet vol. Ja, zei ze, je hebt gelijk, maar dat kan toch geen reden voor de kranten zijn, om belachelijk to maken? Mrs. Clare stak haar hand uit. Mag ik het zien? vroeg ze. Ze nam de „Tatler" en zag een foto van Honor. Zij was in avondtoilet met een waaier van struisveren achter haar hoofd. Net het soort foto, dat Honor van zichzelf zou laten maken, net het soort foto, dat zij aan de pers zou geven. Het onderschrift deelde mede, dat alles er op duidde, dat de jongedame zich weldra zou verloven. Van de uitverkorene werd geen gewag gemaakt, behalve dan de mededeling, dat hij een rol gespeeld had in de „roman van een bloemenmeisje", die echter thans was afgelopen. Mrs. Clare gaf het blad aan lady Ho- nor terug. Het is een vervelende geschiedenis, zei lady Honor. U begrijpt toch wel, dat ik het onaangenaam vind, dat mijn foto op die maneir in de krant staat? Natuurlijk beg: ïjp ik dat maar ik ben het met Hugh eens: het betekent eigenlijk niets. Daar gaat het om. Als het wel iets betekende, zou het niet zo onaangenaam zijn. Wat moeten .ve nu doen? Wel, je schrijft aan de redactie en deelt haar med3. dat je onaangenaam verrast bent door deze publicatie en je vraagt of ze die willen herroepen, om dat er niets van waar is Terwijl ze sprak, zag ze duidelijk aan lady Honor's gezicht, dat haar woorden allesbehalve in goede aarde vielen Om zó iets te horen, was zij niet gekomen. O, neen met een heel andere bedoeling! Dat vind ik afschuwelijk om te doen, zei lady Honor. Doe dan niets, zei Hugh lk zal ook niets doen. Maar wc kunnen die praatjes toch niet laten voortgaan! Waarom niet. Zij hebben geen grond. De mensen vergeten ze dus van zelf weer, zei Hug'n, gewild dom Hij schonk zich nog een cocktail in. Even vroeg mrs. Clare zichzelf af, of mee terug, maar die blijft talmen. In tussen blijkt meer vrouwelijk schoon hem te hebben gemist. Elisabeth (mej. N. v.d. Knaap) kan het evenmin zonder Hendrik uithouden. Na veel gemor en gevlei weten de dames Hendrik te bewe gen om zich in tweeën te laten hakken, opdat ieder een helft van zijn lichaam ten deel valt. Daarmede komt dan het einde van dit verhaal. De spelers waren in aardige costuums gestoken. Alle lof voor de opvoering. Er werd goed gezon gen. een der medewerkenden was jam mer genoeg door een keelaandoening gehandicapt. De opvoering werd door mej. A. M. Reij op het orgel begeleid. Is het niet mogelijk om vaker een operette voor het voetlicht te brengen? (Ingezonden Mededeling). Neem een [do os. ephte F=>ASTI l_ L. E S TEGEN VERKOUDHEID S.V. Dc Zwaluw. Programma voor Zaterdag en Zondag. ZDH A-De Koog A; Texel 3-ZDH 1. Laten wij hopen dat deze wedstrijden kunnen worden gespeeld, want het is al weer twee maanden geleden dat wij voor het laatst voor de competitie speelden. De handbaltraining wordt zeer slecht bezocht. Dames, a.s. Vrijdagavond wordt er weer getraind in de school Is de op komst weer slecht dan moeten wij maat regelen nemen. Daar de trainer niet ge regeld voor niets van Den Burg kan komen. S.V. De Koog. Zondag heeft het le vriendschappelijk gespeeld tegen SVC. Deze wedstrijd werd door ons schandelijk verloren, te meer daar de uitslag zeer groot in ons nadeel was. Dit vindi zijn oorzaak in de nalatige training en hierdoor onbehoor lijk voetbal Men ipeelt nog steeds met 11 man en met zoals de meeste denken met één man. Deze houden de bal veel te lang bij zich, raken hem kwijt en de rest wat zij verknoeid hebben is voor een ander. Dit :s een zeer foutieve op vatting en behoort niet in 'n gezond elf tal thuis. Achterhoede trekt teveel terug zodat de keeper geen oog op het spel heeft. Dit zijn zeer grote fouten en hierdoor zijn vele donateurs besloten geen steentje meer bij te dragen aan een vereniging die door