V,. en voor a I Uw v drukwerk naar Drukkerij Texelse Oourant I Wethouder De Waard sprak voor de P.v.d.A. Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika Wijkgebouw Witte Kruis bestond 40 jaar Uit de Dierenwereld Hoeveel zal de wol in de komende Zomer waard Moet opnieuw een distributie zijn? van wol woiden verwacht? „Dolly' Woensdagavond hield de afdeling Den Hoorn van de P. v. d. Arbeid haar jaar lijkse vergadering in Loodsmanswelva ren. De voorzitter, de heer D. Pool open de met een woord van welkom, speciaal tot wethouder De Waard, die deze avond iets zou vertellen over de Partij van de Arbeid en wel over de doorbraak, herin nering en verwachting. Bestuursverkiezing: De heer D. Pool werd bij acclamatie tot voorzitter herko zen en de heer A. de Leeuw tot bestuurs lid, tevens tot afgevaardigde van de afd. Den Hoorn naar de fractievergadering. Daarna begon de heer De Waard zijn praatje. (De opkomst was gering). Spre ker vond het goed dat wij ons verdiepen in het politieke leven omdat in de tegen woordige tijd de politiek ons niet onver schillig moet laten en omdat wij door verschillende factoren er toch bij betrok ken zijn. Doorbraak kwam in 1945 door het samengaan van drie politieke richtin gen, hoofdzakelijk dooi de drang tot sa menwerking, veroorzaakt door oorlog en bezetting, die de tegenstellingen deed vervagen en tevens een lichtpunt bracht omdat men juist daardoor dichter bij el kaar kwam. De grote vraag was nu op welke manier wij nu constructief konden werken, hoewel men in het begin eerst niet goed wist waar men moest begin nen en waar men moest eindigen, maar de wil tot vernieuwing, dus de daad was er. Na de Nederlandse volksbewe ging en besprekingen met andere partij en, kwam op 9 Febr. 1946 de Partij v.d Arbeid tot stand. De doorbraak was dus een feit. Dit heeft verheldering gebracht voor links en rechts en heeft het klasse element opgeheven. Was het voorheen moeilijk voor andersdenkenden zich bij een andere partij aan te sluiten, door de P. v.d. A is dit radicaal opgeheven door haar streven naar gerechtigheid en vrij te zijn in levensbeschouwing. Dit is de weg die onze partij moet volgen, door ge zamenlijk de moeilijkheden op te van gen, want door zich te isoleren bereikt men, en vooral in deze tijd, niets. Wij willen komen van man tot man, wij wil len in de beste zin volkspartij zijn door eerbied en naastenliefde voor elkander. Ook de samenwerking en gedachtenwis- seling van werknemer en werkgever wordt door onze partij in de hand ge werkt al wil ik hier niet mee zeggen, dat alle moeilijkheden uit de weg zijn geruimd, maar een open oog voor deze moeilijkheden is de beste manier om de ze voor beide partijen en langs een vreedzame weg op te lossen. Dit is door braak. Onze partij is geboren toen ons land ontredderd was, wat Professor Schermerhorn zo kernachtig noemde ,,wij moeten eerst puinruimen en mest kruien" en wanneer wij dit niet gedaan hadden, was het communisme niet te houden geweest. Zeker, ons ledental is aan schommelingen onderhevig geweest, maar we kunnen met trots constateren dat dit nu v/eer gestadig groeit. Wij le ven in een tijd vol moeilijkheden en deze zullen hoogstwaarschijnlijk nog worden verzwaard, maar toch willen wij niet te rug maar met volle kracht vooruit wat dus betekent geestelijke vrijheid en eer biediging van de medemens. Doorbraak is geen tijdelijk verschijn sel, zo ging spreker voort, maar ligt in de lijn der ontwikkeling en kan niet, door welke partij ook, worden tegenge houden, dus vooral de jongeren roep ik toe met volle kracht vooruit. Het oude is gestorven, het nieuwe komt! Hiermede besloot de heer De Waard onder aandachtig gehoor, zijn bezielende rede. De heer C. Dogger kon ook met volle tevredenheid getuigen, dat hij, alhoe wel hij bij de oprichting van de P. v.d.A. had gedacht: „Het wordt niets", nu toch eerlijkheidshalve moest zeggen, dat de innige samenwerking tussen diverse mannen die vroeger waren gescheiden, voor hem een verheugend verschijnsel was. De voorzitter sloot met een woord van hartelijke dank voor het onder houdend >n helder beloog van de heer De Waard deze alleszins vruchtdragen de vergadering. