Het lief en leed van de asfaltjeugd werd door het Nederlands Volks Toneel glashelder geschetst Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika Alle gestorven en in nood geslachte dieren naar de Hallerweg „Dolly" HOEST <g> De regisseur, Hans Tiemeyer, zegt van dit stuk: „Dit stuk is niet geschreven door een reclasserings-ambtenaar, een geestelijke verzorger, een humaan mens. Het werd geschreven door een jonge man, van dezelfde leeftijd als de bende genoten van Arthur. Hij blijkt middenin hun levens gestaan te hebben". Gezien het spel, dat de leden van Het Nederlands Volks Toneel ons onder de artistieke leidmg van Ben Groeneveld en Ferd. Sterneberg cns Dinsdagavond in „De Oranjeboom" te zien gegeven hebben, mogen wij zeggen: Ook zij de spelers moeten middenin die levens gestaan hebben! Ook zij moeten zich be wogen hebben onder de figuren die hier uitgebeeld werden, zoals destijds de grootmeester van de journalistiek, wij len M. J. Brusse, zich „onder de men sen" begaf om nun heimelijk gade te slaan. Om hun dieo in het hart te kun nen kijken en de beweegredenen van al hun daden te kunnen doorgronden! .de jongens en het ene meisje met al de rauwe humor, het sentiment en de werkelijkheidszin die hen zo eigen is. Het is een gewoon brok leven". Een gewoon brok leven. Groot is de kunst als men ons dit rauwe leven van de asfaltjeugd op zulk een wijze weet te tekenen. Het is alsof wij door een tele lens zien, zo, onmiddellijk middenin het leven van deze volgens sommigen on grijpbare jeugd worden geplaatst. Daar door gaan wij meeleven, daardoor ont roert ons hun verdriet Het was dan ook doodstil in de geheel gevulde zaal, toen Arthur en Yvonne naar een oplossing zochten van de moeilijkheden, waarin hun liefdesidylle geraakt was; toen Arthur aangevallen en vermoord werd; toen Yvonne in wan hoop aan zijn sterfbed neerviel Dood stil was het ook, oen de bende ieder ogenblik kon worden aangevallen en de vreugde in de kelder bracht de vreugde ook in de zaal. Dit ensemble oogstte dan ook zeer veel succes. Vooral ook door de manier, waar op zij hun besprekingen voerden. Ruw was hun taal in cnze ogen, zijzelf vinden die taal volstrekt niet ruw of hard, dat bleek immers ook aan 't sterf bed! Het bargoens vierde hoogtij! „Bar goens, onverstaanbare taal, dieventaal", zegt Van Dale. Vele woorden waren ons inderdaad vreemd (Poekelen, kloffie, gedijsd, penose, enz j. Maar men leerde de betekenis spoedig kennen! De inhoud. De schrijver laat ons kennismaken met de bende van Arthur, jongens van 16 tot 21 jaar. Wij treffen hen aan in een gro te kelder van een Parijse voorstad, waar zij klaverjassen en eikaar de gegapte spullen laten bewonderen. Ja, ze gappen, liegen en bedriegen, zo niet erger, vaste klanten van de zwarte markt. Men noemt ze cynisch, wreed, bedorven en teugel loos. Dit is de zgn. ongrijpbare jeugd Asfaltjeugd. Maar vreemd, het blijkt, dat ze wèl 'n ideaal hebben. Ze weten niet hoe en wat, maar zijn bezield van het idee-fixe dat als ze maar eens een eigen huis had den, dat dan alles wél goed zou gaan. Ze krijgen hun hut, weliswaar gekocht met gestolen geld en heel vaag en primitief richten zij er hun staat op. Het lukt. Ze gaan werken (tegen heug en meug), ze verdienen hun kost, hun huis komt tot een zekere welstand, het ideaal lijkt