Er is weer puur beurd Zeven dagen nieuws van buiten-Texel BUITENLANDS WEEKOVERZICHT Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika De Texelse grgnden geschikt voor gladiolenteelt „Dolly" Dinsdag 16 Januari. Te Rome schijnen de typistes moeilijk een betrekking te kunnen krijgen: er sol liciteerden 300 meisjes naar dezelfde baan. Plotseling maakten ze allemaal een lelijke val doordat een marmeren trap waarop ze stonden te babbelen, het begaf 40 van hen werden ernstig ge wond. Negentien m D jok ja wonende Nederlanders willen zich laten naturali seren. Bij Chicago kwam een militair vliegtuig op een boerderij terecht in plaats van op het nabij gelegen vlieg veld. De 5 inzittenden kwamen om. De drie Amerikaanse soldaten die tij dens een jachtpartij in het gebied van Oost-Berlijn belandden en toen door de Russen gearresteerd werden, zijn weer vrijgelaten. In en om Liverpool lijden 120,000 mensen aan griep, de ziekte eist dagelijks 200 doden. De filmclub ver leende „Seven days to noon" het praedi- caat film van de maand. 7 Millioen Marshall-guldens zijn uitgetrokken voor nieuwbouw of modernisering van acht Ned. hotels. Mr. M. v.d. Goes van Na- ters bedankt als fractieleider van de P. v.d. A., Ir. Vos als lid van het hoofdbe stuur van de P. v.d. A., Mr. Arn. J d' Ailly, burgemeester van Amsterdam, bedankt als lid van de P. v.d. A. Twee Bulgaren en een Griekse communist zijn in Griekenland wegens spionnage ter dood veroordeeld. Een 25-j. brom fietsberijder werd bij Grave op een kruispunt door een vrachtauto gedood. Piet van de Pol werd Europees bil- jartkampioen 47-2. Te St Janssteen ging een nieuwe schuur met 70 ton vlas in vlammen op Kort na elkaar de der de brand op dezelfde vlasserij. Er wordt kwaadwilligheid vermoed. De oudste Hagenaar is op 102-j. leeftijd overleden. Nederland gaf een millioen voor deel name aan hulpactie voor Korea. Een Ned. telepaat zal proberen de gestolen kroningssteen op te sporen. Woensdag 17 Januari. De Haagse vuilnisophaaldienst nam een kistje met geld en sieraden mee: de eigenaar had het „uit veiligheidsoogpunt" in de vuil nisemmer gestopt en vergeten het er uit te halen. Te Wolvega is een bejaard echtpaar bij een brand in hun woning omgekomen. De PTT krijgt dit jaar nieuwe uniformen (open kraag met bij behorende overhemden en dassen). Zes Amerikaanse „atoom"-bommenwer- werpers maakten een oefenvlucht naar Europa. Plan eind van de week terug. 20 Jaar werd geeist tegen de 32-j. S A., die bij een roofoverval te Beekbergen een bejaarde man zou hebben ver moord. De Hagenaar Mullfiert, eerst ter dood en later tot 9 jaar veroordeeld, ervan verdacht een illegale groep te hebben verraden, is in vrijheid gesteld. Te Vlissingen is uit een Duitse een- mansduikboot het lijk van een Duitser geborgen. Te Amsterdam zijn 8 Deen se gekleurde meeuwen losgelaten, doel: onderzoek of ze er behalve een vaste broedplaats ook een vast winterverblijf op na houden. De houtprijzen in de Scandinavische landen zijn enorm geste gen. De 2 Canadezen die vorig jaar kampioen werden op de internationale ploegerswedstrijden, bezoeken ons land. De Britse hoge commissaris in Duits land heeft voorgesteld de vonnissen te gen de zeven medewerkers van Hitier, die nog in leven zijn, te herzien. Deze zeven zijn Hess, de admiraals Dönitz en Rader, Funk, von Neurath, Speer en Baldur von Schirah. Bij de Haagse gemeenteraad is een voorstel ingediend on de salarissen der wethouders (f 8500) tot f 10,500 te verhogen. Donderdag 18 Januari. Peking ver werpt V. N.