A. Barhorst werd biljartkampioen De heer L. van Hoorn gaat met pensioen Ontwikkelingsclub Oosterend Texelse Boys versloeg Hollandia T. Is een andere methode van grondonderzoek gewenst Zaterdagavond werden in Hotel De Graaf de laatste twee partijen gespeeld om het kampioenschap van Texel klasse B. De grootste spanning was reeds ge weken, daar Barhorst door Vrijdag van Rijk te winnen zich door zijn gemiddelde ïeeds van de bovenste plaats had verze kerd. Wie echter 2 en 3 zouden worden, hing wel van deze beide partijen af. Eerste partij was N. Rijk-P. de Jong, welke laatste in een vlot tempo wist te winnen, in gemiddelde bleef de Jong echter achter bij Rijk, zodat toen reeds beslist was dat de Jong zich niet onder de bovenste 3 mocht rekenen. Als laat ste partij kwam toen L. Kellner uit te gen A. Barhorst. In een wel zeer aan trekkelijke partij wist Barhorst, na een achterstand van ruim 30 caramboles, zich te herstellen door een serie van 32 op het laken te biengen. In zeer hoog tempo ging het door naar de 100. Uiterste span ning toen de stand was Kellner 88 en Barhorst 92. Kellner kwam aan stoot en liep vlot naar 97 en bleef steken door een alles-vast-positie. Barhorst profi teerde direct en maakte partij en zich zelf tevens ongeslagen kampioen. Een wel zeer mooie prestatie voor deze jeug dige speler. Vanzelfsprekend dat hij vele handen had te drukken. Bij deze vele felicitaties voegen wij gaarne de onze Deze laatste partij, 15 beurten lang, bewees wel overduidelijk dat onze toe komstige biljarters zich zullen moeten oefenen op het zgn. kleine spel. Wanneer we de eindstand 1951 eens vergelijken met die van vorig jaar, ligt er een mo yenne verschil in van 2,20 Het aantal beurten voor 700 caramboles in 1950 was 287 met groot spelen in 1951 151 met klein spel. Deze vergelijkingen betreffen de resp. kampioenen. Moge een en ander aanleiding zijn voor biljartliefhebbers, zich grondig toe te leggen op technisch klein spel en spelopvatting. Wij zijn zeer benieuwd of klasse A eenzelfde opvoe ring van moyenne zal kunnen bewerken wanneer zij op 17 Maart in De Oranje boom van quitte zullen gaan. Wij hopen het van harte. Immers is het doel van deze kampioenschappen de liefde en ani mo voor biljarten op te voeren. Rest ons nog te vermelden, dat M. P. Reuvers B-kampioen van vorig jaar, zijn beker niet heeft kunnen verdedigen we gens militaire dienstplicht. Hieronder de volledige eindstand: Resp.: gesp, gew., verl., pnt., brt., hs alg.: A. Barhorst 7 7 0 700 151 32 4,64 L. Kellner 7 5 2 663 203 17 3,27 N. Rijk 7 5 2 647 219 18 2,95 P. de Jong 7 5 2 611 219 13 2,79 K. Coevert 7 2 5 596 236 16 2,53 H. Ulijn 7 2 5 536 226 20 2,37 C. Room 7 1 6 516 229 19 2,25 II Timmermans 7 1 6 364 230 13 1 58 Matchgemiddelde 2,70. De heer Barhorst verwierf een lau wertak voor het geringste aantal poedels. Dat was resp. Barhorst 33; Kellner 53; Rijk 53, de Jong 57; Coevert 70, Ulijn 64, Room 75; Timmermans 113. Voorzitter Stolk reikte na afloop met een persoonlijk woord de prijzen uit en wekte eveneens op tot intensieve oefe ning, teneinde volgend jaar nog betere resultaten te bereiken. En hiermee wa ren de B-kampioenschappen 1951 weer verspeeld. NAAR HUIS! Marius Eelman, Houtvester Boodtlaan K 1, De Koog, is met bet schip Nelly" op weg uit Indonesië naar Holland. Zon dag 18 Miart hoopt hij thuis te komen Dat zal feest worden en zijn moeder no digde ons al uil ,.Je komt toch ook om een glaasje?" OVER AMERIKA. De vereniging ,,Ons Belang" te Den Hoorn heelt de heer H. de