be reikt. Ze worden zeifs goeie maatjes met de politie. Helaas wordt de afgunst op gewekt van een concurrerende bende de „gang van Loulou". Hoewel deze bende er in het begin van langs krijgt, lukt het hen toch de hut in brand te steken en zelfs tenslotte Arthur te vermoorden. Stervend zweeft hem nog het beeld voor ogen van hun eigen huis en hun „staat" waar ze geen inhoud of vorm vooi hadden Wie had het hun ook moeten vertellen? De avond was geopend door de voor zitter van de Texelse Bestuurdersbond, de heer D. Dapper, die allen namens de ze Bond van harte welkom heette, in het bijzonder de leden van het N.V.V en hun echtgenoten, burgemeester De Ko ning en echtgenote en het Toneelgezel schap. Spreker wees op het streven om de arbeiders in de gelegenheid te stel len door vacantie van de natuur te ge meten en door het geven van avonden als deze meer en meer met de cultuur in aanraking te laten komen. Spreker dankte de familie Craanen en hen die aan de voorbereiding medewerkten. Aan het slot van de avond bedankte de heer Dapper het gezelschap voor de op voering: „Wij hebben grote bewonde ring voor hetgeen u ons heeft laten ge meten." Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat het Ned Volks Toneel nog meerdere malen op Texel zou kunnen optreden. (Tijdens de pauze hebben de leden van het gezelschap gecollecteerd voor het op te richten weduwen- en wezenfonds van de bond van toneelspelers.) Texelse Boys-Nieuws. Zondag: Tex. Boys 1 - Callantsoog 1 om 2.30 uur Cocksdorp 2 - Tex. Boys 3 om 2.30 uur Oosterend 2 - Tex. Boys 2 om 2.30 uur. Zaterdagmiddag: Tex. Boys B - Texel C om 3 uur. Oosterend A - Tex Boys A om 3 uur. Tex. Boys 1 C. Hogenbos P. Zevenhoven T. Witte N. v. Heerw. D. Witte P. Rey M Boogaard .In. Nooy K. Riteco G Boogaard H. v. Tongelen De andere elftalen staan in hel kastje. Veel succes. (Nadruk verboden). door G. TH. ROTMAN. 11. Toen werd het met vereende krach ten weer naar de vliet gesieept en te water gelaten. „De kv/estie is", zei de kapitein, toen ons viertal er weer in zal, „dat het boolje van achteren te zwaar belast was; de r.eus stak te veel omhoog en zodoende gingen wij de lucht in. Nu moet jullie alle drie eens 'n beetje vooruit komen staan, dan probe ren we het nog eens". FEUILLETON 4.) Juist kwam er een troepje „win tersporters" aan. Gunst, wat zagen ze allen heerlijk bruin en wat deden ze uitgelaten! Ze mareneerden gearmd over het perron, ieder droeg een leuke ronde Zwitserse muts en zc zongen luidkeels grappige liedjes. Alles met elkaar was het een echt jolig geheel! De jongens en Dol keken ook verrukt en ze hoorde juist Rolf zeggen: Zo gaan wij nu ook doen als we terugkomen. Achter hen stonden een paar meisjes (van de ouë garde, zoals Dol ze heel on vriendelijk betiteld had). Ze zagen deze misprijzend kijken en hoorden woorden van belachelijk om je zo aan te stellen, en: echt alleen om de aandacht te trek ken. Wat flauw, dacht Ans, wat in-kin- derachtig. Wat steekt daar nu in om eens zo uitbundig te doen? Wat is het toch mal, peinsde ze verder, dat er bij ieder gezelschap toch altijd weer mensen zijn, die over anderen iets te zeggen heb ben. Gaat u allen mee, riep de heer Reit- sema ,onze trein komt er aan Goed uit kijken naar de wagonnummers. Dag, tot morgen, slaap zacht, kinde ren! riepen