Heel Texel hake in Tegen de kanker Er zijn ruim 500 paarden verzekerd Door de steeds stijgende leerprijzen uitsluitend a contant te repareren Alex Koning Wanneer ik zo de radio beluister en dan weer dit en dan weer dat hoor van de dingen, die op andere plaatsen gebeu ren, bekruipt mij wel eens het gevoel van: wanneer komt nu Texel eens aan de beurt? Tevens bedenk ik dan dat wij op Texel wellicht wat langzaam in be weging komen, maar dat, zo eenmaal die beweging er is het dan ook goed gaat. Niet zonder een zekere ij delheid vind ik dus, dat wij van Texel, als we het doen, het goed doen. Echter, met de Haak-in-actie zijn wij niet eens 'langzaam geweest, want dank zij het prachtige initiatief van Douma, de man die beslist niet in het openbaar ge noemd wilde worden, maar wiens naam ik niet kan nalaten te noemen en te prijzen, is de eerste aanval op de Texel se beurzen ten behoeve van het zo mooie doel van de kankerbestrijding een groot succes geworden. En nu dan is de hele zaak in bewe ging. Verschillende groeperingen en gezind ten hebben er nu de schouders onder ge zet. En zo /uilen wij dan op de tweede Paasdag een Texelse spraakwaterval meemaken; er zal een voordrachten- wedstrijd worden gehouden, Texels Fan fare zal medewerken, ook met een rond gang om Den Burg, de accordeonclub van Visser, de band van Bakker doen mee en ik neem aan nog vele anderen, die mij niet genoemd zijn. Het lijkt mij dat deze actie een steeds voortgaand succes moet worden. Misschien is het de lezers van de Texelse Courant wel vergaan als het mij overkwam wanneer ik de radiouitzen dingen van de haak-m-actie beluisterde. Dan ging ik vanzelf zo medeleven met die suggestieve maniei van uitzenden dat ik met een zekere angst en spanning de' geldelijke resultaten afwachtte van een kleine groep die toevallig genoemd werd na een zoveel grotere die dan ui teraard met een behoorlijke som gelds uit de bus was gekomen. En telkens weer slaakte ik dan voor die kleine groe pen de verzuchting dat is ook weer mooi geweest Zo dachten ook blijkbaar de mensen, die de uitzendingen van meer nabij meemaakten, want de toejuichin gen waren steeds even spontaan en gul. Voor Texel zal het in dit verband niet zö eenvoudig zijn, zijn naam op te hou den, want wij zijn nu eenmaal een ge meente van 10,000 zieien geworden en dit schept ons zekere verplichtingen. Ik ben er zelf echter van overtuigd, dat wij niet te ko:t zullen schieten. Want in de eerste plaats zijn de doeleinden van de haak-in-actie de schoonste die men zich denken kan, namelijk bestrijding van de zo ernstige volkskwaal kanker. Ieder weet van nabij of op enige afstand wat deze ziekte betekent, zodat ik daarover stellig niet behoef uit te wijden. Het doel alleen zou eigenlijk voldoende moe ten zijn. Maar verder is er toch ook de sportie ve kant van de actie. Sportiever kan men het zich niet indenken: elkander goed te overtreffen in het goed doen. Welaan laten wij doen zien wat wij hier in presteren. En moge het dan zo zijn, dat u en ik, wanneer wij de resultaten van ons ei land bij de haak-in-actie via de radio horen, dan voor één keer eens ijdel zijn en, vergetende dat ïjdelheid geen deugd is, ons zachtjes op de borst kloppen en denken: ziezo dat heeft Texel weer eens gedaan. Laat jong en oud, arm of rijk, rechts of links, een ieder naar de mate van zijn kunnen, medewerken aan het slagen van de haak-in-actie op Texel. DE KONING. VOOR HET GOEDE DOEL De fa. C. Huisman zal voor het kanker- bestrijdingstonds vijf pet. afstaan van het bedrag, dat zijn cliëntèle in de week van 19 t.m. 24 Maart in zijn zaak be steedt. DAMCLUB TEXEL. 