Cjroen 2,rwaitsjexehin het harL, Australië, De donateurs van U.D.I. kregen weer waar voor hun geld Zondag twee uiterst belangrijke ontmoetingen „Rebecca" boeide zeer PUROL GENEEST Oosterend zegevierde over De Cocksdorp WOENSDAG 14 MAART 1951 TEXELSE 64e JAARGANG. No. 6510 COURANT Uitgave N.V- vh. Langeveld DeRooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn. pr. l 3,15 p. half jaar. Advertenties 8 ct. per m.m. ..Rebecca"', het bekende toneelspel in 3 bedrijven door Daphne Du Maurier, in het Nederlands vertaald door J. Poll man, Zaterdagavond in „De Oranje boom" voor het voetlicht gebracht, is door onze Rederijkerskamer U.D.I. op uitstekende wijze vertolkt Een lang en vrij zwaar stuk. Wij zijn er (met de hele, tot in alle hoeken gevulde zaal) blij om, dat U.D.I. de moed heeft gehad om „Re becca" op te voeren. Wij zagen hierin een nieuw bewijs, dat deze zeer oude re derijkerskamer nog steeds recht heeft op de roem, welke zij reeds lang geleden ge oogst heeft. U.D.I. is nog altijd een voortreffelijk ensemble, dat ons Texe laars een zeer genoeglijke avond kan bezorgen Er moge dan zeer veel nieuws onder de zon gekomen zijn een ver anderende wereld doet zich aan ons voor het toneelspel zal (geloven wij) ons altijd blijven boeien. En zo waren wij ook Zaterdagavond weer met een hart vol verwachting naar de Groeneplaats gegaan. Onze ver wachtingen waren hooggespannen, om dat we wisten, dat de Udianen zich ter dege hadden voorbereid. Alleszins vol daan zijn we weer huiswaarts gekeerd en wij hebben mogen constateren, dat alle toeschouwers zeer genoten hebben. Na de opvoering werd de Udianen dan ook een warm applaus gebracht. Wij hopen intussen zeer, dat bij de tweede uitvoe ring, Vrijdagavond a.s., het gezelschap wederom zo goed op dreef zal zijn. «tr De rollen waren zeer goed verdeeld. De hoofdrollen waren in handen van mevr. I. Koorn-Ruys en de beer C. Zel- denrust. Die beiden kregen inde:daad zelden rust: gedurende het lange spel waren zij beiden voortdurend op de plan ken. I.e. in de salon van het landhuis van Maxim de Winter, eigenaar van het landgoed Manderley. U kent althans velen uwer kennen het verhaal: Maxim was schijnbaar gelukkig gehuwd geweest met Rebec ca", die door het personeel op de han den werd gedragen. In werkelijkheid had hij haar gehaat wegens haar liederlijk gedrag, dat zij tegenover anderen steeds wist te metamorphoseren tot een inne mend karakter. Op een kwaje dag liep de maat over en joeg hij haar een kogel door het lichaam. Hij ensceneerde een ongeluk met haar zeiljacht, niet ver uit de kust. Toen enige tijd later een lijk aanspoelde indentificeerde hij dat als het stoffelijk overschot van Rebecca, maar later vindt men de boot met het lijk. Na de dood van Rebecca zoekt Maxim herstel in Monte Carlo, waar hij een al leraardigst meisje ontmoet. Hij neemt haar mee naar zijn landhuis, nadat zij in alle stilte zijn getrouwd. Het per soneel kan „de eerste mevrouw de Win ter" niet vergeten en beschouwt „de 2e" als een indringster, die men van uur tot uur moet laten voelen hoe men over haar denkt! En Beatrice, de zuster van Maxim, schaart zich onbewust ook onder hen, die het probleem voor het schuchtere meisje welhaast onoplosbaar maken. Beatrice is weliswaar niet giftig, maar haar komst brengt steeds een kou de, merg en been doordringende nevel en ook dat kan zeer gevaarlijk zijn. Toch blijft „de 2e" op haar post" Stellig zou zij die verlaten hebben als zij niet zoveel van Maxim hield en soms beantwoordt hij haar liefde in volle overgave. Er hangt echter een donkere dreiging en die wijkt pas voor goed als de rechter tot de conclusie komt. dat Rebecca zelf moord gepleegd moet hebben De heer Zeldenrust heeft voortreffe