Cjroen VivartsJexeU in het harL, In Nieuw-Zeeland is plaats voor een meisje voor halve dagen Want Dirk de Vries en Cor van Sijp moeten nog hun eigen potje koken! Belangrijk bericht Bach s Matthaus Passion nam een vlucht, die ieder ander werk in de schaduw stelde GRIEP? WOENSDAG 7 FEBRUARI 1951 TEXELSE 64e JAARGANG No. 6500 COURANT Uitgave N.V- vh. Langeveld DeRooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg Texel - Postbus 11 - Tel 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags Bankrek.: Rotterdamsche Bank en Coöp. Boerenleenbank- Postgiro 652- Abonnementsprijs f3,15 per half jaar. Te Awanutu 1951. Daar zijn we dan weer. Het is al een hele poos geleden dat ik aan de Texelaar schreef. De vrouw van Donker is inmid dels ook gearriveerd. Ze had een goede reis gehad en was erg blij de plaats van bestemming te hebben bereikt. Ik ben er een keer op bezoek geweest. Bij Mr. Emeny, mijn vorige baas, werkte een poos een Hollander, die een motor bezat. We zijn er zodoende samen heen geweest. Hendrik woont 10 mijl van de hoofd weg af en is Zaterdags of Zondags per bus of trein niet te bereiken. De andere dagen rijdt er een schoolbus. We moes ten door het dorp Orini, maar die dor pen hier daar sta je paf van. We waren er door voor we het gezien hadden. Het dorp bleek te bestaan uit een hall, dat is een gebouwtje dat dienst doet als kerk en voor bijeenkomsten en een winkel. Zo'n winkel kun je Irouwens niet verge lijken met een Hollandse, want hier kun je vrijwel alles kopen. We schoten het verder niet slecht af, want het eerste huis waar we eens vragen wilden woon de Hendrik ook. De weg er naar toe is niet mooi, maar hij woont er aardig. Een goed huis met een flinke tuin. Maar droog, erg droog zelfs. Ik heo de plaats ook gezien, maar dat was niet de beste, lang niet! Het mag daar wel alle dagen regenen, hele stukken waren al rauw gelopen. Dit was trouwens ook nog niet zo lang in cultuur, het zal wel zo zijn, dat de beste grond langs de hoofdwegen ligt.. Bij mr. Emeny verdroogde het ook nogal gauw Waar ik nu zit is het heel wat beter. Ik heb me ook verplaatst. De zaken draaiden daar niet zo erg geweldig. De meeste groentenkwekerijen zijn hier in handen van Chinezen. Dat zijn flinke werkers en prima vaklui en daar man keerde bij mr. Emeny wel wat aan. Die had het ook zo maar opgenomen en dan valt dat niet mee. Ik zit nu bij Cor van Sijp en werk in een kwekerij van bloe men en planten en verschillende soorten bomen. Een mooi bedrijf, maar het ligt in de heuvels. Geen hoge, maar toch wel zo, dat het om te wei ken eerst even wennen moet En we koken ons eigen potje! Dat lijkt zo op 't eerste gezicht wel een beetje vreemd, toch bevalt het best. We kunnen nu eten wat we willen en wanneer we willen en anders moest je het maar afwachten. We kunnen nu rus tig iemand te gast vragen en zitten dan niet bij een ander in huis. Nu hebben we echter wel kans enigszins in moei lijkheden te komen, want de bakkers zijn in staking gegaan. Daar kan ik ze geen ongelijk in geven, het is hier zo mer en alle dagen prachtig weer, ze kunnen dus rustig in het zonnetje gaan zitten. Maar het slot zal toch wel zijn, dat we geen brood krijgen. En dat is niet leuk. Ik heb al tegen Cor gezegd we moeten zien een „meisje voor halve dagen" te krijgen. Vroeger zag ik dat wel eens in de Texelaar staan. Misschien is er wel één die er zin in heeft. We wachten dat maar even af. Ik wil, om aan te moedigen, «-ven zeggen, dat het hier hartje zomer is. Wel zo, dat de ijs- co-mannetjes op Texel er jaloers op zou den worden. En 's avonds is het even goed lekker koel. De zon verdwijnt hier ook