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL Van 5-10 Maart werden aangevoerd 103115 stuks eieren. De prijs per kg aan de pluimveehouders bedroeg f 2,05. Vo rig jaar werden in dezelfde periode aan gevoerd 96,185 stuks De kg prijs be droeg toen f 1,95. DE GELEERDEN ZIJN HET NIET MET ELKAAR EENS. Zowel het Vrije Volk als de Harlinger Courant hebben een gezellige rubriek, waarin heel veel raad wordt gegeven. De Harlinger Courant beweegt zich op elk denkbaar terrein onder de titel „U kunt niet alles weten", het Vrije Volk geeft antwoord in zijn „Medische vra- genrubriek". Deze week nemen zij bei den vet haar onder de loupe Het Vrije Volk schrijft: Mej. W. G. S. te Eiudhoven. Zelfs de vetste haren en hoofdhuid worden bij goed wassen en uitspoelen schoon. Wie erg vet haar heeft wasse het haar elke week. Zo nodig tussentijds inwrijven met een weinig salicylspiritus. Maar de Harlinger Courant zegt: Vet haar niet te veel wassen. Men sen die last hebben van vet haar, was sen dit uit narigheid caarover, dikwijls. Het is echter veel beter om uw haar met rust te laten en het dan eens „droog" te poederen. Bij elke drogist is een goede droogpoeder te verkrijgen. door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden). 29. Langzaam nam de „opblazer" de vorm van een... leuningstoel aan! Toen nog even een buisje dichtgebonden en klaar was Kees. Op dezelfde manier fabriceerde de professor nog 'n stoel, 'n tafel en 'n zitbankje. „Niets bijzonders", zei hij, toen ze even i?.ter op hun gemak zaten te schransen. „Je kan van alles op blazen: eenden, varkens, ballen dus waarom geen ameublement?" 30 „Ongezellig is 't hier anders niet!" zei de* kapitein, om zich heen kijkend. Maar het volgend ogenblik sprong hij met een schreeuw overeind: een afgrij selijke slang had zien om allebei z'n be nen gekronkeld! En het mooiste was, z'n vrienden lieten hem zomaar holderde bolder in de steek! NIEUWE FOTO'S Wij zijn blij dat wij weer zoveel brief jes-voor-de-foto mochten ontvangen. Zo als wij Woensdag 7 Maart al schreven, krijgen de jongens en meisjes, die in April en Mei a.s. zes jaar of ouder wor den, voorrang. Er waren er zoveel dat zij die nog geen zes of ouder worden al di rect afvielen, nog voor wij aan het loten toe waren! Maar die komen natuurlijk volgend jaar aan de beurt! Er was ook een briefje van een jongetje, dat vorig jaar al op de foto was geweest, jammer genoeg kunnen wij niet ieder jaar op nieuw een foto van hetzelfde jongetje of meisje maken! Vrijdagmiddag gaan we nieuwe foto's maken, om half vier beginnen we. Wie buiten Den Burg wonen verwachten wij Zaterdagochtend tussen half negen en 12 uur. Hier volgen de namen: Harry Wuis; Gerda Michels; Willy Geus, Joke en Co Witte; Juultje Schilp- zand, Sieb Keijser, Marjan Bakker (Neem je je zusje mee, samen op een plaatje?); Astrid, Ellen en Jannie Lap, Jannie van den Berg; Corrie en Alie Go- mes; Jan en Bobbie Dros, Mien de Waard Eddie Stiekema, Hans Velthuis; Gretha Dijt; Kees, Marius en Japie Dijt, (met z'n drieën dus); Irma Savelkouls; Tineke Oele; Tineke en Larja de Jong. Vorige maand was het 40 jaar gele den, dat het Wijkgebouw van het Witte Kruis, aan de Witte Kruislaan te Den Burg werd ingewijd. De zich in het ge bouw bevindende gedenksteen van zwart marmerglas draagt het volgende op schrift: „Dit gebouw gesticht door de af deling Texel van het Witte Kruis tot le niging van ziekten en nooden, is inge wijd den 15den Februari 191J, in de hoop deze afdeling moge blijven bloeien en in wijden kring zegen verspreiden onder de lijdende