Lugt uitgeno digd een causerie te houden over diens reis naar en door de Verenigde Staten (zie adv.) Het belooft een genoeglijke avond te worden. Houdt u de Vrijdag avond 2 Maart a s. dus vrij, opdat de heer De Lugt zijn wederwaardigheden voor een. volle zaal zal kunnen releve ren. PREDIKBEURTEN. NIL GEMEENTE OOSTEREND. Hedenavond 8,30 uur Samenkomst in Het Noorden. N. H. GEMEENTE DEN BURG Vrijdagavond 8 uur in Eben Haëzer Hervormde Mannenvereniging INGEZONDEN Geachte redactie. Wilt u zo goed zijn onderstaand stuk je voor mij te plaatsen? Bij voorbaat hiervoor mijn dank. In de Texelse Courant van Woensdag jl. wordt hei bestuur van de Noodslacht- plaats door R het verwijt gemaakt, dat zij aan een bepaalde persoon de voor keur geeft. Volgens mijn mening handelt zij hier juist en heeft daarvoor zeker haar redenen. De persoon waarom het hier gaat, heeft o.a. reeds tweemaal een schaap van mij, dat ik voor het huiden- geld aan hem meegaf, en dat ik verlo ren waande, aan de slachtplaats geslacht. Toen het dier hem meeviel van binnen, heeft hij het ter keuring aangeboden en na goedkeuring werden ze zonder meer op mijn naam overgeschreven. Ook is mij nog 'n ander geval bekend. Een schaap dat voor de dood werd meegegeven, werd door hem bij de veearts gebracht. Na te zijn ingespoten (het beest was nl. melkziek), werd het zonder kosten weer bij de eigenaar teruggebracht, waar het haar lammeren nog goed ter wereld bracht. Vele malen maakte ik van z'n diensten gebruik en na telefonische op roep was hij steeds na korte tijd aanwe zig. Het gevolg hiervan is dat hij ook bij mij aan de voorspeen ligt. Hoogachtend, W. REUVERS. De Cocksdorp. KRAAMHULP. Donderdagochtend (morgenochtend) houdt Zuster Cornelisse weer zitting van 1.0-11 uur in het Wijkgebouw te Den Burg. OPVOERING „ZWARTE WILLEM" De definitieve datum waarop dit to neelstuk door „St. Jan" in Casino zal worden opgevoerd is gesteld op 15 April KORDAAT OPTREDEN. Maandagmiddag ging de alarmerende roep door De Koog ..Biand in pension „Zeerust". Er was een petroleumtoestel in brand geraakt en de vlammen vonden op verschillende plaatsen gretig voedsel De heer Jp. Jellema greep het brandende petroleumtoestel beet en wierp het naar buiten. Men was het vuur toen spoedig meester. De heer Jellema liep verschil lende brandwonden op. KRENTENBROOD. „Laat bloemen uw tolk zijn", zeggen de bloemisten, maar het personeel van Staatsbosbeheer te De Koog zei „laat een reuze krentenbrood onze tolk zijn" en.zij verrasten de familie Schaatsen- berg, Kaapweg, De Koog, Zaterdagavond ter gelegenheid van hun 30-jarig huwe lijksfeest met een neel groot krenten brood, 25 pond zwaar „De bakker hoeft deze week niet te komen", zei de bruidegom. „READY" HIELD HAAR CLUB KAMPIOENSCHAPPEN. De Texelse Tafeltennisclub „Ready" heeft Zaterdag en Zondag haar clubkam pioenschappen gehouden. De uitslagen waren: heren enkel: 1. N. van Schoon hoven; 2. J. Brugemann; heren dubbel: 1. N. van Schoonhoven en Peter de Broek, 2. Peetoom en J. Brugemann; mixed dubbel: Zuster Harinck en J. Bru gemann; 2. Erie Remmers en Peter de Broek, dames enkel: 1. Diny Dros; 2 Annie Bruin; dames dubbel: 1. Diny Dros en Zuster Harinck; 2. Annie Bruin en Erie Remmers; dames juniores: 1. Diny Dros; 2. Annie Bays; jongens juni ores: 1 F Brucher en 2 Rene Witte Hzn. PAARD AANGEREDEN. Maandagochtend is een paard van mw. de wed. D Dros, „Tienhoven", bij Onge- ren. door een vrachtauto aangereden en zwaar gewond. Een voerman liep met twee paarden op de weg toen een