ff "lp" Wat is er te doen Texelse Primula's op de „Keukenhof Menu met lamsvlees S.V. De Koog VERGADERING ongemeub. zit-slaapkamer NAAR DE „KEUKENHOF" Zaterdag zal een gezelschap Texelse bloembollenkwekers per TESO-bus een bezoek brengen aan de „Keukenhof". „Kenners naar Keukenhof", om zo te zeggen. ALLEEN VOOR TEXELAARS Er zijn voor de Tweede Pinksterdag zoveel wandeltochten aan de Vastewal uitgeschreven, dat men besloten heeft de Vogeltocht op Texel alleen voor Texe laars te organiseren. ETALAGEFOUTENWEDSTRIJD Zaterdag begint de Etalagefoutenwed- strijd. Deze wordt georganiseerd door de Vereniging voor Volksfeesten en Folklo re en de deelname van de zijde der win keliers is verheugend groot. Zaterdag zal de deelnemerslijst gepubliceerd worden. BEVRIJDINGSFEEST Den Burg. Zaterdag 5 Mei vieren wij de Bevrijding Het feest begint om 8 uur met muziek van de toren. Om 9 uur op tocht met versierde fietsen, autopeds, enz. Om 2 uur kinderspelen op de Groe- neplaats. BELASTINGZAKEN OP 30 APRIL Op Maandag 30 April is het Kantoor der Directe Belastingen en Accijnzen al leen geopend voor de motorrijtuigenbe lasting. Betaling van de Directe Belas ting, Omzet- en Loonbelasting kan die datum niet plaats vinden. GEGUND Zoals gemeld zal Rusthuis „Irene" met enige vertrekken worden uitgebreid. Het werk is gegund aan de laagste inschrij vers: timmerwerk Bakker en Koorn, metselwerk W. J. Boon, loodgieterswerk J. Oele, schilderwerk W. van Engelen. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 16 t.m. 22 April 1951: 163 kg bot; 1899 kg garnalen; 321 kg kabeljauw; 2734 kg schar; 10728 kg schol; 3 kg lever; 3 kg kommeraal; 577 kg tarbot; 4344 kg tong; 3097 kg wijting; 39753 kg zeesterren; 751 kg kruikels; 800 kg kokhanen. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL Van 16 tot 21 April werden aangevoerd 131,130 stuks eieren. De prijs per kg aan de pluimveehouders bedraagt f 1,70. Vo rig jaar werden in dezelfde periode aan gevoerd 100.317 stuks De aanvoer ligt dus nu belangrijk hoger. De prijs is in deze week gelijk aan de notering van '50. STRANDTENTEN Waterstaat gaat er mee accoord, zo vernemen wij. dat dit jaar de strandten ten enz zowel links als rechts, dus zowel ten Noorden als ten Zuiden van de Bad- weg te De Koog geplaatst worden. Ten Noorden van de Badweg is het strand ook aan de duinvoet eig laag, maar met een mooie zomer is "het oprichten van de strandtenten óok daar wel verantwoord. Komend weekend draaien in Texel's Bioscooptheater de films „Whisky als Water" en „Westwal 1944". Woensdag 25 April (heden) Openbare vergadering van de Partij v. d. Arbeid te De Koog. Donderdag 26 April: Algemene ledenvergadering van het Witte Kruis. Vergadering voor leden en donateurs van S.V. De Koog. Zaterdag 28 April: Inlevering Landbouwvacantiebonnen. Bonte Avond voor S.V. Oosterend. Opening Zuivelwtnkel „Oosterend". Zaterdag 28 April t.m. Zaterdag 5 Mei: Etalagefoutenwedscrijd te Den Burg. Zaterdag 5 Mei: Bevrijdingsfeest te Den Burg en De Koog. UITSLAG KAMPIOENSCHAP BANDENSPEL Uitgeschreven door biljartclub Fortuna Zaterdagavond jl. zijn de laatste twee partijen van bovengenoemd kampioen schap verspeeld in Hotel De Oranjeboom. De belangstelling voor deze beslissings wedstrijd was beter dan de hele week en misschien