Hoofdingelanden 30 Polders vergaderden Er is weer puur beurd DE WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 20 Januari jl. stonden bij het Arbeidsbureau 153 werklozen in geschreven. 73 Hunner zijn werkzaam bij de D.U.W. NAAR EEN NIEUW VADERLAND. 13 Februari vertrekt de familie Woud stra, Wilhelminalaan, Den Burg, naar Canada. 23 Februari emigreren naar Australië: J. v.d. Kerkhof, D. Hooijberg en de familie J. Vlaming, De Cocksdorp (gezin van 4 personen). Op 30 Maart ver trekt de familie J. v.d. Vliet, Haffeler- weg, Den Burg *7 personen) eveneens naar Australië. VOORZICHTIG MET HJ2T UITSPRE KEN VAN BESCHULDIGINGEN! Dat het pensionhouden, dat wil zeg gen het gedurende enige tijd opnemen van vreemde mensen m zijn huis, soms de pais en de vree in gevaar kan bren gen, zodat een van de partijen ten slotte op het matje voor de rechter komt te staan, werd Maandagmorgen voor de zo veelste maal bewezen door het verschij nen van M. M. De familie Jansen uit Utrecht was in 1949 bij haar in pension geweest en in 1950 kwam die terug. Maar er ontston den moeilijkheden, over de rekening en over meer particuliere aangelegenheden, waar we hier maar met verder op zullen ingaan. Toen de familie Jansen al lang en breed weer naar de Domstad was terug gekeerd, kwam verdachte in Den Burg de heer en mevrouw Van B. tegen, die ze voor J. meende te moeten waarschu wen. Ze vertelde hun, dat ze met die meneer J. voorzichtig moesten wezen, omdat het met hem geen zuivere koffie was. Op de een of andere manier kwam dat de heer J. ter ore en nu stond M. te recht wegens smaad. Verdachte zei, dat ze zich niet perti nent had uitgedrukt. Ze vermoedde al leen maar, dat de neer J. het een en an der had gedaan en daarom was het uit gesloten, dat ze hem er zonder meer van beschuldigd had. Het echtpaar v. B als getuige gedag vaard, verklaarde echter anders. Over vermoedens had ze niet gespioken. ze had gezegd, dat J. verschillende dingen had gedaan. Overigens bleek, dat verdachte die kwestie met J. wel aan de politie had overgelegd, maar ze had hem een brief geschreven, waarin ze daarop zinspeel de met de bedoeling betaling te krijgen van datgene, waarop ze récht meende te hebben. En zo eiste de officier f 100 of 50 da gen. De politierechter was van oordeel, dat de smaad met de helft behoorlijk was afgekocht en veroordeelde haar tot t 50 of 25 dagen. Texelse Boys-Nieuws. DirkshornTex Boys: 1-6. Op een zeer zwaar veld is het de Boys gelukt door zeer goed samenspel Dirks horn te kloppen met 6-1. Voor de rust stonden de Boys al met 5-0 voor. Na de thee herstelde Dirkshorn zich en wist door een strafschop de eer te redden Hierna kwamen de Boys weer in het of fensief en wisten nog eenmaal te scoren Dat het terrein glad was bleek wel toen de scheidsrechter languit op het grasta pijt neerstreek met als gevolg, dat het fluitje onder de modder verdween. Na een paar minuten oponthoud ging de wedstrijd gewoon door. Toen het fluitje weer schoon was floot de scheidsrechter voor het einde van deze zware maar toch verdiende wedstrijd. De Koog 1-Boys 3: 11-0. Boys 3 moest met 6 man de strijd aan binden tegen De Koog 1. Dat het een zware wedstrijd voor de Boys zou wor den was aan te nemen en dat ze zouden verliezen, is begrijpelijk. Maar waar is het nou goed voor met 8 man te spelen, terwijl er 11 of 12 wisten, dat ze moes ten spelen. Is het geen kleine moeite als je verhinderd bent, even naar de elftal commissie of je aanvoerder te gaan om af te zeggen? Het is onsportief en geen stijl om zo maar weg te blijven. Denken wij om de training? W.R S.V. De Cocksdorp. Adsp. A, die Oosterend A partij moes