,"'V rfllP De jeugd van De Waal zong en speelde kolossaal Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika F ILMNimWS Nationale herdenking op Vrijdag 4 Mei OPOFFERING De Waal, Vrijdagavond. Eenzaam, stil en verlaten lag daar de Dorpsstraat. Ge zoudt er een speld hebben kunnen ho ren vallen. En in zeer vele huizen waren de lichten gedoofd De oorzaak? Wel, de leerlingen van de o.l. school gaven dien avond onder leiding van de heer Kuys, hoofd der school, en mej. Beekenkamp, onderwijzeres, een uitvoering in de schuur van „ome Lo". De jaarlijkse uit voering, welke steeds weer een groot evenement is Een timmerende ouder had een geschikt podium gemaakt en weer een andere welwillende medewerker had een prachtig décor geschapen. En tussen de bedrijven door was hier en daar goudbruin gebak uit de oven gekomen: prijzen voor de verloting. Om nog niet te spreken van de vele prijzen waarvoor de jeugd zelf had gezorgd: kunststukken van huisvlijt en zo was er meer wat die lote rij wel attractief maakte! Omstreeks 8 uur werd door het hoofd der school geopend. Hij verwelkomde in het bijzonder de H.H. geestelijken. Hier op was meteen het woord aan de jeugd. Adrie en Martinus de Wolf, de laatste knaap als meisje vermomd, gaven een caricatuur van de conferencier. Wat wa ren zij zgn de kluts kwijt maar. als de een de ander wilde corrigeren, ging hem of haar dat steeds slecht af! Een leuk begin. Goed gespeeld werd ook het lentespelletje met Ada de Wolf als Zui- dewind en Marius Roeper Gzn. als de Winter. De sneeuwklokjes en kabouter tjes waren erg leuk! Gerrit Keijser en Jan Bakker* Czn. gaven hierop een gezel- lig-nummertje accordeonmuziek weg en ze zouden einige malen terugkomen. Kees Boot was in het volgende scènetje de tuinman, die een rust en gezondheid zoe kende heer, Jan Bakkei Czn., bij de neus nam. Het koor zong hierna onder leiding van de heer Kuys Zie hoe 't. vriendelijk zonlicht, Daar lopen drie aardige meis jes, Des winters als het regent, Hagel en sneeuw en Hier is onze fiere Pinkster blom. Prachtig gedaan en zo zuiver. Met behoorlijk ontwikkeld maatgevoel. Aardig was ook het spelletje van de zeven dwer gen die heel vriendelijk door sneeuwwitje Greteke Keijser, ontvangen werden. Ver volgens deed een hele club mee aan een ABC-rijm, Johan Witte en Piet Hopman kondigde de 26 letters van ons Alfabet steeds aan en dat werd dan met een leu ke kwalificatie geïllustreerd. Leo Brand, de heer des huizes, en Dick van Heer waarden, huisknecht, hadden veel suc ces met hun misverstand. Wat een dom oor, die knecht! In de pauze ontpopte mevr. Bakker Mets zich als een handig manoeuvreren de serveuse, die haar bladen vol koffie met koek spoedig aan de man bracht en onderwijl graaide voorzitter Bakker alsmaar goeie lootjes uit een grote bus! Wat een prijzen! Hierna hei grote stuk in 4 bedrijven: Doornroosje". Joop Blankefoort was de Koning, Grietje Koopman, de Konin gin, Dolf Keijser, de Hofmaarschalk, Piet Keijser (Bomenaijk) de Hofnar wat was die verkouden! We zagen voorts een lange ïeeks feeen, maar.... er was ook een boze fee, Kobi Betsema, die de prinses, Annie v. Heerw., doode. Het hele hof sliep honderd jaar en toen kwam er een Prins, Cor de Wolf, die de Prinses door een kus op de rode wangen deed ontwaken! De hofnar wekte de rest! Ook de grappige kok, Siem Plaatsman. Toen werd het daar een reuzefeest! Aan het slot van de avond, half 12, werd mevrouw Vermeulen met een bloe menhulde en de heer Vermeulen met een doos luxe post verrast. In zijn eerste brief kan hij reeds gewagen van een zeer geslaagde avond! DE BRAND BIJ DE MIJNHARDT FABRIEKEN TE ZEIST De directeur van de Mijnhardt Phar- maceutische en Chemische Fabrieken N.V. te Zeist deelt ons mede, dat de omvangrijke brand, welke