Bert en Rolf. Ans en Dol stoven weg, turend naar het bewuste nummer. Jé, wat een lege trein! Eindelijk, daar hadden ze de goe de wagen te pakken. Maar er in konden ze niet. Een hele optocht van mensen stond er voor te diingen en het schoot T2. Zo gezegd, :o gedaan. De raketten werden opnieuw geladen, tante Ophelia en de twee jongens bogen zo ver moge lijk naar voren, en.boem! Weer een knal, en het bootje, dat nu weer te veel met z'n neus omlaag lag, schoot als een duikereendje de diepte in. Alleen de ka pitein z'n pet bleef nog boven, verdei was er niets meer te zien, dan kringen, luchtbellen en modderwolken. niet op Dol dacht, direct snelt-ie weg en dan zitten wij hier, doch na vele be moeiingen van de heer Reitsema gelukte het ten slotte de ingang vrij te maken. Ieder zocht z'n appartement op en wel dra stonden ook Ans en Dol in de enge ^uimte, die slaapwagen heet. 't Valt me wel een beetje tegen, zei Dol, ik dacht dat het veel ruimer zou zijn. 't Lijkt wel een kajuit met die bed den zo boven elkaar. Wel enig hè? Ik ga lekker in het bovenste; het lijkt me reuze, om me zo de lucht in te hijsen! De deur ging open en daar stapte een onbekend oud heertje binnen. Goede avond, dames, en hij zette een kleine handkoffer neer. Dol en Ans beantwoordden zijn groet en keken el kaar verbaasd aan. Dol seinde: Wat moet-ie hier? en Ans haalde haar schou ders op. Dat dacht u niet, dat u een heer op visite zou krijgen, lachte „hij" en wreef zich in de handen. Dat dachten we zeker niet, zei Dol, maar we denken wel, dat u verkeerd bent. Geen sprake van Dit en hij wees naar de bovenste slaapplaats is mijn bed. Maar dat Kan toch niet, kreet Ans. Dit is een damesbed en u kunt toch niet bij ons slapen? En waarom niet? 'k Ben geen Blauwbaard! De trein is tjok- en tjokvol en dan gebeurt zoie+s wel meer. En hij, vastbesloten zich niet te laten verjagen, knielde bij zijn koffer neer en wurmde een tandenborstel, pyama, mitsgaders BOND VOOR STAATSPENSIONNE- RING. Sociale Zekerheid, ook voor de kleine Zelfstandigen. Er is in ons land een grote groep van kleine zelfstandigen. Wie kunnen wij als kleine zelfstandigen beschouwen? Dat zijn diegenen, die voor eigen rekening en risico een tak van bedrijf of een vak uitoefenen en daaruit geldelijke in komsten hebben, welke een zeker bedrag per jaar met te boven plegen te gaan. Wij zouden ook kunnen spreken van de genen, die een zelfstandig beroep uit oefenen, maar wier inkomen doorgaans niet hoger is dan dat van een loonarbei der. De kring van zelfstandigen breidt zich uit over alle takken van handel, landbouw, visserij, industrie, e.d., zoals timmerlieden, smeden, handelsagenten, schoenmakers, kleine landbouwers, tuin ders enz., enz. Het aantal van hen: wier inkomen vrij wel gelijk is aan dat van loonarbeiders, bedraagt minstens 650,000, d.i. ongeveer het derde deel van het totaal arbeiders in loondienst. Dit is een groot deel van ons werkend volk, dat dezelfde moeilijkheden heeft als de loonarbeiders vanwege de min of meer bescheiden inkomsten. Van sparen komt dikwijls niet veel terecht. Want om te kunnen sparen moet men wekelijks van de inkomsten kunnen overhouden. Van sparen voor de oude dag kan der halve ook geen sprake zijn. Wat de ouderdomsvoorziening betreft kan worden opgemerkt, dat de loonar beiders een