Er is weer puur beurd Prinses Margriet Vrijdag viert Zij Haar 8ste verjaardag Zeven dagen nieuws van buiten-Texel BELANGRIJKE LANDAANWINNING BLIJFT MOGELIJK. In een voordracht over de Landaan winning wees Ir. J. A. Bruggeman er op, dat binnen onze kustlijn nog grote oppervlakten land en water liggen, waar van nog 300,000, mischien 400,000 ha. bebouwbaar gemaakt kunnen worden en toegevoegd aan onze 21/* millioen ha. cultuurgrond. Landaanwinning is echter schrikbarend duur en komt op gemid deld f 10,000 per ha. plus de kosten van het bouwrijp maken, dus is zelfs bij een pacht van f 250 a f 300 nog niet renda bel. Het kost echter weinig deviezen, terwijl uitbreiding der industrie veel dollars vraagt en per man nog meer in vesteringskosten dan landaanwinning. Elk jaar gaat plm. 2500 ha. cultuur grond weg aan stads- en dorpsuitbrei ding, industrieterreinen, vliegvelden, ha vens, wegen, enz. Die grond gaat daar door echter zeer in waarde vooruit en moet vervangen worden door grond uit landaanwinning, waarvan de kosten veel hoger zijn dan de aankoopwaarde van de afgestane gronden. Indien nu op deze grond een aankoopheffing kwam van bv f 5000 per ha., zou die heffing gebruikt kunnen worden om de land- aanwinningskosten te verminderen. De oudste wijze van landaanwinning, de bedijking van kwelders, gorsen, schorren tot polders, wordt al eeuwen toegepast. Hierbij moet de grond dus eerst ontstaan door aanslibbing, die ver hoogd of versneld kan worden door spe ciale werken, bv. het uitzetten van Spar- tinagras. Een andere wijze is indijking en daar na drooglegging van meer- of zee bodem, zoals is toegepast in vorige eeu wen bij de droogmakerijen en thans in het groot bij de Zuiderzeewerken. Hier bij is niet alle nieuwe grond goed cul tuurland, er is ook minderwaardige zand grond bij. De Wadden en de buitendijk se gronden in Zeeland zijn van goede kwaliteit en „rijpe" goede gronden dient men in te polderen, zo spoedig het finan cieel kan Zo liggen langs de Dollard nog 1800 ha., langs de Lauwerszee 1700 ha., het N. Sloe 500 ha., verder in de Braakman, langs de Westerschelde, enz. in totaal rond 8000 ha Nieuwe wegen voor de afsluiting van zeegaten zijn gevonden bij het dichten der dijkgaten op Walcheren. Daarna kwamen de ideeën tot afsluiting van an dere zeegaten tussen de Zuid-Hollandsq en Zeeuwse eilanden. Afsluiting van sommigen zou grote besparing geven aan dijkonderhoud. Maar enkele zeegaten zijn zeer belangrijk voor de scheepvaart wegen, anderen van nut voor de visse rij. Vaarwegen naar zee moeten natuur lijk open blijven, hoe breed is nader te regelen. De zeegaten dringen diep het land in en brengen dus ook het zou te water ver naar binnen. De hoeveel heid water per normaal getij in- of uit stromend, is zeer groot en bedraagt bij het Vlie 800 mill. m3. Marsdiep 1200 mill., Brielse Maas 50 millioen. Haring vliet 500 millioen, Oosterschelde 1800, Westerschelde 1500 millioen m3. Het is geen bagatel als men bv. weet dat in de Rijn bij Lobith de water verplaatsing in dezelfde tijd 100 millioen m3. bedraagt. Bij de Afsluitdijk was het 1100 milli oen m3. Om dergelijke zeegaten te dich ten, is een speciale werktechniek nodig, die grote kosten eist. De kosten van een dergelijke afsluiting begrootte ir. Brug geman op f 1 milliard. Maar de kustbe- korting geeft weer een grote besparing en nog groter is de winst door het tot staan