Cjroen ^tvarL-Jexels in het harL, #De Distel" trok stampvolle zaal Bij het eerste kuchen DAMPO-PASTILLES Texel - Z.A.P. 1-1 RecorcI-aantal deelnemers aan het Gemaskerd Bal „Schipper naast God" was uitermate boeiend WOENSDAG 24 JANUARI 1951 TEXELSE 64e JAARGANG. No. 6496 COURANT Uitgave N.V- vh. Langeveld DeRooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdag! Bankrek.: Rotterdamsche Bank en Coöp. Boerenleenbank- Postgiro 652- Abonnementsprijs f 3,15 per half jaar. De Vereniging van Oud-leerlingen van de lagere landbouwschool hebben veel succes gehad met de opvoering van het blijspel ,,De Distel", Zaterdagavond in „De Oranjeboom De zaal was stamp vol toen de heer Laan het openings woord sprak. Hij lichtte een bijzonder woord van welkom tot burgemeester De Koning, mevr. De Koning, de wethou ders De Waard en Hin, gemeentesecreta ris Beemsterboer, mej. Wijngaarden en de heer Van Groningen. Spreker hoopte, dat de Landbouwhuishoudschool vol gend jaar ook een vereniging van oud leerlingen rijk zou zijn. En last not least verwelkomde spreker de jury van de bekende lezingswedstrijden. Ten slotte deelde spreker nog mede, dat mej. Iet de Wit door familieoms.andigheden aan het spel niet kon deelnemen, haar plaats zou worden ingenomen dooi mevr. C. Daal der-Kalis, van De Cocksdorp. (SVC De Cocksdorp hoopt Zaterdagavond hetzelf de stuk in De Hoop op te voeren). De heer Laan merkte op, dat wij hier op Texel heel goed weten wat een dis- stel is en wij plegen ze op diverse metho den uit te schakelen. Als de boer met liefde en toewijding werkt zal hij ook over die lastige distel triumferen. Er is ook liefde en toewijding voor nodig om van distels van mensen behoorlijke men sen te maken. Dit zou ook in het blij spel worden aangetoond. Aangezien dit stuk dus Zaterdag ook in De Cocksdorp woidt opgevoerd, zei len wij de inhoud nog niet beschrijven. Het is een aardig gegeven en wij raden de Coksdorpers dan ook aan de opvoe ring te gaan zien, ook op 1 Febr. als het voor Sociëteit Vriendenkring" gebracht wordt. De hoofdpersoon was Pietje de Land loper (de heer J, Roeper Johzn.). Dat leek ons een raszuivere zwei ver. een ty pe dat van de ene dag in de andere rolt en zich volstrekt geen zorgen maakt zoals hij daar als landloper vermomd ten tonele verscheen, maar toen hij de char mante Klaartje in het vizier kreeg wierp hij zich ineens op als een echte heer! Zo wel de rol van ïanaloper als die van de heer werden met groot begrip vertolkt. Wij hebben ons best om hem geamu seerd, vooral om zijn knipoogjes, waar mede zijn vader en grootvader ook al zo veel succes hadden behaald! Klaartje (mevr. DaalderKalis) beeldde het schuchtere meisje int, een type althans, dat niet over één nacht ijs ging en het Pietje nog moeilijk genoeg maakte. Haar spel voldeed goed. Kobus Kok (de heer C. Koorn Mzn.,) wist eveneens een aar dige vertolking te geven van de rol die hem als vader van Klaartje was toebe dacht. Ook zijn handelingen getuigden van die van een voorzichtig man. De landloper toen al een zeer harde wer ker, een bloemkweker eerste klas ge worden had aanvankelijk echter nog meer te stellen met de oom (Fer Roe per) van Klaartje Geen wonder is dat, als je de dochter van je broer niets dan een