Oud-Wethouder Vlaming overleden De Boys vierden feest Na een kort ziekbed is oud-wethouder K Vlaming Donderdagmiddag te zijnen huize, Wilhelminalaan 112, Den Burg, in de leeftijd van 68 jaar overleden. De heer Vlaming was van 13 Februari 1924 tot 5 September 1939, dus meer dan 15 jaar, wethouder van de gemeente Texel. Bij zijn benoeming tot wethouder zei Burgemeester Buysing Damsté o.a., dat hij de heer Vlaming als raadslid heeft leren kennen als iemand, wien de zaak ernst is. Dat wekt het vertrouwen ook met de benoemde als wethouder uit stekend te kunnen samengaan, Wethou der R. P. Keijser verklaarde toen dat hij in de heer Vlaming meende te hebben gevonden een uitstekend en rechtvaar dig man om naast hem een wethouders plaats te bezetten. Ja, de heer Vlaming heeft uitstekend werk verricht Daarvan getuigde ook Burgemeester A F. Kamp, op 31 Octo ber 1939. nadat de heer Vlaming schrif telijk had medegedeeld, dat hij zijn func tie als raadslid neerlegde. (De maand te voren was de heer S de Waard hem als wethouder opgevolgd) De burgemeester zei o.a De heer Vlaming had een groot aantal kwaliteiten wat o.a. bleek bij Ko- ninginnef eesten, burgemeesterwisseling en wanneer hij als loco-burgemeester optrad. Zijn toespraken waren ook ora torisch welverzorgd. Werd hem een spe ciale opdracht verstrekt, dan kon men op een gedegen rapport rekenen Hij heeft het bijzonder goed gedaan Reeds in 1919 maakte de heer Vla ming deel uit van de Texelse Vroedschap Stemt a s Zaterdag (17 Mei 1919) An- ti-Revolutionair. Dezer dagen moet ieder Christen toonen, tegen de revolutie te zijn In alle stemmingen kome dat uit. Maakt zwart het eerste hokje van lijst 4 voor de naam K. Vlaming. Het Bestuur der A R. Kiesver.4 Nederland en Oranje te Oosteren i". Aldus een adv. in de Tes- selaar van Woensdag 14 Mei 1919 Voorts stonden op de A R.-lijst de he ren J A. Eel man, J. Kooger Cn C. J Timmer en L. Bakker In 1939 nam de heei Vlaming ook ont slag als Ambtenaar van de Burgerlijke Stand en als voorzitter van de Kleine Boerensteun. ,,Tot het laatst toe heb ik met het grootste genoegen voor de ge meente Texel gewerkt", alduc merkte dc heer Vlaming bij zijn afscheid in 1939 op. Gedurende de jaren, dat de heer Vla ming wethouder was is er zeer veel tot stand gekomen. Dikwijls onder moeilijke omstandigheden, want dc periode 1924- 1939 noemt maar al te vaak de woorden „werkloosheid en steunverlening". „Voor steun in natura aan werklozen wordt crediet verleend" zo lezen wij er gens in oen overzicht met betrekking tot het beleid van Vroedschap en Gemeente bestuur in 1937. Door zijn scherp ver stand en krachtige wil en grote werklust wist de heer Vlaming gelukkig zo goed mogelijk te roeien rnet de riemen die hem onder die omstandigheden ter be schikking stonden Op de Begroting 1935 werd voor werk loosheidsvoorziening f 120,000 uitgetrok ken. (Over 1934 bedroegen de kosten f 97000 en over 1933 f 73,400). In 1935 brengen de lammeren op de eerste markt gemiddeld f4 tot f5 op. Ja, bij de in stallatie van burgemeester Kamp, op Woensdag 11 December 1935, werd door loco-burgemeester Vlaming nog eens na drukkelijk gewezen op de ongunstige Traditiegetrouw werd op de 2e Paas dag in „Casino" de jaarlijkse Boysavond gehouden. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter, de heer Idema. dat deze avonden voorheen door eigen krachten werden verzorgd, doch dit jaar heeft het bestuur gemeend, eens iets an ders te moeten aanb.eden En daarom had men „Haarlem's Radio Cabaret" on der leiding van Harry Meyer geënga geerd. Het gezelschap opende met „Lach- bonbons' Het refrein werd door de zaal medegezongen en de stemming zat er di rect in. Het programma werd afgewis seld met diverse schetsjes, waaraan me dewerkten Trudie Meyer, Harry Meyer en de pianist Harry Bouman Van de schetsjes was wel het meest geslaagd „Misgerekend" en „Moe". Voor de pauze trad Harry Meyer op als sneldichter en in enkele ogenblikken bracht hij een liedje, dat zeer toepasselijk was op de vereniging Vervolgens zagen we Harry Bouman als goocheiaai en bij menige goocheltoer kreeg hij een warm applaus. Ook op de accordeon was hij een kraan. Op verzoek speelde hij „De 3 klokken". Hierna kwam een potpourri en alle aan wezigen deden naar hai telust mee. Har ry Meyer bracht nog „De 21 schimmen". Dit was een episode over de oorlogsjaren. Hierin werden de gevallenen herdacht. Aan het slot werd het Wilhelmus ge speeld, hetgeen door de zaal staande werd aangehoord. Met een vrolijk lied werd deze uitvoering besloten. De Texelse Boys kunnen op een ge slaagde avond terugzien. Met een gezel lig bal werd deze avond beëindigd. Zeer jammer was net, dat achter in de zaal het publiek rumoerig begon te worden, ofschoon de heer Meyer enkele malen om stilte verzocht. Laten deze mensen voortaan bedenken, dat ze niet alleen in de zaal zijn. tijd: „Wij beleven diep ernstige tijden. Ons geliefd eiland is lang geweest .het zgn. „Gouden Boltje". Maar hiervan kan niet meer gesproken worden. De inkom sten van velen onzer, en dus van onze gemeente, lopen zo onrustbarend terug, dat wij de toekomst met zorg tegemoet gaan Nu is de economische inzinking overal te constateren, de werkloosheid neemt overal bijkans nog toe; en het wordt hoe langer hoe moeilijker, een ie der arbeid, brood en een menswaardig bestaan te verschaffen. Op Texel echter hebben ook onze vissersbedrijven een geduchte knak gekregen Voor onze vis sersschepen is een rijk visgebied dat voorheen wel tijdelijk, maar over het al gemeen zeer gunstige resultaten gaf, ge sloten. Onze zeegrasbedrijven, welke normaal een bate van f 80,000 per jaar opbrachten, zijn te loor gegaan. De pak huizen en materialen brengen geen enke le cent meer op, zij zijn waardeloos ge worden. Onze palingvissers, zo vervolg de de heer Vlaming, die voorheen een flink bestaan hadden, zijn reeds straat arm geworden. Onze gehele vissersbevol king, welke vroeger op de Waddenzee met het vissen van garnalen, bot, krui kels, enz., behoorlijk brood kon ver dienen, lijdt een kwijnend bestaan en is bij tijden hier in de werkverschaffing ondergebracht. Onze aardappelen, welke voorheen in de regel gretig werden opge kocht en weggehaald, blijven dikwijls liggen omdat het vervoer hier niet zo vlot kan geschieden en ook de ver voerkosten te hoog zijn in ver gelijking met andere streken, om- leden men gebruik kan maken van het transport over de Afsluitdijk; om per vrachtauto te halen, wat voorheen per schuit geschieden moest. En zo zou den we kunnen doorgaan". Ja, zorgvol waren de tijden, maar wethouder Vlaming bleef trouw op zijn post! „Hij vervulde zijn functie reeds meer dan 15 jaar en deed dat op uitste kende wijze", zo zei burgemeester Kamp in 1939 15 Jaar lang! Het feit, dat de heer Vlaming steeds opnieuw tot wet houder