0333333120! JTjGot RB ERNE C. HUISMAN Balans- Opruiming 3 feiten: Reclame van de week 14-daagse Opruiming De moeilijke keus HOEST MET VARIATIEMOGELIJKHEDEN Bij Griep en Kou helpt DAMPO trouw fuxive c&mwc^eicècn Denkt U er aan! Heden verkoping van Legergoederen. 2 kippenhokken net dagmeisje min min min mm mm mui iu Centrale Verwarming onder no. 212 J. Schoo, iiiiii mill min mm mm mm hi NUTSSPAARBANK Moline Tractorploeg lA/Cf brengenU BETER BROOD! 'n Cadeautje Permanent 2 rol Beschuit C. P. MOOJEN Maandag a.s. begint onze Bovendien 10 pCt. korting op alle goederen! ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER VAN LOON. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 5 tot en met 11 Januari 1951. Geboren: Jacoba M. dv Gerard van Boven en Jacoba Eelman. Anna K. dv Benjamin J. van der Knaap en Klaaske van der Zee. Catharina Cornelia dv Ja cob de Boer en Eelkje Koolstra. Ondertrouwd: Antonius C J. Wessels en Cornelia Bakker Cornelis Kok en Janny Pool. Getrouwd: Cornelis A. Witte en Jo hanna M. Penzler. Overleden: Gene Gevonden: 1 wit schort, 2 bl. wanten. (Ingezonden mededeling). SPIERPIJN, SP'T... 't Loert overal. De weldadige wa^jate van de pijnstillende Thermogène ver drijft de snerpende pijn. NIEUWE FOTO'S. Tot Woensdag 17 Januari ontvangen wij graag de briefjes van hen die op de foto willen en in Februari of Maart ja rig zijn Dan vertellen wij Zaterdag 20 Januari wie (na de gebruikelijke loting) in de krant komen, èn wanneer wij de nieuwe foto's hopen te maken. Jullie Redactie Jeugdrubriek van de Texelse Courant AFDELING VAN DE N.V.V. VROU WENBOND TE DE KOOG OPGERICHT. Maandagavond heeft te De Koog een op richtingsvergadering voor een NVV- Vrouwenclub plaats gehad. 15 vrouwen hadden aan de uitnodiging gehoor gege ven, zodat de opkomst ondanks 't slech te weer met tegenviel. De voorzitter van de T.B.B., de heer D. Dapper, wees er op, dat naast de man ook de vrouw een taak in de vakbewe ging heeft. Gezamenlijk zal de strijd naar een betere samenwerking gevoerd moeten worden. De neer W Wassenaar zette in het kort de taak van het NVV en de Vrouwenclub uiteen en drong er vooral bij de vrouwen op aan zich meer te ontwikkelen We leven thans in een tijd die steeds meer ontwikkeling en inzicht vraagt, ook van de vrouwen. Alle aanwezigen gaven zich op als lid, zodat er direct een afdeling gevormd kon worden. Het besiuur werd als volgt samengesteld Mw. H Bugel-v. Halen, voorzitster; mw. R. W. Hemt ra-Molen hof, secretaresse; mw. A. Brouwer-Kie- wiet, pennmgmeesteresse; mw. J. Verha- ge-Kikkert, 2e voorzitster; mw T. Daal- der-Bonne, 2e secretaresse. DE BAZAR IN ZUID-EIERLAND. Men had levendige belangstelling voor de textiel! Ten bate van de Ned. Herv. Kerk werd Woensdag in de Kapel te Zuid- Eierland een bazar gehouden. In zijn openingswoord merkte Ds. Soesan op: „Of de bazar zal slagen hangt af van u. Wat ten goede komt aan de kerk, komt ten goede aan u allen. Er is veel geld nodig om onze kerk draaiende te houden. Naast de marktkramen zijn er verschillende attractnes, zoals grabbel ton, schiettent, rad van avontuur, touw trektent, spijkerbalk, sjoelbak, (2 stuks). Verder kan men raden naar de naam van een pop en het aantal bonen in een fles, terwijl ook een verloting een mooie kans biedt iets nuttigs te winnen. Ik hoop van harte dat deze bazar wederom goed zal slagen en verklaar deze hier mede voor geopend". Al direct was er ievendige belangstel ling bij de textiel. Het bezoek bestond ook voor het grootste gedeelte uit da mes. Alle voorradige textiel was met 40 a 50 minuten aan de man (vrouw) ge bracht, en de attracties begonnen ook reeds te draaien. Verder was er een prachtstand voor net gebruiken van een kop thee of koffie met of zonder gebak. Een en ander zag er prima verzorgd uit. 