toekomst van rozengeur en mane schijn toewenst! Ook deze figuur werd heel aardig naar voren gebracht. Een van de beste uitbeeldingen was die van de zeer oude, maar krasse baas, de grootvader van Klaartje (de heer Aat Boerhorst). Die had wel een heel goede opvatting van zijn rol en wij volgden hem dan ook met plezier. Tenslotte noe- DAMCLUB TEXEL. Uitslagen van 19 Januari: A. G. Dros-C. Dijker 0-2; J. C. v.d. Star- S. Ros 0-2; S. Ros-J C. v.d. Star 2-0. B W. J. Boon-J. P. Stam 2-0; Joh D. Bakker-P Jansen 2-0; J. Vonk-Jb. v Lenten 0-2; P. Jansen-Jb v Lenten 2-0 C.: N de Graaf-A. Homma 0-2; W. A. v Zeijlen-D Witte 2-0; Joh. Schoo-H. Go- mes 1-1; Jac. v. Heerw.-D. v.d. Werf 0-2; D v.d. Werf-J. N. Rijk 0-2. Jeugdafdeling. J. Mosk—J. Kuiper 2-0; M. Eelman Dolf Roeper 0-2, A. Wonder-C, Schot 1-1; C Vinke-J. Boon 2-0; D. Toolens— F Brucher 0-2; F. Brucher-J. Mosk 2-0 J. Boon-D. Toolens 0-2, C. Schot-H Wit te 0-2; A. Wonder-J. Kuiper 2-0; H. Wit- te-Dolf Roeper 2-0; M. Eelman-C. Vinke 0-2; Dolf Roeper-J. Kuiper 2-0; J. Mosk- M Eelman 0-2; C. Vinke-C Schot 2-0 F Brucher-J Boon 2-0. In de wedstrijd Damlust 1Damclub Texel wisten onze spelers het niet tot een overwinning te brengen. Damlust won met 12-8. Damlust I Damclub Texel: P. Beers S. Ros 2 0 Th. de Haas S. v. Heerwaarden 2—0 Joh. Huytema C. Dijker 1 1 A. v.d. Welle C v. Heerw. 1—1 P. v.d. Molen D. Lap 20 A. Goudsblom J. Vonk 2 0 C. v. Schuffelen G. Dros P. v. Schuffelen J C. v.d. Star 0 2 C. Bak J. Vinke 0—2 H. Glas J. Kikkert 0—2 Zondag a.s. Damclub TexelDDD II We hopen dat onze dammers deze be langrijke wedstrijd voor bezetting onder ste plaatsen tot een goed einde zullen brengen. men wij nog Hendrik (de heer C. v. d. Werf Dzn.) en zijn viouw Geesje (mej Willy Duinkerf die het logement .,De slanke Geisja" beheerden. Hendrik speelde nu eens de pantoffelheld en een ander ogenblik waren de rollen omge keerd! Hendrik had wat meer mimiek aan de dag kunnen leggen. Geesje was aanvankelijk wat voorlezerig m haar uit drukking, later werd zo-échter. Alleen was het wel wenselijk'geweest, dat de regie rekening had'gehouden met haar slanke figuur. Een paar'jkeev werd zij door Pietje bespot, zij w^s jn zijn ogen verre van slank an dat was don ook m strijd met de naam van -hun bedrijfje. De heer Fer Roeper sloot met een hartelijk woord van dank.*. (Mevr. Daal der, mej. Willy Dumker en -de ,heer Laan werd een aardige attentie .-aangeboden, de heer G J. Logman werd in de sigaren gezet). Al met al een gezellige avond. Ook het bal muziek van de Rhythmische Eilanders was heel genoeglijk. voorkomen erger HET NEDERLANDS VOLKSTONEEL BRENGT „ASFALTJEUGD". Het N.V.V. stelt zijn leden en hun huisgenoten in de gelegenheid om voor een lage prijs (f150) een avond van GOEDE KUNST te genieten Het Neder lands Volkstoneel o.l v. Ben Groeneveld, zal ook voor de Texelse Bestuurders- bond optreden en wel op Dinsdag 30 Ja nuari in de zaal van De Oranjeboom". Opgevoerd wordt Asfaltjeugd", een spel van de straatjeugd in 4 bedrijven door Robert Hossein. In de kosten wordt voor een belangrijk deel tegemoet geko men door het N V.V. Het bestuur van de Texelse Bestuurdersbond heeft de door het N.V.V. geooden gelegenheid met dank aanvaard, daar wij op ons