werd benoemd, is een duidelijk bewijs, dat zijn beleid geprezen werd! Na zijn uittreden uit de raad heeft hij nog vele jaren van een welverdiende rust mogen genieten, hij woonde aan de Wilhelminalaan te Den Burg, nadat hij een groot deel van zijn leven als vee houder op Nieuwescnild had geboerd. Maandag zal zijn stoffelijk overschot te Oosterend ter aarde worden besteld. Hii ruste in vrede. BOUWVERGUNNINGEN Behoudens hogere goedkeuring heb ben B. en W. de volgende bouwvergun ningen verleend Jac v. Heerwaarden, Molenstraat, ver bouw woonhuis; G C. Kikkert, de Wes ten, verbouw bedrijfsruimte; Dr J. N. van der Horst, Erven R. D. Keijser en Erven A. G. Bakker bouw dubbel zo merhuis te De Koog. „UIT HET DAGBOEK VAN EEN VERPLEEGSTER" Shirley Yorke is verloofd met een knappe, maar gewetenloze fortuinjager. Als de oorlog uitbreekt vertrekt hij met zijn regiment naar Brits-Indië, Shirley maakt zied in Noord-Afrika verdienste lijk als verpleegster. Als de oorlog voor bij is, betreedt een gelukkige Shirley En gland's bodem, maar daar verneemt zij uit de krant, dat haar verloofde, Gerald, met een oude, schatrijke dame in het hu welijk is getreden Het gelukt haar met deze gemeenheid te verwerken en slechts (Ingezonden mededeling) Last van aennwen! Mijabardt's Zen awtabletten helpen U er overheen. met de uiterste inspanning weet haar vriendin te bereiken, dat zij in haar werk vergetelheid zoekt. Voor haar wordt de beproeving des te groter, als zij de vrouw van haar vroegere verloof de verplegen moet. Vele ingewikkelde situaties volgen Shirley wordt later be schuldigd ven moord op de vrouw van Gerald, maai haar onschuld wordt be wezen. En aaarna wacht haar een geluk kige toekomst als zij ingaat op Dr. Na pier's huwelijksaanzoek en uitgeput en gelaten haar lot in handen van de trou we medicus legt. „HEILIG JAAR 1950" Op 26 Mei 1949 werd de wereld uitge nodigd om op pelgrimstocht naar Rome te gaan In een afkondiging van 1300 Latijnse woorden werd deze uitnodiging van Paus Pius XII op perkament ge bracht. De Heilige Vader zelf typte haar op een eenvoudige kofferschrijfmachine in zijn werkkamer Komt allen naar Rome in dit Jubel en Boetejaar. Vereert allen de plaats, waar de Piins der Apostelen begraven ligt. Ziet de historische kerken, monu menten van eeuwenoude wijding. Be zoekt ons aller Vader, die met open ar men en open hart wacht. Trekt op om er de Hemelse rijkdommen te vergaren"' Met de honderdduizenden is ook de filmcamera op pelgrimstocht naar en door Rome gegaan en alle ceremomen van het Heilig Jaar zijn in beeld ge bracht. Men krijgt een beeld van de religieuze verheffing rondom de eeuwi ge Sint Pieter, een beeld, dat door de Pelgrimstocht der Mensheid ter ere van het Jubeljaar 1950 een wel zeer bijzon dere betekenis krijgt Nimmer gaf de ca mera een zo intieme werkelijkheid als die van hot Heilig Jaar. 1950 Neerlands Nieuws. O.a.; Wedstrijden om het Nationaal Kampioenschap van tennis-leraren in de Hoofdstad Oefening „Crescendo" op de Veluwe Einde van de Kabinets-crisis. Buitenlands Nieuws. O.a Vorstelijke voorjaarsmode. Heli- coptère met straalaandrijving. Massa motorraces in Daytona Beach. EERVOL ONTSLAG VERLEEND Met ingang van 1 April 1951 is aan mej. N. Westdorp te Oudeschild, eervol ontslag verleend als klerk ter gemeente secretarie alhier. HET VARKEN EN DE STROOPPOT Mr. N. W A. van Eijk beschrijft in het Maart-nr. van „De Speelwagen" twee Texelse legenden (Hoornderweg en Strooppot.) TOONKAMER De manufacturer P. S. Kuiper, Oos terend, heeft in de Kerkstraat een toon- kamer ingericht. U ziet er een keur van karpetten, matten, lopers, overgordijnen, zeil, vitrage, tafelkleden, enz. ONDERSCHEIDINGEN Door de Minister van Oorlog is aan: C Boon, Oudeschild; J. J. Gieles, B 147; C. Koorn, K 89: A Krotje, Oosterend; C. v. Leeuwen, O 179; J. List, K 71, A. Vla ming, C 12, de onderscheiding van O. en V uitgereikt. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 19 t.m 24 Maart 1951 337 kg bot; 547 kg garnalen' 62 kg ka beljauw, 1582 kg schar; 4352 kg schol; 287 kg tarbot 4159 kg tong; 367 kg wul ken, 3141 kg wijting, 541 kg kruikels; Vz kg zalm; 120 kg vispuf, 34891 kg zeester ren. UITGEBREID Met ingang van Maandag 2 April a. s. wordt de dienstregeling van de N.V. T.E. S O. Maandags met één dienst uitgebreid: om 6,25 van Texel en om 8,15 van Den Helder. (In totaal dus zesmaal van en naar Texel). GEDIPLOMEERD Gistermiddag is na de openbare eind- les aan alle negen leerlingen van de 4e klas van de Lagere Landbouwschool het diploma uitgereikt. De geslaagden wa ren: Jan N. Bak.ker, „Buitenheim", met hoogste aantal punten, precies 1 punt te kort voor aantekening „Met zeer veel vrucht!", P. Rutten, Eendracht, Wim Witte C.Pzn., Oosterend; Koos Haarsma, Het Noorden. Ben Boogaard, Zevenhui zen; Piet Hin, Dijkmanshuizen, allen „met veel vrucht"; Hein Tjepkema, P.H. Polder; Thijs Smit, Zevenhuizen en Piet Kuiper, Oost, allen „met vrucht". Donderdagavond werden na de open bare eindles de diploma's uitgereikt aan hen, die de motorcursus van de Lagere Landbouwschool hebben gevolgd De lessen waren gegeven door de heren B. Paagman en P. Schoorl. Er was met 19 leerlingen gestart, 15 van hen namen aan de examens deel en 12 hunner ver wierven het begeerde diploma. Dit wa ren: J. Huisman Tzn Berkhoeve", C. Smit, „Heidehof"; Jaap Boogaard, Ze venhuizen; Klaas van Strien. Eierland; Kees Mantje, „Rembrandt"; Klaas Lap, De Hemmer; Johan A. Witte, „Bloem- wijk", Wim van Heerwaarden, Minister Ruysweg K 99; J. J Kager, Het Noor den, Anne Terpstra, Zuidhaffel; Thijs v Heerwaarden, „Langebos" en André Hin, Dijkmanshuizen S. V. Oosterend. Hedenmiddag Tex Boys B-Oosterend A. aanvang 3,30 uur Vertrek van Oos terend 2,30 uur. Morgen Oosterend 1- Winkel 3, aanvang 2.30 uur. Zelfde elf tal. S. V. Texel. Zaterdag (heden): Texel C-De Koog A, aanvang 4 uur. Morgen: Westfriezen-Texel, aanvang half drie, vertrek bus 11,20 uur van Ho tel De Graaf. Texel: B. Heerschap G. Wilner H. du Porto H. Neijens H. Boon N. Veldstra C Schermer, Bob Bakker, P. Eelman, P. Stoepker, P. Stam Reserve: Jn Dekker. SRC 2-Texel 2, om 2,30 uur, vertrek bus 11,20 uur van Hotel De Graaf. Texel 3-De Koog 2, aanvang 2,30 uur. Helder A-Texel A, om 9 uur, vertrek bus 7,20 uur van de Groeneplaats. Texelse Boys-Nieuws. Zondag a.s gaat Boys 1 bij J.V.C. op bezoek. Dit is een zware opgaaf, Boys. Bij goed weer gaan we op de fiets. Ver trek om 11,15 uur Boys 1: C. Hoogenbosch P. Zevenhoven A. Witte N. v. Heerw D Witte P. Reij M Boogaard, A. v. Heerw. S. J. Zijm, Th. Hoogenbosch, G. Boogaard Res.: Jac. v. Heerwaarden. Boy. 2 speelt om 2,30 uur thuis tegen De Koog 1. Boys 3 speelt om 12 uur thuis tegen ZDH 1. Wegens de slechte toestand van het terrein zijn alle twee adsp. wedstrijden afgelast. Voor elftallen