vrachtauto, bestuurd door de heer A. van Boven naderde Een der paarden sprong plotseling op zij en werd aan de achterhand door een haak van de laadbak gegrepen. Het paard, dat niet verzekerd was. werd ter stond door de heer Swart, dierenarts, behandeld Men hoopt het te kunnen ge nezen DE TEXELSE GYMNASTEN BEHAAL DEN GOEDE PRESTATIES. Bij de gehouden verenigingswedstrij den van de Turnkring H.N.K. op 24 Fe bruari gehouden in Anna-Paulowna, be haalde de G V. .Texel" met baloefenin gen dames een 2e prijs met 44,5 punt en plaatste zich daarmee op de 6e plaats van de 26 damesnummers. De heren behaalden met staafoefenin- gen eveneens een 2e prijs met 42 pun ten en eindigden daarmee op de 4e plaats van de 7 herennummers Geen slechte prestatie! ,,De Koog's nieuw karakter, moet nog groeien" Aldus F. Nijland in „De Speelwagen" Daar ligt het karakterloze, ietwat slor dige dorpje De Koog, dat zijn zomerse fleur ontleent aan de badgasten. Met weemoed denk ik aan de tijd, niet eens zo heel lang geleden, dat het een knus intiem dorpje was en nog niet een on evenredig gegroeid centrum van vreem- delingenvertier. Maar de vreugde schiet in je omhoog als je Jangs hel strand wordt voortge stuwd door een bolle wind, terwijl wolk- schaduwen over het strand en over de altijd weer nieuwe en altijd v/eer boeien de zee voortijlen. De branding met zijn witte schmmflarden breekt machtig op het zand en zijn gebruis krijgt klank en kleur, zodat je onwillekeurig een paar danspassen maakt van louter levensge not. Maar, o arm conventie-mens, daar kijk je angstig rond of niemand soms je malle kuren ziet. Nee, geen mens is in deze wijdheid van witte branding, stui vend zand en bolderende wind te zien- Danspassen maak je niet meer, maar wel doortrilt je telkens weer een blij heid, die geen grenzen heeft Een blij heid, die zelfs niet verstoord wordt door het wrak van een houten schip, waar van de spanten, begroeid met wier en schelpen, triest omhoog steken uit het zand. Nog korte tijd gaat het de einder tegemoet om dan de zeereep te beklim men Een laatste afscheid van de majes teitelijke zee en dan de blik landwaarts gekeerd, waar de Muien zich koesteren in een welwillend zonnetje. Welk een voorrecht al dat schoons in deze tijd te mogen aanschouwen Duin op duin af gaat het door dit wonderland.. Donker blauw als op plaatjes van de Middel landse Zee, ligt hel water van de bin- nenmui in zijn vallei, die alle kleuren vertoont van geel tot purper. Blinkend witte meeuwen zijn e> de pittige accen ten. Dan ineens liggen liggen de sappige weiden van de Nederlanden voor je. Het einde van deze volmaakte middag na dert en als je een half uurtje later het ongezellige De Koog, echter bewoond door vriendelijke mensen, binnenstapt, bekijk je alles milder en glimlach je be grijpend. De Koog is nu eenmaal snel gegroeid. Het oude karakter heeft het dorpje verloren en een nieuw karakter moet nog groeien. Als de bewoners mee werken door hun erven en huizen goed te onderhouden en vooral, door zich niet te laten opslokken door de business, dan zal De Koog tot in lengte van dagen het toevluchtsoord blijven van hen, die, na een jaar van zwoegen in een enerveren de stad, rust en stilte zoeken. BENOEMD. De heer KI. Stoepker Rzn., Schilder- weg is door de Rundvee Fokvereniging „Texel" benoemd tot monsternemer- hulpcontroleur ZITTING CONSULTATIEBUREAU. De eerstvolgende zitting van het Con sultatiebureau voor Zuigelingen is be paald op Woensdag 7 Maart a s. DAT KAN ANDERS! Zo nu en dan bereiken ons klachten