Sew fiaCvc c&ww cjc tcdcn Ook U kunt dat Ieren AVRO BRIDGE DRIVE Door de AVRO wordt Vrijdagavond in Hotel Texel een bridge-drive georga niseerd. GRATIS FILMAVOND Boeke Huidenkoper (Mc Cormick landbouwmachines) zullen eind Maart in De Oranjeboom een filmavond aanbie den. WAAR WORDT GESPEELD? De biljarters die vorig jaar en dit jaar deelnamen (deelnemen) aan de wedstrij den om het kampioenschap A en B zijn uitgenodigd om morgenavond in „Casi no" te beslissen over de plaats, waar dit jaar het biljartkampioenschap klasse A gespeeld zal worden. BANDENSPEL „Fortunade oudste biljartclub van Texel, zal dit jaar voor het eerst wed strijden om het bandenspelkampioen- schap organiseren. Het ligt in de bedoe ling deze wedstrijden ieder jaar te her halen. Deelnemers kunnen zich opgeven bij De Oranjeboom. Er worden een beker en andere prijzen uitgeloofd. ONTWIKKELING OOSTEREND Vrijdagavond zal burgemeester De Koning voor Ontwikkeling Oosterend in Het Wapen van Amsterdam een cau serie houden over Banka, zijn vroegere ambtsgebied. Wij wekken de leden en an dere belangstellenden op deze avond bij te wonen. Het belooft weer interessant te worden. BIJ DIE GROENE DORINGBOOM Siem de Waal, aannemer in Zuid- Afrika Creamery Hotel Longmarket- street, Pieter Maritzburg, Natal schreef aan zijn familie op Texel: „Als jullie soms nog meer Texelaars weten, die wel emigreren willen, spoor ze dan aan hierheen te komen, want het is nog nooit zo hoopvol geweest wat de toe komst betreft in het bouwen als juist nu". WASMACHINE GEWONNEN. Bij de trekking van de Zonnestraal-lo terij viel op nr. 198337 een Hoover was machine De gelukkige winnaar was ie mand van Oudeschild. Verder werd een boek gewonnen te De Cocksdorp en een sierkan te De Koog. Meer prijzen zijn op de Texelse loten niet gevallen Degenen die zich willen overtuigen kunnen bij de lotenvei kopers de trek- kingslijst ter inzage krijgen. BEDRIJFSVOORLICHTING ONTBRAK Lieve kindertjes van De Koog hadden een schuurtje losgepeuterd en vonden er een kist, gevuld met kippenvoer. Ze speelden er heerlijk mee en meenden, dat de kipjes ook ergens recht op hadden, zodat ze kilo's voer uitstrooiden. De ouders der schatjes wensten, dat ze in de tijd van Grimm leefden, toen Assepoes ter er nog was, want thans kostte hun dit grapje f 10, LIEP VAST! Een paard van de fam. D. van dei- Werf, Californiëweg, gespannen voor een bakwagen, sloeg Maandagmorgen in de Kogerstraat op hol. Met grote vaart zette het koers in de richting van de stal, maar op de hoek van de Witte Kruislaan kwam een eind aan de ge vaarlijke onderneming, doordat de wa gen tussen een boom en de gevel van Bakkerij de Jong vastliep. Door de schok was 't paard meteen teugel- en tuigloos Het bleef kalm staan. De koetsier, de heer W. van der Werf, werd niet ge wond, de wagen was slechts licht be-- schadigd. WERD GEBLUST Zondagochtend omstreeks 9,20 uur werden de bewoners van Den Burg op geschrikt (en velen misschien wel wak ker geschrikt!) door het alarmerende geluid van de Brandweersirene, die in werking was gesteld na een telefonische mededeling „Brand in de Molenstraat"! Onmiddellijk hierna kon door dezelfde telefoon bericht worden, dat men de brand reeds meester was, zodat de spuit ter plaatse kon blijven Er was een schoorsteenbrandje ontstaan in het huis bewoond door mevr. de wed. A. van Heerwaarden. De rook wolkte de pan nen uit. Enige buurtbewoners wisten het vuur met een paar emmers water te blussen. BOUWVERGUNNINGEN. Behoudens hogere goedkeuring heb ben B. en W. de volgende bouwvergun ningen verleend: J. H. v. Heerwaarden, Min Ruysweg K 99, verbouwen van keuken, kamer, en zo voort Rijksgebouwendienst, Den Helder, bou wen van 2 Romney hutten. J. v Heerwaarden, C 