Vooruitzichten voor de schapen- bedrijven zeer gunstig Kerkgebouw van de voormalige Geref. Kerk in hersteld verband te Oostetend wordt gedemonteerd Voorverkoop scheer '51 Heldere kinderzang klonk door grote zaal Uitbreiding wolveestapel wordt geadviseerd Wat is er te doen? Speeltuin wordt 19 Mei feestelijk geopendI De fa. Jb. Drijver is begonnen met het demonteren van het kerkgebouw der voormalige Geref. Kerk in H.V. te Oos terend. Zoals bekend heeft de Geref. Kerk van Den Burg dit gebouw gekocht om het vrijkomende materiaal te ge bruiken bij de bouw van een eigen kerk in Plan-Zuid (Den Burg). Daartoe heeft zij op 9 Februari jl. van de ge meente 2072 m2 grond gekocht (voor kerk en joastorie,De kerk, welke u hierboven ziet, werd op 23 Februari 1931 door Ds. Buskes ingewijd. GROOT AANTAL DODE LAMMEREN Het aantal dode lammeren is zeer groot. Aan de Noodslachting zijn reeds niet minder dan 1700 gestorven lamme ren aangevoerd. Zo'n groot verlies heeft de Texelse wolveehouderij nog niet ge kend. POKKEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat gele genheid wordt gegeven tot kosteloze in enting en herinenting tegen pokken voor kinderen :n de navolgende plaatsen: De Waal, Dinsdag 17 April a.s. te 14 uur in de o.l. school; De Koog, Woensdag 18 April a.s. te 14 uur in de o.l. school. Den Hoorn, Donderdag 19 April a.s. 14 uur in de o.l. school. Oudeschild, Donderdag 19 April a. r te 15 uur in de o.l. school. Den Burg, Vrijdag 20 April a.s. te 11 uur in de o.l. school. Zuid-Eierland, Donderdag 19 April a.s. te 13 uur in de o.l. school. Midden-Eierland, Donderdag 19 April a.s. te 14,30 uur in de o.l. school. De Cocksdorp, Donderdag 19 April a.s. te 15 uur in de o.l. school. Oosterend, Vrijdag 20 April a.s. te 9,30 uur in dc dokterswoning. Ten einde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, die nen trouwboekjes, waarin de namen van de betreffende kinderen zijn opgeno men, te worden medegebracht. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen voor het bereiken van één jaar ingeënt dienen te zijn Bij deze inenting zal echter ook gele genheid bestaan om kinderen, hoewel reeds ouder dan één jaar, die tot op he den nog niet werden ingeënt, te laten in enten. Texel, 10 April 1951. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. DE MOSSELVISSERIJ IN DE WADDENZEE Om de opbrengst der pachtprijzen van de mosselbanken in Zeeland niet ongun stig te beïnvloeden mochten Wadden zeemossels voorheen niet naar België en Frankrijk worden geëxporteerd en be stond er daardoor weinig reden aan de mosselcultures in de Waddenzee uitbrei ding te geven. Nu de mosselcultuur in de Zeeuwse wateren door de parusiet vernietigd zijn, komt de zaak er anders voor te liggen en ligt het in de bedoeling de Waddenzee zo intensief mogelijk te gaan benutten voor de aanplant van mossels. Daarbij is het een epen vraag of de Waddenzee op de duur wel gevrijwaard zal blijven voor de parasiet. Deze heeft zich reeds voortgeteeld tot aan de Deense wateren toe en de noor delijke wadden in Nederlands gebied zijn ook reeds besmet. Er bestaat een kleine kans, dat het woelige water van de Wadden voor de parasiet onvoldoen de levensmogelijkheden biedt, maar het is afwachten af dat inderdaad het geval zal zijn. Inmiddels ligt het in de bedoeling van de Visserij-inspectie een 25-tal percelen in de Wadden uit te geven aan Zeeuw se vissers. Mocht blijken dat de mossel- visserij op de Wadden mogelijk blijft, dan is het met ondenkbaar, dat zich op de duur een aantal Zeeuwse gezinnen definitief in Harlingen gaat vestigen, al zullen dat er zeker geen 200 zijn. Voor dien zullen er echter nog heel wat