ten geven, ging door terremafkering niet door Het 2e dat om 12 uur thuis moest spelen stond reeds kant en klaar, toen Oosterend 2 verstek liet gaan Vol gende keer beter, jongens. Het le betrad om half 3 het uitstekend in conditie te be spelen veld om Geel Zwart uit 't Zand1 te bestrijden Er wordt direct door beide partijen een hoog tempo ingezet en om beurten komen de doelen in gevaar. Dcch ook de verdediging zit er goed in. Langzaam komt S. er beter in met mooie open aan vallen, zowel links als rechts wordt ge tracht de G.Zw. defensie uit verband te spelen. En wonder boven wonder blijft G.Zw. de situatie meester. De score wordt juist aan de andere kant geopend. Kort na elkaar missen 2 achterspelers en heeft de G-midvoor een vrije positie en via de onderkant van de deklat vliegt de bal in de touwen: 0-1 Hierdoor echter niet ontmoedigd trekt S. ten aanval en binnen 5 minuten ligt de bal achter de G.Zw. doelman: 1-1. Rust. Direct is het S. nat de toon aangeeft. Voor het G.Zw. doel ontstaan hachelij ke situaties. Na een kwartier neemt S. de leiding: een dot van een voorzet wordt ingeschoten 2-1. Gevolgd door nóg een: 3-1. G.Zw. geeft zich nu gewonnen en met regelmatige tussenpozen wordt de stand tot 5-1 opgevoerd Einde. De heer Keijzer wist weer met zijn goede leiding deze wedstrijd tot een sportieve meeting te maken. Voor de rust werd er ondanks het ene doelpunt vlot en goed gespeeld met heel goede combinatie. Na het 3e doelpunt verviel het spel spoedig, hetgeen te verwachten was. Zaterdag 3 uur: SVC A-Tex. Boys A. Zondag: SVC 2-Texel 3; SVC 1-Hel- der. Trainen: Vergeten de leden vooral met de Donderdagavond vrij te houden voor de club? Dat blijft nodig! (Verslag SV Oosterend in volgend nr.) HOE MESTEN WE VARKENS? Over dit onderwerp spreken op uitno diging van de Bedrijfsvereniging op Donderdag (morgen) de heren Ir W. v. Oyen en de heer W. Molenaar. De eeiste spreker is op ons eiland voldoende be kend, want de heer van Oyen heeft hier al meerdere malen gesproken De heer Molenaar is een bekend varkensmester in Noordholland en zal de meer practi- sche zijde van het onderwerp belichten. Wij zijn van mening, dat deze combina tie een goede waarborg biedt voor een leerzame avond. Wij nodigen iedereen, die belang heeft voor dit onderwerp uit om Donderdag avond naar Hotel Texel te komen. De aanwezigheid van ervaren varkensmes- ters zal bijzonder op prijs worden ge steld. C. v. Gr. BRANDWEERVERGADERING OP 18 JANUARI 1951 IN HOTEL TEXEL. Om plm. 8,15 opent de heer Veldstra de vergadering met een word van wel kom. In het bijzonder aan de nieuwe groep van De Koog, die per 1 Jan. jl. in dienst is getreden. Hij brengt dank voor de attentie en het cadeau dat hij bij zijn 25-jaug ambtsjubileum van de Brand weer heeft ontvangen. Daarna wordt de heer Moojen, secr.- penningmeester verzocht notulen en de jaarverslagen te lezen welke zonder op- of aanmerking werden goedgekeurd. De Commandant bracht de heer Moojen dank voor zijn keurig beheer. Punt 1 van de agenda vermeldde „Ver plichte oefeningen" en wel één in de maand: Voor Den Burg de le Maandag van elke maand 's avonds 7 uur; De Cocksdorp de le Dinsdag van elke maand 's avonds 7 uur met sirene; De Koog de 2e Maandag van elke maand 's avonds 7 uur met sirene; Oudeschild de 2e Dinsdag van elke maand 's avonds 7 uur met sirene; Den Hoorn en Oosterend konden nog geen tijd vaststellen. Burgemeester De Koning was inmid dels ter vergadering gekomen en werd door de Commandant hartelijk welkom geheten als Hoofd van de Brandweer. Verder kwam aan de orde Rode Kruis- colonne. De Commandant zou gaarne zien dat er van elke groep bv. 