hierdoor aangemoedigd werd er ook beter gespeeld. De eerste partij tussen de heren J. de Wit en M. P. Reu vers werd geëindigd in een overwinning voor de heer De Wit, zodat toen de hepr W. Rijk de enige ongeslagene was. De laatste partij werd gespeeld tussen M. P. Reuvers en W Rijk. Voor deze partij be gon was er nog een zeei kleine theoreti sche kans dat W. Rijk geen kampioen zou worden, maar zoals gezegd, de kans was zeer klein. Hoewel deze 73-jarige veteraan be hoorlijk op het groene laken thuis is, moest hij in de laatste partij tegen Reu vers, die een zeer vlot tempo speelde, zijn meerdere erkennen. De totale uitslag is als volgt: resp. gesp., gew., gel., verl., pnt.. brt„ lis. gem. W. Rijk 5 4 1 346 216 13 1,60 J. de Wit 5 4 1 373 248 10 1,50 M. P. Reuvers 5 4 1 359 255 10 1,41 P. de Jong 5 1 4 323 279 8 1,17 J. Klippel 5 1 4 268 250 8 1,07 H. Timmermans 5 1 4 266 270 9 0,99 De heer W. Rijk heeft het dus gepres teerd om op 73-jarige leeftijd beslag te leggen op de wisselbeker welke beschik baar was gesteld door de Heinekens Bierbrouwerijen Onze welgemeende fe licitaties „DUINKERSOORD" Vorige week is in „Duinkersoord", het Vlielandse villadorp, het 70ste landhuis klaar gekomen. Er zijn er nog 6 in aan bouw. Aldus bericht ons de directeur, on ze vroegere eilandgenoot, de heer N. W. Duinker, die zijn 87 jaren ten spijt nog zeer actief is. Ofschoon de heer Duinker al heel lang oud-Texelaar is, leest hij de Tesselaar nog trouw. Hij is van de op richting af (September 1887) abonné. BAKKERSKAR IN DE HAVEN Oudeschild. Toen bakker de R. een van zijn klanten opzocht op een schip in de haven, kreeg zijn bakfiets plotseling ku ren en reed pardoes in de haven. De in houd, broden, taai-taai etc., dreef in het water en ging verloren. De schade was echter niet zo heel groot. De bakfiets werd met vereende krachten weer op het droge gehaald. Daar het Zaterdag was had een en ander nogal wat bekijk. VIER MAANDEN GEVANGENISSTRAF VOOR VEEHOUDER Tot 4 maanden gevangenisstraf heeft de politierechter te Dordreoht de vee houder P. B uit Goudriaan veroordeeld. Deze man had de voorschriften ter be scherming van de veestapel tegen tbc ontdoken door zelf een zgn. „witte" ver klaring te verlengen en daarop een koe te verkopen aan een tbc-vnje stal, zon der dat vaststond, dat dit dier inderdaad gezond was. Er wordt een levendige handel in deze „witte" verklaringen gedreven. De prijs is rond honderd gulden per stuk. PUZZLE-RIT OP HEMELVAARTS DAG Donderdag 3 Mei, Hemelvaartsdag, hoopt M. C. Texel een puzzle-rit te orga niseren. Dit wordt daa de tweede rit van de acht, welke worden verreden om het kampioenschap Noordholland De eerste rit heeft Zaterdag piaats gehad op Wie- ringen. Onze eilandgenoot de heer C. Blokker werd nummer 1 in de zware klasse. In die klasse reden ook mee de heren C. Mets, L. Bakker en W. Koop man, zij eindigden lesp. als 8, 9 en 10. Geen slecht resultaat als we weten, dat er 52 zware motoren aan de start waren verschenen! Er waren 13 deelnemers voor de lichtere klasse. De heer C. P. Moojen was de enige Texelse deelnemer in deze klasse. Van de 8 ritten zijn er 6 verplicht. Wij hopen op grote deelname op de 3de Mei. AANBIEDING HULDEBLIJK TEXELS FANFARE Aanbieding huldeblijk Texels Fanfare. Nou, zo ver is het nog niet, maar