al gauw, want voor achten hebben we het licht al op. Dit is een heel ver schil met Holland in zomertijd. We hebben hier de Kerst ook weer achter de rug. En zonder sneeuw. Ik heb niet het gevoel gehad dat dat nu werke lijk Kerstmis was. Het lijkt hier meer op kermis. Al een paar weken er voor zijn alle winkels versierd met slingers en te gen die tijd de straten ook. Dan was er hier in Awanutu muziek en dansen op straat. Maar lands wijs lands eer. De Kerst is de geefdag, dan geeft of krijgt iedereen presentjes en er worden veel Kerst- en Nieuwjaarskaarten verstuurd. Ik stuurde vier Kerstkaarten naar New- Zealanders en kreeg er prompt vier te rug, later stuurde ik vijf Nieuwjaars kaarten naar Hollanders hier en wacht nog op de eerste die terug komt.Zo zie je maar. We zijn er de 2e Kerstdag met de au to op uit geweest. De auto van Hein wel te verstaan, dit is een vriend van Kee- som en ook een Hollander Die gast heeft een auto maar nog geen rijbewijs Piet zou hem chaufferen leren en we had den gezegd, als jullie eens aan de rij gaan, willen we ook wel eens mee en willen er graag wat voor geven ook. Welnu, dat ging. 's Morgens om 8 uur zijn we gestart. Richting Rotarua over Cambridge. Bij Cambridge is een dam, welke een groot deel van New-Zealand van electrische stroom voorziet. Het gaat tenminste door tot Auckland en hier overal. Het schijnt echter dat ze niet te veel water hebben en zodoende wordt de stroom nog wel eens een paar uur afgesneden en mag iedereen ook niet zo veel gebruiken als hij wil. Maar zuinig zijn ze niet. Van Cambridge naar Rotarua is een prachtige weg, welke tamelijk hoog gaat met een flink aantal bochten. Voor degene die hier de weg aangelegd heeft neem ik mijn petje af, dat was geen kinderspel. Dan .veer omhoog, dan om laag, het is voor een Hollander een prachtnt. Bij Botarua zijn veel heetwaterbron- nen en ook enkele geijsers. Het is ook 'n vacantiecentrum. Eerst zijn we bij een groot gebouw geweest, waaromheen veel bronnen waren en waarin een zwembad was gevuld met bronwater. Dat water is helderblauw gekleurd en het zwemmen daarin moet erg gezond zijn. Wij hebben niet gezwommen maar 'n kop thee geno men, dat is ook gezond. Toen een stukje verder gereden, waar de Maoris een hele groep bronnen onder hun beheer heb ben. De meeste zijn modderbronnen of gas, wat in de modder naborrelt, ik denk dat er wel honderd waren. Ook zijn er een stuk of wat heet water bronnen en geijsers. Er is er eén die het soms tien meter de lucht inspuit, nu had hij na tuurlijk geen zin Er zijn er veel die hier warm water halen vroor de was en af en toe zag je ook wel eens een bron achter huis. Er slaat wat stoom af en ze ruiken naar zwavel. Maar het water moet goed zijn. Die bronnen zijn niet alleen bij Rota rua, er zitten er veel ender het meer en overal in de omtrek. Ze zeggen hier, het zijn de uitlaatkleppen van het Noord- Eiland. (Wordt vervolgd.) S.S. „MARSDIEP" GAAT JUBILEREN. 12 Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat het s.s. „Marsdiep" van de N.V. T.E. S.O. met gunstig gevolg een proeftocht maakte op het.Marsdiep. De Tesse- laar schreef „Een nieuwe Parel aan T.E. S.O.'s kroon". „OUD PAPIER BRENGT ONS PLEZIER!" Een nieuwe slagzin, die voor de jeugd geldt: alom zien wij jengens en meisjes oud papier vertegenwoordigt een niet onbelangrijk bedrag aan geld en daar mee wil men de schcolreispotten ver sterken! De diverse uizamelingen staan onder toezicht van de Hoofden der scholen. Komt de jeugd bij u om papier, dan weet u dat het voor een goed doel is is er iets heerlijkers denkbaar dan een schoolreisje? GIFTEN AFD. TEXEL VAN „HET