brengen der verzilting en het vor men van grote zoetwaterbekkens voor droge perioden Die voordelen lopen in de tientallen millioenen. In het Noorden van ons land is de verzilting minder, dan in het Westen en Zuiden en zoetwater- reservoirs heeft men in het Noorden ook minder nodig. Daarom zal afsluiting van zeegaten rond de Waddenzee naar verhouding minder voordeel brengen, mede omdat een deel der dan in te pol deren grond uit zand zou bestaan. In het Westen speelt de verhogmg van het stormvloedpeil een rol. Daar heeft land aanwinning in het ene zeegat een ver hoging van het stormvloedpeil in het aangrenzende zeegat tengevolge, omdat de waterberging kleiner wordt. Ook kan afsluiting de aanslibbing doen stagneren, waardoor het aan- of opwas sen geringer wordt. Men moet dus na gaan, wat het voordeligst is: opslibben tot goede grond in langzaam tempo of afsluiting van een zeegat, met directe winst van een groot gebied, maar met de geschetste nadelen. Dus een verlan- dingsplan, of een afsluitingsplan, of een combinatie van beiden met als doel: kustbekorting. De taak, die wacht is, aldus ir. Bruggeman niet ge makkelijk, maar er kan iets goeds wor den verricht. Texelse Boys-Nieuws. Zondag verloor net 2e elftal met 2-0 van De Koog 1. Jammer dat de rechts binnen van de Tex. Boys op het laatste ogenblik genoodzaakt was zich terug te trekken. De andere wedstrijden werden afgelast. Donderdagavond training W.R. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL. Van 8 tot 13 Jan. werden 70,244 eie ren aangevoerd. Prijs f 2,06. (Vorig jaar 64,107 a f 1,80). Ondanks de verlaagde prijzen is het binnenlands verbruik zeer beperkt. ESPERANTO EN DE SPORT. Toen onlangs en wielerwedstrijd werd gehouden van Brighton naar Glasgow (Engeland) hadden enkele Franse wiel rijders in de nacht oponthoud te Weston super Mare. Deze Fransen verstonden geen Engels, terwijl er ook niemand on der de aanwezigen was, die Frans ken de Toen bleek, dat onder de Fransen een Esperantist was, werd de vertegen woordiger van de plaatselijke Esperan- to-groep er bij gehaaid en waren de taal moeilijkheden spoedig opgelost. Hetzelf de gebeurde later ook nog te Bradford, waar de heer Midgley als tolk dienst deed. De Suikerfabriek te Halfweg haalde 29 millioen kilo suiker uit 226 millioen bie ten Door 26 mille te verduisteren heeft een Haagse 51-j. bankbediende kleine spaarders gedupeerd. Hij hoorde nu 3 jaar tegen zich eisen. Wegens kolenschaarste krijgen de West-Duitsers twee uur per dag geen gas en stroom. De V S. krijgen misschien een vreem delingenlegioen. De voormalige hoofdcommissiaris van politie te Ban doeng werd op weg naar Nederland te Djakarta gearresteei-d. Nederland zal Bulgarije duizend ton oootaardappelen leveren. De diamantverkopen be reikten een recordopbrengst. Donderdag 11 Januari. Door het omslaan van een roeiboot verdronken vijf arbeiders in de IJsel. In de provincie Groningen zijn verschei dene slagers een felle concurrentiestrijd begonnen. De 58-j. mej. Michels, rijksinspectrice van het nijverheidson derwijs te Den Haag, werd gedood toen een auto op een gladde weg tegen een truck botste. Een 43-j. Amsterdamse bediende kwam iedere ochtend chocola de drinken bij zijn buurvrouw, een boek houdster; nu niet meer want hij ont vreemdde ruim f 1000 uit haar bureau en deswege werd hij gearresteerd. Een bediende van een kantoor aan de He rengracht ging met f 1000 aan de haal Een in Amerika wonende dame had ruim f 11,000 op ie Amsterdamse spaar bank staan. Dat had ze geheim gehouden voor de belasting. Een 30-j. jongeman zou het voor haar halen. Hij kreeg het op zijn naam en versnoepte het geld op grote reizen. 