71a, bouwen van een bergplaats F L. Faber, Hilversum, bouwen van een schuurtje. H. Veldman, De Koog, bouwen van een schuur. I. Bruin, Den Hoorn, bouwen van een landarbeiderswoning. HAAK IN ACTIE Wie luistert niet naar de bekende haak-in actie der N.C.R.V.? Zoals ge meld heeft Texel haar eerste steentje bijgedragen aoor een uur overwerk Nu is een tweede steentje op komst (zie adv. en volgende). De Geref. Jeugd Vereniging organiseert voor dit doel een voordrachtenwedstrijd. Liefhebbers van voordragen betwist elkaar de titel van Texels beste voordrachtkunstenaar en laat door uw deelname de Texelaars genieten van uw kunnen. U steunt hier door mede de kankerbestrijding. Het ge bouw is gratis ter beschikking gesteld. Voorziet u tijdig van een kaart (f 0,75), want het aantal plaatsen is beperkt. VISMEELFABRIEK GAAT SPOEDIG DRAAIEN De Vismeelfabriek, die naast het ge bouw van de Ijsfabriek wordt onderge bracht, zal waarschijnlijk volgende maand gaan draaien. Eind Maart wordt nl. de benodigde verwerkingsmachine uit Noorwegen verwacht. De ene helft der aandelen is in het bezit der vissers, de andere helft behoort toe aan de direc teur, de heer J Blom, van de fa. Gebr. Blom. Schipper P. Ellen is voorzitter van de nieuwe N.V., die de puffabriek gaat beheren. Burgemeester De Koning betoogde aldus Het Vrije Volk dat met dit nieuwe bedrijf een groot Texels belang wordt gediend: het geeft de vissers een minder kwetsbaar bestaan, het zal de bedrijvigheid aan de afslag ten goede komen en daarmee de gemeentekas versterken en het zal bovendien een geringe werkverruiming betekenen. - FEESTELIJKE JAARVERGADERING Maandagavond hield de meisjes- en jongensclub een feestelijke jaarvergade ring in „Het Witte Huis" te De Koog. Er was nauwelijks plaats genoeg om alle belangstellenden te heibergen. Ter inleiding werd gezang 149:1 ge zongen. In zijn openingswoord zeide Ds. Jan- se, de voorzitter der Jongemannenclub, dat deze vrolijke avond slechts een klein gedeelte van het jeugdwerk en dan nog de buitenkant er van laat zien. Daar het jeugdwerk van veel belang is, is het noodzakelijk dat de volwassenen hun volle medewerking geven en hun grote verantwoordelijkheid voelen. Er werd dank gebracht aan de familie Visser voor haar welwillende medewerking. Ise Bonne opende de rij met twee gedichten, gevolgd door Akkie Kikkert, die, begeleid door mevr Luberti „Len telied" van Schumann zong. Nadat An nie Zutfen „Het scheepje" had gedecla meerd, besloot Ise Bonne de reeks met een „Texels Lied". Leden van de meisjesvereniging kwa men hierna met een toneelstukje „De klompjes" ten tonele. Het is niet zo een voudig, om, als je 10 kinderen hebt, te weten of ze allemaal thuis zijn Daarom werden de klompjes geteld, maar hoe die avond ook geteld werd, er bleef er één te kort, tot groot verdriet van de moeder (Sara Pranger), het dienstmeisje (Annie Spigt) en de buurvrouw (Kinie Otten). Gelukkig kwam de vrouw van de domi nee (Tr. Bakker) op het idee de kinderen zelf te tellen. Ze bleken allemaal thuis te zijn: één had de klompen in bed aan gehouden. Annie Zutfen en Geb Boogaard wisten hierna aan accordeon en orgel aardige liedjes te ontlokken en Akkie Kikkert declameerde het gedicht „De Dieren" Verrassend was het blijk van komi sche gaven van Ds. Janse, die als de ex ploitant van Het Wassenbeeldenspel" het droevige verhaal deed van het ver loren gaan an zijn vlooientheater, zulks tot grote hilariteit van de aanwezigen. Die rol lag hem best Anna Spigt droeg hierna een gedichtje voor. Piet Vennik „Een vacantie-illusie" en Sara Pranger „Opvoeding". Het laat ste nummer voor de pauze was aan het muzikale duo Geb en Annie toever trouwd, die zich verdienstelijk van hun taak kweten. Na de pauze-met-verloting was het eerst aan de beurt het voordrachtje „De advertentie". De verwisseling van een huwelijksadvertentie met een te koop aangeboden stamboekmerrie gaf uiter aard aanleiding tot veel vrolijkheid. Daan Bonne was dan aan de beurt om een „brief' voor te lezen, gevolgd door Trijntje Bakker met „Dagjesmensen" In de „Amerikaanze Skeersjalon" wer den 10 klanten aan de lopende band ge holpen. 