menschheid. De oprichters, oud-bestuursleden en bestuursleden: Adr Wagemaker, voorz., L J. Kikkert, secr., J. D Daalder, D C. Dros, Q Huyser, J. de Jongh, Aug. C. Keijser, G. D. Kik kert, M. Kikkert, K. Kuiper, C. Kuip, R. S Kuperus, J. Mak, H Over, W. C. Reij, C. J. Roeper, P. Stoepker, M. de Waard, Th. J. Zoetmuller. Deze gedenksteen is aangeboden door „Een ei is een ei', maar een Ooster kip legde dezer dagen een ei van 220 gram. Dat is dus driemaal het normale ge wicht! Als die hen dat zo volhoudt bij een normaal rantsoen voeder, moeten wij die reuze eieren maar netjes laten uitbroeden, misschien komt er dan een ras, dat bijzonder grote eieren legt en de pluimveehouders krijgen dan misschien weer wat hoger prijs voor de producten! Waarom bovengenoemde hen zo'n ko lossaal ei heeft gelegd is (ons) niet be kend. Evenmin begrijpen we waarom die twee hoenders, behorende tot een toom kippen van boerderij „De Strooppot" avond aan avond in een bij het kippen hok staande (bladerloze) boom klimmen om daarin de nacht door te brengen. Op 2 meter afstand staat een keurig, wa terdicht hok. Enfin, als dat tweetal er zich kiplekker bij gevoelt, willen wij ons van alle critiek onthouden. De dierenwe reld is (voor ons) trouwens een wonder lijke wereld wèl begrijpen wij waar om onze muizen na het eten van kat ver vangende tarwe een ander kosthuis heb ben gezocht! Daarvoor zijn we dankbaar, want pension houden zonder ooit een duit terug te zien, ligt ons niet. Intussen zijn sommige kieviten al eni germate aan het schermen en dat had den wij al verwacht, want „De kievit legt in Maart, Al vriest het op z'n staart!" OVER-COMPLEET AAN KATTEN Nu het voorjaar nadert werden er weer zeer \eel jonge nesten katten ge vormd waarvoor veelal geen plaats is. De diertjes worden nogal eens als speelgoed aan kinderen gegeven, of anders worden het op latere leeftijd zwervers en dan laat zich het vaak bittere einde van de viervoetertjes gemakkelijk denken. Het is daarom, dat Dierenbescherming er de aandacht op vestigt om in de eer ste plaats zoveel mogelijk te trachten het vormen van de nesten te voorkomen en in de tweede plaats, als er eenmaal jon ge katten zijn, waarvoor geen goed te huis kan worden gevonden, ze liefst on middellijk na de geboorte te doen insla pen. Men kan dat doen, door de hulp in te roepen van een dierenarts of bij een plaatselijk dierenasyl, dan wel door de diertjes onmiddellijk na de geboorte in lauw water onder te houden. Men houde dit alles buiten het oog en medeweten van de kinderen. Ned. Ver. tot Bescherming v. Dieren. mr. W. F. Hiddingh, burgemeester". Deze prachtige steen heeft u misschien nog nooit gezien! Geen wonder, hij is in het gebouw zelf aangebracht en wel te gen de achtermuur van het magazijn. In de voorgevel vinden wij een steen waarop staat: „Eerste steen gelegd door Elisabeth Augustina Wagemaker op 8 October 1911". „Tot concierge voor het nieuwe gebouw, tevens magazijnmeester werden benoemd de heer Joh. Boogaard en Echtgenote. Tot vervulling der be doelde betrekking hadden zich 13 sollici tanten aangemeld", aldus berichtte de Tesselaar op Donderdag 9 Februari 1911 R. C. H. GEHULDIGD Wij lezen in de Nieuwe Haarlemse Courant van 5 Maart: Het is Zaterdag een ware feestdag ge worden voor de jubilerende R.C.H. te Haarlem. Dat van hemde en ver de feli citaties binnenkwamen werd wel zeer duidelijk onderstreept toen de heer P. Meindersma, voorzitter van de vierde klasser N.