lijk gespeeld, sterk spel, tot het diepst doorleefd. Wij hebben hem al vaker zien optreden, maar deze avond boeide hij ons wel het meest. Zeer goed was ook de wijze waarop mevr Koorn-Ruys haar rol vertolkte Het schuchtere meisje, dat de zware taak van „de tweede mevrouw De Winter" te vervullen kreeg. Vele stormen kwamen over maar zij wist die allemaal te doorstaan. Ook zij boeide ons zeer met haar natuurlijk, ongekunsteld spel De heer De Wilt was als de zwager van Maxim weer een goede kracht, een komische figuur, toen hij als Sheik in vol ornaat naar voren trad. Een nieuwe uitnemende kracht heeft UDI in mevr T. Mulder-Graus die 'n goed begrip had van haar rol als de hooghartige, zelfbe wuste Beatrice, een oppervlakkig (maar openhartig) werelds type dat het schuch tere meisje heel veel pijn deed met bewust echter en haar betere ik kreeg nu en dan toch ook wel recht van spre ken. Heeft mevr. J. v d Vlies-Koopman de figuur van mevr Banvers, de huis houdster, in de film bijzonder bestu deerd? Zij gaf een sublieme creatie en reliëf aan de sfeer van antipathie, die het personeel jegens „de tweede me vrouw De Winter" koesterde. De heer H. de Jong was een geboren buttler en be paalde precies de plaats waar zo'n butt ler staan kan en dat is toch werkelijk niet die van de allernederigste dienaar! De heer G. Bakker Pzn. bleek door zijn optreden als kolonel Julyan een veelzij dig talent: deze avond een extreme fi guur als wij ons zijn rol van Marius in de herinnering terugroepen! De heer Th. Witte lag de rol van de rentmeester vertrouwensman-huisvriend ook zeer goed. Voor hem een peuleschil. De heer A. Poel gaf ons inderdaad de indruk van een geboren chanteur, zeer onbetrouw baar derhalve. Wij hadden hem echter liever in een knallend costuum gezien Tenslotte werkten nog mede mej. E. Remmers als kamermeisje, de heer A. Geus als een botenmaker en de heer C. Room als huisknecht. Het kapwerk was verzorgd door de fa Micheis uit Amsterdam, de costumes waren door de fa Serne, eveneens uit Amsterdam, geleverd. De toneelaan kleding was goed verzorgd. Terwijl de misthoorn loeide („men kon geen hand voor ogen zien") zagen wij vanuit de zaal kans een behoorlijk stuk het bos in te kijken, misschien kan bij de tweede opvoering het (vergeten) nevelgordijntje even worden gelegd7 Plan was om klokslag acht te begin nen, de tonelisten waren gereed, maar om 8 uur was nog slechts de helft van het aantal plaatsen bezet' Om 8,16 werd de avond door de heer A v.d. Meulen ge opend. Hij heette in het bijzonder wel kom de heer H. Room, het oudste lid van UDI, die men, nu hij weer volledig her steld is, spoedig op de planken hoopt te rug te zien, opdat men weer van zijn ka rakterrollen zal kunnen genieten. ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen Handbalnieuws G.D.S. Zo hebben we dan na een rustperiode van een paar weken weer eens een wed strijd gespeeld en wel vriendschappelijk tegen Zeemeeuwen van Oudeschild. Met het gewijzigde le elftal hadden we voor de rust en flinke tegenwind nogal eens met moeilijkheden te kampen, vooral het afdekken liet over het algemeen nogal te wensen over. Al na 6 minuten spelen hadden we dan ook het eerste doelpunt te incasseren, dat nog door 2, andere gevolgd werd. Na de rust keerden onze kansen en reeds na 3 minuten maakte Annie het eerste tegenpuntje We bleven nu in het cffensief en na het 2e doelpunt werd weer door Annie vlak voor het einde de gelijkmaker gescoord. Het was een spannende en sportieve wedstrijd. In een snelle en spannende wedstrijd is het O. gelukt een overwinning te be halen op SVC. De wedstrijd die door een talrijk publiek v;erd bijgewoond, begon een half .uur te laat daar de scheidsrechter verstek liet