eiland" zo schreven zij aan de Bondsvrienden „slechts weinig in de gelegenheid ver keren om een werkelijk goed toneelstuk, gebracht door een beroepsgezelschap, te zien, en waar dit nog eens het geval is, de entrée-prijs voor velen onzer een groot, zo niet onoverkomelijk bezwaar oplevert". Het is te voorzien dat „Asfaltjeugd" een uitverkochte zaal krijgt De recensent Hans Tiemeyer schreef over dit stuk o.a .Dit stuk is niet ge schreven door een reclasseringsambte- naar, een geestelijke verzorger, een hu maan mens. Het werd geschreven door een jonge man, van dezelfde leeftijd als de bendegenoten van Arthur. Hij blijkt middenin hun leven gestaan te hebben. Hij geeft u de jongens en het ene meisje uit deze Parijse voorstad met al de rau we humor, het sentiment en de werke lijkheidszin, die hen zo eigen is. Het is een gewoon brok leven, nergens preekt de schrijver tegen u, en toch vraagt u zich aan het slot af: Is deze jeugd wer kelijk ongrijpbaar, is er werkelijk niets met deze asfaltjeugd te beginnen?" WEEKBERICHT DER P T V. TEXEL Aangevoerd van 15 tot 20 Jan. 79.174 stuks. De pluimveehouders ontvangen hiervoor per kg. f 2,Vorig jaar be droeg de aanvoer m hetzelfde tijdvak 66,262 stuks a f 1,80 per kg. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 8 t.m. 14 Jan. 1951. 1008 kg bot; 599 kg garnalen; 410 kg kabeljauw; 11 kg rog. 1229 kg schar, 9439 kg schol; 524 kg tarbot, 3305 kg tong; 174 kg wulken; 244 kg wijting; 605 kg kruikels; 43 kg lever, 7 kg kommer aal, 2 kg ham. VERKEERSONGELUK De motorrijder P. v.d. Vis Pzn uit Oosterend en de duopassagier C Vla ming Gzn., eveneens uit Oosterend, zijn Vrijdagmiddag bij Burgzicht (,,De Keet") legen ccn auto gebotst, welke bestuurd werd door de heer D. Verstegen De heer Verstegen had zijn linker richtingaan wijzer uitgestoken, omdat hij, komend van Oudeschild. de Hogeberg op wilde rijden. Achter hem reden een andere au to en de genoemde motoiDoordat de motorrijders er geen erg in hadden, dat de voorste auto naar links zou afslaan botsten zij tegen dit voertuig aan. Bei den werden licht gewond. S.V. De Koog. Adsp A werd door de vele regen af gelast. Toch hebben wij de middag goed besteed door deelneming aan de training gegeven door J. Mast, die zich beschik baar heeft gesteid de adsp. te trainen. Komt dus alle Zaterdagmiddagen naar het terrein bij niet-spelen. De Koog 1 wist een flinke overwin ning te behalen op Tex. Boys 3 en wel met 11-0. Dit ging weer goed, mannen houdt het tempo zo vol, dan zal het wel gaan Zondag; De Koog 1 en De Koog 2 thuis om half drie. Zaterdag. Adsp. A naar Den Burg te gen Texel B. WORDT BELOOND De heer Jan Riemens, Eieiland, vond op het strand een fles met een briefje. De afzender (Engeland) verzocht hem te berichten, waar de lies was aangekomen. ,.U wordt beloond" stond er op. TEXELSE MARKT. Den Burg, 22 Jan 1951 Aangevoerd; 5 koeien f 550-f 750. 55 schapen f 80- f 115 52 biggen f 28-f 55. 