over de houding van de Koger jeugd Gisterochtend werden we weer aange klampt door iemand die op het punt stond in de pen te klimmen en de jeugd via een ingezonden stuk tot prijzens waardiger gedrag aan te manen En de ouders vriendelijk te verzoeken hun vol le medewerking te willen verlenen. Dat gaat dus niet goed, jongens! Wie er baldadig zijn, weten wij niet. maar wij hopen er wel eens achter te kom^n en als de betrokkenen jarig zijn moeten hun wandaden maar eens allemaal in de krant! „Vindt het leuk om stiekum een ruitje in te gooien" „Heeft helemaal geen ontzag voor volwassenen, die hem verbieden". „Jokken vindt hij volstrekt niet slecht.". En zo voorts. Jongens, dal kan anders! Denken jul lie toch niet, dat je flink of groot bent als je groie mensen (op een afstandje) in hun gezicht uitlacht en daarbij voegt: „Laten ze maar Op de school le ren jullie allemaal hoe het hoort, brengt dat dan ook in de practijk en laten de woorden van meester of juffrouw niet aan dovemans oren gezegd zijn. Houdt jullie badplaats hoog, ja ge draagt je vooral vooroeeldig als straks de toeristen weer komen. Dan zullen jul lie ook hun achting genieten en de goede naam van Texel als gastvrij, vriendelijk eiland helpen verzekeren. Red. De laats.e jaren zijn enkele particulie re laboratoria opgericht, die zich bezig houden mot het verrichten van grondon derzoek en het geven van bemestings adviezen. De methode, die hier gevolgd wordt wijkt belangrijk af van die, welke het bekende Bedrijfslaboratorium voor Grondonderzoek te Groningen al sinds jaren volgt. De voorstanders van de nieuwe methode wijzen op de volgende voordelen van het moderne systeem. In de eerste plaats zou men met deze methode sneller kunnen werken. Dit zou inderdaad als een vo >rdeel beschouwd kunnen worden, want dit zou tegelijk kunnen meebrengen, dat het onderzoek ook goedkoper werd Bovendien heeft de practijk belang bij een snelle afwer king van het onderzoek, omdat men in veel gevallen voor het uitvoeren van be paalde werkzaamheden (bv het uit strooien van meststoffen) op het resul taat van het grondonderzoek zit te wachten. Als een tweede voordeel wordt het volgende genoemd. Hot onderzoek vol gens de nieuwe methode brengt veel meer aan het licht. Het Bedrijfslaborato rium te Groningen verschaft gegevens over de pH (zuurgraad), het humusgetal, de fosfaattoesland, het kaligetal of -ge halte en indien noodzakelijk ook over het koper- en magnesiumgehalte, maar daarmede is men er. Bij de particuliere laboratoria krijgt men ook gegevens over Borium, IJzer. Stikstof, Mangaan, enz. Het is bekend, dat op diverse plaatsen door de particuliere laboratoria reeds vrij veel monsters worden genomen en het was daarom een goede gedachte van het bestuur van de Vereniging van Oud- Leerlingen om de heer G. J. Witte, te Oudesluis, uit te nodigen, voor een in leiding over dit „Moderne Grondonder zoek" De heer Witte is nl. als hoofd assistent verbonden aan één der particu liere instellingen. De heer Wilte begon met een overzicht te geven van verschillende gebreksziek- ten, die in onze gewassen kunnen optre den. Spr. wees er op, dat het optreden van deze ziekten niet altijd te wijten is aan het niet voorradig zijn van de be nodigde voedingsstof, maar veel meer aan het voorkomen van de benodigde voedingsstof in een vooi de planten niet opneembare vorm. In dit opzicht is het toedienen van organische meststoffen en het behouden van een goede structuur zeer belangrijk, omdat men clan de min ste kans loopt, dat de