1 Jaar waarvan een derde voorwaardelijk eiste de officier van Ju stitie. In Frankrijk werd de benzine prijs met 3 fr. per liter verhoogd. De oud-Texelaar D. L Daalder schreef een nieuw boek getiteld „Wormcruyt met suyeker" (Arbeiderspers f 11,50), dat „historisch-cntisch" overzicht geeft van de kinderliteratuur -- De rubberverko pen naar Rusland en China zijn in '50 toe genomen, maar thans overweegt Enge land de verkoop te verbieden. Voor waarde daartoe is dat een alg. overeen komst met de V.S., Nederland en Frank rijk wordt bereikt. Het aantal boeren van de N.O.-Polder wordt dit jaar met 265 uitgebreid. Drie dieven van lood en zink van erkers en dakgoten, sinds 1946 op pad, zijn in Roosendaal gegre pen. Te Veldhoven heeft een over spannen jongen zijn 2 broers 's nachts met een revolver verwond De 25-j. ongehuwde arbeider Stc-ghuijs kwam bij een fabrieksbrand te Almelo om. Het personeel, van een oetonbouwfirma te IJsselmonde heeft de zaak voor duizen den kilo's betonijzer bestolen Mars hall vroeg onmiddellijke inlijving van 450,000 ongehuwde 18-jarigen. Te Amsterdam werd een 16-j. meisje op een vluchtheuvel dooi een vrachtauto ge dood. In Michigan (V S schonk een 34-j. vrouw het leven aan een vierling Zij had reeds 4 kinderen. Uit zuinig heidsoverwegingen rullen de vrouwen er toe overgaan minder stof voor haar japonnen te verwerken: de modellen zullen eenvoudiger worden en er zal weer een paar cm. van de rokken af gaan, aldus ,,EVA" in het Alg. Handels blad. Generaal Eisenhower heeft Gerben Wagenaar, voorzitter van de C. P.N., die als hoofd van een delegatie van „Verenigd Verzet 1940-1945" een audiëntie had aangevraagd, niet ontvan gen. -- Egypte heeft 'n begrotingstekort van 40 millioen pond Tegen Ilse Koch, schuldig geacht aan twéé gevallen van medeplichtigheid aan moord en 17 gevallen van aanzetten tot moord, werd levenslang geëist. Twee gedetineer den die de gevangenis te Alkmaar van buiten schilderden, ontvluchtten. Te Uden beet een hond j 15 kippen dood. Evenals in 1950 zullen dit jaar 50,000 woningen worden gebouwd. De Spaanse leeuwentemmer Dola werd in Carré door een „lievelingsleeuwin" aan gevallen en licht gewond.. Vrijdag 12 Januari. Een 31-j. Birmees heeft als schipbreu keling 10 maanden op een onbewoond ei land moeten wonen. Wegens kolen- schaarste zijn 389 Engelse treinen opge legd. De Amerikanen is het hamste ren van rubber verboden. De Russen hebben 3 Oost-Duitsers ter dood veroor deeld wegens spionnage voor de Engel sen. Een Hongaarse inwoner van de V S. stak een ambtenai esse van het Hon gaarse gezantschap te Washington met een mes omdat hij geen vergunning kreeg voor terugkeer naar Hongarije. Torpedoboot jager Tjerk Hiddes, aan In donesië verkocht, /erlaat Den Helder. De symbolische staking van Belgische slagers als protest tegen de maximum prijzen mislukte gedeeltelijk doordat c]e grote magazijnen net meededen. De Atlantische productieraad heeft de be noeming goedgekeurd van een Ameri kaanse industrieel :ot hoogste productie leider. Een 22-j. Roosendaier stal in 2 jaar 10 fietsen; thans heeft de politie hèm gegrepen. Het aantal muggen