voorsprong hebben bij de kleine zelfstandigen. De loonarbeiders vallen onder de sociale verzekeringswet geving, al is die zeer sober, en in vele gevallen zal vanwege het bedrijf of de onderneming, die een pensioenfonds on derhoudt, aan de oude arbeiders een uit kering worden verstrekt, al is deze uit kering in de regel niet hoog. Waar de maatschappelijke toestand van de kleine zelfstandigen vrijwel in hetzelfde vlak ligt van de loonarbeiders, is ook wat de ouderdomszorg betreft een verschil te constateren, dat sociaal be zien, met geheel te billijken is. Immers de huidige sociale verzekeringswetge ving geldt alleen voor de landarbeiders, uitgezonderd dan de kinderbijslagrege ling van de laatste tijd. Bij ongeval, ziekte, invaliditeit en ouderdom is aan de loonarbeider een uitkering verze kerd, terwijl in deze omstandigheden de kleine zelfstandigen van elke uitkering zijn uitgesloten Bij herhaling is in het parlement ge wezen op het onbillijke, dat de sociale wetgeving alleen de loontrekkenden omvatte, terwijl de met de loonarbeiders gelijk te stellen kleine zelfstandigen bij ziekte e.d. geheel aan hun lot waren overgelaten. Gezocht wordt naai een goede oplos sing, ook voor de kleine zelfstandigen. Eenvoudig is deze oplossing niet. Wan neer straks een systeem in het leven zal worden geroepen waar premiebetaling aan verbonden is, hoevelen zullen dan hieraan kunnen voldoen? En wat ge beurt er met diegenen, die de premie niet kunnen opbrengen, dus de kleine zelfstandigen? Het is daarom dat de Bond van Staats- pensionnering allen oproept om zich als lid aan te melden, teneinde de strijd voort te zetten voor premie-vrij staats pensioen. De kosten van het lidmaat schap bedragen f 1 per jaar, huisgenoten f 0,50. Texel, 29 Januari 1951 Namens het voorlopig bestuur, J. WESTDORP. S.V. Dc Zwaluw. Vanmiddag gaat ons adsp. A elftal op bezoek bij SVC A. Jongens, dit is een zware opgaaf. Doen jullie je best, dan ten naar Den Hoorn7 Morgenmiddag om 10,30 uur treden de handbalsters in het veld tegen De Koog. Het zal erg vreemd zijn, dames, na zo'n lange rustperiode. Het elftal is samengesteld uit leden die vrij geregeld de training bezochten, nl: D. Drijver N Bakker Wd., Bakker (Amalia) G de Leeuw H Huisman A. Bakker Wd. A. de Bruyn, A. Bakker (St. Anna) F. Slegh N. Bakker (St. Anna) F. Bakker(Amalia) Res Ida Kok. De handbaltraining wordt gehouden kamerjas te voorscnijn, waarna hij zich door de nauwe opening wrong en ver dween. Dol en Ans staarden elkaar ontzet aan Wat nu? In mijn bed moet-ie ook nog, jammerde Dol Weet je wat, ik ga naar Reitsema. Het is toch geen manier om zo'n ouë brombeer op cns dak te sturen. Hij is geen Blauwbaard! Pffff. Idioot! En ze beende weg. Deed alle „kamer"- deuren open en gilde om de heer Reitse ma Waar was die man dan toch? Einde lijk had ze hem ..e pakken en vertelde in kleuren en geuren van hun mannelij ke gast. Gelukkig, de heer Reitsema toog mee. Toen ze de coupé binnenkwamen, was juist Blauwbaard weer gearriveerd in pyama en kamerjas, met fraai gepom- madeerd hoofd, de bekende geur van tandpasta om zich heen verspreidend. Hij keek zeer verstoord toen de heer Reitsema hem een en ander uitlegde De ze begreep niet, hoe hij aan dit slaapbil- jet kwam, daar de herenafdeling aan het andere eind van de wagen was Na