-voorstel tot bestand in Ko rea: het wenst conferentie van 7 mo gendheden zonder bij voorbaat het vu ren te staken. Onaanvaardbaar, aldus Acheson (Amerika). Amerika gaat vliegdekschip bouwen van 57.000 ton, voor vliegtuigen met atoombommen. Over 3,5 jaar klaar. Bij een brand aan de Keizersgracht verloor een 22-j. man het leven Een verhoging van de gas- en electriciteitstarieven in de hoofd stad is onvermijdelijk geworden In Engeland wordt de benzineprijs ver hoogd. Er kan weer fruit naar Duits land. In 1950 is de veestapel weer toe- „Als er ooit een ster snel is opgeklom men dan is het de gladiool in de laatste jaren", aldus spreker. De gladiool heeft dit vóór op de meeste andere gewassen, dat men ze ook rechtstreeks naar het Zuidelijk Halfrond kan verzenden. On danks snelle teeltuitbreiding zijn er dit jaar vele orders in grote mate geschrapt, omdat er niet voldoende gladiolen wa ren. Ook de Texelse gronden zijn geschikt voor gladiolenteelt. En het is reeds ge bleken, dat hier mooie gladiolenknollen groeien, die geschikt zijn voor warenhui zen en winkels. Wat de cultuur betreft van de maat 2/4 plant men er 850 en van 4/6 700 per R R Spreker adviseerde vooral de maat 4/6, want dan krijgt men dikke knollen en die brengen het meeste op. De maat 4/6 verdient voor Texel de meeste aanbeveling. De bemesting hangt van de grond af 1 a 2 kg. ASF-korrels en 1 kg stikstof, wat men in meerdere keren moet uitstrooien. Men kan hiervoor de voorlichtingsdienst raadplegen. Verder moet men ze schoon houden: de gladiool houdt van zon. Dan moeten de bloemen gesneden worden zodra men de soortechtheid kan onder scheiden. En als er tamelijk verval in komt, verwijdert men het lof en moet men ze zo snel mogelijk rooien en dro gen. genomen, het aantal hoenders nam met 50 pet. toe. Voor de Wieringermeer becijfert men, dat globaal 20,000 ton grond uit deze polder tegelijk met de bieten zijn verscheept. (Abnormaal slecht weer.) Vrijdag 19 Januari. De Ver. Staten zijn vastbesloten communistisch China als aanvaller te brandmerken. Het derde Chinese communistische leger is uit de strijd genomen. Dit zou het gevolg zijn van de zware verliezen. Een 35-j. Indische vrouwelijke fakir wil 120 da gen vasten om het wereldrecord van een mannelijke collega die het „slechts" 60 dagen volhield, met klinkende cijfers te slaan.... Grave (N.Br.) gaat de toe risten service bieden door plaatsing van borden met een plattegrond, waarop nummers de bezienswaardigheden aan geven. Voor Texel hebben wij zulke borden niet nodig, héél Texel is immers bezienswaardig! Doordat de Emmel- oorder pont achteruitgleed viel een auto in de Urkervaart. De inzittenden wer den gered. In Amerika is een nieuwe kunststof vervaardigd, „dylen" geheten, die „mettertijd de wol zal aandoen, wat de nylon de zijde heeft aangedaan" (zegt de fabrikant). De Ned. admini strateur-eigenaar van een onderneming op Oost-Java en diens echtgenote zijn door een bende vermoord. De Streek- VVV „De Baronie van Breda" heeft van Ged. Staten bericht ontvangen, dat ac- coord wordt gegaan met het plan voor de aanleg van 170 km. rijwielpad in de Baronie. Men wil dit net in vijf jaar ge- (Zie vervolg 2e pagina, le kolom). Dit drogen is zeer belangrijk, geschiedt dit niet snel