2 man aan wilden deelnemen. Er gaven zich een paar man op. De N.H. Prov. Brand- weerbond is van plan om een vergade ring te beleggen op 7 Febr. waar zal spreken de heer J v. Maarleveld, Com mandant van de Alkmaarse Brandweer. De plaatselijke wedstrijden waren niet gehouden doordat Je kazerne aan Oos terend nog niet klaar was. Binnenkort zal die worden aanbesteed. De nieuwe trekker is hier al en dc spuit zal ook spoedig aankomen. Het ligt dan in de be doeling om de bestaande spuit van Oos terend aan De Koog te plaatsen. De rondvraag bevatte allerlei onder werpen van huishoudelijke aard. Aan het slot van de avond nam bur gemeester De Koning het woord. Hij dankte de Brandweer nog voer de be langstelling bij zijn installatie. Ik heb met genoegen de vergadering gevolgd en geconstateerd dat er een gezonde geest heerst. Tweemaal neb ik de Brandweer zien uitrukken en dat ging met razende snelheid. Om 11 uur sloot de Comman dant deze geanimeerde vergadering M Donderdag 18 Januari jl. Aanwezig alle leden, uitgezonderd de heer C. W. Bakker. Na de opening door de voorzitter, de heer P. Bakker Azn., worden de notulen van de vergadering, gehouden 31 Mei en 9 October 1950 voorgelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken: 1 Benoeming van de heer C. W. Bak ker tot Heemraad. 2. Van de gemeente Texel een schrij- van, dat behoudens goedkeuring van de Raad en Ged Staten door de gemeente f 1600 per jaar zal worden betaald aan de verbetering van de weg Oosterend Oost. 3. Van Ged. Staten goedkeuring tot een aangaan van een kasgeldlening groot f 45000, voor aanschaffing dragline, te vens mededeling dat t.z.t. een vaste le ning gesloten kan worden van f 45000 met een looptijd van 15 jaren en een jaarlijkse aflossing van f3000 4. Van het gemeentebestuur te Den Helder bericht, dat dit bestuur geen be voegdheid heeft de aanwezige puin te verkopen. 5. Van de Vereniging de Hollandse Molen de overeenkomsten om te komen tot de uitbetaling van de vastgestelde bijdrage in de restauratie van de water molen in polder Het Noorden. De totale kosten van deze restauratie bedragen Aanneemsom molenbouwer A. Wagemaker te Oostwoud f 11830, Meerder werk aan kruikuip etc. f 2230,47 Totaal f 14060,47 Hieraan wordt bijgedragen door Het ministerie O., K. en K. f3944, De gemeente Texel f 2628,89 N.V. T.E.S.O f 2628,89 Dertig Gem. Polders f 4858,69 In de kosten voor meerder werk kan van de Vereniging de Hollandse Molen hoogstwaarschijnlijk nog een bijdrage te gemoet worden gezien. 6 Onderzoek geloofsbrieven van de herbenoemde Hoofdingelanden de heren P. Mantje en C. P. Eelman, welke in or de worden bevonden en waarna installa tie volgt. 7. Door de rekeningcommissie wordt bij monde van de heer M. J. Veeger me degedeeld, dat de rekening over het dienstjaar 1949 door hen in goede orde is bevonden. De voorzitter deelt mede, dat genoemde ieken>ng aan Ged. Staten is toegezonden. 8. Aankoop dragline. De voorzitter deelt mede, dat door het College van Dagenjks Bestuur bij 14 NAAR „BLOEMLUST". Er hebben zich reeds een 20-tal deel nemers gemeld voor de excursie naar de 2de bloemententoonstelling in „Bloem- lust" te Lisse en da daaraan verbonden uitgebreide mechanisatietentoonstelling, welke door Bloembollencultuui is geor ganiseerd en morgan zal plaats hebben. Blijkens adv. kunnen er nog enkele lief hebbers bij. (Vervolg van pagina 4). reed hebben.. In totaal krijgen de fiet sers dan de beschikking over 250 km. rijwielpaden, want er is reeds 80 km. in gebruik. De kosten bedragen f 340,000, waarvan ongeveer de helft wordt geres titueerd, doordat het werk in D.U.W.