16 n. kalveren f 40-f 60. In een uiterst spannende wedstrijd deelden Texel en Z.A.P. de punten. Reeds van te voren was men geladen om Z. een halt toe te roepen na een se rie van wel zeer overtuigende overwin ningen. Z. staat stevig aan de kop en heeft een belangrijke voorsprong en er moet wel heel wat bijzonders gebeuren, wil haar het kampioenschap ontgaan. Als T. in deze vorm spelend, haar com petitieprogramma had verwerkt, zouden stellig deze ploegen samen aan de lei ding zijn geweest. Het verloop van deze wedstrijd heeft het bi wezen. Snel en ui terst spannend golven de aanvallen over en weer. Vooral voor de rust was T. iets sterker en werden goede aanvallen op gezet, waarbij o.i. do voorhoede op cri- tieke momenten niet volledig intact was. Vrij spoedig noteren we enkele goede schoten, waarbij tevens bleek, dat de Z.-doelman er een vjn prima gehalte was terwijl de andere verdedigers even eens van behoorlijke kwaliteit bleken te zijn. Maar toch prefereerden we onze achterspelers, waar Henk samen met Wim en Gerrit weer prima werk deden en weinig kans gaven. Bertus was als steeds in de besie vorm terwijl Herman en Niek weer prima werk leverden In de voorhoede liep hei niet slecht. Jam mer was het dat Kees te weinig mee deed en te veel achterbleef Piet Eelman bewegelijk als steeds vol strijdlust, even als P Stam, trouwens Iiarry speelde ook een beste wedstrijd terwijl Piet Stoep- ker dikwijls prachtig werk deed maar niet altijd wordt bcg) epen. De wedstrijd zelf was voor ieder een prettig ervaren. Snel en spannend tot de iaatsie minuut. De eerslc aanvallen zijn voor Texel en ZAP moet alle zeilen bij zetten en menigmaal ten koste van een corner. Menige hachelijke situatie ont stond voor het Z-docl. maar doelpunten bleven uit Ook Z. kon er niet doorko men, terwijl in de moeilijkste ogenblik ken door eendrachtige samenwerking er ger werd voorkomen. Als wij denken, «lat we met blanke stand zullen gaan d aaien, weet een Z- aanval over rechts in een vrije positie te komen waardoor Jan van Oosten vrij voor ons doel kwam en beheerst Bertus passeerde. T. antweoidt nog met een corner weljce niet meer wordi genomen, de speeltijd was om We hadden eerlijk gezegd, „een zwaar hoofd" voor de 2e helft en dachten, als ze het maar volhouden. Inderdaad werd Z. gevaarlijker, maar ook nu bleef T. stand houden Als Nic. Jan van Oosten de bal afneemt, geeft hij prachtig over de rechtsback van Z heen, Piet Stam is op z'n post, passeert en geeft een be heerste pass naar Piel Eelman, die de keepei* kansloos slaat. 1-1. Grote vreugde langs de lijn en weer komt T terug, een kogel van Piet Stam juist naast, maar dan heeft Z hel grootste woord weer. Tegen het einde werd het wal slordig, waartegen de uitstekend leidende scheidsrechter stevig optrad. In de stand komt geen verandering en hoe graag- we ook ieze wedstrijd hadden willen winnen, mogen beide partijen te vreden zijn. Overige uitslagen in deze a I'd. zijn. Koedijk-Watervogels 3-7; RKAFC-W - Waard 2-1; Schagen-Oudesluis 3-0; St. George-Vrone 6-2. ZAP 2 Texel 2 6-1 Het balmasqué hebben wij altijd min of meer als een folkloristisch gebruik willen zien Natuurlijk: heel vroeger, in die grijze oudheid wilden de Batavieren ook wel eens een verzetje de h<j}e dag op zwijnenjacht gaat op de duur ook vervelen, een hoofddeksel met koeho rens mag heldhaftig staan, 't is ook wel eens aardig een giappig mombakkes voor je snoet te dragen en een dwaas kleed om de lendenen te hangen Ook die Batavieren wilden op gezette tijden best eens wat anders. In*de