zie kastje. Jaarvergadering op Donderdag 19 April a.s., 's avonds 8 uur. Deze vergade ring is zeer belangrijk. ROTKREUPEL BIJ SCHAPEN OP HET EILAND TEXEL. II. Een oplettend schapenhouder zal dan ook zijn dieren controleren op het voor komen van dergelijke harde proppen; uit ervaring weet hij immers, dat het nala ten hiervan het ictkreupel kan doen op treden. Op Texel worden de meeste lamscha- pen na het spenen der lammeren gemol ken; dit melken gaat in de regel tot half September toe door en vindt plaats in de nessen. De weken, gedurende welke de melk- schapen dagelijks twee keer worden ge molken, zijn voor het optreden van de ziekte als een kritieke periode te be schouwen. Aangezien de lammeren en de jaarlin gen voor deze melkvvinning natuurlijk niet in aanmerking komen, wordt het verklaarbaar, dat de ziekte het meest optreedt onder de oudere schapen. Dit wil echter niet zeggen, dat oudere scha pen in meerdere mate vatbaar zijn voor het rotkreupel dan de jongere dieren; alle dieren, jong en oud, zijn naar mijn mening even vatbaar. Gedurende een zomer en herfst met veel regenval breidt de ziekte zich in de regel snel uit, terwijl in een winter met strenge vorst de ziekte in sterke mate afneemt. Veehouders, die de hoefjes van hun wolvee nimmer opknappen en vooral de oudere schapen met verwaarloosde hoefjes laten lopen, werken het optre den der ziekte in de hand. Door een slechte verpleging van de hoornschoe nen treden nl. scheuren in de hoorn- wand en in de zool en al spoedig losse wanden op. Er ontstaan dus ruimten en spleten, waarin de smetstof zich gemak kelijk kan ontwikkelen. Zoals ik reeds opmerkte, openbaart de ziekte zich plotseling en kan zich verba zend snel uitbreiden. Iedere schapenhouder zal dan ook bij het waarnemen van een kreupel schaap in de koppel een onderzoek instellen. In dit onderzoek dient de gehele koppel te worden betrokken. De ziekte openbaart zich dus door kreupelen, begint doorgaans aan één been en breidt zich niet zelden uit tot twee, drie, ja alle benen. Er bestaat geen verschil in gevoelig heid voor de ziekte aan voor- of achter benen; in dit verband moet wel worden opgemerkt, dat bij de rammen, die vanaf 1 October tot Mei op stal worden ge houden, de ziekte altijd begint aan de achterbenen omdat ze geregeld met de hoeven in mest en urine verblijven. Een zeer typisch verschijnsel is het „op de knieën liggen". Daarbij ziet men tijdens het grazen, dat de dieren a.h.w voortkruipen. Ket gevolg hiervan is, dat de knieën van zieke schapen doorgaans met modder zijn besmeurd, een ver schijnsel, dat bij de inspectie van de kop pel direkt in de richting van rotkreupel doet denken. Bij onderzoek van een ziek dier valt direkt een vochtig exceem van de tus- senklauwhuid op, met roodheid en een stinkend geel beslag. Men neemt tevens een eigenaardige reuk waar, die doet denken aan die van bedorven kaas Daarnaast voelt het hoefje te warm aan. Deze symtomen kreupelheid, vochtig exceem van de tussenklauwhuid, ge paard gaande met roodheid van de huid en een karakteristiek stinkend beslag, te warm aanvoelen van het hoefje en het kruipen op de knieën, zijn kenmerkend voor beginnend rotkreupel. Pas wanneer deze verschijnselen zijn opgetreden, treedt aantasting van de hoorn op en wel het eerst van het ach terste gedeelte van de binnenwand. De uitbreiding van de ziekte hangt wat de hoornschoen betreft, in de