- verband zal worden uitgevoerd. De pro vincie zal jaarlijks f26,000 bijdragen; het overige bedrag wordt bijeengebracht door de gemeenten, die bij de Streek-V. V.V. zijn aangesloten De goochelaar- tovenaar Kalagan, door journalisten ge ïnterviewd, vertelde o.a.: In Zürich liet ik eens 12 mensen op het toneel verdwij nen, van wie één heer (getrouwd) niet terugkwam. Na 5 dagen kreeg de tove naar een brief: „Bedankt voor de pretti ge vacantie". De prijzen van leder stijgen nog steeds, de schoenreparatie zal daardoor nog duurder worden. Eerlang zullen wegens schaarste en duurte der grondstoffen geen luxe goe deren meer geproduceerd mogen wor den. De Engelse mijnwerkers gaan accoord met het pact, dat inhoudt, dat de lonen worden verhoogd en de pensioen- voorwaarden verbeterd, wanneer de mijnwerkers toezeggen de productie te verhogen door overwerk en vermindering van ongemotiveerd werkverzuim. Ar beiders uit het Ruhrgebied willen sta ken voor medezeggenschap. Gebr. Ruiter verkochten de 5-j. kampioensstier van N.H., Adema 21 voor f 34,000 aan de K.I. ver. Noorderkwartier te Schager- brug. De bemanning van de Neeltje Jacoba (IJmuiden) is onderscheiden we gens haar redding van de opvarenden van het Griekse s.s. Metamorphosis. Te Den Haag is een 3-j. meisje door gas- verstikking gedood. Engeland heeft het plan in Afrika -;en half nrullioen ne gersoldaten aan le werven om zijn legers te helpen bij de verdediging van Euro pa. Een belangrijk aantal Britse officie ren en onderofficieren bevindt zich reeds in Afrika om negers te oefenen in de moderne militaire techniek. Zaterdag 20 Januari Vier leden en de burgemeester ontbraken in de Har- linger Raad wegens griep. De P v.d. A. roept op tot nieuwe onderhandelin gen inzake Nieuw-Guinea Een nog onbekend man heeft de directeur van de Coop. Zuivelfabriek De Hoop" teHuy- bergen van een Koffer met 144 loonzak jes (totale inhoud f 21.000) beroofd. De dader is vermoedelijk de Belgische grens overgevlucht. Te Rotterdam werd een winkelier door een „klant" in de rug neergeschoten. Terwijl de man bewuste loos op de grond lag werden enige ju welen ontvreemd. De Engelse pluim veehouders, bevreesd voor vogelpest, die reeds 96,000 hoenders doodde, wensen volledig invoerverbod. Een mijnont- ploffing kostte in Virginia 12 personen het leven. De hoofdredacteur van De Nieuwe Post had in 1947 geschreven, dat de huidige commissaris te Ede, Te- seling, voormalig inspecteur bij de Haagse politie in Den Haag vrouwen ron selde voor de Duitse soldatenhuizen en daarvoor een salaris opstreek van f 300 per maand en een promie van 5 mark per aangebrachte vrouw. De schrijver verschillende leveranciers offerte werd gevraagd voor de levering van een drag- lme. Deze aanbiedingen gaven aanleiding tot de bezichtiging van 2 dragline's, wel ke in bedrijf waren rnet als resultaat, dat overgegaan werd +ot de aanschaffing van een Boomsche diagline voor de prijs van f45900,zie verder punt 3). Het is de bedoeling dat met de drag line de dijksloot vanaf de Schans naar Wezenspijk allereerst zal worden ver graven op een wijdte en diepte als voor een goede bemaling gewenst wordt ge acht. Het College van Dagelijks Bestuur kan in verband hiermede mededelen, dat van de Cultuur Teehn. Dienst toezegging is gedaan dat voor dit werk subsidie zal worden verleend. 9. Winterpeil „de Hemmer" Naar aanleiding van steeds voorko mende hoge waterstanden in de Hem mer bij grote regenval en mede in ver band met een vaste maat ter bepaling van de afmetingen der te vergraven slo ten is het noodzakelijk dat een peil wordt vastgesteld. Het college meent dat aan de hand van de hoogtekaarten voor het desbetreffende polderdeel het peil te moeten bepalen op 1 M. beneden N A.P.Na enige toelichting wordt dit peil op 1 M. N.A.P. vastgesteld Vergraving de Hemmer (zie na dit verslag.) 