Oefent U mee Restauratie N. H. kerk te Den Burg gaat gewoon door Richtlijnen voor de kalverenopfok De K.A.B. hield feestavond Vastenavondfeest EEN MANTEL EN EEN jAPON „De Waarheid" bericht, dat per 2 Fe bruari aan 8 van ue 15 bouwvakarbei ders (4 metselaars en 4 opperlieden. Red.), werkzaam aan de restauartie van de Ned. Herv. kerk te Den Burg, ontslag is aangezegd. Dat klopt. Maar niet juist is haar bewering, dat door de regering verdere subsidie voor de restauratie wordt geweigerd. Na informaties te bevoegder plaatse bleek de situatie anders: de kwes tie van subsidieweigering is niet juist, maar het geldt hier een kwestie van ver schuiving ten aanzien van de nog te ver lenen subsidies. Ook het door De Waar heid genoemde voor 1951 te verwerken bedrag is evenmin juist, omdat er nog andere kosten zijn, die niet rechtstreeks verband houden met aan de arbeiders uit te keren lonen. Door de verschui ving van subsidies ontstaat een andere werkwijze. Het gevolg daarvan was, dat verschillende personen moesten worden ontslagen. De noodzakelijkheid is hier door ontstaan, dat hei kerkgebouw eerst waterdicht gemaakt wordt. De Waarheid schrijft ,,Op 17 Januari jl. vond er te Den Haag een bespreking plaats tussen vertegenwoordigers van de Monumentendienst, het Ministerie van Financiën, de directie van de restaura tie en de kerkvoogden. Er werd gepleit voor een aanvullende subsidie om de WAARDE SCHURKEN. Een Cocksdorper stond Maandagmid dag terecht wegens belediging. Hij had aan enkele mensen, Hie hij blijkbaar niet buitengewoon kon waarderen en hoog achten, een brief geschreven, die als aanhef droeg: Waarde schurken! En de rest van wat er in stond, was nave nant. Verdachte was niet ter terechtzitting verschenen, maar daarmee onttrok hij zich met aan een veroordeling. Het von nis luidde f40 of 20 dagen DRONKENSCHAP EN BALDADIG HEID! Een Burger was ook al niet versche nen. Hij had zich schuldig gemaakt aan een soort delict, dat aan de lopende band door de politierechter pleegt te worden afgewerkt: na eerst een best borretje te hebben gedronken, had hij zich over gegeven aan baldadigheid. In dit geval bestond die baldadigheid daaruit, dat hij een 7-tal eieren had uitgehaald, die door hem ter plaa;:se waren geconsu meerd. Dit kwam natuurlijk neer op diefstal en daarvoor stond hij dan ook terecht. Omdat hij het nog niet zover had ge bracht, dat de justitie hem beschouwt als een goede bekende, kwam hij er met f 25 of 10 dagen af. Intussen kwamen de eitjes hem daarmee te staan op drie en een halve gulden per stuk, wat nogal prijzig is. HIJ HING ZIJN JONGE HAANTJES OP AAN DE WASLIJN. Een andere bewoner van Den Burg had jonge haantjes en hij oordeelde op een gegeven ogenb'.ik het tijdstip te zijn gekomen om er soep van te koken Daar tegen kan niemand bezwaar maken, maar de manier waarop hij de dieren van kant maakte, werd door de politie rechter niet bijzonder geapprecieerd. Hij had ze nl. opgehangen aan een drooglijn, waaraan de dieren zich hadden doodge- vlogen. Een 2-tal jeugdige getuigen was gedagvaard om een en ander te bevesti gen en ze deden dat trouw. Volgens de een had het spel een minuut of vijf, vol gens de ander nog veel langer geduurd De officier gaf in zijn requisitoir een kleine uiteenzetting over het doden van jonge haantjes. De algemene methode ten plattelande is, dat hun de nek wordt omgedraaid. Dat gaat vlug en daartegen zijn geen bezwaren te maken. Hier ech ter was sprake van marteling en daarom eiste hij f 50 of 25 dagen, een eis, waar bij de politierechter zich aansloot. WOLPRIJS IETS GEDAALD. Op de wolveiling te Sydney zijn de prijzen ten opzichte van Januari met gemiddeld 2Vz pet. gedaald De beste kwaliteiten daalden het