's Avonds was het niet zo heel druk, wat gezien het slechte weer wel te ver wachten was. Ook was er weer textiel aanwezig, doch daar het merendeel der (Ingezonden Mededeling). Rode Hoestpoeder»*m Mifniurdi Dow «1 a personen mannen waren, had dit, in te genstelling tot 's middags, niet zoveel aftrek Hier volgt de uitslag van ten en an der. Naam pop (Netty) door niemand ge raden. bij opbod verkocht. Aantal bo nen in fles 1501. Kaart met namen le H. v Boven; 2e. Ans Eelman; 3e. P Eelman. Witte boten: le. prijs no. 55; 2e. no. 156; 3e nr. 71. Vissersboten: le prijs nr. 37; 2e. nr. 336; 3e. nr. 107. Sjoelen: 1ste bak: 1. Kees Zuidema; 2 F. Kikkert; 3. K. Timmer. 2de bak 1. R. Kok; 2 Kees Zuidema, 3. H v. Zijp S.V. De Cocksdorp. Vanmiddag om 3 uur speelt adsp. A tegen De Koog A, vertrek 2 uur van ga rage Reuvers. Het le speelt Zondag om half drie thuis tegen HRC Vanavond 7,30 aanvang Jeugduitvoermg in Hotel De Hoop. Vooral als we werkende of stude rende vrouwen zijn, en dus steeds dezelfde mensen om ons heen heb ben, willen we graag nu en dan eens een ander toilet dragen. He laas laat onze portemonnaie een dagelijkse variatie in de meeste gevallen niet toe, maar gelukkig kunnen we, als we wat voorzichtig zijn, lange tijd met onze kleding doen, en toch gevarieerd gekleed gaan. Daartoe doen we er verstan dig aan, in onze gaderobe een deux- pièces op te nemen, welk kleding stuk we in voor- en najaar met een blouse of jumper als uitgaans- toiletje kunnen dragen, terwijl we evengoed het jasje gesloten kun nen dragen, waarmee we het effect bereiken van een warme japon. Zelfs kunnen we de rok alleen dragen met een sportieve of een geklede blouse of wel met een jumper. LT ziet: één toilet vele mogelijkheden! K 5453/21. Simpel van model is dit deux-pièces, dat zich zeer goed leent voor de bovengenoemde variaties. Het klokkende schootje is van voren afgerond. De rok is van voren glad, doch heeft middenachter twee plooien. De mouwen zijn wijd en tussen strakke manchetten gezet. Benodigd voor 100 cm. bovenw. circa 2.40 m. stof van 140 cm. breedte K 5452/21. Deze blouse, die hooggesloten is, kan heel goed onder de deux-pièces worden gedragen. Het model staat bijna iedereen, en heeft een lange, blousende mouw. De blouse is van zijde, flanel of wollen stof denkbaar Benodigd voor 96 cm. bovenwijdte circa 1.40 m. stof van 140 cm. breedte. O Knippatronen van deze modellen zijn f 0.95 uitsluitend per post wissel te bestellen bij „Bella" Patronen-Service, Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht. K 5453/21 is verkrijgbaar voor 92, 100 en 108 cm. en K 5452/21 voor 90, 96 en 102 cm bovenwijdte De modellen zijn overeenomen uit ..Bella". Het Nieuwe Modeblad po pó wz Texel, 9 Januari 1901. De visschers konden heden niet uitzeilen door het ve le ijs, dat zich in zee heeft gevormd. Aangezien in de vorige week, zoowel met het Noordzeevisschen als met gar nalen, nogal aardig geld is verdiend, is het te bejammeren, dat de vloot thans werkeloos moet zijn. Moge dit van korte duur zijn! De Waal, 10 Januari 1901. De heer D. van den Helder, die eenige dagen ge leden aan ons dorp een bezoek bracht, vond op de weg tusschen Oudeschild en hier een man liggen, die blijkbaar door de koude bevangen en in slaap gevallen was. Met veel moeite gelukte het hem den man wakker te krijgen en mede te voe ren naar de Waal. Daar herkende men hem als een inwoner van de Koog. Aan 's mans familie werd nu getelefoneerd en gelukkig kwam de man 's avonds goed en wel thuis, zoals ons later werd meegedeeld. Oosterend, 10 Januari 1901. Woens dagmiddag kon men alhier de 73-jarige K. schaatsen zien rijden, en