m rCi) Falcon Big-Ben Gummi Nutsspaarbank Om de macht in Wyoming" f 5,00 Wij besparen U tijd en gel< 3 feiten „De ondergang van de Red Witch" Biljartkampioen schap Texel Met de N.V. T.E.S.O. naar de Matthaus Passion Voor boeken naar Boekhandel Parkstraat Egyptische Algemene Vergadering Jeugdrubriek Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika ACCUMULATORENBEDRIJF .TEXEL' Denkt U er aan A. v. d Slikke flink meisje Texéls Bioscoop Theater Telefoon 27. Twee nette Friese meisjes J. Zwan, Tel. 47 een dagmeisje BRIDGEDRIVE „Dolly' Kohier Naaimachines de beste Uit voorraad leverbaar Handmachines C. B f 275,- Traptafels (inzinkbaar) f350, Salonmeubels (eiken) f 400,- Salonmeubels (old finish) f400,- JAC. BRUIJN, Stenenplaats Den Burg Telefoon 33 te Alkmaar op Zondag 1 April. Aanvang te 14,30 uur Toegangsbewijzen op ons kantoor verkrijgbaar. Reiskosten f4,- van Den Burg tot Alkmaar en te rug Spoedige aanmelding gewenst. N.V. T.E.SÜ. NU IS HET TIJD voor een echte MANTEL geheel dubbel popeline extra reclame van f 49,75 voor f 39,75 MANTELS prima Egyptisch linnen dubbel. Alle maten en kleuren voorradig v.a. f 85,- REGENMANTELS alle kleuren v.a. f 29,75 REGENMANTELS met fijne stof overtrokken v.a. f 16,90 Bijenkorfconfectie is in de peffectie DEN HELDER N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming van Aandeelhouders op Vrijdag 13 April 1951, te 20,30 uur in Hotel „De Oranje boom" te Den Burg. Te behandelen punten: 1 Notulen. 2. Jaarverslag. 3. Aanbieding ontworpen Balans en Ver- lies- en Winstrekening, met toelich ting. 4. Verslag Commissarissen betreffende onderzoek Balans en Verlies- en Winstrekening. 5. Vaststelling Balans en Verlies- en Winstrekening. 6. Verkiezing van een Commissaris. (Af tredend dc heer E. Noordijk, herkies baar). 7. Behandeling van voorstellen van aan deelhouders 8. Rondvraag. De Balans en de Verlies- en Winstreke ning met toelichting alsmede de te be handelen punten liggen van 19 Maart t m. 12 Apul 1951 op werkdagen van 9 uur v.m. tot 12,15 n.m. voor aandeelhou ders ter inzage ten kantore der Onder neming te Den Burg. Volmachten kunnen worden ingeleverd ten kantore der Onderneming van 20 Maart t.m. 9 April 1951 van 9 uur v.m. tot 12.15 n.m. Voorstellen van aandeelhouders moeten met inachtneming van het bepaalde in art. 25 der Statuten, bij de Raad van Commissarissen worden ingeleverd ui terlijk 24 Maart 1951. DE RAAD VAN COMMISSARISSEN. Nr. 89. NELLIE KOORN Nellie viert Maan- dag 19 Maart, haar elfde verjaardag. Zij woont aan de Okusweg H 92 Dennen, post Den Hoorn. Haar moe der schrijft ons, dat ze een echt moe dertje is. Als er niemand thuis is heeft ze alles zo keurig in orde ge maakt. Dan zit ze, net als een grote moeder, met de koffie klaar (er is weer een nieuwe bon geldig. Red.) in een nette kamer en het eten staat ook al te koken Ook heeft Nellie een heel leuk tuintje gemaakt in het bos. waar ze „woont", boven op een hoog duin, met schelpen en dennenappels en mos. Zij verzorgt ook de kippen. Net als Rood kapje gaat ze met haar mandje het bos door gelukkig, dat je op Texel geen boze wolven hebt! Veel plezier, Maandag! AGE KRAMER. door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden). 31. Maar het ergste kwam nog! Terwijl kapitein Klakkebos van angst op en neer stond te springen, kwam er ook nog een grote Deer te voorschijn. In z'n ver bouwereerdheid greep de kapitein een der stoelen, maar daar hij zich met zo'n luchtig meubel niet kon verdedigen, koos hij het hazenpad. Dat was met recht een hazenpad, want hij nam sprongen als een haas' FEUILLETON 32. Maar dc beer had hem in een ogen blik van tijd ingehaald Hap! daar had hij al de kop van de slang te pakken, denkende, dat dat ook ten stuk van de kapitein was. Hij gaf er een flinke ruk aan rrrr! zodat de kapitein als een tol in de rondte draaide, en dat nog wel vlak bij een afgrond. Age wordt Dinsdag 20 Maart, 7 