-Hollandse Voetbalbond, de sportvereniging Cocksdorp, R. C. H. ge luk kwam wensen. De voorzitter van R. C. H., de heer De Geus had speciaal voor De Cocksdorp een hartelijk woord Vein dank voor deze op hoge prijs ge stelde belangstelling. UITSLAG VERLOTING Dinsdagavond vond in Hotel „Op Duin" onder veel belangstelling de trek king plaats van de verloting, georgani seerd door de Doopsgezinde Zusterkring. De le en 2e prijs, een wandkleed en een slaapzak, werden gewonnen door de fam. P. Eelman, de 3e prijs, een boom stam, gebakken door mw. Wuis, won de heer M. Koorn. Den Burg. Een door mw. Wullink beschikbaar gestelde taart, die Amerikaans werd verkocht, bracht f 22,30 op. Na afloop van de trekking vertoonde Ds. Van Veen een aardig' filmpje over „de Doopsgezinde Ge meente vroeger en nu". Er zijn in Nederland ongeveer 182,000 wolleverende schapen, zo vertelde Ir. J. A. Haverhals in een causerie, die hij hield op de algemene vergadering van het Texels Schapenstamboek voor N.- Holland. Ieder van deze schapen levert een vacht van ongeveer 4,5 kg., zodat de Nederlandse wolproductie mag worden aangeslagen op ruim 800.000 kg. Het spreekt vanzelf dat de schapen- houders, die dus onze Nederlandse wol leveranciers zijn, zich wel graag af en toe op de hoogte willen stellen van de prijzen van hun product Dat is echter niet zo heel gemakkelijk. Want niet al leen zijn ei in de wol tal van soorten, daarnaast moet rekening worden ge houden met allerlei omstandigheden, waaraan velen niet direct denken. Op de wereldmarkt bestaat een En gelse benummering van de soorten, die loopt van 36 tot 100, waarbij No. 36 de grofste en No. 100 de allerfijnste wol is. Nederland komt aan de markt met vijf soorten, te weten: III, II, I, 0 en 00. Wan neer men nu bedenkt, dat de soorten I, 0 en 00 ongeveer overeenkomen met de Engelse nummers 50 tot 56, terwijl II en III grover zijn, dan is het duidelijk, dat slechts heel enkele soorten van de we reldmarkt in aanmerking komen om met de onze te worden vergeleken. Wat wij produceren is de zgn. cross bred wol, de fijnste soorten worden Me- rino-wollen genoemd. Wil men gaan vergelijken, dan kunnen onze soorten worden gesteld naast die uit Nieuw-Zeelend en naast verschillende soorten uit Zuid-Amerika. Overigens zijn de noteringen voor ge wassen wol. Bij dit wassen gaat onge veer 40 pcï. verloren, zodat de prijzen voor de ruwe wol moeten worden her leid tot 60 pet. rendement. Ten slotte moet alles dan nog worden omgerekend in guldens. Bij een en ander moet nog worden be dacht, dat de landen van het Zuidelijk halfrond aan de marlet komen met hun wol, wanneer het hier winter is.. Over het algemeen is het kleine beetje wol. dat wij produceren, wel te verkopen, we zijn echter afhankelijk van de prijzen van een half jaar eerder. In Juni 1950 was de wolprijs ongeveer tweemaal zo hoog als een jaar daarvoor en sedertdien is ze geregeld blijven stij— gen. Hoe het zal zijn in de komende zomer? Daarvan valt nog weinig te zeggen. Overal op de wereld wordt druk gecon fereerd over de distributie van tal van goederen. Tot welk resultaat dit zal voe- ren ten aanzien van de wol is nog niet bekend. De vraag of het zal komen tot distributie van textiel met regerings-in- name is echter gewettigd. Zekerheid be staat echter allerminst en dus valt ook niets te zeggen omtrent het hoe en het wanneer van deze eventueel te treffen maatregelen. Met voldoening stelde spreker vast. dat de Nederlandse schapenhouderij in de Nederlandse wolfederatie een hechte organisatie bezit, die 80 pet. van de Ne derlandse wol inneemt Deze zal er in hoge mate toe kunnen bijdragen, dat de prijzen redelijk en stabiel blijven. S. V- De Koog. Zondag was het een zware opgaaf voor De Koog, daar het de strijd moest aanbinden tegen Texel 3. In een goede wedstrijd werd met slechts 2-0 verloren. Dit is goed gedaan, mannen, ga zo voort. De strijd was sportief en had een goed gehalte Daarna hadden de spelers van De Koog een zware opga ve om Den Hoorn van de bo venste plaats te drukken. Dit is goed gelukt, de revanche van de nederlaag in Den Hoorn is nu geschied De Koog bleef de meerdere en wist met 5-0 te winnen. De wedstrijd zelf was hard maar goed. Er is hard gewerkt cn dat heeft de door slag gegeven. Voor de rust had De Koog al een