hij deed zulks nog zoo flink, dat menig jong- mensch er jaloersch door werd. De grijsaard wilde evenwel bekennen, dat de „aam" er toch zoo langzamerhand be gint uit te gaan. De Cocksdorp, 11 Januari 1901. He denmiddag had alhier op de Roggesloot eene hardrijderij op schaatsen plaats. De le prijs werd gewonnen door P. Sauer- born Albzn., de 2de prijs door Fr. Weg man en de 3de prijs door G Barends Elk der deelnemers ontving verder eenen kleineren prijs. Het totaal bedrag vormde eene som van f 25,hetwelk het saldo uitmaakte van de alhier be staande „Werkverschaffing", welke gis- steravond werd ontbonden. De rijders reden voor de armen der gemeente. Men verzuime toch vooral niet, nu het zoo vriest, de bitten der paarden een weinig te verwarmen, voor men ze hun in den mond legt, wanneer ze ten minste gehangen hebben op een plaats waar het vroor. Doet men dit niet, dan veroorza ken de bitten den paarden een ondrage lijke pijn, daar de teng aan het bit vriest, wat zich laat begrijpen. Wie hier aan twijfelt, legge zelf eens zijn tong tegen een stuk ijskoud ijzer, of probere het met de handen, hij zal dan gewaar worden welk een aantrekkingskracht er van ijzer uitgaat. Door nu de bitten even in warm water te leggen, wanneer /e bevroren zijn, of ze te hangen op oen plaats, waar de vorst zich niet kan doen gelden, kan men zich aan de paarden verplichten. Uitslag gehouden verkooping op 11 Januari 1901. Weiland, 2,04,90, ge naamd „Everstekoog" Kooper Jb. Brou wer Kzn., voor f 1045, De Koog, 13 Januari 1901 Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat door J. v d. Wal alhier een levende zwaan op 't strand is gevangen. Het beest was door de koude bevangen en kon met de handen worden gegrepen. MEER PROBLEMEN. Intussen rust op de VS. de zwaarste last en de grootste verantwoor delijkheid. Eventueel zullen zij wel Ko rea prijsgeven, maai- zich moeten voor bereiden op nieuwe verrassingen met name in Europa. Zullen de V.S. een to tale mobilisatie doorvoeren? Het is niet waarschijnlijk. Zowel Marshall als de N.Y. Times waarschuwden er tegen. Niet alleen dat zulk een mobilisatie in de af gelopen oorlog beslag heeft gelegd op 40 pet. van de industriële productie, en 12 tot 14 millioen Amerikanen onttrok aan de normale voortbrenging, maar men vraagt zich af, wat te doen indien de ge vreesde Russische agressie uitblijft. Het is onmogelijk zulks jaren lang vol te houden, en de N.Y. Times vreest, dat de roep om een preventieve oorlog dan lui der zou klinken. Hoewel echter oorlog een „ultima ratio" moge zijn, is het dui delijk, dat hij meer problemen schept dan oplost en weinig uitzicht biedt, ook al wordt hij gewonnen". (Uit het Algemeen Handelsblad van 4 Januari jl.). TE KOOP of schuurtjes J. H. Geus GEVRAAGD voor direct Mevrouw Vlessing Gravenstraat 13 Den Burg. Telefonisch aangesloten Schoonoordweg 23 it soliditeit •R voordeel gerief doen ons aantal «spaar ders snel stijgen Kogerstraat 34 TE KOOP zo goed als nieuwe (3-schaar, 2 schaar) geheel compleet. RONDA en KOOL J. KUIPERS, „Zonnehoek" Hippolytushoef, Telcf 35 TE KOOP in staat van nieuw Moline Tractor U.T.S. 32 P.K.. r ie mseti ij faftac.