voedingsstoffen in de niet-opneembare vorm gei aken Spreker wees vervolgens op de moei lijkheid van veldwaarnemingen. In meerdere gevallen :s het onmogelijk de finitief vast te stellen met welke ziekte we te maken hebben. Toch zijn er wel enkele aanwijzingen te geven. Zo kan bv het plaatselijk of geheel aangetast zijn van de planten al een zekere richtlijn geven. Bij fosfaat- en stikstofgebrek zien we, dat de plant in zijn geheel een armoedig voorkomen heeft bij kali- of magnesiumgebrek zien we het gebreks verschijnsel vooral op de oudere blade ren. Zeer belangrijk is de pH of zuurgraad. Een te hoge of te lage pH is veelal oor zaak van het optreden van een bepaalde gebreksziekte Bij hoge pH kan dit man gaan-, borium- of ijzergebrek zijn, bij te lage pH is er de kans op magnesium- of fosfaatgebrek In gronden met lage pH ontstaan nl. beweeglijke ijzerverbindin gen, die een belemmering kunnen wor den voor de fosfaatopname. Voor een goed inzicht van deze ge- breksziekten is grondonderzoek onmis baar. Spreker wijst er dan op, dat Prof. Hudig in 1922 met nel grondonderzoek, zoals dat op het ogenblik nog gedaan De heer L. van Hoorn, secretaris-pen- ningmeester-opzichter van polder Eier- land, gaat op 1 April a.s. met pensioen. Hij heeft de belangen van de polder 27 jaar lang cp voorbeeldige wijze behar tigd. In zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau (op 19 April 1950) zien wij een erkenning voor zijn verdienstelijk werk. De heer Van Hoorn wordt opgevolgd door zijn zoon de heer A. van Hoorn. GEPROMOVEERD. De heer P. Bakker, Warmoesstraat, chef-monteur bij de P.T.T. is benoemd tot opzichter bij de P.T.T. te Leeuwar den. Wij feliciteren de heer Bakker met deze mooie promotie. wordt door het Bdrijfslaboratorium te Groningen begonnen is. De Amerikaanse landbouwscheikun- clige Prof. Morgan heeft evenwel een nieuw systeem ontworpen, dat door de Nederlandse landbouwingenieur Vene- ma aan do in ons land voorkomende omstandigheden aangepast is. Ir. Kerk hof te Grouw is na de oorlog begonnen om volgens dit systeem grondmonsters voor de praktijk te onderzoeken Men heeft enorm veel critiek uitgeoefend op de nieuwe methode, maar niet kunnen beletten, dat meerdere laboratoria zijn opgericht en op het moment worden reeds veel monsters uit het gehele land volgens het moderne systeem onder zocht. Spreker noemt o.m. de naam van Ir. Spithorst, voorheen rijkslandbouw- consulent in Friesland, die aanvankelijk de methode zeer scherp bestreden heeft, maar thans directeur van een nieuw par ticulier laboiatorium wordt. Voor een betrouwbaar onderzoek is een goede monsternnme een eerste ver eiste. In dit opzicht ontvangen de mon sternemers van de instelling, waarvoor spreker werkt uitvoerige instructies. Bij de monsterneming wordt tevens een pro fiel van de grond gemaakt en op gras land wordt een botanische analyse ver richt. Mede aan de hand van deze gege vens wordt een zeer uitvoerig bemes tingsadvies verstrekt En dit alles vol gens spreker voor minder geld dan het geval is bij het Bedrijfslaboratorium te Groningen. Drukke nabespreking. Op de mleiding van de heer Witte volgde een zeer drukke nabespreking Enkele spiekers wezen er op, dat het bepalen van een groot aantal analyse gegevens alleen zin heeft wanneer er werkelijk moeilijkheden zijn. In gebie den, waar nimmer koper- of boriumge- brek optreedt, lieeft het verrichten van koper- of boriumonderzoek geen enkel nut en zijn de kosten voor dit onderzoek overbodig. Het zgn. volledig onderzoek voor