slappe tijd natuurlijk, want als er werk was dan stonden zij hun mannetje, deze emi granten, want dat waren zij. Wij hun nazaten zijn dus allemaal emigranten, of nakomelingen ervan Neen, lui waren de Batavieren niet en aan onderne mingsgeest ontbrak het hut) evenmin: zij lieten zich met op de wachtlijst voor een boot zetten, zij grepen een scherpe bijl, zochten een kanjer van een boom en gingen hakken en hollen heen. En toen de Rijn maar lekkertjes afzakken Zo is dat gegaan en zo waren zij. Dat herinneren wij ans rog goed uit de les sen, die de onderwijzer ons voorzette en die wij altijd gretig verwerkten want onze vaderlandse geschiedenis is mooi. En nu waren wij dan een tweeduizend jaar verder en toen wij die gemasker de dansers en pretmakers daar Zondag avond in Hotel Texel vol vuur bezig za gen, constateerden vij met vreugde, dat ei heus niet van een na-oorlogse, ver wilderde of ontredderde jeugd gespro ken behoeft te worden Wij zijn één in deze met hetgeen onlangs op een Ulo avond t.a.v. de jeugd is verklaard Na tuurlijk, er is verschil, deze nazaten der Batavieren droegen geen speren of bij len, tenminste geen wapens die ze iede re dag gebruikten of hun eigendom wa ren. En we bemerkten dat de schedels der verslagen vijanden hadden plaats ge maakt voor eleganter drinknapjes, glaasjes op slanke oct. Maar dat vocht was geloven wij nog even best. Het gerstebier is weer best. pleegden de Batavieren te zeggen en die leuze heb ben wij in erè gehouden. Wat wisten zij trouwens van Schiedam' En wij vroegen ons al of ei heel vroe ger ook wel een jury bestond dat er geen parketvloer nog was, stond voor ons als een paal. Ook was er toen geen electrisch licht men verlichtte het vreedzame strijdperk want vreed zaam is en was en zal het blijven met flambouwen en dat gaf dan een zeer spookachtig effect. Ziel dat maar eens als de fakkeldragers van ons fan farecorps door de doipsstraten gaan. Dat is dan allemaal een beetje minder natuurlijk geworden, maar veel winst constateerden wij ten aanzien van de grote verscheidenheid der voorstellin gen. Ja, voor de jury (raw. v.d. Mculcn- Flcns, de heer en mevr. v.d. Kooi- Moojen, de heer en mevr. BakkerZui- dewind en de heer A. Th. A. de Wilt). Voor deze jury defileerden niet minder dan 64 voorstellingen paren, enkelin gen. groepen. In lotaal waren daar veel meer dan 100 gemaskerden en het aan- 3. 5. 7. GIFTEN AFD. TEXEL VAN „HET WITTE KRUIS" A. H., Oudeschild £2.50. W B., nabij Den Burg f5,50, W. ii., Den Buig f2,50; A. W., idem f'2,50; J. S.. idem f 5,—J. V., idem f2,50; Fam W., idem f2,50, C. Midem f 2,50, H. S De Koog f 2,50, N K., idem f2,50, L. V, idem f2,50, C S. Den Hoorn f 1,Mej. S Eierland f 1,-; J. W., nabij De Koog f 5,—; Fam. S., na bij Oosterend 2 50. J. K., 'dem f2.50 J J., idem f 3,50; H. Z.. idem 1 2,50; C. H Spang f 2,50; J. K, Dt Waal f 2,50; A. E Oosterend f 25,2. T„ idem f 2,50; J T.. idem f2.50; B O., idem f2 50. Langzaam gaat het doek van Casino's toneel open. Voor ons zien wij de hut van de jonge kapitein, Joris Kuiper (Willem Goossens) De2e hut bevindt zich in het oude vrachtschip de ..Hoop van Allen" Vrachtschip? Ja, maar het is een levende vracht. Aan boord bevin- w den zich 146 Israëlieten, bannelingen op mensen niet terugbrengen, weg naar Z.