in de nacht van 19 op 20 April m haar bedrijf heeft gewoed, niet is ontstaan in het hoofdge bouw. maar in één der bijgebouwen. Het hoofdgebouw en het Laboratorium zijn volkomen intact gebleven, zodat geen directe stagnatie in de aflevering van de Mijnhardt-producten is ontstaan, alhoewel bij de brand veel verpakkings materiaal etc. verloren is gegaan. DAMCLUB TEXEL Op de gebruikelijke wijze is het win terseizoen '50-'51 besloten met een si- multaanavond, waarvoor we echter wel wat meer belangstelling hadden ver wacht dan de 23 leden, die de strijd met C. Dijker aanbonden. Was het misschien te ver in de tijd? Maar de aanwezigen hebben een zeer genoeglijke damavond gehad, waarin zeer mooie partijen voorkwamen. Voorzitter, de heer G. Dros, heette al len hartelijk welkom en reikte aan de verschillende kampioenen C Dijker A; J. Vinke B en W. A. van Zeijlen C, de kampioensmedailles uit. Met een speciaal woord van waardering richtte de heer Dros zich vervolgens tot ons oudste lid, de ruim 80-jarige heer J. Vonk, wien het gelukt was het kampi oenschap van Den Burg te behalen. Ook de heer Vonk ontving een fraaie me daille. Met gering verschil werd de heer Dij ker overwinnaar in de simultaan. Hij won van de heren A. v.d. Slikke, P. Bak ker, J. Kikkert. G. Dros, W. A. v. Zeij len, Joh D. Bakker, J. Vinke en H. Go- mes en speelde remise met D. v.d. Werf, P. Jansen, A. Vinke, W. J. Boon, S. Bak ker, N de Graaf, P. Kooij, C v. Heer- waarden en J. Vonk; terwijl de heren D. Lap, Jb. v. Lente, C. P. Burger, J. N. Rijk, J. Starn en J. C. v.d. Star de volle winst voor zichzelf hielden. Zo werd de eindstand 25-21 voor Dijkej. We hopen van de herfst weer met fris se moed voort te gaan. door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden). 55. Net had de kapitein het gezegd of daar kwam van tussen de bomen een he le troep Indianen te voorschijn. Ze hie ven een woest krijgsgehuil aan. Hu, wat een akelig schouwspel, al die woeste, dreigende gezichten, verlicht door het flakkerende houtvuur Brrr! de arme wereldreizigers stonden te beven als rietjes in de maneschijn' 56. Een van de ïoodhuiden trad nu naar voren. Of het de baas was, wisten ze niet, maar hij begon allerlei rare handbewegingen te maken, zeker om te vragen wat ze zochten. Nu, de man zag er prachtig uit, dat meet gezegd wor den. Hij had krullen op z'n gezicht, waar een tekenmeester jaloen op zou worden TELEFOON OP 5 MEI Op de Nationale Feestdag, 5 Mei, zul len de kantoren, De Cocksdorp, Eier- land, Den Hoorn, De Koog, Oosterend, Oudeschild en De Waal voor de telefoon dienst te 13 uur worden gesloten c.q. op het daaraan voorafgaande tijdstip van tussentijdse sluiting. LONEN HORECA BEDRIJVEN Dat er een nieuwe regeling op de lo nen van de Horeca bedrijven van kracht is geworden, zullen de meeste Texelaars wel vernomen hebben. Wat die nieuwe regeling eigenlijk behelst en wat er de bedoeling van is, is echter niet bekend bij het publiek. Daar deze regeling ech ter gebaseerd is op de medewerking van het publiek, hebben wij gemeend, een nadere uiteenzetting te moeten geven in onze Texelaar. De Afdeling Texel van Bedrijfs Horeca heeft het volgende uit eengezet. Het fooienstelsel was reeds lang een twistpunt onder de verschillende in stanties en cok bij het publiek was het een zwak punt. Voor het personeel van deze Horeca bedrijven was het fooien stelsel wel het meest onzekere wat er bestond. Immers waren er in de grote steden grote groepen kellners en serveu ses die alleen werkten op de zgn. tip en geen enkele garantie hadden voor een behoorlijk weekloon. Zij waren volko men overgeleverd aan de willekeur van het publiek. En in dc- kleine plaatsen werd met het loon rekening gehouden met de fooi, zodat het basisloon veel te laag was