'Uitslagen van 9 Maart A.: S. Ros G Dros 2-0 Promotie-Degradatie AB: J. C. v.d. Star J. Vonk 0-2 J. Vonk C. v. d. Werf 1-1 C. v. d. Werf J. C. v. d. Star 2-0 Resp. gespeeld, gewonnen, remise, ver loren, punten: J. Vonk 2 110 3 C. v. d. Werf 2 110 3 J. C. v. d. Star 2 0 0 2 0 J. Vonk en C v.d. Werf moeten een beslissingswedstrijd spelen voor één plaats in afdeling A. C.: A. Homma W. A. v. Zeijlen 0-2 H. Gomes A. Homma 1-1 A. Homma Jac. v. Heerw. 2-0 A. Homma A. Vinke 0-2 B. Leen A. Vinke 1-1 D. v. d. Werf W. A. v. Zeijlen 0-2 N. de Graaf A. Homma 0-2 P. Bakker Joh. Schoo 2-0 Jac. v. Heerw. H. Gomes 1-1 A Vinke H. Gomes 2-0 Jeugdafdeling. C. Vinke-D. Toolens 2-0. C. Vinke-Dolf Roeper 2-0 D Toolens-H Witte 0-2. Dolf Roeper-C. Vinke 2-0. H Witte-Dolf Roeper 0-2. F. Brucher-M. Eelman 0-2 F. Brucher-A. Wonder 2-0. F. Brucher- Dirk Roeper 0-2 M. Eelman-A. Wonder 0-2. M. Eelman-Dirk Roeper 0-2. Dirk Roeper-A. Wonder 2-0. F. v. Sambeek J. Mosk 1-1, F. v Sambeek-C. Schot 2-0 F. v. Sambeek-J. Boon 0-2. Jb. MoskC. Schot 0-2. Jb. Mosk-J Boon 2-0. C. Schot-J. Boon 2-0. Kampioenschap Den Burg. D. Lap P. Kooij 2-0 J. Vinke P. Kooij 0-2 VEILIG VERKEER' Gisterochtend zijn op alle lagere scho len van Texel schriftelijke verkeersexa- mens afgenomen. In totaal namen daar 150 leerlingen aan deel en naar we ver nemen zijn er over het algemeen weinig fouten gemaakt! Een bewijs dus, dat de jeugd belangstelling voor dit vak heeft. De (23) duidelijke opgaven waren sa mengesteld door de Commissie Eenheid in de Verkeersexamens, ingesteld door het Verbond voor Veilig Verkeer, waar aan de heer J. Veldstra als consul ver bonden is. Hij genoot gisteren de mede werking van een staf van controleurs, die in alle scholen een oogje in het zeil hield, opdat er geen onrechtmatige han delingen konden plaats hebben. Ook burgemeester De Koning maakte deel uit van dat corps en hij heeft mogen constateren, dat men de jeugd van Texel best om een boodschap kan sturen, zon der dat zij verkeersbrokken zullen ma ken! Over enkele weken volgt het practi- sche examen. Er wordt dan weer een route door Den Burg uitgestippeld, de start is bij de R. K. School. BOUWVAKARBEIDERSBOND KWAM BIJEEN De Nederlandse Christelijke Bouwvak arbeidersbond, afdeling Texel kwam in feestelijke Jaarvergadering bijeen in het Gebouw voor Christelijke Belangen te Oosterend. De heer J. Trap Dzn., voor zitter, opende door te lezen Efeziërs 6:1- 14 waarna deze voorging in gebed. De voorzitter heette alle aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder de da mes der leden die deze avond voor het eerst in een vergadering waren, ook de Districtsbestuurder van N-H., de heer de Kleuver werd bijzonder verwelkomd. Door absentie van de secr., de heer M. Vlaming kreeg diens echtgenote de ge legenheid de notulen van de vorige ver gadering voor te lezen. Hierna was het woord aan de pen ningmeester, de heer K. A. Beijert. Deze gaf een duidelijk verslag, waaruit bleek, van de dames opgemerkt. Het jaarverslag moest vervallen door de ziekte van de secretaris. Hierna werd er eerst door de dames getracteerd op chocolade en gebak. En niet te vergeten sigaren en sigaretten voor de heren „Die hebben altijd dubbel!" werd er door een van de dames opgemrkt. Bestuursverkiezing: Het aftredende bestuurslid de heer M. Vlaming, werd herkozen als secretaris en tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heer S Dros Gzn. en H. Mulder. De heer de Kleuver