voorsprong van 2-0. De voorhoede zat er goed in, beter dan in Den Hoorn. De kansen werden goed benut. Na de rust was De Koog weer het meest in de aanval en wist zij de stand op te voeren tot 5-0. De scheidsrechter had de touw tjes goed in handen en leidde perfect, wat van hem zeer bekend is. Zondag: De Koog 1 uit tegen SVC 2. om half 3, vertrek zie kastje. De Koog 2 is vrij. De adsp. spelen a s. Zaterdag uit tegen Tex. Boys A om 4 uur Afdeling handbal. Ook de ciames heoben tegen ZDH ge speeld maar zij verloren met 4-2. Doch het had erger gekund: er speelden 2 nieuwe leden mee. Onze keepster moet wat meer proberen lage ballen te stop pen, dan v/as het nog beter afgelopen. We zullen hopen dat de zieken weer gauw beter zijn en we weer met het vol ledige elftal mogen \erschijnen. Ver moedelijk Zondag met de heren mee naar de dames van SVC om dit te be kampen. Zaterdagmiddag 4 uur trainen. Dames, la.en we het nog één keer pro beren, komt zoveel mogelijk en laat de keepster vooral komen, dan kunnen we eens wat lage ballen proberen met haar! Afgesproken tot Zaterdag dan, houdt de sport hoog. FEUILLETON 15.) Het sein klonk, dat de deelnemers zich naar de start moesten begeven Max groette en verdween. Kinderachtig hè, zei Dol; waarom is-ie nu opeens zo dwars? Kind, mijnheer is uit z'n hum, óf hij is jaloers Neem het niet zo zwaar, Dol, heus, vanavond is hij wel weer bij gedraaid. Geloof je? Natuurlijk". Je zult zien, hoe fijn je nog met hem danst. Hoewel dit denkbeeld Dol even op fleurde, waren nóch de tot in de perfec tie uitgevoerde Salom, Kristiania, Tele- mark en Stemmknstianan, nóch de vele complimentjes over hun costuums, in .staat, de lichte ontstemming, die Max in haar had opgewekt, de eerste uren weg te nemen. Eerst bij de gezamenlijke tocht, waarbij zij als nieuwelinge een keurig figuur sloeg en heel weinig viel, voelde ze de haar aangeboren vrolijk heid geheel terugkeren en het duurde niet lang of de korte grappen van ,,het matroosje" werkten aanstekelijk op het gehele gezelschap. Dol wroette in haar kast en haalde na inspannend zoeken een paar aardige zwart suède schoentjes te voorschijn. Triomfantelijke hield ze die in de hoog te: Beeldjes, hè? Dat is toch heel wat an ders dan die lompe skischoenen. Ge woon een idylle om weer eens te dan sen! Ik hoop nu maar dat die muziek wat is. 'k Zag zoeven in de gauwigheid een paar van die hoempa's; stel je voor, ze spelen alleen ouwe walsen? Dan glij ik subiet uit met die schoentjes. Ik kan in twee maten maar één keer draaien, dus dat wordt dan vast een fiasco! We zullen wel zien. Het zal heus wel ge zellig worden. Ans lachte. Kind, maak je niet zo druk. Ik ben toch zo opgewonden; ik heb net een gevoel alsof ik direct ontplof' Crimineel, wat zal ik me opdoffen! 't Is te hopen dat het gewaardeerd wordt, zei Ans droog. Je zult zien, ze herkennen me niet meer. Ik maak een paar grote krullen op het hoofd, dat staat niet zo kinderachtig en dan die hemelse jurk aan. Toch leuk van Lettie om me die cadeau te doen! Fijn, dat we al zo bruin zijn, hè? Ans wurmde zich in een gebloemd zij de jurkje. Ook haar tint was donkerder geworden, waardoor de ogen nog blau wer leken Hoewel niet zo mal opgewon den als Dol, voelde ze zich toch in een heerlijke feeststemming. Zeg Dol, maak even vast! En ze draaide haar rug naar Dol toe. Gunst, liet die zich ontvallen, wat een knoopjes. Stel je voor, je moet een- twee-drie naar de trein! Waarom neem je geen ritssluiting? Zo, met één slag, ritsdicht. Heb je ook geen gemier, dat er een knoopje scheef zit. Ziezo, het is gelukt. Ansje, je bent compleet een filmster! Blauwe ogen zijn *och mooier dan bruine, vind ik hoor. Dat komt omdat jezelf bruine hebt, zei Ans wijs. sloeg een kapmantel om en begon zorgvuldig het prachtige blonde haar te borstelen. Leuk was het vanmiddag hè, ging Dol verder. Ik heb gewoon genoten en kan er maar niet over uit; die heerlijke zon hier en die hopen sneeuw! Ik denk, dat ik hier nog maar eventjes blijf; mis schien kunnen ze me in het hotel wel gebruiken, proestte ze. Had jij gedacht, dat Max zo'n ster was? Ik wist gewoon weg niet wat ik zag, zoals hij vanmiddag die slaom won! Enig gewoon. Hij is toch maar een fijne kerel, en de grote ogen staarden dromerig voor zich uit. 