zandgronden, dal het Bedrijfslabo ratorium te Groningen verricht, kost f 5,85 per monster en geeft vrijwel altijd voldoende gegevens Bij de particuliere laboratoria is men voor deze gronden al tijd duurder uit en de reeks bepalingen die men extra krijgt heeft dan geen en kel nut. Wat de lange duur van het onderzoek betreft meenden diverse sprekers te moeten opmerken, dat dit niet te wijten is aan de methode, die Groningen volgt, maar aan het feit, dat de belangstelling voor het onderzoek de laatste jaren zo toegenomen is, dat men niet in staat is de stroom van monsters snel genoeg weg te werken De capaciteit wordt evenwel regelmatig vergroot en in de toekomst zal het vrij zeker niet meer voorkomen, dat men 3 maanden of langer op de uit slag van het onderzoek moet wachten. Als een zeer belangrijk nadeel van het „moderne grondonderzoek" werd ook genoemd hei ontbreken van voldoende proefveldgegevens. De methode, die het Bedrijfslaboratorium te Groningen volgt is jarenlang en op vele proefvelden van de Rijkslandbouwvoorhchtingsdienst ge- toest en men weet nu, dat een bepaalde fosfaattoestand als te iaag, normaal of zeer hoog moet worden beschouwd. Mo gelijk zullen ook de particuliere instel lingen in do toekomst deze ervaring krijgen, maar op het moment is dit ze ker nog niet het geval. Als slotconclusie zouden wij willen opmerken, dat er o.i. voor de practijk nog geen aanleiding is om over te gaan op het nieuwe systeem. Indien er .zich bepaalde gevallen voordoen, waarbij het onderzoek van het Bedrijfslaboratorium te Groningen geen voldoende gegevens verschaft, kan in overleg met de assis tenten van de Rij kslandbouwvoorlich tingsdienst worden besloten tot een meer uitgebreid onderzoek, waarvoor dan zeker wel wegen te vinden zijn. C. v. Gr. TONEELVOORSTELLING VOOR DE JEUGD. Naar wij vernemen zal de toneelgroep „Het Masker" in overleg met de Feest commissie op de Nationale Feestdag (5 Mei) een middagvoorstelling geven voor de leerlingen van de hoogste drie klas sen der lagere scholen van Den Burg. De heer W. van Veer hield Zaterdag avond in Het Wapen van Amsterdam te Oosterend een causerie over de Biesbos in oorlogs- en bezettingstijd. Hij was uit genodigd door Ontwikkeling Oosterend. De Biesbos is in 1421 ontstaan door de Sint Elisabethvloed. Verschillende delen zijn in cuituur gebracht. De Biesbos is zeer uitgestrekt. Er groeit 3 meter hoog riet, het water stroomt met grote snel heid door de vele diepe greppels. De heer Van Veen had lot taak om de on derduikers daar een veilige plaats te be zorgen. Met zijn «roeiboot bracht hij hun voedsel en tevens hield hij hen met het nieuws op de hoogte, wat even belang rijk was! Thuis kreeg hij 28 Duitsers in de kost. Hij werd heel goede maatjes met hen, en in de buurt zeiden ze al: „Die kerel deugt niet" De eerste wapens wisten Van Veen c.s. op 5 Duit se officieren te veroveren door brutaal weg te roepen „Handen omhoog1" terwijl de bezetter met een aftandse defecte ka rabijn bedreigd werden. Op de duur had Van Veen 54 onderduikers ie verzorgen en 78 Duitse krijgsgevangenen De vij and liet zich gelukkig niet dikwijls in de ontoegankelijke grienden zien. Als er een stormboot in de omgeving verscheen zaten ze in grote spanning, dat begrijpt uf Toen er bevrijd gebied was werden onderduikers en Duitsers daarheen ge bracht. Een tankafdeling van de Polen nam de Duitsers over. „Wie is die vent?" zeiden de Polen en zij arresteerden Van Veen op zekere dag. Na 2 dagen stond hij weer op vrije voeten. Van Veen