10. Vergravingsplan Het Noorden Ook uit polder Het Noorden komen vaak klachten van ie hoge waterstanden Waarnemingen lor plaatse hebben ech ter aangetoond, dat de toestand waarin vele scheiding- en binnensloten verke ren, hieraan mede schuld hebben. In vorige vergaderingen werd reeds gewezen op de wenselijkheid om een deel der scheidingsloten onder Schouw te brengen, door de moeilijkheden welke de vergraving met zich zou brengen is dit steeds uitgesteld. Thans meent het college van Dagel. Bestuur dat er een kans aanwezig is opa de scheidingsloien tegen een redelijk bedrag te doen vergraven. In verband nu met bovenstaande heeft het college be sloten u voor te stellen over te gaan tot het onder Schouw brengen van alle scheidingsloten en deze te doen vergra ven op een peil overeenkomende met tenminste 0,20 M beneden het ter plaat se bij de keur bepaalde peil. Aldus wordt besloten, mits de sloten had beweerd documenten te bezitten, die de beschuldiging bewezen, maar die heeft hij niet kunnen overleggen. Eis f 500 boete of 25 dagen. Leeuwarden krijgt een nieuw sportvelden-complex annex jachthaven vf 897,000). Om in dustriekolen te besparen (300 ton per dag) moeten verschillende stoomtreinen met ingang van 22 Jan. uitvallen. De bootdienst Enkhuizer.-Stavoren, die aan sluit op de lijn LeeuwardenStavoren, zal eveneens worden gestaakt. Een auto busdienst LeeuwardenStavoren Enkhuizen over de Afsluitdijk komt er voor in de plaats. Maandag 22 Januari. Lawines, ver oorzaakt door plotseling zware dooi en hevige stormen, hebben in Zwitserland, Oostenrijk en Italië vele Alpendorpen getroffen. Bijna 200 doden. Het „Ober- alpsee Hotel" en vele huizen verdwenen van de aardbodem. Meer dan 10,000 toe risten zijn gestrand. Moskou: „Herbe wapening van Westduitsland houdt een ernstige bedreiging voor de vrede in". De 40-j. G. ging met zijn 24-j. schoon zoon L. gewapend met resp. een mes en een hamer op bezoek bij de gebr. D, wo nende in hetzelfde perceel te Nijmegen, om de jongste D. te vertellen, dat hij zijn verkering met G.'s 18-j. dochter moest verbreken. Er ontstond een ge vecht, waarbij de ene indringer gedood en de ander levensgevaarlijk gewond werd toen de gebr. D. zich met een ba jonet verdedigden. De door Amerika tegen China ingediende motie veroor deelt China, maar de deur blijft open voor nadere onderhandelingen over een wapenstilstand Binnenkort kan men zich weer aanmelden als vrijwilliger voor Korea. Dinsdag 23 Januari Peking is be reid tot tijdelijke wapenstilstand in Ko rea. Het blijft opname in de V.N. eisen, alsmede ontruiming an Formosa. Er gaan dit jaar 10-12000 Nederlanders naar Canada, dat totaal 150,000 emigran ten zal ontvangen. redelijkerwijze vergraven kunnen wor den. 11. Afwatering 26 Polders. Het College van Dagel. Bestuur meent in aansluiting op hetgeen onder punt 8 en 10 is medegedeeld, ook voor de 26 polders een gedeelte der scheidingsloten welke op de te- vergraven tochtsloten uit komen onder schouw te moeten bren gen evenals zulks in Het Noorden het geval is. Hiertoe wordt eveneens beslo ten. 12. Uitkering herstel oorlogsschade wegen. Nu verschillende wegen, welke tijdens de bezettingsjaren waren vernield, her steld zijn, werd door het Dagel. Bestuur nogmaals aangedrongen om hiervoor een uitkering te mogen ontvangen. Uit een bespreking met de Dienst Wederopbouw publiekrechtelijke lichamen, menen wij met enige zekerheid +e mogen opmaken, dat deze uitkering tegemoet kan worden gezien. Op de vraag hoe groot deze uit kering zal zijn, moet het College van Dagel. Bestuur het antwoord schuldig blijven. 