in het IJsselmeer vermindert aanzienlijk: de ingevoerd glasalen en andere vissen eten ze op! De treiler IJM. 99 kwam met 3 gewonden binnen: ze waren door een golf tegen de verschansing geslagen. In Noordholland werden vorig jaar 245 faillissementen uitgesproken, in 1949 187. Drie gevangenen, uit de strafge vangenis te Leeuwarden ontsnapt, kon den gegrepen worden, een hunner zat reeds in Brabant Belgie heeft 500 ton Holl. koelhuisboter gekocht. Zaterdag 13 Januari. De Koningin, Prins Bernhard en Prin ses Beatrix zijn uit Sankt Anton terug gekeerd. Truman heeft het Congres om een „zeer veel grotere bealstingver- hoging" gevraagd. De uitgaven voor landsverdediging en hulp aan het bui tenland worden verdubbeld. Het Ned. bataljon, zij aan zij met Amerikanen en Fransen, heeft een zware communisti sche aanval bij Wonjoe afgeslagen. Nadat een vleugel het water raakte, stortte een éénmotorige schroefjager van de Marine Luchtvaartdienst bij Noordwijk in zee. De piloot kwam om De politie zoekt in 'n volkstuincom plex te Den Haag naar het lijk van een SS-er, die in April 1945 gedood werd door de zoon der huizes waar hij, na ge deserteerd te zijn, ondergedoken was. Een liefdesaffaire De dader zit reeds voor andere feiten. Wegens tekort aan staal werken sommige afdelingen van de Morris-autofabrieken 4 dagen per week. De straf voor Christiansen, destijds weermachtsbevelhebber in Ne derland, in 1918 tot 12 jaar met aftrek veroordeeld, is mei 4 jaar verminderd. Bij de gratie werd gelet op de gezond heidstoestand en de hoge leeftijd. Voor de primaire veiligheidsprogram ma's van de V S. vraagt Truman voor 1951 en 1952 tezamen meer dan 140 mil liard dollar. Voorts een millioen man meer voor het leger en 4 millioen arbei ders meer voor de defensieproductie. Eisenhower zou voornemens zijn ook Franco te ontmoeten. Dr. Ir. W. J. H Harmsen, dir.-genex-aal van de Rijkswa terstaat, gaat 1 Febr. met pensioen. 3-4000 ondernemingsarbeiders op Oost- Sumatra, die hoger loon eisen, staken 28,000 werken slechts een deel van de dag. De Britse Hoge Commissaris Kirkpatrick, waarschuwt de W-Duit sers: „Zij pogen voordeel te trekken uit de tegenstelling tussen Oost en West zonder een keuze te doen". Jo van Ammers-Küller wordt gedagvaard, om dat zij als uitgeslotene een boek gepubli ceerd zou hebben. Zij zou het boek „Dorstig Paradijs" onder de schrijvers naam Adriaan Hulshoff hebben geschre ven. Vlieland en Terschelling blijven bij Friesland. Een Z.-Afrikaans vliegtuig met vacantiegangers van Na- tal naar Johannesburg, is in de lucht ontploft. 12 doden Waar nodig moet gejodeerd zout in het brood worden ver werkt om kropziekte te voorkomen. In 1938 telde Engeland 781,000 mijnwer kers, thans 688,000. De lonen voor onder en boven de grond zijn met f 3,50 en f 2,50 per week verhoogd In Korea wordt gevochten bij 30 graden onder nul. De Jeugdherbergouders hebben zich aangesloten bij de S.H.H.B., die deel uit maakt van het N.V.V. De 33-j. Cana dese juwelier Albert Guay veroorzaakte door het plaatsen V3n een tijdbom een vliegtuigramp, waarbij zijn vrouw en 22 andere inzittenden omkwamen. Van daag is hij opgehangen. Schiphol ver werkte in 1950 345,000 passagiers, in '49 327,000. Door het dooien van de sneeuw en de daarop gevolgde sneeuw val staan uitgestrekte gebieden van Friesland blank. Maandag 15 Januari. Minister Manshoit noemde het op treden van de Friese