sterkst. (Hdbl.) VOOR DE HOORNDER KLEUTER SCHOOL. De toneelafdeling van de sportvereni ging ,,De Zwaluw hoopt na de Pasen een opvoering te geven van het toneel stuk ,.Betje Regeert" Het batig saldo komt ten goede aan de Hoornder Kleu terschool. PROEFVELD VERSLAG BEDRIJFS VERENIGING. Vorige week hebben de meeste Texel se landbouwers het Proefveldverslag 1950 van de Bedrijfsvereniging thuis ont vangen. Tot onze spijt blijkt in een aan tal verslagen de volgorde der bladzijden niet geheel juist te zijn. Dit kan verwar ring geven. Voor de goede orde delen wij u het volgende nog mede: Op blz. 6 wordt een aanvang gemaakt met het verslag van het Stikstofsoorten- proefveld G. Hin Czn. Het vervolg daar van moet dus op blz. 7 staan, maar door een verkeerde inleg komt dit vervolg in sommige verslagen op blz. 8. Op deze laatste blz. wordt varder een begin ge maakt met het verslag van het Kalk- Lucerneproefveld bij Gebr. de Graaf. Bladz. 4 (blz. 7 en 8) moet dus anders om gelegd worden. De volgorde is dan als volgt. Op blz. 6 begint het verslag van het stikstofsoortenproefveld, op blz. 7 wordt begonnen met het Kalk-Lucer- neproefveld bij Gebr. de Graaf. Op blz. 8 krijgen wij dan het verslag van de proeven tot bestrijding van de ritnaal- den. C. v. Gr. werkzaamheden te kunnen voltooien, doch deze werd geweigerd, omdat de defensie voorging". De verschuiving van de subsidies houdt verband met defen siemaatregelen. Dat begrijpt een ieder, die de geschiedenis dezer dagen volgt. Wat het zwaarst is, zal ,.Den Haag" het zwaarst laten wegen. Als de defensie af doende verzekerd is, zal de restauratie weer met volle kracht ter hand genomen kunnen worden. PROEFPROCES OVER DE WIJZE VAN VERZENDING VAN SCHAPEN. Maandagmiddag v/erd door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen de heer E Govers wegens het vervoeren van 2 schapen- in een krat, dat 1,37 m. lang, 0,60 m breed en 1 .n. hoog was. De die ren werden verzonden naar Rotterdam. Het proces-verbaal werd opgemaakt, nadat de politie-veearts had verklaard van oordeel te zijn, dat deze wijze van verzending als onjuist moest worden be schouwd. Bij aankomst te Rotterdam zal de toe stand van de schapen worden nagegaan door een hpofdinspec'eur van de dieren bescherming aldaar, terwijl voor een goede vergelijking door de heer Govers tevens een krat aan de zending was toe gevoegd, waarin zich slechts één schaap bevond, dat dus meerdere vrijheid van beweging heeft. In het algemeen is men onder de schapenhouders van oordeel, dat de dieren niet veel ruimte mogen hebben, omdat ze dan grote kans lopen onder weg de poten te breken. De rechter zal nu straks uitspraak hebben te doen omtrent wat wel en wat niet als veroorloofd moet worden be schouwd. De schapenhouders zullen dan echter weten, waaraan ze toe zijn. En hierom is het begonnen. HIJ WON EEN PERMANENT. Onder de vele prijzen., verbonden aan de verloting, welke Zaterdagavond op de feestavond van Texels Fanfare werd gehouden, bevond zich ook een ,,bon", goed voor eenmaal permanenten". Laat deze prijs nu ten deel vallen aan een lothouder in plaats van aan een lothoud- ster! „Wat moet ik met een perma nent beginnen?" dacht de „gelukkige" prijswinnaar, een jongeman. Hij blikte de zaal eens rond en kwam al heel spoe dig in aangenaam contact met een ion- gedame, die een doos sigaretten had ge wonnen ze hebben hun prijzen ge ruild! TEXELSE MARKT. Den Burg. 5 Feor. 1951. Aangevoerd: 4 koeien f 500-f 700. 30 b'ergen f30- I 50. 