gaan. Direct na de aftrao ontwikkelt zich een snel op en neergaand spel, O. is het meest in de aanval, maar doordat de voorhoede nog al eens in de buitenspelval loopt, wordt er niet gescoord. Na ongeveer 10 minu ten spelen komt er een back van S. in het nauw, hij speelt terug op de keeper, die misgrijpt, dus 1-0 voor O Door dit doelpunt aangemoedigd komt het doel van S. steeds meer onder druk te staan Na 20 min. geeft Cor mooi door aan Bert die meteen voorzet en het is Piet die met 'n goed schot de stand op 2-0 brengt S. komt ook nog een paar keer voor hel doel maar de keeper komt er voor de rust niet aan te pas. Gerrit. en Paulus ruimen keurig op. Na 30 min weer een aanval van O.. Bert krijgt de bal, zet weer voor en Klaas schiet van 20 meter meteen in: 3-0 Na de rust gaat het spel meer gelijk op maar doelpunten blijven voorlopig uit. Bij een aanval op het O.-doel raakt Gerrit even geblesseerd, hiervan weet S. goed gebruik te maken, uit een corner wordt het 3-1. Even later wordt hands gemaakt. Ale neemt de toegestane straf schop: 3-2. Hierna zet S alles op alles maar de achterhoede met Keijzer in pri ma vorm weet hen het scoren te belet ten. Een vrije schop goed door Klaas ge nomen wordt door de S-keeper keurig gestopt. Even hierna fluit de scheidsrech ter voor het laatst. O. heeft verdiend ge wonnen, het hele elftal heeft hard ge werkt en vooral voor de rust was "net spel prima. Stand: Oosterend 11 8 2 1 34-13 18 SVC 12 8 2 1 33-16 18 BKC 14 6 4 4 32-29 16 Helder 12 6 2 4 28-15 14 HRC 12 5 3 4 25-30 13 Schagen 13 4 3 6 22-17 11 W.G.W. 8 4 2 2 25-11 10 Geel Zwart 10 4 1 5 20-25 9 W.-Waard 10 1 4 5 14-17 6 Winkel 9 1 1 7 7-34 3 Kaagvogels 9 0 2 7 3-26 2 De adsp verloren met 9 man van Texel C: 2-3. Het handbalelftal speelde gelijk tegen SVC: 2-2. BOUW WOONHUIS Door architect P. de Graaf is onder hands aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Kogerweg te Den Burg voor rekening van moj C. van Lenten Het werk is gegund aan de laagste in schrijvers: fa J. Drijver f 10450 fa. P. Boon f 839, „ESPERANTO-HUWELIJK" Ter gelegenheid van het huwelijk van de heer T. Tiessen en mej. A. Spaans, (gedurende verschillende jaren onder wijzeres te Oosterend), beiden enthousi aste Esperantisten, werden door de ambtenaar van de burgerlijke stand de gelukwensen in het Esperanto aangebo den, waarbij tevens werd opgemerkt dat aan het Esperanto de broederschapsge dachte ten grondslag ligt en dat juist ook deze gedachte tot het fundament van een huwelijk gerekend moet worden. BURGEMEESTER DE KONING SPRAK IN OOSTEREND Op uitnodiging van Ontwikkeling Oosterend heeft burgemeester De Ko ning Vrijdagavond in het Wapen van Amsterdam een causerie gehouden over Banka, zijn voormalig ambtsgebied, dat wereldberoemd is om zijn tinmijnen. Na afloop weiden de burgemeester nog verscheidene vragen gesteld. De voorzit ter, de heer Fielmich. hoopte, dat burge meester De Koning nog eens een avond voor Ontwikkeling Oosterend zou komen spreken. Dokter Renout, lid van het bestuur, richtte hierna het woord tot de voorzit ter, de heer Fielmich, die ons eiland gaat verlaten wegens zijn benoeming te Til burg Het zal een hele toer zijn om ie mand te vinden die zich met zoveel toe wijding aan zijn taak als voorzitter van Ontwikkeling Ooste«end zal geven als de heer Fielmich! De club zal een grote steunpilaar missen. Als blijk van erken telijkheid en als souvenir van Texel waaraan de heer en mevrouw Fielmich vele goede herinneringen behouden werd een opgezette v/ulp aangeboden Als de heer en mevrouw Fielmich straks in hun nieuwe woonoord deze vogel zul len aanschouwen, zuilen zij beiden on getwijfeld zeggen .Texel is een pracht eiland!" Jan Th. Witte Pzn vertelt verder j