Mij. v. Landbouw en het Kon. Ned. Landbouw Comité naar aanleiding van de door de regering vast gestelde melkprijs ondemocratisch". In een bos bij Londen zullen 13 heksen hun kunsten vertonen. Is het spook van het Molenbos daar ook bij? De moord op de SS-er (April 1945) schijnt uit angst te zijn gepleegd. De kans bestaat, dat het spoorwegverkeer wegens schaarste aan kolen moet worden beperkt. Ver leden week stierven 4 maal zoveel (458) Engelsen aan griep als de week daar voor. In N.W. Engeland zijn 11000 van de 57,000 mijnwerkers ziek. Prof. Ve- ning Meinesz gaat niet een onderzeeër de bodem van de Westindische oceaan bekijken. L. van der Sluys, 58 jaar, AVRO-bestuurslid ie Rotterdam overle den. Dr. N. D. van Leeuwen, te Holy- sloot, is 40 jaar predikant.. In Enge land is het kolenrantsoen ingekrompen wegens slinken van de voorraden. Cor Wiering, Amsterdam, zwom de 100 m. schoolslag in 1.11.1. Een nieuw Ne derlands record. Bij Den Bosch werd een 20-j. jongen door een motorrijtuig overreden. Hij bleef bewusteloos liggen. Kort daarop werd hij door een andere auto opnieuw overreden en gedood. De leeuwentemmer in Carré is al weer aangevallen: hij wilde twee vechtende leeuwinnen scheiden en kreeg toen zelf 'n haal. Prins Bernhard en Prinses Be atrix moeten wegens griep 't bed hou den. Drie van Je 10 Belgen hebben griep. Een op de rails slapende py thon deed bij Solo een spoorwagon kan telen. Een brand op een Vietnamees schip kostte 30 van de 50 opvarenden het leven. Bij een vliegramp in de V.S. vonden 19 personen de dood. Een 37-j. machinist, gehuwd en vader van 3 kin deren, werd in de mijn Julia doodge drukt tussen een lucntdeur en zijn loco motief. Een bom, geworpen in een sy nagoge te Bombay, doodde 1 persoon en verwondde er 24. Was bedoeld voor Irakse Joden die naar Israël gingen. Drie Amerikaanse soldaten werden ge arresteerd toen zij bij vergissing in de Russische sector van Berlijn belandden. In Wereldoorlog II werden 91.000 Franse militairen gedood. 37,000 kwa men in kampen om. In dezelfde periode lieten 101,000 burgers het leven. Aus der Funten, Fischer, Stöver en Kohier waren ter dood veroordeeld, maar nu is hun straf gewijzigd in levenslange ge vangenisstraf. --De 61-j. G. Pannekoek uit Aalsmeer werd door een heiblok verpletterd. De 79-j. Kardinaal Fra- cesco Marchetti, Deken van het Kardi naalscollege, is te Rome overleden. In het DUW-kamp le Klundert, waar gere patrieerde marinemensen met hun ge zinnen gehuisvest zijn, overleed een kind aan nekkramp. Dinsdag 16 Januari. Van Truman's recordbegroting is .ruim 58 pet. bestemd voor de defensie. Su karno zei: „Als Indonesië werkelijk één is is Irian voor 1 Jan. 1952 bij ons te rug". De Italiaanse Senaat keurde deelname Atlantische defensie goed (161 -92 stemmen). Wegens „tegenwer king, verraad en spiornage" werden 2 Slowaakse bisscnoppen tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, een derde bisschop kreeg 24 iaar. Radio-Luxem burg zendt voortaan uit op 208,4 m. Te Mill bij Nijmegen heeft een koe een kalverdrieling ter wereld gebracht. Westduitsland verwierp het voorstel van Oostduitsland betreffende het voe ren van besprekingen over de Duitse eenheid. Nadat een schuur met mo torfiets van een brigadier te Drachten was afgebrand, ging later ook diens wo ning in vlammen op Men vermoedt brandstichting. Te Oss werd een 29-j. iangeerder, gehuwd en vader van