't V/as net echt, er vloeide zelfs bloed en wat kan je voor 3 cent méér verlangen? Ds Janse, die ook de conférance ver zorgde, sprak het slotwoord. Met ge meenschappelijke zang werd deze avond, die zich kenmerkte door een prettige en gezellige sfeer, gesloten. GEMEENTERAAD. Zitting van Maan dag 28 Jan. 1901, voormiddags 10,30 uur. .Hierop deed de Voorz. mededeling, dat naar aanleiding van de klacht over de dienstregeling der „Ada" door B.&W. een schrijven was gericht aan den heer Bosman, doch dat van deze nog geen antwoord daarop was ontvangen. Prae-advies van B W op het ver zoek van L. Daalder, telefonist, te De Koog, om verhoging van jaarwedde. Uit dit prae-advies blijkt, dat in 1899 door eenige ingezetenen van de Koog een re quest was gepresenteerd aan Z.Ex. den Minister van Waterstaat, Handel en Nij verheid, om het telefoonkantoor van de kustwacht ook voor het publiek open te stellen Aan dat verzoek werd voldaan en de telefoonhouder Daalder werd aan gesteld op een jaarwedde van f25, meb welk salaris hij tevreden was. Uit den aard der zaak is het geen druk kantoor. Door den Voorz. werd een onderzoek in gesteld naar het aantal ontvangen en verzonden berichten gedurende 1900 en het was hem gebleken, dat dit 51 be droeg, dus elk bericht kost de gemeen te ongeveer 50 et. B. W. stellen mits dien voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De Raad gaat accoord. Voorz. bespreekt de riolering van de Burgwal en noemt deze „een nagel aan de doodkist der gemeente". B. en W. willen pogen verbetering aan te brengen. De heer J. Rab nam in zijn tuin een wel geslaagde proef met Engelse buizen. Rioleering van de gehele Burgwal zou f3500 kosten: 660 M. buislengte, 10 verzamelputten, en inlaadputjes met stankafsluiters voor elk perceel. Na eeni ge discussie verklaart de Raad zich in principe voor rioleering van de Burgwal. NIEUWE KINDERFOTO'S Volgende week gaan wij nieuwe foto's maken voor de Jeugdrubriek. Deze week verwachten wij de briefjes van hen die in April en Mei hun verjaardag vieren De jongens en meisjes die zes jaar of ouder worden, krijgen voorrang. Redactie Jeugdrubriek. VEEAFZETVERENIGING. Aan het Jaarverslag van de Coop. Veeafzetveremging G. A., afdeling Texel 5e boekjaar ontlenen wij: 1946. omzet f95,034,92; 1947 f238,595,83: 1948. f465,391,91, 1949. f684,707,67; 1950 f 1.083,006,73. Het aantal leden steeg van 110 tot 113. In het bestuur hadden in 1950 zitting: de heren C. Roeper Mzn., voorzitter, P de Graaf, vice-voorzitter; J. C. Roeper, Johzn., secretaris. Verdere bestuursle de heren: Jurr. Beumkes, P Mantje, Joh. J. Roeper, D C. Witte, N. Eelman, C. v. Rossum en C. Huisman Dzn Als verte genwoordigers traden weer op de heren J. C. Roeper Johzn en C. de Graaf. Nieuw benoemd werd de heer S. Kool stra. De alg. Vergadering der Ledenraad in Amsterdam werd door ons hoofdbe stuurslid, tevens bestuurslid der afd. Texel, de heer P de Graaf, bijgewoond. Tijdens deze vergadering werd nog een Texels lid in het hoofdbestuur gekozen, nl. de heer F R Keijser, als afgevaar digde van het Texels Schapenstamboek in Noordholland Maandblad Vee. Dit wordt geregeld aan onze leden toegeronden. „Ons Con tact' Het is wel eens moeilijk om iedere 4 weken iets te schrijven, toch menen wij te merken, dat ons „Texels Coopera- tiekrantje" gelezen wordt. N.a.v. een