sprak hierna over het pensioenfonds voor de bouwvakar beiders, dat vermoedelijk op 1 Juni in werking zal treden. Spreker merkte op, dat dit voor onze arbeiders een verbete ring was vergeleken bij de Noodwet voorziening Drees. Als een arbeider bij laatstgenoemde de 65-jarige leeftijd be reikt en dus pensioengerechtigd is, wor den al zijn inkomsten zoals ouderdoms rente enz., enz. afgetrokken. Dit zal bij ons fonds niet zo zijn. Er zal voor een ar beider in het bouwbedrijf een zegel moe ten worden geplakt van f 2,50 en wel door de werkgever f 1,25 en ook door de werknemer f 1,25, maar nu behoeven de vrouwen niet zo lelijk te kijken, want als dit fonds in werking treedt, krijgt de werknemer een loonsverhoging zodat het aan het loonzakje niet is te merken Dit fonds zal heel wat voordeliger werken dan bv. dat van de landarbeiders. Het systeem zal net zo zijn als het plakken van de rentczegels dus als er een jaar om is, moet men 52 pensioenzegels be zitten. Ook zal er niet zoveel administra tie aan verbonden zijn als bij een ander fonds: moderne machines verrichten een groot deel van het administratieve werk. De voorzitter bedankte de spreker voor zijn mooie uiteenzetting en gaf ge legenheid tot het stellen van vragen, maar eerst werd er nog eens getrac teerd. Hierna volgde een feestelijk program. De heer L. Beijert gaf eerst vrolijke klanken, die uit volle borst werden mee gezongen. Van het bonte programma noemen we spraakwaterval, knipogen en opdracht vervullen. Omstreeks half een bedankte de voorzitter alle aanwezigen voor hun opkomst en de verleende me dewerking. De heer de Kleuver besloot deze avond met dankgebed. NA ZES MINUTEN! Dat de Koger brandweer paraat is, heeft zij Maandagavond wederom bewe zen ter gelegenheid van een oefening, die de kunst kweeki' Er was „brand" uitgebroken in De Zwaluw". Zes minu ten na dat de sirene het alarm over het dorp, althans een deel ervan, had uitge- loeid, konden de stralen reeds op het door het vuur aangetaste perceel worden gericht Zodoende kon de Rode Haan spoedig overmeesterd worden. Er waren enkele gewonden die blijkbaar uit de ramen waren gesprongen, maar een ploeg E.H.B.O. spalkte alles wat gebro ken was op vakkundige wijze. De Koog kan gerust zijn! P.S. De sirene heeft meer capaciteit nodig! „REBECCA" In vervolg op ons verslag kunnen wij u berichten, dat UDl nogmaals een uit voering zai geven van het boeiende to neelstuk Rebecca op a.s. Vrijdag 16 Maart 8 uur precies. Voor verdere bij zonderheden verwijzen wij u naar de advertentie. Wilt u genieten van een mooie toneelavond, voorziet u dan tijdig van toegangsbewijzen, verkrijgbaar in „De Oranjeboom". U kunt meteen uw plaats bespreken. WERD AL DIKKER EN DIKKER De boom, staande voor de R.K. Frö belschool in de Molenstraat, werd al dik ker en al dikker. Bij felle storm zag men de enigermate opgewerkte straatstenen rondom de stam bewegen en dat was een angstig gezicht. Gemeentewerken heeft aan alle onzekerheid een einde gemaakt en de boom laten rooien. ARBEIDERSBOND VERGADERDE De Alg. Ned. Landarbeidersbond hield Zaterdag in Café Hooijberg zijn jaarvergadering. Er waren 14 belang stellenden. De voorzitter, de heer J. Bar- horst, opende met een woord van wel kom, in het bijzonder tot de ere-voorzit- ter, de heer J. Westdorp Sr. en het ere lid, de heer De Boer. Nadat di verse ingekomen stukken waren be handeld werden de overbruggingsrege ling en de vrijstelling van contributie bij ziekte besproken. Het verslag van de penningmeester, de heer J. J. Verbrugge, vermeldde