-Amenka (Montevideo). We voeren onze gedachlen terug naar het jaar 1938. De toestanden zijn slecht in de scheepvaart, vooral voor deze kapi tein met zijn ouwe schuit. De vertegen woordiger van deze 146 emigranten heeft er op aangedrongen dal hij dit transport toch zal uitvoeren. Want voordat de avond valt zullen deze mensen het Duitse grondgebied moeten hebben ver laten. Ze hebben allen toch een geldige visa! De hoge autoriteiten beslissen later anders, zij willen deze Joden niet. Ze be slissen, dat de visa s waardeloos zijn. Dan vraagt Joris Kuiper wat hij doen moet. Terug brengen naar het land van herkomst?. Neen, dit land moet ze per opnemen of het wil of niet. De „Schip per naast God" heeft met deze woorden het leven in zijn hand van 146 mensen Hun wel en wee hangt af van zijn be slissing. Deze jonge kapitein heeft veel meegemaakt na het sterven van zijn va der heeft ook hij God leren kennen De Bijbel van zijn vader wijst hem de weg die hij moet gaan. Hij kan en wil deze mensen niet terugbrengen. Dit be sluit ziet hij als Gods wil. God zal hem de middelen verschaffen om die wil uit te voeren. Dan zien we spel. Een spel dat ons heeft geboeid van begin tot eind Tot 3- maal toe probeert dit schip zijn „lading' te lossen Deze mensen moeien ergens aan wal gesmokkeld worden. Bij storm en ontij. maar ronder resultaat Het spel van deze beroepsspelers was af. Een kapitein offert zijn schip. Maar geeft met Gods hulp deze Joodse vluch telingen de vrijheid. Het slot schijnt droevig. We zien hem zitten :n zijn hut, het schip zinkt, maar zijn woorden die hij spreekt klinken als van „Een schip per naast God". De Heer heeft gegeven de Heer heeft genomen, de naam des He ren zij geloofd"! tal nict-gemaskerden wordt in verhou ding dus steeds geringer. De avond werd geopend door de heer D. Dapper, voorzitter van de organise rende vereniging, do S.V. Texel. ,Een record aantal, het succes wordt steeds groter, de belangstelling stellen wij op hoge prijs. Vandaag een bijzondere re den om vrolijk te zijn, nu ons le elftal zo'n keurige prestatie heeft geleverd (Z A P. werd weerstaan, evenals destijds aan de Overkant). Er was intussen al druk gedanst en nog steeds kwamen er nieuwe gemaskerdeo bij. Er waren er die op het laatste ogenblik nog iets heel origineels vonden, zeals bv. dc man die ook mee mocht naar het gemaskerd bal", hij bibberde van onderdanigheid nou bij zo'n „tante' zou je inderdaad zenuwpatiënt worden. Wij zouden zo graag iedere voorstelling apart noemen, maar dat gaat niet, clat zou zeker twee kolommen kosten! Ja, de jury had (weer) geen gemakkelijke laak. Temeer doordat bijna iedereen iets heel aardigs gefabri ceerd had. Welk een zorg was er over het algemeen aan de costumes besteed en hoe leuk werd er door menigeen ge speeld' Wij weten werkelijk met hoe laat het was, toen de uitslag bekend gemaakt werd. Ach, de tijd speelde geen rol meer. De stemming was uitstekend. De band o.l.v B. Beumkes, was weer prima op dreef. Voor Luit Sok en zijn mannen een prachtig resultaat. Namens de vereni ging hem en zijn helpers onze dank! Voor de jury defileerden: 1 Japanse danseres; 2 Turk Fantasia Kaartlegster. 