2 zeugen f 18C-1 200 15 n. kalveren f 40-f 60 MATTHAUS-PASSION ALKMAAR. (Ingezonden). Zaterdagavond, 3 Februari. Een select gezelschap dames en heren volgde met aandacht de lezing gehouden door de dirigent van de Ned. Herv. Orat. Ver. Alkmaar, de heer Corn. Jonker. Vriendelijke, gastvrije mensen, die ei landbewoners. De uitvoerende vereni ging wil ze in Alkmaar op 31 Maart of 1 April gaarne als haar gasten ontvan gen. Zijn gasten biedt men echter iets aan, dacht de voorzitter dien avond. Maar hoe? Iets van de toegangsprijzen af Juist, daar lag de mogelijkheid! U betaalt bij de heer J J. v. d Vlies, di recteur van de N.V. TESO voor de gere serveerde plaatsen f4 of f3 en met-ge reserveerd f2 en gebruikt voor de f 0,50 in mindering, alvorens u naar uw eiland terugkeert, een kopje koffie van uw gastvrouwe. Is het u reeds bekend, dat de N V. TESO voor dt Zaterdagavond terugreis een extra boot inlegt en dat dit, zonodig, ook voor de Zondag het ge val is? Texelse Boys-Nieuws. Uitslagen van de gespeelde wedstrij den: Tex Boys l-Callantsoog 1 3-1; SVC 2-Tex. Boys 3 7-3; Oosterend 2-Tex. Boys 2 3-8, Oosterend A-Tex. Boys A 0-7; Texel C-Tex. Boys B 4-0. Wegens omstandigheden kon ik geen verslagen maken. Donderdagavond trai nen. W. R. S.V. De Zwaluw. Na een lange rustperiode kwam einde lijk Adsp. A weer eens in het veld, het bracht Zaterdagmiddag een bezoek aan SVC. De gehele wedstrijd had S. met 1-0 de leiding, maar .n de laatste min. zorg de Daan met 2 goals, dat de punten toch mee naar Den Hoorn gingen Don derdagavond allemaal present op de training. Het handballen ging niet aoor, den ken de dames Vrijdag aan het trainen? Zondag vond de belangrijke wedstrijd plaats tussen ons le en De Koog 1. bei de elftallen waren nog zonder verlies- punten. De aangewezen scheidsrechter liet verstek gaan en daarom werd o.l.v. de heer Henk Bruin begonnen. De Koog verkoos eerst tegen wir.d te spelen, met de wind mee waren we voor de rust steeds in de aanval en hadden met de rust een 2-0 voorsprong. Na de rust was De Koog steeds m de aanval, maar het duurde toch tot 5 minuien voor het ein de eer zij er in slaagde de achterstand te verkleinen De laatste 5 min ver streken onder hevige spanning, maar in de stand kwam geen verandering meer. Zondag thuis tegen SVC 2 en adsp. thuis tegen De Koog. De toneelafdeling heeft het mooie to neelstuk „Betje regeert" in studie geno men, dat wij na de Pasen hopen op te voeren, ten bate van de Kleuterschool. Laten de leden, die zich Zaterdagmid dag vrij kunnen maken, hun krachten nog eens aan het veld wijden, Zaterdag jl. waren er 3 man. Onlangs (31 Januari) maakten wij melding welke wegen waren uitgekozen als oefenwegen voor hen die een rijbe wijs willen verkrijgen voor het bestu ren van een 2-3-wielig motorrijtuig. De Texelse motorwereld verklaart unaniem dat men over het algemeen geen slechter wegen had kunnen uitkiezen. Haar re zen de haren ten berge, toen zij vernam, welke wegen als oefenwegen waren be stemd „Krachtens het NIEUWE Wegen verkeersreglement Moet men op der gelijke wegen LEREN rijden? Een rij- vaardig persoon heeft er al grote moei te om de macht over het stuur te behou den wegens de slechte toestand waarin die wegen verkeren!" zo werd ons ver zekerd. „Men laat een kind, dat moet le ren lopen, toch ook niet eerst sprietlo- pen leren!" zo werd betoogd. Algemeen wordt dan ook de hoop uitgesproken, dat de thans aangewezen wegen komen te vervallen en men als oefenterrein de be schikking zal krijgen over deugdelijke wegen. „Laat men zich daarbij door een deskundige laten voorlichten", zo advi seerde men. De Katholieke Arbeidersbond heeft Zondag feest gevierd, 's Avonds. En om de jeugd eveneens enige feestelijke uur tjes te verschaffen organiseerde men 's middags een leuk, gratisprogramma voor de kinderen, die de zaal (Hotel Texel) dan ook tot in alle hoeken vulde. Er wa ren een goochelaar, een humorist, een jongleur. En die oogstten natuurlijk veel succes. 