Morwel, 18 Februari 1951. Vanaf de eerste farm waar wij 6 we ken lang, mijn vriend en ik een honderd koeien hadden gemolken met de melk machine, zijn we naar de tweede farm gegaan van dezelfde baas. Het was een groot stuk woeste grond van 5000 ha., 240 km. van Melbourne en midden in de rimboe begroeid met bomen en struik gewas. En bewoond door honderden kangeroe's, wallabie's, struisvogels en millioenen konijntjes. De naastbijgelegen stad (dorp) was 25 mijl (40 km.) verwij derd We zaten hier met 16 Hollanders, waaronder twee families, een familie met 3 kinderen van 11-9-2 jaar en de an dere familie met 2 jongens van 9 en 6 jaar en een meisje van 18 jaar Dan wa ren er nog drie timmerlieden waarvan twee getrouwd en een vrijgezel was. De De vrouwen van de twee getrouwden waren in Holland achtergebleven. Ver der was er nog Piet Glas, uit Juliana- dorp, vele Texelaars zullen hem wel kennen, hij gaf altijd samen met de Wad- denruiters demonstrates voorde toeris ten op Texel En Willem Pel, een boe renjongen uit Weespei karspel, waar ik later 8 maanden mee heb rondgezwor ven door half Victoria en wat mijn grootste vriend geworden en gebleven is. Al deze mensen kwamen gelijk mei mij op 26 Januari 1950 met het s.s. Vo- lendam in Melbourne aan. We waren voor deze faim in Holiand, in Amster dam, op 30 Augustus 1949 aangenomen door de eigenaar, een schatrijke million- nair, directeur en eigenaar van verschei dene fabrieken in Melbourne, die een wereldreis maakte en zodoende ook in Amsterdam in Holland, kwam. Hij ver telde ons daai heel veel dingen wat wij nog niet wisten van Australië door be middeling van een tolk. Ook vertelde hij ons dat hij een heel groot stuk best land gekocht had aan de oever van 't Welling- tonmeer. Het grootste deel was moeras. En nu wilde hij daar vruchtbaar land van maken. En daar achtte hij de Hol landers het meest geschikt voor. Hij had de Wieringeimeer en de N O.-polder be zichtigd en vond het een prachtig stuk werk. Hij vertelde ons van het land dat Texel 1 houdt vol We kunnen over de resultaten van de ze voetbaldag zeer tevreden zijn. Texel 1 kwam met een alleszins verdiende over winning (2-0) uit Oudesluis. OudesluisTexel: 02. Een verdiende overwinning, daar T. zowel voor als na de rust, een duidelijk overwicht had. Het eerste doelpunt was overigens een cadeautje van de O.-doel- raan, die een door Piet Stam uit een voorzet van rechts ingekopte bal uit zijn hand liet vallen, waar Piet Eelman een dankbaar gebruik van maakte. Doordat er in de voorhoede op het beslissende moment slordig geplaatst werd gingen verschillende goede kansen verloren. Ondertussen bleek het dat bij O de voor hoede wel het beste deel van het elftal' was en dan ook de volle aandacht van de T-verdediging verdiende. Voor beide doelen deden zich enkele spannende si tuaties voor, pas ver in de tweede helft maakte Kees Schermen aan alle onzeker heid een einde door een vrije schop, ge nomen door Piet Stam en doorgekopt door Harry, ineens in te schieten. Texel 2 versloeg met liefst 4-0 RKAFC 3, Texel 3 won te De Koog met 2-0. Texel A leverde tegen het veel zwaar dere HRC A goed partij, maar moest toch met 1-4 de vlag strijken Texel B bleef onder de maat tegen ZDH A en verloor met 2-4, maar Texel C leverde het even door Oosterend A met 3-2 te slaan en dat nog wel in eigen huis. Uitslagen in 4 B zijn: Watervogels Koedijk 0-0; ZAP-Vrone 5-0; Oudesluis- Texel 0-2; W.Waard-St. George 4-0; Westfriezen-RKAFC 0-1. De spanning is niet veranderd. ZAP liet zich door Vrone niet van de wijs brengen. W.