veel over en weer gepraat, waarbij de meisjes zich alleen maar verbaasden over de koppige vasthoudendheid van 't kleine mannetje, ging hij eindelijk met de leider mee om te zien of er wellicht nog een „herenbed" te krijgen was. Ans en Dol zaten met kromme ruggen (vanwege de bovenverdieping) jn het on derste bed en wachtten gelaten af. Wat vreselijk, dat wij die kerel bij ons krijgen 'k Doe geen oog dicht! Het was juist zo leuk geweest met z'n twee tjes. Ans gaapte wijd. Ik heb een ontzet tende slaap en al zou ik willen ik kan De heer E. Noordijk, Directeur van de Veterinair-Hygiënische-Dienst, verzoekt ons het volgende onder de aandacht van de Texelse veehouders te brengen. „Zoals ongetwijfeld ieder veehouder op Texel bekend is ging het Gemeente bestuur er in het najaar van 1949 toe over op het terrein van de Noodslacht- plaats aan de Hallerweg te Den Burg een verwerkingsinrichting in bedrijf te stel len waardoor het mogelijk is geworden afgekeurd vlees te verwerken tot dier meel en technisch vet. Hierdoor kwam een einde aan het begraven van voor de consumptie afgekeurd vlees en werd de volksgezondheid ten zeerste gediend. Voor de Gemeente Texel betekende het oprichten van deze inrichting echter het investeren van een belangrijk kapitaal in een bedrijf dat alleen met succes kan worden gevoerd wanneer de daarvoor in aanmerking komende dieren ook inder daad ter verwerking worden aangevoerd. Het zal een ieder duidelijk zijn dat het begraven van cadavers, dat eerder nog al eens geschiedde op de bedrijven van de veehouders, thans niet meer toelaat baar is: de verordening op de vleeskeu ringsdienst in de Gemeente Texel legt iedere veehouder de verplichting op een gestorven of een in nood gedood slacht dier langs de kortste weg en zo spoedig mogelijk, althans binnen twaalf uur, naar het daartoe ingericht keurlokaal te vervoeren of te doen vervoeren, om daar te worden afgeslacht. Overtredingen van deze verordening zijn strafbaar ge steld en de politie zal voortaan op een juiste uitvoering der verordening streng toezien. Een veehouder die thans nog een gestorven slachtdier op de boerderij be graaft of voor de varkens werpt is strafbaar en loopt de kans een proces verbaal op te lopen. Zo werd enkele da gen geleden door de politie proces-ver baal opgemaakt tegen een veehouder die een gestorven ram had afgeslacht en het vlees, naar deze veehouder verklaarde, als varkensvoer had bestemd; de huid van het dier werd in beslag genomen. Vele veehouders zullen de opmerking maken dat wanneer meiv op een grote afstand van de vei werkingsjnrichting Vrijdagsavonds 3 uur Na deze handbalwedstrijd komen Z.D. H. 1De Koog 1 aan bod. Deze elftallen zullen uitmaken wie voorlopig aan de kop zal gaan in de afdeling 3 I. Wij ho pen dat het een sportieve wedstrijd zal worden. En dat de uitslag in het voor deel van de sterkste mag zijn Komen de leden hedenmiddag naar het terrein om het speelveld klaar te maken? Allemaal worden jullie ver wacht want er is nog veel werk te doen. S.V. De Cocksdorp. Hedenmiddag 3 uur SVC A ZDH A Zondag 2.30 uur SVC 2 Tex. Boys 3; WieringerwaardSVC. Vertrek van het le met de boot van 11.50 uur W heeft evenals wij op eigen terrein nog niet ver loren! Uit de stand blijkt dat onze achter hoede tot de sterkste van de afdeling be hoort. maar