S.V.C. bracht „Pi je de Landloper" BUITENLANDS WEEKOVERZICHT „Dolly" Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika „STEM DES VOLKS". Voor de uitvoering op 10 Februari a.s. wordt hard gewerkt. Het belooft een prima programma te worden. Wij ver wachten dat de uitnemende stemming in het koor en de goede samenwerking voor het doel een mooie uitvoering ga randeren. Ook na de pauze een uitste kend programma met de geestige Texelse Revue van mevr. Craanen. Dezer dagen zullen de programma's verkrijgbaar worden gesteld. Zorgt dat u er bij bent. Met een gezellig bal o.l.v. Henk Craanen wordt de avond besloten. Na de uitvoering is er weer plaats voor nieuwe leden. „Wij roepen met klem, denkt aan de avond van de Stem". D. GENOTVOLLE AVOND. Oudeschild. Zaterdag heeft de heer J. Visser met zijn diverse ensembles, Ac cordeonclub, Mandolineclub, Mondhar monicaclub en zangvereniging een zeer geslaagde uitvoering gegeven _n Het Ei gen Getoouw. De zaal was goed bezet, maar we hadden er beslist op gerekend, dat alle kaarten uitverkocht zouden zijn geweest. De spelers hadden dit wel ver diend, want er werd prima gespeeld en de aanwezigen waren over het gebodene ook zeer tevreden Jammer, dat een deel, meest jeugdig publiek, nogal rumoerig was, waardoor de muziek niet ten volle tot zijn recht kon komen Maar tiet ergerlijk was, dat de grootste hinder werd ondervonden van een deel van Visser's eigen mede werkers. Een beetje meer discipline is voor deze jongelui zeer zeker op zijn plaats. Wij hopen de heer Visser volgend jaar weer in Het EigBn Gebouw terug te zien en dan voor een tjokvolle zaal. WIJZIGING Bijzonder Reglement van Bestuur voor de Prins-Hendrikpolder op Texel. De tot het gebied van de Pnns-Hen- drikpolder op Texel behorende gronden, gelegen ten zuiden van de zgn. Limiet- sloot, tot een oppervlakte van rond 60 ha., werden tot voor kort niet bemalen, doch loosden 't overtollige water direct op de Waddenzee. In verband hiermede bepaalt art. 9 van het Bijzonder Regle ment van Bestuur van die polder, dat de bedoelde landen niet bijdragen in de kosten van bemaling van de polder noch in de rente en aflossing van de geldle ning, door de polder in 1913 gesloten tot bestrijding van de kosten der werken, die reeds vóór de invoering van het re glement in 1910 waren tot stand ge bracht. Met het oog op nel feit, dat de gron den ten zuiden van de Limietsloot als gevolg van de uitvoering van werken tot verbetering van de afwatering van de polder welke in 1949 plaats vond in de bemaling zijn opgenomen, ach ten stemgerechtigde ingelanden het bil lijk, dat zij, evenals de overige gronden van de polder, bunder bundersgelijk in de omslag worden betrokken. In verband met een en ander stellen Gedeputeerde Staten van Noordholland aan Provinciale 3ta':en voor het Bijzon der Reglement van Bestuur voor de Prins-Hendrikpolder zodanig te wijzi gen, dat de verplichting tot het betalen van omslag over de ten Zuiden van de Limietsloot gelegen gronden daarin tot uitdrukking wordt gebracht. Deze verandering wordt billijk ge acht, omdat verschillende van de met de lening van 1913 gefinancierde posten het restant dezer lening bedroeg op 1 Januari 1949 nog slechts f 3,601, betrekking hebbende op werken, die nog steeds van belang zijn voor de be maling en sedert de wijziging der afwa tering derhalve ook voor de gionden ten zuiden van de Limietsloot. Bovendien worden die gronden thans bemalen door een gemaal, dat grotendeels is bekos tigd uit de opbrengst van een in 1933 ge sloten geldlening, welke inmiddels ge heel is afgelost met gelden, die door het gebied ten noorden van de Limietsloot zijn opgebracht De datum van in-werking-treding van het besluit is gesteld op 1 Januari 1949, met ingang van die datum zijn de gronden ten zuiden van de Limietsloot zonder dat belanghebbenden daarte gen bezwaar hebben gemaakt reeds in de bunder-bundersgelijke heffing be grepen. