f, Jansen en Tilanus j 1 Fa. J. M. Moerbeek 1 „MOEDERLIED" Hier is de Koningin van afwas en schoonmaak: f en voor al Uw drukwerk naar Drukkerij 1 exelse Courant NUTSSPAARBANK DUIZENDEN! Kantoorboeken Hollandse Maatschappij van Landbouw PRODENT m vloeibare vorm j dus kwaliteit Texels Bioscoop Theater Telefoon 27. meer dan een eeuw de Spaarbank voor Donateurs van V.I.O.S. UITVOERING Katholieke Volkspartij afd. Texel Voor naar Boekhandel Parkstraat „Casino" Gezellige Dansavond Gene electriciteit, ook geen accu's en tóch Radio-ontvangst De Prouw's Radio Service Gecombineerde Ledenvergadering Jaarvergadering Onderlinge Paarden Verzekering D.E.L. te Eierland, op Donderdag, 22 Febr. 1951 ■jüsM Presteert 50% meer! Uiterst s&oht voor do benden Heerliik frisse geur! Talrijke gebruiksmogelijkheden Prijs slechts o 'fes SP/£GEl&' Een product der Sunlight Fabrieken 'n Cadeautje Telef. no. 16 H. SCHILPZAND „Dolly" Griep, zware hoofd- en borst- v er koudheid, diep vastzittend slijm, snuift en wrijft U weg met m- DAMPO Zondag-, Maandag- en Dinsdag avond 8 uur en Zondagmiddag 4 uur Beniamino Gigli, 's werelds grootste zanger. Onsterfelijke zang - Ontroerend spel GlGLl's succeszang tot een mach tige huldiging van alle moeders verwerkt 1 TOEGANG BOVEN 14 JAAR. KAARTVERKOOP ALS GEWOON bezoekt allen de in Hotel „De Oranjeboom" op Zater dag, 17 Februari 's avonds 8 uur. Zij, die met de bus mee willen, dienen zich op te geven bij P. Burger Gzn, Oosterend en J. Daalder te Oost vóór Zaterdagmiddag 12 uur. Nieuwe Donateus kunnen zich opgeven aan de zaal. Na afloop Bal De afd. Texel van de K.V P. houdt een algemene Ledenvergadering op DINSDAG 20 FEBRUARI A.S. s' avonds 8 uur in Hotel „De Zwaan", te Den Burg. Alle K.V.P.-ers van heel Texel worden uitgenodigd deze belangrijke vergadering bij te wonen. Het Bestuur brengt U Zondagavond a s. een Aanvang 8 uur. Entree 7S ct der gehele wereld in Uw huiskamer. Het nieuwste RADIOTOESTEL f 195,- Vrijblijvend demonstratie door geheel Nederland. Ook later op lichtnet te gebruiken. Een briefkaart aan Stationsstraat 26 - Tel. 159 - Voorthuizen Afdelingen Texel en Eierland. op DINSDAG, 20 FEBRUARI, aanvang 8 uur in Hotel „De Lindeboom". Spreker de Weled Heer Ir. D. S TUIINMAN Onderwerp „Wat doet de Hollandse Mij. van Landbouw?'' DE BESTUREN. Belangstellenden zijn welkom v.m. 10 uur in Hotel „De Hoop". AGENDA 1. Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Jaarverslag Administrateur. 5. Rapport Commissie van onderzoek 6. Premievaststelling 7. Bestuursverkiezing 8. Benoeming Reserve-Taxateur 9. Rondvraag 10. Sluiting Zij, die van auto's gebruik wensen te maken, moeten dit voor of op Maandag, 19 Febr, opgeven bij de Adm. Niets is zo gucd als poetsen met Prodent, na elke maaltijd! Prodent immers Dispcrgon tegen tandsteen en tand bederf Prodent is zuiver en heerlijk fris maakt de tanden glanzend en parelwit Prodent voor mooie en ge zonde tanden Heerlijk schuimend! Zeer grote tube 60 ct. Normale tube 40 ct. t Schuimt rijk! U heeft minrVr aodig, U werkt goedkoper! Ook dit maakt het afwassen tot een genoegen. Geen schrale handen meer na de afwas! Dit prachtige, nieuwe product staat onder volledige garantie van de Sunlight Fabrieken. Uw win kelier heeft het. ALKALIVR1J6 Vaten was, allerlei schoonmaak werkjes, tapijten reinigen enz. Hèt middel voor het wassen van wol en zijde! S°»ticHT GA***1" Het nieuwe vloeibare Presto komt uit hetzelfde gezin als Presto in poedervorm. het populaire afwas- middel, dat 27 ct. per royaal pak ver krijgbaar is. voor groot of klein I Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn? Export-Import dus DUBBEL ACHT vragen en geven Hypotheekgeiden beschikbaar. Ook nieuwbouw Rente vanaf 3'/2 °/o- G.N.B. Brigittenstraat 17, Utrecht, Telef 19727. Vert Ass. en Inc. Bureau D. Boerhorst, Schilder einde 48, Den