WITTE KRUIS" JANUARI 1951. V. d S., Eierland £2,50; Mej. T., Den Burg f 1.25; W. S.. idem f 2,50; F., idem £2,50, S W., idem f2,50; Fam. W., idem f 1,J. B idem f2,50; S., Westergeest f2,50; Fam. G., P.H Polder f5,—; Fam. L., idem f 2,50; J B., Den Hoorn f 10, S. L., idem f 2,50; K Waalenburg f 1 C. S., De Koog f 2,50; G. Z., n.b. De Koog f 1,—Fam L., id<>m f 10,—, P., De Waal f2,50; J. B., Oudeschild f2,50; N. N. f61,64; J M., Oosierend f2,50; Fam. D., idem f2,50; J. K. .1 b. Oosterend f 1, Fam. H n.b. De Waal f 0,50. DAMCLUB TEXEL. Uitslagen van 2 Februari: A.: J. C v.d. StarG. Dros 0-2; C. Dijker S. Bakker 1-1S. v. HeerwaardenC. v. Heerwaarden 20. B. C P. Burger-P. Jansen 0-2; W. J. Boon-A v d. Slikke 2-0; A. v.d Slikke J. Vinke 0-2; Jb v. Lente-J. Stam 20; Jeugdafdeling. Dirk Roeper-J Kuiper 2-0, A. Wonder M. Elman 2-0; H. Witte-J. Mosk 2-0; Dolf Roeper-F. v. Sambeek 2-0; D. Too- lens-C. Vinke 2-0, Dirk Roeper-F. Bru- cher 2-0; H. Witte-J. Kuiper 2-0; D. Too- lens-M. Eelman 2-0, C Vinke-Dolf Roe per 2-0; H Witte-F Brucher 2-0; F. van Sambeek-J. Kuiper 2-0 D. Toolens-Dirk Roeper 2-0; F. v. Sambeek-Jb. Mosk 1-1. Kampioenschap van Den Burg. Door het bestuur van Damclub Texel worden wedstrijden georganiseerd voor het kampioenschap van Den Burg. Aan deze wedstrijden die elke Vrijdagavond gehouden worden, kunnen ook met-le den deelnemen. Dit is een mooie gele genheid uw krachten te meten met an dere dammers. Tot nog toe werden de volgende par tijen gespeeld: J. Kikkert-P. Kooij 2-0, J. Vinke-N. de Graaf 2-0; J. Kikkert-W. J. Boon 2-0; D Lap-J. Kikkert 2-0; J. Vonk-D Lap 2-0; J. Kikkert-J. Vinke 1-1 GOED BEGONNEN. Gedurende de maand Januari heeft zich in onze gemeente geen enkel geval van besmettelijk veeziekte voorgedaan DE GHESELLEN VAN DEN SPELE KOMEN OP TEXEL! Evenals vorige jaren organiseert de Alg. Ned. Landarbeidersbond weer een feestavond 22 Febr. wordt het program ma verzorgd door „De Gheseüe van den Spele", welke voor de A.N.L.B. een tour nee door het land maakt. Het resultaat is uitverkochte zalen en een tevreden publiek. Ook voor Texel zal de kaart verkoop vlot lopen, vooral als men weet, dat de prijs slechts f 1 bedraagt. Zorgt dus dat u tijdig een kaart in uw bezit hebt. Ze zijn bij de afdelingsbesturen verkrijgbaar. VOORRADEN DER NEDERL. WOL CONSERVATIEF GEWAARDEERD. De wol voorraad is zeer conservatief gewaardeerd. Bij he* afsluiten van de jaarstukken per 30 September 1950 is met mogelijke verliezen rekening gehou den. Mochten de wolprijzen gaan dalen, dan staat hiertegenover een buitenge wone reserve van f 500 000, welke reser ve zo nodig zal worden aangesproken, aldus werd medegedeeld op vragen van aandeelhouders in de algemene vergade ring van de Ned. Wol Mij. Men moet momenteel veel duurder inkopen dan waartegen men verkoopt. Het grote publiek kan de prijzen, welke voor wollen artikelen moeten worden gevraagd, onmogelijk meer betalen. De Mij. tracht een geschikt persoon te vin den ter voorziening in de bestaande va cature van tweede directeur der ven nootschap („Trouw"). RUNDVEEFOKVERENIGING TEXEL'. COOP. VERENIGING VOOR K.I. „TEXEL'. Eén der voorwaarden, gesteld door de Centrale Commissie van Toezicht op de uitvoering van de kunstmatige insemi natie in Nederland, iu:dt, dat het bedrijf waarop K.I. wordt toegepast, moet zijn aangesloten bij een erkende fok- of con trolevereniging. Ontheffing van deze be paling kan via het bestuur van de be trokken K.I.-vereniging worden aange vraagd bij de Provinciale Commissie van Toezicht. Voor de leden van de K.I.