Wanneer iemand in het geheel geen fooi wilde geven (het was immers een gunst?) dan was daar in feite niets aan te doen. Dit nu wordt radicaal veranderd Er zijn vastgestelde normen voor de fooi die wettig verplicht zijn geworden. Er zijn bovendien garantielonen vastgesteld voor een ieder die in een Horecabedrijf werk zaam is. Dus ook de kamermeisjes, lift boy, enz., enz. kunnen iedere week reke nen op een weekloon dat over alle kan ten redelijk en menselijk is. Wanneer een bepaalde zaak geen bedienend per soneel heeft lopen, maar wel werksters of kamermeisjes, dan komen die ook voor de tronc verdeling :n aanmerking. Hier op zal een zeer intensieve controle wor den uitgeoefend bij de werkgever, zodat ook die zaken bedieningsgeld moeten be rekenen. Daar deze regeling in hoofdzaak voor de grote bedrijven is ontworpen, bleken er voor de kleine bedrijven grote moei lijkheden aan te kleven. Na eindeloze discussies en uiteenzettingen is de zaak echter geregeld. Globaal werd voor Texel het volgende vastgesteld: Behoorlijk weekloon gegarandeerd. De Jaarbedrijven, zoals we die in Den Burg kennen, zullen het verplichte be dieningsgeld in de prijs berekenen, zo dat de prijzen uiteraard verhoogd zullen worden. Echter heeft een ieder met het betalen van de prijs de fooi reeds be taald, zodat nog eens fooi geven niet al leen overbodig is, maai bovendien niet de bedoeling is Immers met dit vastge stelde percentage is een behoorlijk week loon van het Horecapersoneel gegaran deerd. Nu is bovendien iedere werkgever ver plicht in zijn zaak duidelijk kenbaar te maken, of er bedieningsgeld in de prij zen berekend is of dat er 15 pet. service berekend zal worden. Een ieder zal begrijpen dat voor de grotere bedrijven het bijberekenen mak kelijker werken zal. Voor het zuivere café-bedrijf ir de vorm zoals wij dat op Texel kennen, ligt dat echter anders. De seizoenbedrijven zullen globaal genomen ook 15 pet. extra berekenen. Maar wat er ook vastgesteld wordt door de werk gever, dit is nl. naar keuze, het dient dui delijk kenbaar gemaakt te worden in de zaak. Ten overvloede kan een ieder nog vragen of het inclusief is of niet. Het bedienend personeel is het ten strengste verboden meer bedieningsgeld te berekenen dan is vastgesteld voor het bedrijf waar hij of zij werkzaam is. Wij vertrouwen er op, dat deze uiteen zetting zal bijdragen tot een wederzijds begrip tussen publiek en bediende, ten einde het begrip fooi de wereld uit te werken en deze regeling in alle opzichten een succes te laten worden. ONTSNAPT VAN HET DUIVELS EILAND „Ontsnapt van het Duivelseiland" is een avonturenfilm, waarvoor de tweede wereldoorlog als achtergrond is gekozen Het geeft het wedervaren van een aantal vluchtelingen uit het beruchte Franse verbanningsoord, het Duivelseiland, op de Noordkust van Zuid-Amerika. Zij zwalken, uitgeput in een kano in de Caraïbische zee rond tot een Franse koopvaarder ze oppikt. Het schip kan niet naar Frankrijk te rugkeren, omdat dit land door de Duit sers is bezet. De kapitein zet de ontsnap te gevangenen in Engeland af, waar zij zich dienstbaar kunnen maken voor de bevrijding van hun vaderland. Een span nende rolprent met Humphrey Bogart en Claude Rains in de hoofdrollen. Dit jaar zal evenals in 1945 4 Mei op Vrijdag vallen. Elk zal zich nog herinneren de bijzondere gewaarwording van die Meiavond 1945, toen nog onver wacht de spanning gebroken werd door de enkele en toch zo veel zeggende woorden: vrede, vrijheid. Maar om het ons te herinneren zal het toch nodig zijn om zich van dit alles nog eens rustig rekenschap te gaven. Een mens vergeet snel, te snel. Daarom is het goed om eenmaal in een jaar gemeen schappelijk aan de jai^en van strijd en ellende en het ogenblik der bevrijding te