daar wordt tooh reeds aan gewerkt: op initia tief van de heren G. W. Oskamp, A. v.d. Meulen, en A. Th. A. de Wilt is een Ere- Comité gevormd. Daarin hebben zitting: burgemeester De Koning en de beide wethouders, gemeente-secretaris P. Beemsterboer, Ds. W. A. van Reijendam, Pastoor C. Persoon, Ds. A. F. Goeden- dorp, Ds. Th van Veen, de heren W. H. Lap, G. J. B. Mulder en J. C. Rab. Dit erecomité zal binnenkort alle verenigingen en corporaties uitnodigen tot een vergadering om een werkpro gram op te stellen. Op die vergadering zal een definitief bestuur worden samen gesteld. Ook zal dan een propaganda- commissie, financiële commissie en een werkcommissie worden gevormd. MEIERBLIS Beste jongens en meisjes! Volgende week Maandag is het Meier- blis! Erg groot zullen de vuren wel niet worden, want een groot deel van het materiaal bestond altijd uit oud papier en dit jaar slepen jullie al het papier weg voor de verkoop! Zou het niet het beste wezen als jullie dit jaar begonnen met één grote meierblis? Jullie mogen die aan de Hallerweg maken, je weet wel op het gemeenteterrein naast de Noodslachtplaats. Eén grote meierblis is eigenlijk veel leuker dan verschillende kleintjes: die zijn immers zo uitgebrand en dan heb je er dus lang niet zo veel plezier van! En hoe meer zielen (bij zo'n vlammenzee) hoe meer vreugd! Doet je best en maakt een mooie, gro te meierblis! Handbalnieuws G.D.S. Nu Pluvius ons eindelijk eens een week met ïust gelaten heeft, komt er weer schot in: het veld was Zaterdag weer behoorlijk bespeelbaar, dus konden we gelukkig weer buiten trainen. Jammer dat de wedstrijd GDS 1-ZDH niet doorging. Z. belde nl. af omdat half 5 volgens hen te laat was. Maar daar zul len we ons toch in moeten schikken, want Zondagsmiddags wordt er op bijna alle terreinen gevoetbald en daar moeten wij nu eenmaal op wachten. Als het een beetje medewerkt (kon men beter wensen dan afgelopen Zondag?) dan kan het nog best. Nu zullen we het dan Vrijdagavond om 7 uur aanbinden tegen ZDH. Komt al len op tijd want 7 uur precies beginnen we op het Boysveld. Opstelling: C. Kuip C. Timmer W. Vendel M Kuip D. v. Heerw. N. Witte H. Bakker, E. v Heerw A. de Grave, J. v. Heerw., A. Schraag De vriendschappelijke wedstrijd SVO- GDS 2 is m een 1-0 overwinning voor S. V.O. geëindigd, maar ze hebben het niet cadeau gekregen, want GDS zette alle zielen bij om de stand blanco te houden, wat ze tot een poos na de rust volhielden. Door een fout van cnze kant echter kwam er een penalty (de tweede) waar voor Iet, die overigens in prima vorm was, bezwijken moest. Er moet wat meer schotvaardigheid in de voorhoede komen, want de keepster van SVO had het veel te gemakkelijk. Onze keepster daarentegen werd veel op de proef ge steld. SVO heeft deze sportieve wedstrijd dan ook verdiend gewonnen. S. V. Texel. Texel 18 11 5 2 41-18 27 Z.A.P. 19 10 7 2 66-21 27 R.K.A.F.C. 19 10 4 5 36-25 24 Watervogels 17 9 5 3 39-22 23 Schagen 16 8 3 5 39-16 19 Bergen 17 7 3 7 28-34 17 Oudesluis 18 6 5 7 35-37 17 St. George 17 5 6 6 44-36 16 Vrone 18 5 4 9 31-54 14 W.Waard 18 4 3 11 30-50 11 Westfriezen 17 2 4 11 24-27 8 Koedijk 14 2 1 11 21-53 5 S. V. De Koog. Voor a.s. Zondag is er maar één wed strijd vastgesteld en wel De Cocksdorp 2- De Koog 1, aanvang half drie. Vertrek