aan inkomsten f 4253,22, aan uitgaven f 4072,30 Stand kas 1 Januari f 180,92. Bestuur. De heren Bulder en Kalf werden herkozen, de heer C. Pool werd in de plaats van de heer Forrer benoemd. De heer Kalf las enkele ingekomen stukken voor betreffende de vacantie- trip, welke 20 en 21 Juni zal worden ge houden. Hierover komt binnenkort een vergadering, waarbij alle leden (ook niet-deelnemers) zullen worden uitgeno digd. Te ongeveer 11 uur sloot de voor zitter de vergadering. Het gaat best met de kaartverkoop voor de voordrachtavond, welke op 2e Paasdag in de Doopsgezinde kerk zal worden gehouden ten bate van de kan kerbestrijding! Eerst zou die avond in de Geref. kerk in de Parkstraat te Den Burg plaats vinden, maar er zijn al zo veel kaarten verkocht, dat men naar een groter gebouw moest uitzien en dat had men spoedig gevonden, want het Doopsgezinde kerkbestuur heeft het ge bouw spontaan aangeboden. Het belooft een genoeglijke avond te worden. Wie mee wil doen aan de reci- teerwedstrijd gelieve zijn voordracht (in tweevoud) ter beoordeling door de jury, plus f 1 ïnleggeld in te zenden tot en met uiterlijk 16 Maart aan de heer U. Agter, Parkstraat 36. Naar we vernemen heb ben reeds verscheidene goed van de tongriem gesneden voordrachtkunste naars zich aangemeld, zowel dames als heren In de populaire spraakwaterval zullen zij proberen elkaar de loef af te steken. Dat zal spannend worden! Medewerking verleent voorts een accordeonclub onder leiding van de heer Jan Visser en de band o. 1. v. de heer Hoekstra, terwijl Jan van Riemsdijk in klein ornaat zal optreden. Er wachten de bezoekers nog veel meer verrassingen! Het tweede steentje van Texel kan en moet worden een grote steen. Want de kanker is een vreselijke vijand van het volk. Moge er straks geen stoel onbezet blij ven! Zaterdagavond om half acht trekt Texels Fanfarecorps Den Burg door en terwijl de muziek weerklinkt zal u een kaart worden aangeboden. Lggt u het minimum bedrag (75 cl.) even gereed? Opdat vele Texelse druppels zich in de zilverregen kunnen mengen. EEN AVONTUURLIJKE ROMEREIS. Wanneer ik u iets ga vertellen over onze Rome-reis, die wij vorig jaar bij gelegenheid van het II. Jaar hebben on dernomen, dan wil ik toch vooral de na druk leggen op het woord REIS en u hierover enkele indrukken meegeven, zoals wij die persoonlijk hebben opge daan. Ik ga u geen beschouwing geven over de stad Rome, want wanneer u een of ander boek openslaat, vindt u daar over voldoende stof. Zo begon spreker, kapelaan Tule zijn relaas over de Rome reis voor ile leden van de R.K. Ontwik kelingsclub in Hotel De Zwaan, die goed bezet was. Na veel moeilijkheden overwonnen te hebben, werd de 16e Mei in Rotterdam het startschot gegeven en gingen zij, ka pelaan Tule, met nog twee collega's en een chauffeur het grote avontuur tege moet. Helemaal op eigen gelegenheid met een oude wagen „Pontianac", met slechts f 20 aan Italiaans geld op zak Meer mochten zij niet meenemen. Wel waren ze nog enkele Franse francs rijk en hadden zij de wagen volgestampt met allerlei levensbehoeften. De reis ging heel voorspoedig echter niet zonder avontuur. Via België bereikten zij de Franse grens, waar de koffers gecontro leerd moesten worden. Wegens het mee voeren van te veel rookgerei moest er f 10 betaald worden. Na dit oponthoud werd de reis weer vervolgd en gingen zij over Rheims, Parijs naar Dyon, waar zij hun tas met de autopapieren vergaten mee te nemen. Dit werden zij gewaar, toen zij intussen al 12 km. verder waren