denken Daarom zal men zich ook dit jaar in de avond van 4 Mei opmaken, in ons gehele land en overal ter wereld, waar zich Nederlanders bevinden, om te herdenken de militairen van de Ned. strijdkrachten, de zeelieden, de verzet strijders en de geallieerde militairen, die, waar ook, ter zee, te land of in de lucht, in de zware worsteling zijn ge vallen. De herdenking zal vrijwel gelijk zijn aan die van vorige jaren. De verwachting moge uitgesproken worden, dat zoveel mogelijk burgers aan de stille tochten zullen deelnemen. Voor al ook op jonge mensen wordt een be roep gedaan zich niet afzijdig te houden! Zou men onverhoopt niet aan de tochten kunnen deelnemen dan groepere men zich niet op straat, of voor de woning, hetgeen, aangemerkt als minder gepas te belangstelling, een ^nder aanstoot zou kunnen geven. Een bloemenhulde worde door velen gebracht! Het programma is als volgt: Aan particulieren en instellingen wordt verzocht om 18 uur de vlag halfstok uit te steken. Laat dit een algemeen eren van de vele gevallenen, ook op ons ei- .and, zijn. Den Burg. Van kwart voor acht af lui den de kerkklokken De'stoet stelt zich om half acht op de Grceneplaats op en vertrekt naar het voorlopig Monument voor de gevallenen om kwart voor acht. Na de rondgang over de begraafplaats houdt het klokgelui op en zullen twee minuten stilte betracht worden. Daarna zal Texels Fanfare een lied spelen. Ver volgens krans- en bloemlegging, waar na het Fanfarecorps met een lied zal be sluiten. Den Hoorn. Twintig minuten voor acht beginnen de kerkklokken te luiden en zetten de stille stoeten van beide einden van het dorp zich in beweging; men zal zich begeven naar de begraafplaats. Na het zwijgen van de klokken twee minu ten stilte, waarna het Fanfarecorps met een lied zal besluiten. Oudeschild. Van Kwart voor acht tot 30 seconden voor acht zal men zich on der klokgelui naar de N.H. kerk bege ven; na acht uur kan niemand meer worden toegelaten Om acht uur twee minuten stilte Dan zingen alle plaatse lijke koren. Na het gezamenlijk zingen van het le ei 6e couplet van het Wil helmus gaat ieder rustig naar huis terug. Elkeen, deelnemer aan de stille tocht of niet,, betrachte de twee minuten stilte! Te De Cocksdorp /.al alleen in de R.K. kerk een dienst worden gehouden; ver der zullen te Oosterend,. De Cocksdorp De Waal en De Koog geen afzonderlijke plechtigheden plaats vinden. Nr. 105. BOBBIE EN JAN DROS Zij wonen in Den Hoorn. Jan viert HEDEN 2 Mei zijn zevende ver jaardag en Bobbie woidt Zaterdag 19 Mei vijf. Jan schrijft ons: Mijn vader is bakker, maar ik word bestuurder op een electri- sche trein. Bobbie wil piloot worden Hij wil ook vaders knecht worden en hij gaat dan met zijn vliegtuig de broodjes naar de klanten brengen. Ik speel erg graag bij de sloot: ik heb al kikkerdril en een „dorevissie" in een jampot. Ik heb ook een grote watertor gevangen. Meester zei dat het een Ne derlandse gele waterkever was. Op school vind ik het fijn. Bobbie is dol op dieren, vooral op vlin dertjes en rupsen. Na schooltijd zijn we altijd samen aan het spelen. Nr. 104. JACKY DE KONING. Jacky woont in de Weverstraat, hoek Julianastraat, Den Burg. Morgen, 3 Mei, Hemelvaartsdag, wordt ze 9 jaar. Ze schrijft ons, dat ze de k'eertjes voor haar poppen zelf breit. Piano spelen vindt ze fijn en ze kan het al aardig. Sinds Octo ber woont ze op Texel en ze vindt het een mooi eiland. „Ik hoop, dat het van de zomer mooi weer wordt", zo voegt ze er aan toe, „want ik wil veel gaan zwem men". Nu, Jacky, dat hopen wij ook! Veel plezier morgen Nr. 105. MEIP DE WAARD. 