opmerking in de alg vergadering schre ven wij een enkele keer over het onder werp „Risicohandel". De omzet in 1950: Slachtrunderen en nuka's f 116,467,27. Slachtvarkens f226,607,81. Gebruiksvee f 744,931,65. Totaal f 1,088,006,73. T.a.v. de omzet valt o.m. op, zo schrijft de secretaris, het stijgend aantal slacht varkens, de meerdere koeienomzet, voor al ook als gevolg van de expertaankopen in samenwerking met de F.C.E. en groot aanbod van veeoverschotten van de Texelse veehouders. Kalveren verhan delden wij ook meer, vnl. graskalveren uit Friesland, doch ook jonge fokkalve- ren uit N.-Holland naar Texel. De big- genomzet steeg vnl. door aankoop op drachten en rechtstreekse levering aan de mesters De schapenomzet steeg aan merkelijk dit vooral door het aanstel len van de heer Koolstra. Zo ook de lam- merenafzet, als we de exportaankopen van het vorig jaar met rekenen. Een be langrijke kooporder werd door ons uit gevoerd voor een Coop. Vereniging in het zuiden des lands. Alle ingevoerde vee was voorzien van een wit certificaat, waarbij slechts 1 reactiekalf voorkwam, dat is teruggestuurd. Ook nu weer sloeg de balans van de werkzaamheden van uw vertegenwoordigers direct weer door naar meerdere omzet bij zakkende mark ten. T.a.v. de slachtveeafzet dient opge merkt, dat een gedeelte werd afgezet op Texel, en het overgrote deel werd gele verd aan de C.V.C Het afgelopen jaar is voor de boer een zeer eigenaardig jaar geweest. De vele regens maakten het oogsten van bijna alle gewassen moeilijk Voor de dieren in de wei was het echter een jaar van overvloed, soms zelfs van te veel, het geen de conditie (bv. enterlingen) niet ten goede kwam. Bezien wij nu de veebedrijven in ons land, en ook op Texel, dan menen wij op te merken, dat velen veel meer vee hou den dan zij kunnen opstallen. Ten dele een gevolg van veranderde bedrijfsvoe ring, grotendeels ook tengevolge van overvloed van voedsel. Door dit laatste vooral ook zijn de veeprijzen op een hoog peil gebleven. Bij dit alles menen wij dat een waarschuwend geluid past. Eén sei zoen met slechte grasgroei kan alles veranderen, en vooral op ons eiland is aanhoudende droogte een ramp. De Texelse veehouders doen er o.i goed aan hun normale beslag aan te hou den, hun goede dieren aan te houden, en te verbeteren, waartoe alle middelen aanwezig zijn. Doch ook dienen wij dur ven op te ruimen bij goede veeprijzen en vooral de oudere dieren. Met alle bescheidenheid menen wij te mogen zeggen, dat de veehouders er goed aan doen hun bedrijven in te stel len op een normale, verantwoorde bezet ting, met daarbij normale, geregelde af zet van het overtollige vee. De entree tot een voordrachtenavond door den heer Joh. Schouten in hotel Texel, „na afloop vrij Dansmuziek" (op 7 Febr. 1901), bedraagt voor heren 50 ct., voor dames 25 ct. DE COCKSDORP, 28 Jan. 1901 —Het Noorsche stoomschip Marie" strandt bij de Vliehors. De 22 opvarenden weten zich met eigen boten te redden Het schip was voor 2,9 ton geassureerd, de kapitein had voor eigen rekening voor een bedrag van 1400 gld. aan rijwielen aan boord. DE KOOG, 28 Jan. 1901. Tijdens hevige storm strandt de vischschuit „Paul Kruger" IJ.M. 13 bij de Kleine Slufter Twee der opvarenden slaan in de branding overboord en verdrinken, de anderen drie worden door Tj. de Vries uit Eierland, door middel van een lijn gered. ••e OOSTEREND, 5 Febr. 1901. Bij de verhuring der buurtwegen in den polder Oosterend, op jl. Zaterdag gehouden in het „Wapen van Texel" werden hooge prijzen besteed, misschien meer om de bijgevoegde „blauwe koek", dan wel om het gebruik van het gehuurde zelf. Tot buurtheer werd voor de tijd van drie jaren herkozen de heer Joh. Koning, die volgens rooster moest