genoeg, dan kunnen er ver schillende ziek'ten optreden. Men heeft hiervoor speciaal ingerichte schuren met een goede venülatieinrichting, waar bij men ze bij een temp. van 70-80 gr F. in enkele dagen droogt. Vanuit Texel zou men gerooide knollen per auto naar de bollenstreek kunnen sturen, om te la ten drogen, waarna 2 e daar gepeld, ge sorteerd en geteld kunnen worden. De HBG belast zich ">ok wel hier mee, als ter plaatse geen goede gelegenheid is, o.a. voor kwekers van de Zuidhollandse eilanden. Beter is echter ter plaatse te drogen en dat kan op Texel waarschijn lijk zeer goed geschieden. Zodra ze droog zijn kan de kweker er dan het verdere werk zelf aan doen en blijft hij eigen baas. Wil men zelf een schuur inrichten, stelt u zich dan eerst in verbinding met de Tuinbouwvoorlich- tmgsdienst. Enige goede soorten gladiolen zijn o.a. Bloemfontein, Leeuwenhorst, Mansoer, Morning Kiss, JumKlokken, Sneeuw- prinses. Kard. Spoiman, Red Fox. Uit de daarna gestelde vragen bleek' Dat men het plantgoed voor 25 ha. ge makkelijk voor gezamenlijke tekening in een klein schuurtje, vorstvrij en droog kan opslaan. Dat ie naftalinebehande- ling voor Januari niet verplichtend was. Dat het beter is geen verse mest onder te brengen. Dat oij gewone soorten de kosten aan plantgoed 4/6 f 3 per R.R is en de opbrengst tan leverbaar ongeveer f 20. Dat de teelckostc-n lager zijn dan bv. bij narcissen. Dat de pelmachine nog geen 100 pet. is. Harde woorden. Ook kwam de narcisvlieg weer ter sprake. Hierover werden nog enige har de woorden gezegd. De heer Van Eg- mond zei dat men in de bollenstreek ook bij de duinen de meeste last van de vlieg heeft. Maar dat zij die hier op Texel hun narcissen niet goed oprooiden. en het opslag niet verwijderden, wel eens goed mochten bedenken, wat voor schade ze hierdoor hun buurman en de gehele Texelse narcissencultuur aan doen. En dat men hier met moest op houden om de keuringsdienst hierop te wijzen. Over irissen werden og enkele vragen gesteld, waarop spreker antwoordde, dat men irissen op tijd moest planten en het plantgoed koel bewaren. Hierna besloot de heer Van Egmond deze leerzame bijeenkomst. Hij bracht dank voor het genoten vertrouwen in het afgelopen jaar en wees er op, dat. de Veiling HBG en diens vertegenwoordi ger op Texel, de heer Leber, steeds voor de kwekers klaar staan zowel voor In- en Verkoop der producten als voor het verstrekken van inlichtingen. Nr. 65. THIJS MOLENAAR. Thijs Mole naar wordt 24 Januari 7 jaar. Dat is dus van daag. Wel gefe liciteerd, Thijs! Hij woont in de Nieuwstraat 31, Den Burg. Dat was voorheen dus vlak tegenover de o. 1. school, waar hij altijd graag heenging, d.w.z. hij leert graag, want natuurlij]: vond ook hij die ouwe school maar een donker, ongerief lijk hok. Ja, Thijs, nu kan je Opa je fo to ook zien! Je staat er goed op, hè! Zeg. komen er veel vrienden op je verjaar dagsfuif? Nr. 66. DICKIE VAN DER VIS. Dickie viert vandaag zijn 3de verjaar dag. Hij is dus eigenlijk al een „Dick"! Hij woont Oudeschild 233. Dick schrijft ons voorlijk, vindt u met! „Ik speel graag met nrn broertjes, maar ik wil ze ook graag eens even plagen. Als er veel plassen zijn, ben ik ook graag van de partij, want daar kun je zo heer lijk je klompen in laten drijven". Ja, Dick, wij hebben onze handen wel eens in zo'n plas gewassen, toen wij onlangs van de spekgladde Oudeschilder dijk