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt HEDEN, Woensdag, weer zitting. LOSLOPEN VAN HONDEN. Burgemeester en Wethouders van Texel herinneren aan de bepaling van artikel 98 der Algemene Politieverordening voor de gemeente Texel, die verbiedt dat men honden elders dan in gebouwen of op erven los laat lopen zonder be hoorlijk toezicht. Krachtens artikel 103 der genoemde verordening is de politie bevoegd de in strijd met voormeld verbod loslopende honden terstond af te maken. Texel, 26 Januari 1951. Burgemeester en Wethouders van Texel, C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. KLASSIEKE MUZIEK. Velen zullen zich herinneren, dat in de zomer van het vorige jaar op initiatief van de heer Termaat in de N.H. kerk te Oudeschild een kamermuziekavond ge houden werd door een amateurkwartet uit Den Helder. Daar bestond behoorlijke belangstelling voor: men waardeerde het ten zeerste, dat cok op het geïsoleer de eiland een uitvoering van klassieke muziek kon worden bijgewoond. Men vroeg zich dan ook af of het niet moge lijk was om mei1? van dergelijke avon den te houden. In dit kader zal Zaterdagavond 3 Fe bruari, dus volgende week, in de Land- bouwhuishoudschool, de heer C. Jonker, dirigent van de Alkmaarse Oratorium- vereniging een toelichting geven (met il lustratie van piano ?n grammofoon) op de bekende Mattheüs Passion, welke ie der jaar omstreeks Pasen door genoem de oratoriumvereniging te Alkmaar uit gevoerd wordt en welke ook vele Texe laars de reis naar Alkmaar doet onder nemen vorig jaar woonden niet min der dan 100 Texelaars de uitvoering bij. De heer Jonker staat niet alleen bekend als een bekwaam dirigent hij leidt jaarlijks de Mattheüs Passion hij on derscheidt zich ook als een vlot causeur, die zijn gehoor weet te boeien De toegang tot deze avond is geheel vrij, maar wel zal het auditorium in de gelegenheid worden gesteld om een vrij willige bijdrage te verstrekken ter be strijding van de kosten. Op deze avond hoopt men tevens een indruk op te doen omtrent de belangscelling voor op gezet te tijden te houden klassieke muziek avonden. Wij hopen zeer, dat de imatief- nemers(sters) succes zullen hebben en voldoende animo getoond zal worden ter verwezenlijking van bovengenoemd plan Een verplaatsing van het zwaartepunt van het militaire naar het politieke ter rein heeft de ontwikkeling van de afge lopen week gekenmerkt De communis tische legers in Korea hebben hun of fensief niet voortgezet en er zijn be richten binnengekomen over uitgebrei de hergroeperingen en vermoedelijk ver vanging van fronttroepen door verse krachten. Onlangs maakten we melding van een voorstel van .le bemiddelingscom missie van de Ver. Naties, dat door de politieke commissie van de Ver\ Naties is aangenomen. Hierin werd aanbevolen het vuren te staken en een conferentie te houden, waarop alle hangende kwesties in het Verre Oosten besproken zouden worden. Rusland iad zich er legen ver klaard en het antwoord van Peking was. zoals verwacht, ook afwijzend uitgeval len. Het staken van het vuren zei Tsjoe En-lai, de Chinese minister van buiten landse zaken, zou slechts ten doel hebben de Amerikaanse troepen