D.E.K. vergaderde Concert in de Dennen regen de Narcisvlieg Schilderijen passeerden de revue t Kwam in de bus Sport op Texel Voor kleine tuinen Donderdagavond 5 April hield fanfare- corps D.E.K., Den Hoorn, zijn jaarverga dering. De voorzitter, de heer Jb. Kiljan, deelde in zijn openingswoord mede, dat het afgelopen jaar een goed jaar voor de financiën was geweest. Ook waren er echter veel uitgaven gedaan. De secretaris, de heer A. Smit, las hierna de notulen voor, die goed in orde werden bevonden. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat er op 1 Maart 1950 in kas was f 174,89. De ont vangsten waren: kassaldo medegerekend op 1 Maart 1951 f 1610,37 De uitgaven bedroegen f 1463,12, zodat er nu in kas is f 147,25. Hierna volgde een verkiezing. Bij ac clamatie weiden de heren Jn. Kiljan en A. Smit resp. als penningmeester en se cretaris herkozen. Na de pauze volgde de gebruikelijke rondvraag De heer A. Slegh zag gaarne tijdens het seizoen een concert door het corps in de Dennen bij Bosch en Duin". Dit zal in overweging worden genomen. (Een zeer goed idee! Red.) Verder bracht de heer Slegh dank namens het bestuur van de WV voor. de medewerking tijdens het seizoen. Er werd op verzoek van de heer D. Pool be sloten om ook weer een avond „Strijd om de man" te geven ten bate van de kleuterschool. De heer S. Zijm wilde in het belang van de eigen afdeling van de VVV in plaats van tweemaal in Den Burg te gaan spelen, dit slechts éénmaal doen. Hij zag liever een concert meer in eigen dorp. Het onderwerp muzieknis kwam vervolgens aan de orde. De ver gadering was het er algemeen over eens dat er te weinig actie wordt gevoerd, mede doordat enkele leden van het actie comité ons eiland verlaten hebben. Men zou gaarne zien dat c-r enige fanfarele den in dit comité zitting namen. Beslo ten werd eens te vergaderen met het actiecomité. Hierover is het laatste woord nog niet gesproken. Ook over de plaats van de nis. Er werd verder beslo ten bij uitvoeringen de tweede avond op donateurskaarten geen kinderen toe te iaten. Hierna volgde nog een geanimeer de bespreking waarbij diverse onder werpen behandeld werden. Tegen twaal ven sloot de voorzitter deze vergadering met de wens, dat D.E K weer een goed jaar tegemoet zal gaan en dat het corps op het komende concours te Den Oever, 3 Mei, een goed figuur zal slaan. In de vergadering van Bloembollen cultuur, welke Donderdagavond in Hotel Texel werd gehouden, en goed bezocht was, werd onderstaand bestuursvoorstel aangenomen en door alle aanwezigen ondertekend' ,,De ondergetekenden, allen aangeslo ten bij de Keuringsdienst van de Vereni ging ,,De Narcis" verplichten zich tegen over deze Keuringsdienst alsmede te gen over elkander, alle bij hen in het wild groeiende narcissen vóór 1 Mei 1951 op te ruimen. Voorts verplichten zij zich in 1951 al hun narcissenbollen op te rooien en al hun narcissenplantgoed aan een warm waterbehandeling tegen de narcisvlieg te onderwerpen. Zij behouden zich het recht voor om, indien hun dit noodzakelijk mocht blij ken, gehele of gedeeltelijke ontheffing van voornoemde verplichtingen bij de Keuringsdienst aan te vragen. Met de beslissing \an de Keurings dienst in deze gaan zij zonder meer ac- coord" Donderdagavond sprak de heer Ad Blok v.d. Velden in ,,Het Witte Huis" on der auspiciën van de Koger Oranjever eniging over het onderwerp ,,Wat schil derijen ons kunnen zeggen" Als