moei lijkheden moeten worden overwonnen. Vooral het verkrijgen van voldoende onbesmet mosselzaad brengt de nodige zorgen met zich mee. Naar wij vernamen worden de Zeeuw se oester-cultures niet door de parasiet bedreigd, zodat die niet naar de Wadden zeebodem behoeven te worden overge plant. Feit is, dat de Wadden zeer goede mogelijkheden bieden voor Oestercultu res. Momenteel zal men daarmee echter zeker niet beginnen omdat met het oes terzaad ook de mossel parasiet naar de Wadden zouden worden overgebracht. (Harlinger Courant.) INGEZONDEN 7 April '51. P H. Polder H 24. Geachte iedactie, gelieve dit te plaat sen in uw veelgelezen blad. Met enige verbazing heb ik het on derschrift van de redactie gelezen bij het bericht „Jacht op Metalen" d.d. 7 April 1951, waarin wordt gezegd, dat het prachtig zou zijn, als de opbrengst van de wrakstukken na aftrek van ber- gingskosten aan de Stichting '40-'45 ter hand zou worden gesteld. Dit zou een mooi gebaar zijn. Maai wat is het doel van hun ijverig speuren, nl. dit, proberen een tijdelijke boterham te verdienen, in een periode dat er cp de Waddenzee geen cent met de visserij is te verdienen. Dit is de zaak waar het om gaat. De Waddenzeevissers zijn door de afalui ting van de Zuiderzee zo gedupeerd en nu nog de sterke stijging van materialen, dan kunt u begrijpen, dat het hoog tijd wordt, dat Texel ook valt in de over bruggingsregeling voor vissers, die op andere plaatsen goed is geregeld. Dankend voor de plaatsruimte, Jn. DOGGER. De heer P Zuurbier, secretaris van de Afdeling N.-Holland van de Ned. Wolfe deratie schiijft ons: Kort geleden heeft de Ned. Wolfedera tie op Texel aan haar leden over scheer 1950 nog 20 pet. nabetaald, terwijl er bo vendien ook nog 10 pet. wordt bijge schreven op ledenkapitaalrekening. Met de voorlopig afgerekende prijs tijdens de wollevering èn deze 30 pet. nabetaling heeft de Ned. Wolfederatie op Texel ge middeld f 5,51 per kg betaald. Vanzelf sprekend zijn daarbij niet meegerekend de voordelen van de textiel voorziening door de Nea. Wolfederatie, zoals het zgn. premie-breigaren wat aan de leve ranciers verstrekt werd. Voor de komende scheer 1951 werden in vóórverkoop reeds hoge prijzen be steed, doch ofschoon de wolveilingen in Melbourne en Londen de vorige weken met meerdere punten tegelijk daalden, stelt de Ned. Wolfederatie haar leden tot 18 April in de gelegenheid scheer '51 in vóórkoop te verkopen voor zelfs de volgende prijzen- kwaliteit 0 f 16,50; kwal. I f 15,en kwal. II f 13,50 bij een rendement van 60. ELECTRISCH NET UITGEBREID De laatste weken heeft de T.E.M. haar net met ruim 6000 meter kabel uitge breid. Aangesloten zijn nu ook: Bargen, de Hollandse weg, weg van Dros' Smede rij naar „Bern" en Spijkhuizen. Totaal 25 aansluitingen van boerderijen en wo ningen. Ook in het Noorden werd het net uitgebreid en nieuwe aansluitingen tot stand gebracht. Aansluiting van „De Noordkaap" bij Oudeschild zal nu ook spoedig volgen: de kabel 13 reeds ge legd. DE HEER C. B. TERMAAT BEVESTIGD TE BEVERWIJK De heer C B. Termaat, overgekomen van Oudeschild, is Zondagmiddag, aldus de Helderse Courant, bevestigd als voor ganger der Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. De bevestiging geschiedde door Ds. A. G. van Wijk, Ned. Herv. predikant te Alkmaar, aan de hand van het zendingsgebod in het Mattheus Evangelie: „Gaat dan heen, onderwijst alle volken". Na de dienst werd het woord gevoerd door Ds. J. Dikboom te Alkmaar, voorzitter van de Prov. Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden, Ds. mr. G. D. Boerlage, N.H. predikant te Uitgeest, en dr. F. W. Fierstra, voorzit ter van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Beverwijk. De heer Termaat dankte met een kort woord voor het hem toegesprokene. De heer Termaat zal gedurende drie dagen per week te Beverwijk werkzaam zijn. De resterende tijd treedt hij op als regionaal secretaris voor Noord-Holland van de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale. VERGADERING BLOEMBOLLEN CULTUUR J.l. Donderdag hield deze Vereniging in De Lindeboom een goed bezochte ver gadering. In zijn openingswoord zei de voorzitter, dat de waterschade toch nog meevalt. Wanneer we van de Sions 70 pet. telen van het gewas van vorig jaar, mogen we tevreden zijn. Met de handel gaat het nog niet vlot. Toch staat het er voor, dat Duitsland nog heel wat neemt. De beschrijvingsbrief noemde de voor zitter vrij onbelangrijk. Als afgevaardigden naar Haarlem gaan de heren Tatenhove en M. Dijker. Het voorstel van het hoofdbestuur om de stemmentabel te wijzigen werd aan genomen. Over de rekening en verant woording en de begroting vroeg niemand het woord, deze werden dus aangeno men. Ook het voorstel Overveen-Bloe- mendaal om 's morgens om 11 uur te vergaderen, werd aangenomen Na deze vlugge afwerking van de be schrijvingsbrief kwam een bestuurs voorstel ter sprake wat tot doel had alle narcissenopslag, in tuinen en bosjes enz. bij de leden op te ruimen vóór 1 Mei, en waarin de leden zich voor de Keurings dienst en ten opzichte van elkander ver binden om in 1951 al hun narcissen op te rooien en aan een warmwaterbehande ling te onderwerpen. Indien nodig kan de Keuringsdienst „De Narcis" hiervan ontheffing verlenen. Dit voorstel werd na korte bespreking aangenomen en door alle aanwezigen ondertekend. Aan de Vereniging De Narcis" werd een telegram gezonden waarin de Texel se kwekers hun dank betuigen voor de op Texel genomen maatregelen. Besloten werd om op 21 April naar de Zuid te gaan om het bloemencorso te zien. Bij de rondvraag werd de mogelijk heid besproken om hier een tentoonstel ling te houden van huisbroei-bollen. De meningen hierover liepen zeer uiteen. De voorzitter herinnerde aan de gouden tijd van na de vorige oorlog. Toen is iets dergelijks georganiseerd en het was heel aardig, maar kostte ook heel veel. Nu missen we echter het assortiment van toen. Ten slotte zag men er niet veel in. Er werd ook nogmaals gewezen op de wenselijkheid van een vroegere schouw, vnl. over de hoofdsloten. In de meeste bollenstreken worden de sloten twee maal in een seizoen schoon gemaakt. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. Onlangs schreven wij, dat de Oude schilder jeugd als een lijster zong, nu, de kinderen van Den Burg kunnen het ook best! Dat hebben ze Zaterdagmiddag in „De Oranjeboom" bewezen. Ja, mevrouw Room-Wilkeshuis heeft ons als leidster van de Kinderzang weer een prettige middag bezorgd. Het pro gramma vermeldde het optreden van de Jongste afdeling, de Middelklasse en de Hoogste afdeling. Tot slot was er het kluchtspel met zang De Geleende Koe- kepan. Vele lezers zullen vroeger zelf ook wel aan de kinderzang hebben deel genomen en zich herinneren, dat de voorbereiding, de studie, evenveel pret gaf als de uitvoering zelf! Zo heeft de jeugd niet alleen deze middag, maar ve le middagen veel plezier gehad. En daar gaat het om! Zaterdagmiddag gaven zij dan de ech te uitvoering als overtuigend bewijs, dat zij op de lessen allemaal goed hun best hadden gedaan. Natuurlijk is de een meer begaafd dan de ander, maar het enthousiasme is toch altijd weer over alle linies zeer groot. En de diverse ouders luisterden weer, zoals ook nu, met trots naar wat hun zoon of dochter presteerde. Voor die heel grote zaal! En behalve mevr. Room hebben die ouders ook wel enig recht in alle eer te delen, want thuis zullen zij ook dikwijls een werk zaam aandeel in de studie genomen hebben! Na het openingslied, dat keurig werd gezongen, kwam de jongste afdeling met O, jongens als ik rijk was! Keurig ge daan door Eddy Com'oe, Tonny en Mari- us Gielis De Muizenval werd voorge dragen door Jan Aris van der Slikke. Wiegeliedje door Lidi Reuvers, Henny Huizinga, de zusjes Graaf, Immetje Keij- ser. 