O, lekkere koffie... <Pp! 1 VEEVERVOER Uw wil geschiede.... r Grote maten Rijks postspaarbank een geschenkkaart van fl. 1.- Uw naaimachine defect mi linn min mm mm mm mum mm mm mm mm mm hi MATTHAUS PASSION J. S. Bach Grote Kerk Alkmaar li mm mm mm mm mm minium mm mm mm mm mm n Köhler Naaimachines de beste JAC. BRUIJN, Stenenplaats Toneelgroep „HET MASKER" Van een eenvoudige boodschaptas Visitetasjes K .MANTJE IVy Heeft U stof SCHOT RPS g eschenkkaartcn STAATSBOSBEHEER Mantje's Schoenhandel RK.V.V. „TEX. BOYS" „LACHBONBONS" „Dolly" Onze REPATATIEWAGEN komt elke week één dag op Texel, zodat wij Uw machine zo mogelijk aan huis repareren. Monteurs met vakdiploma. Zendt briefkaart aan NAAIMACHINEHANDEL en reparatieinrichting H. J. PIT, OUDESLUIS en wij komen U bezoeken. DIR.CORN. JONKER Zaterdag, 31 Maart 19 uur Zondag, 1 April 14.30 uur Kaarten a f 4,50 en f 3,50 gereserv. en f 2.50 (incl. rechten) bij de Heer J. van der Vlies Den Burg, Texel Moterschip IJstroom vaart 2e Paasdag 10 uur naar Purmerend. Uit voorraad leverbaar Handmachines C. B f 275,- Traptafels (inzinkbaar) f350,- Salonmeubels (eiken) f 400,- Salonmeubels (old finish) f 400,- Den Burg Telefoon 33 ff brengt U in „De Oranjeboom" op: Zaterdag 31 Maart a.s. Met Bal en op Donderdag 5 April a.s. Zonder Bal het aangrijpende toneelstuk van H. Bak ker en E. J M. Terlinge in 4 bedrijven. Entree: Zaterdag f 1,50 en Donderdag f 1,25, belasting inbegrepen. Donateurs worden in de gelegenheid ge steld hun keus te bepalen voor 31 Maart of 5 April. Plaatsbespreken 2e Paasdag voor dona teurs van 11,30 tot 12,30 uur in de grote zaal van De Oranjeboom. Na 12,30 uur vrije verkoop van kaar ten met directe plaatsbespreking. N.B. Donateurskaarten meebrengen s.v.p II met ritssluiting voor slechts f 4,95 tot een fraaie rundbox Canadiënback voor f 59,00, tussen deze prijzen vele tientallen modellen en tussen- prijzen. ook hier in 1001 modellen en prij zen ALLE KLEUREN Reis- en emigrantenkoffers alle maten reeds vanaf f 4,95. Lederwaren Hogerstraat ■- \\\l brengenU BETER BROOD! BROOD-KOEK-EN BANKETBAKKER!! WEVERSTRAAT 20 DEN BURG TE1.2S9 Daar zijn ze dan! MANTELS in de gro te maten. Nog juist op tijd om deze Zomer te kunnen dienen Nu ook voor de flinke fi guren een keurige mantel! En dat reeds voor prijzen vanaf f 58,—Wacht nu geen dag langer meer maar ga direct naar DEN HELDER Wij maken voor U daarvan een costuum Beleefd aanbevelend Gravenstraat 20 en 26 p 1 April a.s. bestaat de Rijkspostspaarbank 70 jaar. Voor millioenen landgenoten zijn in die tijd de letters RPS een ver trouwd begrip geworden. De jarige wil deze belangrijke dag niet ongemerkt voorbij laten gaan - en vooral de jeugdige spaarders daarbij betrekken Aan alle kinderen, die op 1 April 1951 nog geen 13 jaar oud zijn en die een RPS-spaarbankboekje hebben, biedt de Rijkspostspaarbank op zijn verjaardag aan. Voor ieder kind, dat zo'n geschenkkaart wil ontvangen, kan men éénmaal de coupon van deze advertentie, duidelijk en volledig in gevuld, uiterlijk 31 Maart in 'n ongefrankeerde enveloppe opsturen aan de Directeur van de Rijkspostspaarbank, Amsterdam Z. Op de enveloppe moet in de linker bovenhoek „70 jaar RPS" worden geplaatst Zijn er meer kinderen in bet gezin, dan kunnen de ver zoeken om toezending van een geschenkkaart mét de verlangde gegevens en het nummer van de coupon op 'n briefje worden geschreven en bijgesloten. De gesehenkkaarten zullen in de loop van April en Mei worden toegezonden. Ze zijn tot 1 Sept. 1951 geldig en moeten dus vóór die datum worden ingelegd op het spaarbankboekje bij de Geschenk van opvoedende waarde om bij feestelijke gelegenheden aan jongens en meisjes te geven. in de waarden van fl. 1.en fl. '2,50. Het bedrag kan uitsluitend op een spaarbankboekje van de RPS wrorden bijgeschreven. Geschenk- kaarten zijn aan elke postinricbliug verkrijgbaar Hier langs afknippen. Coupon