's Avonds was de zaal wederom vol. De toeschouwers hebben zich best ge amuseerd. Daarvoor stonden de artisten garant! Na opening door de voorzitter, de heer P Smit Rzn brachten Frans Eijkhof, Herman Kristel en Willy Snel een alleraardigst programma, dat de aan wezigen zeer boeide. Een avond van vro lijkheid. die hartelijk welkom was. Enorm was het succes van Frans Eijk hof als humorist en conferencier. Voorts traden op een spoit-jongleur en een sneltekenaar, een zeer komische. Een best nummer was ook „Stemmingslied jes" door Eijkhof. Hij was vooral als Al Johnson „af". De voorzitter dankte het gezelschap voor deze zeer geslaagde non-stop-revue. Ook dankte hij de directie van Hotel Texel voor haar grote bereidwilligheid een belangrijke bijdrage aan het wel slagen van deze avond In de pauze wer den door de voorzitter de diploma's uit gereikt aan 5 leden, die een schriftelij ke cursus hadden gevolgd. Dit waren de heren N Spaans, P. Zijm Szn Jac. Schrama Gzn G. Witte Czn. en P. van Sambeek Hun leraren Kapelaan v.d. Kooi en de heer J. Buisman, mochten als blijk van waardering een boek in ontvangst nemen. DE „CYCLEMASTER" OP TEXEL. Het aantal rijwielen met hulpmotor is met een uitstekend merk verrijkt, de „Cyclemaster". Op het gebied van de bromfiets geeft de Cyclemaster heel wat belangwekk2nde nieuwtjes te zien. Hij is in het bezit van een dooor rubber strengen geveerde voorvork, een geheel in de achternaaf weggewerkte motor en brandstoftank, zonder een enkel van bui ten af zichtbaar of kwetsbaar bewegend deel, en een handkoppeling, die van het stuur af bediend wordt, met een vast- zetinrichting. De samenstellende delen van de 25,7 cc motor komen overeen met die van de Berim. De aandrijving ge schiedt van de krukas af via een koppe lingsplaat en een ketting op een groter tandwiel, dat vast op de naaf is gemon teerd. Behalve de cylirder en cylinder- kop, die met hun koelribben heerlijk op de tocht worden gezet, en een knaldem per, is alles fraai weggewerkt, be schermd tegen stof, regen en modder. Daar de knaldemper onder de motorbe- schermkap zit, zal het geluid van de Cyclemaster althans voor de berijder zelf, zich beperken tot een zacht zoemen. Het brandstof-verbruik van het motor tje is 1 liter per 100 km. en de bereik bare snelheid 35 km. per uur. Vooral bij sterke tegenwind en in geaccidenteerd terrein (De Hoge Berg bv.!) is dit heel prettig, omdat men dan met vol gas toch altijd nog met een snelheid fan 25 km. per uur vooruit kan komen. Ook dit jaar werd het Vastenavond feest weer door de „Texelse Boys" geor ganiseerd. Nadat de voorzitter, de heer Idema allen, de feestelijk versierde zaal van „Casino" was uitstekend bezet, een hartelijk welkom had toegeroepen, werd de aandacht gevraagd voor de vrolijke 1-acter „Hij is onschuldig" De lachsalvo's wa 'en niet van de lucht en de aanwezigen hebben kunnen genie ten van vrij aardig spel. Vooral de heer Kiekechem (Jn. Nooy) en Janneke (C Riteco) hadden een goed begrip van hun rol. De dienstboderoi werd door mej C Kuip goed vertolkt, de diverse reacties kwamen op haar gezicht goed tot uit drukking. Ook het spel van de overigen, mej. H. Bakker. „Atlas", mej. Iet Ran Nd., mej Riet Reij en de heren G. Bak ker „Atlas" en Piet Zevenhoven, heeft tot het slagen van dit stukje bijgedragen Jammer was het, dat er in het begin wel eens te zacht werd gesproken, zodat er wel het een en ander verloren ging Maar we mogen vooral niet uit het oog verliezen de korte tijd van instuderen en dat er diverse personen voor het eerst op het toneel stonden Een gezellig bal met enkele attracties besloot deze avond. Nu wij de tijd weer tegemoet gaan, waarin de me-.ste kaïveren geboren zul len