deze grote fouten geen behoorlijke wedstrijd meer kan spelen. Deze personen hebben daartoe het volste recht, daar de wedstrijd van Zondag dit heeft bewezen en volgens mij zal dit de laatste wedstrijd, op die manier gespeeld wel niet zijn. Zondag a.s. speelt alleen het le waar schijnlijk, dit moet nog even worden af gewacht, zie vervolgens het kastje. Ook de adspiranten. ze zou zeggen, dat ze moe was en dus maar naar bed ging. Maar ze besloot te blijven. Ze wilde zekerheid hebben, dat dit onderhoud niet verkeerd afliep, dat Honor niet een of andere gevaarlijke list uithaalde. Je moet eens een beetje aan mij denken, zei lady Honor. En je zegt zelf, dat je het niet te gengesproken wilt hebben! Neen, dat heb ik liever niet. Dat geeft nog meer praatjes. Maar ik vind wel, dat er iets gedaan moet worden Als je de twee enige mogelijkheden uitschakelt, zei Hugh koel, wat wil je dan in vredesnaam doen? Je moet of hel ene of het andere doen en daarmee uit! Ik wil niet, dat de mensen jouw naam en de mijne in één adem noemen, als er geen reden voor is. Er is geen reden voor. Neen neen, natuurlijk niet. Zij keek met half dientgeknepen ogen over haar glas naar zijn gezicht. Hij wendde zich af, liep naar de tele foon en vroeg een Londens nummer. Wat ga je doen? vroeg zijn moedei O, niets bijzonders, moeder ik bel de „Tatler" op. Honor kan blijkbaar niet tot een besluit komen, dus zal ik het maar doen. O. Hugh, doe niets ondoordachts, riep lady Honor verschrikt, wij moeten er nog nader aver piaten. Daarom ben ie hier gekomen van avond, nietwaar? Nu ik heb er alles over gezegd wat ik zeggen kon en wij zijn tot dezelfde conclusie gekomen: dat we onze namen niet samen in de krant Zaterdag was er in het Eigen Ge bouw te Oudeschüd een feestelijke bij eenkomst ter gelegenheid van het berei ken van het 400,000ste lid van het N.V.V. Deze bijeenkomst was bedoeld als een hulde aan alle werkers, die tot dit resul taat hadden bijgedragen. De heer D. Dapper, voorzitter Texelse Bestuurdersbond, sprak er zijn voldoe ning over uit, dat zoveel bezoekers aan wezig waren. Namens hen dankte hij het NVV voor het organiseren van deze feestavond, maar hij hoopte dat het niet bij dank zou blijven, maar dat deze avond allen zou inspireren om met in zet van alle krachten de strijd voort te zetten. Hierna was het woord aan de feestre denaar, de hoofdbestuurder van het N.V. V., de heer D. van der Meulen. Wij zijn hier bijeen, aldus spreker, op een bijzondere bijeenkomst om hulde te brengen aan de werkers van het NVV en hun vrouwen die hebben meegewerkt aan het bereiken van dit prachtige re sultaat. Het is een historisch feit, dat een dergelijk aantal tn Nederland nog nim mer is bereikt. Jammer was alleen, dat we het getal niet hadden behaald bij het afscheid van onze bondsvoorzitter Ku- pers en secretaris Coen v.d. Lende, maar daar is het feest niet minder heugelijk om De donkere jaren van 1920-'30 heb ben het NVV groot gemaakt en de bete kenis van de Vakbeweging is geleidelijk toegenomen. Van ontzaggelijke beteke nis is hiervoor geweest de verdergaande democratisering van onze samenleving Door onze grote groei menen sommigen dat ze persoonlijk niet zoveel stem heb ben als vroeger en ze praten ook veel over de romaniek van die dagen. Maar ze vergeten de mateloze ellende bij sta kingen en uitsluitingen, die hele gezin nen uit elkaar rukte. Nu vindt de vakbeweging overal er kenning en ze kan rustig voortwerken aan de verdere ontvoogding van de ar beidersklasse. Wij moeten ons voorbereiden op de grote taak die ons wacht door studie van de maatschappelijke problemen. Hoe meer de leden aan deze studie deelne men, hoe minder ver zullen leden en leiding zich van elkaar verwijderd voe len. Het NVV heeit