jaar. Hij woont in de Zwaanstraat nr. 4, Den Burg. Age tekent dolgraag en de mooie verfdoos van zijn oudere broer vindt hij dan ook knal. Ook legt hij wel eens stil letjes beslag op diens mecanodoos! Hij is een natuurvriend. Bloemen vindt hij prachtig en onlangs heeft hij moeder op een keurig bouquetje sneeuwklokjes verrast. Bij de school is een sloot, waarin allerlei diertjes zwemmen en daar kan hij lang naar kijken Maar wees voor zichtig. Age, want je bent er al eens in- geduikeld. >s het niet? Veel plezier, Dinsdag! NIEUWE KOFFIEBONNEN. Bon 48!) Algemeen (A- en B-kaarten) en bon 497 Algemeen (D-kaart) zijn aan gewezen voor het kopen van 125 gram koffie Deze bonnen blijven geldig tot 31 Maart. 26 April nieuwe bonaanwijzing. Texelse Boys-Nieuws. Boys 1: C. Hoogenbosch P. Zevenhoven A. Witte N. v. Heeiw. D. Witte P. Reij M. Boogaard, A v. Heerw., H. v. Tonge len, G. Boogaard, S. J. Zijm Res.: P. v Sambeek, T. Hoogenbosch, T. Rijk. Zondag is voor het le elftal een van de belangrijkste wedstrijden van dit sei zoen aangebroken, nl. dc uitwedstrijd te gen de Hugo Boys Dit blijkt ook uit on derstaande stand van de kopgroep: Hugo Boys 1524 J. V. C. 16—24 Tex Boys 15—22 Hollandia T. 14—19 Duinranders 1619 L.S.V.V 12—16 Hieruit blijkt wel Boys, dat als wij een kans willen behouden, deze wedstrijd gewonnen moet worden. Een zeer zware wedstrijd wacht jullie in Heerhugo- waard. Maar tracht door samenspel er van te maken wat in jullie vermogen ligt. Daar Boys 2 en 3 vrij zijn rekenen wij op een behoorlijk aantal supporters. Vertrek om uiterlijk 11,15 uur van de Groeneplaats. Zaterdagmiddag speelt Boys A om 4 u. tegen De Koog A op het Boysveld. De adsp. B gaan bij Oosterend A op bezoek, aanvang 4 uur. Vertrek om 3 u vanaf hoek van De Zwaan per fiets. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag; Palmzondag. H.H. Missen in Den Burg en in Oosterend om 7,30 en 10 uur en in Den Hoorn alleen om. 10 uur Voor de Mis van 10 uur palmwijding en uitdeling en in Pen Burg alleen proces sie. Maandag: 8 u gez. Mis voor de dood- ceel. Dinsdag: ook om 8 u. H. Mis in Oosterend, waarna biechthoren voor de schoolkinderen in Oosterend. Om 3 uur biechthoren v.d. kinderen van Den Burg. Woensdag: cok om 7,30 H. Mis in Den Hoorn, waarna biechthoren v.d. school kinderen van Den Hoorn. Algemene biechtgel. van 4-6,30 en 6,30-9 u. Donder dag: Plechtige H Mis om 8 u. 7,30 Open bare Aanbidding (zie verder Sursum Corda). Vrijdag: plechtigheden om 8 uur. Om 3,30 u. Kruisweg (zie verder Sursum Corda). Zaterdag. 8.30 u Paasmis. Alge mene biechtgel. van 4-6,30 en 6,30-9 uur (Zie verder Sursum Corda). jjlliuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinitini iiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiit. GEVESTIGD E. HAMERSLAG DE KOOG 2. TEL. 61 -X- Reparaties aan alle soorten accu's, ïji Aanschaffing van nieuwe accu's OVER BODIG I Door ons van nieuw binnenwerk voorziene accu's hebben DEZELFDE GARANTIE ALS NIEUWE. -X- Voor iedere in reparatie gegeveD accu wordt er een in bruikleen gegeven. -X- Accu's worden gratis afgehaald en thuisbezorgd. ^lllliiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'aiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiBffliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii will? Heden verkoping van legergoeder en in de schuur van de heer J. H Geus, Schildereinde. ZOMÊRKRACHT WINTERHAARDEN Zorgt dan ook beslist dat de kleine zijn dosis krijgt. Die vitaminenrijkdom is voor groei en kracht onontbeerlijk! Parkstraat Tel. 171 GEVRAAGD Timmer's Bakkerij soliditeit voordeel gerief doen ons aantal spaar ders snel stijgen Kogerstraat 34 Zaterdag 8 uur 4 uur De Western: en Zondagmiddag ff De bittere strijd om de ordening van een nieuwe staat. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag en Maandag 8 uur JOHN WAYNE in Een gigantische avonturenfilm, naar het boek van Garland Roark „Wake of The Red Witch" TOEGANG BOVEN 18 JAAR. KAARTVERKOOP ALS GEWOON. bieden zich aan voor pensionwerk leeftijd 17 j. Inlichtingen Kogerweg 7 (T. Vlaming-Wijbenga) Voor het eerste Kievitsei van Texel. Zoekers doe je best, de Kievit zit met wanten aan op 't nest GEVRAAGD Adres le bev ragen bureau van dit blad Klasse A Seizoen 1950- 1951 te houden in Hotel „De Oranjeboom". Aanvang der wedstrijden HEDEN AVOND 19,30 uur. Vervolgens op Zondag 18 Maart 16,— uur Maan dag 19 Maart 20,00 uur. Dinsdag 20 Maart 20,00 uur, Donderdag 22 Maart 20,00 uur, Vrijdag 23 Maart 20,00 uur, Zaterdag 24 Maart 19,30 uur en Zondag 25 Maart 16,00 uur. Biljartliefhebbers, verzuimt beslist niet deze TITANEN WEDSTRIIDEN bij te wonen De bezetting der deelnemers is sterker DAN OOIT TE VOREN. TOEGANG VRIJ. HET BESTUUR Dinsoag 20 Maart een Bridgedrive in Hotel „Het Witte Huis" in De Koog 's avo ds 8 uur. Inleggeld I 1,50 per paar Aanmelden le De Koog „Het Witte Huis" Aanmel den te Den Burg M. A Idema, Schoonoordweg 41 16.) Als in een droom dansten ze sa men, het leek alsof ze wie weet hoe lang reeds samen gedanst hadden Dol's voet jes maakten in de nog wel zo gevreesde schoenen dc meest ingewikkelde figu ren, zonder ook maar één moment te haperen of uit te glijden. Max' ogen staarden dromerig in dc verte. Hij zag de mensen niet meer. Een allesoverheer send gevoel van geluk overstroomde hem. nu Dols kopje zo vertrouwelijk te gen zijn schouder rustte. Bjerdi7 Onwil lekeurig verstrakte zijn gezicht even, doch hij dwong zijn gedachten in een andere richting, Bjerdi en wat daarme de samenhing op de achtergrond schui vende, dat kwam later. Alleen dit grote geluk nu genieten en hij trok Dol vaster tegen zich aan. Dol zag menige verwonderde blik, doch wist niet dat deze niet zozeer hun dan sen gold. als wel henzelf. Ze zagen er beiden zó stralend uit, dat het menigeen warm om het hart werd bij het zien van deze gelukkige mensenkinderen. Toen Max haar naar haar plaats te rugbracht, vioeg hij - Heb je mijn trots, de Kerstboom, wel eens gezien? Kerstboom, zei Dol verwonderd, en het is al Maart? Hij lachte en ging verder: Wil je hem zien? Het is heus de moeite waard. Aangezien ik een vrouw ben en dus helemaal niet nieuwsgierig, zou ik dit wonder toch graag aanschouwen. Bij de volgende dans dan Afge-sproken. Dol en Max zochten zich. al dansende, een uitweg naar de hall. Kom, de trap op Crim nrel, staat-ic soms op zolder? Bijna, maar je moet eerst een man tel aantrekken, een dikke. O jé, we gaan naar buiten! Moet ik soms ook nog van schoenen verwisselen? Max lachte Niet nodig, jongedame, haal nu maar even je jas, en hij trok in het voorbijgaan een wollen das van de kapstok Even daarna stond Dol, met kloppend hart. voor een haar onbekende steile trap. Gunst, m Delen we naar bo ven? Je zoekt het hoog hoor, en wat is het hier donker! Ja, zei Max plagend, als je nu bang bent. gaan we weer naar beneden. Bang. smaalde Dol onmiddellijk, niks hoor, al waren er vijf donkere trap pen. En jij bent er toch bij! Ja, maar wie weet, ik kan wel een slechte ketel zijn. Nou, dan merk ik dat wel. O jé, wij zijn inderdaad op zolder. Wat een sensa tie! Wat krijgen we nou? Max had haar opgetild en droeg haar naar een groot raam, dat geheel openstond, tilde haar over de vensterbank en even daarna be landde Dol op een, naar het scheen, ver bazend grote waranda Waar is de boom nu? vroeg ze on geduldig en huiverde even, niet zozeer van de buitenlucht die als een koude stroom op haar neerviel, als wel van het avontuurlijke zo bijna midden in de nacht hier te staan, met alleen die zwij gende donkere bergen om je heen. Kom dan hier bij me, klonk het ant woord van Max en hij sloeg een arm om haar smalle schouders. Ze stonden nu bijna aan de rand van de waranda Kijk, en hij wees recht naar beneden, zie je die ontelbare lichtjes flonkeren? Dat is Farsan. En een stukje daarboven? Du> lichtjes zijn