het de bedoeling van de spreker is geweest, zijn gehoor nader tot de schilderkunst te brengen, dan is hij daar in geslaagd. Op voor ieder begrijpelijke wijze werd aan de hand van lichtbeelden verteld over de ontwikkeling van de schilderkunst in de loop der eeuwen. In zijn inleiding betoogde de heer Blok v.d. Velde, dat men bij het beschouwen van schilderijen er onbevangen tegen over dient te staan. Er is geen verkeerde reden om een schilderij mooi te vinden, gevaarlijk is het echter, omdat men niet van het onderwerp haudt, het schilderij te veroordelen Goede schilderijen ge ven méér dan alleen maar het onder werp en juist die afspiegeling van de in nerlijke bewogenheid van de kunstenaar maken hei kunstwerk belangrijk. De gehele beschavingsgeschiedenis, weerspiegeld in schilderijen, zagen we de revue passeren. De bewoners der rotsho len gaven afbeeldingen van de jacht, de oude Egyplenaren beschilderden de mu ren van hun grafkelders. In de middel eeuwen, toen de kunst gebonden was aan de kerk, ontstonden schilderijen, die in hoofdzaak de Bijbelse Geschiedenis aanschouwelijk voorstelden. Na de Re naissance wordt de schilderkunst steeds vrijer, om een hoogtepunt te vinden in onze Gouden Eeuw. Ook de moderne Hollandse schilderijen. de Haagse School en de Franse werden bekeken. De aanwezigen hebben van het gebo- dene zeer genoten en luisterden ge boeid toe, zodat het al laat was, voor iemand daar erg in had. Enkele vragen werden gesteld, o.a. de kwestie-Vanmegeren-Vermeer en de Va- der-en-Zoon van Ouburg. Hieruit ont stond een levendige gedachtenwisseling, waaruit de mening van de schilder dui delijk naar voren kwam. De voorzitter der Oranjevereniiging, de heer Akkerman, die de avond ook had geopend, sloot deze met enkele wel gemeende woorden van dank aan de spreker. 't Is nu twaalf jaar reeds geleden, (Vóór de laatste oorloq dus) Dat ik in cfe Tesselaar vroeg, Of er ook een brievenbus Ergens neergezet kon worden In het Westen van Oost'rend, Aangezien de dorpelingen Moesten loDen naar het end. Wanneer zij iets moesten posten, Of men moest zo handig zijn. Om Thijs Reuvers op te vangen, Doch die kans was dikwijls klein. En nu lees ik daar waiempel Dat de brievenbus er IS! Wat een uitkomst voor Jan Brouwer, Piet van Niek en Van der Vis En de and're Westbewoners, Die, daar komt het toch op aan, 's Avonds laat nog op hun koesen Naar de bus toe kunnen gaan. 'k Neem voor Tante Pos mijn pet af, Die in zulk een korte tijd Dit verzoek heeft ingewilligd Doch dit is maar malligheid. Ik ben blij dat Oosterend nu Oók een bus heeft in de West, En nu heb ik, naar uw mening, Al weer lang genoeg geklest. HUIB DE RIJMELAAR. Wie lacht daar???? (Ingezonden mededeling) Op mijn verzoek werd de Vereniging „Noodslachting" lid van de Coop. Am sterdamse Huidenclub. Hier volgen de prijzen: Koehuiden van f70 t.m. f120. Schapenhuiden van f 24,50 t.m. f 60. Kalveren van f 12 t.m. 23,50 Lammeren f 2,50 per stuk Over al deze prijzen kan nog nabeta ling volgen. Hangt u een kaartje aan de melkbus en wij komen halen. Of bel op tel. 47, De Koog. J. ZWAN. Wanneer u bovendien zelf aanvoert, ontvangt u daarvoor zelf de aanvoerpre- mie: schaap f2,Kalf f2.lam f 0,25. enz. PREMIEVERLENING KLEINE BEDRIJVEN Wij willen een misverstand, dat vooral ontstaan is door mededelingen op de laatst gehouden vergadering van de Vereniging voor tbc-bestrijding even recht zetten. Op deze vergadering werd nl. gespro ken over de verstrekking van een pre mie aan Kleine Boerenbedrijven, die hun minderwaardig rundvee zouden oprui men en daarvoor in de plaats hoogwaar dig vee gingen aankopen. De heer Rempt, directeur van de Povmciale Gezond heidsdienst heeft op bedoelde vergadering de kleine boeren opgewekt van deze re geling gebruik te maken. Toen één der aanwezigen mededeelde, dat in het district van de Rijksland- bouwconsulent voor Noordelijk N.