't Is geen kunst, vond Ans, als je een geboren en getogen Zwitser bent, om een geweldenaar ie zijn op ski's. Ze worden bijna met ski's aan geboren. Toch is lang niet iedere Zwitser een goed skiër. Kun je nèt denken. Je moet wel degelijk over een dosis moed en een ste>*ke body beschikken. Een bonk op de deur. Komen jullie? 't Waren Rolf en Bert. Ik ben nog lang niet klaar, gilde Dol; ik heb net m'n schoenen aan, dus je begrijpt, eer ik toonbaar ben! Ans zit al te wachten, wel foeterend, maar ze wacht dan toch! Nu, dan gaan wij maar vast. Tot straks Eindelijk was het dan toch zo ver. Na een laatste blik in de spiegel draaide Ans het licht uit en daar gingen ze. Dol in de „hemelse" jurk van zwarte tafzij de met witte kant afgezet en Ans in de bloemetjes. De krullen op Dols hoofd waren ditmaal wonderwel gelukt en me nig oog rustte dan ook met plezier op de meisjes. De eetzaal was onherkenbaar en de hotelier had alle eer van zijn werk. De lange banken waren weggenomen, ronde tafeltjes met bijbehorende uitgesneden stoeltjes, waarop vrolijke cretonnen kussens, stonden aardig langs de muren gerangschikt, sommige bijna geheel aan het oog onttrokken door de grote pal men, weggehaald uit de hall. Een hoek van het vertrek was vrijgemaakt voor het orkest, dat juist een verrukkelijke langzame wals inzette, toen de meisjes binnenkwamen. Rolf en Bert stoven al op haar af en daar zwierden ze reeds. Dol, een beetje stijf vanwege de zwach tel (uit angst voor een standje had ze deze maar omgehouden, hoewel ze het afschuwelijk vond, zoals ze herhaalde malen aan Ans verzekerde); Ans als een kleine lentefee De jongens hadden een aardig hoekje uitgezocht, vanwaar ze een goed gezicht hadden, zowel op de danslustigen als op een gedeelte van de zaal. Kijk, zei Dol vinnig, de ouwe tan gen zijn ook van de partij. Nu, als ze zulke zure gezichten trekken, blijven ze de hele avond zitten. Inderdaad zat niet ver van hen af het hele stelletje bij elkaar. Met nauwslui tende boordjes en saamgekepen lippen zaten ze alles en iedereen op te nemen, af en toe achter haar hand fluisterende opmerkingen makende Plotseling kreeg Dol Max in 't oog. Hij stond, of liever, hing in z'n eentje tegen het buffet, een sigaret verveeld tussen z'n lippen geklemd. Hij was even later dan de meisjes binnengekomen en, toen hij ze daar zo met hun vieren genoeg lijk zag zitten, zei een stem in z'n bin nenste: zie jc wel, ze geeft immers niets om je. Ze vindt het leuk eens met je te flirten, maar verder niet. Ze :s het niet waard om jc druk over haar te maken. Doch toen even later de bruine ogen hem van verre bewonderend aanzagen, bracht hem dit weer in.verwarring. Dol was juist in een geanimeerd ge sprek met Rolf gewikkeld, toen Max voor haar boog. Ze bloosde tot in haar hals en toen Max het magere handje greep, voelde hij haar vingers trillen. Ze dansten voortreffelijk samen en geen van beiden zei een woord. Dols hoofd reikte juist tot zijn schouder en hij rook de frisse geur, die de zwarte krullen om- Houd je veel van dansen? vroeg hij eindelijk. Ik vind het heerlijk, zei Dol zacht en haar ogen straalden hem tegemoet. Wil je de volgende ook nog met mij, of dans je liever nu weer met de anderen? Ik dans het liefste met jou, fluister de Dol en, weer op haar plaats terugge komen, dacht ze, hoe krankzinnig het was geweest om zoiets te zeggen. Enfin, 't was gebeurd en ze was volkomen eer lijk geweest. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4