zie kastje. S. V. Oosterend. Hoewel het le 't tegen Watervogels niet al te zwaar opnam, wonnen ze toch nog met 4-2. O. is steeds in de aanval en na dat er enkele van zijn afgeslagen, weet Bert via het hoofd van de keeper het eerste doelpunt te maken. Door slordig spel weet W. de stand gelijk te brengen 1-1. W. werkt er hard voor maar toch is het O. dat met de rust 3-1 voor staat. Bert deed vooral voor de rust goed werk op de vleugel. Na de rust weet Klaas het net nog eenmaal te vinden. Toen vonden ze het wel goed en stelden zo W. ook nog eens in staat om te scoren 4-2 Dit was een slechte wedstrijd, jon gens en we zullen maar hopen, dat het Zondag tegen HRC beter gaat, want an ders weet ik het nog niet. Een beetje beter plaatsen en de beide vleugelspe lers wat meer in het spel betrekken. Zaterdagavond om 8 uur geeft SV Oos terend een Bonte Avond in „Het Wapen van Amsterdam". Zie verder adv. en nieuws van Zaterdag ZDII-Nieuws. Na een rustperiode van 6 weken, waar van de nadelige gevolgen voor de spe lers best waren te merken, werden weer 2 wedstrijden gespeeld. Ons le ging met 2 invallers voor het Gouden Kruis naar Wiron 2. Ondanks ons veldoverwicht hebben we toch de punten niet mee naar huis kunnen nemen. Scheidsrechter Beers leidde matig en partijdig. Zelfs toen een back de bal uit het doel stomp te, werd er geen penalty gegeven, omdat het zgn. „aangeschoten hands" was. De eindstand was 3-2 voor Wiron. Onze ad- spiranten wonnen met 4-0 van Boys B. Piet Boon nam er 3 voor zijn rekening en Dick Lap één. Goed zo, jongens, ga zo door en het komt best in orde. A.s. Zondag ZDH 1-Tex. Boys 2. Ad- spiranten vrij. Volgende week komt op één na ons laatste lid van de Zwaluwenfamilie uit Indonesië terug. Welkom in de Zwalu wenfamilie Aart en we hopen, dat je evenals vroeger weer actief in ons le' zult spelen. Texelse Boys-Nieuws. Boys 1 is voortgegaan met zijn serie overwinningen. Nu moest Rangers met 4-1 het onderspit delven. In een matige wedstrijd is het onze jongens gelukt de Adelborsten er onder te houden. De rust ging in met 3-0. Boys 2 bleef de meerdere over Texel 3. De eindstand was 4-0. Het 3e moest zijn meerdere in SVC 2 erkennen met 4-1. De adsp. A konden het niet tot een overwinning brengen. In de wedstrijd tegen SVC A werd er niet gedoelpunt, zodoende was de eindstand 0-0. Adsp. B verloren van ZDH A met 4-0. Hetgeen met 8 man een heel goed resul taat is. Training: Donderdagavond om 6,30 uur is er voor de adsp. en om 7,30 uur voor de grote leden trainen op het veld, zo wel voor de adsp. als voor de leden. Zoals op de vergadering afgesproken is, zijn we nu allemaal aanwezig! Boys 1 gaat Zondag naar Hugo Boys. Supporters gelieven zich voor Vrijdag avond bij de secretaris op te geven. Voor de 2e en 3e zijn ook wedstrijden vastge steld. S.V. De Cocksdorp. Uitslagen: SVC 1-VZV 1 2-5; SVC 2- Tex Boys 3 4-1; SVC A-Tex. Boys A 0-0. Gezien de uitslagen geen slecht resul taat. De adsp. deden heel goed werk door de Boys A een gelijk spel af te dwingen. Maar ook het 2e zorgde voor een verrassing door met 4-1 van Boys 3 te winnen. Het le ging eervol tegen VZV 1 ten onder. Onder idéaal voetbalweer wordt om ruim half 3 de bal aan het rol len gebracht. Direct ontwikkelt zich een vlugge strijd en beurtelings komen de doelen in gevaar Langzaam neemt S. een klein veldoverwicht. Uit een der aanval len heeft V. over geluk niet te klagen. Als de midvoor is doorgebroken wordt zijn schot nog juist corner getikt, deze levert echter mets op. Na een half uur spelen komen de gasten, door verkeerd beoordelen der S-keeper, goedkoop aan de leiding 1-0. Ondanks deze tegenslag laat S. het er niet bij zitten: direct na de aftrap gaat het er over rechts vandoor, een scherpe pass van de r.b. naar de 1.