- vereniging die niet waren aangesloten bij de Rundveefo cvereniging, geschiedde dit dan ook ieder jaar. De Prov. Com missie van Toezicht is thans echter van oordeel, dat deze toestand niet kan wor den bestendigd. Zij is van mening, dat bedrijven waarop meer dan 5 melk koeien worden gehouden, zich thans dienen aan te sluiten bij een erkende fok- of controlevereniging. Overleg tussen de besturen van K.I.- en fokvereniging neel'c er toe geleid, dat door het bestuur der fokvereniging de gelegenheid zal worden geschapen, dat nog een aantal bedrijven zich bij de ver eniging zal kunnen aansluiten. Daar naast zal de vereniging worden omgezet in een Fok- en Controlevereniging, zodat veehouders, die van oordeel zijn, dat productie-controle zonder daarnaast ge voerde stamboek-administratie voor hun bedrijf voldoende is, eveneens als lid tot de vereniging kunnen toetreden. Zij krij gen daardoor de beschikking over offici eel erkende meiklijsten van hun onder controle gestelde dieren. Hierbij wordt dus gebruik gemaakt van daartoe aan gestelde monsternemers, die evenals bij de leden van de fokvereniging, éénmaal per 4 weken de melkkoeien komen be monsteren De onder controle gestelde dieren worden ter onderkenning voor zien van een in de hoorn gebrand volg nummer. Van de verkregen resultaten der productie-controle kunnen gewaar merkte bewijzen worden afgegeven door de controleur der veieniging. Uiteraard zullen de kosten van deze controle, door dat de administratie belangrijk eenvou diger is dan bij de fokverenigingscontro- le, ook lager zijn dan thans bij de fok vereniging het geval is. Waar hierboven reeds is geschreven, dat de Prov. Commissie van Toezicht op de uitvoering van de K I. niet zo gemak kelijk meer ontheffing zal verlenen aan bedrijven met meer dan 5 melkkoeien van de bepaling dat deze bedrijven zich dienen aan te sluiten bij een erkende fok- of controlevereniging, geven wij de niet-aangesloten veehouders ernstig in overweging zich te beraden of aanslui ting bij de vereniging wenselijk is. Het behoeft geen betoog dal een goed uitge voerde productiecontrole van het melk vee nu en in de toekomst een dringende eis is en deze controle gepaard met het gebruik van uitstekend stierenmateriaal in de naaste toekomst resultaten zal op leveren, die de kosten aan een en ander verbonden, vele malen zullen overtref fen Met het oog op de te nemen maat regelen o.a. het aanstellen van mon sternemers heeft het bestuuj- van de fokvereniging besloten toetreding als lid van de vereniging open te stellen tot uiterlijk Maandag 12 Februari. Men kan zich opgeven en nadere inlichtingen in winnen bij de secretaris der vereniging, Kogerstiaat 24, Den Burg. Voor de uiteenzetting van de Mattha- us Passion door de heer Corn. Jonker, dirigent van de Oratorium Vereniging Alkmaar in de Landbouwhuishoudschool bestond flinke belangstelling De avond werd geopend door dokter Elias, die zich over deze belangstelling zeer verheugde, temeer waar men voornemens is om re gelmatig avonden ce organiseren, waar op klassieke muziek ten gehore en ter sprake zal worden gebracht! Hierop was het woord aan de heer Corn. Jonker. De uil voering van Bach's meesterwerk De Matthaus Passion trekt jaarlijks een groot aantal luisteraars, u zult zeggen, dat zulks geen wonder is. Inderdaad niet, als wij weten dat vele grootmeesters pas naam maken na hun dood.... zoals Rembrandt, om een en kel voorbeeld te noemen! Bach's muziek vonden zijn tijdgenoten niet mooi en zijn zoons, die eveneens musici waren, be schouwden de werken van hun vader als uit de tijd. Bach was niet alleen een grootmeester, hij was ook een uitermate ijverig kun stenaar: iedere Zondag bracht hij een nieuwe cantate, de noten