heeft, zo ::ei hij, geluk gehad. Hij heeft eens vanuit de verte machteloos moeten toezien hoe een vriend met z'n boot door een Duitse stormboot geënterd werd Drie dagen voor de bevrijding werd de dappere kerel gefusilleerd. An dere vrienden werden in Amersfoort op gesloten, maar zij wisten later te ont snappen. Vele Hollandse meisjes hebben zich eveneens kloekmoedig gedragen: spreker vertelde hoe een meisje met aan cle ene arm een Duitser en aan de ande re arm een koffertje met 24 revolvers ongestoord langs een landwachtpost wandelde. Van Veen maakte moeilij ke reizen Eens werd hij 13 maal door de Duitsers gepasseerd. Dit en nog heel veel meer werd door spreker op deze in teressante avond verteld Het publiek werd zichtbaar geboeid Tenslotte wer den nog vele vragen beantwoord. De heer Fielmich dankte de spreker voor diens voordracht: „U heeft ons aller sympathie en vriendschap verworven". Volgende maand zal op de bijeenkomst van Ontwikkeling Oosterend het woord worden gevoerd door Burgemees ter De Koning. S. V. Oosterend. De adsp. gingen naar De Koog en moesten daar met 8 jongens het onder spit delven: 10-0, dat is niet te best, maar we zullen hopen, dat het beter gaat. Het le kwam met 2 invallers tegen Schagen 3 n het veld en wist een gelijk spel te behalen: 1-1. (Verslag Zaterdag) Het a. s programma is: Winkel 3 Oosterend 1; ZDH 1-Oosterend 2 Adsp zijn vrij. HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 28 Febr. 1.27 en 1.33. 1 Maart 2,15 en 2,29. 2 Maart 307 en 3,37. Aan het strand is het ongeveer 1 uur eerder hoog water. BESTRIJDING VAN T.B.C. De vereniging Texel" tot bestrijding van tbc onder het rundvee houdt Dins dag 6 Maart een algemene vergadering in Hotel „Texel" Dit is een belangrijke vergadering, want de resultaten zullen worden besproken van het onderzoek 1950-'51. De heer Rempt zal een inlei ding houden en daarna wacht de bezoe kers een alleszins aantrekkelijk film programma. Films op het gebied van de tbc-bestrijding onder de mensen, runder- horzelbestrijding, leverbotziekte bij de schapen, melkhygiëne en tot slot een amusant filmpje. Ook de dames zijn hartelijk welkom! Texelse Boys 1Hollandia T.: 3-1. Op een zwaar bespeelbaar veld hebben de Boys zien weten te handhaven on versloegen Hollandia T. met 3-1. Als de scheidsrechter de Boys laat aftrappen, ontwikkelt zich direct een offensief van Holl, maar de achterhoede geeft geen krimp en het spel golft op en neer met van beide kanten gevaarlijke aanvallen. Bij een van de aanvallen van de Boys weet Nooy te doelpunten en is het 1-0. Dat geeft de Boys moed, want 7 minu ten later maakt A. v. Heerw. er 2-0 van. Holl. probeert de achterstand in te halen maar stuit iedere keer op de hechte Boys defensie. waar Hoogenbosch, Zevenho ven en Dirk subliem werk verrichten. Maar eenmaal wordt het Dirk te mach tig en scoort hij in eigen doel (2-1, Rust Na de thee hetzelfde spel maar Holl. iets sterker. Menig aanval wordt door de Boys opgezet maar doelpunten blijven uit.. Sieme Jan probeert het menigmaal en eindelijk treft hij dan de roos en is de stand 3-1. Onder grote spanning breekt het einde van deze spannende en spor tieve wedstrijd aan en hebben de Boys verdiend gewonnen. Attentie! Zij die de Boys volgende week willen aanmoedigen in Tuitjehorn dienen zich vóór Vrijdag op te geven bij H. Schrama of J Nooy met het oog op de busbespreking van de TESO. En Donderdag allemaal trainen van 1 tot 3 allemaal present. Grondonderzoek

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2