een adempauze te verschaffen. Hij eiste de terugtrek king van alle buitenlandse troepen uit Korea en van de Amerikaanse strijd krachten uit Formosa. (Zoals men weet, beschermt de Amerikaanse vloot dit laatste bolwerk van Tsjiang Kai-sjek). Tevens wenste hij, dat het rode China opgenomen zou worden in de Ver. Na ties. Daarom geen staken van het vuren, voordat de voorwaarden zouden zijn opgesteld voor oen beëindiging van het conflict na het neerleggen van de wa pens. En dat dit langdurige onderhande lingen zou vergen, is duidelijk. Tsjoe stelde vervolgens onderhandelingen voor op de hierboven genoemde basis, waar aan de volgende zeven landen zouden Terwijl Zaterdagavond even voor achten in de Rogsloot nu en dan het gesnater weerklonk van een luidruch tige eend, hoorde de bezoeker aan de an dere kant van de Cocksdorper dorps straat accordeonmuziek en de monotone dreun van een drummer. Dat was in Ho tel De Hoop, pleisterplaats van Sociëteit ,,De Vriendenkring", pleisterplaats van al wat dorstig is, pleisterplaats ook voor hen wier schip in de Gronden bij het Eierlandse Gat vastliep en door de „Joan Hodshon" veilig en wel aan land werden gebracht. Maar Zaterdagavond ging daar niet het geluid van ketsende biljartballen of het interview van een krantenman met een zojuist-geredde zeeman, neen, Zater dagavond zat daar een geboeid publiek, dat de opvoering van „Pietje de Landlo per" vol spanning volgde. Een uitvoe ring door leden en donateurs van de sportvereniging SVC. De avond werd geopend door de voor zitter, de heer P. Meindertsma, die in het bijzonder de heer Keijzer, trainer, en diens echtgenote en de toneelclub van S V.C. verwelkomde Kort geleden hebben wij, zo zei spreker, onze adspiranten een avond zien vullen, thans komt het woord aan onze oude rotten, die ge uw critiek niet behoeft te onthouden! Wij hebben niets dan lof voor het spel van de Cocksdorpers. „Schrijf maar ge rust hoe je het vond!" zei „Pietje" na afloop. Viste hij opnieuw naar een com plimentje?! Ja, er is prachtig gespeeld. De heer O. de Kind gaf een mooie uit beelding van de figuur van Kobus Kok, een joviale kerel, die onderwijl op de bres stond voor het geluk van zijn doch ter Klaartje. In alle bcènes was zijn spel uitstekend verzorgd. Hij zat er, als wij het zo eens mogen noemen, best in. En, werkelijk, dit mag van allen gezegd wor den. Het spel van Klaartje (mw. Daalder- Kalis) was nog weer beter dan aan Den Burg. Geen wonder, waar men hier zijn bekende tegenspelers vond en vooral de voetballers weten hoe veel een „aan elkaar gewend zijn" betekent! Bart (de heer M. J. Reuvers Thzn verrichtte eveneens goed werk, ook in de scène met Klaartje, die zo'n ruime plaats in zijn hart innam en verder bleek hij zijn taak goed te hebben verstaan waar zijn broer-en-rivaal Kobus ten tonele ver scheen of de vreemde eend „Pietje" in zijn vaarwater kwam' En wat heb ben wij veel bewondering voor het spel van de heer Kalf, die de stokoude va der, trillend van ouderdomszwakte, uit beeldde. Zeer knap, dat kon niet beter. Vervolgens meldt hec programma ons de naam „Pietje", dat was de landloper en wij hebben het al gezegd: de heer W van 't Noordende gaf een keurige cre atie. Kleren maken de man, maar de kleren niet alleen! Fietje's geestkracht en levensmoed en levenskunst waren het vooral die hem zijn doel deden bereiken. Klaartje tot levensgezellin. Eenvoud, na tuurlijkheid en bovenal warmte ken merkten zijn optreden en dat waren 9 Rang-poem-pang! Als een kanons kogel sprong de boot vooruit evenwel niet rechtuit