aftreden. Hoezee'k ben vlug en tlink ter been!" Deqene die dat nog werkelijk van zichzelf kan zin gen is stellig een gezond mens, le venskrachtig en vi taal. Zulk een jon gen of meisje kan een goed lid van een of andere sport vereniging zijn. Is men niet vlug en flink ter been, wel, dan wordt het tijd, dat men als men tenminste nog niet oud en der dagen zat is! ja is het hoog tijd, dat men een of andere sport gaat beoetenen! Li- chaamssport bedoe len we. En van daag denken wij speciaal aan de (edele) turnsport, die op Texel door heel wat jongens en meisjes, dames en heren wordt be oefend, maar nog lang niet door alle maal! Onze Gym nastiekvereniging „Texel" heeft ovei gebrek aan belang stelling (ook) van de zijde der leden niet te klagen, maar er kunnen nog meer le den bij! De „gym" gaat maar zo stil en rustig zijn gang. Tweemaal per week brengt de Tesselaar voet- en handbalversla gen, maar de „gym" timmert bepaald niet aan de weg. De turners hebben hun oefenlokaal in de Molenstraat door de goede zorgen van onze Burgemees ter heerlijk op tempeiatuur gebracht! en daar werken zij onder bekwa me leiding aan allerlei toestellen en vrije oefeningen behoren eveneens tot een vast programmapunt. De turners worden nooit door onqunstig weer ge handicapt, zij trainenin een lokaal, nu ja, bij zomerdag of zomeravond kan regen de uitvoerinq-in-het-openbaar wel eens bederven, maar dat is qeluk- kiq een grote uitzonderinq. Het feit. dat onze Gym zoveel leden telt en zovelen, die al heel lang lid zijn, is wel een be wijs, dat deze sport boeit, Maar zij boeit niet alleen de deelnemer, zij be vordert ook 2'n gezondheid van lichaam èn van ziel, want ziel en lichaam krui sen elkaar. De turnsport kan ook de toeschouwers boeien. Dat is weer op de uitvoeringen gebleken, welke Vrijdag- en Zaterdag avond in „De Oranjeboom" zijn gehou den. Vrijdag bestond onze gym 28 jaar! Wie in 1923 al lid waren hadden zich ook nu weer met grote belangstelling naar De Oranjeboom begeven om te zien hoe de jongere generatie het er zou af brengen! Welnu, de beide avonden mo gen als zeer geslaagd worden beschouwd. Zoals bij het voetballen, het tafeltennis sen, het handballen, enz. kan de een het beter dan de ander, rnaar allemaal deden zij hun uiterste best om een goed figuur PREDIKBEURTEN. N. H. GEMEENTE DEN BURG Donderdagavond 8 uur Doopaangifte aan de Pastorie Vrijdagavond 8 uur in Eben Haëzer Jonge Kerx. S. V. Oosterend. Het le won met 4-0 van Winkel, met de rust was het al 3-0 door doelpunten van Rinus 2 en Klaas 1, na de rust wist Klaas nog eenmaal het net te vinden. De voorhoede was er beter in als vorige week, dat wordt ook tijd! Het 2e ging met 5 man naar ZDH, dus die wedstrijd ging niet door Komen mor genavond alle spelers even bij J. Dijt? Het programma voor Zaterdag en Zondag is: Oosterend A-Texel C, 4 uur; Oosterend 1-SVC 1, 2,30 uur, SVC 2- Oosterend 2, 2,30 uur. Texelse Boys-Nieuws. De uitslagen van Zondag waren: Hollandia T.-Tex. Boys 2-2; SVC 2— Tex Boys 2 0-6; De Koog 2-Tex. Boys 3 5-0; Texel B-Tex. Boys A 0-3 Tex Boys B-SVC A 0-6 Training: De adsp. trainen Donderdag bij goed weer op het veld van 6-7 uur. Zegt het voort, jongens! Voor de Senio ren is er trainen op dezelfde tijd als voor heen in de zaal. Na de training gaan we nog even naar het St. Janshuis om enke le problemen en theorie te bespreken. Dit is zeer leerzaam, dus rekenen wij op alle man. Verslag volgt Zaterdag Ik snap niet, dot 2e zo'n drokte ma ke over de plek weer ze moeten biljar ten. As ze het voormalige cafeetje van Houtwipper, halfweg Skil en Den Burg 'n paar evenden opengooien is de kwes tie toch oplost! C. Mets op dc brug te slaan en dat is toch altijd weer het belangrijkste. Denk aan het oude