4 «s Meip woont in de Parkstraat nr. 18, Den Burg. Morgen, Hemelvaartsdag, wordt hij zes jaar. H.j houdt veel van puzzle. En als er voor de radio een hoor spel voor de Jeugd is, is hij niet bij het toestel vandaan te krijgen! Hij gaat in September naar de grote school. Dat vindt hij erg fijn! Veel plezier morgen! ZITTING CONSULTATIEBUREAU. HEDEN, 2 Mei houdt het Consul tatiebureau voor zuigelingen weer zit ting. Voor Den Burg van 1,30-2,30, voor buiten Den Burg van 3-4. REINIGINGSDIENST Op Donderdag 3 Mei (Hemelvaartsdag) wordt te Den Burg geen huisvuil opge haald. Men gelieve Vrijdag d.a.v. op de zelfde tijd dit vuil gereed te zetten. De beerophaaldienst voor Oudeschild en Oosterend vervalt ook op deze dag. Deze dienst zal eveneens Vrijdag 4 Mei gereden worden. Texel, 30 April 1951. Bureau van Gemeentewerken Texel. FEUILLETON 10.) Ja, voor de school, antwoordde de rector begrijpend Wij schoolmeesters weten heel goed dat wij door jullie scherp becritiseerd worden. En ten dele ver oorzaken wij zelfs deze critische houding. De jeugd heeft een zekere bereidheid tot verdediging nodig tegen opgedrongen autoriteiten. En wij zouden ons waar schijnlijk in een klas, die nooit eens in opstand kwam tegen dc schooltucht, niet erg op ons gemak voelen Op een zeer verbaasde blik van de drie meisjes voegde de rector hier aan toe: Ja, ja, jul lie weet nog veel te weinig van ons lera ren. Vooral kunnen jullie je niet voor stellen, dat wij mensen van vlees en bloed zijn. Plotseling wendde Henna zich tot haar beide collega's: Gut, dat is waar. En nu wil ik jullie nog iets zeggen, waarover jullie waarschijnlijk nog nooit nagedacht hebt: Jullie antipathieën of sympathieën voor een ieraar gelden niet zozeer de persoon als wel het vak, dat deze persoon doceert. Hij vroeg plotse ling aan alle drie tegelijk: Hoe staan jul lie eigenlijk tegenover de wiskunde? Brrr. Verschrikkelijk, antwoord de Herma als eerste en huiverde. En jij9 vroeg de rector aan Platti. Ik begrijp u wel. Maar mijn lieve lingsvak is het ook niet. En jij? Deze laatste vraag gold Ma ria. Maria antwoordde met een verlegen lachje: Mijn examenwerk spreekt boek delen. Zie je wel! Vergeef mij, wanneer ik nu zo'n door jullie gehate vergelijking opstel: Wiskunde is bij jullie gelijk aan dr Lorenz. En het resultaat moet dan ook wel zeer negatief zijn. Dat is waar. Platti keek de beide andere meisjes aan En nu nog een andere vraag, ging de rector voort. Zouden jullie bij voor beeld de omroeper van de radio haten, omdat hij af en toe slechte berichten moet melden. Deze vraag werkte bevrijdend op de meisjes. Zij lachten hartelijk. Nietwaar! Die man doet zijn plicht, zouden jullie zeggen, ook wanneer het jullie niet aangenaam was. Er is loch een klein verschil, merk te Herma op. Namelijk? De radio kun je afzetten, wanneer hij je niet bevalt. Maar dr. Lorenz kun nen wij niet afzetten. De vrolijkheid over Herma's opmer king was hartelijk. Deze stemming be nutte de rector door te zeggen: En denken jullie nu nog eens er aan hoezeer het mijnheer Lorenz zou kwet sen, wanneer jullie zijn geleide zouden weigeren. Ik weet niet of jullie antipa thie tegen de nu gelukkig achter jullie liggende wiskunde zo ver gaal, dat jullie iemand willen kwetsen. Er ontstond een verlegen pauze. De drie meisjes voerden een strijd met zich zelf. Maar toen besliste de rechtvaardige Herma als eerste: Dan moeten wij in hemelsnaam maar door de zure mijnheer Lorenz heenbijten. De anderen voelden deze opvatting als een opluchting. Goed, zei de rector. Ik ben blij, dat jullie in de acht jaar gymnasium geleerd hebt, objectief tegenover iets te staan. En dat is misschien het waardevolste dat wij onze leerlingen kunnen meegeven. Overigens, hij gaf ieder van de drie meis jes een hand, wil ik bij de stemming, die in de achtste klas heerst, niet de gehele verantwoordelijkheid voor deze school reis aan dr. Lorenz overlaten. Juffrouw Hunziger gaat