over het water, maai schuins links af en regelrecht de lucht in, suizend en sissend over de groene landouwen, waar de arme koeien, niet begrijpende wat dat voor een luchtmon ster was, dodelijk verschrikt op de vlucht gingen. FEUILLETON 3.) Kan ik de dames even onder de hoede van het mannelijk gezelschap ach terlaten? vroeg de heer Reitsema, ik moet me namelijk even hiernaast laten zien en nog een en ander bespreken. Gaat u maar gerust, zei Rolf, we passen wel op de kindertjes, welk ge zegde verontwaardigde uitroepen ont lokte. Toen de leider na een poosje te rugkwam, vond hij "net gezelschap ver diept in een spelletje bridge. Rolf met Dol, en Ans met Bert De partijen waren vrijwel tegen elkander opgewassen. De heer Reitsema lachte eens in zichzelf: 't zal mij benieuwen hoe lang dit woelige stelletje dit volhoudt. Oh, zalig, een slaapwagen, juichte Dol. U wist toch, zei de heer Reitsema, verwonderd, dat u een slaapwagen zoudt krijgen, u hebt er toch een besteld? Ja, mijnheer, dat weet ik wel, maar ik vind het toch heerlijk! Vrouwenlogica, mompelde Rolf. Hier is dan uw kaartje, juffrouw Van Kenteren, en leze is voor mejuf frouw Maarten. U hebt elk een bed in dezelfde coupé. U heet toch Maarten? Ja, mijnheer, antwoordde Ans, hoe wel op de deelnemerslijst Haarlem stond. Daarom vroeg ik het ook. Dus dat is opgelost. Deze is voor juffrouw Ter- schoor, alstublieft, deze voor juffrouw Van den Berg en deze van mijzelf. Denkt u er allen goed om, straks in Keulen bij trouwens ook wel de voorwaarden om het tot echtgenoot van Klaartje te kun nen brengen. Was zijn spel minder fijn geweest, dan zou er een groot vraagte ken in ons geestesoog zijn opgerezen als wij hem dan als man van Klaartje terug hadden gevonden! Hendrik, de kastelein van het loge ment „De Slanke Geisja" (de heer C. Boon) verwierf reeds onze volle sympa thie toen hij zijn opwachting kwam ma ken bij. zijn echtgenote Geesje (mw. Bakker-Kalf), die Hendrik maar in het geheel geen kans gaf om eens echt te genieten: hij mocht niet roken, moest de kater op gezette tijden zijn rantsoen melk verstrekken on had duizend-en-een opdrachten maar stipt en ordelijk uit te voeren. Hij mocht haar zelfs niet (meer) kietelen! Van begin tot eind heeft hij vlot gespeeld, gemoedelijk en zijn Gees je had eveneens een goed begrip van haar taak. Wat nun geestesgesteldheid betreft, ze waren blijkbaar allebei be hoorlijk gekneusd! Ondankbaar was de rol van Geesje oetrekkelijk wel, want een vrouw wil tenslotte een man „die een sterke wil heeft, de blik van een lei der", zo ongeveer toch had Klaartje er van gedacht en haar theorie stond ons best aan! De toeschouwers hebben het gezel schap met een luid applaus beloond en geloof maar, dat iedereen zijn kennissen die er 'Zaterdagavond niet waren zal aansporen dit stuk ie gaan zien. Wie het mist, wie dit goede spel mist, mist veel! Ons respect ook voor de vlugge dé corwisseling en /oor de handige wijze waarop het ruimtevraagstuk zodanig werd opgelost, dat van een vraagstuk geen sprake meer was: wat kan men door wandbeschildering veel ruimte win nen, terwijl dit bij een juiste aawending volstrekt niet stoort. De grimeur, de heer Groothuijzen, uit Alkmaar, heeft zijn vakmanschap weer overtuigend be wezen! De voorzitter dankte de club voor de keurige prestatie. „Niet alleen op het veld, ook op het toneel is men tot hoge prestaties in staat!" (Inderdaad, zie maar naar de Zondag j.l gehouden wedstrijd!) Vervolgens werd een verloting gehou den: mevr. Meindertsma won de fruit mand (die ze best verdiend heeft!), de heer J. v.d. Kooi 2 konijnen en de heer A. v. 