't Broekje van Jantje door Siem Koegelberg. Een wandelingetje in de wei door Marja Koora en Pietje Rump. 't Schoenmakertje door Eddy Stiekema Uit vissen door Fransje Pieterse. De middelklasse bracht: Klepper klompjes, door Lida Koorn, Janny Ver meulen en Afke de Boer. Wiegeliedje, door Henny Rump, Margootje de Waal en Tiny Raven. Theevisite, door Mar griet Breeuwer, Ria Kooi, Betty Groot, Tiny Raven. Hengelpartij door Co Vinke, Freddy Graaf en Aris v. Zeijlen. De hoogste afdeling kwam met: Herfst (vogeltje was Beppy Breeuwer; Winter: baanveger Ireentje Brugmans; drie meis jes: Atje Schalkwijk, Sietske Combé, Ireentje Swart. Grootvader, Beppy Breeuwer; Grootmoeder, Henny Vlas; Jacky de Koning, Petertje, Marja Bak ker, Klaas Haspel. Wiegeliedje door Atje Schalkwijk, Jacky de Koning, Ireentje Brugmans. Wiegeliedje, 2-stemmig (snoezig door het koor). Vogeltje fuiet door Ireentje Hogewoning. Leuk toen de eieren open braken en alle vederlichte kuikentjes de wijde wereld gingen inhuppelen. En hierna Tirool, met keurige cos- tuumpjes, waarop de ene effectvolle kleur na de andere gestrooid werd. Tot slot De Geleende Koekepan, een grappig verhaal. En veel spanning. Schoenmaker (Nel v. Swinderen), Vrouw (Annie Weijdt), Buurvrouw (Tiny Eelman), Leerjongen (Janny v. d. Berg), Klanten (Janny Koorn als heer; Ali Geus als boerenknecht: Beppie Breeu wer (spijker in de schoenen); Dokter (Corry Eelman). Een geslaagd festijn. Wij hopen zeer, dat mevrouw Room nog heel veel uit voeringen zal geven. Onze schapenstapel is tijdens en na de oorlog voortdurend verminderd. In 1939 waren er in ons land bijna 700,000 scha pen, waarvan 250,000 fokooien. In 1950 waren er nog slechts rond 390,000 scha pen, waarvan 170,000 fokooien. De tota le schapenstapel is sinds 1939 dus met 45 pet. teruggelopen, terwijl het aantal fokooien ten opzichte van 1939 met 30,000 stuks is verminderd, aldus de heer Ir. H. Verschuyl, Rijksveeteeltcon- sulent, in zijn Maandagavond gehouden radiocauserie. Nederland bezit echter een schapenras, dat zowel een uitstekende producent van vlees als ook van wol is. Dit ras, dat als bakermat het eiland Texel heeft en daar omstreeks 1900 is ontstaan, wordt reeds sinds jaren overal in Nederland gefokt en gehouden. Andere rassen zijn in ons land niet meer van practische betekenis. Het Texelse schaap is een vlees-wol schaap. Hel dier heeft verschillende uit stekende eigenschappen. Het bezit nl een groot aanpassingsvermogen en is sober, zodat het overal gehouden kan worden; het groeit zeer snel, zodat het in korte tijd slachtrrp is. Voorts levert het een behoorlijke hoeveelheid wol, die geschikt is voor kamgarenspinnerijen. Ten slotte levert het Texelse schaap veel vlees van prima kwaliteit. In de na-oorlogse jaren heeft Neder land grote hoeveelheden schapenvlees naar België, FranlÉrijk, Engeland en ook naar Duitsland geëxporteerd Zo werd in 1950 ruim 4 milliocn kg schapenvlees uitgevoerd, hetgeen meer dan 12 milli- oen gulden aan deviezen opbracht. De situatie bij deze export is thans zo, dat de vraag naar schapenvlees veel groter is dan waaraan de Nederlandse produc tie kan voldoen. Ook in verband met de gunstige