rolden hem als het ware uit de vingers. Daar tussendoor vond hij nog tijd om de Matthaus Pas sion te componeren Bach wilde eens iets hebben dat niet „slechts" een half uur tje duurde, maar iets buitengewoons maken, een zeer grote cantate. Hij com poneerde de meest ingewikkelde zaken zonder enige moeit?. De MP. werd een grote schepping De eerste uitvoering er van had plaats in 1729 14 Jaren later vond de tweede opvoering plaats en toen werd dit werk opgeborgen, niemand keek er meer naar. Honderd jaar later dirigeerde de 13-j. Felix Mendelssohn de M. P. in Berlijn. Er waren toen drie dirigenten, 1 voor het koor, 1 voor het orkest en 1 voor het knapenkoor. Dat was om zo te noemen het begin van een Bach renaissance! De M. P. nam een vlucht die ieder ander werk in de scha duw stelde. Over de gehele wereld laaft men zich aan de prachtige muziek en de mysterieuze sfeer. Bach vervolmaakt het lijdensverhaal in zijn M P. en ook in zijn Johannes Passion. Spreker vertelde vervolgens welke in strumenten bij de uitvoering worden ge bruikt en welke »-ol de verschillende partijen vervullen. De M. P. begint met een grote, indrukwekkende inleiding dooi de twee koren en boven de 8-stem- mige muziek uit staat het knapenkoor met een 9de stem De heer Jonker zette zich nu en dan aan de piano om zijn causerie met en kele aanslagen te ilJustreren en ook werden verschillende fragmenten uit de M P door de grammofoon weergege ven Spreker lichtte de muziek steeds op een voor iedereen duidelijke wijze toe Frappant is hoe Bach de stem van het geweten in de muziek weet te leggen. De stem die tot Petrus sprak nadat hij Jezus driemaal verloochend had. De dirigent merkte op, dat het kerk gebouw te Alkmaar zich bij uitstek leent voor de uitvoering van de M. P. Iedere keer opnieuw word1 spreker door dit meesterwerk ontroerd. ,.Men ondergaat een leegte als het uitgezongen is". Het lijdensverhaal, maar in het slot koor is reeds de vreugde van de Paas- morgen waarneembaar, van het geloof, dat alles door Zijn lijden weer in orde gemaakt zal worden. Het aanhoren van de M. P noemde spreker een zelfon derzoek naar de geestelijke en muzikale gesteldheid van de mens. In de M. P. is het leven gekristalliseerd tot een religi euze gemeenschap, die boven alle tijden uitgaat, waaraan wij zo'n behoefte heb ben en welke jaarlijks duizenden men sen enige uren tot afzondering doet be sluiten van al het aardse dat ons steeds plaagt en kwelt. Wie dit eenmaal ge voeld en geproefd heeft zal zich ieder jaar opnieuw in dit meesterwerk willen verdiepen. Hij /.al zich rijker, gezegen- der en gelukkiger voelen. Spreker werd door dokter Elias har telijk bedankt voor zijn boeiende voor- (Inqezonden mededeling). Mijnhardt's Gfiepi'Qcdcrs. Doos 45 ct. DE LEEUWERIK ZONG! Klaas van der Werf en Piet Bugel hebben Vrijdagmiddag de leeuwerik reeds horen zingen! ONDERWIJS. De heer F. Nijland, onderwijzer aan de o 1 school te Oudeschild, is benoemd tot onderwijzer te Maartensdijk (U.) KOGEL IN WANG. De 16-j. B. Vlaming Czn., Peperstraat, Oosterend, kreeg bij het spelen met een windbuks een loden kogelje in de wang. Waar het kogeltje zat kwam te Den Burg door een Röntgenfoto aan het licht. Het kogeltje werd te Den Helder verwijderd. dracht. Spreker nep de aanwezigen een tot weerziens toe op de volgende avond. De heer Dalenoerg, secretaris van de Oratorium Vereniging Alkmaar, deelde mede, dat men de volledige medewer king van TESO geniet t.a.v. de reis Texel-Alkmaar v.v. TESO zorgt voor de bussen en een extra boot. Dat kost v.v. slechts f 4 per persoon. De Texe laars krijgen bovendien van de organi satie f 0,50 reductie („Voor een kop kof fie"), welk sympathiek gebaar zeer in sloeg. Tot slot zei dokter Elias nog, dat be langstellenden, die lid willen worden van een op te richten kunstkring zich gelieven aan te melden bij de dames Lu- berti, De Wijn-Jonker, mej. E. Dijt en Dokter Elias. OPENBARE VERGADERING van de Raad der gemeente Texel op Vrijdag 9 Februari 1951, des namiddags om 2 uur ten raadhuizc. Texel, 2 Februari 1951. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Benoeming van een hoofd aan de openbare lagere school te Den Hoorn. Aanbevolen worden: I. de heer C. E. Gottschal te Driehuis- Westerveld, 2. de heer W. Lastdrager te Den Helder. 4. Benoeming van een slager op ar beidscontract aan Je gemeentelijke ver werkingsinrichting. Aanbevolen wordt de heer J. Jongedijk te Den Burg. 5 Benoeming van bestuursleden van het Algemeen Weeshuis wegens perio dieke aftreding van de heren G. Bak- Pzn. en Jac. Hin Jaczn en van mevr A. de Vries-Steutel. Aanbevolen worden voor de eerste vacature 1. de heer G. Bakker Pzn 2. de heer M. Koorn Jzn., voor de tweede vacature 1. de heer Jac. Hin Jaczn.; 2. de heer C J. Comman deur en voor de derde vacature 1. mevr. A. de Vries-Steutel; 2. mevr. G. de Beurs-Rab. 6. Verlening van eervol ontslag aan de lieer N. Maat als klokluider tevens klok kenist, te Den Burg, onder dankzegging voor de bewezen diensten. 7. Benoeming van een klokluider, te vens klokkenist, *e Den Burg. Aanbevo len wordt de heer A. Breet te Den Burg. 8. Vaststelling van de gemeentebegro ting voor de dienst 1951. 9. Vaststelling van de eerste suppletoi- re begroting voor de dienst 1951 10. Goedkeuring van de begroting van de Sociale Dienst voor het jaar 1951. II. Goedkeuring van de begroting van het Algemeen Weeshuis voor het jaar 1951 12. Vaststelling van de tweede wijzi ging van de verordening op de heffing van reinigingsrechten 13. Vaststelling van de eerste wijzi ging van de verordening op de heffing van een noolgeld. 14. Vaststelling van de tweede wijzi ging van de verordening tot heffing van keurloon. 15 Hernieuwde vaststelling van ver ordeningen op de heffing van vergun- nings- en verlofsrechten ingevolge de Drankwet 1931 (Stbld. 476). 16. Vaststelling van een nieuwe sala risverordening. 17. Vaststelling van een wijziging van de Instructie voor de keuringsveearts. 18 Vaststelling van de vierde wijzi ging van de Instructie voor de Directeur van de Vétérmair-Hygiënische Dienst. 19. Vaststelling van de zesde wijziging van de Instructie voor de gemeente-ge- neesheren. 20 Vaststelling van een nieuw Alge meen Ambtenarenreglement. 21 Vaststelling van een nieuwe Ar- arbeidsovereenkoms:enverordemng. 22. Vaststelling van een ziektekosten verordening 23. Vervalt. 24 Aangaan van een rekening-cou rant met het kantoor Den Burg van de Rotterdamsche Bank N.V voor het jaar 1951. 25. Machtiging lot het aangaan van kasgeldleningen ten behoeve van de dienst 1951 26. Verlening van voorschotten ten be hoeve van het bijzonder lager onderwijs, als bedoeld in art. 103, 6e lid, der Lager- Onderwijswet 1920. 27 Beschikbaarstelling van een be drag per leerling voor het lager onder wijs, ingevolge art. 55bis der Lager On derwijswet 1920. 28 Beschikking op een verzoek om een tegemoetkoming als bedoeld in art. 13 der Lager-Onderwijswet 1920. 29 Beschikking op een verzoek om een tegemoetkoming als bedoeld in arti kel 13 der Lager-Onderwijswet 1920. 30. Verkoop van grond te Den Burg aan de Gereformeerde Kerk, aldaar 31. Verlening van eervol ontslag aan de heer F. Nijland als onderwijzer aan de openbare lagere school te Oudeschild

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 1