veel groter, dat is mijn woonplaats, Felz. Links daarvan zie je er een massa 't lijkt een klein figuur van sterretjes, die dicht aaneengesloten zijn, dat is het grote sanatorium voor longlijders. En, als je je nu omdraait, heb je aan ónze kant een bijna gelijk aantal, als kleine flambouwen. Zie je wel? Op verschillende plaatsen, doch bijna overal! En boven je? Ze keken bei den omhoog en zagen een egaal donkere hemel, bezaaid met grote en kleine ster ren De maan stond v/onderlijk zacht en gaaf te midden van uat geflonker. Het leek Dol iets van een andere wereld; deze doodse stilte, alleen verlevendigd door het geschitter van de ontelbare lichtpuntjes en als in een droom hoorde ze Max zeggen: dit noem ik altijd ónze Kerstboom, en er klonk een zweem van trots in zijn stem, om zijn mooie land. Hij keek naar Dol en zag de bruine ogen als zwarte vlekken in het door het maanlicht beschenen opgeheven gezicht je, doch hij zag ook de traan, die stil langs haar wang neeidrupte. Dolly, fluisterde hij. Ze draaide zich een weinig om en, haar gezichtje naar hem opheffende, zei ze zacht: toe, let er niet op; ik kan er niets aan doen, maar het is zo onbe schrijfelijk mooi! Een ogenblik zochten haar ogen de zijne; toeh kon hij zich niet meer be heersen, nam haar in zijn armen en kus te de betraande ogen Dit, zei hij met jongensachtige verering, dit Dollekind is minstens tven mooi. Een Kerstboom met een échte engel. Jeminé. lig je er al in? We begre pen maar niet, waar je zou uithangen. En Ans keek heel verwonderd naar de zwarte haardos op net kussen. Hoe kun je maar zo rustig in bed kruipen, zon der iets te zeggen en dan moet je die heidense keet hier zien! Een wonderlijk element ben je toch, Dol. Dol hees zich een beetje boven het dekbed uit. Haar ogen richtten zich op Ans en met een smekend stemmetje, dat zo helemaal niet bij de brutale Dol paste, zei ze: Toe, Ans, vit nou niet zo op me, ik ben juist in een zalige stemming, toe bederf dat nu niet! Ans trachtte zwijgend een beetje orde te scheppen in de werkelijk onbeschrij felijke chaos, die verkleedpartijen nu eenmaal m-eebrengen. Dan ging ze voort: Je was natuurlijk bij Max. Toch blijf ik het weinig verstandig van je vinden, Dol, om je zo te laten kennen. Om er zo'n hele avond samen tussenuit te trek ken. Je kent hem niet en wie weet, amu seert hij zich alleen maar met je. En jij? Over twee dagen vertrekken we en wat zul je je onplezierig voelen om op deze manier weg te moeten. Dol sloeg haar armen om de opgetrok ken knieën en boog het hoofd. Ans ver wachtte één van Dols bekende felle re acties; die bleef echter uit en, toen het zielig ineengedoken figuurtje zo zag zitten, geheel omgeven door een massa krullend haar, snelde ze op haar toe en sloeg de armen om haar heen: Dollebol, huil niet! Ik huil niet, antwoordde Dol ge smoord, maar ik vind het zo gemeen, dat jullie me dat niet gunnen. Altijd wordt er op mij gevit; thuis, op kantoor en nu begin jij ook alweer. En juist, nu ik zo'n fijne avond gehad heb. Ans staarde naar de grond: Ik wou al leen, dat je het begreep, Dol. Je weet dat ik het je niet misgun, verre van dat en daarom trek ik mij dat hele gedoe zo aan Ik geef toe, zo in de omgang is Max ontzettend aardig, hartelijk, alles tot je dienst. Maar weet jij, hoe of hij deze af faire beschouwt? En dat. begroot me dan zo als ik jullie samen zie en jij, waar zal dat op uitdraaien? Want, Dol, geloof me, als mannen je niet meer zien, vergeten ze je gauw! Maar Max is niet zo. Ik wéét toch, dat hij het meent. Heeft hij dat gezegd? Neen, klonk het aarzelend met te genzin, dat niet, maar heus.Ans, ik voel, dat hij eerlijk is en dat hij zich niet alleen maar met me amuseert. Het is ook voor nem geen spelletje. (Wordt vervolgd.) ve kl -VI Bit vc de 'e an on n< 70 ok wc da me we >ei es Dn: dei l l nei lei to Hi lei iu en Len ga

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4