gleden. Wij kwamen precies voor een grote plas in de Dorpsstraat terecht en konden meteen de ergste modder van de handen doen! Dick schrijft verder, dat hij graag op de foto gaat, want hij heeft altijd heel veel belangstelling voor de Jeugdru briek. Nu, Dick, vandaag kijk je zeker wel je ogen uit! Veel plezier! Nelly Koorn, Okusweg H 92 Zeg Nel ly, kom maar eens langs hoor. Te Lake Success worden nog steeds zonder succes de diplomatieke pogingen voortgezet om tot een oplossing van het geschil in Korea te komen. De commis sie van drie, die zich daarmee bezig houdt, heeft een nieuw voorstel inge diend, waarin wat meer verband is ge legd tussen het staken van het vuren en het bespreken van de problemen in het Verre Oosten, waaronder de kwestie Formosa en de vertegenwoordiging van China in de Ver Naties. Amerika, dat de Koreaanse kwestie jn de andere proble men in het Verre Oosten steeds streng gescheiden heeft willen houden, heeft zich eveneens tot deze algemene bespre kingen met China bereid verklaard. Nu was het Rusland weer. dat dit plan niet kon steunen. Het bezwaar van Rus land is, dat het staker van het vuren bovenaan de lijst staat, terwijl de over gang naar de volgende maatregelen (verkiezingen en de algemene bespre kingen) naar een /age toekomst wordt verschoven. Het voorstel is door de poli tieke commissie van de Ver. Naties aan genomen met 50 legen 7 stemmen, on der welke laatste die van de Sowejtunie. Nu is het woord aan Peking, dat het voorstel vermoedelijk zal verwerpen. Ruslands afwijzing van de wapenstil stand en de besprekingen is begrijpe lijk, omdat Rusland hoopt op een voor hem zo gunstig mogelijke situatie, wan neer het zal komen tot een conferentie van de Grote Vier. Bovendien wordt nu de Chinese bondgenoot, die wat uit de hand schijnt te zijn gelopen, meer bezig gehouden. Rusland wil de conferentie weliswaar tot Duii.sland beperkt hou den, doch dat de toestand in de rest van de wereld er van invlced op is, spreekt vanzelf. Rusland is niet van zins de Amerikanen en de andere Westelijke mogendheden door een wapenstilstand uit hun moeilijkheden te helpen. Tegen slag in het Verre Oosten werkt in Ame rika bovendien de isolationistische stro ming in de hand, hetgeen gunstig is voor Rusland. Men verlieze niet uit het oog, dat Ruslands opzet is Amerika, hoe dan ook, te isoleren, van zijn bondgenoten in Eu ropa af te snijden, zodat het niet be vreesd behoeft te zijn voor ingrijpen van de Amerikanen, wanneer Rusland zijn plannen in daden zou gaan omzetten. Stoken tegen de Amerikanen in Europa is het ene middel. Wanneer de Ameri kanen zich zelf wat zouden distanciëren, zou een belangrijke politieke overwin ning voor Rusland behaald zijn. Vooralsnog is op dit laatste weinig kans: Truman heeft Maandag de nieuwe begroting ingediend, cie 78 pet. hoger is dan die van vorig jaar. De uitgaven voor de bewapening zijn verviervoudigd, ter3* wijl voor steun aan het buitenland 7,112 millioen is uitgetrokken. Bijna 1 milli oen meer mannen en vrouwen wil hij in de militaire dienst inschakelen. Dit alles moet worden gedekt door aanzienlijke belastingverhogingen. De uitgaven voor de nationale veilig heid bedragen 7 pet. van de nationale productie van de Ver. Staten, doch aan het einde van dit jaar zal dit gestegen zijn tot 18 pet. Dit stelt grote eisen aan het Amerikaanse bedrijfsleven, maar Truman meende, dat het deze