de 410,000 leden bij na bereikt, het grootste probleem is om straks voldoende geschoold kader te le veren voor de Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie, de medezeggenschap, wachtgeld en werkloosheidsverzekering. Maar bovendien moeten we niet den ken, dat we alle verbeteringen thans op een presenteerblaadje krijgen aangebo den en daarom op onze lauweren kun nen gaan rusten. We moeten een groeien de en levende vakbeweging blijven. We zijn tevreden dat we geslaagd zijn te bewijzen, dat net NVV de beste vak beweging is. Het iS mede aan het NVV le danken, dat na de oorlog de arbeids- lust is bewaard en moedeloosheid en te korten zijn verdwenen. De werkers ver langen hiervoor geen dank, maar een blijk van waardering doet iedereen wel eens goed. Van hoog tot laag zijn de werkers veel van huis en hebben daar voor de steun van de vrouwen nodig. Daarom betrekken wij die ook in onze hulde. In de raad van vakcentrales werken wij samen met het Kath. Vakverbond en CNV. Dit laatste is 1hans tegen het NV V. op het oorlogspad. De juiste samen werking lijkt ons dit niet, maar wij waarschuwen het CNV, dat bij de gratie van het NVV in de ïaad mag samenwer ken, dat wij niet met cns laten spelen. Er zijn nog wel anderen, die zowel op economisch als politiek gebied de sa menwerking willen verbreken na 5 jaar van samenwerking. Maar nu grote span ningen op economisch en militair terrein optreden, is samenwerking meer dan ooit geboden. Hierna werden een aantal werkers op het toneel geroepen, die werden toege sproken als een symbolische hulde aan alle Texelse werkers. Het NVV kan het zonder werkers en zonder de vrouwen niet stellen. Bouwt daarom voort in kameraadschap, opdat we tezamen zullen groeien naar een be tere wereld De heer Jac. We.stdorp dankte namens alle werkers. willen hebben Wat ga je doen7 Dat tegen hen /eggen. Hugh, doe het alsjeblieft niet. Ze trok hem aan zijn mouw, maar op dat ogenblik kwam de verbinding tot stand en hij richtte zijn aandacht op de stem in de telefoon De ,,Tatler"-redactie? O, ja. luis tert u even. U hebt een foto van lady Ho- nor Wynne gepubliceerd in uw laatste nummer. Juist. Het onderschrift van die foto is niet waar. Ik verzoek u, het in uw volgend nummer te herroepen. Er is geen sprake van.... Wat zegt u? Wie ik ben7 Hij gaf zijn naam en adres en bleef nog enige lijd luisteren. Einde lijk zei hij. Dank u! en legde de hoorn neer Hij keek Honor aan met een nijdi ge blik. Dus jij hebt hun zelf dat onder schrift gegeven, zei hij. Ik? De man zei net Dan liegt hij. O. neen hij loog niet. Ik hoor meestal wel aan iemands toon en stem of hij de waarheid spreekt. Maar je gelooft toch niet, dat ik zó iets doen zou? Ja, dat geloof ik wel, zei Hugh koel. Zijn moeder stond op. Ze begreep, dat ze niet langer kon blijven. Dit werd ru zie en daar wilde ze niet bij zijn. Het zou haar te veel aangrijpen. Ze ging zonder iets te zeggen, de kamer uit. Toen zij alleen waren, keerde lady Honor zich tot Hugn: Ik vind je afschu welijk! zei ze. Na de pauze kreeg het gezelschap Ger Lindenberg het woord. Medewer kenden waren Ger. Lindenberg en Julia de Gruyter, voordracht; mw. Rie van Veen-Müller, zang en piano, Ru van Veen, piano. Het gezelschap heeft de aanwezigen een kostelijke avond be zorgd. Het was Kunst met een grote K. Daverend waren de scènes van Ger Lindenberg toen hij een vogel wilde zijn en vooral toen hij een voetbalsup porter uitbeeldde. Het was of we de match voor ons zagen. Julia de Gruyter, op Texel voor velen een goede oude bekende, droeg in haar sappig Vlaams dialect voor Het Linde blaadje van Aarnouds en Meneer de On derpastoor van Ernst Claes. De zaal da verde van de lach, vooral bij de laatste voordracht. Ru van Veen speelde