No. 631! Naam Voornamen (voluit) Geboortedatum Straat Woonplaats Spaarbankboekje Kantoornaam Het venten op de gronden van het Staatsbosbeheer is verboden behalve op de hieronder vermelde plaatsen, voor welke de inschrijving voor een vergun ning tot venten hierbij wordt opengesteld a BIJ DE FONTEINSNOL aan één venter in ijswafels. fruit vis. b OP DE STAATSGRONDEN BIJ HET MUSEUM: aan één venter in ijswafels. fruit. vis Ongezegelde inschrijvingsbiljetten voor het jaar 1951 inleveren bij de bosbouwkundig-ambte naar A te De Koog op Texel op 27 Maart 1951 des avonds 8 uur Koopt in de morgenuren, dan koopt U rustiger presenteert U 2e Paasdag in Casino 'n zeer vrolijke Cabaret-avond met Haarlems Radio Cabaret o.l.v. Harry Meijer. BAL NA. Aanvang 7,30 uur. Entree f 1,25 Donateurs f 0.75 Kaartverkoop vanaf lieden aan de zaal. FEUILLETON 18.) De mensen stonden in kleine groe pen voor 't hotel het ongeluk te bespre ken. Rolf, een arm om Ans geslagen, die zenuwachtig snikte, had ook moeite om zich goed te houden. Bert was direct, nadat bekend werd, dat Dol bij een afda lingspoging van de beruchte „Masken- kamm' over de kop geslagen was, met Heinz en enige anderen naar de plaats van het ongeluk gesneld, Ans in de hoe de van Rolf achterlatend. Het was een sombere stoet, die in de verte langzaam naderde. Nog slechts op geringe afstand van het hotel zijnde, verstomde het geroezemoes der stemmen en ieder week eerbiedig terzijde. Op de baar lag Dol. onherkenbaar. Het klets natte zwarte haar viel in zware tressen langs het doodsbleke gezichtje, dat met bloed was besmeurd; de ogen gesloten. Voor altijd? Men vroeg het elkaar fluis terend, doch niemand wist een antwoord te geven. Dt meeste vrouwen konden zich niet meer goed houden, toen ze haar zo zielig zagen liggen. Blijkbaar had Dol zich door haar uitbundige vrolijkheid toch in vele harten een plaatsje ver overd. Voetje voor voetje werd ze naar boven gedragen en in de meest afgele gen kamer van het hotel op bed neerge legd. De dokter uit Farsan was inmid dels gewaarschuwd en kon ieder ogen blik komen. Zwijgend, met de handen in de vèr uitbollende zakken gestoken, stond Max met zijn rug voor het raam en staarde naar de roerloze gestalte op het bed. Jouw schuld, ging het door hem heen Als je dadelijk alles eerlijk had verteld, was dit niet gebeurd Wie weet, heb je wel haar dood op je geweien. Hij zag niet de weinige mensen, die met tragi sche blikken stil bij elkaar stonden, hij zag evenmin Ans, die op haar knieën voor het bed liggende, Dols vingers tus sen haar handen wrijvende, trachtte de koude handen te verwarmen. Hij zag al leen twee ogen, groot en zacht als ster ren. die hem vertelden, hoeveel ze van hem hield. Hoe had hij dit grote geluk, oat hem zo maar was aangewaaid, ge schat? Als een lummel had hij zich ge dragen en o'e straf was dan ook niet uit gebleven. De deur ging open, een kleine dikke man verscheen, een ouderwetse citybag in de hand; achter hem kwam een ver pleegster. Heinz duwde de aanwezigen zacht de deur uit; alleen Ans en hij ble ven. Ook Max was verdwenen. Hij kón er niet bij zijn; dat moordende wachten, om misschien eindelijk te horen, dat de bergen zijn lieveling voor altijd hadden opgeëist! Hij kón niet. Achter zijn rug hoorde hij mensen fluisteren en een ogenblik bekroop hem de lust om zich om te draaien en te schreeuwen: ja. het is zo. Ik heb haar de dood ingejaagd! Zeggen jullie het gerust hardop! Doch hij bedwong zich, liep de trap op naar boven. Intuïtief richtten zijn schreden zich naar de grote waranda. Ook nu flon kerde de Kerstboom met z'n ontelbare lichtjes en de herinnering aan de vorige avond sneed hem door de ziel. Haast on denkbaar, dat zij hier gisteren nog had gestaan en wat was zij hef geweest! Hoe kon alles in zo n korte tijd zó ver anderen? De gedachte kwam in hem op: als ze nu eens beter vverd? Doch scham per