-Hol- land deze regeling niet gold is de indruk gewekt, dat dit te wijten was aan on voldoende medewerking van bedoelde consulent. Hiervan nu is geen sprake! ..Den Haag" heeft genoemde mogelijk heid van veeverbetering dit jaar slechts als proef in een viertal consulentschap pen opgesteld. Eén van deze consulent schappen :s het Zuidelijk deel van onze provincie, dat ressorteert onder de Rijks- landbouwconsulent te Purmerend. De heer Rempt was op het tijdstip, waarop genoemde vergadering gehouden werd, niet voldoende met deze zaak op de hoogte en als gevolg hiervan is dit mis verstand ontstaan. Op verzoek van de Rijkslandbouwconsulent te Schagen is dit misverstand hiermede recht gezet C .v. Gr. „ZWARTE WILLEM" KOMT IN „CASINO" Blijkens een adv. in dit nummer zal de R.K. Toneelvereniging „Sint Jan" op 15 April a.s. opvoeren net toneelstuk „Zwar te Willem". Een spel uit de mijnstreek in Limburg en waarin het leven en werken voor het dagelijks brood en de strijd tot verbetering van het levenslot der „koem- pels" door de schrijver op gevoelvolle wijze wordt uitgebeeld. VERANTTVOORDING „HAAK IN ACTIE". Ontvangsten: Opbrengst kaarten f 456,75 Opbrengst kerk f 163,27 Collecte dorpen f 452,93 Diverse giften f 324,62 f 1397,57 Onkosten f 155,06 Netto opbrengst f 1242,51 f 1397,57 VROUW EN MOEDER Naar wij vernemen zal onder deze ti tel een nieuw bopk verschijnen ter gele genheid van Moederdag 1951 (13 Mei a.s.). Het is een boeiend boek. gegrepen zó uit het volle leven zelf Het is ge schreven dóór en vóór moeders. Dóór maeders, die midden in het leven staan, nl. door Jo Kalmijn-Spierenburg, Dr. M H Albronda-van der Nagel (pre sidente Ned. Chr. Vrouwenbond), A. Knoppers-Valkenier. Dr. F. T. Diemer- Lindeboom. e.a. Deze bekwame mede werksters behandelen, eenvoudig en aantrekkelijk, vragen en problemen, waarover elke vrouw praat en denkt, zo als: MoederschapMoeder en Kind Opvoeding Schoolproblemen Puber teitsjaren Verhouding tassen Man en Vrouw Moeder en het verenigingsle ven De liefde weg? Geboortebeper king Sleur in het huwelijksleven Sexuele vraagstukken Als Moeder ouder wordt. Het boek is een nuttige en passende steun voor de Vrouw en Moeder van nu. Het verschijnt bij de uitgevers La Ri- vière Voorhoeve te Zwolle, alwaar vo rig jaar het Moederdagboek „Wij vrou wen van vandaag" door L. A. Lever- Brouwer is verschenen, hiervan is in middels de derde druk al verschenen. S. V. Texel. Zondag 8 April (morgen), Texel-Wa- tervogels, aanvang half drie. Texel: B. Heerschap G. Wilner W. Langeveld H. Neijens H. Boon N. Veldstra C. Schermer, Bob Bakker, P. Eelman, P. Stoepker, P. Stam Res.: H. du Porto, D Huizinga. Randers 2-Texel 2, aanvang 2,30 uur, vertrek bus 11,20 u. van Hotel De Graaf. Texel 3-Tex Boys 3, om 12 uur. HRC A-Texel A, aanvang 9,30 uur, vertrek bus 7,20 uur van Groeneplaats. Zaterdag (heden): Texel C-Tex. Boys A, aanvang 4 uur. HRC Welpen A-Texel Welpen A, ver trek bus 11,20 uur van Groeneplaats