't Noordende een taart. Hierna begon het bal, dat zeer geani meerd was en waarbij hel vocale gedeel te weer onder de beproefde leiding stond van de (bekende) tenor Cor de Waard. AFSCHEID. Mevr. N. v.d. Shkke-Smit, die tijde lijk was benoemd aan de Chr. Kleuter school te Oosterend, heeft Vrijdag af scheid genomen. Zij mocht heel wat leu ke cadeautjes in ontvangst nemen. Op haar beurt heeft zij de kleuters gul ont haald Mej. Truus van Liere werd benoemd tot onderwijzeres, die samen met „juf Grietje" de jeugd -.al leiden v- 10. Pats! Daar Kwam het bootje bo venop een hooiberg lerecht en bleef daar liggen, terwijl de kapitein over het stuur heen regelrecht met z'n hoofd in een grote kuip met boter schoot, die de boer juist stond te kneden. Hoewel het geen kleinigheid was, .-daagden ze er tenslotte toch in, met behulp van ladders en pa len, het bootje naar beneden te krijgen. het overstappen dat u de coupé neemt, die hetzelfde nummer draagt als er op uw kaartje staat. Goed uitkijken, dat voorkomt zoeken en teleurstellingen. Hebben jullie geen kaartje? vroeg Ans aan „de jongens". Nee, dame, antwoordde Bert, wij vonden een slaapwagen met nodig en dutten wel wat op deze heerlijke veren de banken. Gunst dat zal ook niet meevallen, zei Dol ontsteld. Stel je voor, een hele nacht op de houten banken. Ik benijd jullie niks hoor! Moet ook niet, een man wordt nooit benijd, behalve als hij met een ver duiveld aardig meisje loopt, zei Dolf grinnikend, waaroo ze allen in lachen uitbarstten. Nu moeten jullie er wel om den ken, zei de heer Reitsema tot de jon gens, dat jullie niet overstappen. Jullie blijven in deze 'rein en sporen door tot Bazel. Daar uitstappen, denkelijk mor genochtend om acht uur. Onze trein is er iets vroeger en wij kijken dan wel uit. Niets leuk hoor, meende Ans, zo'n waaknacht Zijn 2r nog meer van ons gezelschap die geen slaapwagen neemt? Nee, kind, wij alleen hadden de euv'len moed. Wij willen ons vast har den voor de ontberingen, die ons te wachten staan. Van ingewijden verna men wij, dat wintersport, veel sport, veel zon, veel fuiven en weinig slaap be tekent. Rolf gaapte eens. 'k Heb nu al slaap, wil je dat geloven? Jij moet zeker altijd bijtijds naar je kleine bedje, plaagde Ans, nu mag je ook eens met grote mensen meedoen Zeg, begin je ook al te plagen, zei Rolf met een teleurgesteld gezicht, ik meende juist een begrijpend vrouwen hart gevonden te hebben. Je ziet, m'n waarde vriend, be moeide Bert er zich mede, dat je van vrouwenharten nog geen sylabe verstand hebt. Och, hoe kan het ook anders, je komt pas kijken. Na welke uitspraak hij onmiddellijk een voltreffer op z'n boven arm kreeg te incasseren. Zeg, het is hier geen bokstheater, nep Ans. Kalmte alsjeblieft. Hier, van gen, om de opgewonden gemoederen tot rust te brengen, en ze gooide ieder een appel toe. Mijnheer Reitsema, u bent wel is waar de kalmte in persoon, maar mag ik u ook een appeltje aanbieden? Graag, jongedame, mijn dank. De uitdeling van Ans werxte aanste kelijk, ieder herinnerde zich plotseling nog lekkere gaven, van thuis of ken nissen medegekregen en in een onge dwongen vrolijke stemming werden de lekkernijen „soldaat gemaakt". In de donkere nacht snelde de trein als een verlicht lint door kleine slapende dorpen, z'n inzittenden door elkander schuddend. Voor eén der raampjes stond Dol naar buiten te turen, haar neus plat gedrukt Wat duurt het toch altijd ver velend lang, als je ergens op wacht, zei ze, zonder zich om