enige nummers op de piano, waarvan voorai Grootva- dersklok zeer in de smaak viel. Samen met zijn vrouw rpeelde hij een Hongaar se dans van Brahms en Mars Militair van Schubert. Het was doodstil in de zaal, wel een bewijs dat ook dergelijke muziek door het publiek wel wordt ge waardeerd. Mevr. Van Veen tenslotte zong bij zonder mooi enige oud- Hollandse en Ita liaanse volksliedjes, zodat hier ook voor elck was wils was. De heer Dapper dankte allen voor de belangstelling en mede-werking en drong nog eens aan om allen hun beste krach ten te geven voor de grootmaking van het Nederlands Verbond van Vakvereni gingen. DAMMEN. Eilandcompetitie. Vrijdag 5 Jan. werd de comp. voortge zet met de wedstrijd Oosterend-Den Hoorn. Uitslag 7-13. Oosterend Den Hoorn Jb. Visman S. Lap Jn. Trap D. Lap H. Mulder S. Zijm A. Bakker C. Lap J. Mechielsen C. de Bruin J. G. Vlaming G. Wilner C. de Kort G. Jonker Jb. Eelman W. Scliuyl P. S. Kuiper P. v.d. Gaag W. de Roov Th. Jonker Vrijdag i2 Jan. wordt gespeeld Dam club Texel II-De Koog. De competitieleider. DAMCLUB „TEXEL" Uitslagen van 5 Januari: A.: P. Kooij-C. v. d. Werf G. Dros-S. v. Heerwaarden B.; J. Vonk-A.v. d Slikke 1-1; Jb. van Lente-W J. Boon 2-0; P. Jansen-J. Vin- kc 0-2, J. Vonk-Joh. D Bakker 2-0, A. v.d. Slikke-C P. Burger 0-2. C.: A. Homma- A. Vinke 0-2; Joh. Schoo- B. Leen 2-0; P. Bakker-J. A. v Enst 2-0: J. A. v. Enst-P. Bakker 2-0; D. v.d Werf -N. de Graaf 0-2; N. de Graaf-D. v.d. Werf 1-1; D. Witte-J. A. v.d. Enst 0-2 Jeugdafdeling: In de jeugdafdeling is nu ook een com petitie begonnen. De uitslagen waren de eerste avond als volgt: D. Toolens-Jb. Mosk 0-2; Fr. Brucher- C Vinke 0-2; J. Boon-H Witte 0-2; D. Roeper-A Wonder 2-0, C. Schot-M. Eel man 2-0; D. Toolens-H Witte 0-2; J. Boon-J. Mosk 0-2; C. Schot-D Roeper 1-1; A. Wonder-C. Vinke 0-2; F. Bru- cher-M. Eelman 2-0 De vorige week is ons lid Jb. Koorn, na een langdurige ziekte weer thuisge komen. Namens alle leden hartelijk ge luk gewenst met dit resultaat. Wij ho pen hem weer spoed g geheel hersteld in c-ns midden te zien. Zondag werd de ontmoeting H D.C. Texel gespeeld. De uitslag was 12-8 voor H.D.C. H. D. C Damclub Texel: J. Stoll S. Ros 1—1 J. v d Molen S. v. Heerwaarden 0—2 A. J. José C. Dijker 02 A Ouwens C. v. Heerwaarden 11 A. A. Bremer S Bakker 11 P. v.d. Berg G. Dros A. v. d. Sloot J. C v.d» Star D. Dissel C. v. d. Werf P. v. Veen P. Kooij J Brouwer C. P. Burger 2—0 2—0 0—2 1—1 0—2 0—2 1—1 0—2 0—2 1—1 0-2 0-2 2—0 2—0 2—0 1—1 2—0 En ik vind, dat jij afschuwelijk ge handeld hebt. Jij gelooft klakkeloos, wat zo'n krantenman zegt en mij geloof je niet! Het is unfair. Ik geloof hem, omdat zijn stem vol komen eerlijk klonk. Vrouwen zijn nooit helemaal eerlijk. Prettig voor ons. Je weet heel goed, hoe ik over jul lie denk, Honor. Dat is niet onprettig voor jullie. Ik laat jullie met rust. Je kent mij al jaren, Hugh Ik ben hier vriendin des huizes maar zodra een vreemde een leugen over mij debi teert, geloof je die zonder énige égard voor mij. Misschien komt dat juist, omdat ik je al zolang ken. Ze was nu wit van woede over zijn striemende woorden. Ze stond op en daarbij vielen haar handschoenen op de grond. Hij raapte ze op en gaf ze haar. Hugh, luister ;iaar me! Wat moeten we nu doen? We hebben het al gedaan. Er komt een tegenspraak in de „Tatler". O het is gemeen van je! Gemeen van me? Het is precies wat jij wilde. Je zegt, dat je dat bericht niet aan de „Tatler" gegeven hebt, dat je een eind aan zulke praatjes wilt hebben. Er is nu een eind aan gemaakt. En nu ben je nog niet tevreden. Wat wil je dan ei genlijk? Ze stond hem een ogenblik strak aan te kijken en zei: Ik wil jou! (Wordt vervolgd.) j I

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4