ook de verdediging van W is niet mis. Er zal dan ook het uiterste gevergd worden van ons eerste, daar in de klei van Wieringerwaard! S. V. Oosterend. Hedenmiddag Oosterend A - Tex Boys A 3 uur. Een zware wedstrijd! Het 1ste gaat naar Geel Zwart. Moge deze tweede uitwedstrijd beter zijn dan de eerste (10 Sepc) Thuis zijn we nog ongeslagen en als dat uit ook voortaan zo gaat, dan hebben we niets te klagen Vertrek van Oosterend 11 uur. We rei zen samen (vanaf Den Helder) met SVC Het tweede speelt thuis om 2.30 uur tegen Tex. Boys 2, net als de adsp. een zware opgaaf, maar niet getreurd, mis schien zit er nog wel een puntje in. Al lemaal op tijd jongens dan zullen we dat toch eens proberen Oosterend 1 S. Keyser KI. Burger P. Rozendaal P. Timmer C. Timmer W J. v.d. Slikke J. Brouwer G. Kuiper A. Kalis P. v.d. Slikke B. Plaatsman Res. Jb. Boon, M. Mosk toch mijn ogen niet openhouden. Het kan wel een boef zijn, vermomd als heer, rilde Dol. Ik zie hem al midden in de nacht langs m'n bed zwabberen, een mes tussen z'n tanden, klaar om te steken. Zeker met z'n tanden, lachte Ans. Kind, doe niet zo mal; trouwens, het is midden in 'de nacht, dus misschien ver schijnt hij direct wel met een aolk. Hij verscheen 'nderdaad, doch zonder gevaarlijkheden. Mopperend pakte hij z'n boeltje bij elkaar en vertrok zonder iets te zeggen, het koord van zijn jas achter zich aan .slepend, dat natuurlijk tussen de deur bleef zitten. Dol was opgeluent, kon haar ogen niet geloven, dat Blauwoaard werkelijk ver trok en smeet de deur achter hem dicht. Gelukkig, jubelde Ans, tóch met z'n tweeën. Nu gauw in de koets-coupé! Even daarna werd ei weer geklopt. Ah, daar heb je die pisang weer, is er daar natuurlijk ook uitgegooid! Maar neen, het was de heer Reitsema, die kwam zeggen, dat haar onwelkome gast een beter plaatsje had gevonden en zij dus gezelligjes samen zouden blijven. Hij wenste haar een goede nachtrust en ver telde nog. dat ze morgen om half zeven gewekt zouden worden, daar de trein vermoedelijk om zeven uur in Bazel zou aankomen. U doet dan het wijste, voegde hij er nog aan toe, om te zorgen, dat u dan de skispullen aanhebt. Dat doen we allemaal, want u zult er veel gemak van hebben. De deur was nog .liet goed en wel ach ter hem dichtgevallen of Dol hees zich woont het bezwaarhjk is, vooral in het. drukke voorjaar, jen gestorven schaap, nuchter kalf of lam naar Den Burg te brengen. Ik ben mij hiervan zeer goed bewust doch iedere veehouder kan zijn dieren meegeven aan de handelaren die vooral in het voorjaar rondgaan.. Deze handelaren zijn verplicht de dieren aan de verwerkingsinrichting af te leveren; doen zij dit niet dan wordt tegen hen pro ces verbaal opgemaakt en de huiden worden bovendien in beslag genomen. Binnenkort zal in dit blad nog nader op het aanvoeren van alle voor de ver werkingsinrichting bestemde dieren wor den ingegaan; thans zij het bovenstaande voldoende in het verl ïouwen dat iedere veehouder op Texel er van doordrongen zal zijn dat alle gestorven en in nood ge slachte dieren naar de inrichting aan de Hallerweg moeten worden vervoerd." ACHTERLICHT MOET BRANDEN Klaas-van-Gerrit had reuze lol gehad, dien avond in het aorp, maar op weg naar huis werd-ie od de bon gezet, om dat het achterlichtje van zijn fiets het niet