-vogels raakte 1 punt achter op, terwijl W.Waard de aandacht op zich gaat vestigen door een stevige overwin ning op St George. Zondag a.s. volgen enige uiterst be langrijke ontmoetingen, nl. Watervogels- ZAP en Toxel-RKAFC. De nummers 1 en 2 zullen wel het allerbeste dienen te geven om deze lastige klip te omzeilen. Zullen de spelers van ons le elftal er de ze week voor zorgen in conditie te zijn? Dus hedenavond ter training. Texel 2 won in een uiterst variërende strijd. Het zag er het eerste kwartier stellig niet naar uit, want RKAFC 3 zet te een zeer snel tempo in en T. had geruime tijd nodig om zich aan te pas sen. Trouwens het veldspel der gasten bleef over het algemeen beter, maar haar aanval wist daar niet van te profi teren, terwijl de T-achterhoede en kee per Henk in prima conditie waren en weinig kans gaven. Doordat Joop Kikkert op het laatste moment verhinderd was speelde Dick Huizinga rree en hij deed het zeker niet slecht. Na een kwartier spelen krijgt hij de bal toegespeeld, zwenkt naar binnen en met een ver hard schot geeft hij T de leiding. Wel trachten de gasten de achterstand in te lopen, maar het is weer T. dat scooit en we zien Jan van Boven met bal en a! in het nel verdwijnen. Het spel gaat snel van doel tot doel maar tot de rust komt er geen verandering. Daar na echter is T veelal aan bod en als Dick een prachtige voorzet plaatst, is het weer Jan van Boven die prachtig in eens inschiet 3-0 en uit een pass over de backs heen scoort hij cok no. 4 Hoe de bezoekers ook zwoegen om de eer te red den. het lukt niet Ben en Jan en anderen geven geen kans terwijl Henk in laatste instantie zijn doel ges.oten houdt Goed gedaan Texel 2 en nu zorgen voor meer dere punten om uit de gevaarlijke zóne te verdwijnen Bij Texel A-HRC A lag het krachts verschil uitsluitend in de lichaamsgroot- le. Het veldspel van ons veel lichter ge bouwd elftal stak dikwijls heel gunstig af bij hun grotere tegenstanders. Wel is het jammer, dat er in onze verdediging nog spelers zijn die telkens op het doel terugtrekken in plaats van liet buiten- spelvalletje op te zetten. Krijn speelde evenals de meeste jongens een prima partij en ook Kees deed het in het doel heel behoorlijk. Wel jammer, dat jullie het zonder Bob en André moeten stellen. Succes verder en tot Vrijdagavond 7 uur. NA DE OORLOG Bij het zoeken naar oude metalen op de wadden in de zee ten Noorden van de Wieringer Noorddijk, heeft men de res ten van een aldaar in de oorlog neerge stort vliegtuig het lijk van een piloot ontdekt. Op het lijk werden nog enige kaarten gevonden, doch zonder nadere naamaanduiding. Vrijdagmorgen is het stoffelijk overschot ter aarde besteld. Bij Oost ligt op een 300 meter uit de wal ook een wrak van een vliegtuig, al thans, het lag er, want dezer dagen heeft men het zo goed als geheel gesloopt! Een der slopers ontdekte een vliegtuigbom, die werd koelbloedig verwijderd en het werk werd weer voortgezet. zoals het werkelijk is hij gekocht had en daar moesten een dijk, een kanaal, sloten en drainage ge maakt worden. Nu, voor dat laatste werd ik aangenomen Voor de kinderen van de twee families /.ou een onderwijzer aangenomen worden, opdat ze niet hun hele leven dom zouden blijven. Kortom het was te mooi om waar te zijn. We zouden een loon krijgen van 7 pond 10 shilling f 65,25) in de week. Ook werd er nog gezegd, dat als wij 1 Vz jaar bleven, wij om de helft van de winst zouden werken De vrouwen van de twee families zouden electrisch kun nen koken en wij vrijgezellen, wij kon den onze meisjes, als wij die hadden, kunnen laten overkomen, er zou dan een huis gebouwd worden, enz. Dus namen wij, toen het onderhoud afgelopen was, allen heel hartelijk afscheid van elkaar en tot weerziens in Australië werd er geroepen!!!!? Maar toen wij daar op de farm kwa men was er mets van dat alles. Voor ons, vrije jongens, was dat niet zo erg. Maar