zal kun nen beantwoorden. Door vernieuwingen en dergelijke is de productie per man uur, vergeleken met 5 jaar geleden, met 10 pet. gestegen en de totale productiecapaciteit is 20 pet. groter dan 10 jaar geleden. Het is evenwel noodza kelijk, dat meer vrouwen en oudere mensen in het proces worden ingescha keld. De andere vrije landen moeten even wel ook de hand aan de ploeg slaan en op een belangrijk punt, dat van de grondstoffenvoorziening, zal tussen de Atlantische landen worden samenge werkt- Er komt een raad voor de toe wijzing van schaarse en belangrijke grondstoffen, die deze over de industrie- en in de vrije wereld zal verdelen, opdat wordt voorkomen, dat in bepaalde lan den fabrieken moeten worden stopge zet wegens gebrek aan grondstoffen Bij deze spanning van het Westen is de kwestie van de Westduitse militaire inschakeling wat op de achtergrond ge komen. Hierover wordt nu te Bonn in tensief onderhandeld, maar het zal wel enige maanden duren voor men hierme de gereed is. Daarbij zal vooral het pro bleem van de gelijkwaardigheid van de Duitsers naar voren komen. Hoe diverse personen of groeperingen in Duitsland ook mogen denken over mi- litarisatie of neutralisatie tussen Oost en West, voor de regering van dr. Aden auer is het een uitgemaakte zaak, dat de plaats van Duitsland bij het Westen is. Een geneutraliseerd Duitsland zou, aldus Adenauer, binnen enkele jaren in de Russische maalstroom zijn gezogen. Hij heeft dan ook het voorstel van de Oostduitse premier Grotewohl afgewe zen. Deze had ter hereniging van Duits land onderhandelingen voorgesteld over een constituerende raad, waarin Oost en West, ondanks het grote verschil in aan tal inwoners, even sterk vertegenwoor digd zouden zijn. Adenauer heeft voorop gesteld, dat de hereniging van Duitsland belangrijk is, maar dat dit niet mag gaan ten koste van de vrijheid Hereni- gng op Oostelijke voor waarden is'de uit levering van Duitsland aan de commu nisten. Wat zullen de Russen, die wel geen ander antwoord verwacht zullen heb ben, nu doen? Men neemt aan, dat zij toch een constituerende raad zullen in stellen met „reoresentatieve vertegen woordigers uit W.-Duitsland die de spontane volkswil van W.-Duitsland moeten voorstellen. Wysjinski kan dan op een conferentie met deze „volksver tegenwoordiging" schei men, doch het is de vraag in hoeverre dit meer kan zijn dan propagandisiiscne bombariedie na zoveel jaren naiaat nog enig effect te hebben. Alleen hiermede wordt geen politiek gedreven. Men acht het niet uit gesloten, dat deze hele campagne ten doel heeft W.-Duitsland en Berlijn weer meer in het zoeklicht te zetten, hoogst- vermoedelijk om te intimideren. Het ef fect hiervan kan dan worden vergroot door speldeprikken in verkeerskwesties, al zou een nieuwe blokkade niet worden overwogen. (Nadruk verboden). 5. Ssss-boem! Een geweldige knal, die de hele kamer met kruitdamp vulde, volgde, en weg was de vuurpijl. Op dat zelfde ogenblik stond beneden in de tuin buurman Kips:ra met welgevallen naar het mooie blauwe zomerluchtje te kijken. „Wat 'n prachtweertje voor de bloemetjes!" prevelde hij zachtjes in zichzelf. 6 Maar au! wat was dat? 