13. Verbetering wogen. Door de onder punt 12 gemelde Dienst werd medegedeeld, dat geen enkele weg welke op de lijst voor oorlogsschade voorkomt verbeterd rnag worden alvo rens hiervoor toestemming wordt ver kregen. Wenselijk werd het geacht al deze wegen in 1951 te doen herstellen en hiertoe de begrotingen op te zenden. Het College wil alles in het werk stel len, zelfs met inschakeling van een aan nemer, om zoveel mogelijk wegen te verbeteren. Gezien de materiaalpositie en de hoge prijzen zal het echter h.i. niet mogelijk zijn alle wegen te verbete ren. Er is de laatste 3 jaren voor meer dan f 650,000 aan de wegen besteed, op deze wijze voortgaande zouden de lasten dusdanig moeten verhoogd, dat deze door de eigenaren niet meer kunnen worden opgebracht Het Bestuur is er van overtuigd, dat wegenverbetering noodzakelijk is, on billijk is het h.i. dat door het Rijk niets aan de wegen wordt bijgedragen. Ge tracht is om de weg Burg-Waal-Ooster end-Oost op het Provinciale wegenplan geplaatst te krijgen, tot heden echter zonder resultaat. De 140 km. beharde wg vergt van de Ingelanden grote offers Het College van Dagel. Bestuur wordt gemachtigd zo mogelijk die wegen wel ke het meest urgent zijn, allereerst te verbeteren. 14. Verbetering Oosterweg. De verbetering van de Oosterweg zal met de meeste spoed worden uitgevoerd Gerekend zal moeten worden met enige stagnatie in de aanvoer van puin. Het College van Dagel. Bestuur laat echter niets onbeproefd voldoende puin te krij gen De kosten voor deze verbetering zijn begroot op :ond f 54000. In doze verbetering wordt, zoals onder 2 is ver meld door de gemeente Texel f 1600 per jaar bijgedragen. 15. Hallerweg. Door het toenemend verkeer over de Hallerweg en door zijn ligging ten op- 280 LEDEN. „Het Nut" telt thans 280 leden. DE STEM DES VOLKS. Zaterdag 10 Februari geeft de Stem des Volks een uitvoering in De Oranje boom". Na de pauze wordt „De Texel Revue" van mw. Craanen voor het voet licht gebracht. ONDERHANDS VERKOCHT. De heer A. Wuis heeft zijn woonhuis Schilderend 44 onderhands verkocht aan de heer Beukema, Zwaanstraat. De heer G. Dekker heeft zijn woning, Kogerweg 11 onderhands verkocht aan de heer Jb. Hin Czn. DE DIJK IS DICHT. Komend weekeinde draait in Texels Bioscooptheater de prachtige Hollandse film „De Dijk is Dicht". De première werd o.a. bijgewoond door H. M. de Ko ningin, Minister-President Dr. W. Drees en vele andere autoriteiten. Ook u raden wij aan deze film te gaan zien. Voorziet u tijdig van kaarten! PREDIKBEURTEN. N. H. Gemeente Oosterend. Vanavond 8 uur Samenkomst in de o.l. school te Oost. Den Burg. Vergadering kerkeraden der N.H. Gemeenten van Texel op Donder dagavond (morgenavond) aanvang 8 uur te Den Burg in Eben Haëzer. N. H Gemeente Den Burg. Vrijdagavond om 8 uur Jonge Kerk in Eben Haëzer. zichte van de aangrenzende landerijen, verkeert deze weg thans in een zeer slechte toestand. Het Dagel. Bestuur stelt voor, deze weg na het gereedkomen van de Oosterweg, vanaf de Slachtplaats tot de hoek van de Veense Langweg te ver beteren en plaatselijk te verbreden. Van de eigenaars de heren J. Mantje, Gebr. Koorn, S. J. Keijser en H. Keijser is grond aangekocht voor verbreding. De te plaatsen nieuwe heiningen zijn voor een groot deel reeds geplaatst 16. Rondvraag. De heer P. Mantje deelt mede, dat door verschillende ingelanden gevraagd wordt hoe het gaat met de meerdere grond die door de dragline uit de sloten wordt vergraven. Door de voorzitter wordt medegedeeld, dat vergoeding