deed. Klaas-van-Gerrit kwam met een lang gezicht thuis en toen-ie de volgende ochtend markt „zaken" in een hotel aan de Groeneplaats deed. klaarde zijn gezicht pas op, nadat zijn ouwe vriend en strijdmakker hem een derde borrel had aangeboden! Toch had Klaas helemaal geen reden om een lang gezicht te trekken, want nu kostte zijn verzuim dat achterlicht te laten repareren hem „slechts" het geld voor de bon. Het verzuim had hem ook slachtoffer van een ernstig verkeers ongeluk kunnen maken, want de chauf feurs zijn op brandende achterlichtjes ingesteld. Wees wijs, laat uw achterlicht tijdig repareren, anders grijpt de politie u in de kleren. Nr. 70. GEERTJE EN MARGRIETJE WASSENAAR. Deze twee zusjes wonen aan de Haffe- lerweg 5, te Den Burg. Geertje wordt morgen 4 Februari, 7 jaar! Margrietje is 3 Januari jl. 3 jaar geworden Geertje is zo schrijft haar moeder ons een heel lieve en flinke meid en doet erg veel boodschapjes voor vader en moeder, zonder mopperen. Naar school gaan vindt ze iedere dag weer een feest, 't is ook geen wonder, want juffrouw heeft gezegd, dat zc een van de beste leerlingen is. Geertje hoopt heel erg dat ze in de krant komt, want dan wordt er ook een foto naar Afrika gestuurd, waar ze een tante en oom heeft wonen. Ook zou ze het leuk vinden als haar jongste zusje met haar op de foto mocht, want ze zegt: „.Jelly heeft al in de krant gestaan en dan zou Margrietje achtergesteld worden". Margrietje is nl. wei een beet je Geertjes oogappel. Je ziet het, Geertje, je wens is in ver vulling gegaan, want vandaag staan jul lie allebei in de krant! Je houdt je zusje goed vast, zien we. Natuurlijk, pas maar goed op haar! Wij hoorden, dat jullie binnen afzienbare tijd gaan emigreren, naar Australië. Jullie praten er iedere dag over, zeiden vader en moeder Scheiden doet lijden. maar daar heb ben jullie nu nog geen erg in. Later, als jullie groot geworden zijn en in Austra lië wonen, zullen jullie vast en zeker nog wel eens aan Texel terugdenken en als de portemonnaie het toelaat, dan zullen jullie misscnien nog wel eens een fijne vacantiereis naar Texel maken. Want dit eiland blijft in je hart, waar je ook bent! Veel plezier morgen! (Ingezonden Mededeling). Rode Hoestpoeder**ao Mtjnhtfdc naar boven. Kind, heerlijk is het hier, zei ze. Au! mijn hoofd. Reuze heerlijk! grinnikte Ans bene den, denk om de bol van Dol! De zolde ring zit wat laag, ié' Als het je niet be valt, laat je je één bed zakken. Er wordt niet gezakt hoor, dat kan ik je wei zeggen; ik kukel hier heerlijk in. Zeg, wat een gekke banden hier op zij. Weet jij, waar dat voor is? Om je vast te binden Vastbinden? Er klonk afgrijzen in Dol's stem. Nooit van m'n leven! Ja, stel je voor, ik ga mezelf vast binden. Ik zit niet ir de kinderstoel! Als je je niet vastbindt, heb je kans bij een bocht naar het voeteneinde te glijden, of val je er misschien uit, klonk Ans' stem uit de diepte. Dol keek over de rand naar Ans. Wat zie je er engelachtig uit, Ansje, wat een dot van een nyama. Je lijkt wel een lentefee! Lig je lekker? Zalig, ik heb een reuzemaf. Kom, we doen het licht uit en slapen! Welterusten. Dag. Even was het stil, toen zei Dol: zeg hoe vind jij die jongens? Oh, wel leux, een beetje praterig, maar ze zijn wel aardig. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4