ex portmogelijkheden van levende schapen bestemd voor de fokkerij in het buiten land, verdient het aanbeveling op de be drijven waar dit mogelijk is, schapen te gaan houden of de schapenstapel te gaan WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL In de week van 2-7 April werden aan gevoerd 117080 stuks eieren. Prijs per kg aan de pluimveehouders bedraagt f 1,75. Vorig jaar werden in dezelfde periode aangevoerd 104,450 stuks. De prijs per kg bedroeg toen ook f 1,75. De aanvoe ren zullen wel het hoogtepunt voor dit jaar hebben bereikt. GERINGERE BELANGSTELLING De belangstelling van de zijde der Texelaars voor de Voorjaarsbeurs te Utrecht is niet zo groot als vorig jaar. Toen reed dc N.V. TESO tweemaal met twee volle bussen naar Utrecht, thans kon zij met totaal twee bussen volstaan. Ook het aantal eilandgenoten, dat zich per taxi naar de Jaarbeurs liet rijden is geringer dan voorheen. GESLAAGD De heer K. Coevert Bzn. slaagde te Amsterdam voor het examen kantoor- stenograaf, 130 lettergrepen. Hij werd hiertoe opgeleid door mej. W J Dijt Cd. Bij het gehouden eindexamen van de R.K. Landbouwwinterschool te Hoorn slaagde onze eilandgenoot de heer Jan Rutten, Eendrachtpolder, met veel vrucht, terwijl onze eilandgenoot, de heer L. van der Geest, P.H. Polder, be vorderd werd naar de 2e klasse. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 6 April: A.: S. BakkerS. Ros 20 B.: Jb. v. Lente-J. Stam 02 C. P. Burger-A. v.d. Slikke 20 C.: D. v. d. Werf-A. Homma 11 A. Homma-J. N. Rijk 20 Kampioenschap Den Burg. J. Vinke-J. Vonk 11 G. Dros-N. de Graaf 11 DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. tot en met 29 April 1951: Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 6,25§; 7,50; 11,50; 14,50; 17,55. Van Den Helder: 6,30; 8,15§; 10.30; 13,20; 16,20; 19,30. Op Zon- en Alg. erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 7,50; 11,50, 17,55; Van Den Helder: 10,30; 13,20; 19,30. Alléén Maandags. TEXELSE SCHAPEN NAAR HET ZUIDELIJK HALFROND In de eerstkomende dagen zullen enke le Texelse fokschapen naar Z.-Amerika vertrekken. Omstreeks 15-18 April gaan 9 ooien en 3 rammen naar Brazilië. Dit zijn de eerste Nederlandse schapen, ooit naar dit land geëxporteerd. Enkele da gen later, omstreeks 20 April volgen dan 20 25 dieren naar Peru. De dieren zijn grotendeels afkomstig van het eiland Texel. Texelse Boys-Nieuws. Wegens dc slechte toestand van de terreinen, werden alle wedstrijden in N.-Holland afgelast. Ook de adsp.-wed- strijden werden Zaterdag afgelast. Voor Zondag geen programma in verband met de wedstrijd Hailand-België. Jaarvergadering. Hiermede herinneren wij de leden nog even aan bovenge- genoemde vergadering welke Donder dag 19 April a.s. wordt gehouden. Houdt deze avond vrij! HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 11 April 0,08 en 0,14. 12 April 0,41 en 0,50. 13 April 1,13 en 1,33. Aan het strand is het ongeveer 1 uur eerder hoog water. uitbreiden. Op vele weide- en gemengde bedrijven kunnen zonder enig bezwaar naast de melkkoeien nog enkele schapen worden aangehouden. Behalve de financiële voordelen, zijn er nog andere voordelen aan het houden van een beperkt aantal schapen verbon den. Een belangrijk voordeel is de ver betering van het grasland. Ten eerste kan men met schapen verschillende on kruiden bestrijden. Belangrijker nog is de verbetermg van de grasmat. Schapen zijn ideale beweiders en kunnen, wan neer zij op de juisle manier geweid worden, nuttig werk verrichten om het weiland te verbeteren. De vooruitzichten voor de schapenfok kerij en -houderij in Nederland zyn momenteel zeer gunstig. Willen wij de