- as en kooiwielen, onder volle garantie RONDA en KOOL Inlichtingen en verkoop verstrekt onze heer J. KUIPERS, „Zonnehoek", Telef, 35 Hippolytushoef WW II/// BROOD KOEK-EN BANKET8AKKERU WEVERSTRAAT 20 DENSURS TE1.2S9 voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn? Voor een betere slaagt U zeker in Oosterend I KAPPER BAKKER, Telef.37 van 56 voor 50 ct. 1 half pond Beschuits van 35 voor 31 ct. X- 1 pot prima Tomatenjam van 45 voor 39 ct. X- 20 Jodenkoeken van 56 voor 50 ct. -X- 1 fles Slaolie van 180 voor 150 ct. Weverstraat 39 Hiermede brengen wij ter algemene kennis, dat wij te Den Burg, Schoonoordweg 37 een agentschap van onze Instelling hebben gevestigd Als agent hebben wij aangesteld de Heer De agent is te spreken des Dinsdags 's avonds van 7-9 uur en des Zaterdags van 9-12,30 uur en 2-6 uur. Nederlandsche Middenstands Spaarbank DE DIRECTIE Dames- en Kinderconlectie tegen ver laagde prijzen Diverse coupons Mode-artikelen Heren pantalons Heren costuums en ulsters Restanten van diverse artikelen, EXTRA GOEDKOOP. In verschillende artikelen nog voordch- ■1 feye aanbiedingen. Binnenburg 1 Tel 263 Den Burg. «ÜIHli'lh T&jl) «KT kikihe '77 y/ARENHUls ff oak Wgvgrsfcr. WarmQRsjfer* Telefoon 159 Pyama flanel 1,75 Wit flanel 1,50-1,75 Sport llanel 2,75-2,95 Jaeger wol 2,59-2,80 Scheepjes koordwol 3,39 Ne veda fant wol 3,95 Spoeltjes kantwol 4.50 Sokken wol Scheepjes 2.69 Kousen wol spoeltjes 2,98 Ongeol. katoen 70 br. «1,80 Ruitstoffen 3,50-3 75 Khaki 2,25 Dames camisoles 2,25-2.95 Wollen camisoles 5,75 Directoirs 1,98-2,35 Schorten 3,75 Restanten darnesvesten zwart 17,50-19,50 Heren truien spot koopje 12,50-20.90 Jongens slipovers 5,90 (reslant) Keper nachthemden 9,75 Fant. sokken 1,98-2,40 Kindcrdi rectoirs, restant 0,98-1,25 Restanten dames- en heren wanten 2.90-3,90 Geminderde dameskou sen, fijne kwaliteit 2,35-2 65 FEUILLETON 51.) Dat is een onbevredigbare wens, zei Hugh. Ik ik wil en kan het met geloven Hugh. Je bent niet zo'n vrouwenhater als je het wilt doen voorKf-men. Je sluit je hart maar, uit een soort idioot principe. Je je weet niet wat een vrcuw je ge ven kan Honor beheers je en ga nu weg Het is al laat en je moet nog helemaal naar Londen terug. Hij wachtte niet op een antwoord, maar ging naar Je deur en wierp die open. Een ogenblik bleef het mgisje staan strijdend met zichzelf Toen haalde ze haar schouders op en volgde hem in de hall. Het moet villes gaan zoals jij het wil hè? zei ze bitter. Ja zo ben ik het gewoon. Maar het kon ook wel eens anders gaan! Best mogelijk. Hij ging met haar de voordeur uit. De portiek leek een oud prieel De rijk bloeiende kamperfoelie vervulde de lucht met een kruidig zoete geur, In deze stille, landelijke omgeving hoorde deze vrouw, met haar '.vitte mantel en mo torkap, niet thuis. Haar verschijning vloekte er mee, ovenals de vuurrode au to, die voor de stoep stond Hoe kom ik het snelst op de weg naar Londen? vroeg ze. Hoe ben je gekomen? Door een laan. Ik moet een kruis punt gemist hebben. Die laan was bijna niet te berijden Ja dan ben je verkeerd gereden. Er is een grintweg, die je direct naar de hoofdweg brengt. Maar, ik- weet niet of je die zult kunnen vinden. Het is nogal ingewikkeld. Kun je het mij niet uitleggen? Hij stond haar een ogenblik peinzend aan te kijken, zich afvragend, of het haar bedoeling vas, opzettelijk te ver dwalen en weer terug te komen voor de nacht. Ik zal je zover biengen, dat je niet meer verdwalen kunt, zei hij opeens. Terwijl hij zijn hoed nam, kwam Bessie de hall in en hij zei tegen haar, dat hij even met lady Honor meereed om haar op de hoofdweg naar Londen te brengen. Daarna ging hij naast Honor zitten en de auto reed weg. Rechts, zei hij. Ze reed de laan in, veel te snel voor de smalle, slechte weg De eerste weg links, zei hij. Ja. Daarna kun je alleen verder, als je mij afzet, nadat wij het moeilijkste punt gepasseerd zijfi. Je moet daar een boer derij voorbij en daar zijn zoveel wegen, dat je er niet uit wijs kunt, als ik het je niet zeg. Zij volgde zijn aanwijzingen. Zij reden langs de boerderij en zij nam de weg, die hij aanwees. Ziezo. Stop nu, dan kun je alleen verder. Over vijf minuten kom je op de hoofdweg. Het is geen bocht, deze weg loopt er schuin op uit. Je kunt dus door