gereden. Gelukkig werden zij daarvan weer in het bezit gesteld. In Orange, de bakermat van ons Koninklijk Huis, werd nog even halt gehouden en in Avignon, waar zij het Pauselijk paleis bezichtig den. In Nice werd nog eens extra ge tankt en daarna rJc Italiaanse grens overschreden. In Italië aangekomen, zou de Hollandse provisie worden aange sproken, maar bij het openen van de voedselpakketten kwamen zij tot de ont dekking, dat alle etenswaren bedorven waren. Via Genua, Pisa, bereikten zij Rome. Hier werd eerst een bezoek gebracht aan de St. Pieter en vervolgens aan de drie hoofdkerken. Bezocht werden ook de Scala Santa, dit is de H. Trap, die in z'n geheel van uit Jeruzalem naar Rome was overgebracht, het Colosseum, de Cata comben (begraafplaatsen van de eerste Christenen). Het graf van de Nederlanse Paus Adriaan VI, en het Vaticaans muse um, dat bezienswaardigheden bevat uit alle delen der wereld Het hoogtepunt van de reis was de audiëntie bij de H Vader, die de pelgrims in verschillende talen toesprak. De Italiaanse levenswijze wordt ge kenmerkt door grote gemoedelijkheid, gratie en zwier. Het eerlijkheidsgevoel van hen is echter niet groot. Wil men van hen iets kopen, pas dan op je tellen. Na een zesdaags verblijf moest de te rugreis weer worden ondernomen, die zonder enige stoornis verliep. De Paardenverzekering vergaderde dezer dagen in Hotel De Hoop te De Cocksdorp. De voorzitter, de heer P. Dros, opende met een woord van welkom, in het bij zonder tot de heren Swart en Noordijk. Het is bedroevend, zegt spreker, dat de opkomst zo gering is, gezien het grote aantal deelnemers (237). Als we hieruit moeten opmaken dat men denkt, het gaat wel goed is dit in ieder geval een pluim op de hoed van het bestuur. Op het ogenblik zijn ruim 500 paarden ver zekerd, dat is ongeveer 100 minder dan bv. 4 jaar geleden. De machines zoals tractoren enz. gaan de paarden verdrin gen. De notulen werden voorgelezen door de secretaris, de heer P. Meindertsma. Vorig jaar zijn 9 paarden overgeno men waarvan 5 paarden voor consump tie werden afgekeurd. Een tiende pro cent nahefimg zal over het afgelopen boekjaar moeten worden voldaan. Voor het 1ste halfjaar van 1951 zal wederom 1 pet. geheven worden met 0.1 pet. re servefonds. Verschillende aangelegenhe den werden onder het oog gezien en tot een bevredigende oplossing gebracht. Als taxateur werd wederom aange zocht de heer C. de Graaf, terwijl de heer P. Koorn Tzn. als reserve zal op treden wegens ziekte van zijn vader. Volgens het reglement was de heer P. de Graaf niet herkiesbaar. In zijn plaats werd benoemd de heer Jo de Graaf. Woorden van dank richtte de voorzitter tot de heer P. de Graaf voor diens werk zaamheden in het belang der deelne mers verricht. De voorzitter, de heer P. Dros, eveneens aftredend doch herkies baar, werd met algemene stemmen her kozen. Gesproken werd nog over het ge ven van volledige boodschappen aan de veearts opdat deze airect en duidelijk weet welk soort ziekte zich voordoet Te OUDESLUIS PROFITEERDE NIET VAN DE KANSEN. OUDESLUIS. Texel heeft de kans op de bovenste plaats behouden door Ou- desluis in eigen omgeving een nederlaag te bezorgen. Onverdiend kan de zege van de eilanders niet genoemd worden, want zij vormden een beter geheel en dat kwam vooral na de rust tot uiting. Maar Oudesluis kreeg toch v/el zoveel kansen, dat een puntenverdeling niet onmoge lijk was geweest. Reeds in de eerste mi nuten kogelde Voorthuisen in, maar Heerschap was op zijn plaats en stopte het harde schot. Het spel ging