Burg, Texel. ^lliiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiiiiDiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiilMiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiuiiniiiiiiiiimiiigi^ Keperflanel, rose, bleu en zalm f 2,60 p mtr. Graslinnen 180 breed, vanaf f 5,10 p. mtr. j Slopenkatoen f 1,80 p. mtr. J Schortenbont f 2,20 p. mtr. j Haircord (krimpvrij) voor kinderjurkjes, j 8 dessins f 3,3S p. mtr. j Kat. Jaegerflanel, zware kwaliteit j Lingeriezijde (gebloemd) 8 dessins f 2,80 p. mtr. Lavable (wit) voor blouses 13,25 p. mtr. Zijde Mousseline, effen pasteltinten f 3,25 p. mtr. I Zandcrêpe, moderne dessins f 4,50 p. mtr. Triomph Silk, vervangt wollen stof f 4,05 p. mtr. i 3 Japonstoffen van Jansen en Tilanus zijn kreukvrij j lllllllllll!fllllllllllllllllllllllllllllliillllllllllllllllllllll:lllllllllllllllll;llllllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUUIIIIIIIIIIIIIIlIhlIlUIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIllir FEUILLETON 8.) Heb ik met nodig, ook in dit flat teuze gewaad ben ik een erkende schoonheid, en Dol grinnikte eens in de spiegel. Even daarna klotsten ze ge armd de trap af Psssst, Ans. Tevergeefs! Ans sliep door; één arm onder haar hoofd, heur haar kwam war rig onder het coquette haarnetje te voorschijn. Hé, Ans, kijk nu eens. Loom gingen de blauwe ogen open. Gunst wat is er? Kom eens kijken wat prachtig! Waar dan? Hier, bij het raam; de zon komt op. Nee, je móét het beslist zien, misschien krijg je de kans nooit meer! 'k Vind het zo koud, bah! nee hoor. laat mij maar slapen en ze draaide zich een beetje verstoord cm. Dol stond beduusd. Hoe kon iemand zo doen! Zachtjes liep ze naar het raam Prachtig kwam als een gouden bal de zon van achter de witbesneeuwde berg toppen te voorschijn. Langzaam werd het gehele landschap in een zacht rose gloed gehuld De bergtoppen, die enige ogenblikken geleden nog met een dichte nevel waren omgeven, kon men nu dui delijk waarnemen. In dichte wolken dreef de nevel af. Het dorpje in het dal was nog niet te bekennen. Dol keek naar beneden en dacht, wat mal, 't is net als of je op een wolk zit. Beneden je, nevel en wolken, en boven je de zon. Opeens scheurden de zonnestralen het wolken dek uiteen en een kort ogenblik zag Dol, diep beneden zich. het spitse torentje van Farsan. Daarna trok de nevel zich weder samen. Hoe lang zou dit gevecht van zon en wolken duren? Ze keek in gespannen, de ogen wonderlijk groot en zacht. Wat intens mooi, dacht ze, ik zou gewoonweg kunnen huilen! Even daar na gleden de eerste zonnestralen langs de bergen naar beneden en zetten het dorpje in een fleurig licht,. Langzaam dreef de nevel in lichte wolkjes af en na korte tijd bleven alleen een stralende hemel en een zonnig landschap over. Dol schrok op. Een aanhoudend bellen weerklonk. Zeven uur, opstaan! Ans draaide zich om Opstaan, hè? Ik heb zo ongelofelijk heerlijk geslapen en voel me zalig uitgerust Wat was jij weer vroeg! En dat. alleen voor de zon! Kun je iedere dag zien. Dol antwoordde niet; Ans voelde nu eenmaal niet zoveel voor zulke dingen en misschien was zij, Dol, wel een beet je overdreven hierin. Zeg, Ans, wil ik je eens een schok kende gebeurtenis mededelen? En toen Ans verwonderd opkeek, zei ze met een grafstem; er is alleen koud water! Nee! kreet Ans Er zal toch wel er gens warm water te krijgen zijn? Gunst, kijk jij eens beneden in de keuken. Ook een geintje! 