mogelijkheden, die op dit gebied liggen, ten volle benutten, dan is het noodzake lijk, dat de schapenstapel in ons land zich^gaat uitbreiden. Komend weekend draait in Texel's Bioscooptheater de film „Tarzan's won- derbron". Donderdag 12 April: „In naam van het Leven", Russisch filmwerk ;n „De Oranjeboom". Vrijdag 13 April: Alg. vergadering aandeelhouders N.V. TESO. Feestavond in „Eben Haëzer". Feestavond o.l. school Oosterend. Zaterdag 14 April: Kees Stet in „De Oranjeboom". Zondag 15 April: „Zwarte Willem", door toneelvereni ging „St. Jan", in Casino. Maandag 16 April: Kampioenschappen biljarten Banden- spel. Donderdag 19 April: Jaarvergadering Texelse Boys. STOFFELIJKE RESTEN GEBORGEN Uit het vliegtuigwrak, in de Wadden zee ter hoogte van Oost, heeft men de stoffelijke ïesten van een piloot gebor gen. De indentificatiedienst heeft een onderzoek ingesteld. VOOR „EBEN HAEZER". Ten bate van „Eben Haëzer", het ge bouw voor Chr. Belangen te Den Burg, zal Vrijdagavond een feestavond worden georganisesrd. De Chr. Meisjesvereni ging en de Chr. Jongemannenvereniging zullen het blijspel „Een zekere meneer Fortuin" opvoeren, 't Wordt een genoeg lijke avond! Heeft u al een kaart? Ze zijn verkrijgbaar bij N. Huisman, Schoonoordweg, A. Breet, Nieuwstraat, N. Maat, Kogerstraat en Jb. Koorn, p.a. F. van der Kooi, Binnenburg. „WIE WINT DE POT?" Ook de Texelse bakkers verlenen hun medewerking aan dc- nationale actie, waaronder alle Nederlandse bakkers als één man kordaat hun schouders hebben gezet. Welke actie? Wel een actie ten be hoeve van de vereniging „Ereschuld en Dankbaarheid" en de Gezamenlijke Mili taire Fondsen. Bij onze bakkers kunt u loten kopen, de opbrengst is ten bate van de nagelaten betrekkingen van onze sol- laten. Leest u vooral ook de raambiljet ten! Wij zijn benieuwd, welke bakker de meeste loten verkoopt! PREDIKBEURTEN. N.H. GEMEENTE OOSTEREND. Hedenavond 8 uur Doopzitting aan de Pastorie. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Burg: Lentestal Zondagsschool af gelast. Dus geen repetities. BEROEPEN Ds. Van Veen, predikant bij de Doops gezinde gemeente te Texel, is beroepen door de Doopsgezinde gemeente te Dan- tumawoude (Friesland). Naar we vernemen ligt het in de be doeling om onze speeltuin „De Hollebol" op Zaterdag 19 Mei feestelijk te openen. De diverse toestellen zijn reeds besteld. Onze speeltuin zal de jeugd de volgende attracties bieden: draaimolen, glijbaan, familiehobbelpaard, draaischijf, zweef- paal, 2 zandbakken en 2 kleuterschom mels. De gemeente zal het terrein in or de maken. Willen de ouders er rekening mee hou den, dat de speeltuin uitsluitend bestemd is voor kinderen van leden. Is u nog geen lid? Meldt u dan alsnog aan! PADVINDERSGROEP DEN BURG Men schrijft ons: Waar zoveel ouders in Den Burg naar verlangd hebben is eindelijk werkelijk heid geworden: in Den Burg is een pad- vindergroep gevormd. Deze groep om vat de leeftijd van 8-12 jaar (welpen), een tak waarin 32 jongens kunnen wor den opgenomen. Voor de leeftijd van 12- 17 jaar (verkenners) is de bedoeling een verkennerstroep van eveneens 32 jon gens samen te stellen. Ouders, het zal voor u prettig zijn te weten dat uw jongens van 8-12 jaar hun vrije Zaterdagmiddag ender vertrouwde leiding kunnen doorbrengen. Opgave aan mej. G. Bakker, Weverstraat 32. Jongens van 12-17 jaar, ook jullie gaan een prettige tijd tegemoet door je aan te sluiten bij de Verkennerstroep. Aanmelding 's avonds tussen 6-7 uur bij C. Huisman, Weverstraat 39. De algemene leiding van deze pad- vindersgroep Den Burg berust bij de heer A. Schalkwijk, Den Burg.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2