HRC Welpen B-Texel Welpen B, ver trek bus 11,20 uur van Groeneplaats. Texelse Boys-Nieuws. Zondag: Hugo Boys 1-Tex. Boys 1. Ver trek 11,15 uur van de Groeneplaats. Boys 1: C. Hoogenbosch P. Zevenhoven A. Witte N. v. Heerw. P. Reij G. Boogaard M. Boogaard, A. v. Heerw., D. Witte, S. J. Zijm, Th. Rijk Boys 2 gaat uit naar ZDH 1. Vertrek om 1,45 uur per fiets vanaf De Zwaan. Het 3e speelt uit tegen Texel 3, aan vang 12 uur. Zaterdagmiddag om 4 uur speelt Boys A uit tegen Texel C. Om 4. uur Boys B uit tegen Oosterend A. De Boys vertrekken om 3 uur vanaf De Zwaan per fiets. De toewijzing voor de wedstrijd Hol- land-Belgie hebben we ontvangen. Jam mer genoeg niet voldoende om allen, die zich hebben opgegeven een kaart te ver strekken. Daarom wordt er Zondag na de Hoogmis geloot in „Casino". S-V. De Koog, afd. Handbal- Morgen speelt de handbalafdeling De Koog tegen De Cocksdopp. Vertrek en tijd zie adv. Cocksdorp. Vertrek bus met het le elftal De Koog. INGEKOMEN PERSONEN Cornelis F. Gottschal en gez. van Vel- sen, Driehuizerkerkweg 87 n. Den Hoorn 87 Catharina M. Dekker v. Andijk, Kleingouw 85 n. Kogerstraat 19a. FAILLISEMCENT In staat van faillissement werd ver klaard W. H. Kissing uit de Koog, rech- ter-commissaris is mr. R. W. J. C. van de Wall-Bake en curator mr. H. Jonker. SCHAPEN HEBBEN GOUDEN VACHTEN En als je dan op Texel komt om iets te horen over schapenfokkerijen kun je ner gens een mals schapenboutje bemachti gen. „Wij eten het niet", vertelt de Texe laar, „in Nederland wordt trouwens heel weinig schapenvlees gegeten. Het afzet gebied voor het vlees ligt vnl. in België, Frankrijk en Engeland". En dat 't scha penvlees iets in de deviezen-melk te brokkelen heeft blijkt uit het feit dat de uitvoer in 1950 ruim tien millioen gul den bedroeg Maar met schapenvlees exporteren kan een schapenboer er onmogelijk ko men De wol is het belangrijkste product voor de fokker, of liever gezegd, zou het belangrijkste product moeten zijn. De schapenfokkers in Nieuw-Zeeland en Australië worden tegenwoordig al scha- penscherende rijk, de wolprijzen zijn met een razende vaart gestegen en zoals het er thans uitziet zullen deze prijzen in de naaste toekomst zachtjes blijven stijgen. De Nederlandse schapenhouders zien de grote mogelijkheden van de wol, de prijzen lokken en ook de exportprijzen voor het vlees zijn begerenswaardig. Maar de Nederlander en nadat wij de bewoners van Texel hebben leren ken nen mogen wij wel zeggen, vooral de Texelaar bekijkt de zaak van de nuchte re kant In Australië en Nieuw-Zeeland hebben de boeren niet te vechten tegen gebrek aan ruimte, in het overbevolkte Nederland echter is dit punt een on overkomelijke moeilijkheid. Het schaap met zijn gouden vacht verteert weinig veevoeder naar verhouding heeft het erg veel ruimte in de wei nodig en dat laat ste is iets waar de Nederlandse boer niet dik in zit. Toch zijn er nog enkele boeren te vinden die hun bedrijf alleen met schapen gaande houden. Gaande houden is in dit geval het juiste woord, want het ene jaar leggen zij op hun be drijf geld toe, het andere jaar komen zij met winst door het wolseizoen. Dat de prijzen zozeer gestegen zijn is te wijten aan de oorlog op Korea en de grotere militairisering van de volkeren. Er bleef minder voor de burgerkleding over en de prijs die zich naar vraag en aanbod regelt, moest omhoog. Daarbij komt nog dat zodra de prijs van een of ander