snel over en weer. Bij een verraderlijke draaibal kon Buik de bal niet klemvast krijgen en Eelman was ter plaatse om het leer over de lijn te werken. Oudesluis zat niet bij de pakken neei en er speelden zich verschillende gevaarlijke situaties voor het doel van Heerschap af. Na de thee kwam Oudesluis direct in de meerderheid, maar de Texelse ach terhoede wist de aanvallen te weerstaan. Aan de andere kant kon Buik een schot van Du Porto corner werken en Eelman vond de Oudesluizer doelman op zijn plaats. Bij een doorbraak van Oudesluis gaf Voorthuisen de bal fraai door naar Watertor, doch deze struikelde over Heerschap. Texels tweede doelpunt ont stond indirect uit een vrije trap, door Stam goed voor doel geplaatst. Eelman raakte de bal half, waarna Schermer het beter deed en onhoudbaar voor Buik in- kogelde. Texel nam daarna het spel ge heel in handen. De achterhoede van de zwartjes waarin Van Dorsselaar ont brak hieid echter verder stand. (Schager Courant DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. tot en met 29 April 1951: Op werkdagen: Van Texel: 5,30; §6,25, 7,50; 11,50; 14,50; 17,55. Van Den Helder: 6,30; §8,15; 10,30; 13,20 16,20; 19,30. TEXELAARTJES. onder nr. f 0,10 meer. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. in Boekh.) Te k. piima consumptie- rapen en z.g.a.n. graanschof- fels. Gebr. Prins, Eierland Wie ruilt 5 knot donkerrose tederatiewol voor rood. P. v.d. Slikke, Oost 78 Gevr. flinke dienstbode v.d.e.n. Adres te bevr. bur. v.d. blad - Aangeb. een 5 balks eg en slijpsteenonderstel in prima staat. S. J. Witte, Wilhel- minalaan 3, Den Burg Te k. meisjesmantel, kl. dames- maat. z.g.a n. J. Schaatsen- berg, Kaapweg 63, De Koog Verl. linker motorhand schoen, gaande v. Den Burg n. Oosterend. Gaarne terug. Theo v.d. Vis, Kerkplein, Oosterend Voor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden en de ter aardebestelling van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Geertje Bakker echtgen. van P. Dalmeijer betuigen wij onze harte lijke dank. In het bijzon der aan Dr Elias en Zr Harinck voor hun hulp, Ds. Termaat voor zijn troostvolle woorden en verder aan dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen Namens de familie, P. Dalmeijer Oudescliild, Maart 1951. lang uitblijven van een veearts ligt dik wijls aan het verkeerd of onvolledig overbrengen van de boodschap. Het vervoer van dode dieren naar de noodslachtplaats brengt soms nogal moeilijkheden mee, doordat niet iedere vervoerder daarop is ingericht. Verbete ring is zeker nodig, doch zal zeer moei lijk op te lossen zijn. Door de heer Noordijk wordt er nog maals op gewezen, dat afgestorven die ren niet meer moeten worden begraven op de boerderij. Hij dringt er met klem op aan dat deze naar de noodslachtplaats worden vervoerd. Daar worden er nut tige producten van gemaakt. Handela ren die zich hieraan niet stipt houden, zullen in de toekomst een verbaal niet ontlopen. De heer Leber stelt voor een volgende vergadering in de avond te houden, in de hoop )p een betere opkomst De voorzitter acht Februari en Maart lasti ge maanden, want elke avond is er iets te doen en dikwijls zeer belangrijk. Als je alles zou bezoeken, kwam er van naar bed gaan niet veel meer. Nadat uit het jaarverslag was geble ken dat de financiële toestand kernge zond was en de administrateur dank was gebracht voor zijn uitgebreid over zicht, sloot de voorzitter met de beste wensen voor de toekomst. Texelse boys-Nieuws. Uitslagen van Zondag jl: Tex. Boys 1- Rangers 1 4-1; Tex. Boys 