- buiten. Die weet de bal die nog geen 5 meter voor doel komt, toch nog over te schieten. Na de thee is het V. die de toon aangeeft. De achterhoede moet alle zei len bijzetten maar kan niet verhinderen dat V. de voorsprong vergroot 2-0. Nu is S. aan de beurt en goed ook, want bin nen het kwartier is de stand gelijk door doelpunten van Ale en Wim. Dit is het sein voor V. om er nog een schepje op te doen. Uit een corner wordt 3-2 gemaakt. Maar even later noteren we een keihard schot op de lat van het V-doel, direct gevolgd door een lage schuiver die net naast gaat. V voert dan de stand op tot 5-2, waarmede het einde komt. De heer Brouwer, cok al een le klas scheidsrech ter, leidde deze wedstrijd uitstekend Hij was enthousiast over het spel van ons elftal, dat toch 3e klasse speelt. Het is een goede oefenwedstrijd geweest, jon gens. Volgende week Helder 4 uit voor de competitie. AUTO IN DE WADDENZEE „Met flink gas achteruit!" dacht de heer G. Dekker, uit Oudeschild, toen hij bij de steiger van Oost zijn vracht autootje zou keren. Zo gezegd, zo ge daan, maar in plaats dat de auto in z'n achteruit was gekoppeld, stond hij in zijn tweede versnelling. Het gevolg daarvan was, dat de auto vooruitschoot en te wa ter ging. Het voertuig maakte een be- hoorlijké val, want door de Noord-Oos tenwind stond er heel weinig water. De auto kwam op zijn kop terecht, maar doordat beide portieren automatisch opensprongen, kon de bestuurder meteen de edele zwemkunst gaan beoefenen. Hij bereikte veilig en wel de wal en kon bij de familie Jn. Daalder, Oost, droge kle ren aantrekken. Daar de kraanwagen van de heer Jn. Reij met voor het ge bruik gereed was werd een auto met lier van de heer C Keijser, Stenenplaats, ingeschakeld en nadat de verongelukte wagen in zee op de wielen was gebracht, kon hij door de lier langs de glooiing van de dijk naar boven getrokken wor den. De auto was verzekerd. P.S. Ter plaatse staat een bord „La den en lossen voor eigen risico". Maar dat slaat op de scheepvaart en heeft met dit incident natuurlijk niets te maken. (De aanlegsteiger is, zoals bekend, offici eel buiten bedrijf gesteld). Ook Texel is op de Keukenhof vertegen woordigd al zijn het dan geen bloembol len maar Primula's Het eerste waaraan men denkt is natuurlijk die soort die in potten gekweekt als kamerplant dienst doet en waarvan het blad bij sommigen huidvergiftiging verooi zaakt Deze soort de P. obconica, is echter voor volle grondscultuur niet geschikt. Het is de huisplant der Belgen, van iedere 100 planten die daar verkocht worden zijn er wel 90 cbconica's bij De plant is daar populair. De tientallen vollegrond soorten echter die met bijzonder felle en mooie tinten bloeien in het voorjaar zijn de lievelingsbloemen van Engelsen en Amerikanen Deze volken zijn wat men noemt „Primrose Minded". Ze hebben er alles voor over en geven er veel voor uit. In West-Amerika, de Pacific, organi seert men grote tentoonstellingen vooral in Seattle en Portland en in Vancouver in Canada. Gelijk hier met bloembollen menige tentoonstelling wordt gehouden, worden daar in bijna alle steden enorme shows georganiseerd waar duizenden uit geheel U.S.A. hun stands hebben. De Masonis Hall in Portland is het middelpunt. Deze grote stad, hoofdstad der Staat Oregon, welke heden een geweldige bevolkings groei ten deel valt, is de zetel van het bestuur der Primulakwekers, zoals bv. Haarlem hier het administratieve cen trum is voor de bloembollenteelt. Prach tige en zeer waardevolle prijzen, alsme de de zo begeerde „blue ribbon" worden door de Primula Vereniging uitgeloofd. Weinig inwoners van ons eiland zullen weten dat 't overgrote deel van de beno digde zaden van Texel komt en recht streeks aan honderden aldaar worden ge leverd. De zaadoogst vraagt echter een mild, althans droog voorjaar, daar an ders de productie zeer gering kan zijn. Is de oogst normaal dan kan men 2 a 3 gram van een plant oogsten, welks prij zen al naar de variëteit variëren van f 1 tot f 30 per gram. Voor nieuwigheden en bijzonderheden wordt gaarne meer be taald. Om op de hoogte te blijven en topprestaties te leveren is het geboden al het nieuws waar ook aangeboden, te kopen en verder steeds door kruisingen het allerbeste te leveren. Daardoor wor den de cultures steeds groter, daar de vraag steeds toeneemt Binnenkort zal Texel dan ook de grootste Primulatuin bezitten in Europa en als de eigenaars daartoe permissie ge ven, zal deze tuin een grote attractie vormen voor de vroege vreemdeling. K? W) Mimosasoep: 1 liter bouillon, 2 eier dooiers, 20 gr. (bijna 2 eetlepels) aardap pelmeel, zout, aroma, peterselie. Op de gewone wijze bouillon trekken. De eier- ren hard koken en pellen. Wat peterse lie fijnsnijden. De oouillon binden met het aangemengde aardappelmeel. Vlak voor het opdienen de fijngemaakte ei dooiers en peterselie aan de soep toevoe gen. Lamsvlees braden: 4 lamslapjes, vet, boter of margarine, mosterd, zout. De lapjes zouten en aan weerszijden met mosterd bestrijken. Ze op een bord op een koele plaats enige tijd wegzetten. De lapjes braden in vet, boter of marga rine, iets water toevoegen en hierin de lapjes in een half uur gaar stoven. Cakegebakjes (12 gebakjes). Voor de cake: 200 gr (ruim 2 kopjes) bloem en 5 gr. bakpoeder of 200 gr. zelf rijzend bakmeel. 125 gr. pakje) boter of margarine, 175 gr. (ruim 1 kopje) sui ker, 2 eieren, 3/4 dL. (5 eetlepels) melk, zout. Voor de garnering: 150 gr. tutti-frutti, plm. 4*4 dl. (ruim 2 kopjes) water, 400 gr. (2^ kopje) sui ker, aardappelmeel. De boter of de mar garine met de suiker en wat zout romig roeren. De eieren een voor een door de massa mengen en deze gedurende 10 a 15 min. goed schuimig roeren. De bloem met het bakpoeder of het zelfrijzend bakmeel zeven en met de melk luchtig door het beslag mengen. Een cakevorm goed invetten met bo ter, margarine of olie en daarna be strooien met bloem (overtollige bloem afschudden). Het deeg in de vorm over doen (tegen de rand iets hoger dan in het midden). Dt vorm echter voor slechts 2/3 deel vullen. De cake in een matig warme oven (plm. 150 