product stijgt, men om het hardst gaat hamsteren. Deze gang van zaken is dus de reden en de oorzaak van alle „wol-ellende", want denkt u vooral niet dat alleen de winkelende huisvrouw door deze hoge prijze gedupeerd wordt, ook de grossiers en vooral de winkeliers hebben een zware strop aan deze stij ging, zij kunnen het risico niet nemen hun vaste klanten te verliezen door on aantrekkelijk hoge prijzen bij een wollen vestje of een mantel te plaatsen, dus houden zij de verkoopsprijzen zo laag mogelijk terwijl de grossiers daarmee geen rekening kunnen houden. Het Texelse schaap, dat over de hele wereld een grote naam heeft weten te veroveren, graast rustig over de Texelse weiden en trekt zich van alle romp slomp om zijn millioenenvacht niets aan. En over het kleine eiland wordt elk geluid overstemd door het geblaat van schapen en lammeren. „Het Texelse volkslied", zegt Dirk vol trots. Hij slaat de voederzak over de schouder en stapt met zijn rubberlaarzen door de vette weiden. DAN RIJDT U VEILIG! Ter recensie ontvingen wij van het Verbond van Veilig Verkeer een zeer handig boekje, dat u op al uw vragen „Hoe moet het nou eigenlijk?" een zeer duidelijk antwoord geeft. Geen droge reeks voorschriften, maar een alleraar digst verzorgd werkje, overvloeiend van illustraties! Eigenlijk onmisbaar voor alle weggebruikers. De regels van voor rang, in theorie en practijk, het grQte struikelblok, worden glashelder ver klaard. In overeenstemming met het nieuwe Wegenverkeers-Reglement bevat het alle geldige verkeeisborden, -bakens en -lichten in de originele kleuren, als mede de tekens van de verkeerspolitie. Kost slechts f 0,75. Verkrijgbaar in de Boekhandel. Wat zaaien wij in het begin van April? Zodra wij buiten die vroegbloeiende heerster: Forsythia ot Chinese Klokje zien bloeien, overdekt met hel-gele bloempjes, terwijl de takken nog geen of heel weinig groene blaadjes vertonen, dan weten we, dat het zachtere weer niet lang. meer op zich zal laten wachten! Lahyrus, die ons zulke prachige, wel riekende snijbloemen levert, kan dan ook al spoedig in de volle grond uitgezaaid worden langs kippengaas of latwerk, maar we kunnen ze ook vervroegen door nog in kistjes in huis te zaaien in goed gezeefde bladaarde. Er dient dan vooral gewaakt te worden tegen verdrogen van het zaaisel Het kistje wordt afgedekt met een glasplaatje; tussen glas en ran den van het kistje worden dan een paar dunnê schijfjes kurk gelegd voor venti latie. Bij het uitzaaien in de volle grond en ook kort na het uitzetten van de in huis opgekweekte Lathyrusplantjes zul len de mussen op een afstand gehouden dienen te worden met strak gespannen draadjes garen, omdat ze anders geducht huis kunnen houden onder de jonge plantjes! Ook voor duiven moet worden opgepast en dit geldt cok voor doperw ten, die, vooral in :?tadstuinen, erg van vogels te lijden kunnen hebben. Dit voorjsar is tot nog toe alles behal ve gunstig geweest voor de uitzaai van vroege groenten in de koude grond. Spi nazie. vroege (zomer) wortelen, doperw ten en tuinbonen kunnen ook in het be gin van April nog worden uitgezaaid en nu het weer iets milder wordt, volgen zaai-uien (zoals „Hollandse Strogele", „Bloedrode platte", „Bruine Zeeuwse") en poot- of plantuien (Zwijndrechtse ge le) Zaaiuien worden naderhand uitge dund op afstanden van ca 15 cm.; plant uien worden dadelijk op de gewenste af stand gezet. Op lichte