2-Tex. Boys 3 5-1; Tex. Boys A-Tex. Boys B 16-0. In een zeer matige wedstrijd heeft ons le weer kans gezien de beide punten in de wacht te slepen. Jn de le helft waren de Boys het meest in de aanval, maar de juiste combinatie was zoek, zodat doelpunten uitbleven. De Rangers onder namen ook diverse aanvallen en wisten een paar maal gevaarlijk door te bre ken, maar ook daar ontbrak het beslis sende schot. Ongeveer 5 min. voor rust werd door goed doorlopen van de mid- voor het le Boysdoeipunt gemaakt 1-0. In de 2e helft kwam er even meer spel in de Boysaanvallen, maar toch duurde het nog een half uur voor de bal door de 1.-binnen in het doel werd ge plaatst 2-0. Vijf mm. daarna kon de Boys aanhang weer juichen, want de bal werd door dezelfde speler m de touwen ge jaagd 3-0. Enkele min. daarna zorgde de r.-buiten voor no. 4 door laag en hard in te schieten. Bij een van de aanvallen van Rangers werd een schot van de R- midvoor door onze achterhoede van rich ting veranderd en de bal rolde langzaam maar zeker in doel: 4-1. Einde. Boys 2 hield het 3de er met 5-1 onder. De Adsp A behaalden met klinkende cijfers een overwinning op Boys B: 16-0. Zondag moet Boys 1 naar Hugo Boys 1. Dit is een zeer belangrijke wedstrijd voor ons le elital. Boys 2 en 3 zijn vrij. Degene die met ons le mee willen als supporters worden verzocht zich uiter lijk Vrijdagavond bij de secretaris op te geven, dit met het oog op het bespreken van de bus. Tijdens de wedstrijd. Zeer tot onze spijt heeft de scheids rechter Zondag jl. hei spel moeten on derbreken om het publiek achter de lijn te zetten. Daarna heeft de secretaris het publiek er weer 'n paar keer op moeten wijzen dat ze op het speelterrein ston den. Dit zat hem hoofdzakelijk bij een deel van de leden en een aantal dames van G.D.S. De betreffende personen wij zen wij er nu op, dat. bij weer voorko men van dergelijke dingen door het be stuur streng opgetreden zal worden TEXELSE MARKT. Den Burg, 12 Maart 1951 Aangevoerd: 1 koe f 650-f 700. 2 graskalveren f 240- f320. 26 biggen f 30-f 45. 45 n. kalveren f 40-f60. PREDIKBEURTEN. N. H. GEMEENTE DEN BURG. As. Vrijdagavond 8 uur Herv Man- nenvereniging in Eben Haëzer Willem Wijngaarden en Petronella Hofland hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden op Vrijdag 30 Maart 1951, v m. 11,45 uur te Den Burg, Texel Kerkelijke inzegening n.m* 12,15 uur in de Geref kerk te Den Burg, door de Weleerw. Heer Ds A. F. Goedendorp. Den Hoorn 19, Texel Delftweg 148, Overschie Geen receptie Toekomstig adres: Hoofd weg E 43, Eierland, Texel. Langs deze weg betui gen wij ouze oprechte dank aan allen, die bij het over lijden van onze geliefde Vrouw, Moeder en Groot moeder TRIINTJE KOOIMAN- BRUIN blijk van belangstelling hebben gegeven In het bijzonder aan de Weleerw. Heer Termaat voor de troostwoorden tot ons gesproken, Dr Feike- ma en Zr Harinck voor hun onvermoeide hulp, verder aan buren, dragers en kleedoplegsters Familie KOOIMAN en BREMER Enige kennisgeving voor Texel Met grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van ons Dochtertje Maartje (Marja) W. W1LDEBOER D. WILDEBOER- Vlaming Westerbuurt 118,Oosterend Texel, 12 Maart 1951. Zaterdag 17 Maart ho pen onze lieve Opa en Oma C. DOGGER en C DOGGER-Drijver de dag te herdenken dat zij voor 35 jaar in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun liefhebbende kleinkin deren SIEM, SUZY en KEESJE Wegens ziekte geen receptie zijn wij genoodzaakt ZADELMAKERII

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2