't Was de vuurpijl van kapitein Klakkebos, die, het stuk klei voorop, opeens met on weerstaanbare kracht tegen buurmans neus kletste. Door de geweldige schok stoof buurman in volle vaart achteruit, waarbij hij zijn hoofd zó onzacht tegen het houten schuurtje stootte, dat het door de hele omtrek daverde. door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden). FEUILLETON 1.) „Verdraaid nog an toe, hoe krijg ik het ooit voor elkaar? Zó lijkt het op niets!" Deze ontmoedigende woorden werden geuit door een slank meisje met een wat warrige blonde krullebol. Op haar knieën op de grond voor een grote koffer liggende, deed ze manhaftige po gingen diverse kledingstukken er in te proppen. Nee noor, het lijkt nergens naar, zuchtte ze, ik snap niet, hoe ande ren het klaarspelen; zo idioot veel kle ren neem ik toch niet mee! Mag ik binnenkomen? riep iemand en meteen stond de eigenaresse van de ze ietwat schelle item al midden in de kamer. Goeie grut, wat een keet! Kind, ben je nu al aan het pakken? Ook niet te laat! Ja, zei je, ik wou eens kijken of ik gemakkelijk alles er in kan krijgen, dan behoef ik op het allerlaatste nippertje niet zo te scharrelen. Hè toe, Dol, lach nou niet. Dolly van Kenuven leunde tegen de tafel en lachte tóch Ik vind het weer écht iets voor jou, Ans, om dit van te vo ren te proberen. Heb je ooit gehoord van iemand, die een week voordat-ie op reis ging, probeerde of al z'n kleren wel in de koffer gingen? Als je op het laat ste moment merkt, dat de boel er niet ingaat, iaat je er doodgewoon iets uit. Ja, dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan, maar ik ben natuurlijk weer laat en weet dan zo gauw niet wat ik thuis zal laten. Daa*om doe ik het zó. Is dat nu zo mal? Och nee, mal niet, alleen een beet je vreemd. Zeg Ans, heb jij al een lijst gekregen van de lui die meegaan? Nog niet, maar net kan me niet zo veel schelen; ik zie het wel. Wij zijn na tuurlijk de laatsten, omdat we ons ook zo laat hebben opgegeven. Maar om me daar nu van te vorm druk over te ma ken Nee hoor. Gunst, hoe bestaat het, en ik ben juist zo reuze benieuwd. Vooral naar de jongemannen. Misschien zijn 'net wel aliemaal ou de jongeheren, zei Ans plagend; ik hoor de juist van iemand, dat er zoveel oude re heren gaan wintersporten. En, als je de lijst krijgt, weet ie nóg niets, want er staat toch geen leeftijd bij of portretten, 'k Zie het al, portretten! Zeg, neem jij een avondjurk mee, Ans? Zeker naar zo'n gehucht! Geen haar op m'n hoofd die er aan denkt. Trou wens, dan zou ik ze onder m'n arm moe ten nemen, want in m'n koffer is nu, zonder sierlijk gedoe, al geen plaats meer. En Ans wroette door haar op eengepakte spullen om te zien wat ze gevoegelijk thuis zou kunnen laten. Dolly zei niets. Dacht onderwijl, dat het voor Ans wel gemakkelijk was om niet iets extra's mede te nemen; zij had een snoezig gezichtje en was wat je noemt „mooi" slank, met gevolg, dat ze in de meest eenvoudige japon er leuk uitzag. Maar zij? Met haar groezelig zwart haar, dat eenvoudig niet wilde glanzen en haar sproetengezicht? Verre van mooi hoor! Dan was ze ook wel slank, maar anders dan Ans. Hoekig, net als een schoolmeisje. Dus, als je zo stiefmoederlijk met ui terlijk schoon gezegend was, moest je je wel wat opdoffen. Treurig, maar waar. Ans zuchtte, keex eens om naar Dol, die op de tafel was gaan zitten, haar lange benen bungelend. Wat ben je op eens stil? Het japonnen vraagstuk, kind; ik had me zo graag in ten van Lettie's stijl volle creaties gehuld. Lettie was Dols oudere zuster, gehuwd met „een man in bonis". Dat kun je toch evengoed doen. Om dat ik nu niets meeneem, daar behoef jij je toch niet aan te sloren? Nee, dat weet ik wel, maar ik zie me al ergens binnen hopsen in een cri noline en jij er naast in blouse en rok. Belachelijk gewoonweg! En weet je wat het resultaat zou '.