zandgronden komt van de uienteelt overigens niet vaak veel terecht. In de kleine moestuin kweken we bij voorkeur die gewassen, welke het mees te profijt opleveren. Bv geen late, maar wel eerste aanvoer vroege aardappelen, welke we immers kunnen oogsten als de eerste aanvoer van nieuwe aardappelen nog tegen vrij hoge prijzen plaats vindt. Om zo vroeg mogelijk te kunnen oogsten moeten voorgekiemde poters worden ge zet, dus poters, die al tot spruiting zijn gekomen Vroege aardappelen worden uitgeplant op rijen met ca. 40 cm. tus senruimte; de poters leggen we, in ver band, ca. 15 cm. diep met de spruiten zo veel mogelijk naar boven gekeerd, op on derlinge afstanden van 35 tot 45 cm. Het optreden van „aardappelmoeheid" op grote schaal heeft overheidsmaatrege len noodzakelijk gemaakt in zake de aardappelverhouw. Ze'fs particulieren mogen niet meer dan eenderde deel van hun stukje grond met aardappelen be bouwen. Ten slotte een antwoord op de vraag, hoeveel poters men nodig zal hebben. Dit hangt af van het gewicht van de po ters (ca. 30 gram) en dus niet groter be hoeven te zijn dan gemiddeld 3^ cm. in doorsnede. Bij dergelijke afmetingen ko- we op ca VA kg. pootgoed per 10 vier kante meter. Vóór het uitpoten wat patentkali uit strooien en licht onderharken; deze meststof is tevens een uitstekend middel tegen zgn. „blauw". Eventuele vragen worden u gaarne kosteloos beantwoord. TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. inBoekh.) onder nr. f 0,10 meer. Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn, Tel. 10. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. z.g.a.n. radio kleine Philips spotprijs. Weverstr. 22 Wegens plaatsgebrek te k. 2 i.g.st.z. crapeaux. Billijke prijs. Weverstraat 16. Aan huis verkrijgbaar alle Hobbel's tuinzaden en land- bouwzaden Agent R. Kiewiet, De Koog K 55, Texel. Te k. gevr. goed onderhouden kinderwagen. H. Donker, 's Hertogenbosweg 120 A, Eierland. - Te k herenfiets f 25,- N. Schoo, Min. Ruys- weg, De Koog. Gevraagd net meisje 2 dagen per week J. Dob, Z. Eierland Te k. gevr. een beddezak of dun kapokbed. Adres bur. v.d. blad I e k. electr. lampen (w.o. kroon) en rol zeil. Schildereind 40 Te k. 8 kn. groene wol f 3.- p. kn. Te bevr. bur. van dit blad. GROTE BELANGSTELLING VOOR KEES STET Wij vernemen dat de kaarten voor de avond van Kees Stet nagenoeg zijn uit verkocht. Er zijn er volgens de adver tentie nog een 40 te krijgen, maar dan is de grote zaal van De Oranjeboom ook tot in alle hoeken gevuld. Wel een be wijs dat deze Westfriese „Boer" bij de Texelaars in de smaak is gevallen. Hij komt deze keer met een geheel ander programma en met een keur van artis- ten op allerlei gebied. Het wordt een programma met heel veel afwisseling. Men deelde ons nadrukkelijk mede, dat de reeds bestelde kaarten afgehaald moeten worden voor Zaterdag 14 April, opdat aan de kassa geen onnodig ge drang ontstaat en alles zo vlot mogelijk verloopt. Kaarten welke niet zijn afge haald voor Zaterdag zullen op de dag van de uitvoering worden verkocht. Er zal eveneens serieus getracht worden om 8 uur te beginnen in verband met het lange programma. Men kome dus op tijd, opdat men de deur niet gesloten vindt. „UW WIL GESCHIEDE. Ook voor de tweede opvoering van „Uw wil geschiede" door de toneel groep „Het Masker" bestond grote be langstelling: de zaal was Donderdag avond uitstekend bezet en er werd weer uitnemend gespeeld. JACHT