de vrouwen waren diep teleurgesteld. Er stonden twee huizen, half afgebouwd. Daar namen wij onze intrek in. Er was nog geen plafond in ons slaapkamertje en de muren waren asbestplaten, maar er was nog geen board aan de binnen kant tegen aan gespijkerd. De muren reikten niet hoger dan een halve metei van het dak. Mijn vriend Willem en ik sliepen hierin. Piet Glas en de timmer man en een Deen, d»e later gekomen was, sliepen in een hokje, apart van hel woonhuis, wal heel goed ingericht was van binnen. Maar onder dat huis was het nachthokje voor de kippen. En die kippen zaten onder de kippenluizen. Het duurde 2 nachten voor dat de jongens ei erg in hadden, dat de kippenluizen de schuld waren van hun slapeloze nach ten. Toen hebben ze gespoten met D.D.T, en toen was het over. Maar toen werden ze elke morgen gewekt door de haan, die om 4 uur In de morgen begon te kraaien De Deen werd op het laatst zo kwaad, dat hij zijn geweer pakte en dwars dooi de wand de haan doodschoot. De eerste tijd beviel het ons best op deze nieuwe farm. We werkten plezierig en 's avonds dan kwamen de muziekin strumenten voor de dag en werd er tot diep in de nacht gezongen. Of we gingen konijnen schieten, die er hier genoeg wa ren. Mijn viiend en ik zijn nog eens een paar keer met een electrische zaklan taarn achter de konijnen aan geweest en hadden er soms 50-60 Die lieten we dan gewoon liggen Zondags gingen we vaak te kangeroe's schieten. Jk heb me een automatisch 5-schots geweer aange schaft al in het begin dat ik hier kwam en waar ik al heel veel plezier van ge had heb. In het begin werkten we met de bull dozer om bomen te vellen, die werden dan op lange rijen geschoven en in brand gestoken. Verder hadden we hier nog 4 wieltractovs op het bedrijf. De eerste tijd hebben we hard gewerkt en lange dagen gemaakt. Onze voorman was een Australiër, een goede kerel, maar hele maal geen verstand van landontginnen Hij ging veel naar de stad en kwam dan dronken thuis. Dan was er nog z'n schoonvader, die zat ons altijd af te loe ren vanuit het w.c.-raampje. Op een goe de dag hebben we de wortel op de deur gedaan een hem een hele dag en een halve nacht laten loeren. Toen was het meteen over ook. Ik ben hier niet lang gebleven en was dan ook het eerste weg samen met mijn vriend Bill. Alles werd precies anders om gedaan dan in Holland. We hadden hier in twee maanden tijd 30 ha. bos schoongeveegd, geploegd en bezaaid Toen de klaver uit de grond kwam, moest er een heining omheen gezet wor den, want 7e kwamen tot de ontdekking, dat de konijnen het mooi kort hielden. Toen kwam er regen en waren er geen sloten om het water te lozen. En al onze klaver stond te rotten op het land. We zeiden de voorman- dat water moet eerst weg anders is al ons werk voor niets ge weest. Er waren nl. twee lage plekken in het land er. de voorman zei, zolang ik hier woon, heeft er altijd in de winter water gestaan. Dat kan niet weg Toen heb ik niets meer gevraagd en heb sa men met mijn vriend met de bulldozer een reusachtige dram gemaakt. En op een goede dag zakte de dozer zo diep weg in de modder dat we met de hand verder moesten gaan. En we hebben al het water weggekregen. De Australiërs hebben niet graag dat een buitenlander het hun verbetert dat zullen de Hol landers, die dit lezen in Australië wel roerend met mij eens zijn. (Slot volgt). NAAR TILBURG Naar we vernemen is de heer F. Fiel mich, hoofd der o.l. school te Oosterend. benoemd tot hoofd Je- school le Tilburg HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 14 Maart 1,14 en 1,17 15 Maart 1,47 en 1.57. 16 Maart 2,33 en 2,53. Aan het strand is het ongeveer 1 uur eerder hoog water.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 1