ie draaien. Zeg, zijn we nu haast in Parijs; soms twijfel ik er aan of we er ooit zullen komen Niemand gaf antwoord. Bert en Dolf hadden het zich vast gemakkelijk ge maakt, in afwachting van de lange nacht die nog komen moest. De heer Reitsema dutte al een beetje en Ans keek ook al verre van fief 'k Geloof warempel, dat Dolfje al slaapt, vervolgde Dol. Dat dacht je maar, verweerde deze zich, doch zijn kleine slaapoogjes waren in lijnrechte tegenspraak met zijn woor den. De stemming was echt afgezakt, waar aan de tamelijk lange treinreis schuld had. De meeste mensen die niet gewend zijn te reizen, worden door het lange en veelal bekrompen zitten vervelend en 'landerig 'k Ga een eindje rondlopen, zei Dol, 't is hier ook niets gedaan. Plezierige wandeling en verdwaal niet, riep Rolf haar nog na. Door de schuddende trem liep ze al waggelend langs de verschillende cou- pé's. Overal slaperige gezichten en rom mel; verspreide lectuur naast slordige kussentjes. Toen wei lekker, zo even rondlopen. Plotseling begon de trein vaart te minderen, het slingeren en het lawaai werden minder. Zouden ze er werkelijk zijn? Ze liep zo gauw moge lijk terug en jawel, daar stond Ans al op de uitkijk: Zeg, we zijn er zó, gauw, je mantel vast aan. In de coupé's was het een drukte van belang. Overal leven en beweging Ie dereen was blij, dat er 'n verzetje kwam Dol hees zich in haar jas en daar ston den ze. De jongens plaagden, vonden het wel gemakkelijk, dat ze zich niet zo halsoverkop in de kleren moesten ste- moeten deelnemen: China, Rusland, Groot-Bnttannië, de Ver. Staten, Frank rijk, India en Egypte. Deze conferentie zou in China moeten worden gehouden. De Amerikaanse mmister van buiten landse zaken heeft hierop onmiddellijk gereageerd door het voorstel onaanne melijk te noemen. Diuk overleg te Lake Success volgde. De Amerikanen hadden een scherpe resolucie klaar liggen, waar in China als aanvaller werd gebrand merkt. Deze wilden zij met zo groot mogelijke steun indienen, doch zowel Engeland als Frankrijk toonden zich af kerig de resolutie te steunen, vooral om dat men niet goed wist, wat het gevolg zou zijn als men met sancties bv. de re solutie kracht zou moeten bijzetten. Za terdagavond dan heeft Amerika de reso lutie, wat gewijzigd, alleen ingediend Zij omvat de volgende hoofdpunten: 1. Communistisch China steunt de in Korea gepleegde agressie, 2. de Ver. Na ties zijn vastbesloten het hoofd te bieden aan deze aanval; 3. alle staten wordt ver zocht de actie der Ver Naties in Korea te steunen; 4 op alle staten wordt 'n be roep gedaan zich te onthouden van steun aan de aanvaller. Deze tekst gaat iets minder ver dan werd verwacht. China wordt nl. niet be schuldigd van een nieuwe agressie, doch alleen van het zich aansluiten bij de reeds gepleegde agressie in Korea. Hier uit spreekt de wens de strijd tot Korea te beperken, daar de resolutie geen machtiging of excuus inhoudt voor een militaire actie buiten Korea, zoals het bombarderen van China zelf. Speciaal de Aziatische en Arabische landen in de Ver. Naties voelen niets voor deze koers. Zoals de Egyptenaar Mahmoes Fawzi bey zeide: het onbevredigende antwoord van China is een reden om de vredespogingen te verdubbelen. Vooral India met Pandit Nehroe als minister president en Sir Benegal Rau als verte genwoordiger in Lake Success, werkt in deze richting. Nehroe is van oordeel, dat men in China niet een satelliet van Rus land moet zien. Behalve door zijn stre ven naar vrede (zeer natuurlijk, wanneer men de bedreigde positie van India