'k Zie me al bij die vreemde hitten. Nee hoor dame, dat kunt u niet verlangen. Hè toe Dol, misschien is er op de gang wel een fonteintje met een warme kraan. Ik vind het zo afschuwelijk om me met koud water te wassen. Ja, jij bent verwend. Enfin, leen me maar even de majestueuze ochtend jas, dan zal ik even alle harten op hol doen slaan! Ziezo, de entrée van Mada me de Pompadour! Dol stapte in de gang met een toilet- kan in de hand Bij een hoek botste ze al meteen tegen ,,een hit" op en, na het verbaasd kijken van deze dienstmaagd vroeg ze, al brabbelend, waar er ergens warm water te krijgen was. Gelukkig scheen Ans een goed voorgevoel te heb ben gehad, daar inderdaad een „warme" kraan op de gang te vinden was Na duizend angsten te hebben uitgestaan, dat de kan zou springen, kwam ze met dampend water bij Ans terug. Zalig, o, je bent een schat! En even later bewees een luid geproest, dat Ans het inderdaad zeer waardeerde. Om half acht werd er weer luid „ge- klingelt" en overal hoorde men deuren open- en dichtslaan, luide stemmen rie pen vrolijk, alles draafde naar het ont bijt. Ans, gekleed in de naar de laatste mo de gemaakte bruine plusfour met een zacht getinte blauwe trui, liep kalm door de gang, alsof ze dit reeds jaren gedaan had. Dol. in een geleende blauwe broek met een helder witte pull-over, danste letterlijk naast haar voort, opge wonden sprekend. Beiden waren ze op sokken, daar de schoenen 's avonds wa- ïen opgehaald, opdat naar aanleiding van de maat hiervan, de ski's door de ski-leraren konden worden uitgezocht. Ideaal was een dergelijke methode niet, daar de ski's toch meestal naar de leng te van de persoon in kwestie worden ge meten. Nu was dit echter betrekkelijk noodzakelijk, daar het gezelschap de vo rige avond eerst laat in het hotel was gearriveerd en het uitzoeken der ski's te veel tijd zou hebben gevergd. Toen de meisjes binnenkwamen had den de mcesten van hei gezelschap reeds een hun liikend plaatsje opgezocht en onder vrolijke gesprekken werd het ont bijt genuttigd. Drie lange tafels stonden midden in het vertrek en juist waren te genover elkaar nog enige plaatsen vrij voor Ans en Dol Door de kleine vensters keek de zon stralend naar binnen. Stoelen waren er niet, afleen houten banken. Grote scha len met gesneden brood stonden uitno digend klaar en ieder liet het zich goed smaken. De heer Reitsema zat aan het hoofd van de grote tafel in het midden, hij heette allen hartelijk welkom en hoopte dat deze week een aaneenscha keling van prettige dingen voor ieder zou inhouden. En, wanneer er soms wen sen waren, of men dan naar hem wilde toekomen. Dol kreeg een „voetje"; Ans grinnikte cn zei „warm water". Ook de hotelier die met vrouw en ski leraren aan een aparte tafel zat, hield een welkomstspeechje met de gebrui kelijke woorden. Wél zei hij, dat dit ge zelschap het schijnbaar beter trof. daar de zon aanwezig was, welke reeds drie weken op zich had laten wachten Gunst, Dol, schiet een beetje op. Iedereen is al zo wat klaar, zo dadelijk stappen we op! Ja, zei Dol, heel onbehoorlijk met een vólle mond, eerst moet ik eten hoor. Anders val ik straks bij de zware oefe ningen van de graat en hebben jullie maar last van me. Ga maar vast, als je straks iemand in razende vaart een hel ling ziet afzuizelen. ben ik het! In de hoek van het vertrek stond een groep skistokken en ieder grabbelde er een paar uit. Ans stond met Rolf en Bert ook druk te zoeken en met behulp van de beide jongens had ze eindelijk, niet alleen een paar van goede lengte, doch tevens een stelletje „prachten", zoals ze zelf enthousiast uitriep. Daarna op zoek naar de ski's. Deze stonden in de gang tegen de muur met de schoenen er op vastgemaakt. Zonder veel moeite kon Ans haar keurige witte schoenen ont dekken; glanzende ski's waren het en opgetogen stapte ze naar buiten. Het gehele gezelschap stond druk pratend te wachten; de meesten probeerden de ski's onder te binden, hetgeen was verzocht. Dit was echter niet zo gemakkelijk. Rolf en Bert knielden heel galant, elk aan een kant van Ans en heel spoedig stond ze. Ze durfde geen been te verzetten en hield zich stijf, de stokken naast zich in de sneeuw geprikt. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4