worden, menen wij er goed aan te u^en. de richtlijnen, welke het ..Rijks- veeteelt Consulentsch.p" N >~röho]land te Alkmaar, voorschrijft als de meest juiste en praetische opfok van kalveren hier weer te geven. Wij raden de Texelse veefokkers dnn ook aan zo veel mogelijk op deze wijze hun toekomstige veestapel op te fokken. C. J. W Ass K.L.V.D. Kalverhok. Licht, schoon, fris, niet te koud doch tochtvrij en niet in verbinding met de koestal. Beweging. Liefst vrije beweging, niet vastbinden. Als het weer het toelaat, dan spoedig buiten, voor het jongvee een beste weide. Gemiddeld per dag in kg. Ouderdom karnemelk of in weken volle melk aangezuurde ondermelk Voeren. Door deskundig persoon, kal veren afzonderlijk behandelen op gezet te tijden voeren, regelmatig nagaan of het kalf goed groeit, er fleurig uitziet. Bij verkeerde ontlasting laten vasten en uitgekookt water te drinken geven. Na een paar dagen weer geleidelijk op het rantsoen overgaan. Veranderingen in hoeveelheid of aard van het voedsel geleidelijk doen plaats vinden. Niet te koud of te warm frinken geven. Vaten goed schoon houden. Zindelijkheid in het algemeen een eerste vereiste. De dieren moeten steeds meer lusten dan gegeven wordt, ze moeten graag blijven. Conditie moet goed zijn, doch vooral niet vet, wel hard en krachtig Opmerkingen 3 4 a 5 1 a 2 3 4 4 a 5 Tenminste 3 x drenxen met verse koe- 1 warme biest, moedermelk geeft geleide lijk overgang van biest naar melk. Denk aan de tbc-bestrijding, dus melk van gezonde koeien geven. Bij groter behoefte dan 5 a 6 liter aan vullen met karnemelk of aangezuurde ondermelk. Geurig hooi en schijfjes wortelen of bie ten verstrekken. De ondermelk kan geleidelijk aangevuld worden met wei. Iets droog voer leren eten, bv. als grove korrels. Naast voldoende ondermelk is droog 4 a 3 6 a 7 havermeel of gerstemeel een best kracht voer. Bij weinig onderineik iets meer en lan- 3 a 2 7 a 8 ger volle melk geven en ten hoogste 8 1 a 2 8 kg. wei, aanvullen met lijnmeel of bo- - nenmeel of een eiwitrijk meelmengsel. Afhankelijk van de waarde van het kalf de opname van eiwitrijk jong gras, hoeveelheid ondermelk en eiwitrijk krachtvoer kan nog gedurende 1 a 2 maan den 1 liter volle melk gegeven worden. De hoeveelheid ondermelk tot hoogstens 10 kg. opvoeren. Bij opname van ei witrijk gras of eiwitrijk krachtvoer minder ondermelk geven. Bij opname van goed gras kan op de leeftijd van plm. 4 maanden als drinken 5 a 6 liter wei worden gegeven. Verder ondermelk geleidelijk verminderen, en tot 1 jaar volop wei te drinken geven. lste dag lste week 2de week 3de week 4de week 5de week 6de week 7de week 8ste week Najaarskalveren hebben gedurende langere tijd volle melk nodig. De voorjaarskalveren naast goede wei de steeds iets krachtvoer geven. Het krachtvoer liefst droog, afzonderlijk (in een bakje). De hoeveelheid verhoogt men geleidelijk tot Vz a 1 kg. Naast volle melk en voldoende ondermelk haver meel (of geplette haver) gerstemeel of eiwitarm meelmengsel of brokjes. Bij weinig volle melk en weinig ondermelk geeft men wel tot 2 kg eiwitrijk meel mengsel en wei of water naar behoefte. Volle melk met een vetgehalte van on geveer 3 pet. is voldoende, (r. Anema vervangt na 2 weken de volle melk ge leidelijk door kalvermelk, waaronder hij de eerste x/z liter melk uit elk kwartier verstaat. Dr. Grashuis vervangt de volle melk reeds op een leeftijd van 2 a 3 weken door ondermelk en geeft naast droog kalvermeel theelepei dohyfral- olie. Na de leeftijd van 1 maand vol staat hij met 6 liter ondermelk en dohy- fral-olie. en maximaal 1 kg. eiwitarm krachtvoer en hooi of gras. DAMCLUB TEXEL. Competitiestanden per 2 Jan. 1951, resp. gesp., gew., rem., verl., punten: A S v. Heer waarden 15 10 4 1 24 S. Ros 11 8 3 0 19 C Dijker 9 7 2 0 16 D Lap 17 5 5 7 17 C. v. Heer waarden 14 6 4 4 16 G. Dros 14 3 8 3 14 S Bakker 12 1 8 3 10 P Kooij 15 3 4 8 10 C. v. d. Werf 14 3 2 9 8 J. C .v. d. Star 17 1 4 12 6 B J. Vonk 18 9 5 4 23 J. Vinke 15 9 3 3 21 W. J. Boon 16 n 4 5 18 Joh. D. Bakker 15 4 7 4 15 C. P Burger 18 6 3 9 15 P. Jansen 12 5 3 4 13 J. v. Lente 13 5 3 5 13 A. v. d. Slikke 16 4 5 7 13 J. Kikkert 18 4 5 9 13 J. Stam 11 2 4 5 8 C.: H Gomes 15 9 5 1 23 W A. vain Zeijlen 15 10 2 3 22 D. v. d. Werf 18 9 4 5 22 N. de Graaf 16 9 3 4 21 J. A. v. Enst 20 7 4 9 18 A. Homma 12 6 4 2 16 A. Vinke 13 8 4 3 16 P. Bakker 16 5 3 8 13 B. Leen 17 4 4 9 12 Joh. Schoo 8 3 1 4 7 J N. Rijk 12 1 5 6 7 D. Witte 7 3 0 4 6 Jac. v. Heerwaarden 17 1 1 15 3 PREDIKBEURTEN. N. H GEMEENTE DEN BURG. Vrijdagavond 3 uur Gemeente-avond in Eben Haëzer. N.H. GEMEENTE OOSTEREND. Donderdagavond (morgenavond) 8 uur Doopzitting in de Paslorie. N. H. GEMEENTE DEN HOORN Vrijdagavond, 9 Febr., Bijbelkring ten huize van de familie K Lap. „Zeewijk". SERENADE. „Excelsior" heeft Maandagavond een serenade gebracht op Zevenhuizen. De muzikale begroeting betrof W. v.d. Berg, die veilig en wel uit Indonesië was te ruggekeerd. LET OP AARDAPPELSCHILLEN EN ETENSRESTEN VOOR DIEREN Telkens bereiken Dierenbescherming klachten, dat paaiden en vee z.g.n. „scherp" in krijgen. Een dierenarts te A heeft b.v. onlangs weer een koe aan de maag moeten opereren: het dier had een 10 cm. lang stuk staaldraad en enkele blikjes van rookworst ingeslikt bij het eten van schillen. Er zijn wel spelden, naalden, scheer mesjes, etc. gevonden in schillen en etensresten, die voor de dieren waren be stemd. Aan honden en kallen geve men geen visgraten en splinterende kluiven en men lette ook nauwkeurig op palingkop pen, waarin vaak vishaakjes zitten. De vogels voere men bij voorkeur op een ca l%m. hoog tafeltje of plankje. Immers, kattengevaa; voor de vogels en rattengevaar voor de mens dreigen, als men het voedsel jp de grond deponeert. Ned. Ver. tot Bescneiming van Dieren. Zowel buiten als binnen is het nodig om warm gekleed te zijn als de gure dagen weer zijn aangebro ken. Vandaar, dat we ditmaal aen eenvoudige japon, die we heel goed zelf kunnen maken, en een mantel geven. De japon, die voor bijna ieder figuur geschikt is, zal het heel goed doen van een soepele wollen stof, maar ook van zware zijde is het model goed denkbaar. Vooral door de van voren strak gehouden rok kan de japon onder een getailleer de mantel worden gedragen. De afgebeelde mantel is prettig van model, slankkledend, en kan ook met bont worden gegarneerd. K 5454/21. Het lijfje van deze japon heeft een smalle shawlkraag, ter wijl de schuin over elkaar vallende voorpanden met vier kleine knoop jes sluiten. De rok heeft midden- denachter twee diepe plooien, die tot op de heupen zijn ingestikt Be nodigd voor 98 cm. bovenwijdte circa 2.75 m. stof van 140 cm. breedte. K 5455/21. Heel mooi is deze getailleerde wintermantel. De deelnaden kleden goed af. De shawlkraag kan tot hoog aan de hals worden geslo ten. De mantel heeft een dubbele rij knopen en vrij wijde mouwen, die met manchetten zijn afgewerkt. De rok is klokkend en tamelijk ruim. Ben. voor 96 cm. bovenwijdte circa 3.70 m. stof van 140 cm. breedte. De knippatronen van deze modellen zijn f 0.95 uitsluitend per poet wissel te bestellen bij „Bella"-Patronen-Service, Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht. K 5454/21 is verkrijgbaar voor 90, 98 en 106 cm. en K 5455/21 voor 88 96 en 104 cm. bovenwijdte. De modellen zijn overgenomen uit „Bella", Het Nieuwe Modeblad. po-pósr Sólé-fOV

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2