lachte hij in zichzelf. Beter? Wie haar daar zo had zien liggen, bebloed en schijnbaar levenloos, wist eigenlijk al, dat van beterschap geen sprake meer kon zijn. Hij klemde z'n handen om het hout der balustrade, een splinter drong in zijn wijsvinger, hij merkte het niet. En plotseling zag hij haar weer voor zich, zoals ze gisteravond hier stond, het gezichtje in vervoering naar hem opge heven, de tranen glinsterend op haar wangen. Een snik welde op in zijn keel en gesmoord kreunde bij: Dolly, vergeef me, heus ik heb je waarachtig liefgehad. Heinz' zoekende ogen vonden in de hoek van de waranda de stille figuur van Max, door het maanlicht scherp af getekend tegen de sombere achtergrond der bergtoppen. Max! riep hij kort. Doodsbleek, met star vertrokken mond kwam Max naderbij: Om Godswil, zeg het niet, bracht hij met moeite uit. Bedaar kerel, er is hoop, hoewel niet veel. Het onderzoek was afgelopen, de dokter had, buiten enkele schrammen, een schedelbasisfractuur geconstateerd, doch de patiënte was nog niet tot be wustzijn gekomen. Door de zware sneeuwval oer laatste dagen was op ver schillende plaatsen de losse sneeuw tot hoger dan twee meter gestegen en een groot geluk was het geweest, dat deze grote sneeuwhopen Dol in haar vaart hadden gestuit, zodat zij als het ware on der de sneeuw doorgeschoven, halver wege was blijven liggen. De dokter met verpleegster zouden voorlopig blijven om Dol geen moment uit het oog te verliezen en ieder moest zich zo rustig mogelijk houden. De be wusteloosheid kon een paar uur, doch ook één, twee dagen duren. En als het langer duurt? fluisterde Max. Heinz antwoordde Jet. doch legde zijn hand bemoedigend op Max's schouder. Kom, je moet niet zo dadelijk het ergste denken. Zoiang er leven is, is er hoop. Ja, maar het is toch alles alleen mijn schuld. En ik had nog wel al het mogelijke willen doen om haar gelukkig te maken Heinz zweeg Het lag hem op de lippen te zeggen, dat hij dit wel eens eerder had mogen bedenken, doch nu was dit aller minst en ogenblik om verwijten te ma ken Kom. zei hij eindelijk, laten we naar beneden gaan. Ik kan niet, klonk het dof van Max's lippen. Al die mensen, die je aan gapen alsof ze me er nog aan moeten herinneren. Ik blijf voorlopig nog hier. Toen Heinz zich, bij de deur gekomen, even omdraaide, stond Max weer in de zelfde houding als waarin hij hem ge vonden had. Het hoofd gebogen, de han den op de balustrade en, de sombere fi guur, omgeven door het schijnsel van de maan, zou hem nog lang in herinnering blijven Zwaar en loom ontwaakte Ans; on rustig en met tussenpozen had ze gesla pen. Soezerig, met een onbewust gevoel van verdriet, zag ze de kamer rond. Plotseling drong zich het hele gebeuren van de vorige dag weer tot haar door. Dol' De dokter was niet erg hoopvol ge weest en had meermalen zijn verwonde ring er over uitgesproken, dat een derge lijk ongeluk kon gebeuren. Zelfs het kleinste kind luisterde met ontzag als het de naam ..Maskenkamm" hoorde en in hotels werd iedere nieuw aangekomen gast gewaarschuwd voor deze gevaarlij ke helling. Hoe het desondanks mogelijk was, dat één der leden van een groot ge zelschap, nog wel onder toezicht van er varen skiërs, bij de ..Maskenkamm" te recht kon komen, was hem een raadsel. Hij schudde zijn grijze hoofd en keek Heinz vreemd aan. Deze stond in het dorp bekend als een der beste leraren van het Kanton, zodat de oude brave dorpsdokter terecht vreesde, dat dit de naam van Heinz geen goed zou doen. Beneden in het dorp werd het voor val nu reeds besproken en de meest fan tastische verhalen over de oorzaak van Dols ongeluk deden de ronde. Daar „On kel Dokter" heel veel met Heinz ophad, speet hem dit te meer en trachtte hij met alle mogelijke slinkse gezegden achter de waarheid te komen, teneinde aan al die geruchten een einde te maken. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4