gr. C.) in plm 1 uur gaar bakken. Het gebak uit de vorm nemen en laten afkoelen op een rooster. De vruchten wassen, naar verkiezing een dag weken in het water met de sui ker. Daarna de vruchten in het weekwa- ter koken tot ze geheel zacht zijn. Het vocht bijbinden met aangemengd aard appelmeel Eventueel kan men nog wat citroensap toevoegen of wat citroenschil meekoken. De tutti-frutti koud laten worden. De cake in dikke plakken snij den en deze bedekken met de tutti-frutti. texelaartjes. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. inBoekh.) onder nr. f 0,10 meer. Verloren zilveren armband je, Zeeuwse knopenmotief. Gaarne tegen bel. terug aan A. Deutsch, Waalderstr. 20 Te k. slaplanten J N. Rijk Kogerstraat 74 Den Burg Wie heeft van Dik Flier het boek „Are deTriomphe" ge leend. Gaarne aan de eige naar D. de Ruijter, Oudeschild 144 Gevraagd hulp voor de schoonmaak C. S. Zijm, De Westen H 117 Te k. aangeb. 12 1-pers matrassen 12 bedstellen, en 15 wollen dekens i.z.g.st. erg geschikt voor kampeerboerderij uiter ste prijs f 450- K. Lenting, woonark 189, Hoofdgr., Den Helder Gevonden br leren portemonnaie. T egen adv. kos ten terug bij Dudy Boon, Dennen H. 94 Verl. Zon dagavond 15 April een zil veren armband. Tegen bel. terug te bezorgen bij Anny Bakker Amalia P.H. Polder Te k. plm. 2500 kg hooi oogst 1949 M. C. Veeger, Weltevreden, De Westen Te k. boterpot inhoud 40 k 50 pond, H. v. Heerwaarden C 102 Cocksdorp Ford- son-trekker te koop K. Lan- geveld, Pijpersdij k Te k. een beste mangel J. Boon, Witte Hoek C 70 Texel Wegens plaatsgebrek te k. groot fornuis zeer geschikt voor pension, wil ook ruilen tegen kleiner. Th. Veeger, „Buitenlust" -Te k. gevr. kip penhok v. plm. 20 kippen. Zoetelief, „Vredelust" De Koog tel. K 18 Te k. groot kinderledikantje en 2 wollen wiegdekens W. Koning De Laagte S 29 Te koop prima stofzuiger z.g.a.n. en theekast Te bevr. Wilhel- minal. 88 's avonds na 6 uur B.z a. zelfst. hulp i.d. huis houding. Br. onder no. 49 bur. v.d. blad 3 Zoggen te k. Ph. Stark, Eierland 144 Wie kan me helpen aan een kan voor een wasstel (crème met goud). P. Bas, Schoolstr. 17, Oosterend Gode dankbaar en met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje M aartje (MAPPIE) N. D. KOERS C KOERS-Stark Den Burg, Texel 22 April 1951 Weverstraat 13 Inpiaats van kaarten Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje Ria A. G. RIJK J. RIJ K-Zij m JOKE en JAN 21 April, 1951 Warmoesstraat 46 a.s. Donderdag 26 April 1951, leden en donateurs aanvang 8 uur, in Het Witte Huis. Aller opkomst gewenst. Met grote vreugde en dank aan God, geven wij kennis van de voorspoe dige geboorte van een zoon, die bij het H Doopsel de namen ontving Henricus Paulus Nicolaas Wij noemen hem HENRI Th W. vd. HEUVEL J. A M. v.d HEUVEL- Rutten „De Eendracht" C 118 Texel, 22 April 1951 Heden overleed zacht en kalm de heer Jan Roeper Jbzn. Wedn. van Geertje Kui per In de ouderdom van 65 jaar. De famdie Den Burg, Texel 21 April 1951. De teraardebestelling heeft plaats gehad op Dinsdag 24 Aprd n.m. 2 uur op de Algemene begraafplaats te Den Burg. Dame op leeftijd vraagt of zit- en slaapkamer met kookgelegenheid in of bij Den Burg Brieven onder no. 50 aan bureau van dit blad.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2