aller eerste plaats af van de toestand waarin deze verkeert. Is er sprake van verwaar lozing met hoornscheuren en losse wand, met omgekrulde randen van de zijwan den, dan zal de aantasting der hoorn zich snel ontwikkelen en in aansluiting hieraan ook die van de keratogene mem braan. Het klinisch beeld is dan te ver gelijken met dat van een paard met straalkanker. Aangezien de hoefjes van de lammeren steeds gaaf zijn, treedt de ziekte bij deze dieren altijd in goedaar dige vorm op en beperkt zich uitsluitend tot een oppervlakkige ontsteking van de tussenklauwhuid met geringe roodheid en geringe vorming van het bekende stinkende beslag. De hoorn wordt hier nimmer aangeast en de genezing van lammeren is dan ook na een éénmalige hoogstens tweemalige behandeling ver zekerd. Het besnijden van het huefje is bij lammeren overbodig. Algemene ziek teverschijnselen als: veel liggen, niet grazen, niet herkauwen, achter blijven in de koppel, worden practisch niet waargenomen. Alleen bij verwaarloos de gevallen treedt vermagering op. (Wordt vervolgd.) ZWOEGENDE BRUIDEGOM Toen een Texelse bruidegom op de grote dag :-ijn bruidje ging halen, bleef de auto in de modder van de Minister Ruysweg te De Koog steken. Aangezien de motor net niet alleen kon klaar spe len, moesten chauffeur en bruidegom het voertuig uit de brij wegduwen. Op de terugtocht bleef de auto opnieuw vastzitten er. weer nioesten chaffeur en bruigom in actie komen. Ook nu weer gelukte het vrij spoedig „vlot" te komen en zo kon de tocht naar Raadhuis en Kerk weer worden vervolgd. EILAND VOL ROMANTIEK Zoals iedere Donderdagavond werd door Johan Bodegraven via de NCRV bekend gemaakt, met hoeveel schenkin gen het bedrag van de „Haak in" kon worden verhoogd. Ditmaal was er een som bij van f 1275, het resultaat van de jongste actie op Texel. Dit bedrag werd door Barend de Kleine overhandigd. Hij bood bovendien een speelgoedlammetje aan, vervaardigd van Texels lamsvel. De speech was op rijm gezet en daarin werd Texel bezongen als een schoon eiland, volromamiek Vooral zij, die bij het toe ristenverkeer gebaat zijn zullen het ge dicht met plezier beluisterd hebben. VRIJSTELLING VAN DIENST. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter algemene Kennis, dat de Mi nister van Oorlog bij zijn beschikkingen van 22 Maart 1951, nr. 592917 en nr. 593069, verzoeken om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige we gens persoonlijke onmisbaarheid, respec tievelijk van Biem Vlaming, wonende al hier, Oosterend O 53 en van Anthomus Johannes Goeman, wonende alhier, De Waal W 20, heeft afgewezen Tegen deze uitspraken kan iedere be- langhebende uiterlijk de tiende dag na dagtekening van deze bekendmaking in beroep ko nen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingediend, moet met redenen om kleed zijn en bij de Burgemeester wor den ingediend, ter secretarie dezer ge meente. Het behoeft niet op gezegeld pa pier te worden gesteld De Burgemeester zorgt voor doorzending van het verzoek schrift aan de Koningin, die op het be roep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 28 Maart 1951. De Burgemeester van Texel* DE KONING. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER VAN LOON. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 23 tct en met 29 Maart 1951 Geboren: Hendrik zv Pieter Broekman en Cornelia J Krol Aaltje dv Albertus Kiewiet en Geertje van der Wulp. Ondertrouwd' Gene. Getrouwd' Reij er J. Gomes en Meijeri- je van Heerwaarden. Overleden: Jacob Daalder, 59 jaar, chtg. v Jannetje Stark. Gevonden voorwerpen: 1 br. witte want, 1 kop van electrische door, 1 br. gele want, 1 lepeltje (NCRV), 1 br. want. VERTROKKEN PERSONEN. Frits Nijland en gez. v. Oudeschild 59 n. Maartensdijk U„ Prof. Magnuslaan 16. Marten Woudstra, v, Schilderend 60 n. Harlingen, Hoogstr. 29. Greta N Duin- ker, v. Oudeschild 384 n. Castricum. Vin- kenbaan 10. Egbert Winter, v. C. 113 n. Den Helde-, Meeuwenlaan 5 Jan Vla ming en gez. v. C 61 n. Australië. Geert J. Thies en gez. v. Schilderend 54 naar Canada. Jacobus van der Vliet en gez., v. Haffelderweg 4 n. Australië. INGEKOMEN PERSONEN Jacoba J. Lieferink, v. Epe, Vaassen, G 162 n. E 105. Aldert Roos, v. Vlieland B 12 n. B 160. Joseph F. J Veltkamp, v. Amsterdam, Quellijnsiraat 139 n B 6. PREDIKBEURTEN. Zondag 1 April 1951 N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam in Eben Haëzer Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma 19,30 uur Ds. Klijnsma, Jeugddienst Oudeschild n.m. half 3 de Heer C. B. Termaat. Afscheidsdienst Medewerking van het kerkkoor Maandcollecte De Koog 10 uur Ds. Janse De Waal 7,30 uur Ds. Janse Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur Ds. Goedendorp Biduur voor het gewas n.m. 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen Extra collecte De Waal 11,15 uur Ds. van Veen Extra collecte De Koog 19,30 uur Ds. van Veen Extra collecte TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. in Boekh.) onder nr. f 0,10 meer. Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn, Tel. 10. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Heeft U zoggen of kunt U ze gebruiken? Tel. 47 De Koog J. ZWAN Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. 1 p. nw. br. peau dc suede schoenen m. 41 cn 1 p. bruinieren laarzen m. 41. Bremer, Isola Bella Net meisje b.z.a. voor 2 dagen in de week, ook eventueel voor de schoonmaak. Br. onder no. 34 aan bureau v.d. blad Gevr. kleedjesspannen Br. onder no. 35 aan bur. v.d. blad Te k. 2 pers. ledi kant met bed. Adres War- moesstr. 8 Voerbieten te k. H.J. v.d. Geest, P.H. Polder Te k. hondje, beste rat- tenvanger.W. Tuinema Spang Wegens verhuizing te k. aangeb.50 jonge hennen. Best aan de leg. Haven 32, Oude schild Te k. zonnescherm 325 cm. lang, 2-pers. spiraal matras en frame meisjesfiets. Schildereind 8 Te koop 7 kipppn, haan en hok, tevens een schuur. Adres te bevr. bur v.d. blad Te k. aangeb. dames zomermantel z.g.a.n. R. Kikkert-de Smit, Peperstr. 15, Oosterend Te k. een goed onderh. grasmachine en een in prima staat zijnde stofzuiger, merk Efa. Zijlstra Emmalaan 98, Den Burg Te k. 1 dressoir, 6 stoelen m. tafel. Warmocsstraat 64 Wie heeft mijn cape gevon den? Donkerblauw en grijs van binnen. Krijn Hopman „De Wulp", De Koog Te k. een partijtje stoksnijbonen en dubbele stamslabouen en nog wat tuinbonen bij W. Boon, Kogerweg 19 Tc k. gevr. een partijtje voer- aardappelen P Keijser, Schil derweg Willen de leden van Geitfokver. en andere gegadigde per omgaande alsnog opgeven hoeveel stamboek lammeren zij wen sen. De secretaris Te k ongev.3000kg. best gew. hooi te k. gevr. een licht lopende bakfiets Kogerstr. 48 Den Burg Te k. 2 afgekalfde vaarzen A. van Lenten P.H. Polder H 19.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2