4. Wintersport Tourist; Hartevrouw; 6. Kruiswoordpuzzle: Prikkebeen (groep 3 pers.); 3. Half man half vrouw; 9. Eet moei fruit (paar); 10. Lucia Zweden; 11. Lappemand; 12. Stelt niks voor; 13. Prinses met gouden bal (paar); 14. Toverfee: 15. Spaans paar (paar); 16 Al Capone 17 Schaakbord 18. Zigeunerkoning; 19. Gouda's Roem 20. Texel, Vogeleiland; 21. Gentleman; 22. Pierrot en Pierette, 23. Zigeune- rinnen(groep 3 pers.). 24. Krantenjon gens A.K.O. (paar); 25. Clowns (groep 3 pers.); 26. Zomer (paar); 27. Schilder!!!; 28. Kruiswoordpuzzle (groep 3 pers.); 29. Hartevrouw; 30. Schooier; 31. Hartedief; 32. Zomer (paar); 33. Duivel; 34. Schil der met model (paar); 35. Schoorsteenve ger; 36. Boerekool met worst; 37 Zwer ver. 38. Samba; 39 Cowboy; 40. Melk meisjes (paar); 11. Pindaman, 42 Kunst schilder met palet (paar); 43 Biedemaier (paar); 44. Sportoptimisten (2 pers.); 45. Slavische Danseres; 46. Cowboys (paar); 47. Texels Paar (oude); 48 Parel der Waddenruiters (paar); 50. Dood loert langs de kant; al. Maya; 52. Volendam; 53. Groen, groen knollenland (3 pers.) 54. Hollands Glorie; 55. Denksport, 56. Ruiten heer en Harte vrouw (paar), 57. Het Ding; 58. Cowboy; 59. Schaatsenrij ders (paar); 60. Boldoot; 61. Kofi (Jan met de pet); 62. Cowboys (paar); 63 Ma- riandel; 64. Cowboy. Wie jvonncn de prijzen? En toen kwam na veel wikken en we gen, zoals clat gaat, de uitslag: Groepen: 1. Het Knollenland (54, taart) de dames Ada Rijk en Annie Duits en de heer Swart2. Z'geunervrouwen (46, fruit) Jannetje Oelc, Grietje Vlas en Annie Rieswijk; 3 S.V Texel-puzzle (43, worst) Fien Dros Ad., Sonja Witte H.Jd., Duwie Huizinga Jd. Paren: Texelse naar (51, taart) de he ren H. Boon en O. Wilner, 2. kinderstoe len (49, elixer) de heren P. Vlaming en P. Schooi 1, 3. Pantoffelheld (43, kaas en worst) de heren N. dc Graaf en L. Kell- ner; 4 Schilder en palet (47. sigaren en zeep) mej. Allan en de heer C. P. Moojen; 5 Spaans paar (44, sigaretten en zakétui) echtpaar Van Dam, 6. Pierrette en pierrot (worst) mw. BruinOver en mvv. Langeveld-Plaatsman. Enkelingen: 1. De Dood langs de weg (52. taart) de heer Bil Visser, De Koog; 2. Lappenmand (50, paar nylons) mej. Cony Keijser Pd.; 3. Denksport (49, Ver mouth) mej. Dina Zijm Jnd.; 4. De Dui vel (48, kaasje) de heer J. Bremer, „Iso- la Bella"; 4 Hollands Glorie (47, zeep) mej. Bep Langeveld MSd.; 6. Half om half (46, kaas) dc neer Slecman, Waal- derstraat. Troostprijzen: Melkmeisjes, twee zeep- poppetjes, de dames Ina Geus en Mari anne v.d Slikke; Biedemaier, 2 zak- spiegeltjes. de dames Van der Slikke Eelman en Moojen-Eelman; Echtpaar uit 1850, 2 doosjes sigaretten plus aanste kers, mw. Boekel-Keiiser en mej. C. de Ridder; Prinses me. gouden bal. luxe zeep, mej. Janna da Waal; Prikkebeen, chiletle en zaketui, de heer Hans de Jong en de heer en mw. Wijnbeek-Oos- terinck; Zigeunerkoning, sigaretten en aansteker, de heer Kees Hillen; Trainer, das. de heer B. Heerschap; Boldoot, siga retten plus aansteker, de heer A. v. d. Slikke; Het vogeleiland, pijp. de heer W. Langeveld, St. Lucia, borstel, mej Jo v. Hulsbergen; Imitatie Turk, sigaretten- pijpje plus doosje, mw. Rijk-Koster; Schoorsteenvegertje, pijp, rr Vroom-Dros. M.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 1