in geval van oorlog cp de kaart ziet), wordt Nehroe's politiek gekenmerkt door een toenadering tot China, zodat beide gro te Aziatische rijken een belangrijke rol kunnen spelen bij de ontworsteling aan do resten van de Westelijke heerschap pij, die nog op Azië drukken. De ideo logische tegenstelling tot het communis me acht Nehroe van ondergeschikt be lang. Het is evenwel zeer de vraag of Nehroe inziet, dat gemis aan evenwicht in de machtsverhoudingen nooit een hechte basis voor vredelievend samen gaan kan vormen. In ieder geval bestaat er een levendig contact met Peking, hetwelk door de Russen argwanend wordt gadegeslagen Deze streven vóór alles naar het isole ment van China -om de afhankelijkheid van dat land aan 't moederland van de evolutie zo groot mogelijk te houden. Het contact van India met Peking heeft overigens nieuwe voorstellen van Pe king ten gevolge gehad, waardoor de stemming in Lake Success op het ogen blik, dat wij dit schrijven, weer wat min der somber is geworden. China verklaart daarin niet te zullen vasthouden aan langdurig voortgezette onderhandelin gen alvorens met eer staken van het vu ren in te stemmen. Tevens wil het de verantwoordelijkheid aanvaarden, dat met alle buitenlandse troepen ook de Chinese vrijwilligers worden terugge trokken. Het blijft aandringen op een conferentie van de zeven mogendheden, doch laat zijn voorwaarde vallen, dat het eerst tot de Ver. Naties moet wor den toegelaten. China blijkt dus iets toeschietelijker te worden. Amerika acht ook deze nieu we Chinese voorstellen onaannemelijk, welk standpunt echter niet door de meerderheid van de politieke commissie wordt gedeeld. Zo oordeelde Sir Glad- wyn Jebb, de Engeise gedelegeerde, dat de mededeling van de regering te Pe king, dat zij de door de Ver. Naties ge formuleerde beginselen inzake een rege ling van het Koreaanse conflict aan vaardt, meer een bevestigend antwoord nabij komt dan een afwijzing. De deur staat dus nog steeds op een kier Ook Amerika heeft vorige week al wat van zijn standpunt prijsgegeven door zich bereid te verklaren over alle kwesties in het Verre Oosten te willen spreken. ken en genoten al in het vooruitzicht, dat ze het direct zo rustig zouden heb ben. Eindelijk, daar stond de trein stil. Portieren werden opgengegooid. kruiers renden af en aan, de krantenjongens schreeuwden. Alles een en al bedrijvig heid Bert en Rolf gaven door het wijd geopende raam de koffers aan. Heerlijk, die frisse lucht, zei Ans en ze snoof eens. Fris is het nu niet bepaald, lachte Bert, maar lekker koud in ieder geval. Nu merk je eigenlijk pas, in wat voor bedompte atmosfeer je de laatste tijd ge zeten hebt. Geen wonder, dat je slaap krijgt, mengde ook Rolf zich in het gesprek, 'k Ben nou weer zo fris als een hoentje. Toch geloof ik, dat een dutje je geen kwaad zal doen. zei Dol en lachte. Wacht maar, was het antwoord, we zullen eens zien wie er morgen het meest uitgeslapen is. De freules met haar weidse appartementen of de man nen met de harde banken. Ans keek eens rend Alle leden van het gezelschap stonden op een kluitje te wachten. Sommigen voerden reeds hele gesprekken en anderen stonden er weer vreemd en stil bij. Er zit toch nog abso luut geen verband in, dacht Ans. 't Zal mij benieuwen hoe het is, als we terug gaan. 't Is te hopen, dat de stemming dan wat geanimeerder is. Enfin, wij hebben het tot nog toe goed getroffen. Ze keek eens naar de beide caveliers, die druk schertsten met Dol. (Wordt vervolgd.) door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4