een kind, door een trein doodgereden. Op de Voorjaarsbeurs te Utrecht komen weer Duitse machines. Zuid-Afrika produceerde in 1950 voor 144,710,814 pond goud. Dat is 30 millioen pond meer dan in 1949. Er zal voor 1.5 millioen dollar boter, spek en kaas naar West- Duitsland uitgevoerd worden. De N.H. kerk van Graft, 16e eeuw, moet worden gesloopt, want het rijk, dat toegezegd had 70 pet. van de op f 150,000 geraamde restauratiekosten bij te dragen, heeft de ze subsidie ingetrokken Dinsdag 9 Januari. De V.S. bouwen srel aan een actieve gewapende macht van bijna 3,5 millioen vrouwen en mannen; per jaar 50,000 militaire vliegtuigen en 35,000 tanks. Marken is weer over water bereikbaar; gelukkig maar met een langdurige win ter kunnen wij niet staan. Volgens de wereldgezondheidsorganisatie strekt de griepepidemie zich lit tot landen over de gehele wereld. Sinds de stichting van de staat Israël hebben zich daar een half millioen immigranten gevestigd, de meesten kwamen uit Oost-Europa, de Sowjet-Unie en China De VARA verklaarde, dat de televisie in Neder land economisch nog niet verantwoord mag worden geacht. De „Gelderse Tramwegen" zullen dit jaar een nieuwe buslijn op Italië openen, reisduur 10 da gen. Purmerend kreeg van de NACO 'n autobusstation; Alkmaar volgt. Er rij den 180 NACO-bussen in N.-Holland Op een neo-fascistische bijeenkomst te Beieren kwam het iot anti-semietische betogingen. ,Wij hebben de situatie thans in handen", aldus de nieuwe Fran se bevelhebber in Indo-China. Zuid- Limburg produceerde in 1950 12,245.000 ton steenkool. 510 000 ton meer dan in 1949 De Mijnindustrieraad stelde een nieuwe verordening op de kindertoeslag vast, waarbij de toeslagen voor het per soneel der mijnen met 5 pet. worden verhoogd. Voor slrocarton was het een zeer goed jaar. Alle fabrieken heb ben in 1950 op topcapaciteit gewerkt De verbetering in de afzetmogelijkheden geldt voor alle landen. De stroprijzen stegen in een jaar Lijd van f 15 tot f 45 per ton. Het handelsverkeer tussen Indonesië en West-Duitsland zal dit jaai een waarde hebben van f 243.950,000 Een Rus deed de 100 m. schoolslag in 1 min. 6,6 secr., nieuw wereldrecord. Bij de Amerikaanse luchtmacht worden reeds 100 Nederlandse vliegers opgeleid. Deze training kost 120,000 guiden per man, maar Amerika betaalt. Het rap port van de in Nov. 1949 bij Oslo ge beurde luchtramp, waarbij een Ned vliegtuig van de „Aero-Holland" met Joodse kinderen neerstortte, is gereed Bij Kampen sprong een lifter van een auto Zijn trouwring bleef haken en daardoor raakte hij een vinger kwijt. Zware sneeuwval in Zweden. Er gaan weer appelen naar België, behalve goitd- reinetten. Aartshertog Otto van Habsburg, die aanspraak maakt op de Oostenrijkse troon on in de V.S. woont, heeft zich „in het geheim" met prinses Regina van Saksen-Meinigen verloofd Joegoslavië heeft een acie ingezet te gen Kominform-spionnen, het meren deel daarvan komt uit Bulgarije. In donesië is alleen bereid de onderhande lingen met Nederland te hervatten op basis van de souvereiniteit van Indone sië in West-Iran Frankrijk's (goedge keurde) defensiebegroting (740 millioen fr.) is de hoogste uit de Franse geschie denis. Botercontrolestation „Fries land" bestaat 50 jaar. Omdat vlaslint voor de oorlogsproductie van grote bete kenis is, zijn de pi ijzen met meer dan 100 pet. gestegen. Het Vlasinstituut achtte uitbreiding van