ïjn? Dat iedereen het er over eens zou zijn, dat jij er toch veel liever uitziet dan ik. Wanneer Ans, Dol ly niet zo goed gekend had, zou ze hier uit kunnen afleiden, dat je jaloers was. Maar nu, nee hooize wist wel be ter, doch Dol zei nu eenmaal de dingen zoals zij ze meende. Zeg Ans, ik heb toch zo'n mal ding gekocht! Wat dan? Ja, om het te kunnen waarderen moet je het eigenlijk zien, peinsde Dol. Het is een hoofddeksel. Reuze komiek, met een enorm grote pompoen bovenop. Het lijkt een pet, maar het is een muts en je kunt er van achteren een paar din gen uittrekken en dan heb je van die oorkleppen. Ontzettend praclisch. Het is van wol, dus lekker warm. Het lijkt enorm ingewikkeld, zei Ans. Valt reuze mee, enthousiastte Dol. Ik liet het natuurlijk huis zien. Vader zei meteen: Kind, het is je toch geen ernst, dat je dit ailcs meeneemt! Ik kan nu met bepaald zeggen, dat het je flat teert. Die ouwe brombeer was werkelijk ontstemd. En wat zei Guus? vroeg Ans. Dol kéék Ans oplevend aan Ze had al meer gemerkt, dat ze een meer dan ge wone belangstelling had voor haar broer. Onbegrijpelijk gewoon! Die foeilelijke Guus! Zijn oordeel was ook erg vleiend, ging ze voort. Hij zei alleen: Je lijkt wel een stierenvechter. Dat mutsje is knal rood moet je weien. Nou, ik ben enorm benieuwd. Kinderen, komen jullie niet even een kopje thee drinken? Ans' moeder keek om de hoek van de deur. Ans je, wat een rommel! Laat je Dolly daar maar rustig zitten? O. mevrouw, dat hindert niets. Daar ben ik al zo aan gewend! Ja, aan rommel bedoel ik. Ze dacht intussen, wat enig, om zo'n moeder te hebben. Altijd zo vriendelijk en zacht Soms voelde ze toch erg het gemis van Moekie. Moekie, die gestorven was men zij twaalf jaar was en Guus achterliet met vader. Va der, die van hun ideeën geen begrip had en omgekeerd. Moekie was altijd tussenpersoon geweest en wat kwamen ze graag bij haar met hun grote-kinder- zorgen. Toen deze band verbroken was, werd de verstandhouding er niet beter op Lastige dingen had je soms, die je dan maar alleen moest bedisselen en uitvechten. Hé dromer, kom je nog? Dolly schrok op Ans stond al bij de deur. Was je al in de sneeuw met je gedachten? Dat nu niet bepaald, antwoordde Dol zacht en volgde Ans naar de huis kamer. Brr, wat een weer! Zalig-om er tus senuit te knijpen. Wat jij? En Dolly, slungelachtig in haar lange glimmende regenmanlel, gaf Ans een por in haar zij. Ze stonden beiden op het Weststation, dat ongezellig donker aandeed bij de miezerige motregen, die zonder ophouden neei drensde. Dolly geïnteresseerd naar de stroom van mensen, die op het perron heen en weer drentelden. Wat kijkt iedereen hier toch verschrikkelijk saai, dacht ze. Of zou ik alleen maar zo'n buiten beentje zijn, dat ik door de kleinste din gen al zo opgewonden ben alsof ik door lopend examen moet doen? Moet je daar die saaie Piet 'ien, met dat snoezige meisje aan z'n arm bungelend. Hij doet warempel net, of ze niet bij hem hoort en zij? Ze praat maar en zet haar vrien delijkste gezicht. Mijnheer is zeker uit z'n hm. Enfin, dat gebeurt de beste wel eens. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4