rijden, dan heb je de goede richting. Zij reed door. Stop nu, Honor Ze keek hem glimlachend aan en ver snelde haar vaart nog. Waarom moet ik je afzetten? vroeg ze. Zijn gezicht verstrakte Het drong plotseling tot hem dooi, dat zij door alles heen was; dat de teleurstelling en ver bittering, die zij doorgemaakt had, haar in een toestand hadden gebracht, die haar alle zelfbeheersing en redelijkheid had doen verliezen. Hij sprak zo kalm mogelijk. Je moet stoppen, Honor. Ik laat moeder liever niet langer allen. Maar om mij bekommer je je niet, hè? Neen, je brengt me naar Londen. Ik heb je de weg gewezen, Honor. Stop en laat mij uitstappen! Jij rijdt veel te wild. Houd op. Er gebeurt nog een ongeluk! En dan zullen de mensen zeggen, dat er wel iets waar geweest is van dat bericht in de „Tatler", hè? Hij legde zijn hand op haar arm: Ho- nor stop, onmiddellijk! Neen! Neen! Neen! Ze schreeuwde het uit. Plotseling draaide hij het contactsleu teltje om en greep de handrem. Wat er het volgende ogenblik gebeurde, heeft hij zich later nooit precies kunnen her inneren. Honor greep naar het sleuteltje en raakte daardoor waarschijnlijk de macht over het stuur kwijt. Terwijl Hugh de handrem aantrok, schoot de wagen van de weg af en sloeg om Hij kreeg even de indruk van door de lucht te vliegen en van een witte gedaante, die zich snel van hem verwijderde. Hij hoorde een kreet en een doffe slag en verloor het bewustzijn. HOOFDSTUK XVH. De eenzaamheid in haar kamers werd Jill te machtig. Zij ging naar beneden en klopte op Montie's deur Binnen! riep hij Hij zat in een gemakkelijke stoel bij de lege haard mei een krant op zijn knieën en keek )p toen zij binnenkwam. Zo, Jill, zei hij. Ik heb je gisteravond in de bioscoop gezien, zei ze. O! zei hij met een verlegen gezicht. Er er was niet veel aan die film, hè9 Neen niet veel. Zeg, Montie, het is af tussen Hugh en mij. Dat verbaast mij niet. Ik heb je da delijk al gezegd, dat hij nooit met je zou trouwen. Ja, dat herinner ik mij. We zijn eigenlijk nooit verloofd geweest. En weet je nog wel toen je dat zei, heb ik je gevraagd, mij te vertrouwen, en dat wilde je niet Die verloving tussen Hugh en mij was een overeenkomst ter wille van Hugh. Ik deed het om Dick uit zijn moeilijkheden te helpen. Dick? Goeie genade! Nou hij zit er op 't ogenblik nog erger in. Waar is hij heen gegaan? Dat zal je wel we- I ten Je beschermt hem natuurlijk. Ik be- I twijfel of hij je zorg waard is. Dat is hij niet. Ik heb niet zoveel I zorg meer over hem, dat verzeker ik je I Montie legde zijn krant op tafel en I keek haar aan. Tk begin heus te geloven,! dat je je verstand begint te gebruiken.! zei hij. Hij bleef even zwijgen en staarde! peinzend voor /.icn uit Toen vroeg hij: I En wat denk je wel over je toe-| komst? Over. ons? Ons? Ja. We zouden nu misschien weer! kunnen beginnen op het punt, waar wel alles hebben afgebroken. En dat andere meisje dan? O. Mollie dat is een beste meid.l Aardig om eens mee uit te gaan. Maarl ze is niet zoals jij. Jij bent altijd de ware! voor mij geweest! Jill nam een stoel. Ze vouwde haart£ handen in haar schoot en keek hem aan. Deze hele geschiedenis heeft mij veel geleerd, Montie, zei ze. Eén van de dingen, die mij er duidelijk door zijn geworden, is, dat jij en ik nooit gelukkig zouden zijn geworden in een huwelijk Daar heb je vroeger anders over gedacht. Dat meende jijEn omdat je het zol vaak en zo zeker tegen mij zei, begon ikl het misschien te geloven. Maar toen jel ronduit zeide, dat je mij niet vertrouw-1 de, wist ik, dat wij niet bij elkaar be-1 hoorden. Liefde wantrouwt niet, Mon tie Dat wantrouwen heeft me erge pijn| gedaan. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4