ver haal van de talenten! Vrijdagavond was de avond van de adspiranten, die onder leiding van de dames N Room, Ada Rijk, Tiny Schrama, Jannetje Oele Jd. en de he ren C. Mets en A. Keizer een zeer geva rieerd programma brachten met o.a. brug, paard, evenwichlsbalk en laag- rek. En om het geheel nog meer afwisse lend te maken, kwamen ook de dames en heren voor het voetlicht om op de brug. het hoogrek of met de bal te oefe nen. Dat liep allemaal prachtig vlot. Zo ook de tweede avond, waarop het vooral de hoofdafdelingen waren die on ze aandacht vroegen. In zijn openings woord heette de heer P. Schoorl in het bijzonder welkom burgemeester De Ko ning en mevrouw De Koning, die ook Vrijdagavond de uitvoering hadden bij gewoond. Bijzonder welkom werd ook geheten de heer J Kiljan Sr,, het ere lid van onze gym en de oud-voorzitter, de heer J. Roeper Johzn De heer Schoorl heette ook de pers bijzonder welkom en sprak de hoop uit, dat de krantenmannen een flinke dosis propa ganda in hun artikel zouden leggen. U ziet het, lezers, wij zijn daarmee gestart! Onze gym verdient trouwens alle lof en de beste wensen want de beoefening van de edele turnsport is geen luxe, ze is hard nodig, vooral in de tegenwoordi ge, vermotoriseerde tijd, waarin wij nota bene al kinderen op een bromfietsje zien rijden, omdat dat zoveel gemakkelijker gaat dan trappen De burgemeester werd dank gebracht voor het beschikbaar stellen van brand stof voor het clublokaal In de oorlog werd er ook altijd getraind, maar toen waren de omstandigheden heel wat on gunstiger, omdat men de zaal met op temperatuur kon brengen wegens ge brek aan Kolen en dan was men maar wat blij als men bij een werktuigoefe- ning (brug. pcerd e.d.) weer aan de beurt was! Het spreekt vanzelf, dat wij het gehe le programma en de prestalies van ie der niet afzonderlijk kunnen noemen: Vrijdag telde het programma 22 nrs.. Za terdag 19. Melden wij echter wel afzon derlijk de nieuwe nummers evenwichts- balk en baloefening. De balk was slechts tien cm. breed, maar toch balanceerden de dames er op als geboren balletdanse resjes. Bijzondere prestaties leverde het trio Ada Rijk Netty Keijser en Nel Roe per. En ook de meisjes waren er al heel goed op thuis. De baioefening was ook zeer attractief, met de dames in sneeuw witte jurkjes. De ballen sprongen keu rig in de maat. Ook zij nog vermeld de keurige prestaties op de brug en aan het hoogrek, waarbij de reuzenzwaai weer aller bewondering afdwong. En tenslotte zien wij weer voor ons het nummer paardoefening, waarbij de benen dik wijls onnavolgbaar snel ronddraaiden! Dat er maar een heel geringe afwijking nodig is om het paard in zijn flank te raken, spreekt vanzelf! Na afloop werd de heer C. Mets, de spil waar alles om draait, door een der damesleden met bloemen gehuldigd Dat had hij wél verdiend, want van acht tot half twaalf was hij in touw geweest en had zijn „Een, twee, drie, vier" kort en krachtig door de zaal geklonken. Of wa ren die Bloemen bestemd voor zijn pres taties op de brug? (Zie foto). Ook de da mes onze hulde voor de prestaties op de brug en ook de meisjes, die de vrije oefening in 3/4 maat zeer correct uit voerden. Zaterdagavond werden ter afwisseling enige schetsen opgevoerd: „Het medi um", „Het degelijke meisje" en „Het slaapmiddel". De dames Tiny Schrama en Netty Boon en de heren A. Keizer en Jn. Bremer speelden zeer vlot. Beide avonden werden met bal beslo ten. Muziek door de Rhythmische Eilan ders. Vrijdagavond maakte de heer A. v. d. Meulen zich zeer verdienstelijk door de leiding van het adspiranten „bal" op zich te nemen. En nu met nieuw élan naar de grote tuindag, die ons komende zomer wacht!

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2