ook mee. De meisjes staarden elkaar ontzet aan Hoe gaarne hadden ze nu gezegd, dat juffrouw Hunziger ook haar lieveling niet was. Maar dat durfden zij niet meer, uit vrees, dat dc rector dan zou denken, dat zij ook een hekel hadden aan Engels of misschien wel aan alle vakken. Daarom gaven zij blijk van instemming noch af keuring. Hebben jullie misschien ook iets tegen juffrouw Hunziger? vroeg de rec tor, wien de algemene verlegenheid op viel. Neen, neen, verzekerde Maria snel, omdat zij Herma's temperament en waarheidsliefde vreesde. En toen stonden de drie meisjes in de gang. Zij keken elkaar met lange gezich ten aan, tot Herma zei. Lo en Hunziger.Jongens dat wordt geen schoolreisje. Dat wordt een bedevaart! HOOFDSTUK V. Nog vier candidaten van de achtste klas bevonden zich voor het mondelinge examen in het schoollokaal Op het po dium stond dr. Lorzenz; vlak bij hem, op een stoel, had de deskundige van het de partement van onderwijs plaats geno men. Het was een bejaarde, vriendelijke man met een wat verlegen glimlach. Daar hij wist, dat slecnts uitgezocht leer lingenmateriaal tot hei mondelinge exa men werd toegelaten, beschouwde hij zijn aanwezigheid slechts als een forma liteit. Het kwam maar zelden voor, dat zijn ingrijpen nodig was Platti had het examen reeds met suc ces achter de rug. Herma was aanvanke lijk wat zenuwachtig geweest, maar had het er tenslotte toch goed afgebracht. Als voorlaatste was Otty Joos aan de beurt geweest, die op haar slaperige en onver schillige wijze geantwoord had. En toen liep dr. Lorenz Maria aan het bord. Zijn stem klonk daarbij een beetje onzeker, zijn ogen keken langs haar heen naar de expert. De ieraar had tot het laatste moment gehoopt, dat Maria zijn waarschuwing om niet op het mondelin ge examen tc verschijnen, ter harte ge nomen zou hebben en hij was geschrok ken toen hij haar op het vastgestelde uur het lokaal had zien binnenkomen. Maria stond op. Zij was nog bleker dan de vorige dagen en het scheen dat de hartelijke handdruk die Platti haar on der de bank gaf, haar de kracht moest geven, om naar het bord te gaan. Bij al haar bleekheid had Maria's gezicht iets verbetens, haar ogen straalden energie uit. Er ontstond een pauze, gedurende wel ke Platti haar vriendin bemoedigende blikken probeerde toe te werpen. Herma trommelde nerveus ap haar lessenaar en zelfs de anders zo apathische Otty scheen iets van de spanning van het ogenblik te voelen. Langzaam keerde dr. Lorenz zich naar Maria. Nu moesten hun blikken elkander wel ontmoeten. In Lorenz' ogen stonden bezorgdheid en verwijt, maar Maria keek hem koppig, uitdagend aan. De verma ningen van de rector hadden niet lang haar kracht behouden. Zij wilde nu een voudig niet verstandig zijn. Zij had haar haat tegen de leraar nodig als stimulans. Het viel dr. Lorenz blijkbaar moeilijk Maria het eerste vraagstuk op te geven. Maar toen hij de ietwat verbaasde blik van de deskundige op zich voelde rusten, gaf hij het toch. Zodra dr. Lorenz het vraagstuk gege ven had, slaakte Platti een onderdrukte kreet. Het vraagstuk was moeilijk, veel moeilijker dan die, welke hij de andere meisjes gegeven had. En het leek haar onmogelijk, dat Maria dit kon oplossen. Maria stond een ogenblik als verdoofd. Toen zochten haar ogen nog eens de le raar en met een ruk araaide zij zich om. Bijna zonder na te denken schreef zij. Slechts een enkel ogenblik scheen zij on zeker te worden, maar toen had Maria zich al weer hersteld. In stille triomf draaide zij zich naar Lorenz als wilde zij van zijn teleurstelling genieten. Doch hij stond rustig aan zijn tafel met enige ver bazing toe te kijken, hoe Maria, als een slaapwandelaarster, haar vraagstuk op loste. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4