voor de grond wordt gegeven en dat tevens voor het opruimen van de meer uitko mende schotwal een redelijke vergoe ding wordt verstrekt. De heer N. J. Kikkert vraagt bij wie het Hoogachterom in onderhoud is. De voorzitter deelt mede dat het onderhoud berust bij de Dertig Polders. De heer Kikkert meent, dat dit wegje uitsluitend een gemeentebelang beoogt. De heer C. P. Eelman wijst op de slechte toestand van de tocht nabij Tu- bantia, de waterstand is ook bij de ge zochte noodoplossing niet goed. Voorzit ter deelt mede, dat cok deze tocht ver graven zal worden. De heer J. List meent, dat ook in het Kogerveld wel -;loten vergraven moeten worden, ook dit wordt door de voorzitter toegezegd. De heer C. Breman, Het Noorden, zag gaarne dat de desbetreffende schotten voor afsluiting duikers 1 Maart in plaats van 1 April worden geplaatst. De heer S. Wuis meent dat de plaat sing op 1 Maart ip vele moeilijkheden vooral met het oog op het bouwland, zal stuiten en meent dat 1 April vroeg ge noeg is. Aangenomen wordt deze schot ten zoals voorheen op 1 April te doen plaatsen. De heer P. Brans vraagt om verbete ring van het Rijspoor onder de Noorder- dijk naar de Steige- Door de voorzitter wordt medegedeeld, dat getracht zal worden ook deze weg te verbeteren. Hierna wordt de vergadering door de voorzitter met dank aan allen voor de aangename besprekmgen, gesloten. VERGRAVEN SLOTEN. Tijdens de vergadering van het bestuur der Dertig Polders is meerdere malen gesproken over een redelijke wijze om de sloten te doen vergraven. Thans kan het bestuur mededelen, dat het inder daad is gelukt de nand le leggen op een machine, waarmede tegen een redelijk bedrag de scheidingsloten kunnen wor den vergraven Deze machine heeft in normale sloten een capaciteit van 100 m. per uur. Het is de bedoeling van het bestuur dat voor de komende herfst zo mogelijk alle tochtsloten in de Hemmer, zoals de ze thans lopen, te vergraven, waardoor de waterafvoer sneller zal plaats hbben. Dit werk wordt uitgevoerd opdat meer dere tijd nodig is om tot een algehele vergraving en verdieping zoals thans van de Schans naar Wezenspijk in voor bereiding is, te kunnen uitvoeren. Het bestuur rekent bij deze vergraving op dé volle medewerking der Ingelanden. TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. in Boekh.) onder nr. f 0,10 meer. Te k. divan niet z.g.a.n. pl. kleed en een stel leren laarzen dbl. m. 38 D. Barends Cocksdorp Te k. beste dubbele keet en drie fokzeu- gen. Sj. Meester. Oedelem P.H. Polder Te k. een in prima staat zijnde groene vulkachel te bevr. bij L. Qieles Wittekruislaan 32 Te k. goed spelend Philips radio toestel met luidspreker op het licht. Waalderstraat 21 Te k. éénpersoons houten ledikant met onderlagen en stromatras C. Post Weverstr. Gevr. een paar voetbal schoenen maat 37 of 38. Nieuweweg B 27b. Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze Zoon en Broertje Jelle Leendert (JELLEE) K. GROENHOF- den Braven J. GROENHOF KRIENA en |ANNIE „De Zwerfsteen", O'schild S 9a. Texel 22 Januari 1951. Mijn hartelijke dank, ook namens Moeder, aan allen, vooral de bewoners van de Gravenstraat die mijn thuiskomst tot een feest maakten DIEUW WITTE Gravenstraat 24. Voor de vele blijken van deelneming ons betoond bij het overlijden van onze lieve Man, Vader, Behuwd-, Grootvader en Broer |AKCB HOPMAN betuigen wij onze welge meende dank. Fam. HOPMAN „De Nederlanden" Januari 1951 H. SCHAGEN en A. SCHAGEN-DE BOER zeggen mede namens we derzijdse ouders dank voor de grote belangstelling bij hun huwelijk ondervonden Oudeschild januari 1951.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2