het areaal raad zaam. Uit een herenmodemagazijn te Den Haag werd vcor f 3000 aan (40) coupons stoffen gestolen De in Maart en October 1949 en in Maart en in Aug. 1950 door de rijkswaterstaat verrichte peilingen in de voor het bolwerk gelegen geul van het Vogelzwm hebben uitge wezen, dat het nog met nodig is vóór een gedeelte van de bestaande glooiing van de Eierlandse zeewering een bezinking op de onderzeese oever aan te brengen. Zodra de afneming van deze oever van die aard zal zijn, dat bezinking nodig en financieel verantwoord is, zal men daar toe overgaan. Het is nl een vrij kostbare geschiedenis. Van de polder kan redelij kerwijs geen groter bijdrage worden ver langd dan f 200.000 Het Rijk schijnt niet ongeneigd het te bouwen bolwerk in be heer en onderhoud te nemen. Volgens een globale raming zullen de overblij vende bouwkosten nog acht ton bedra gen. De goudprijs op de internationa le vrije markten stijgt nog immer Minister Götzen ziet toekomst in Suri name. In Amsterdam wandelde een Joegoslaaf met een haan aan een touw tje. Chinese r.-Katholieken zijn in China bezig een onafhankelijke kerk te stichten. Wegens ziekte van zijn diri gent Eduard van Beinum heeft het Lon- dens Phil. Orkest zijn programma be perkt. In 1950 lieten 35,000 Amerika nen bij verkeersongevallen het leven. Het Italiaanse vrachtschip Pietro, op weg naar Rotterdam, keerde naar En geland terug wegens griep onder bijna de gehele bemanning Woensdag 10 Januari. De V.S. zullen 6-10 divisies grondstrijd krachten naar West-Europa zenden. Eisenhower meende, dat het behoud van de Westerse cultuur zonder oorlog mo gelijk is „The Netherlands Goal" meldde, dat iemand uit Den Dolder f 1600 met de voeibalpool had gewon nen. Bleek niets van waar en directeur beheerder prijsvraag is nu wegens be drog gearresteerd De Amerikaanse burgers is aangeraden. Hongkong te ver laten Nederland at in 1950 heel wat meer groente dan in 1949 Duitsland krijgt Helgoland waarschijnlijk spoedig terug. Koninklijk Ned. Landbouw Co mité adviseerde „Levering consumptie- melk tijdelijk stop zetten en productie verlagen als melkprijs niet wordt ver hoogd. Sinclair Lewis, wereldbe roemd romanschrijver en Amerikaans Nobelprijswinnaar, overleed te Rome op 65-j leeftijd. Man die zegei van 6 ct. kwam kopen stal f 1000 uit postagent schap te Rotterdam. Nederland kreeg 30,000 balen Marshallkatoen extra, daar door steeg de 1otale toewijzing tot 150,000 balen. Sinds Sept zijn 57 Ita lianen uit het land gezet wegens oneer lijke concurrentie die zij de textielhan del aandeden Een Amsterdammer werd gearresteerd omdat hij zijn vrouw met een bijl bewerkte West-Duitsland heeft 4 millioen woningen tekort. De loongrens ziektewet is tot f 4725 ver hoogd. In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer wordt een vacantie- regeling voor winkeliers gevraagd. De indiening van het wetsontwerp tot verhoging van de pensioentoeslagen kan binnen enkele weken tegemoet gezien worden. 27 opgelegde Amerikaanse schepen zijn weer m de vaart gebracht om kolen en graan naar Europa te ver voeren. Israël zal de staat van oorlog met Duitsland niet beeindigen. De Bel gische slagers zouden 11 Jan. sluiten uit protest tegen de maximumprijzen voor vlees. De Groninger kustvaart groeit. Nederlandse soldaten nemen deel aan een geallieerde tegenaanval in Korea

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2