OP METALEN (Van onze Oudeschilder correspondent). De jacht op metalen gaat nog steeds door. Op de Waddenzee en op de Vlie- hors wordt ijverig gespeurd naar plaat sen, waar een vliegtuig kan zijn neerge komen. Deze week brachten de TX 2 en de TX 57 ieder weer een vliegtuigmotor aan. Ze waren te zwaar om binnenboord gehesen te worden en hingen voor aan het schip. Met behulp van een lier van de V.T.B. werden de gevaarten op de ka de gehesen. (Het zou prachtig zijn als men de op brengst van de wrakstukken, na aftrek der bergingskosten, aan de Stichting '40- '45 ter hand stelde. Red PREDIKBEURTEN. Zondag 8 April 1951 N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam in Eben Haëzer Maundcollecte v.d. kerkvoogdij n.m. 7,30 Eerw. Heer H Veldhuis, in de Doopsgez. kerk. Jeugddienst Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Oudeschild 19,30 uur Ds. Klijnsma De Waal 10 uur Ds. Jrmse De Koog n.m drie uur Ds. Janse Bediening H. Doop Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Zuid-Eieriand n.m 3,15 uur Ds. Soesan GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur Ds. Goedendorp n.m. 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 9 uur Jeugddienst. A.s. Donderdagavond Zusterkring. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER SCHALKWIJK. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 30 Maart tot en met 5 April 1951 Geboren: Geertruida Henriëtte d v Maarten P. Reuvers en Hermina M. Wirtz. Johannes Maria en Reinier Jozpf zoons van Jacob Witte en Johanna G. van Sambeek. Jantje Hendrina Paulina dv Dirk H. Keijser en Jantje Siebenga. Martha Elisabeth dv Klaas de Waard en Aaltje Visser. Ondertrouwd: Gene Getrouwd'Jacob Hin en Cornelia M B. Borgstede Willem Wijngaarden en Pe- tronella Hofland. Hendrik Dijt en Geer truida Witte. Joseph Visser en Hetwig M. Kingma. Overleden: Klaas Vlaming, 68 jaar, wedn. v. M. J Daalder. Jan Mets, 67 jaar wedn. v. A. Schagen. Gevonden voorwerpen: 1 portefeuille m. inh., 1 poederdoos, 1 lederen knielaars, 1 kinder boodschap- penmandje met klompsokje, 1 speldje (kerkje Den Hoorn), 1 zilveren kettinkje met kruisje, 1 duimstok. Job van Hoorn en Nies Westdorp hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Vrij dag 20 April a s., n.m. 2,30 uur ten Raadhuize te Texel. De Cocksdorp 107 Oudeschild 182 Texel, April 1951. Receptie op de trouwdag van 4-6 uur in „Het Eigen Gebouw" te Oude schild. Toekomstig adres: Molenstraat 28, Den Burg, Texel. JAN VAN DER PIJL en RIET RUIS geven mede namens we derzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 21 April 1951, te Den Burg, Texel. Receptie: Dirkshom, Kade B 106, 8 April van 3-5 uur. Receptie: Den Burg, Waaldeiweg 49, 15 April van 4-6 uur. Toekomstig adres: „Fle- vo", Schilderend 101, Den Burg, Texel. GEBOREN Edwin Jozef Zoon van A. BAKKER-Verberne J BAKKER Jzn. Den Hoorn, 4 April 1951. Met blijdschap geven we U kennis van de ge boorte van onze Zoon Frederik T. v.d. STAR-Kalis G. v.d STAR Tijdelijk: „Huize Marris Stella", De Cocksdorp. Texel, 4 April 1951. 15 April a.s. hopen onze geliefde Ouders P. v. Sikkeleras en G. v. Sikkeleras- Burger hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat ze nog vele jaren gespaard mogen blijven, is de wens van hun liefhebbende Kinderen |OOP en COBIE Gelegenheid tot feliciteren van 4 tot 6 uur. Oudeschild, 7 April 1951.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2